Sluiskil krijgt zijn dorpspark Hl PZC Toerisme speerpunt van beleid Hulst MILJOEN! Bomen wijken voor wandelpromenade Fusieverbod betekent einde kinderafdeling wf 8 Axelse wethouders zetten zich te veel af tegen Terneuzen Plan voor groen hart met speeltoestellen en jeu-de-boulesbaan Bouwplan Noordstraat ter inzage Opplusdag in Oostburg Koffieconcert Geen onbewaakte fietsenstalling Subsidie voor lokale omroep Geld voor ijsbaan Terneuzen Wilg mag blijven in Oostburg Fanfare het Driemanschap Hg Leefbaar pikt programma van LPF Terneuzen O profiel vrijdag 11 oktober 2002 OOSTBURG - De gemeente Oostburg houdt vandaag een opplusdag in de kern Oostburg. Een team van gemeentewerken voert dan allerlei karweitjes uit, die door de bewoners zijn aan gedragen. In eerste instantie komt het gebied ten noordwes ten van de lijn Nieuwstraat, Burchtstraat, Brouwerijstraat, Bredestraat en Lange Heeren straat aan bod. Het zuidooste lijk deel wordt volgend jaar on der handen genomen. OOSTBURG - Het koor Jubilate geeft zondag een koffieconcert in het hërvormd kerkcentrum in Oostburg. Aanvang 14.30 uur. TERNEUZEN - Zeven abelen die aan de rand van de Terneuzense Herengracht stonden, gingen deze week tegen de vlak te. De bomen moesten wijken voor een nieuw wandelpad langs de gracht. Het klinkerpad komt wat lager te liggen dan de rijbaan om een intieme wandel promenade te creëren. De negen zilver populieren die langs de rijbaan staan, blijven gespaard van houthakkers. Die abelen blijven het statige karakter van de Herengracht onderstrepen. De herin richting van de Herengracht, waarbij het verkeer overigens steeds vanaf de Axelse Dam naar De Blokken kan blijven rijden, moet eind volgende maand klaar zijn. Het lager liggende 'jaagpad' moet nog voor het eind van het jaar beschikbaar zijn voor wandelaars. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen zien het niet zitten om de geplande overdekte fietsenstalling met openbaar toilet aan de Herenstraat te verdelen in een wel en een niet bewaakt gedeelte. In de commissie VROM was ge vraagd die mogelijkheid te bekijken, met name vanwege de openingstijden van de stalling. B en W stelen de gemeente raad voor de openingstijden van de fietsenstalling te koppe len aan de openingstijden van de parkeergarage. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft er alle vertrou wen in dat de lokale omroep een goed functionerende zender wordt. Burgemeester en wethouders willen de Stichting Om roep Terneuzen dan ook een jaarlijkse subsidie geven in de kosten om de zender in de lucht te houden. Eerder dit jaar stopte de gemeente de lokale omroep al een bedrag van €3.500 toe om met de uitzendingen te kunnen starten. Daarbij liet de gemeente al weten dat er nog meer in het vat zat als de omroep een onderbouwd plan voor de toekomst op tafel kon leggen. Dat heeft de stichting gedaan. Voor dit jaar is nog gevraagd om een aanvullende bijdrage van €12.764 en voor 2003 wilde lokale omroep graag een subsidie van€19.200 kri j gen. B en W stelen de gemeenteraad voor de aanvraag te honoreren. TERNEUZEN - Alle geïnteresseerden kunnen de komende weken de maquette van de bouwplannen voor de kop van de Noordstraat bekijken. De maquette is te bezichtigen tijdens de openingsuren in de hal van het Terneuzense stadhuis. Lijsttrekker Peter Clijsen van GroenLinks kreeg in eerste in stantie te horen dat het schaalontwerp niet te bezichtigen was. Hij maakte zich al kwaad, omdat burgemeester en wet houders de grootschalige plannen voor sportpark Oude Vaart, de verbouwing van het voormalige schoolgebouw van De Re de en de kop van de Noordstraat eerder deze week al uitge breid presenteerden in de media. „Als de plannen al zijn ge presenteerd, is het toch onzin om ze de burgers te onthouden. Dat is nou net het gebrek aan openbaarheid van bestuur waar we ons als GroenLinks zo druk over maken." Gemeente woordvoerder D. Timmers meldt dat er sprake was van een misverstand. zijn- Baart zei dat gisteren bij de pre sentatie van het plan voor het dorpspark in welzijnscentrum Het Meulengat in Sluiskil. Het dorpspark is gesitueerd in de tuinen van het voormalige Elisabethziekenhuis, waar nu Het Meulengat en een complex ouderenwoningen staan. Het 'groene hart' dat daar in de loop van volgend jaar ontstaat, moet een ontmoetingsplaats worden voor j ong en oudAls het park helemaal af is, staan er speeltoestellen, is er een skatebaan en een jeu-de-bou lesbaan. Voorlopig is dat echter nog toe komstmuziek, want de naar TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen draagt 30.000 euro bij in de kosten voor de aanleg van een kunstijsbaan op de Ter neuzense Markt in de kersttijd. De Stichting Terneuzen On Ice legt dit jaar nog een grotere ijspiste neer die groter is dan die van vorig jaar. Schaatsliefhebbers kunnen er terecht van 14 december tot en met 5 januari. Om de kosten voor een kaartje zo laag mogelijk te houden heeft de stichting een be roep op het bedrijfsleven gedaan om mee te sponsoren. OOSTBURG - De omstreden wilg bij het pompstation aan de Bredestraat in Oostburg mag blijven staan. De Pooter Olie VOF uit Terneuzen en de gemeente Oostburg hebben een com promis bereikt. Personeel van het bedrijf hield enkele weken geleden op eigen initiatief spontaan een handtekeningactie. Meer dan 600 klanten en omwonenden tekenden voor het be houd van de wilg. In een gesprek tussen wethouder C. Bolijn- Hertzber en M. de Pooter van het gelijknamige bedrijf is vori ge week de lucht geklaard. door Harold de Puysseleijr SLUISKIL - Vier jaar na de ge boorte van het idee krijgt Sluiskil volgend jaar eindelijk zijn dorpspark. Alleen de ge meenteraad van Terneuzen kan er nog een stokje voor steken, maar volgens wethou der J. Baart hoeft de Stichting Buitenspeelmogelijklieden Sluiskil daar niet bang voor te schatting 100.000 euro's die daar voor nodig zijn, zijn nog niet voorhanden. De stichting wil daar opnieuw voor bij de gemeente en het bedrijfsle ven aankloppen. Dat geldt evenzeer voor de onderhouds kosten, die ruw geschat ruim 10.000 euro per jaar bedragen. De stichting is voor de sponso ring daarvan met enkele bedrij ven in gesprek. De financiering van de aanleg van het park op zich, met wan delmogelijkheden en een trap veldje is wel rond. De kosten be dragen 392.000 euro, geld dat bijeen wordt gebracht door de gemeente, de provincie, en en kele grote bedrijven uit de regio. Een deel van het dorpspark komt te bestaan uit geschoren grasvelden met bomen, struiken en wandelpaden. Een ander deel krijgt een ruiger aanzien, dat wordt gevormd door weide- achtig grasland met hoogstam- fruitbomen. Nadat de gemeenteraad eind deze maand het licht op groen heeft gezet, kan de aanleg van het dorpspark begin volgend jaar beginnen. In de loop van de zomer kan de Sluiskilse bevol king er dan terecht. door Claudia Sondervan en Edith Ramakers VLISSINGEN - „Loze woorden en kiezersbedrog", zegt woord voerder P. de Doelder van de Districts Huisartsenvereniging Zeeland. Hij is boos dat de mi nister de ziekenhuizen veror donneert de kindergeneeskunde in Vlissingen in stand te houden zonder daar geld of mensen voor aan te dragen. „Met deze politieke spelletjes wordt de kindergeneeskunde in Zeeland vermoord. Zonder con crete maatregelen is dit het ein de van de kindergeneeskunde in Zeeland." Wethouder L. Poppe- de Looff van de gemeente Vlis singen heeft zich vanaf het be gin ingezet voor behoud van een volwaardige basisvoorziening voor Ziekenhuis Walcheren. Zij voelt zich 'stevig gesteund door Bomhoff'. „Onze actie heeft succes gehad", zegt ze. Poppe- de Looff, maar 'ook mijn twee collega-wethouders in de ge meente Veere en Middelburg' zijn nooit overtuigd geweest van de noodzaak om kinderge neeskunde en gynaecologie in Goes te concentreren. Volgens De Doelder zijn er 32 vacatures voor kinderartsen in Nederland. „Onze kinderartsen kunnen zo overal terecht. Geen enkele kinderarts wil komen werken in zulke kleine maat schappen." CD A-Kamerlid S. Buijs weerspreekt dat. „De aca demische ziekenhuizen hebben een steunpunt ingericht met artsen die zonodig kunnen in vallen en er worden op dit mo ment voldoende kinderartsen geworven in Nederland en Bel gië." Directeur J. Bogaerts van Ziekenhuis Walcheren „Ik wil dan graag van meneer Buijs dat lijstje zien. Het academisch zie kenhuis Groningen geeft inder daad bijstand aan het zieken huis in Assen. Wij hebben het academisch ziekenhuis in Rot terdam bij herhaling verzocht om samenwerking, maar Rot terdam ziet daar geen heil in." „Hiermee schuift de minister het advies van de Inspectie voor de Gezondheidszorg terzijde. De inspectie heeft aangedron gen op concentratie omdat an ders de kwaliteit van de zórg niet te garanderen is. LAMSWAARDE - Fanfare Vrij heid Eendracht uit Lamswaar- de heeft het traditionele 'Drie manschap' in ere hersteld. Dit concert, dat gegeven wordt door drie muziekverenigingen uit de gemeente Hontenisse, wordt zondag 13 oktober gehouden in dorpscentrum De Luifel. „In een grijs verleden musiceer den de harmonie Sint Cecilia uit Kloostex-zande en de fanfares Excelsior uit Terhole en Vrij heid Eendx-acht uit Lamswaar- de elk jaar minimaal éénmaal in ieder dorp. Deze traditie is ver loren gegaan. We gaan nu samen concerteren in de Luifel", stelt J ohan van Driessche Door omstandigheden moest Tex-hole op het allerlaatste mo ment afhaken vanwege een an dere afspraak. Aanvang 10.00 uur en gratis toegankelijk. KOOP ZE NU! Advertentie ZATERDAG 12 OKTOBER JACKPOT VOORHEEN RUIM fl 12 MILJOEN Koop nu uw Staatsloten bij o.a. Primera, Smna en Postkantoren. Voor het dichtstbijzijnde verkooppunt bel met; TERNEUZEN - Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen heeft vol gens de Terneuzense LPF-lijst- trekker C. Vreeke grotendeels het programma van de lokale LPF-Iijst overgenomen. Vreeke was gisteren verbaasd toen hij in de regionale kranten kennis nam van de actiepunten van Leefbaar Zeeuws-Vlaande ren. „Het viel mij op dat exact dezelfde formuleringen werden gebruikt als die in ons concept programma, dat maanden gele den door mij geschi'even is", zei Vreeke. Lijsttrekker C. van Corstanje van Leefbaar Zeeuws-Vlaande- ren was gisteren niet bereikbaar voor commentaar-. Vreeke be grijpt overigens wel hoe zijn opponent aan zijn actiepunten gekomen is. „Van Cox-stanje heeft voor de zomer gepx-obeerd om bij de LPF op de lijst te komen. Wij zijn daar niet op in gegaan vanwege het CD-verle- den van Van Corstanje. Op die bijeenkomst heeft hij overi gens wel ons concept-program ma meegenomen", aldus Vreeke. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeentera den en het waterschaps bestuur. In de weken voor de stembusgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke partijen, verkiezingsprogramma's, herindelingszaken, pro fielen van lijsttrekkers en bijeenkomsten in de regio. Het strandje bij Perkpolder. foto Wim Kooyman door Conny van Gremberghe KLOOSTERZANDE - De lijst Groot-Hontenisse, die onder de eigen naam meedoet aan raads verkiezingen voor de nieuwe gemeente Hulst, wil dat de ko mende jaren de toeristische po tenties beter worden uitgebuit. Toerisme en recreatie moeten nieuwe beleidsspeerpunten worden. Groot-Hontenisse con stateert in het verkiezingspro gramma dat de nieuwe gemeen te straks over 20 kilometer Westerscheldedijk beschikt. Een toeristische attractie, die tot op heden toe, minimaal werd gepromoot. De partij vindt dat de mogelijk heden voor de zogenaamde dijkrecreatie versterkt moeten worden. Er wordt dan ook ge pleit voor een vergroting van de strandjes bij Perkpolder en Walsoox-den. Groot-Hontenisse denkt dan nadrukkelijk aan zandsuppletiepx-ojecten, zoals die ook aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust zijn uitgevoerd. Voorts wil de partij nieuwe f iets-en wandelroutes laten uit zetten en dient het project Kloostex-zande aan Zee een kans van slagen te moeten worden geboden. De partij maakt zich verder sterk voor een f iets-voet- veer tussen Perkpolder en Krui- door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Terneuzense WD-wethouder K. van der Hoofd vindt het niet gepast dat de Axelse wethouders C. van Schaik (PvdA) en A. van Waes (CDA) zich in hun verkiezings strijd afzetten tegen de in buur gemeente Terneuzen heersende bestuurscultuur. De twee Axel se lijsttrekkers stelden deze week dat in het nieuwe Terneu zen het roer om moet en dat er in de nabije toekomst een veel gro tere inbreng moet komen van de burgers in beleidszaken. Volgens Van der Hoofd wordt doordat de twee lijsttrekkers die stelling betx-ekken de indruk gewekt alsof in het huidige Ter neuzen inspx-aak een wassen neus is. „Mijn collega Kerck- haert (PvdA) en ik hebben het roer al geruime tijd terug omge gooid. We hebben in de wijk Tr initeit en in de kern Zaamslag voor het opstellen van de herin richtingsplannen zeer intensief met buurtbewoners van ge dachten gewisseld. Zaken die door die bewoners zijn aange dragen zijn zeer zeker in de pla nuitwerkingen terechtgeko men. Die burgergexichte wijze van werken is wel degelijk in Terneuzen geïntroduceerd. Ze ker in mijn poitefeuille. Ik vind het dan ook ongepast dat die twee partijen de suggestie wek ken dat het huidige Terneuzense dagelijkse bestuur het woord van burgers niet naar waarde zou willen schatten"benadrukt de WD'er. Van der Hoofd, die niet de WD- lijst voor de verkiezingen aan- voert, maar wel beoogd wethou der is voor cle liberalen, geeft toe dat niet alle dagelijkse bestuur ders in Terneuzen reeds voor de nieuwe -burgergerichte - aan pak hebben gekozen. Volgens hem is het invoex-en van een in teractief bestuur een kwestie van geleidelijkheid. ningen na het verdwijnen van het Scheldeveer. Een dergelijk verbinding kan namelijk ook uit toeristisch oogpunt van belang zijn. Groot-Hontenisse vindt dat de nieuwe gemeente snel een uitgebreid toeristisch ontwik- Naam: Adhémar van Waes (door partijgenoten ook wel Abhemar genoemd). Leeftijd: 50 jaar. Woonplaats: Zuiddorpe. Partij: CDA. kelingsplan moet samenstellen, waarin aandacht is weggelegd voor eerdex'genoemde zaken, de versterking van de stad Hulst als winkelcentrum en de verde re ontwikkeling van het platte- landstoerisme. Functie: wethouder in Axeljak- kerbouwei-/gx-aszodenkwekex-. Rekent op: acht zetels. Sterke punten: direct, 'mensen weten wat ze aan me hebben.' Zwakke punten: ongeduldig, ongedurig. Meest gebruikte zinsnede: 'We gaan dat pro(m)beren, maar moeten opletten of er geen px-e- sidentwerking vanuit gaat.' Belangrijkste programmapun ten: CDA streeft naar nieuwe bestuurscultuur, open en inter actief. Burger moet werkelijk iets te zeggen hebben Andere aandachtspunten: Ge meente moet goede wei'kgever zijn, apparaat moet efficient werken en bureaucratie moet uit den boze zijn. Verder minder regendagen en meer zon. Verkiezingsleus: Zekerheid en Vernieuwing. Tarief Westerscheldetunnel: Voor vrachtwagens te hoog, abonnementsprijs moet 0,75 eu rocent lager. Grootste ergernis: Afname van verdraagzaamheid van mensen. Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43