PZC Ruimen graven afgewezen PZC Reimerswaalse jeugd mag meedenken over sportplan Goes zoekt oplossing voor hek hondenrenbaan Plan Speelmansplaten In de rij met zolderschatten gaat voorlopig door Begraafplaats Krabbendijke H Blikschade door voorrangsfout Ruit vernield in Kapelle Gemeentewapen Terneuzen goed Overleg over Buitenweg Forse buit bij inbraak Inbraak in Seispark Middelburg Werk gedempte kanaalarm Hansweert moet snel af Informatieavond diabetes en stress agenda Meer dan 80.000 occasions vind je op AutoTrack.nl »i door Rob Paardekam KRABBENDI.TKE - Er worden )ri geen graven geruimd op de be- graafplaats in Krabbendijke. Dat werd gisteren duidelijk tij- e dens de vergadering van de commissie openbare werken. |f Een meerderheid ging wel schoorvoetend akkoord met de uitbreiding op het halve maan- I' tje naast de begraafplaats. Omdat er nog maar voor onge- veer drie jaar grafruimte be- I schikbaar is op de begraaf plaats in Krabbendijke stelde burgemeester en wethouders 1 1 van Reimerswaal in het voor jaar voor de twee oudste delen te ruimen om zo ruimte te creëren. De commissie zag dat niet zit- ten. Om die reden werd gisteren een nieuw voorstel besproken. B en W stelden voor alleen het al leroudste gedeelte te ruimen en het halve maantje bij de be- graafplaats te voegen. Weerstand Dat stuitte opnieuw op veel weerstand. Veel partijen zien het liefst dat er helemaal niet geruimd wordt. Ook niet op het oudste gedeelte, waar na 1900 I niemand meer begraven is. P. -1Allewijn (CDA) ging het verst in zijn kritiek. Hij haalde zelfs bij belteksten aan om het college te overtuigen niet tot ruimen over te gaan. Allewijn toonde zich verontwaardigd dat de andere christelijke partijen (SGP en ChristenUnie) wel in konden 'S- stemmen met het ruimen van graven. „We zeggen altijd 'rust II in vrede', waarom zouden we die rust nu verstoren?", aldus de CDA'er. - Overigens liet ook M. Otte (SGP) weten dat hij liever nog niet tot ruimen over gaat. Wethouder Bliek probeerde met een compromis toch tot iets con creets te komen. Hij stelde voor om het ruimen van het oude ge deelte helemaal af te blazen en eerst het halve maantje te ge bruiken. „Dan hebben we onge veer tien jaar de tijd om een al ternatief te zoeken." Ook dat plan werd matig ont vangen. „Het is zonde om nu voor veel geld het halve maantje in te richten, als we later mis schien besluiten een nieuwe be graafplaats aan te leggen", stel de A. Deusing (BBR). Moeilijk CDA en Leefbaar Reimerswaal (LR) meenden dat de gemeente toch echt in staat moet zijn bin nen drie jaar een nieuwe be graafplaats te creëren, zodat ook het halve maantje niet ge bruikt hoeft te worden. Volgens de wethouder wordt dat echter een moeilijke zaak. Er moeten heel wat fasen doorlo pen worden en dat zou binnen drie jaar nauwelijks haalbaar zijn. Er moet grond gekocht worden en wellicht volgt een onteigeningsprocedure, de be stemming moet misschien ge wijzigd worden en ook eventue le bezwaren kunnen voor flink oponthoud zorgen. Uiteindelijk ging een meerder heid van de commissie akkoord met het voorstel van Bliek om alleen het halve maantje te ge bruiken. Alleen WD en LR stemden te gen. Deze partijen vinden dat er gewoon een nieuwe begraaf plaats moet komen. Het ruimen van oude graven is in ieder geval volledig van de baan. dinsdag 8 oktober 2002 's-GRAVENPOLDER - Op de kruising Baarlandsezandweg/ Schoorkenszandweg te 's-Gravenpolder zijn gisteren rond 16.00 uur twee personenauto's beschadigd bij een aanrijding. Een 23-jarige automobilist uit 's-Gravenpolder reed over de Schoorkenszandweg en verleende op bovenvermelde krui sing geen voorrang aan een van rechtskomende personenau to, bestuurd door een 31-jarige vrouw uit de gemeente Borse- le. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij KAPELLE - Bewoners van een pand in de Van der Biltlaan in Kapelle ontdekten gisteren twee kapotte ruiten. Onbekenden hadden ze ingslagen. De schade loopt in de honderden euro's. TERNEUZEN - De Hoge Raad van Adel heeft het ontwerp voor het gemeentewapen en de vlag van de nieuwe gemeente Terneuzen goedgekeurd. Daarmee is volgens ontwerper Din- geman de Koning uit Axel een belangrijke stap gezet. De definitieve goedkeuring voor wapen en vlag bij Koninklijk Besluit is nu snel te verwachten. Het advies van de Hoge Raad van Adel is namelijk bindend. Op aangeven van de raad zijn enkele aanpassingen gedaan aan het oorspronkelijke ontwerp. Zo moest het zilver van het wapenschild veranderen in goud. Ook komen de sluisdeuren van Sas van Gent beter uit in het gewijzigde ontwerp. De vlag is eveneens aangepast. Recente regelgeving schrijft voor dat een vlag niet meer dan negen banen mag bevatten. De vlag van de nieuwe gemeente Terneuzen telde in het eerste ontwerp elf banen. Het advies van de Hoge Raad van Adel is voor de nieuwe gemeente een belangrijke stap. Het wapen speelt namelijk ook een rol bij de ontwikkeling van een nieu we huisstijl en een logo. Bovendien is de nieuwe ambtsketen van de burgemeester gebaseerd op het gemeentewapen. Al die zaken kunnen verder worden uitgewerkt zodra de definitieve goedkeuring er is. AXEL - Het wijkcomité Buitenweg en Oudeweg roept de be woners op aanwezig te zijn bij het overleg met wethouder A. van Waes over het plan Buitenweg. De bijeenkomst wordt morgen om 19.30 uur gehouden in het Axelse stadhuis. Ter sprake komt de stand van zaken met betrekking tot het nieu we plan Buitenweg. Het wijkcomité wil ook graag horen hoe het staat met de lijst van wensen die afgelopen voorjaar is in gediend. MIDDELBURG - Bij een inbraak in Mechanisatiebedrijf Gi- deonse in Middelburg is in de nacht van zondag op maandag voor 35.000 euro aan materialen buit gemaakt. De eigenaar van het bedrijf aan de Volta weg ontdekte de inbraak maan dagochtend rond 8.15 uur. De dieven stalen onder meer aller lei gereedschap, boormachines en heteluchtkanonnen. MIDDELBURG - Tussen vrijdagmiddag en zondagavond is ingebroken in een woning aan het Seispark in Middelburg. Uit de woning werden sieraden gestolen. De toegang werd ge forceerd. Het totale schadebedrag is nog onbekend. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Honderden mensen hebben gisteren het stadhuis in Middel burg bezocht voor de opnames van het te levisieprogramma Tussen Kunst en Kitsch. Van heinde en verre kwamen ze met uiteenlopende spulletjes om ant woord te krijgen op die ene vraag: wat is het waard? Uit de reistas van F. Kramer uit Zwijn- drecht komt Nelleke tevoorschijn. Het is een porseleinen pop uit begin 1900. „Nel leke is van mijn tante geweest", zegt Kra mer. „Ik kreeg haar op mijn zevende ver jaardag. Ik vond het een rare pop. Het is er één waarmee je niet speelt. Ze heeft lang op zolder gelegen. In 1985 heeft mijn man de pop voor me laten opknappen. Ze moest daarvoor naar Engeland." Uit de taxatie die toentertijd gemaakt is, werd Nelleke geschat op 1750 gulden. „Ik was benieuwd of ze in de loop van de jaren meer waard is geworden", zegt Kramer. Maar de taxateurs van het televisiepro gramma houden het maandag op acht honderd euro. „Bij de restauratie zijn haar kleertjes vervangen. Dat hadden we beter niet kunnen doen, werd zojuist ge zegd. Maar ja, de kleren waren helemaal versleten." N. Provoost uit Zoutelande heeft in een vuilniszak een pastel-krijttekening zit ten. „Het is niks waard, hoor", zegt ze. Maar dat vindt ze niet erg. „Voor mij heeft het wel waarde.Provoost kreeg het schil derij uit een erfenis. Het was van de schoonvader van haar zus. „Ik heb wel eens gezegd dat ik dat schilderij graag zou hebben. Toen hij overleed, ging het naar mij toe." Op het schilderij staat een boer derij afgebeeld. „Ik hou van landschap pen. Het buitenleven trok mij altijd al. Daarom vind ik het zo mooi." Aan de tafel van een deskundige van het televisieprogramma staat W. van Rijn uit Hilvarenbeek te wachten. Onderzijn arm draagt hij een houtsnijwerk met de af beelding van 'Het laatste avondmaal'. Een bordje op de tafel geeft aan dat de taxateur even weg is voor opnames. Die worden op een andere plek in het stadhuis gemaakt. Na een half uur is Van Rijn aan de beurt. Het kunstwerk is van een vriend, F. Damen. „Ik heb het dit voorjaar ge kocht op een rommelmarkt in België", vertelt Damen. „Ik zag het staan en dacht dat het niet voor mijn portemonnee zou zijn. Eerst liep ik door, later ben ik terug gegaan om te vragen hoeveel het kostte." Het bleek erg mee te vallen. „We hebben thuis een serre vol met heilige beelden. Dit paste er mooi bij." Het werk is waarschijnlijk gemaakt in de eerste helft van de twintigste eeuw, wordt verteld. De deskundige vermoedt dat het W. van Rijn met zijn houtsnijwerk. in de jaren dertig, veertig gemaakt is. „Dat zie je aan het hout", zegt hij. „Het is machinaal geschaafd. Als u er vijftig euro voor hebt gegeven, mag u zich gelukkig prijzen. Als u er honderdvijftig of twee foto Ruben Oreel honderd euro voor gaf, was u duur uit." Damen is tevreden. Het werk heeft hem minder dan vijftig euro gekost. Voorlopig blijft het snijwerk gewoon in de serre han gen. HANSWEERT - Er moet snel wat gebeuren op de gedempte kanaalarm in Hansweert. Dat stelde C. Verburg (PvdA) giste ren tijdens de commissie open bare werken van de gemeente Reimerswaal. Volgens de PvdA'er zijn nog niet alle zaken die de gemeente een jaar of drie geleden beloofde voltooid. Zo is het pad dat over de kanaalarm loopt niet af en ook de uitkijktoren met uitzicht over de Westerschelde staat er nog niet. Verburg klaagde ook over het slechte onderhoud. „Het is geen plek waar je bezoe kers mee naar toe neemt", con- I cludeerdehij. Wethouder Bliek zegde toe dat de uitkijkpost nog gerealiseerd wordt en ook het pad, dat nu doodloopt in de modder en te gen de Zeedijk, wordt afge maakt. Voor het onderhoud van de gedempte kanaalarm zal de gemeente de komende jaren steeds een kleine zevenduizend euro meer uittrekken dan nu het geval is. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Rolf Bosboom GOES - Een werkgroep met alle betrokken partijen gaat probe ren een oplossing te vinden voor het omstreden hekwerk rond de windhondenrenbaan in Goes. Dat was de uitkomst van een roerige bijeenkomst gister avond in de kantine van voet balclub SSV'65, waar wethou der D. van Ewijk het zwaar te verduren had. Het middenterrein van de wind hondenrenbaan bij sportpark Het Schenge is afgelopen zomer ingericht als trainingsveld voor voetbal. Dit was hard nodig, omdat de clubs op het sportpark met ruimtegebrek kampen. De gemeente heeft de gelegenheid benut om ook een twee meter hoog hekwerk rond de renbaan te zetten. Dit tot grote woede van de bewoners van de Goese Polder, die het terrein eveneens gebruiken, vooral om honden uit te laten. Twee weken geleden ontving wethouder Van Ewijk 3 80 hand tekeningen die het inderhaast opgerichte actiecomité had in gezameld in de wijk. Bij die ge legenheid verklaarde zij dat het hek blijft staan, maar dat het terrein wel toegankelijk blijft voor buurtbewoners. Het hek werk, zo zei ze toen, is noodza kelij k om de afzwaaiende ballen van de voetballers tegen te hou den. Ballenvangers Gisteravond herhaalde ze dat aanvankelijk. Naar aanleiding van de vaak felle opmerkingen van de ongeveer dertig aanwe zigen werd geleidelijk duidelijk dat de zaak anders lag. Secreta ris C. Welleman van SSV'65 gaf aan dat de voetbalclubs nooit SINT-MAARTENSDIJK - De afdelingTholen van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) houdt vandaag een voorlich tingsavond over diabetes en stress in partycentrum Haestin- ge in Sint-Maartensdijk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Aan het begin van de bijeen komst wordt het nieuwe afde lingsbestuur voorgesteld. Ver volgens houdt J. du Parand, docent en sociaal psychiatrisch verpleegkundigde, een presen tatie over het thema van de ayond. om het hek hebben gevraagd, wel om zogeheten ballenvan gers achter de doelen. De wind- hondenrenvereniging heeft de gemeente alleen laten weten dat zij geen bezwaar tegen het hek had, vanwege de aanhoudende problemen met vandalisme. Van Ewijk moest erkennen dat het hek er op initiatief van de gemeente zelf was gekomen. Als reden gaf ze dat afscherming van het terrein nodig is voor de 'veiligheid'. Het moet onder meer voorkomen dat er rottig heid wordt uitgehaald met de onlangs geplaatste lichtmasten en dat er glaswerk of honden poep op het veld achterblijft. „We verhuren het terrein aan de verenigingen en dus hebben we daar ook de verantwoordelijk heid voor." Weg Volgens de wijk was de situatie duidelijk: niemand wil een hek, dus het kan weg. De veiligheid moet dan maar op een andere manier worden gewaarborgd. Van Ewijk vond dat te over haast. Zij stelde voor een werk groep formeren, met vertegen woordigers van de wijk, de voetbalclubs, de windhonden- renvereniging en de gemeente. „Daarin kijken we hoe iedereen zo goed mogelijk gebruik van het terrein kan maken, terwijl\ het toch verantwoord blijft." De bewoners gingen akkoord met de vorming van een werk groep, maar pas nadat zij de wethouder nadrukkelijk de uit spraak hadden ontlokt dat de toekomst van het hek zelf ook 'ter discussie' staat. Van Ewijk: „We gaan het over alles hebben, dus óók over het hek." De aanwezigen wilden verder weten waarom zij niet vooraf waren geïnformeerd over de plaatsing van het hek. De wet houder moest toegeven dat de wijk er door 'een ongelukkige samenloop van omstandighe den' ten onrechte niet in is ge kend. „Dat is fout geweest en daar neem ik de volledige ver antwoordelijkheid voor." door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - De commissie gemeentelijke ont wikkeling van de gemeente Tholen heeft ingestemd met het onderzoeksrapport over de uit breiding van de exploitatie van de Speelmansplaten. De com missie tekende hierbij wel aan dat de uitkomsten van het nog lopende onderzoek naar de Vo gel- en Habitatrichtlijnen wel van belang is voor het rapport definitief wordt overgenomen. Het college wilde graag de me ning van de commissie om geen verdere achterstand op te lopen. Wethouder W. van Kempen liet weten dat het onderzoekbaar de Vogel- en Habitatrichtlijnen mogelijk aan het eind van deze maand is afgerond. Blijkt hier uit dat de milieu-effecten be perkt zijn, dan kan de raad defi nitief een besluit nemen. In het het afgeronde deel van het onderzoek is uiteengezet hoe een nationaal watersport- en beachcentrum en een groepsou- tdoor activiteitencentrum kan worden gerealiseerd. Exploi tant M. Verweij willen de plan nen graag in praktijk brengen. Om de exploitatie rendabel te houden heeft Verweij de nu on derzochte aanvullende moge lijkheden nodig. Overnach tingsmogelijkheden zijn in de plannen opgenomen. De ChristenUnie en de SGP wa ren de enige partijen die de plannen afkeurden. A. Piet van de ChristenUnie: „Wij zijn, in tegestelling tot de meeste partijen, niet zo heel po sitief. Wij vrezen dat als deze plannen worden uitgevoerd er een te grote belasting voor het milieu ontstaat. Er wordt nu ge sproken over meer dan honderd j etski 's die er zouden moeten ko men. Dat kan toch niet anders dan te schadelijk voor het mi lieu zijn. We willen dit plan dan ook zeker niet in de gemeente raad bespreken voordat het on derzoek naar de Vogel- en Habi tatsrichtlijnen er is." De SGP wil alleen voortgaan met de hui dige dagrecreatie. Volgens P. Hoek van de SGP zorgt de voor gestelde exploitatie voor een te grote milieubelasting en aan tasting van de zondagsrust. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga.Zeelandhallen, 14.00-22.00 uur: Beurs Contacta; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT - Kaj Munk, 14.00 uur: Bin go voor ouderen vanaf 50 jaar; KAPELLE - Computerpraktijklokaal van Jongerencentrum Trinnety, (bij sport centrum) 9.30-11.30 uur: Computerin- loopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ou deren; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.3016.30 uur vrouwenclub senioren; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar- ten;Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: rondvaart Oosterschelde. door Rob Paardekam KRUININGEN - Nu Reimers waal begint met een eigen breedtesportproject, wil de ge meente dat de jeugd actief meedenkt over zaken met be trekking tot bewegen op school, in de buurt en in ver enigingen. Het onderwerp staat dan ook centraal tijdens de jaarlijkse jeugddebatten. Samen met Kapelle begint Reimerswaal volgend jaar met breedtesport. Daaronder val len alle sportieve activiteiten die niet beroepsmatig of op topniveau worden beoefend. De jeugd vormt een belangrij ke doelgroep bij het project. Beide gemeenten willen onder meer ondersteuning bieden aan basisscholen op het gebied van bewegingsonderwijs en sportaanbieders zouden zich beter moeten introduceren bij de jeugd. Tijdens de twee jeugddebat ten, die als thema 'Reimers waal in beweging' hebben ge kregen, kunnen de jongeren zelf aangeven wat ze verwach ten op het gebied van sport. Morgen is de basisschooljeugd uit de groepen zeven en acht aan de beurt en op woensdag 20 november kunnen Reimers- waalse jongeren uit het voort gezet onderwijs hun zegje doen. De uitkomsten zullen worden meegenomen in het activiteitenplan dat ik het ka der van het breedtesportpro ject wordt opgesteld. Om nog meer inzicht te krijgen in de wensen van de jeugd is onder Onder breedtesport vallen alle sportieve activiteiten die niet beroepsmatig of op topniveau worden beoefend, zoals schoolvoetbal. foto Peter Nicolai vijfhonderd jongeren een en- om 14.00 uur in het gemeente- school in Reimerswaal quête verspreid. huis in Kruiningen. De ge- gevraagd twee leerlingen af te Het debat van morgen begint meente heeft iedere basis- vaardigen. (Advertentie) De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31