Goese leerlingen boos op gemeente www.pzc.nl/hotel auping PZC Meidoorn komt terug Activiteiten in Biologisch Museum Uw tweede matras voor de halve prijs Een Ster Occasion is betrouwbaarder dan ooit. 14 Kinderen mogen nieuwe school niet in omdat gebouw te klein is Fusie van instellingen gesubsidieerde arbeid tot één Zeeuws bedrijf bepleit lezers schrijven Nieuwe Kerk WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE Automobielbedrijf P. Louwerse B.V. donderdag 10 oktober 2002 door Rolf Bosboom GOES - Leerlingen van de Prin ses Beatrixschool in Goes zijn in opstand gekomen. Twee groe pen van de school mogen niet naar de nieuwe brede school in Goes-Zuid, die deze maand in gebruik wordt genomen, maar worden verspreid over twee lo caties elders in de wijk. De boze kinderen boden wethouder M. 't Hart (onderwijs) gistermiddag een petitie aan. De brede school in de nieuwe wijk Ouverture wordt het geza menlijke onderkomen van de Prinses Beatrixschool, basis school de Zuidwesthoek en Kin deropvang De Bevelanden. Het complex, met 22 lokalen, wordt morgen om 10.00 uur officieel opgeleverd, zo maakte de ge meente gisteren bekend. Na de herfstvakantie nemen de scho len hun intrek in het gebouw. Dat geldt niet voor alle leerlin gen, want het gebouw blijkt nu al te klein te zijn. Aan de bouw van twee zogeheten schoolwo- ningen nabij de brede school, die bedoeld zijn om pieken in het leerlingenaantal op te van gen, moet nog worden begon nen. Leerlingen van de groepen zes en acht van de Beatrixschool moeten daarom elders worden ondergebracht. Deze week kre gen zij te horen dat ze na de herfstvakantie niet naar de nieuwbouw gaan, maar naar lo kalen bij gebouw De Zon in de buurt van winkelcentrum De Bussel en bij montessorischool De Basis. Vooral voor de leerlingen van groep acht is dat zuur, aange zien het hun laatste jaar is. Ze hadden zich erop verheugd naar de nieuwbouw te gaan, maar zullen dat pand nauwelijks van binnen zien. Reden voor hen om een protestactie te beginnen. 'De brede school is klaar, maar er is geen plaats voor ons. Laat ons nog dat ene kleine jaartje van ons nieuwe schoolgebouw genieten', staat er in de petitie die zij aan wethouder 't Hart aanboden. „We hebben zeven jaar gehoord dat we een nieuw gebouw krijgen", zegt Tom Ko- le, één van de leerlingen. „Het is heel mooi geworden, maar nu mogen wij er niet in!" Ook de ouders zijn verontwaar digd. Zij vinden het onbegrijpe lijk dat bij het begin van de brede school, die juist beoogt voorzieningen onder één dak te brengen, de kinderen van de Beatrixschool worden ver spreid over drie locaties. Zij vre zen voor een onwerkbare situa tie, zowel voor het personeel als voor de ouders zelf. „Als er geen bevredigende oplossing komt, dan beraden we ons op acties", zei een van hen gisteren. Volgens de ouderraad is er een goede oplossing mogelijk. De noodlokalen bij de Zuidwest- door Ron Magnée VLISSINGEN - Voorzitter H. de Haas van het integratiebedrijf Lété in Middelburg wil één in stelling voor heel Zeeland. Nu is op elk eiland nog een ander be drijf actief. De jongste bezuini gingen op gesubsidieerde ar beid nopen tot samenwerking, meent De Haas. Vooralsnog krijgt hij nog geen bijval voor zijn initiatieven. „Nu zijn er nog tal van bedrij ven actief in Zeeland. Zo is er de Dethon in Zeeuws-Vlaanderen en De Betho op de Bevelanden. Allemaal met een eigen directie en bijvoorbeeld een eigen afde ling personeelszaken. Dat kan veel efficiënter." Aldus het plei dooi van voorzitter H. de Haas van het Walcherse integratiebe drijf Lété. De Haas is daarnaast ook wethouder van Vlissingen. Twee jaar geleden gingen de Werkplaatsen Walcheren en de Stichting Werkgelegenheids projecten Walcheren samen tot Lété. Een voorbeeld van een ge slaagde fusie, vindt De Haas. Dit sterkte hem in de gedachte dat een verdere schaalvergro ting nuttig en noodzakelijk is. „Onze provincie is te klein voor allemaal zelfstandige bedrij ven", stelt De Haas. „De Zeeuw se schaal zorgt ervoor dat je met kleine aantallen te maken hebt. Elders in Nederland zie je be drijven met drie- tot vierdui zend werknemers. Lété heeft er op dit moment acht- negen hon derd in dienst." Regeringsbeleid Maar niet alleen biedt samen gaan schaalvoordelen, zo be toogt De Haas, ook het beleid van de nieuwe regering noopt tot nadere samenwerking. On langs pleitte verantwoordelijk staatssecretaris Rutte immers voor een vacaturestop op de zo geheten instroom/doorstroom banen, beter bekend als Mel- kertbanen. In totaal verdwijnen er volgend jaar twintigduizend van dergelijke gesubsidieerde banen. „Er word flink gesneden in dit soort arbeid. Of dit nou zo'n goede stap is, moet nog maar worden bezien. Als je ziet hoe veel mensen er naar reguliere banen doorstromen, is het heel succesvol." Overigens wil De Haas eerst een studie naar een mogelijke schaalvergroting in Zeeland. „Sommige collega-bedrijven denken meteen aan een fusie, maar ik wil eerst de voor- en na delen van een samengaan in ventariseren." Maar zelfs daar voor heeft hij vooralsnog geen steun gekregen van de andere integratiebedrijven. „Die den ken: 'Het gaat toch prima zo?' Maar laten we eerst even de fei ten op een rij zetten, dan kunnen we vandaaruit de discussie voe ren." hoek zouden kunnen worden verplaatst naar het schoolplein van de nieuwbouw. Dan zitten de leerlingen toch bij elkaar. Het bestemmingsplan laat echter geen bouwwerken op het plein toe. Om die reden is er ook geen overkapte fietsenstalling bij de school, 't Hart zei dat de proble men zijn veroorzaakt doordat de prognoses van het aantal leerlingen op de Beatrixschool, zoals die enkele jaren geleden zijn opgesteld, niet blijken te kloppen. Dat zou pas onlangs aan het licht zijn gekomen. De door Rolf Bosboom GOES - De meidoorn verdwijnt niet voorgoed op Walcheren. Het algemeen bestuur van waterschap Zeeuw se Eilanden besloot gisiteravond vrijwel una niem de meidoorn weer in de beplantingsplan nen op te nemen. Wel wordt een afstand van minimaal duizend meter aangehouden rond fruitteeltbedrijven en boomkwekerijen, van wege het risico van bacteriev'uur. foto Dirk-Jan Gjeltema ouderraad stelt dat dit al veel langer bekend is. De wethouder kon gisteren geen concrete toe zeggingen doen. „We proberen als een speer een oplossing te vinden. Daarvoor ben ik in gesprek met het schoolbestuur." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Der* dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over g* weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Is de term 'godsgeklaagd' niet de enige juiste, nu blijkt dat de kerken op het eiland zich als doorgeefluik laten gebruiken van de actievoerders 'Vrienden Nieuwe Kerk Zierikzee'? Bij de ze wordt de actie voor het ge mak - opbrengst dus - in de sfeer van de 'christenplicht' ge plaatst. In historisch perspec tief bevindt de actie zich wel in opvallend gezelschap: ik denk aan de actie voor de herbouw van de Sint-Pieterskerk in Ro me. Dat gesjacher met die af laatbrieven bedoel ik. Ook toen waren kerk en actievoerders zich van geen kwaad bewust. Hoe kan je trouwens over vriendschap spreken waar je te gelijkertijd door de aanpak de kiem legt van vijandschap? Ik zou het begrip vriendschap voor minder omstreden zaken bewa ren. Er zijn volop vrienden - geen cultuurbarbaren - van de Nieuwe Kerk, alleen hadden die, ongeacht de uitkomst, een gezonde democratische afwe ging van ieders belangen ge wild. 'De kerk blijft bewaard voor de toekomst', zo staat het in de wervingsfolder. Hoe toe komst, wat toekomst, wie toe komst? Hebben de aanjagers van de actie, het groepje 'oudere heren', zich verstaan met het kloppende hart van die toe komst: de jeugd? Straks gaat er de discussie 'normen en waar den' plaatsvinden; als onze 'ho gepriesters van de cultuur' zich nu eerst willen bezighouden met ethische zuiverheid, dan willen wij daarna echt de deur wel voor elkaar openhouden. Dat gebaar van de wethouder, met die handvol euro's? Dat ge baar is natuurlijk de verkeerde kant op gemaakt! Nee, ik ben geen vijand van de kerk! Inte gendeel. Jasper van der Graaff Oesterstraat 63,Zierikzee door Ab van der Sluis OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle houdt tijdens de herfstva kantie een aantal activiteiten. Op zondag 20 oktober kan met de boswachter vanaf acht uur 's ochtends een wandeling worden gemaakt door het natuurgebied De Manteling. Aansluitend is er een ontbij t met hem in het muse- umlunchcafé. Aan de boswan deling kunnen maximaal vijf entwintig mensen meedoen. Zij moeten zich vooraf opgeven bij het museum. Een dag later, op maandag 21 oktober, komt Zina Manesa- Burloiu uit het Roemeense Brasov naar Oostkapelle. Zij maakt traditioneel en origineel eigen houtsnijkunst. Tussen 12 en 14.45 uur en tussen 16 en 17 uur geeft zij een demonstratie in het museum. Geïnteresseerd publiek mag ook zelf meedoen. Om 15 uur vertoont de Roe meense dia's. Ze vertelt daarbij in het Engels over haar land en haar werk. Maximaal honderd kinderen van zes tot en met tien jaar kunnen woensdag 23 oktober deelnemen aan de jaarlijks te rugkerende familiemiddag. Al le activiteiten hebben te maken met de herfst en de naderende winter. Het programma varieert van een voelsprietentocht tot het proeven van herfstvruchten. Kinderen kunnen griezelen, speuren en knutselen. Regen kleding en laarzen zijn aanbe volen. Auping blijft bezig. Lees maar. Tot en met 30 november 2002 en tot een maximum van 325,-. Wat kan slapen toch mooi zijn. GOES Vision Store: Morgana De Schipper, Marconistraat 32 GOES De Vlijt Bedden, Beestenmarkt 12 HEINKENSZAND De Jonge/Hoek van Dyke, Stenevate 2 KAPELLE Bas Mar de Jager, Kerkplein 57 ZIERIKZEii Deurloo Meubelen en Bedden, Haringvlietplein 4 ZONNEMAIRE Paauwe, Zuidweg 20 A Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl Nederlandsexf/Hartstichting vrienden van de hartstichting Louwerse heeft uw Ster Occasion. TYPE UITVOERING BJ. A 140 Classic, metoorgrijs, 42.000 km, lm. vlgn.. hout leder stuur, chroom pakket 08-'99 A 160 Classic Aut., junglegroen, 72.000 km, afdekking bageruimte, groen stof 03-'99 A 140 Avantgarde Aut., atolblauw, 17.000 km, stof leder, cd, airco, nieuwe type 07-'01 A 140 Avantgarde, meteoorgrijs, 6.000 km, stof leder, tempom., armsteun 01-'02 C 180 Combi Esprit, lavazwart 72.000 alarm, airco, dakreling, sport velgen 03-'99 C 200 CDI Combi Classic Selection, briljantzilver, 148.000 km, airco, alarm, grijs stof 01-'00 C 220 CDI Combi Elegance Aut., beige, 76.000 km, navigatie, trekh., beige stof 04-'99 C 220 CDI Sporlcoupe, smaragdzwart, 13.000 km, evolution, 30APS, comfort pakket 06-'02 E 300 D Elegance Aut., smaragdzwart, 237.000 km, leder, memory, airco 04-'96 E 300 D Elegance Aut., vioian, 125.000 km, xenon,; airco, alarm, cd 07-'96 E 200 CDI Avantgarde Aut., vioian, 165.000 km, xenon, airco, alarm, trekhaak 04-'99 E 200 Avantgarde Combi Aut., zirkongroen 94.000 km, xenon, schuif-/kanteldak, cd 04-'99 CL 500 Coupé Aut., briljantzilver 155.000 km, schuif- /kanteldak, airco, alarm 02-'95 CLK 200 Sport, smaragdzwart, 90.000 km, airco, alarm, radio cd, chroom pakket 01-'99 S 600 Lang Automaat, smaragdzwart 140.000 km, airco, schuif- kanteldak, navigatie 09-'97 S 320 Aut., azurietblauw 44.000 km, leder, comforstoelen, comand alarm 09-'99 S 320 CDI Aut., tanzanietblauw, 13.000 km, nappa leder, comand, TV, sluitbekr. 07-'02 SL 320 Aut., turmalijngroen, leder antraciet, airco, alarm, audio 05-'94 Mercedes Ster Occasion met Eurogarantie. Ster Occasion is de naam voor een gebruikte Mercedes bij een officiële Mercedes-Benz dealer van maximaal 5 jaar oud. Van een Mercedes Ster Occasion kunt u, naast comfort, rijplezier en betrouwbaarheid het volgende verwachten: 24 uur service in heel Europa, gegarandeerde kilometrage, gegarandeerde kilometerkostprijs, vervangend vervoer en afspraak is afspraak: anders gewoon geld terug! ^Mercedes Ster Occasion Afgesproken! i"el Eurogarantic Kijk voor het complete aanbod Ster Occasions op www.louwerse.carquick.nl De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 0111 - 65 42 92, fax 0111 - 65 44 93 E-mail verkoop@Iouwerse-carquick.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36