Snel beginnen met beplanten wijk Gymles is voortaan ook klimles Zierikzeese haven blijft vervallen Fracties accepteren excuses wethouder Campinghouder verzet zich tegen schrappen plaatsen Wethouder zoekt geld voor opknappen Roofvogelbuurt Goesenaar gepakt voor dealen Trompettist Nederlands kampioen Boete voor slaan pubers Spitter loopt tegen de lamp Kippenmest gedumpt in sloot Kunstenaars naar Namestovo Euterpe 110 jaar oud agenda Toch machine voor pasfoto's in raadhuis van Veere Schap maakt wegen veiliger dinsdag 15 oktober 2002 door Marcel Modde ZIERIKZEE - De voormalige veerhaven De Val bij Zierikzee wordt voorlopig niet aangepast aan een nieuwe functie. De loca tie staat volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde helemaal onderaan het prioriteitenlijstje voor het opwaarderen en verbe teren van de gemeentelijke ha vens. Een extern onderzoek dat de ge meente vorig jaar liet uitvoeren voor het havenbeleid, kwam met de aanbeveling voor de toe komstige inrichting van de ha vens De Val, Viane, Zierikzee en Bruinisse. Voor de twee laatst genoemde blikvangers zijn al stappen ondernomen of worden plannen opgesteld. Onderhandelingen met water schap De Zeeuwse Eilanden voor een overdacht van het ha ventje Viane zijn nog op niets uitgelopen en op de langere baan geschoven. En ook met De Val maakt de gemeente weinig haast. „Daar gaan wij geen energie in steken. Er ligt niks en er kan ook bijna niks. Dat heeft grotendeels te maken met de on gunstige ligging in de wind en het feit dat de toegang tot het gebied snel dichtslibt. Dus zou je er als gemeente al iets mee willen doen in de recreatieve sfeer, dan betekent dat enorme investeringen. Wat dat betreft liggen onze prioriteiten mo menteel ergens anders, dat mo ge duidelijk zijn." Van de Velde verwijst naar het plan om 65 extra ligplaatsen te creëren in de Zierikzeese Nieu we Haven, gekoppeld aan het opheffen van de loswal op die locatie. Ideeën over een herbe stemming van de oude aan- meerplaats van de veerpont tussen Schouwen en Noord-Be veland zijn er niet, aldus de wet houder. De omgeving van De Val geldt wel als een favoriete stek bij sportduikers. De Val ligt er sinds de komst van de Zeelandbrug desolaat bij. Alleen het motorschip Hector is een vaste gebruiker van de schutplaats. De locatie is ook nauwelijks in teressant voor watersporters, bevestigt voorzitter H. Botter - weg van de watersportvereni ging Zierikzee. „Je zou een grote golfbreker moeten aanleggen om er een beetje beschutte plek van te ma ken. En dan nog, wat heb je er als plezierjacht te zoeken?Om daar ooit een goede haven van te maken, is heel gecompliceerd en ligt daarom volgens mij abso luut niet voor de hand. Ook niet als passantenhaven. Wanneer je daar benvaar je toch even zeker onder de brug door naar hartje Zierikzee!" door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De ge meente Borsele probeert vol gend jaar een begin te maken met het opknappen van de Roofvogelbuurt in Heinkens- zand. Voor de uitvoering is ei genlijk pas op z'n vroegst in 2004 geld beschikbaar, maar dat gaat wethouder F. Tollenaar te ver. „We kunnen de buurt niet zo lang laten wachten." Een jaar geleden kwamen wijk en gemeente tot de conclusie dat er snel iets moet gebeuren aan de buurt. Bewoners klagen on der meer over de rommel op straat, slecht onderhouden groen, het niet goed functione ren van het speelterreintje, te kort aan parkeerplaatsen en gebreken in de bestrating. De stedenbouwkundige opzet van de buurt, met hofjes en doodlo pende straten, zorgen voor een 'erg grote druk op de openbare ruimte', zoals de gemeente het zelf heeft geformuleerd. Destijds werd afgesproken in goed overleg een plan op te stel len. Als aanzet daarvoor is een fotowedstrijd gehouden, waar bij bewoners het volgens hen mooiste en lelijkste plekje in de buurt dienden vast te leggen. Dat leverde zo'n zestig inzen dingen op. In januari is vervolgens een werkgroep geformeerd, met daarin vertegenwoordigers van de gemeente, de aannemer die het werk moet gaan uitvoeren en bewoners. Er is een plan op gesteld dat aan de buurt is voor gelegd. Aan de hand van de der tien binnengekomen reacties is de opzet nog op diverse punten aangepast. In het plan wordt de speeltuin als het 'centrale groene hart' van de buurt gezien. Langs de straten die er uit vier richtingen op uitkomen worden bomen aangeplant. Langs achter- en zijkanten van de woningen wor den, zoveel mogelijk op ge meentegrond, ligusterhagen neergezet. Verder zijn er diverse speelplekken voorzien. Op de erfgrenzen rond de centrale speelruimte worden tuinmuren gemetseld. Om de speeltuin zelf is een laag en transparant hek voorzien. De bestrating wordt ook aange past. Elk van de vier hofjes krijgt een eigen kleur, evenals het middengebied. Verder wordt een experiment uitge voerd waarbij gesloten afval bakken worden geplaatst waarin hondenbezitters de uit werpselen van hun viervoeters direct kunnen deponeren. De uitvoering gaat ongeveer 800.000 euro kosten. Het groot ste gedeelte van het bedrag, zo'n 6,5 ton, moet de gemeente nog zien te vinden. In de begroting voor volgend jaar kunnen B en W daarvoor geen ruimte meer vinden. Er moet juist op diverse fronten worden bezuinigd om de begroting sluitend te maken. De afspraak is daarom gemaakt het project Roofvogelbuurt vol gend voorjaar, bij de Kadernota 2003 die dient als voorbereiding De bestrating in de Roofvogelbuurt wordt ook aangepast. Elk van de vier hofjes krijgt een eigen kleur. op begroting 2004, opnieuw te bezien. Wethouder Tollenaar zou het jammer vinden om tot 2004 met de uitvoering te wachten. Daar om probeert hij voor volgend jaar al een deel van het bedrag bij elkaar te krijgen, zodat de uitvoering in elk geval kan be ginnen. „We willen proberen volgend jaar een start te maken en dan gaat het mij vooral om de beplanting. We kunnen helaas nu niet alles gelijk doen, maar het is toch een project dat fase foto Willem Mieras gewijs zal moeten worden uitge voerd. Gezien de noodzaak van het plan én de betrokkenheid en inzet van de buurt acht Tolle naar uitstel tot 2004 ongewenst. GOES - Op de Grote Markt in Goes werd gisternacht een 21- jarige Goesenaar aangehouden. De man was volgens de poli tie in het bezit van een 'verkopershoeveelheid' heroïne. In zijn woningen werden ook xtc-pillen en verpakkings- en weeg materiaal gevonden. YERSEKE - Arnold Meijer, trompettist van Muziekvereni ging Mozart uit Yerseke, is afgelopen weekeinde Nederlands kampioen geworden in de middenklasse blazerssectie A solis ten. Dat gebeurde in Barneveld tijdens het topconcours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigin gen. Meijer behaalde het hoogste aantal in zijn afdeling. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 38-jarige man uit Goes 300 euro boete opgelegd, voor zijn aandeel in het mishandelen van vijf pubers. Ook moet hij één van de slachtoffers betalen 91 euro betalen. In de straf maat werd rekening gehouden met de rol van de slachtoffers. De Goesenaar maakte 20 oktober vorig jaar deel uit van een trio dat jongens van dertien en veertien jaar sloeg en in een Goese vijver gooide. Het was volgens officier van justitie J. Groen een overreactie op de pubers, die als ettertjes werden afgeschilderd. De zaak tegen de twee medeverdachten wordt later behandeld. MIDDELBURG - Een 56-jarige inwoner van Goes neemt de kans voor lief dat hij wordt betrapt bij het spitten in een ver boden natuurgebied. De man werd door de rechter in Middel burg al diverse keren veroordeeld tot het betalen van boetes. Gisteren moest hij opnieuw voorkomen, vanwege het spitten op zagers op de slikken bij Kapelle. De man betwistte dat. „Op die plaats zitten geen zagers. Ik heb wel pieren gestoken. Eigenlijk heb ik gewoon pech gehad dat de AID-inspecteur langskwam", vertelde de beroepsspit- ter doodgemoedereerd. Maar hij voegde eraan toe: „Ik moet wel, want er zijn geen spitlokaties meer. De spoeling wordt steeds dunner." De verdachte zei zich geen boete te kunnen permitteren, omdat hij van zijn beroep maar net kan rondko men. De economische politierechter legde een werkstraf van veertig uur op. MIDDELBURG - G. van der Gun bv uit Yerseke moet 900 euro boete betalen wegens het verontreinigen van het oppervlak tewater met kippenmest. Dat heeft de economische politie rechter in Middelburg gisteren bepaald. Officier van justitie R. Jeuken zei het letterlijk: „De stront is via de regenpijp de sloot ingegaan." ZIERIKZEE - In vervolg op het bezoek dat acht kunstenaars uit Namestovo dit jaar aan deze gemeente brachten, gaat in 2003 een aantal Schouwse kunstenaars naar de Slowaakse jumelagestad. De kunstenaars uit Namestovo waren dit jaar op Schouwen-Duiveland te gast.Naast de kunstenaarsuit wisseling wordt erook een bestuurlijk bezoek aan Namestovc gepland. doorNadia Berkelder MIDDELBURG - Wat bijna een crisis leek, is met een excuus en een belofte gesust. De Middel burgse gemeenteraad eiste vori ge maand nog op hoge poten opheldering van het college van B en W over het niet uitvoeren van een motie. Gisteravond be rustten de leden van de commis sie stadsbeheer in de belofte dat het niet meer zal gebeuren. De commotie was vorige maand ontstaan, toen bleek dat het col lege een motie over de overname van afvalverwerker OLAZ aan Delta niet had uitgevoerd. De gemeenteraad had daarin be paald dat een deel van de over namesom opzij gezet moest worden om in slechte tijden de afvalstoffenheffing laag te kun nen houden. Vorige maand rea liseerde de raad zich dat er niets met die motie was gedaan. De andere leden van het bestuur van OLAZ, de overige Zeeuwse gemeenten, voelden niets voor het voorstel, was de uitleg van wethouder A. van 't West- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl einde (GroenLinks). „Het colle ge heeft het standpunt van de raad steeds overgebracht, maar heeft geen draagvlak gekregen bij de andere leden van het be stuur." De commisieleden vonden dat de verantwoordelijk wethou der, destijds was dat J. vanDijk- Sturm, de raad op de hoogte had moeten houden van de ontwik kelingen. „Wij hadden iedere keer na een vergadering van OLAZ een terugkoppeling moe ten krijgen", zei J. Goetheer (GroenLinks). Van 't Westeinde gaf gisteren toe dat het college de raad beter op de hoogte had moeten houden. „Het is aan mijn aandacht ontglipt. Ik trek het boetekleed aan. Ik hoop dat het niet nog een keer gebeurt." HEINKENSZAND - Muziek vereniging Euterpe uit Hein- kenszand bestaat vandaag pre cies 110 jaar. Om dat te vieren is er vanavond een jubileumcon cert in het clubgebouw aan de Dorpsstraat 26. Leden, oud-le den en andere belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur. 1 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur Bezichtiging monu menten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09,00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen; Dé Vroone, 9.00-11.30 uur: kleding- en speelgoed beurs; Grote Kerk, 13.30 uur: Carillonbe speling; Revalidatiecentrum De Linden- hof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE - Computerpraktijklokaal van Jongerencentrum Trinnety, (bij sport centrum) 9.30-11.30 uur: Computerin- loopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ou deren; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.3016.30 uur vrouwenclub senioren; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19,30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: rondvaart Oosterschelde; Het Tref punt, 14.00 uur: Bingo voor50-plus door Stichting Sociaal Cultureel Werk Senio ren Reimerswaal. door Lois van Krimpen DEN HAAG - Agrariër annex campinghouder F. de Visser uit Westkapelle vindt het onrecht vaardig dat hij het aantal plaat sen op zijn minicamping moet inkrimpen. Daar liet hij maan dag tijdens een zitting bij de Raad van State geen twijfel over bestaan. De Visser runt sinds de jaren tachtig een camping naast zijn boerenbedrijf. Het nieuwe be stemmingsplan van de gemeen te Veere bepaalt dat De Visser op zijn perceel alleen een minicam ping mag drijven. Het aantal kampeerplaatsen dat hij nu heeft, is daarmee niet in over eenstemming. Op een minicamping mogen niet meer dan vijf stacaravans en tien kampeerplaatsen zijn. De Visser heeft echter in de afgelo pen 23 jaar een camping met tien stacaravans en vijftig kam peerplaatsen opgebouwd. Bo vendien is het campingterrein voor een groot deel bestraat en verhard, staan alle stacaravans tussen inmiddels grote conife ren en staat er een mooi toiletge bouw. Onrecht De Visser: „De gemeente heeft er steeds mee ingestemd dat wij onze camping uitbreidden. Tpen in 1994 een nieuw bestem mingsplan werd gemaakt, wees de gemeente erop dat dit plan het huidige gebruik van ons per ceel toestond. In 1997 werd de bestemming weer veranderd door de gemeente Veere. Ik heb toen aanpassing van het be stemmingsplan gevraagd om een vergunning voor een grote camping te kunnen krijgen, maar dat is afgewezen. Zij heb ben de zaken omgedraaid. Ik vind dat een groot onrecht. Men heeft ons al die jaren in de waan gelaten dat wij de camping ver der mochten opbouwen. Ik zou het schokkend vinden als de camping nu verwoest moet wor den." Open ruimte Maar de gemeente houdt voet bij stuk. De gemachtigde van de gemeente, de heer Rijksen: „Het beleid van de gemeente is ge richt op behoud van landschap pelijk schoon, open ruimtes in het landschap, en kwaliteits verbetering van bestaandf campings. De gemeente be schouwt De Vissers camping a jaren als minicamping. Dai weet De Visser. Wij vinden dar ook dat hij zijn kampeerplaat sen moet afbouwen." De Raad van State doet binner enkele weken uitspraak. DOMBURG - In het ge meentehuis van Veere komt waarschijnlijk toch een pasfotoautomaat. De gemeenteraad neemt hierover donderdag een beslissing. De komst van de automaat is omstreden. Professionele fotografen j in de gemeente vrezen een behoorlijk deel van in komsten te moeten missen door de komst van de au tomaat. Het college van B j en W vindt dat de extra 1 service aan de burgers zwaarder weegt. Want vaak komt het voor dat mensen aan de balie van j het gemeentehuis worden teruggestuurd omdat de pasfoto niet goed is. De j automaat voorkomt dat I de mensen weer naar huis moeten of naar een foto- j graaf. Het is niet de bedoeling j dat alle klanten hun pas- i foto's op het gemeente huis laten maken, schrijft het college in het raads voorstel. „In onze com municatie met de burgers zullen we ook adviseren om pasfoto's bij de vakfo tograaf te laten maken, dat is immers de specialist en kan dus de beste kwali teit leveren. Maar in de ge- I vallen dat de foto's toch niet goed zijn, of dat ze vergeten zijn, hebben we de automaat achter de I hand om nieuwe foto's te maken", aldus B en W. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Vier leden van de ouderraad van Scholen- groep Pontes locatie Pieter Zeeman in Zierikzee hingen gisteravond letterlijk in de touwen. Zij mochten de gloed nieuwe klimwand voor de school officieel in gebruik ne men, door helemaal bovenin drie gouden linten door te knippen. Alle negen leden van de ouder- raad waren uitgenodigd voor l de plechtigheid. Vier van hen I accepteerden de uitdaging zelf te gaan klimmen. Wim Mun ter, Henk Struik, Elly Kempen en Ben Sterrenborg hesen zich in de vereiste klimgordels en klauterden onder aanmoedi ging van de overige bestuurs leden naar boven. Hoofd Ronald Haze van de sectie Lichamelijk Opvoeding van Pontes locatie Pieter Zee man is bijzonder blij met de klimwand. Circa twee jaar ge leden gaf hij aan de voorzie ning van groot belang te ach ten voor de school. Tijdens sportieve kampen in de Arden nen had hij het grote enthousi asme voor het klimmen bij de leerlingen ervaren. Zelf hecht hij vooral belang aan de sa menwerking die bij deze vorm van sportbeoefening vereist is. Niemand klimt immers alleen. Dat gebeurt in teamverband, samen met de zogeheten 'zeke- raar' of 'borger' die de klimlijn strak houdt of laat vieren op aangeven van de klimmer. Vol gens Haze zijn duidelijke af spraken en goede coördinatie daarbij van essentieel belang. Zijn wens kon niet zomaar ge honoreerd worden. De begeer de klimwand kost ruim 11.000 euro. Daar moest voor ge spaard worden. De eerste aan zet met ruim 2.200 euro werd gegeven door bestuursleden van de voormalige Regionale Scholengemeenschap (RSG) die over een heel jaar hun va kantiegeld ter beschikking stelden. Verder werd er met succes een beroep gedaan op het Blaauwbeenfonds in Goes, dat eveneens 2.200 euro ver strekte. De rest werd in fasen bijeen gebracht door de ouder raad. „Het is een prachtig ding", roemt Haze de klimwand. Hij is vooral content over het feit dat er op drie niveaus (hellend naar achteren, rechtop staand en in overhang naar voren) kan worden geklommen. De zeven docenten van de sectie LO hebben de afgelopen weken zelf geoefend. Vanaf deze week is de klimwand een on derdeel van de lessen voor alle leerlingen. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden pakt de komende we ken diverse gevaarlijke wegen in zijn werkgebied aan. De werkzaamheden leiden ertoe dat sommige wegen tijdelijk zijn afgesloten. Als eerste wordt morgen begon nen met de kruising van de Bo- terdijk en de Plasseweg bij Waarde. Daar wordt een ver- keex-splateau aangelegd, dat de snelheid van auto's moet tempe ren, zodat de kans op ongeluk ken afneemt. Ook de kruising van de Zand weg en de Gasthuisdreef bij Kerkwerve komt aan de beurt. Daar wordt eveneens een pla teau aangebracht. Dezelfde maatregel is voorzien voor de Aagtekerkseweg bij Domburg en de Koksweg bij Koudekerke. Bij de Eerste Vlietweg en de Pa rallelweg bij Oostdijk wordt de bocht aangepast. Door het aan brengen van stenen ontstaat een verhoogd gedeelte, dat automo bilisten moet dwingen de snel heid te matigen. De werkzaamheden bij Oost- dijk dienen uiterlijk 1 november klaarte zijn. De overige klussen moet aannemer Vermeer uit Moerdijk uiterlijk medio no vember opleveren. Het werk aan de weg gaat ge paard met afsluitingen. Het wa terschap geeft met borden de omleidingsroutes aan. Om- en aanwonenden worden persoon lijk geïnformeerd over de afslui tingen en over de precieze duur van de werkzaamheden. Leden van ouderraad nemen de klimwand bij scholengroep Pontes locatie Pieter Zeeman in gebruik. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29