Goese leerlingen boos op gemeente auping PZC ÊÊÊÊMËm --Më M Spreeuwen in vogelvlucht '.y Provincie stemt in met uitbreiding Kruinings slachthuis Geen jeugdsoos in mortuarium Uw tweede matras voor de halve prijs Kinderen mogen nieuwe school niet in omdat gebouw te klein is Vogelexpositie in Arnemuiden V Wv A -VV ttl 7 t -14 Roeiwedstrijd voor scouts op Arnekanaal Donateursavond voor Memisa lezers schrijven Fietspad Verkeer Verkeer II Verkeersbord Extra controles bromfietsen in de hele provincie Interculturele Vrouwenavond in Middelburg Auping blijft bezig. Lees maar. donderdag 10 oktober 2002 door Rolf Bosboom GOES - Leerlingen van de Prin ses Beatrixschóol in Goes zijn in opstand gekomen. Twee groe pen van de school mogen niet naar de nieuwe brede school in Goes-Zuid, die deze maand in gebruik wordt genomen, maar worden verspreid over twee lo caties elders in de wijk. De boze kinderen boden wethouder M. 't Hart (onderwijs) gistermiddag een petitie aan. De brede school in de nieuwe wijk Ouverture wordt het geza menlijke onderkomen van de Prinses Beatrixschool, basis school de Zuidwesthoek en Kin deropvang De Bevelanden. Het complex, met 22 lokalen, wordt morgen om 10.00 uur officieel opgeleverd, zo maakte de ge meente gisteren bekend. Na de herfstvakantie nemen de scho len hun intrek in het gebouw. Dat geldt niet voor alle leerlin gen, want het gebouw blijkt nu al te klein te zijn. Aan de bouw van twee zogeheten schoolwo- ARNEMUIDEN - De vogelver eniging Zanglust uit Arnemui den houdt van 17 tot en met 19 oktober haar zeventiende Inter nationale Vogeltentoonstelling in De Arne aan de Radema- kerstraat. Aan de tentoonstel ling doen 114 inzenders mee uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland, onder wie twaalf jeugdleden. Tijdens de tentoonstelling zijn ongeveer duizend vogels te zien, zoals kanariesparkieten en tro pische vogels in allerlei catego rieën en stammen (vier vogels). Een groot aantal vogels wordt te koop aangeboden. Tegelijkertijd wordt de elfde Regioshow van de Nederlandse Zebra vinkenclub gehouden. Burgemeester K. Schouwenaar opent de tentoonstelling op donderdag om 19.30 uur. ningen nabij de brede school, die bedoeld zijn om pieken in het leerlingenaantal op te van gen, moet nog worden begon nen. Leerlingen van de groepen zes en acht van de Beatrixschool moeten daarom elders worden ondergebracht. Deze week kre gen zij te horen dat ze na de herfstvakantie niet naar de nieuwbouw gaan, maar naar lo kalen bij gebouw De Zon in de buurt van winkelcentrum De Bussel en bij montessorischool De Basis. Vooral voor de leerlingen van groep acht is dat zuur, aange zien het hun laatste jaar is. Ze hadden zich erop verheugd naar de nieuwbouw te gaan, maar zullen dat pand nauwelijks van binnen zien. Reden voor hen om een protestactie te beginnen. 'De brede school is klaar, maar er is geen plaats voor ons. Laat ons nog dat ene kleine jaartje van ons nieuwe schoolgebouw genieten', staat er in de petitie die zij aan wethouder 't Hart aanboden. ,,We hebben zeven jaar gehoord dat we een nieuw gebouw krijgen", zegt Tom Ko- le, één van de leerlingen. „Het is heel mooi geworden, maar nu mogen wij er niet in! Ook de ouders zijn verontwaar digd. Zij vinden het onbegrijpe lijk dat bij het begin van de brede school, die juist beoogt voorzieningen onder één dak te brengen, de kinderen van de Beatrixschool worden ver spreid over drie locaties. Zij vre zen voor een onwerkbare situa tie, zowel voor het personeel als voor de ouders zelf. „Als er geen bevredigende oplossing komt, dan beraden we ons op acties", zei een van hen gisteren. Volgens de ouderraad is er een goede oplossing mogelijk. De noodlokalen bij de Zuidwest hoek zouden kunnen worden verplaatst naar het schoolplein van de nieuwbouw. Dan zitten de leerlingen toch bij elkaar. Het bestemmingsplan laat echter geen bouwwerken op het plein toe. Om die reden is er ook geen overkapte fietsenstalling bij de school. 't Hart zei dat de problemen zijn veroorzaakt doordat de progno ses van het aantal leerlingen op de Beatrixschool, zoals die en kele jaren geleden zijn opge steld, niet blijken te kloppen. Dat zou pas onlangs aan het licht zijn gekomen. De ouder raad stelt dat dit al veel langer bekend is. De wethouder kon gisteren geen concrete toezeggingen doen. „We proberen als een speer een oplossing te vinden. Daarvoor ben ik in gesprek met het schoolbestuur." Vorige week bleek er ook al gro te onrust te zijn over de veilig heid rondom de brede school. X1 *- IV 4 V 1 t A f iv X. A x. v* ,v 'VN - V? i LLSV V* Z s* Vooral het nog ontbreken van een afscheiding langs het vele water in het gebied, baarde ou ders zorgen. De verwachting is dat daarvoor op korte termijn een oplossing wordt gevonden. door Rob Paardekam KRUININGEN - De provincie gaat akkoord met de uitbreiding van slachthuis Nieuwenhuijse aan het Kaasgat in Kruiningen. Het negatieve advies van de VROM-inspecteur wordt door Gedeputeerde Staten terzijde geschoven. Het Kruiningse slachthuis is het enige in de wijde omgeving dat noodslachtingen mag verrich ten. De eigenaar zegt dat uit breiding van zijn bedrijf nood zakelijk is om in de toekomst aangemerkt te kunnen blijven als erkende noodslachtplaats. Strengere EU-richtlijnen met betrekking tot voedselveilig heid en dierenwelzijn maken de komst van een tweede slachtlo- kaal en extra stallingsruimte noodzakelijk. Omdat het aantal noodslachtin gen niet voldoende is voor een ZIERIKZEE - Ze schijnen niet overal wel- zeischap op een plek waar ze ongestoord Opeens is de lucht vol luidruchtige zwarte kom te zijn, vanwege hun vraatzucht. In kunnen rusten. En als er dan iets is dat hen spikkels. Net of 'n reus een handje spreeu- grote aantallen strijken ze neer, overal waar opschrikt - een blaffende hond, een brullen- wen de lucht in heeft gegooid, wat te halen valt. Of ze zoeken eikaars ge- de tractor - doen ze het ook met z'n allen. foto Marijke Folkertsma MIDDELBURG - De Zeeuwse waterscouts houden zaterdag de jaar lijkse roeiwedstrijden in het Arnekanaal bij Mid delburg. Er doen 56 ploe gen mee, met in totaal 363 waterscouts en hun lei ding, van dertien groepen uit Zeeland en West-Bra bant. Er wordt gestreden in vijf klassen. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Om 16 uur vindt de prijsuit reiking plaats. De wedstrijden zijn geor ganiseerd door de Paul Krüger zeeverkenners- groep uit Middelburg met medewerking van De Wa tergeuzen en Schelde- zwervers uit Vlissingen en de Lutem uit Middelburg. rendabele bedrijfsvoering, ver richt Nieuwenhuijse ook slach tingen van gezonde dieren. Beide zaken moeten strikt ge scheiden gebeuren, wat de noodzaak van een tweede slachtlokaal en stallingsruimte onderstreept. De inspecteur van het ministe rie van VROM heeft Gedepu teerde Staten (GS) negatief ge adviseerd over de uitbreiding van het slachthuis. Streekplan In het streekplan Zeeland staat dat bedrijven in het buitenge bied met maximaal twintigpro cent van hun huidige bedrijfs- oppervlak mogen uitbreiden. De uitbreiding van het Krui ningse slachthuis gaat dat per centage ruimschoots te boven. De inspecteur stelt voor het slachthuis naar een bedrijven terrein te verplaatsen. Van de provincie hoeft dat niet. GS erkennen dat de twintig procent-regel wordt geschonden, maar er wordt wel ingestemd met de uitbreiding. Volgens het provinciebestuur vervult het slachthuis een zeer belangrijke regionale functie, die hoe dan ook gehandhaafd moet worden. VLISSINGEN - Ontwikke lingsorganisatie Memisa houdt op 15 oktober een donateurs avond in het Arsenaal in Vlis singen. Tijdens de avond vertelt een oud-tropenarts over zijn erva ringen. Het Zuid-Afrikaanse vrouwenkoor African Mama's geeft een optreden. Verder pre senteert Memisa een overzicht van de activiteiten van de afge lopen 77 jaar en wordt er voor- uitgeblikt op het komend jaar. Hoewel de avond is bedoeld voor donateurs, zijn alle langstellenden welkom. Dt avond begint om 19.30 uur. door Rob Paardekam RILLAND - Er komt zo goed als zeker geen jeugdsoos in het voormalige mortuarium aan de Cromvlietstraat in Rilland. SGP, WD en Leefbaar Rei- merswaal lieten dinsdag tijdens de vergadering van de commis sie welzijn weten tegen de aan koop van het gebouw te zijn. De stichting Rilland Jeugd Ver maak (R JV) wil in het voormali ge mortuarium drie keer per week activiteiten gaan organi seren voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar. Dat zou moeten gebeuren op woensdagmiddag en vrijdag- en zaterdagavond. Het gemeentebestuur wil de RJV een kans geven en het ge bouw voor 14.000 euro aanko pen. Op verzoek van de commis sie is uitgebreid overleg gevoerd met omwonenden, waarbij bei de partijen nader tot elkaar zijn gekomen. Het college wil de gang van zaken na een bepaalde periode onder de loep te nemen om daarna te beslissen of de soos kan blijven. Het ziet er echter naar uit dat er helemaal geen jeugdsoos komt. De drie dwarsliggers hebben verschillende redenen om tegen de aankoop van het gebouwtje te zijn. Leefbaar Reimerswaal vindt het te duur, terwijl de WD denkt dat het gebouw bin nen de kortste keren te ldein, als de jeugdsoos een succes wordt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De kaalslag op Walcheren houdt de gemoederen al vele jaren be zig. Bestrijding van ziekten in het groen: prima. Rooien van ge zonde bomen uit oogpunt van verkeersveiligheidgenuan ceerd benaderen. Tenminste de alternatieven tegen elkaar af wegen op meer facetten dan al leen financiële. Zo het groen u lief is, is een kritische houding noodzakelijk. Zonder tegenspel aan het Waterschap Zeeuwse Eilanden waren alle bomen langs het kanaal door Walche ren inmiddels gerooid. Vanuit mijn zorg voor het groen - een belangrijk onderdeel van het Veerse toeristisch product - heb ik sympathie voor de zeker niet vage Stichting Tuin van Zee land (TvZ). Ik heb alle begrip voor het bezwaar dat TvZ maakt tegen de kap van de bo men langs de Hogelandseweg. Niet omdat de verkeersveilig heid mij koud laat, maar omdat er alternatieve oplossingen zijn. Het Waterschap kiest evenwel zoals zo vaak voor de goedkoop ste oplossing. Behoort het niet tot onze democratische spelre gels, Kees Huiszoon (PZC 3/10), om via inspraak, bezwaar en be roep op andere belangen te wij zen, naast het belang van de ver keersveiligheid? Rücksichtslos kappen is ook niet altijd in het belang van fietsers. Schreef een Westkappelse fietser niet in de PZC dat de kaalslag het in de winterperiode bijna ondoenlijk maakt naar Middelburg te fiet sen vanwege het ontbreken van iedere windvang? Van WD- raadslid Huiszoon had ik een wat genuanceerder benadering verwacht. En de insinuatie tot slot van zijn ingezonden brief van een relatie tussen de TvZ en Volkert v.cl. G. is van een onge manierdheid die strafrechtelij ke vervolging verdient. What about 'normen en waarden'? Aart J. van de Sande Keiiveg 29 Koudekerke Chaos. Het hele verkeer ligt overhoop. Stationsgebied: Hel- lingbaan tunnel verkeerd ge pland. Passagiers kunnen niet meer weggebracht/opgehaald worden bij het station. Blau- wedijk éénrichtingsverkeer ter bescherming van de heilige koe (fiets). Er wordt bijna geen re kening gehouden met minder- validen/invaliden in de stad. Geen pardon, de bon zit gelijk op de auto (gepieente heeft geld nodig). Een stukje rioolpijp in pakken. Breewijk/Stromenwijk voor 90% afgesloten voor het autoverkeer. Oorzaak: Lange- vielebuitenbrug. Deze brug moet gelijk weer tweerichtin gen worden. De doorstroming is daar nog steeds nihil (wordt nooit wat) en kruispunt is ook niet veiliger geworden. De ge meente heeft maar een paar din gen voor ogen: Het miljoenen verslindende stadkantoor, het theater en het stadhuis ombou wen voor universiteit (zonde en onzinnig). De rest van de stad is niet actueel en wordt daar, door ondoordachte ingrepen, zomaar 'gewijzigd'. Zolang de tunnel niet onder het kanaal ligt, blijft het een puinhoop. Onze 'ver- keerslijders' (wethouder, ge meente directeur en andere be denkers) hebben alleen een eigen visie en geen lang traject overzicht. Dit is geen beleid, maar een wanbeleid. Conclusie: Deze 'lijders' onmiddellijk de laan uit en vele verkeersmaatre gels terugdraaien. Men luistert te veel naar een paar individu en. Hele groepen zijn hierdoor gedupeerd en zelfs worden hier door bedrijven kapot gemaakt, (met goedkeuring van de raad en bestuur). Middelburg is ster vende. M. Frumau Poppenroedstraat 6 Middelburg Waarom wordt er niets gedaan aan de snelheid van tractoren op de weg? Je bent je leven niet ze ker als je op je fiets rijdt.Vooral in de B-wegen wordt er met een rotvaart gereden en dan vooral door jonge knullen. Je moet toch 16 jaar zijn om op een tractor te kunnen en mogen rijden? En wat er tegenwoordig achter een tractor hangt, ging voorheen met vrachtwagens over de weg, maar die zie je bijna niet meer. Moeten er nog meer doden val len, wat voor de nabestaanden een verder leven vol verdriet is? An van Wallenburg-du Bois Burgemeester Dregmansstraat 10 Middelburg Leuke verkeerssituatie. Volgens de ANWB moeten automobilis ten richting Vlissingen/Dom- burg linksaf. Volgens een niet meer in gebruik zijnd bord mag dat niet meer en bekeurt de poli tie. Normen en waarden verva gen op deze manier wel heel erg. Middelburg, handel nu eens niet impulsief, maar zorg voor een goed verkeersbeleid J. de Groot Schuitvaartgracht 11 Vlissingen AXEL - De Zeeuwse politie houdt de komende tijd extra bromfietscontroles. De actie is ingegeven door klachten die bij de politie uit de hele provincie, maar met name uit Zeeuws- Vlaanderen, zijn binnen geko men over het verkeersgedrag van bromfieters. Afgelopen maandagochtend en dinsdagavond zijn tijdens con troles in Axel 28 van de 32 brom fietsers bekeurd. „Een schok kend resultaat", zegt verkeerscoördinator Han van Opdorp van de politie. De mees te overtreders reden te hard op een opgevoerde brommer. „De hoogstgemeten snelheid was tachtig kilometer per uur. Dus dat zegt voldoende." De klachten over het onverant woorde rijgedrag van de (vaak jeugdige) bromfietsers komen vooral uit de hoek van de scho len voor voortgezet onderwijs. „Verkeersouders, directies van de scholen, maar ook leden van dorpsraden en automobilisten hebben ons erop attent gé- maakt", zegt Van Opdorp. Ook jeugd die dagelijks op de fiets naar de scholen in Hulst, Ter- neuzen en Oostburg heeft last van het gedrag van de bromfiet sers. „De fietsers rijden vaak in konvooi over het fietspad naar school. Onderweg komen ze scheldende brommerrijders te gen die soms met een rotvaart door de berm langs hen heen scheuren." Daarnaast zijn bij de politie meldingen binnengekomen van automobilisten die zich eraan ergerden dat ze op trajecten waar de bromfietser op dezelfde rijbaan mag rijden, zelfs door brommers voorbij werden ge stoken. VLISSINGEN - De Provinciale Migrantenvrouwenorganisatie Zeeland houdt zaterdag een In terculturele Vrouwenavond in Middelburg. Vrouwen met verschillende cul turele achtergronden kunnen elkaar in wijkcentrum Dau- wendaele ontmoeten van 19.30 tot 24.00 uur. Het thema is Vrij willige Thuishulp Walcheren. Er is ook gelegenheid om te dan sen op Turkse muziek. De entree bedraagt 1,50 euro per persoon. Tot en met 30 november 2002 en tot een maximum van 325,-. Wat kan slapen toch mooi zijn. ARNEMUIDEN Vision Store: Morgana De Schipper, Van Cittersweg 2A KOUDEKERKE Woontrend Zeeland, Duinstraat 18A MIDDELBURG W, Blankenburgh, Langeviele 56-64 SEROOSKERKE Kees den Herder Interieurstyle, Noordweg 125 VLISSINGEN Van Belle Meubelen, President Rooseveltlaan 772 W. Blankenburgh, Aagje Dekenstraat 18 WESTKAPELLE Minderhoud Meubel Zuidstraat 116

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14