Piet Lossie monument bij RKHAV Dick Jaspers speelt tegen Ockenburgh Van Deursen beste karateka op Open NK uitslagen Kleine winst Feyenoord Albert Voorn één van de topruiters in Vierdaagse Jumping Heikant Kampioenschap libre in Clinge Jeffry's Lions gaat aan kop selected used cars ervaart u bij cappendijk auto's als nieuw D Cl door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de biljartliefheb bers valt er zondag in Zeeland weer volop te genieten. Dick Jaspers treedt namelijk met zijn team Safety Holland Verzeke ringen aan tegen Brasserie Ockenburgh. Het is voor Ocken burgh pas de tweede thuiswed strijd van het nieuwe seizoen, maar wel één met een mooi affi che. Ockenburgh treedt aan tegen de regerend landskampioen uit Haarlem en dat duel belooft een spektakel te worden. De thuis ploeg is erop gebrand haar ge deelde vijfde plaats op de rang lijst te handhaven. „Zij staan nu twee punten voor op ons en mo gen hun handen dichtknijpen als dat zondagavond ook nog zo is", zegt teamcaptain Ron Schu mann. „Maar alle gekheid op een stok je, het is natuurlijk een bijzon der sterk team. We zullen alle maal top moeten zijn willen we een kans maken. Maar we kun nen het wel." Dat het kan werd vorig seizoen nog bewezen in de uitwedstrijd in Haarlem, waar Ockenburgh een verdiende overwinning boekte. „Ockenburgh speelde toen heel sterk en verdiende de winst volledig", herinnert Dick Jaspers zich. „Ik verheug me op de wedstrijd van zondag. Niet omdat we een makkie zullen hebben, want dat is beslist niet zo. Dat weten we nog uit het ver leden. Roland Forthomme heeft mij al een paar keer weten te verslaan. Hij is juist tegen ster ke tegenstanders op z'n gevaar lijkst." Toplocaties Jaspers erkent dat zijn team op papier sterker is. „Maar dat zegt niks. Alles moet kloppen om goed te spelen en te winnen. Mensen denken al snel dat je niet goed speelt als je een toer nooi niet weet te winnen. Maar dat is het mooie van de biljart- sport: je ziet aan het moyenne of je goed bezig bent of niet. Win nen of verliezen hangt van veel meer dingen af. Ik speel momen teel gemiddeld ruim 1.800 en toch verlies ik nog wel eens. Dat is niet omdat ik minder ben, maar omdat anderen steeds be ter worden." Na een korte overpeinzing ver volgt Jaspers. „Waar ik me vooral op verheug zijn de ac commodatie en de ontvangst in Goes. Ockenburgh is één van de toplocaties in Nederland en zeer publieksvriendelijk. Joop en Raymond Nicodem doen er alles aan om het voor de spelers en het publiek aantrekkelijk te maken. De verzorging is er perfect. Jaspers is niet de enige coryfee die zondag in Goes speelt. De 25-jarige Deen Dion Nelin komt op tafel twee tegenover Martin Spoormans te staan. Nelin was afgelopen week nog verliezend finalist op het wereldkampi oenschap driebanden in het Deense Randers. Het geeft aan dat de jonge Deen hard op weg is een hele grote te worden. Op ta fel drie staat John Tijssens te genover Tonny Carlssen, een andere Deen. Ron Schumann en Henk Habraken maken het kwartet partijen vol. De wed strijd begint zondag om 13.00 ROTTERDAM - Karateka Mitch van Deursen heeft in het topsportcentrum in Rotterdam de Open Nederlandse titel tot zeventien jaar in de categorie boven tachtig kilogram in de wacht gesleept. De zestienjarige Goesenaar, die sinds een jaar voor de Neder landse jeugdploeg uitkomt, bleek op het kampioenschap de sterkste in een poule van acht. In zijn eerste partij rekende Van Deursen af met de Belg Afrin Delsaux, waarna de Zeeuw in de halve finale te sterk bleek voor Cedad Karapinar uit Zwolle. Van Deursen trof in de finale de Duitser Andreas Knaute. Ook met die opponent rekende hij af waardoor de titel en feit was. De Belg Levi Zaman eindigde ach ter Mitch van Deursen en Knau te op de derde plaats. Biljarten Tussenstanden teamcompetitie ZVB. Driebanden, B1-klasse: 1. BV Reynaert 1 (Hulst) 4-22; 2. De Kastanje 1 (Klooster- zande)4-20;3. BVReynaert24-13;4. Den Ouden Arend 1 (Sint Jansteen) 4-11; 5. 't Bierwinkeltje 13-9; 6. SBC 1 (Sluiskil) 3-9; 7. BV Dow 1 (Terneuzen) 3-7; 8. SBC 2 3-7. B2-klasse: 1. Den Ouden Arend 2 4-14; 2. WBC (Walsoorden) 3-13; 3. Den Ouden Arend 3 3-13; 4. ENZK (Philippine) 3-13; 5. SBC 3 2-10; 6. BV Reynaert 3 3-9; 7. TMW 1 (Sluis) 3-7; 8. CBC 1 (Clinge) 3-7; 9. De Kastanje 2 2-5. Libre, C1-klasse: 1. HBC/De Troubadour 2 (Clinge) 3-17;2. Hofvan Eede 1 (Eede)4- 17; 3. De Kastanje 3 3-11; 4. BV Reynaert 4 2-7; 5. Hof van Eede 2 3-7; 6. HBC/De Troubadour 1 2-2; 7. BW/HGL/KOT'86 (Terneuzen/Sas van Gent) 1-2. C2-klasse: 1. De Kastanje 44-21; 2. De Kastanje 5 4- 17; 3. TMW 2 4-17; 4. SBC 4 4-15; 5. BV Dow 2 4-13; 6. BV Groede 4-13; 7. KOT (Axel) 4-12; 8. ABC (Breskens) 4-4. C3- klasse: 1DOS (Hoek) 4-20; 2. De Kastanje 6 4-19; 3. Concordia vrouwen 4-17; 4. JBH (Hulst) 4-16; 5. Hof van Eede 3 4-15; 6. NASA/Ed Horemans (Axel) 4-12; 7. CBC 2 4-8; 8. BV Dow 3 4-5. Bridge Axel. Eerste zitting viertallen afdeling Zeeuws-Vlaanderen. Luctor 2-Luctor 3 19-11, Luctor 4-Luctor 5 11-19, BSO 1- BSO 2 19-11, Axel 3-Axel 414-16, Hulst 2- Axel2 16-14. Darts Competitie Zeeuws-Vlaamse Darts- bond. Jeffry's Lions 2-Vlaanderen 6-7, Jeffry's Lions 3-Jeffry's Lions 1 0-13, Gravin 2-Trefpunt3-10, La Bamba 1-Gra- vin 1 12-1, Rattlesnakes-La Bamba 2 8-5. Stand: Jeffry's Lions 1 2-26, La Bamba 2 2-25, Trefpunt 2-19, Rattlesnakes 2-14, Gravin 1 2-10, 't Hoeckhuys 1-7, Vlaande ren 1-7, Gravin 2 2-7, Jeffry's Lions 2 2-6, La Bamba 2 2-5, Jeffry's Lions 3 2-4. Futsal Oostburg. Zavio. Voorronde beker. Pou le A: Zeemeeuw-Tobbetje 6-5, Krommè Watergang-Du Commerce 2-9. Poule B: Vooruit-Cassandria Bad 6-4, Tino's Fruit- Rodanborgh 3-5. Eindstanden. Poule A: 1. Du Commerce; 2. Zeemeeuw; 3. Tob betje; 4. Hoogduin; 5. Kromme Water gang. Poule B: 1. Vooruit; 2. Cassandria Bad; 3. Rodanborgh; 4. Groosman/Casu- als; 5. Tino's Fruit. Du Commerce, Zeemeeuw, Vooruit en Cassandria-Bad naar halve finales. Tennis Voetbal ver 1-0,31. Van Ommel 1-1,62. De Lange 1-2. Scheidsrechter: De Vree. Toeschou wers: 500. Gele kaart: Burgers (Babbe- rich). De Lange (Stormvogels/Telstar). Wielrennen Zolder. WK wielrennen. Individuele tijd rit. Vrouwen: I.Zabirova (Rus) 23,2 km in 30.02,62 (46,332 km/u), 2. Br a ndli (Zwi) 0.14, 3. Th u rig (Zwi) 0.15, 4. Somarriba Arrola (Spa), 5. Carrigan (Aus) 0.20,6. Sli- oessareva (Rus) 0.32, 7. Longo-Ciprelli (Fra) 0.42, 8. Polikeviciute (Lit) 0.44, 9. Arndt (Dui) 0.48, 10. Zijlaard-Van Moor- sel (Ned) 0.51, 24. Melchers 1.40. Junioren: 1. Ignatjev (Rus) 23,2 km in 28.30,37 (48,831 km/u), 2. Jamieson (Aus 0.10, 3. Nibali (Ita) 0.25, 4. Dekker (Ned) 0.30, 5. Infantino Abreu (Col) 0.39, 20. Duyn 1.27. ROTTERDAM - Feyenoord heeft het boekjaar 2001/2002 afgesloten met een kleine winst van 293.000 euro. De omzet be droeg ruim zestig miljoen euro. De club haalde in tegenstelling met het boekjaar daarvoor wel een duidelijk beter operationeel resultaat: van vier miljoen euro verlies naar acht miljoen winst. Dat meldt de club op de eigen website. Feyenoord dankt het betere operationele resultaat voor driekwart aan de Europese suc cessen. Het winnen van de Uefa Cup leverde echter minder op dan de eerste ronde van de Champions League. Boosdoe ner was de post afschrijvingen transfersommen van een kleine zeven miljoen euro. ANP Advertentie Wenen. Mannen, 765.000 euro. Eerste ronde: Ferrero (Spa/2) - Massu (Chl) 5-7 6-4 6-3, Federer (Zwi/6) - Krajan (Kro) 7-5 6-1, Robredo (Spa) - Nieminen (Fin) 6-3 6-3, James Blake (VSt) - Spadea (VSt) 3-6 6-2 6-3, Stepanek (Tsj) - Koubek (Oos) 6-3 6-7 7-6; tweede ronde: Novak (Tsj/5) - Coria (Arg) 7-5 6-2. Lyon. Mannen, 760.000 euro. Eerste ronde: Kuerten (Bra) - El Aynaoui (Mar) 6-7 6-2 6-4, Mirnii (WRu/7) - Rochus (Bel) 6-2 7-5, Björkman (Zwe) - Gambill (VSt) 6-2 7-6, Mathieu (Fra) - Boutter (Fra) 6-2 7-5, Sa (Bra) - Carlsen (Den) 6-3 6-7 6- 1, Kafelnikov (Rus/2) - Meligeni (Bra) 6-3 6-4, Pless (Den) - Ljubicic (Kro/8) 4-6 6-4 6-4. Filderstadt. Vrouwen, 585.000 euro Eerste ronde: Majoli (Kro) - Grande (Ita) 3-6 6-4 6-4, Dementieva (Rus) - Coetzer (ZAf) 6-3 6-0, Casanova (Zwi) - Raymond (VSt) 1-6 6-3 6-4; tweede ronde: Ste venson (VSt) - Capriati (VSt/1) 7-6 4-6 6-4, Davenport (VSt/2) - Samshnova (Isr) 6-4 6-3, Hantuchova (Slw/8) - Schett (Oos) 7-5 6-1. Amstelcup. Eerste ronde. Babberich (zo) - Stormvogels/Telstar 1-2 (1-1). 10. Kla donderdag 10 oktober 2002 door Fred Rabout HULST - Hij liet in 1987 eigen handig een hal neerzetten en vijftien jaar later is zijn naam nog altijd verbonden aan RKHAV. Piet Lossie was het beu om in de wintermaanden met zijn atleten en atletes door slik en water te moeten baggeren. Het is een mooi voorbeeld van een RKHAV-man in hart en nie ren, die in diezelfde hal al vijf tien jaar de jeugd van de Hulster atletiekvereniging kneedt. En niet zonder succes, want Lossie maakte er kampioenen. Onlangs nog tijdens de Neder landse estafettekampioen schappen in Amsterdam stond een kwartet van RKHAV, of be ter van Piet Lossie, op de hoog ste treden van het erepodium. Met Daniël Ward, Alexander Ward, Wouter Verdurmen en Gert-Jan Lauret beschikte RK HAV over het snelste kwartet A- junioren van Nederland op de 4 x 400 meter. Daarnaast, wat in de schaduw van dit succes, ston den de B-meisjes met de bron zen plak. Piet Lossie was er bij en keek er naar. „Het is toch schitterend als je dan bijvoorbeeld de ge laatsuitdrukking van Leonie Rubbens ziet. Een meisje dat nationaal nog niet al te veel ge wonnen heeft en nu pakte ze met haar collega's een bronzen plak. Van zoiets kan ik intens genie ten, al zullen velen dat niet mer ken. Daar doe je het als trainer allemaal voor. Hert goud van de A-jongens gaf ook even de be doorTon Koomen HEIKANT - De Zeeuwse ruiter sportliefhebbers kunnen van donderdag 24 tot en met zondag 27 oktober genieten van top sport in Manege Heikant, waar Fons en Ingrid de Vetter de scep ter zwaaien. Dan staat de derde editie van de Vierdaagse Jum ping Heikant op het program ma, dit jaar voor het eerst door de Nederlandse Hippische Sportfederatie verheven tot na tionaal springsportevenement, een indoorevenement waar tal van nationale en internationale cracks hun opwachting zullen maken. „Wezijn er trots op een hippisch evenement van dit kaliber. De twee voorgaande jaren zaten we op de verkeerde datum, die ge lijk viel met Indoor Zeeland. Goed geadviseerd door bonds- trainerBert Romp hebben we de Vierdaagse Jumping Heikant naar eind oktober gehaald. Nu weten we ons verzekerd van een topbezetting", zegt Fons de Vet ter, de manegehouder. De zondag wordt de absolute topdag. George Lernout, stich tingsvoorzitter: „Dan komen de cracks in actie op de parkoersen met een hoogte van 1,30,1,35 en 1,40 meter. Op dit moment al hebben zich maar liefst 38 com binaties aangemeld voor het 1,30 meter-parkoers, en 24 elk voor zowel de parkoersen over 1,35 en 1,40 meter. Om maar eens enkele troeven te noemen: Piet Raaymakers uit Asten, tweede tijdens de Olympische Spelen in Barcelona met Ratina en goed voor goud met het Ne derlandse team. Hij brengt zijn zoon Piet junior mee, die op het 1,30 meter-parkoers in actie komt." Vuurwerk „Verder ook Albert Voorn, goed voor zilver en brons tijdens de i Olympische Spelen in Austra lië. Hij brengt zijn zoon Vincent mee voor het nationale 1,30 me- ter-parkoers. Voorts een Ameri- I kaanse amazone. Eric van der Vleuten, al eerder in Zeeland fu rore makend tijdens Jumping George Lemhout (rechts), voorzitter van de Stichting Hippische Sport Heikant en Fons de Vetter van Manege Heikant, twee stuwende krachten achter de Vierdaagse Jumping Heikant. foto Camile Schelstraete Zeeuws-Vlaanderen en Indoor Zeeland en nationaal en inter nationaal successen boekend, is present met zijn talentvolle zoon Maikel. Van der .Vleuten uit het Brabantse Mierlo is een graag geziene gast in Zeeland." En niet te vergeten Emile Hen- drickx met zijn zoon. „Ook hij komt niet alleen naar Zeeuws- Vlaanderen afgezakt. Hij brengt van Stal Hendrickx de kleine, maar begenadigde springruiter El Said uit Egypte mee naar Manege Heikant. El Said behaalde tij dens de Neder- landse kampioenschappen in Ermelo, de Hypiade, in de Z- klasse, de hoofdprijs en was al eerder dit seizoen succesvol tij dens Jumping Zeeuws-Vlaan deren waar hij de show stal. Van hem mag vuurwerk worden ver wacht in Heikant, evenals van internationals als Luc Steeghs, Dave Maasse en Henk van dei- Pol. Het zal moeilijk worden voor Zeeuwse troeven als Piet Huige met Kalisto en Ilyo de Loos met Nadir, een regionale prijsrijderbij uitstek." Interessant Fons de Vetter: „We hebben een zo interessant mogelijk pro gramma in elkaar getimmerd. Donderdag 24 oktober begin nen we om 18.30 uur met de B- rubrieken, waarvoor zich 35 combinaties hebben aangemeld die twee parkoersen, klassiek en progressief, krijgen voorge schoteld. Want we mogen dan een nationaal evenement pre senteren met tal van kleppers, ook de regionale ruiters en ama zones worden natuurlijk niet vergeten. De Z- en ZZ-combinaties ko men vrijdag 25 oktober in de springpiste. De Z-rubriek met maarliefst 90 combinaties is op gesplitst in twee groepen. Moet ook wel met zo'n overweldigend aantal. In het ZZ komen 32 com binaties in actie. Van negen uur 's morgens tot rond half negen in de avond kan het publiek genie ten van ruitersport van niveau. Tussen de bedrijven door is er nog een speciale rubriek voor vier- en vijfjarige paarden, zo'n veertig stuks in totaal. Afkom stig uit geheel Nederland." Trots „Op advies van bondstrainer Bert Romp, met wie we gelukkig uitstekende contacten hebben opgebouwd, hebben we de za terdag gereserveerd voor de L- en M-rubrieken. Een L-rubriek met 104 combinaties, verdeeld over twee groepen evenals de M- rubriek met 70 deelnemers. Aantallen die er niet om liegen. En doordat we de zondag gere serveerd houden voor de natio nale rubrieken kunnen we reke nen op de nationale top." „Ik ben er geweldig trots op dat dat we met Manege Heikant een topaccommodatie aanbieden waarmee we van alle kanten worden gecomplimenteerd. De deelnemende combinaties kun nen er voor topprestaties zor gen. Een accommodatie met tachtig fraaie stallen. Door het vele investeren van de laatste jaren kunnen we snel zorgen voor informatie over uitslagen. Door eigen apparatuur, een ju rytoren en ervaren secretaresses als Anneriet Burm en Christian de Beule, die onlangs hun kwa liteiten nog bewezen bij Jum ping Zeeuws-Vlaanderen, zijn we in staat topwedstrijden te organiseren", zegt een stralende SHSH-voorzitter Lemout. Ongewijzigd De Stichting Hippische Sport Heikant manifesteert zich al sinds 1996. Het stichtingsbe stuur onder bezielende leiding van George Lemhout is al sinds 1996 ongewijzigd gebleven en bestaat voorts uit vice-voorzit- ter Paul Burm, penningmeester Lucien Roelandt, Henk Cijsouw en Mare Vlaminck. „Het feit dat we nog steeds samen optrekken, wil wel zeggen dat het gesmeerd loopt en we elk jaar vooruit gaan met het organiseren van allerlei activiteiten", stelt Lem hout. Fons de Vetter, die met belang stelling uitkijkt naar het ko mende springspektakel: „De toegang is alle dagen gratis. Toch ook altijd belangrijk. Ik heb hier al tal van topruiters over de vloer gehad en werd on langs nog gecomplimenteerd door niemand minder dan Leon Melchior van de befaamde Stal Zangersheide, die hier al enkele keren met zijn dochter Judy-An deelnam aan dressuurwedstrij- den.De Vetter bouwde zelf een prachtig vip-terras en een nieu we jurytoren. Manege Heikant biedt plaats aan 800 toeschou wers en rekent op een volle bak tijdens dit ruitersportspekta kel. I CLINGE - Biljartvereniging I HBC/De Troubadour uit Clinge organiseert van vrijdag 11 tot en met zondag 13 oktober het kam- pioenschap hoofdklasse libre I van de Zeeuws-Vlaamse Bil- jartbond. De titelstrijd vindt I plaats in het clublokaal van de j organiserende vereniging, café De Troubadour in Clinge. I De wedstrijden starten daar j morgen onder leiding van Frans I Pilaet om 19.00 uur. Zaterdag gaat men om 12.00 uur en zon- dag om 12.30 uur verder. De fi- I nalepartij wordt op de slotdag omstreeks 15.45 uur gehouden. Aanvankelijk stonden zeven fi- i nalisten op de deelnemerslijst, maar de als eerste geplaatste Jan de Rechter heeft zich inmid dels afgemeld. De deelnemers zijn: 1. Jo Boogaert (De Kastanje) 8.87; 2. Eddy Aerts (HBC/De Troubadour) 8.15; 3. Alexander Schelfhout (BV Reynaert 6.89; 4. Romain Goethals (Hofvan J Eede) 6.80; 5. Willy de Nijs (HBC/De Troubadour) 6.54; 6. George Mahu I (Ons Vermaak) 6.50. PHILIPPINE - Het eerste team van Jeffry's Lions heeft door een 13-0-overvvinning op het eigen derde team de koppositie in de competitie van de Zeeuws- Vlaamse Darts Bond verstevigd. La Bamba bleef goed bij door I een 12-1-overwinning op Gra vin 1. Trefpunt staat na de 10-3- winst bij Gravin 2 op de derde plaats. De hoogste finish kwam met 155 op naam van Johan Pul lenvan Gravin 2. Voor een '180— er' zorgde Amoud van der Haar van La Bamba 2. (Advertentie) Atletiektrainer (61) heeft nog altijd plezier bij Hulster vereniging Piet Lossie: „Ikben nu 61 en ga, als het lichaam en de geest het nog toelaten, zeker door tot 2006. Dan zit ik vij ftig jaar bij de club en bekijk ik de zaak opnieuw." foto Camile Schelstraete kende brok in de keel. Als je ze daar dan ziet staan. Jongens van een kleine Zeeuws-Vlaams club die clubs verslaan waar wij vier keer in kunnen. Prachtig! Piet Lossie weet dat het van voorbijgaande aard is. Tot en met de A-junioi"en is het haal baar, maar daarna, als ze het voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen achter zich hebben gelaten, is het over en uit. Zo ook met eerdergenoemd kwartet, want Wouter Verdur men woont al een poosje in de buurt van Arnhem, Alexander Ward studeert in Tilburg en Gert-Jan Lauret in Arnhem. En Daniël Ward, het grootste talent dat RKHAV de laatste j aren bin nen de gelederen had, gaat stu deren aan de El Paso University in Texas. De succestrainer mag daardoor weer opnieuw beginnen. Lossie is het al gewend en berust erin. „Er komen wel weer nieuwe ta lentjes die ik mag begeleiden. Misschien wel op weg naar op nieuw een Nederlandse titel. Het verdwijnen van talent zo dra ze een jaar of zestien, zeven tien zijn is een verschijnsel waarmee niet alleen ik opgeza deld word. Vraag het maar aan collega's uit andere sporttak- ken. Van atletiek tot en met zwemmen, om in het alfabet te blijven, en alles wat daar tussen zit." Kampioenen Piet Lossie leidde al meerdere kampioenen op. Op de vraag wie en hoeveel precies weet hij niet direct het antwoord. Michel Geijsels en Ivan Beck zijn de na men die hem als eerste te binnen schieten. „Het zijn er wellicht nog meer geweest, maar die twee jongens komen me het eerst voor de geest. We hebben hier altijd al een schitterende jeugd gehad en nog steeds", zegt Lossie. Toen hij de hal net had laten bouwen - hij bekostigde de bouw van het gebouw van 25 bij 15 meter uit eigen zak - had hij onder meer de zusjes Carolien en Christian Lauwers uit Lams- waarde en de zusjes Liesbeth en Suzan van Acker uit Absdale onder zijn hoede. Lossie: „Ge weldige meiden om mee te wer ken. Er kwamen steeds opvolg sters. Op dit moment hebben we met Brechje de Ruyck een meis je dat al een paar keer Neder lands kampioene werd en ze zit nog niet aan haar top." Van maandag tot en met vrijdag geeft Lossie training en op de zaterdag en zondag staat er mi nimaal één wedstrijd gepland. In de zomer buiten, in de winter binnen. Hij reisde met zijn atle ten en atletes vroeger vaak naar Dortmund, Zwolle en de Haagse Houtrust. De accommodaties in Zwolle en Den Haag zijn afge broken en Dortmund komt er de laatste jaren ook niet zo meer van. „We hebben nu in Gent een schitterende indooraccommo- datie liggen. Waarom zouden we naar de Westfalenhalle gaan als we het hier in onze achtertuin ook hebben." Als atleet was Piet Lossie zelf nooit een nationale topper. Hij kon aardig uit de voeten op de 200 en 400 meter horden, maar nam nooit deel aan een NK. „Dat was altijd in de vakantie periode en ik ging liever op va kantie, dus is het er nooit van gekomen. Samen met de familie Mangnus uit Graauw zette ik vakantiekampen op in Spanje en voormalig Joegoslavië." Als atleet was Piet Lossie tot zijn 55e actief en als trainer volgde hij de eveneens legenda rische Jo Everaard op. „Die vroeg of ik wat met de jeugd wil de doen", vertelt Piet Lossie. „Dat was geloof ik in 1962. Lex van Rie deed toen de senioren. Ik ben nu 61 en ga, als het lichaam en de geest het nog toelaten, ze ker door tot 2 0 06Dan zit ik vij f- tig jaar bij de club en bekijk ik de zaak opnieuw. Ik zeg zeker nog niet dat ik er dan mee stop. Daarvoor doe ik het, althans op dit moment, nog te graag. Er wordt gezegd dat de jeugd ver andert, maar voor mij niet. De meiden kletsen nog net zo veel als dertig jaar geleden." Maar voelt hij zich ook kampi oen als een pupil van hem een ti tel pakt? „Bepaald niet. Ik word toch geen kampioen. Dat is de atleet of atlete. Ik heb daaraan mogen bijdragen, meer niet." Het is Piet Lossie ten voeten uit. De man op de achtergrond is in middels een levende RKHAV-le- gende en wellicht te vaak onder gewaardeerd. Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J Haarmanweg 49 Terneuzen tel: 0115-697455 www.cappendijk.nl VOLVO for life OU Schotse Lambswool Pullovers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43