Tunneltarief staat vast PZC Reuma en werk PZC Giro 860 NIEUWDORP Zeven ton schade door milieuboeven ÉL 1 6 Discussie over reductie is kiezersbedrog Laat ze niet vallen Giro 222111 Giro 860 Hersenstichting Nederland De Westerschelde VITAALVOORVOGaS 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken ZEELAND HELPT Steun het Kinderfonds! WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN b 14 dinsdag 15 oktober 2002 door Ben Jansen MIDDELBURG - De tarieven voor de Westerschelde staan on wrikbaar vast. Politieke partij en in Zeeuws-Vlaanderen die de indruk wekken dat er nog wel iets aan te doen is, maken zich volgens WD-Statenlid H. van Geesbergen schuldig aan kie zersbedrog. Hij zei dit gisteren in de Statencommissie verkeer en vervoer. In Zeeuws-Vlaanderen klinkt in ö'e aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op 20 no vember de roep om een speciaal tunneltarief voor Zeeuws-Vla mingen of zelfs een geheel tol vrije passage door de tunnel voor Zeeuwen die ten zuiden van de Westerschelde wonen. Directeur T. Buis van de NV Westerscheldetunnel die de commissie een toelichting op de tarieven gaf, verzekerde dat daar geen sprake van kan zijn. De Tunnelwet bepaalt dat de exploitant, de NV Westerschel detunnel, de tarieven vaststelt. Bij de behandeling van die wet in het parlement heeft een motie om een apart tarief voor Zeeuws-Vlamingen in te voe ren, het niet gehaald. In de me morie van toelichting bij de wet staat slechts dat het gemiddelde eindtarief van de veerdiensten het begintarief van de tunnel dient te zijn. Van Geesbergen vroeg zich af of de NV Westerscheldetunnel de ze informatie ook onder de aan dacht van de Zeeuws-Vlaamse politiek gaat brengen. „Nu wordt daar de gedachte levend gehouden dat Provinciale Sta ten of de gemeenteraden nog iets aan die tarieven kunnen veranderen. De campagne voor de raadsverkiezingen zou moe ten gaan over onderwerpen waarop gemeenteraden daad werkelijk invloed kunnen uitoefenen." De SGP'er P. Ha melink, Statenlid en gemeente raadslid in Terneuzen, was dat met hem eens: „Ze horen te we ten hoe de vork aan de steel zit." Gedeputeerde J. Hennekeij op perde dat menige partij in Zeeuws-Vlaanderen dit verkie zingsitem niet graag kwijt wil. Buis vertelde dat zijn NV de ko mende maanden een intensieve publiekscampagne houdt, maar niet van plan is de gemeentera den afzonderlijk te benaderen. Redelijk M. de Koster achtte de tarieven die de NV Westerscheldetunnel twee weken geleden heeft bekendgemaakt, zeer aan vaardbaar, ook als ze worden vergeleken met die van de Lief- kenshoektunnel. Hennekeij was dat met haar eens. Hij sprak van alleszins redelijke tarieven. De gedeputeerde zei dan ook ver rast te zijn door de brief die de transport organisaties EVO en LTN aan het dagelijks provin ciebestuur heeft gericht. Vol gens Hennekeij is er geen sprake van zwaardere lasten voor Zeeuws-Vlaamse transportbe drijven, maar juist van een fors voordeel. „Nu kost een over tocht een half uur en de passage door de tunnel vergt vijf minu ten. Die tijdwinst moet je eens afzetten tegen wat een vracht wagen met chauffeur per uur kost." Hennekeij voegde eraan toe dat hij in deze opvatting is gesterkt door reacties van Zeeuws-Vlaamse transporton dernemers. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voorwetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilcpsie- projecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 (€0,10 por minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl j "Je kind zal het maar hebben!" Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingriipend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoenlngen bij kinderen We doen .gpsgr dat door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en (cBk het 9even van voorlichting. Geet daarom gul j L_rf Hersenstichting Nederland Giro 860 door Jan Janseri TERNEUZEN - Binnen drie maanden moet 'de grootste ban- denberg van Nederland', aan de Zevenaarhaven in Terneuzen, zijn versnipperd en afgevoerd. „Voor kerst hopen we klaar te zijn", zei milieugedeputeerde T. Poppelaars gisteren. Hij was naar Terneuzen afgereisd om de eerste band in de versnipperaar te werpen. In totaal gaat het om de verwij dering van ongeveer een miljoen banden. De kosten van die ope ratie, 700.000 euro, worden ge deeld door de provincie, Zee land Seaports en de aanpalende bedrijven Verbrugge en Broom- chemie. Met gezonde tegenzin werken ze zo de erfenis weg die het bedrijf Tyre Again achter liet. Tien jaar lang is geprobeerd de eigenaars aansprakelijk te stellen, maar door een ingenieu ze constructie wisten ze daar steeds aan te ontsnappen. De gedeputeerde nam gisteren dan ook geen blad voor de mond. Hij repte van 'milieuboeven die ons bij de beer doen'. 'Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet con centreren?' Dat zeiden j vertwijfelde onderwijzers van j Bas, tien jaar oud. Een leuke knul, maar wel één met ADHD, j Dankzij medicijnen gaat het nu een stuk beter, ook thuis. Maar voordat zijn ouders wisten wat er aan de hand was De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diag nostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland I Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-G'avenhage - 070 - 360 48 16 - www.hersenstichting.nl Rust vind'eïüer nog overal: gs het stranc het bos. Nog wel. Ofjjnet waterjj^ngs het strand, Gedeputeerde Poppelaars gooit de eerste autoband op een lopende band. foto Camile Schelstraete Help ons de rust te bewaren. Word lid. Bel (0517) 493 600. www.waddenvereniging.nl Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl ,";L' Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming vogelbescherming.nl NEDKHI.ANI) Telefoon 030-693 77 77 Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandsevlr Hartstichting HOREN, ZIEN EN HELPEN m fÊ ft mts Cambodja werd geteisterd door bommen, vernieling en uitroeiing. De erfenis van het geweld kent uitsluitend negatieve kanten: verminkte mensen, kaalslag in het onderwijs, bittere armoede en een jeugd die uitgeleverd is aan uitbuiting, prostitutie en de verschrikkelijk ziekte Aids. Help deze kinderen van de rekening! Biedt dat beeije uitzicht op een beter leven. Help de Zeeuwse Stichting Sawasdee helpen! Voor een halve euro per dag helpt u Kanitha aan een meer waardig bestaan. Kanitha, het kind van de foto, is vier jaar jong en vanaf zijn geboorte HlV-besmet. Hij is zijn beide ouders kwijt. Hij en veel lotgenootjes hebben dringend speciale medicijnen en een liefdevolle ver zorging nodig. Wie adopteert Kanitha, wie zijn mede-Cambodiaantjes? Adoptie betekent: on derwijs, voeding, kleding, medische zorg en een kans op redding. Elke euro wordt rechtst reeks aan het kind besteed. Honderden Zeeuwen helpen actief mee aan het opbouwprogramma van de Stichting Sawasdee. Ze maken het verscheurde land een beetje leefbaarder: scholenbouw, onderwijs, opbouw van de samenleving, werkgelegenheid, verbelering van de medische voorzieningen. Steun Kanitha, steun zijn maatjes. Inlichtingen: Stichting Sawasdee, Groenedijk 2A, 4438 NN Driewegen (Zuid-Beveland). Telefoon: 0113-655784 Telefax: 0113-655461 Bank: ING 65.07.90.782 Elk jaar gaan 700.000 dieren dood door dierproeven. Dat moet anders, kan anders. Met alternatieven die dierproeven overbodig maken. Denkt u er ook zo over? Kom dan naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen. Proefdierv Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distribu tie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, welgeteld zijn dat 1,6 miljoen mensen. Het be tekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een be langrijke veroorzaker van het ziekte verzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbeidsongeschikt. En zij die aan het werk blijven, moeten vaak heel wat hindernissen overwinnen. Veel onbegrip Veel patiënten hebben 't moeilijk met het onbegrip. Toch zijn zij nog vaak tot veel in staat. Begrip voor hun in dividuele (on)mogelijkheden kan juist bij het vinden van geschikt werk door slaggevend zijn. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds financiert zo'n 70% van het wetenschappelijk onderzoek in Nederland. Andere acti viteiten zijn: voorlichting, aangepas te vakanties, individuele hulp en fi nancieel steunen van de meer dan honderd reumapatiëntenverenigin gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30