Onderzoek naar verkeer Sas Bondskruis EHBO voor Remorie Ben je moeder of wil je moeder worden? wijst hogere tarieven leerlingenvervoer af Omwonenden en gemeente eens over in Cadzand plan wijk Buitenweg BUSINESS AS USUAL AANBIEDING Gemeente wacht studie af voor zij beslist over wijzigingen in routes Collectief Vervoer Sing-inn agenda Werkstraf en flinke boete voor hennepkweker Brandalarm Kloosterzande blijkt vlam in pan Schadeclaim na fietsongeval Politie houdt intensieve controle bromfietsers Streekverhalen Stop dan met roken! donderdag 10 oktober 2002 door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent hakt pas knopen door over de wijziging van de route voor het doorgaande ver keer en de verkeersafwikkeling in het centrum van Sas als de re sultaten van een nog te houden verkeersonderzoek bekend zijn. Het college van burgemeester en wethouders heeft dat beslo ten naar aanleiding van de vele reacties tijdens de inspraakpro cedures over de plannen voor de herinrichting van het centrum van Sas. Het college houdt wel vast aan het voornemen om het vrachtverkeer en de transpor ten van gevaarlijke stoffen uit de kern te weren. De geplande herinrichting van de Westkade en de ernaast gele gen ventweg hebben geleid tot zeventien bezwaren van bewo ners van de Westkade. Het colle ge heeft daarom besloten dat onderdeel voorlopig uit het plan voor de verbetering van het cen trum te halen. Uitsluitsel Het verkeersonderzoek moet uitsluitsel geven over andere verkeersmaatregelen. Het gaat i dan met name om de aanleg van I een nieuwe ontsluitingsweg op het voormalig CSM-terrein, waar de vestiging van kleine be drijfjes is voorzien, en de reali sering van een 'kleine ring' om het winkelgebied, die gevormd wordt door de Kloosterlaan en de Wilhelminalaan. De gemeente twijfelt er aan of de Suikerdijk wel zo geschikt is TERNEUZEN - Het Leger des Heils houdt op zondag 27 okto ber in de Grote kerk in Terneu- zen een sing-inn. Gast is het zangkoor Osseh Sja- loom uit Brussel. Dit koor zingt nieuwe en traditionele joods/christelijke liederen. Tij dens de sing-inn houdt Henk Binnendijk een inleiding. De aanvang is om 19.00 uur. als ontsluitingsweg voor het CSM-terrein. „Een centraal ge oriënteerde oost-westverbin- ding over het terrein is mogelijk een veel betere oplossing voor de ontsluiting van het hele ge bied", concludeert het college. „Het is wellicht interessant om rekening te houden met een la tere aansluiting op de Poel straat. Maar dan moet de vrachtautoproblematiek voor de kern op een degelijke manier zijn opgelost. Dit om te voorko men dat wat als ringontsluiting voor de kern is bedoeld onge wild toch het karakter van een rondweg krijgt." Ook de suggesties die tijdens de inspraak zijn aangedragen voor de verbetering van het ver- keersstructuur, worden in de verkeersstudie bekeken. Andere onderdelen van het plan voor de facelift van het Sasse centrum liggen inmiddels wel vast. Zo krijgt de pomp in het centrum van het plein op de Markt zijn historische karakter terug. De pomp gaat weer water geven. Rond de pomp komen bankjes te staan. De Kleine Markt gaat binnenkort op de schop. De parkeerplaatsen hier worden volledig in het plein beeld geïntegreei'd en zijn dus na de reconstructie minder op vallend aanwezig. Het Wilhel- minaplein krijgt evenals de Kleine Markt bestrating op één niveau. De verkeersstructuur op dat plein blijft intact. Een van ingrijpendste klussen is de vernieuwing van het Keizer Karelplein. Het plein wordt ver laagd, en de scheiding met de haven wordt doorbroken door de aanleg van terrassen die zor gen voor een geleidelijke over gang tussen het kanaal en het plein. Aan de haven is een zit- promenade ontworpen en aan de noordkant van het plein komt een podium voor live-op tredens te staan. Door het plein verdiept aan te leggen, wordt de kademuur weer zichtbaar. De toegang verloopt via één ingang aan de zuidzijde. De gemeenteraad van Sas van Gent stelt de plannen voor de herinrichting op 31 oktober de finitief vast. Willy Remorie (r) krijgt van bondsbestuurder A. Verhoeven het bondskruis. foto Wim Kooyman door Etienne de Cock VOGELWAARDE - Tijdens de wekelijkse oefenavond van EHBO-vereniging Damiaan uit Vogelwaarde werd instructeur Willy Remorie volledig verrast door de komst van leden van het districtsbestuur en de voorzit ter van de nationale EHBO- bond de Heer A. Verhoeven. Zij waren naar de oefenzaal geko men om hulde te brengen aan een zeer actieve EHBO-er. De Heer Verhoeven speldde Wil ly Remorie het bondskruis tweede klasse op als dank voor zijn jarenlange verdiensten voor de EHBO: Remorie is veer tig jaar lid van de vereniging, waar hij tegenwoordig ook se cretaris van is. Vervolgens is hij al 35 jaar kaderinstructeur en is hij al twintig jaar lid van het districtsbestuur, waarvan ook ruim vijf jaar secretaris. Ook is hij al enkele jaren coördinator voor districts wedstrijden. Ten slotte is hij een zeer actief en ge waardeerd lid van het hoofdbe stuur. Volgens Verhoeven is Remorie een man, die weet waar hij over praat. Ook de voorzitter van het dis trict Zeeland, F. van Himschoot sprak lovende woorden over en tot de jubilaris. Jan Dobbelaar sprak als voorzitter van de plaatselijke vereniging zijn waardering en dank uit en be loonde alle aanwezigen met een drankje. Willy Remorie dankte alle be stuurders voor deze verrassing en beloofde nog vele jaren en thousiast op dezelfde manier door te gaan. door René Hoonhorst HULST - Het Samenwerkings verband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen houdt grotendeels vast aan de eerder vastgestelde wijze van tariefbe rekening voor het leerlingen vervoer. Akkoord gaan met door Regie BV (de gezamenlijke Zeeuws- Vlaamse taxivervoerders, die het leerlingenvervoer en het col lectief vraagafhankelijk ver voer verzorgen) voorgestelde berekeningswijzen zou tot een 'onacceptabele tariefverho ging' leiden, vreest het dagelijks bestuur van het samenwer kingsverband. Verste ritten Alleen over het tarief van de verste ritten, buiten Zeeland en Vlaanderen, kan nog worden onderhandeld als er meer ritten moeten worden gereden naar meer dan vijf verschillende be stemmingen, stelt het dagelijks bestuur voor. De algemene vergadering buigt zich op donderdag 17 oktober over het voorstel van het be- STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten bieden; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten, solodansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; 19.30 uur: Kaartjes maken; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; 19.45 uur: Bingo; Ca fé de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmiddag; HULST - De Lieve, 13.00 uur: biljarten; 13.30 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting op de liggende wip voorouderen; stuurscollege. Het voltallige be stuur vergadert dan vanaf 15.00 uur in het stadhuis van Hulst. Tot nu toe heeft het accoun tantsbureau nog steeds geen goedkeurende verklaringen kunnen verstrekken voor de jaarrekeningen over de jaren 2000 en 2001. Teveel posten op de balans kun nen nog niet met vaststaande cijfers worden ingevuld en daarnaast kan de accountant niet beoordelen of de door Regie BV gefactureerde bedragen juist zijn. Vereenvoudiging van de admi nistratie en een gerechtelijke uitspraak over meningsver schillen tussen het samenwer kingsverband en Regie BV moe ten meer duidelijkheid brengen. Het dagelijks bestuur hoopt voor het eind van het lopende jaar alle knelpunten uit de weg te hebben geruimd waardoor de benodigde accountantsverkla ringen alsnog kunnen worden afgegeven. De rechtbank doet op woensdag 23 oktober uitspraak in het ge schil tussen Regie BV en het Samenwerkingsverband Col lectief Vervoer. OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30uur Pergamano voor de jeugd en tekenclub; SAS VAN GENT - De Roselaer, 9.30 uur: Kartonnage, callanetics; 13.15 uur:Teke- nen; 15.30 uur: Techniek is leuk' voor groep 6 tot en met 8; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, canasta, biljarten competitie dames; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur:Kaarten; 't Schelpenhoekje, 20.00-22.00 uur: Bijeenkomst Haza Data-gebruikers groep; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken. MIDDELBURG - Een 53-jarige inwoner van Oostburg speelde dinsdag op de zitting van de Middelburgse politierechter open kaart over zijn illegale ac tiviteiten als hennepkweker. Daarmee kon de man zijn straf niet ontlopen, want politierech ter C. Kool veroordeelde de Oostburger tot 200 uur werk straf, twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf en 750 euro boete. Ook moet hij 5200 euro schadevergoeding aan Delta Nutsbedrijven betalen voor het illegaal afnemen van stroom. De verdachte verklaarde uit economische motieven gedu rende anderhalf jaar wiet te hebben geteeld. Hij had daar voor klusjeswerk gedaan, maar dat liep niet naar wens. Ómdat hij niet wilde terugvallen op een uitkering besloot hij een hen nepkwekerij te beginnen. Vorig jaar maart werd de politie getipt over de hennepteelt. In de loods van de Oostburger werd 21 .maart 38 kilo aan hennepplan- ten aangetroffen. Ook bleek er stroom te zijn afge tapt. Delta had het tegoed bere kend op 16.000 euro, maar raadsman E. Smit kwam na een herberekening op een aanzien lijk lager bedrag (5200 euro) uit. Officier van justitie E. Bethle- men koos voor de berekening van de strafpleiter. De Oostburger zei dat er vier oogsten waren gelukt. Hoewel de officier het niet uitsloot dat er meer oogsten waren geweest, eiste hij 200 uur werkstraf, twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en 2000 euro boe te. De politierechter verlaagde de boete tot 750 euro, maar von niste voor het overige conform de eis. KLOOSTERZANDE - De kern van Kloosterzande werd gister avond even voor 2 000 uur opge- schikt door gillende brand weersirenes. Vanuit zorgcentrum Sint Antonius aan de Groenendijk in Kloosterzan de was een brandmelding geko men. Politie en brandweer snel den erop af, maar het bleek te gaan om vlam in de pan. Er raakte niemand gewond. De schade viel mee. door Harold de Puysseleijr AXEL - De rimpels in het plan voor de toekomstige nieuw bouwwijk Buitenweg in Axel zijn door de gemeente glad ge streken. Met uitzondering van de verkeerstechnische opmer kingen van de omwonenden is de gemeente aan alle pijn puntjes die er op planologisch vlak lagen tegemoet gekomen. De ruim dertig omwonenden konden gisteravond dan ook met een tevreden gevoel huis waarts keren na de tweede hoor zitting over het plan op het stad huis. De nieuwbouwwijk in de omgeving van de Buitenweg en de Oudeweg in Axel gaat zo'n zestig woningen tellen. Die worden gebouwd in de stijl van de jaren dertig. Wethouder A. van Waes legde de buurtbewoners uit, dat de ge meente afziet van het oorspron kelijke voornemen om op het parkeerterrein tegenover Gara ge Snoodijk aan de Buitenweg een appartementencomplex met drie verdiepingen neer te zetten. De buurt had zich daar eerder tegen uitgesproken. Er komen nu 'gewone' woningen te staan. Over de aanpak van de ver keersstructuur in de omgeving van de Buitenweg was de eens gezindheid minder groot. De wethouder benadrukte echter, dat het in dit stadium van de planontwikkeling zeker nog niet aan de orde was om al spijkers met koppen te slaan over de aanpassing van wegen in de omgeving van de nieuw bouwwijk. Verschillende opties zijn wel al op tafel gelegd. Zo stelt de ver keersveiligheidsorganisatie 3VO voor om de nieuwe wijk maar één ontsluitingsweg te ge ven via de Buitenweg. De Oude weg zou dan aan een kant afge sloten worden. Een andere mogelijkheid is een verhoogd plateau aan te leggen op de kruising van de Buitenweg met de Oudeweg, zo vertelde Van Waes. Tijdens de bijeenkomst kwamen daar nog andere suggesties bij, zoals de aanleg van een kleine rotonde, of de aanleg van een geheel nieuwe ontsluitingsweg voor de nieuwe wijk. Welke oplossing uiteindelijk wordt gekozen, hangt ook nog af van de verkeersontwikkelin- gen na de openstelling van de Westerscheldetunnel. Dan valt waarschijnlijk een groot deel van het (sluip)verkeer weg. AXEL - De Zeeuwse politie houdt de komende tijd extra bromfietscontroles. De actie is ingegeven door klachten die bij de politie uit de hele provincie, maar met name uit Zeeuws- Vlaanderen, zijn binnen geko men over het verkeersgedrag van bromfieters. Afgelopen maandagochtend en dinsdagavond zijn tijdens con troles in Axel 28 van de 32 brom fietsers bekeurd. „Een schok kend resultaat", zegt verkeerscoördinator Han van Opdorp van de politie. De mees te overtreders reden te hard op een opgevoerde brommer. „De hoogstgemeten snelheid was tachtig kilometer per uur. Dus dat zegt voldoende." De klachten over het onverant woorde rijgedrag van de (vaak jeugdige) bromfietsers komen vooral uit de hoek van de scho- CADZAND - Rhedenaar J. van Beek (59) stelt de gemeente Oostburg aansprakelijk voor de schade die hij afgelopen zomer opliep bij een ongeval met zijn racefiets op de Boulevard in Cadzand. len voor voortgezet onderwijs. „Verkeersouders, directies van de scholen, maar ook leden van dorpsraden en automobilisten hebben ons erop attent ge maakt", zegt Van Opdorp. Ook jeugd die dagelijks op de fiets naar de scholen in Hulst, Ter- neuzen en Oostburg heeft last van het gedrag van de bromfiet sers. „De fietsers rijden vaak in kon vooi over het fietspad naar school. Onderweg komen ze scheldende brommerrijders te gen die soms met een rotvaart door de berm langs hen heen scheuren." Daarnaast zijn bij de politie meldingen binnengekomen van automobilisten die zich eraan ergerden dat ze op trajecten waar de bromfietser op dezelfde rijbaan mag rijden, zelfs door brommers voorbij werden ge stoken. De man reed op een van de lan taarnpalen die tussen het voet pad en het fietspad zijn ge plaatst. Hij liep hierdoor een hoofdwond en een gebroken sleutelbeen op en werd per am bulance naar het ziekenhuis vervoerd. De schade aan zijn ra cefiets bedroeg ruim zeshon derd euro. Van Beek stelt dat de onveilige situatie ter plaatse de oorzaak van het ongeval is. Zijn grieven richten zich vooral op de onge lukkige situering van de lan taarnpalen tussen het fietspad en het voetpad. „Die horen aan de rechterzijde van het voetpad te staan, zodat j e vanaf het fiets pad vrij zicht hebt op het voet pad en daardoor gevaarlijke si tuaties vermijdt", verklaart de onfortuinlijke fietser. Ook het feit dat te hulp gescho ten winkeliers Van Béek vertel den dat dergelijke ongelukken vaker gebeurden, was een reden om de gemeente Oostburg aan sprakelijk te stellen. „Voordat het met iemand anders slechter afloopt, moet er dus zo snel mo gelijk iets veranderen", vindt Van Beek. Hij zegt een letsel schade-advocaat in de arm te hebben genomen die hem veel kans van slagen geeft in zijn zaak tegen de gemeente. Gemeentewoordvoerster S. de Kievit verklaart dat meerdere ongevallen als gevolg van de si tuatie op de Boulevard in Cad zand haar onbekend zijn. Ook is er nog geen brief van de heer Van Beek met het verzoek om scha deloosstelling bij de gemeente binnengekomen. HENGSTDIJK - De video met Zeeuws-Vlaamse Streekverha len wordt op dinsdag 29 oktober gepresenteerd in de Catharina- kerk in Hengstdijk. De videoband is gemaakt door de Zesde Kolonne uit Eindho ven. De vertellers uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen zijn ge filmd, terwijl zij hun verhaal voorlazen of voordroegen op lo catie. Tijdens de avond, die om 20.00 uur begint, worden enkele fragmenten uit de opname ge toond en worden verhalen live voorgedragen. Roken is zowel voor, tijdens als na.de zwangerschap schadelijk. Roken kan tot verminderde vruchtbaar heid leiden. Rokende zwangere vrouwen hebben meer kans op een miskraam of een vroegge boorte Het geboortegewicht van baby's van ro kende moeders is gemiddeld 250 gram lager. Ook vergroot roken tijdens de zwan gerschap de kans op luchtweginfecties en wiegendood in het eerste levensjaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m) DEFACTO EDERLANDSE KANKERBESTRIJDING 0 NIN GIN WILHELMINA FONDS Steun de clubs, koop loten! Opgeiet u kunt de lotenverkopers van de Grote Clubactie weer aan uw deur verwachten. Zij zijn lid van een vereniging uit uw buurt. Ze verkopen loten wa> van 80?ó van de opbrengst direct hun clubkas belandt Deze verenigingen kunnen het geld goed ge bruiken. Doe mee en win Natuurlijk koopt u in de eerste plaats een lot om de club te steu nen. Maar dat is niet alles, u maakt zelf ook kans op de hoofdpnjs van 100000,- be lastingvrij, een exotische va- GROTE CLUBACTIE www.clubactie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42