Sluis en kerkbestuur in de clinch PZC Actie De Boom tegen Koegorspolder |f Df IffST PZC Leefbaar Nederland distantieert zich van Terneuzense lokalen 13 Bijdrage aan katholiek gedeelte multifunctioneel centrum oorzaak ruzie Auping Royal. Ouderen terug in de lesauto Burgemeester herstelt van operatie Botsing door voorrangsfout Jongetje wint kleurwedstrijd Nieuw kinderprogramma Cool FM Woonwagen moet snel weg Zakkenroller actief in Terneuzen Thom de Graaf opent campagne D66 Terneuzen o a ZEEUWS-VLAANDEREN profiel STEUNZOLEN Waterschap sluit kandidaatstelling Jouw nieuwe droomauto vinden vanuit je luie stoel? AutoTrack.nl donderdag 10 oktober 2002 door Raymond de Frel SLUIS - Een poging van de ge meente Sluis-Aardenburg om tot een oplossing te komen voor het katholieke gedeelte van het multifunctioneel centrum in Sluis, lijkt al op voorhand ge doemd te mislukken. Volgens het katholiek kerkbestuur is het bisdom in Breda absoluut niet van plan te investeren in het nieuwe centrum. De gemeente Sluis-Aardenburg vroeg het kerkbestuur om een bijdrage van 150.000 euro, om dat in het centrum aan de Kloosterstraat de katholieke Sint Janschool is voorzien. Het kerkbestuur hield de portemon nee dicht en dus besloot de ge meenteraad vorige maand tot een sobere uitvoering van de ka tholieke zijde van het centrum. Wethouder J. Boogaard hoopt nog steeds op een oplossing. „Burgemeester Straatsma gaat binnenkort een gesprek aan met het kerkbestuur. Wellicht is het een optie dat wij het oude pand kopen, waardoor er geld be schikbaar komt voor het kerk bestuur. Ik ga nog praten met de Stichting Katholiek en Inter confessioneel Onderwijs (Skio), want zij hebben wel 25.000 euro Advertentie De rust van Hét Bed O Excl. dealer voor Terneuzen e.o. Q- Levert en installeert in geheel Zeeland en België Rademakers Heeft een siaapoplossing voor iedereen Axelsestraat 192 Terneuzen Telefoon 0115-613130 www.slaapkenner.nl toegezegd. Hoe we dat bedrag invullen, is aan hun. Ik hoop ook dat zij willen bemiddelen. Ik zie hen toch als een verlengstuk van het kerkbestuur, ook al zijn zij het daar niet mee eens. Het Skio laat momenteel onder zoeken of de bezuiniging van 150.000 euro wettelijk is toege staan. „Blijkt dat niet zo te zijn, dan ondernemen wij stappen. Los daarvan, wij tekenen sowie so bezwaar aan tegen het ge- meentebesluit", vertelt Skio- voorzitter J. Mesure. Het Skio ziet wel heil in de 'lijm poging' van de gemeente Sluis- Aardenburg. „Daar is vroeger ook al eens over gesproken, maar toen ketsten de onderhan delingen af omdat het bod van Sluis-Aardenburg veel te laag was. Ik hoop dat beide partijen inmiddels tot bezinning zijn ge komen." Duidelijk Daarvan lijkt echter geen spra ke. Het kerkbestuur blijft bij zijn standpunt: geen bijdrage aan het multifunctioneel cen trum. Oud-voorzitter H. van Vooren van het kerkbestuur, die de on derhandelingen tot juni leidde, spreekt duidelijke taal. „Bogaard geeft toe dat hij in eerste instantie dacht dat de op brengst van het huidige school gebouw de gemeente toekwam, maar wringt zich nu in allerlei bochten om toch geld te krijgen. De gemeente heeft door bezui nigingen de afgelopen jaren 400.000 euro apart gelegd voor de openbare basisschool, maar wat is er voor de katholieke school gereserveerd? Niets. Een half jaar geleden deed de ge meente een bod dat slechts twintig procent van de waarde van het pand bedroeg. Dan ne men ze je toch niet serieus?" Tot een oplossing voor het mul tifunctioneel centrum zal dat echter niet leiden. Van Vooren: „Met de investering van 150.000 euro gaat het bis dom nooit akkoord. Zij zijn zeer verbolgen over deze situatie. Ook al zouden wij als kerkbe stuur wel willen, het bisdom ab soluut niet." Ouderen kijken, omdat zij vaak wat strammer zijn, te weinig of niet ver genoeg over de schouder bij het afslaan en inhalen. Oefenin gen met een elastiek kunnen er voor zorgen dat de spieren wat losser worden. foto Charles Strijd door René Hoonhorst SLUISKIL - De 'Broemritten' zijn het af gelopen decennium aardig ingeburgerd in Zeeuws-Vlaanderen. Veel ouderen zijn gewezen op foutjes, die er gedurende tien tallen jaren autorijden zijn ingeslopen. De meeste oudere chauffeurs krikken niet al leen hun rijvaardigheid op, maar doen ook veel zelfvertrouwen op. De Broemcursus heeft zijn nut dus bewe zen. Hoewel het jammer blijft dat de ou dere chauffeurs die het echt nodig hebben, nog steeds niet aan de rijvaardigheids- proeven en theorietesten durven mee doen, vindt rij-instructeur Peter de Koeijer uit Hoek. „De mannetjes met gleufhoed, die met veertig kilometer per uur over de autoweg kruipen, kom je hier niet tegen. Die zijn bevreesd voor com mentaar en denken nog steeds dat een slechte rijvaardigheidsproef gevolgen voor hun rijbewijs heeft." Maar deelname aan de testen - ook ogen, reacties en bewegingen worden getest - is geheel vrijblijvend. En leidt ontegenzeg gelijk tot resultaten weet P. van Hecke uit ervaring. De 78-jarige Sluiskillenaar reed eerder al Broemritten. Hij bleek de koppe ling nogal vroeg in te trappen en lang vast te houden. „Ik had ook nogal eens versle ten koppelingsplaten. Ik heb de instruc teur deze keer gevraagd er specifiek op te letten en hij betrapte me één keer. 'Als je het niet had gezegd, was het me niet opge vallen', liet hij me weten." Van Hecke moet alleen wat meer gebruik maken van zijn spiegels, kreeg hij te horen. Zijn vijf jaar jongere plaatsgenote C. Boone-van de Voorde moet wat meer over haar schou der kijken vóór het afslaan en het inhalen. Het te weinig of niet ver genoeg over de schouder kijken, is gistermiddag het meest geconstateerde euvel. „Met het stij gen van de jaren, worden mensen nu een maal wat stijver en strammer. Maar als je de mensen er op wijst, blijken de meesten nog wel goed te kunnen kijken", consta teerde instructeur De Koeijer. Aan de Broemritten in Sluiskil, waar de proeven na drie Terneuzense testdagen werden ge houden, namen 66 ouderen uit de hele ge meente deel. KLOOSTERZ ANDE - Burgemeester A. Vogelaar van Honte- nisse is herstellende van een hartoperatie. Hij zal enige tij d uit de running zijn. Zijn taken worden overgenomen door loco burgemeester B. Pauwels. Op 26 september werd Vogelaar met hartklachten in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen opgenomen. Vier dagen later werd hij voor onderzoek overge bracht naar het Universitair Ziekenhuis te Gent waar hij na een verblijf van drie dagen werd geopereerd aan zijn hart. Woordvoerder J. Stolte van de gemeente Hontenisse meldt dat de zware operatie geslaagd is en dat Vogelaar nog deze week terug thuis in Kloosterzande wordt verwacht waar hij verder zal aansterken. VLISSINGEN - In de Bonedijkestraat in Vlissingen vond gis- tenniddag uur een aanrijding plaats. Een negentienjarige au tomobilist uit Middelburg reed vanuit parkeerstand de rij baan op. Daarbij gaf hij geen voorrang aan een 37-jarige au tomobiliste uit Vlissingen. De voertuigen raakten beschadigd SINT LAURENS - Jasper Hengeveld uit Sint Laurens heeft gisteren een kleurwedstrijd gewonnen. De wedstrijd werd door Emergis gehouden omdat het vandaag de dag van de geestelijke gezondheidszorg is. Het thema dit jaar is 'Kind in de knel', psychische mishandeling en verwaarlozing van kin deren. Jasper won een gettoblaster met zijn tekening. VLISSIN GEN - De lokale radio-omroep Cool FM begi nt van af zaterdag een nieuw radioprogramma voor kleuter en peu ters. 'De Voorleesstoel' wordt elke zaterdag uitgezonden na het nieuws van 8.00 uur en duurt zo'n tien minuten. Het programma wordt gemaakt in samenwerking met de stichting Kinder Opvang Walcheren. Doel van het program ma is het lezen bij kinderen stimuleren. Volwassenen lezen voor op een locatie van Kinder Opvang Walcheren. De voorle zer is altijd een persoon die de kinderen niet verwachten, bij voorbeeld een oma. Eerder dit jaar heeft de programmama ker, Theo Rietveld, met dit idee 2275 euro gewonnen bij een wedstrij d van de Organisatie Lokale Omroepen (OLON) en de Stichting Lezen. HOEDEKENSKERKE - De gemeente Borssele heeft de eige naar van een woonwagen in Hoedekenskerke gesommeerd die wagen binnen een week weg te halen. De wagen staat op een stukje grond dat de eigenaar van de wagen van de ge meente huurt. De man is een poos geleden uit Hoedekensker ke naar Noord-Beveland verhuisd, maar veblijft regelmatig in de wagen. Daarvoor is geen vergunning verleend. De ge meente Borsele heeft al eerder besloten geen geduld te hebben met. dergelijke illegale activiteiten. Als de eigenaar de wagen zelf niet weghaalt, stuurt de gemeente een kraan om die klus te klaren. De kosten worden dan op de overtreder verhaald. TERNEUZEN - Een 50-jarige inwoonster van de gemeente Terneuzen is gistermiddag in de Albert Heijn bestolen. Haar portemonnee, met daarin een klein geldbedrag werd gerold. SAS VAN GENT - Voorzitter Thom de Graaf van de Tweede- Kamerfractie van D66 opent vrijdag de verkiezingscampag ne voor de Terneuzense afdeling van de Democraten. De Graaf stelt zich 's middags eerst op de hoogte van de plan nen voor Vitaal Sas van Gent en zet vervolgens in het Terneuzen se café Porgy Bess een aantal standpunten van de partij uit een. In de huidige drie gemeen teraden in de Kanaalzone heeft D66, na het afhaken van het Terneuzense raadslid P. van Nieuwenhuijzen, alleen be stuurders in Sas van Gent. Een mooie reden om De Graaf in het Sasse gemeentehuis te ontvan gen om 13.45 uur. De partijge noten praten De Graaf bij over de plannen voor de revitalise ring van Sas van Gent. Daarna maakt hij een rondwandeling door het voormalige suikerbol- werk en brengt hij een bezoek aan Cerestar. De Graaf zal ruimschoots de gelegenheid ne men om met inwoners te praten. Om 17.00 uur verzamelt de D66- delegatie zich in Porgy Bess. REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDERE N Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl A A 1"~V Tfc A ~Wlr 11 Advertentie) door Euaène Verstraeten snrekentesen het besluit om het door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De nieuwe Ter neuzense partij De Boom wil dat de besluitvorming over het be stemmingsplan Koegorspolder wordt uitgesteld tot de nieuwe gemeenteraad is aangetreden. Om de Terneuzense politiek zo ver te krijgen, probeert De Boom deze week de bewoners van Terneuzen-Zuid, Spui, Magrette, Schapenbout en Sluiskil massaal te mobiliseren. De komende dagen vallen daar huis-aan-huis pamfletten in de bus, waarin de bewoners wor den opgeroepen om zich uit te spreken tegen het besluit om het bestemmingsplan Koegorspol der te wijzigen. P. van Nieuwenhuijzen van De Boom zegt er fel tegen te zijn dat de wijziging van de agrarische bestemming van de Koegors polder in een industriële nog de ze maand in de gemeenteraad komt. „Wij willen dat een derge lijk besluit pas genomen wordt als we precies weten wat er in de Koegorspolder gaat gebeuren", stelt Van Nieuwenhuijzen. „Wilt u een windmolenpark, de aanleg van een slibdepot en de oprichting van een mestverwer kingsfabriek in de Koegorspol der?", vraagt De Boom de bur gers in het pamflet. „De collegepartijen hebben tot nu toe bij de besluitvorming enkel de belangen van Rijkswater staat behartigd en belangen van u, burger van Terneuzen, verge ten. U bent niet geïnformeerd over de geluidsoverlast en de mestgeur die het hele jaar boven uw woongebied gaat hangen." De Boom roept alle bewoners op zich tegen deze ontwikkeling te verzetten door middel van een protest e-mail of het invullen Naam: Carien Bolijn-Hertzber- ger Leeftijd: 55 jaar Woonplaats: Nieuwvliet Partij: Dorpsbelangen Toeris me (D&T) Functie: wethouder Oostburg en huisvrouw, vroeger: cam pingexploitant Rekent op: vijf zetels Sterke punten: ik sta stevig op twee benen, met goede argu menten ben ik te overtuigen Zwakke punten: ongeduldig, emotioneel als ik boos word Meestgebruikte zinsnede: vol gens mij gebruik ik die niet Belangrijkste programmapun ten: eerst onderhoud aan stra ten, wegen, trottoirs en open baar groen voordat geld wordt gereserveerd voor grote projec ten; geen Sluis aan Zee; tegen bestemmingsplan wijziging van het asielzoekerscentrum in Cadzand Andere aandachtspunten: ker- nenbeleid, blijvende aandacht voor minima, referendum over de naa m van de nieuwe gemeen te, een snel standpunt van de nieuwe gemeenteraad over de huisvesting van de ambtenai'en (die centraal in Oostburg moet komen) Verkiezingsmotto: 'Actief, kri- schoen- aanpassinger podologie De Boom wil geen slibdepot in de Koegorspolder. van een strookje onderaan het pamflet. „Wij zorgen er voor dat het terecht komt bij de verant woordelijke wethouder", zo be looft de partij Wethouder K. van der Hoofd liet eerder al weten dat de aanleg van een slibdepot en de bouw van een windmolenpark moei lijk terug te draaien zijn. Hij deed dat in een reactie op de PvdA. Die betoogde vorige maand dat voor de PvdA de komst van het windmolenpark, het slibdepot en de mestverwer kingsfabriek nog lang geen ge lopen race is. Open race Van Nieuwenhuijzen is het daar roerend mee eens. „Zolang er geen officieel besluit ligt is het foto Wim Kooyman voor ons een open race", zegt hij Als nu al wordt besloten om het bestemmingsplan te wijzigen, dan geeft de gemeente teveel prijs. Daar krijgen we later spijt van. We moeten de kwestie doorschuiven tot na de herinde ling. Totdat we precies weten hoe de Koegorspolder wordt in gevuld en wat de gevolgen daar van zijn." tisch en betrokken' en 'Niet links, niet rechts, maar recht door zee' Tarief Westerscheldetunnel: lijkt aanvaardbaar. Niettemin blijf ik er moeite mee hebben dat we moeten betalen voor een voorziening die elders in het land gratis is Grootste ergernis: het steeds grotere aantal mensen dat steeds minder rekening met haar of zijn medemensen houdt. Als wethouder: aan Den Haag en Middelburg die vanuit een randstedelijke optiek voortdu rend onze goede plannen voor de streek afschieten. door Jan Jansen TERNEUZEN - De vijf gezwo renen die het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen vormen, dingen op 20 november weer mee naar een bestuurszetel. Dat blijkt uit de dinsdag afgesloten kandidaat stelling voor de waterschaps verkiezingen. Grote verrassingen leverde die niet op. Voor de dertig zetels in de algemene vergadering heb ben zich minder mensen aange meld dan vier j aar geleden In de Zeeuivs-Vlaaiideren wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. categorieën ongebouwd (land bouw) en bedrijfsgebouwen zijn zelfs geen verkiezingen nodig. Er zijn net zoveel kandidaten als er zetels zijn. Verkiezingen komen er wel voor de categorieën gebouwd (huis eigenaren) en ingezetenen (ie dereen die woont in het water- schapsgebied). Voor gebouwd meldden zich elf kandidaten voor zeven zetels, bij de ingeze tenen dingen 21 mensen mee naar twaalf zetels. Een kleine verrassing is wel de kandidatuur van Clingenaar E. de Deckere, nu lid van het dage lijks bestuur. Als lijsttrekker van Groot Hulst doet hij bij de gemeenteraadsverkiezingen van 20 november ook een gooi naar een raadszetel in de nieuwe gemeente Hulst. Zijn plaats op de kandidaten lijst van het waterschap levert, als hij wordt gekozen, overigens alleen een zetel op in het alge meen bestuur. Daarover gaan de verkiezingen. Pas in januari kiest de algemene vergadering een nieuw dage lijks bestuur. Dan zal blijken of de vijf huidige gezworenen kunnen blijven zit- pe9'sl Erkend door ziekenfonds en particulier verzekeraars. Zuidzandsestraat 11, Oostburg, tel.: 0117 - 45 46 34 ten. Omdat er in hun categorie- en geen verkiezingen nodig zijn, kunnen van dit vijftal J. Steij- aert (ongebouwd) en T. Wee- maer (bedrijfsgebouwen) nu al vast aanspraak maken op een plaats in het algemeen bestuur. Hoewel er op dat vlak wijzigin gen in de maak zijn, kent het waterschap nog altij d geen poli tieke lijsten. Kiezers moeten hun stem uitbrengen op perso nen. Kandidaten krijgen in ieder ge val de gelegenheid zich te profi leren via een speciale verkie zingskrant en via de website van het waterschap. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De lijst Leef baar Zeeuws-Vlaanderen doet niet mee aan de gemeenteraads verkiezingen op 20 november in Hulst. De groepering is er niet in geslaagd een kandidatenlijst samen te stellen. Dit is wel ge lukt in Terneuzen, waar C. van Corstanje uit Zaamslag als lijst trekker optreedt. Op nummer twee prijkt de naam van L. Ba- dye uit Zaamslag. Nummer drie is Terneuzenaar P. Ummen- thum. Volgens Ummenthum is de lo kale lijst 'duidelijk gelieerd met Leefbaar Nederland', maar het partijbureau van de landelijke partij ontkent dat. „Als zij dat zeggen, dan klopt dat niet", be nadrukt Haitske van de Linde, woordvoerster van Leefbaar Nederland. „Onze partij ope reert landelijk en heeft geen lo kale afdelingen. Er zijn in het hele land lokale lijsten die zich leefbaar noemen, maar waar wij ons verre van willen houden, omdat zij staan voor zaken waar wij absoluut geen affiniteit mee hebben. Probleem is dat de naam 'leefbaar' niet beschermd is." Volgens de Terneuzense burge meester R. Barbé heeft lijsttrek ker Van Corstanje een redelijk duister verleden. In 1990 trad de man, die afkomstig is uit Til burg, in die plaats op als lijst trekker van de Centrum-Demo craten. Dat gegeven alleen al was voor Leefbaar Nederland aanleiding om Van Corstanje in 2000 te royeren als partijlid. Van Corstanje was gisteren niet bereikbaar voor commentaar, j Wel nummer drie, de Terneuze- i naar Ummenthum, die ervan j overtuigd is dat Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen staat voor een leefbaar en sociaal beleid en dat Barbé's uitlatingen over de lijsttrekker niet terecht zijn. Het programma van Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen telt een reeks actiepunten. Zo moet er meer politie op straat verschij- nen, is in Terneuzen een lik-op- stukbeleid nodig en zal de mare- chaussee vaker aan de grens j moeten controleren. Vreemde- lingen moeten verplichte inbur- I geringscursussen volgen en zich de Nederlandse waarden en normen aanmeten. Leefbaar wil af van de flitspaal- terreur. Op geringe snelheids overtredingen moeten geen bekeuringen volgen. Zeeuws- Vlamingen moeten verder kor- j ting op het tarief voor de Wes- terscheldetunnel krijgen. Leef- baar wil zich ook sterk maken l voor meer personeel in de zie- kenhuizen, minder wachtlijsten en een permanente inzet van een i traumahelikopter. Ook moeten gemeenten meer in jeugd inves- teren. Leefbaar Zeeuws-Vlaan- deren is ook voorstander van een gekozen burgemeester. Advertentie Ny De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41