pzc Ruitertop komt naar Heikant Piet Lossie monument bij RKHAV Dick Jaspers speelt tegen Ockenburgh .19 Albert Voorn één van de topruiters in Vierdaagse Jumping Heikant Van Deursen beste karateka op Open NK Delta Sport met veteranen in veJdloopestafette uitslagen Driebanders strijden in Renesse om districtstitel Kleine winst Feyenoord donderdag 10 oktober 2002 George Lernhout (rechts), voorzitter van de Stichting Hippische Sport Heikant en Fons de Vetter van Manege Heikant, twee stuwende krachten achter de Vierdaagse Jumping Heikant. foto Ca mi Ie Schelstraete doorTon Koomen HEIKANT - De Zeeuwse ruiter sportliefhebbers kunnen van donderdag 24 tot en met zondag 27 oktober genieten van top sport in Manege Heikant, waar Fons en Ingrid de Vetter de scep ter zwaaien. Dan staat de derde editie van de Vierdaagse Jum ping Heikant op het program ma, dit jaar voor het eerst door de Nederlandse Hippische Sportfederatie verheven tot na tionaal springsportevenement, een indoorevenement waar tal van nationale en internationale cracks hun opwachting zullen maken. „We zijn er trots op een hippisch evenement van dit kaliber. De twee voorgaande jaren zaten we op de verkeerde datum, die ge lijk viel met Indoor Zeeland. Goed geadviseerd door bonds- trainer Bert Romp hebben we de Vierdaagse Jumping Heikant naar eind oktober gehaald. Nu weten we ons verzekerd van een topbezetting", zegt Fons de Vet ter, de manegehouder. De zondag wordt de absolute topdag. George Lernout, stich tingsvoorzitter: „Dan komen de cracks in actie op de parkoersen met een hoogte van 1,30,1,35 en 1,40 meter. Op dit moment al hebben zich maar liefst 38 com binaties aangemeld voor het 1,30 meter-parkoers, en 24 elk voor zowel de parkoersen over 1,35 en 1,40 meter. Om maar eens enkele troeven te noemen: Piet Raaymakers uit Asten, tweede tijdens de Olympische Spelen in Barcelona met Ratina en goed voor goud met het Ne derlandse team. Hij brengt zijn zoon Piet junior mee, die op het 1,30 meter-parkoers in actie komt." Vuurwerk „Verder ook Albert Voorn, goed voor zilver en brons tijdens de Olympische Spelen in Austra lië. Hij brengt zijn zoon Vincent mee voor het nationale 1,30 me ter-parkoers. Voorts een Ameri kaanse amazone. Eric van der Vleutenal eerder in Zeeland fu rore makend tijdens Jumping Zeeuws-Vlaanderen en Indoor Zeeland en nationaal en inter nationaal successen boekend, is present met zijn talentvolle zoon Maikel. Van der Vleuten uit het Brabantse Mierlo is een graag geziene gast in Zeeland." En niet te vei'geten Emile Hen- drickx met zijn zoon. „Ook hij komt niet alleen naar Zeeuws- Vlaanderen afgezakt. Hij brengt van Stal Hendrickx de kleine, maar begenadigde springruiter El Said uit Egypte mee naar Manege Heikant. El Said behaalde tijdens de Neder landse kampioenschappen in Ermelo, de Hypiade, in de Z- klasse, de hoofdprijs en was al eerder dit seizoen succesvol tij dens Jumping Zeeuws-Vlaan deren waar hij de show stal. Van hem mag vuurwerk worden ver wacht in Heikant, evenals van internationals als Luc Steeghs, Dave Maasse en Henk van der Pol. Het zal moeilijk worden voor Zeeuwse troeven als Piet Huige met Kalisto en Ilyo de Loos met Nadir, een regionale prijsrijderbij uitstek." Interessant Fons de Vetter: „We hebben een zo interessant mogelijk pro gramma in elkaar getimmerd. Donderdag 24 oktober begin nen we om 18.30 uur met de B- rubrieken, waarvoor zich 35 combinaties hebben aangemeld die twee parkoersen, klassieken progressief, krijgen voorge schoteld. Want we mogen dan een nationaal evenement pre senteren met tal van kleppers, ook de regionale ruiters en ama zones worden natuurlijk niet vergeten. De Z- en ZZ-combinaties ko men vrijdag 25 oktober in de springpiste. De Z-rubriek met maar liefst 90 combinaties is op gesplitst in twee groepen. Moet ook wel met zo'n overweldigend aantal. In het ZZ komen 32 com binaties in actie. Van negen urn 's morgens tot rond half negen in de avond kan het publiek genie ten van ruitersport van niveau. Tussen de bedrijven door is er nog een speciale rubriek voor vier- en vijfjarige paarden, zo'n veertig stuks in totaal. Afkom stig uit geheel Nederland." Trots „Op advies van bondstrainer Bert Romp, met wie we gelukkig uitstekende contacten hebben opgebouwd, hebben we de za terdag gereserveerd voor de L- en M-rubrieken. Een L-rubriek met 104 combinaties, verdeeld over twee groepen evenals de M- rubriek met 70 deelnemers. Aantallen die er niet om liegen. En doordat we de zondag gere serveerd houden voor de natio nale rubrieken kunnen we reke nen op de nationale top." „Ik ben er geweldig trots op dat dat we met Manege Heikant een topaccommodatie aanbieden waarmee we van alle kanten worden gecomplimenteerd. De deelnemende combinaties kun nen er voor topprestaties zor gen. Een accommodatie met tachtig fraaie stallen. Door het vele investeren van de laatste jaren kunnen we snel zorgen voor informatie over uitslagen. Door eigen apparatuur, een ju rytoren en ervaren secretaresses als Anneriet Burm en Christian de Beule, die onlangs hun kwa liteiten nog bewezen bij Jum ping Zeeuws-Vlaanderen, zijn we in staat topwedstrijden te organiseren", zegt een stralende SHSH-voorzitter Lernout. Ongewijzigd De Stichting Hippische Sport Heikant manifesteert zich al sinds 1996. Het stichtingsbe stuur onder bezielende leiding van George Lernhout is al sinds 1996 ongewijzigd gebleven en bestaat voorts uit vice-voorzit- ter Paul Burm, penningmeester Lucien Roelandt, Henk Cijsouw en Mare Vlaminck. „Het feit dat we nog steeds samen optrekken, wil wel zeggen dat het gesmeerd loopt en we elk jaar vooruit gaan met het organiseren van allerlei activiteiten", stelt Lern hout. Fons de Vetter, die met belang stelling uitkijkt naar het ko mende springspektakel: „De toegang is alle dagen gratis. Toch ook altijd belangrijk. Ik heb hier al tal van topruiters over de vloer gehad en werd on langs nog gecomplimenteerd door niemand minder dan Leon Melchior van de befaamde Stal Zangersheide, die hier al enkele keren met zijn dochter Judy-An deelnam aan dressuurwedstrij- den." De Vetter bouwde zelf een prachtig vip-terras en een nieu we jury toren. Manege Heikant biedt plaats aan 800 toeschou- wers en rekent op een volle bak tijdens dit ruitersportspekta kel. door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de biljartliefheb bers valt er zondag in Zeeland weer volop te genieten. Dick Jaspers treedt namelijk met zijn team Safety Holland Verzeke ringen aan tegen Brasserie Ockenburgh. Het is voor Ocken burgh pas de tweede thuiswed strijd van het nieuwe seizoen, maar wel één met een mooi affi che. Ockenburgh treedt aan tegen de regerend landskampioen uit Haarlem en dat duel belooft een spektakel te worden. De thuis ploeg is erop gebrand haar ge deelde vijfde plaats op de rang lijst te handhaven. „Zij staan nu twee punten voor op ons en mo gen hun handen dichtknijpen als dat zondagavond ook nog zo is", zegt teamcaptain Ron Schu mann. „Maar alle gekheid op een stok je, het is natuurlijk een bijzon der sterk team. We zullen alle maal top moeten zijn willen we een kans maken. Maar we kun nen het wel." Dat het kan werd vorig seizoen nog bewezen in de uitwedstrijd in Haarlem, waar Ockenburgh een verdiende overwinning boekte. „Ockenburgh speelde toen heel sterk en verdiende de winst volledig", herinnert Dick Jaspers zich. „Ik verheug me op de wedstrijd van zondag. Niet omdat we een makkie zullen hebben, want dat is beslist niet zo. Dat weten we nog uit het ver leden. Roland Forthomme heeft mij al een paar keer weten te verslaan. Hij is juist tegen ster ke tegenstanders op z'n gevaar lijkst." Toplocaties Jaspers erkent dat zijn team op papier sterker is. „Maardatzegt niks. Alles moet kloppen om goed te spelen en te winnen. Mensen denken al snel dat je niet goed speelt als je een toer nooi niet weet te winnen. Maar dat is het mooie van de biljart- sport: je ziet aan het moyenne of je goed bezig bent of niet. Win nen of verliezen hangt van veel meer dingen afIk speel momen teel gemiddeld ruim 1.800 en toch verlies ik nog wel eens. Dat is niet omdat ik minder ben, maar omdat anderen steeds be ter worden." Na een korte overpeinzing ver volgt Jaspers. „Waar ik me vooral op verheug zijn de ac commodatie en de ontvangst in Goes. Ockenburgh is één van de toplocaties in Nederland en zeer publieksvriendelijk. Joop en Raymond Nicodem doen er alles aan om het voor de spelers en het publiek aantrekkelijk te maken. De verzorging is er perfect. Jaspers is niet de enige coryfee die zondag in Goes speelt. De 25-jarige Deen Dion Nelin komt op tafel twee tegenover Martin Spoormans te staan. Nelin was afgelopen week nog verliezend finalist op het wereldkampi oenschap driebanden in het Deense Randers. Het geeft aan dat de j onge D een hard op weg is een hele grote te worden. Op ta fel drie staat John Tijssens te genover Tonny Carlssen, een andere Deen. Ron Schumann en Henk Habraken maken het kwartet partijen vol. De wed strijd begint zondag om 13.00 uur. ROTTERDAM - Karateka Mitch van Deursen heeft in het topsportcentrum in Rotterdam de Open Nederlandse titel tot zeventien jaar in de categorie boven tachtig kilogram in de wacht gesleept. De zestienjarige Goesenaar, die sinds een jaar voor de Neder landse jeugdploeg uitkomt, bleek op het kampioenschap de sterkste in een poule van acht. In zijn eerste partij rekende Van Deursen af met de Belg Afrin Delsaux, waarna de Zeeuw in de halve finale te sterk bleek voor Cedad Karapinar uit Zwolle. Van Deursen trof in de finale de Duitser Andreas Knaute. Ook met die opponent rekende hij af waardoor de titel en feit was. De Belg Levi Zaman eindigde ach ter Mitch van Deursen en Knau te op de derde plaats. van onze sportredactie VLISSINGEN - Het Zeeuwse crossseizoen wordt zaterdag ge opend met de Zeeuwse kampi oenschappen veldloopestafette. Dit kampioenschap per club wordt via de puntentelling van de individuele klassementen opgemaakt. Ad Goudzwaard kwam een jaar of tien geleden met het idee van de veldloopestafette. De eerste jaren vond die plaats in het Veerse Bos, daarna verhuisde men naar de Walcherse duinen. Ook dit jaar is het parcours uit gezet bij eetcafé De Hoge Dui nen tussen Vlissingen en Dishoek. De organisatie is tra ditioneel in handen van Dyna mica, dat na een aantal minder vette jaren nu ineens weer 46 teams van vier personen aan de start krijgt. Grote kans Bij de vrouwen maakt het RKH- AV-kwartet, dat uit Ingrid IJse- baert (Nederlandse marathon kampioene bij de veteranen), Jessica Lernout, Sandra de Block en Ellen Aper bestaat, grote kans om de titel mee naar Hulst te nemen. De grootste tegenstand moet verwacht worden van Dynami ca met Tina Kats, Ria Tramper, Ans van Noppen en Christien de Visser. De Wielingen komt met Sjaak Luteijn, Eric Cappon, Patrick van Quekelberghe en Rutger Veerman met een sterk viertal in actie bij de mannen-senioren en behoort zeker tot de titelkandi daten. Dynamica zet daar een kwartet tegenover dat bestaat uit Wou ter van Caspel, Revelino Rijk, Henrik Westerweele en Robert Planting. RKHAV komt in actie met Patrick van Remortel, Maarten de Cock, Ruud van de Bergen en Jo van Waesberghe. Afwezigheid Opvallend is de afwezigheid van clubs als Scheldesport, AV'56 en Delta Sport. Laatstge noemde is trouwens wel present bij de veteranen, waar het team van Dynamica met het viertal Pieter van Horssen, Willy Ver bist, Karei van de Gruiter en Eddy Pekaar in een favorieten- rol van start gaat. De eerste start, die van de pupillen, is ge pland om 11.00 uur. Het inschrijven en afhalen van de rugnummers vindt plaats in De Hoge Duinen. Bridge Zierikzee. Vierde zitting. A-lijn: 1Van de Berg/Van de Berg-Kosten 68.60%; 2. Du- Buf/Van Mulligen 59.17%; 3. Blonk/De Vlieger 58.5%; 4. Geluk-Hjelt/Van de Zan- de 57.5%; 5. Van 't Leven/Schaalje 53%; 6. Henderson/Eekman 51%; 7. Jongh- mans/Van de Zande 50.83%; 8. Tuinman- /Boele 50%. B-Lijn: 1. Van de Berg-Har- pe/Roskam-Van Dongen 66.15%; 2. Stouten/Stouten 59.9%; 3. Van Assen- delft/Lievense 55.21%. C-lijn: 1. 't Hart/Hogenstein 58.85%; 2. Brinckman- /Quik 58.33%; 3. Geschiere/Heijboer-Ro 56.25%; 4. Zwart/Zwart 53.13%; 5. Van Dam-Van Putten/Heijboer 52.6%; 6. Hor dijk/Van de Post 51.04%. D-lijn: 1. Van de Borght/Van de Borght 62.5%; 3. Arends- /Van Oosten Boot/Prins-De Smit 52.98%. Tennis 1, Kafelnikov (Rus/2) - Melïgeni (Bra) 6-3 6-4, Pless (Den)-Ljubicic(Kro/8) 4-6 6-46- 4. Filderstadt. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Majoli (Kro) - Grande (Ita) 3-6 6-4 6-4, Dementieva (Rus) - Coetzer (ZAf) 6-3 6-0, Casanova (Zwi) - Raymond (VSt) 1-6 6-3 6-4; tweede ronde: Ste venson (VSt) - Capriati (VSt/17-6 4-6 6-4, Davenport (VSt/2) - Samshnova (Isr) 6-4 6-3, Hantuchova (Slw/8) - Schett (Oos) 7- 5 6-1. Voetbal Amstelcup. Eerste ronde. Babberich (zo) - Stormvogels/Telstar 1-2 (1-1). 10. Kla ver 1-0,31. Van Ommel 1-1,62. De Lange 1-2. Scheidsrechter: De Vree. Toeschou wers: 500. Gele kaart: Burgers (Babbe rich), De Lange (Stormvogels/Telstar). Wielrennen Wenen. Mannen, 765.000 euro. Eerste ronde: Ferrero (Spa/2) - Massu (Chl) 5-7 6-4 6-3, Federer (Zwi/6) - Krajan (Kro) 7-5 6-1, Robredo (Spa) - Nieminen (Fin) 6-3 6-3, James Blake (VSt) - Spadea (VSt) 3-6 6-2 6-3, Stepanek (Tsj) - Koubek (Oos) 6-3 6-7 7-6; tweede ronde: Novak (Tsj/5) - Coria (Arg) 7-5 6-2. Lyon. Mannen, 760.000 euro. Eerste ronde: Kuerten (Bra) - El Aynaoui (Mar) 6-7 6-2 6-4, Mirnii (WRu/7) - Rochus (Bel) 6-2 7-5, Björkman (Zwe) - Gambill (VSt) 6-2 7-6, Mathieu (Fra) - Boutter (Fra) 6-2 7-5, Sa (Bra) - Carlsen (Den) 6-3 6-7 6- Zolder. WK wielrennen. Individuele tijd- rit. Vrouwen: 1Zabirova (Rus) 23,2 km in i 30.02,62 (46,332 km/u), 2. Br a ndli (Zwi) 0.14,3. Th u rig (Zwi) 0.15, 4. Somarriba Arrola (Spa), 5. Carrigan Aus) 0.20,6. Sli- oessareva (Rus) 0.32, 7. Longo-Ciprelli I (Fra) 0.42, 8. Polikeviciute (Lit) 0.44, 9. Arndt (Dui) 0.48, 10. Zijlaard-Van Moor- sel (Ned) 0.51, 24. Melchers 1.40. Junioren: 1. Ignatjev (Rus) 23,2 km in i 28.30,37 (48,831 km/u), 2. Jamieson (Aus 0.10,3. Nibali (Ita) 0.25,4. Dekker (Ned) 0.30, 5. Infantino Abreu (Col) 0.39, 20. j Duyn 1.27. door Joop van den Oudenhoven RENESSE - De kantine van camping De Kempe in Renesse vormt van vrijdag tot en met zondag het decor voor het per soonlijk kampioenschap drie banden tweede klasse van het district Schouwen-Duiveland. De organisatie, die in handen is van de Westhoekladies, voor spelt een spannende eindstrijd. Hoe het weer ook is komend weekeinde, het staat op voor hand vast dat het er in Renesse heet aan toe zal gaan. De moy ennes van zeven van de acht deelnemers aan het persoonlijk kampioenschap driebanden tweede klasse zijn terug te vin den binnen een kleine marge. Dat gax-andeert een grillig en spannend verloop van dit kam pioenschap. Arjan Dorreman van DOS, met een moyenne van 0.455 als acht ste geplaatst, zal zich als debu tant in deze klasse moeten zien te handhaven. Dat op zich zou al een prestatie van formaat zijn, maar wie weet kan Dorreman van de rivaliteit profiteren en wordt hij de lachende derde. Moyennes Hatzman, Han Al van SIR, Jan van der Werf en Arjan Rossen van Old Dutch en Ger en Johan de Klepper van Onder Vrienden i zuHen alles in de strijd gooien om het eigen hoofd boven water te houden. De moyennes van de- i ze kemphanen variëren van 0.506 voor De Visser tot 0.483 j voor Johan de Klepper. Een juis- I te voorspelling doen is dan ook een lastig karwei. De overige deelnemers lijken er een waar spektakel van te gaan maken. Sjaak de Visser van BV Zierikzee, clubgenoot John ROTTERDAM - Feyenoord heeft het boekjaar 2001/2002 I afgesloten met een kleine winst 'j van 293.000 euro. De omzet be- ij droeg ruim zestig miljoen euro. De club haalde in tegensteHing met het boekjaar daarvoor wel een duidelijk beter operationeel resultaat: van vier miljoen euro verlies naar acht miljoen winst. Dat meldt de club op de eigen website. Feyenoord dankt het betere operationele resultaat voor driekwart aan de Europese suc cessen. Het winnen van de Uefa Cup leverde echter minder op dan de eerste ronde van de Champions League. Boosdoe ner was de post afschrijvingen transfersommen van een kleine zeven miljoen euro. ANP Atletiektrainer (61) heeft nog altijd plezier bij Hulster vereniging door Fred Rabout HULST-Hij lietin 1987 eigenhandig een hal neerzetten en vijftien jaar later is zijn naam nog altijd verbonden aan RKILAV. Piet Lossie was het beu om in de wintermaanden met zijn atleten en atle tes door slik en water te moeten bagge ren. Het is een mooi voorbeeld van een RKHAV-man in hart en nieren, die in die zelfde hal al vijftien jaar de jeugd van de Hulster atletiekvereniging kneedt. En niet zonder succes, want Lossie maakte er kampioenen. Onlangs nog tijdens de Nederlandse es tafettekampioenschappen in Amster dam stond een kwartet van RKHAV, of beter van Piet Lossie, op de hoogste tre den van het erepodium. Met Daniël Ward, Alexander Ward, Wouter Verdur- men en Gert-Jan Lauret beschikte RKH AV over het snelste kwartet A-junioren van Nederland op de 4 x 400 meter. Daar naast, wat in de schaduw van dit succes, stonden de B-meisjes met de bronzen plak. Piet Lossie was er bij en keek er naar. „Het is toch schitterend als je dan bij voorbeeld de gelaatsuitdrukking van Leonie Rubbens Ziet. Een meisje dat na tionaal nog niet al te veel gewonnen heeft en nu pakte ze met haar coHega's een bronzen plak. Van zoiets kan ik intens ge nieten, al zullen velen dat niet merken. Daar doe je het als trainer aUemaal voor. Het goud van de A-jongens gaf ook even de bekende brok in de keel. Als je ze daar dan ziet staan. Jongens van een kleine Zeeuws-Vlaams club die clubs verslaan waar wij vier keer in kunnen. Prachtig! Piet Lossie weet dat het van voorbij gaande aard is. Tot en met de A-junioren is het haalbaar, maar daarna, als ze het voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaan deren achter zich hebben gelaten, is het over en uit. Zo ook met eerdergenoemd kwartet, want Wouter Verdunnen woont al een poosje in 'de buurt van Arnhem, Alexander Ward studeert in Tilburg en Gext-Jan Laux-et in Arnhem. En Daniël Ward, het grootste talent dat RKHAV de laatste jaren binnen de gelederen had, gaat studeren aan de El Paso University in Texas. Alfabet De succestrainer mag daardoor weer op nieuw beginnen. Lossie is het al gewend en berust erin. „Er komen wel weer nieu we talentjes die ik mag begeleiden. Mis schien wel op weg naar opnieuw een Nederlandse titel. Het verdwijnen van talent zodra ze een jaar of zestien, zeven tien zijn is een verschijnsel waarmee niet alleen ik opgezadeld word. Vraag het maar aan collega's uit andere sporttak- ken. Van atletiek tot en met zwemmen, om in het alfabet te blijven, en alles wat daar tussen zit." Piet Lossie leidde al meerdere kampioe nen op. Op de vraag wie en hoeveel pre cies weet hij niet direct het antwoord. Michel Geijsels en Ivan Beck zijn de na men die hem als eerste te binnen schie ten. „Het zijn er wellicht nog meer ge weest, maar die twee jongens komen rhe het eerst voor de geest. We hebben hier altijd al een schitterende jeugd gehad en nog steeds zegt Lossie Toen hij de hal net had laten bouwen - hij bekostigde de bouw van het gebouw van 25 bij 15 meter uit eigen zak - had hij on der meer de zusjes Carolien en Chnstian Lauwers uit Lamswaarde en de zusjes Liesbeth en Suzan van Acker uit Absdale onder zijn hoede. Lossie: „Geweldige meiden om mee te werken. Er kwamen steeds opvolgsters. Op dit moment heb ben we met Brechje de Ruyck een meisje dat al een paar keer Nederlands kampi oene werd en ze zit nog niet aan haar top." Van maandag tot en met vrijdag geeft Lossie training en op de zaterdag en zon dag staat er minimaal één wedstrijd ge pland. In de zomer buiten, in de winter binnen. Hij reisde met zijn atleten en at letes vroeger vaak naar Doitmund, Zwolle en de Haagse Houtrust. De ac commodaties in Zwolle en Den Haag zijn afgebroken en Dortmund komt er de laatste jaren ook niet zo meer van. „We hebben nu in Gent een schitterende in- dooraccommodatie liggen. Waarom zou den we naar de Westfalenhalle gaan als we het hier in onze achtertuin ook heb ben." Vakantie Als atleet was Piet Lossie zelf nooit een nationale topper. Hij kon aardig uit de voeten op de 200 en 400 meter horden, maar nam nooit deel aan een NK. „Dat was altijd in de vakantieperiode en ik ging liever op vakantie, dus is het er nooit van gekomen. Samen met de familie Mangnus uit Graauw zette ik vakantie kampen op in Spanje en voormalig Joe goslavië." Als atleet was Piet Lossie tot zijn 55e ac tief en als ti'ainer volgde hij de eveneens legendarische Jo Everaax-d op. „Die vroeg of ik wat met de j eugd wilde doen vertelt Piet Lossie. „Dat was geloof ik in 1962. Lex van Rie deed toen de senioren. Ik ben nu 61 en ga, als het lichaam en de geest het nog toelaten, zeker door tot 2006. Dan zit ik vijftig jaar bij de club en bekijk ik de zaak opnieuw. Ik zeg zeker nog niet dat ik er dan mee stop. Daax-voor doe ik het, althans op dit moment, nog te graag. Er wordt gezegd dat de jeugd ver andert, maar voor mij niet. De meiden kletsen nog net zo veel als dertig jaar ge leden Maar voelt hij zich ook kampioen als een pupil van hem een titel pakt? „Be paald niet. Ik word toch geen kampioen. Dat is de atleet of atlete. Ik heb daaraan mogen bijdragen, meer niet." Het is Piet Lossie ten voeten uit. De man op de ach tergrond is inmiddels een levende RKH- AV-legende en wellicht te vaak onderge waardeerd. Piet Lossie: „Ik ben nu 61 en ga, als het lichaam en de geest het nog toelaten, zeker door tot 2006. Dan zit ik vijftig jaar bij de club en bekijk ik de zaak opnieuw." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37