geniet met volle teugen Simpele zege Walchers duo te laat uit z'n schulp Slagvaardig Philippine verrast leider Koewacht Axel voelt zich morele winnaar Hoek 2 nieuwe lijstaanvoerder Vijfde zege voor Terneuzen BI Terneuzen Dl thuis onderuit Verlies voor koploper Pabo Onderscheiding leden TMW Sluis trainer wint met Breskens van zijn voormalige club RCS: 0-1 Rinus Scheele wint titelstrijd in eigen huis ^1 Vrouwen Terneuzense Boys te sterk in derby Vrouwen Terneuzen incasseren nederlaag HOEK - In navolging van het eerste elftal kwamen ook de re serves van Hoek dit weekeinde alleen aan de leiding. De ploeg van trainer Arie Dekker won op eigen veld met 3-0 van WGZ en profiteerde daarmee ten volle van de nederlaag die koplo per Kozakken Boys leed. Op de zege op WGZ 2 viel helemaal niets af te dingen. Evenals vorige week tegen Nieuw Lekker- land 2 forceerde Hoek 2 ook zaterdag de beslissing kort voor en kort na de rust. Beide keren was het Arjen Oostdijk die doel trof. Daarna kwam WGZ nog wel uit zijn schulp, maar echt verontrusten konden de bezoekers Hoek niet. Acht minuten voor tijd velde Thomas Ragut het vonnis over WGZ defini tief: 3-0. EINDHOVEN - De B-junioren van Terneuzen bleven zater dag voor de vijfde opeenvolgende keer zonder puntverlies. In Eindhoven boekte het tegen Brabantia BI een meer dan ver diende 3-1-overwinning. De basis daarvoor werd al in de eer ste helft gelegd. Al vroeg in de wedstrijd bracht Jan vanBakel de Terneuzena- ren uit een strafschop op voorsprong, waarna ook Sven Klan- dermans en Marcel Strijd raak schoten. In de tweede helft probeerde Brabantia de bakens nog wel te verzetten, maar veel haalde dat niet uit. Verder dan één enkele tegentreffer liet Terneuzen de tegenstander niet komen: 1-3. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen moesten zater dag een teleurstellende nederlaag incasseren tegen Internos D1. Op eigen veld werd het 1-2. De ploeg van trainer Eric van Britsom begon weliswaar alleraardigst aan het duel, maar viel ver terug nadat het eenmaal 1-0 was geworden. Internos profiteerde daar nog in de eerste helft van en scoorde ook na de rust. Toen het eenmaal op achterstand stond, kon Terneu zen nauwelijks nog een vuist maken. Het doelpunt van de Zeeuws-Vlamingen kwam overigens op naam van Shurandy Mardenborough, die ook vorige week tegen Sliedrecht al doel trof. HULST - In de f utsalcompetitie van het rayon Hulst liep Pabo tegen de eerste nederlaag aan. In een rechtstreeks duel bleek medekoploper Kosova met 3-1 te sterk. Kosova boekte daar mee de vierde zege op rij. Ook Casteels/De Meerpaal (5-2 te gen Neckermann/Stuntmarkt) en Chevy's, dat Donckers met 5-3 versloeg, kwamen opnieuw tot winst en voeren met Koso va gezamenlijk de ranglijst aan. Aan de staart van de ranglijst kwam ING Bank ten koste van De Smet voor de eerste keer tot winst: 9-6. Overwinningen waren er verder voor de ploegen van ADM/Lazarus, 't Anker/Schelfhout, Première/Zaman Sport 2 en 't Jagershuis. SLUIS - Twee leden van TMW uit Sluis hielden zaterdag een onderscheiding over aan de viering van het veertigjarig jubi leum van de biljartvereniging. Penningmeester Jan de Jonge kreeg door Theo Tas de gouden speld van TMW opgespeld .Die viel hem ten deel omdat hij al meer dan 25 jaar tal van bijdra gen levert aan de vele activiteiten binnen de vereniging. Wed strijdleider Johnny Tanghe bood diezelfde Theo Tas, de stuwende kracht die al vanaf de oplichting lid is van de ver eniging, een gouden pen met inscriptie aan. ir Peter van Kouteren jST-SOUBURG - De spelers waren veelal lief voor kaar, maar langs het veld wer- jn de messen zo af en toe gesle- m. Het eerste treffen tussen ES en Breskens betekende velen meer dan een door- ice duel. Rinus Zegers genoot jet volle teugen van de nipte ige (0-1). „Dit is heerlijk", de oefen meester. I'ooral omdat het ook zo ver end is." Eïi het, nadat hij voor het sinds jaren in de rechter- kamer (die van de gasten) jet zijn spelers een overwin- had gevierd. Hans de vorig seizoen toevallig ij Veere zijn ontslagen voor lager en dit seizoen in Oost- ouburg zijn opvolger, had het llemaal met lede ogen moeten jnschouwen. „We hebben ver aieden ons kunnen gespeeld", ïtelde hij nadat hij met zijn ftal de eerste competitiene- iilaag had geïncasseerd. „We ebben in de tweede helft geen jikele kans gecreëerd. Ze heb- een hele week over deze l'edstrijd gepraat, maar tussen 'oorden en daden ligt een heel root verschil." iie passie kwam wel vanaf de ank, waar de beide trainers bij lagen onderling een verbaal "ibertje uitvochten. „Sluiten nou aan, of sluiten we nou it aan", riep De Nooijer hal- rege de tweede helft uit pure ïhoop. „Weten we eigenlijk wel wat we willen?" Rinus legers, een eindje verderop snaf een stoel: „Daar is nog te jeinig op getraind Hans." /rije trap Iet duel kon lang alle kanten op n leek voor rust in het voordeel an de thuisploeg door te slaan. ICS kwam het best uit de start rokken, zag een rechtstreeks Ingeschoten vrije trap onder de 'landen van de graaiende Roy Jen Dunnen wegens buitenspel {gekeurd en hacl gedurende de Brste helft een licht veldover- [icht. Dat resulteerde vooral ófj hoekschoppen soms tot ge vaarlijke situaties voor het Breskens-doel. Maar eigenlijk waren de beste kansen in die fase voor de be zoekers, waar de van de A-juni oren van RCS gekomen Barry Polderman zijn competitiede buut maakte. De rechtermid denvelder was zelf dicht bij een doelpunt en stelde Esad Osma- novski (gestuit door doelman Pieterse) met een mooi steek- passje in staat om te scoren. Na cle hervatting tapte Breskens uit een ander vaatje. De Zeeuws-Vlamingen zetten veel meer druk en maakten het RCS al in een vroeg stadium lastig. „Ik vond dat we ons voor rust veel te veel aan die mannen hadden aangepast", verklaarde Zegers de gewijzigde spelopvat ting. Dat leidde tot een over wicht voor Breskens. Het beslis sende doelpunt was er één uit het boekje. Balverlies op het middenveld werd dankzij een snelle omschakeling knap af gestraft. Esad Osmanovski krulde de bal achter langs de RCS-verdediging, waar D wight van Hulle naar binnen kapte en onberispelijk binnen schoot: 0-1. Breskens: Roy den DunnenArno Zwegers, Mario Corthals, Robin Buitendijk, Michel Cocquit; Barry Polderman (56. Serge de Ruijsscher Angelo Cornells, Esad Osma novski, Dwight van Hulle; Erik de Rechter en Robbie van de Wijnclcel. Erik de Rechter (rechts) schermt de bal af in een duel met RCS-verdediger Sander Schutte. foto Ruben Oreel door Peter Snelders TERNEUZEN - Koewacht is na de 3-1- nederlaag tegen een slagvaardiger Phi lippine koploper af in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal en moet die posi tie nu delen. Koewacht-Philippine 1-3: Na rust scoor de een scherp counterend Philippine bij na tegen de honderd procent. Job Van- dervinnen liet snel 0-1 aantekenen. De thuisploeg had daarop nog een antwoord via de 1-1 van Jeroen Hiele. Dat moest de thuisploeg echter schuldig blijven toen Björn den Hamer 1-2 en 1-3 liet noteren. Vogelwaarde-Biervliet 3-3: Al na vijf mi nuten bepaalde Arno Wauters op aange ven van Michel Nieuwelink de ruststand op 1-0. In de tweede helft een beter Bier vliet, dat die achterstand omboog in een riant ogende 3-1-voorsprong door tref fersvan Hensley Victorina, Jimmy Coone (strafschop) en Marco Vaal (vrije trap). De strijd leek beslist, maar een veer krachtig Vogelwaarde vocht zich in het laatste kwartier langszij door twee doel punten van Michel Nieuwelink, waaron der een strafschop. Sluiskil-SDO'63 2-1: Vooral in de eerste helft was de thuisploeg sterker, maar het verzuimde toen om ruimer afstand te ne men dan 2-0. Ibrahim Helena opende al in de eerste minuut de score en op slag van rust liet Pascal Wedage 2-0 aanteke nen In de tweede helft speelde Sluiskil in een te laag tempo en daardoor kon SDO'63 in de wedstrijd groeien. Die ploeg was zelfs sterker en dat resulteerde in de 80e minuut in de 2-1 door Dennis van Driessche. Com Boys-Sluis 5-0: De eerste helft was gezapig en in die fase waren beide teams aan elkaar gewaagd. Na rust leek Corn Boys herboren en walste met, 5-0 over Sluis heen door doelpunten van Martin Dhaene, Marc Maes (2x), Stefan Burbach (solo) en Ricky Roeb (afstandsschot). Hoofdplaat-Schoondijke 0-0: Na afloop een teleurgesteld Hoofdplaat. Tot de veertigste minuut was het duel even wichtig zonder scoringskansen. Vanaf dat moment kreeg de thuisploeg tien kansen, maar het lukte niet om te scoren. Terhole-Graauw 4-6: Een aantrekkelijk duel met een wisselend scoreverloop en twee aan elkaar gewaagde ploegen. Ter hole bleef opnieuw aan de negatieve kant van de score. Score: Wiliam Freijzer 1-0 (strafschop), Erik Mahu 1-1, Marcel Ver schuren 1-2, Eric van Goethem 2-2, Mar cel Verschuren 2-3, Patrick Vonck 3-3, Ronald Vael 3-4, Erik Mahu 3-5, Marcel Verschuren 3-6, Patrick Vonck 4-6. maandag 7 oktober 2002 oorWim de Vos lXEL - Het contrast na afloop n beide kleedkamers was groot, lij Axel overheerste het gevoel Ie morele winnaar te zijn, ter- rijl er bij de spelers van VC flissingen vooral de teleurstel- ing was dat er niet meer dan de -1 uitgekomen was. De opmer- fing die Vlissingen-trainer luud Pennings maakte sloeg de ipijker dan ook op de kop. „Axel nnt hier vandaag één punt en (rij verliezen er twee. Vandaar Ie grote teleurstelling", gaf Pennings aan. Opvallend genoeg was er bij Ax- jl-trainer Henk Michels zowat ïetzelfde gevoel. Twee weken (VXEL - Rinus Scheele heeft in Zijn eigen vertrouwde omgeving He de titel in de derde klasse driebanden veroverd. In café Cambrinus in Axel, de zaak die bij zelf uitbaat, trok hij het kampioenschap naar zich toe flankzij een forse eindrush. Leo de Nooijer en Jacques Schuit winnen koppeltijdrit in Terneuzen AcirdCIlfourg kruipt geleden, in de uitwedstrijd te gen Clinge, hekelde de Axelse oefenmeester de instelling van zijn spelers. Gisteren had Mi chels tegen Vlissingen een heel ander Axel gezien. „Ik vind dat ik de spelers nu een compliment moet maken", zei Michels. „Op inzet hebben ze vandaag een punt gepakt tegen een ploeg die qua voetbal veel verder is dan wij. Vooral individueel had Vlissingen meer in zijn mars, maar door kort op hen te spelen en nogmaals, vooral ook dankzij veel inzet, hebben we ze van een overwining af kunnen houden." Als er inderdaad één ploeg in aanmerking kwam voor de volle winst dan was dat Vlissingen. Qua voetbal had de Walcherse formatie veel meer in huis dan Axel, maar de Zeeuws-Vlamin gen troefden hun tegenstander vooral op inzet af. Ruud Pen nings vond overigens wel dat zijn ploeg in de slotfase een strafschop werd onthouden toen de ingevallen Roepesh Bhagola onderuit werd gehaald. Te mooi doen De wedstrijd was in ieder geval niet bepaald goed te noemen. Vlissingen was dan qua voetbal wel de betere ploeg, maar de overtuiging ontbrak in het spel. Daardoor kon de ploeg van Pen nings in de slotfase ook niet voorbij Axel komen. Met name Khaled Boufrahi wilde het een paar keer te mooi doen, waar door de bal naast het doel be landde in plaats van erin. Bo vendien had de Axelse doelman Danny Snel een paar knappe reddingen in huis op inzetten van Jaimy Bloppoel en Lunven Vermeel-. Ngefu Sambi zocht het doel telkens op de verkeerde plaats. In de slotminuten werd nog een treffer van Axelaar Jelmer de Pooter wegens buitenspel afge keurd. Daardoor bleef het bij de twee treffers in de eerste helft. Eerst had Joep van de Broeke Axel op voorsprong gebracht met een schuiver waarbij doel man Rinaldo Gilde niet geheel vrijuit ging. Later scoorde Kha led Boufrahi na een aanval over veel schijven de gelijkmaker voor Vlissingen. Axel: Danny SnelStefan de Ruijler, Eric Rijckaert, Ronald de Visser, Mi chael Freijzer (75. Siem Gans); Leo Bracke, Randy Zandstra, Kim van Bremen, Mike van de Bergen; Joep van de Broeke en Fonny Verstraeten (64. jelmer de Pooter). doorWim de Vos TERNEUZEN - Leo de Nooijer, de Walcherse tijdritspecialist, wil nog altijd zijn grenzen ver leggen. Volgend jaar wil hij een aanval doen op het werelduur record gestroomlijnde ligfiet sen. Ook dit jaar had De Nooijer al serieuze plannen, maar om dat de Duitser Lars Teutenberg onverwacht het record verbe terde, kwam de Zeeuw nog niet aan een aanval toe. Zaterdag toonde De Nooijer zijn kwali teiten door samen met Jacques Schuit een koppeltijdrit in Ter neuzen te winnen. Voor Leo de Nooijer hoeven ge wone wedstrijden niet. „Ik heb nu eenmaal grote problemen met bochten nemen. Daardoor is de angst te groot om in een pe loton te gaan rijden. Tijdritten en dergelijke zijn mij op het lijf geschreven. Vandaar dat ik me daarin het beste thuis voel. Zo als vandaag - in ruim 34 kilome ter slechts een paar bochten. Dat is ideaal voor mijvertelde De Nooijer zaterdag na zijn nieuwe zege in Terneuzen. Het werelduurrecord gestroom lijnde ligfietsen verbeteren is zijn grote wens. Dit jaar had De Nooijer graag al een poging on dernomen. „Het record stond op ruim 81 kilometer. Tijdens de trainingen (in het Belgische Lommei) slaagde ik er in om 79,6 kilometer te halen. Toen ging ik er vanuit dat ik in staat was om het record te kunnen verbeteren, maar plotseling hoorde ik dat Lars Teutenberg (een broer van de Duitse be roepsrenner Sven Teutenberg) het record op meer dan 82 kilo meter gebracht had.Datleek me te veel. Vandaar dat ik dit jaar van die poging heb afgezien." Wind De Middelburger wil zich vol gend jaar in Duitsland op een andere baan gaan voorbereiden op een nieuwe poging. „Dat is op de testbaan van Ford. Die is BH - Leo de Nooijer (links) en Jacques Schuit op weg naar de overwinning in de koppeltijdrit in Terneuzen. foto Charles Strijd beter voor deze training dan de baan in Lommei. Je hebt er min der last ook van de wind. Dat is erg belangrijk, want zit er bij voorbeeldmaar een windkracht twee dan is dat al te veel. Het is dus steeds spannend om het juistemoment te kiezen. Je moet vooral de weersvooruitzichten voortdurend in de gaten hou den." Het is niet niks om ruim tachtig kilometer af te leggen op een lig fiets. „En die is bovendien ook nog gestroomlijnd. Het is na tuurlijk een enorm verzet dat je moet kunnen trappen: vooraan is dat bijvoorbeeld 100. Dat is een enorm groot blad. Het is na tuurlijk van groot belang om zo snel mogelijk op snelheid te zit ten, maar met zo'n groot verzet duurt het enkele kilometers voor je zover bent." Voor de koppeltijdrit in Terneu zen, die De Nooijer won met Schuit, was zaterdag maar een magere belangstelling. Slechts dertien teams kwamen aan de vertreklijn voor de ruim 34 kilo meter lange rit langs de Wester- scheldedijk tussen Terneuzen enPerkpolder. Op De Nooijer en Schuit stond geen enkele maat. Zo'n zeven minuten was hun voorsprong op het duo Sacha Buiton en Nelis Rokven van Wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen. TERNEUZEN - Terneuzense Boys blijft leider in de vierde klasse van het zater dagvoetbal voor vrouwen. De derby tegen Zaamslag werd met overtuigende cijfers gewonnen: 5-0. Zaamslag speelde behoudend om de scha de zoveel mogelijk te beperken en pro beerde via de counter een doelpuntje mee te pikken. Daarin slaagde het niet. Zaamslag kwam slechts sporadisch in de buurt van het doel van de thuisploeg. Die formatie was de hele wedstrijd op de helft van Zaamslag te vinden en bouwde de bij rust verkregen 2-0-voorsprong gelijkma tig uit. Debbie Bakker scoorde drie keer. De andere doelpunten werden gemaakt door Karin Pijpelink en de jeugdige Es ther Wieles. door Pieter van Klinken VLISSINGEN - Walcheren heeft gisteren bijna met speels gemak het duel met Aardenburg gewonnen met 4-1. De Zeeuws- Vlamingen moesten daardoor hun koppostie afstaan aan het Walcherse elftal. De thuisploeg domineerde de wedstrijd in het eerste uur en scoorde driemaal. Aardenburg leek pas na dat uur vleugels te krijgen, maar wist daarin maar één keer te scoren. Het grootste probleem bij Aar denburg was de fysieke kracht. De jonge ploeg kon niet opbok sen tegen de kracht die Walche ren in de strijd legde. Op het middenveld en in de aanval bleek vooral in de eerste helft dat Walcheren de duels won door meer kracht en felheid in TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen gingen in de der de klasse van het zondagvoetbal met 4-3 onderuit tegen Madese Boys. Het beslissende doelpunt viel enkele minuten voor het einde. Madese Boys - Terneuzen 4-3: De thuisploeg kreeg de beste kansen en op basis daarvan was de overwinning verdiend. Na de 1-0 van de gevaarlijke Joyce Joossen boog Terneuzen die achterstand nog voor rust om in een 1-2-voorsprong door tref fers van Renske van Puijvelde (vrije trap) en Petra de Braai (fraaie lob). Na rust kwam een fel drukkend Madese Boys op gelijke hoogte via Agaat Talsma en nam het zelfs de leiding via Joyce Joossen. Toch kwam Ter neuzen in de 79e minuut langs zij via Renée van de Berg3 -3In de 87e minuut besliste opnieuw Joyce Joossen de wedstrijd in het voordeel van de aanvallende thuisploeg. Hulsterloo - NSV 1-2 (1-0). Nele Vermeulen 1-0, Ilse Breugelmans 1- 1, Hanne Knoops 1-2. Clinge - DVO'60 0-13 (0-6). Dosko - Steen 0-12 (0-6). Steen: Roos de Wulf (4x), Esther Verdur- men, Saskia Blommaert, Manon Boogaert (2x), Maya Eggermont, Penny de Wilde (lx). de strijd te leggen. Daardoor kon de ploeg van trainer Robbie de Muijnck maar twee keer een kans creëren. „Walcheren speel de wat mannelijker", legde de oefenmeester na de wedstrijd uit. „Vooraf was dat bij mij ook een vraag. Hoe reageren die jon ge spelers op de fysieke kracht? Nou, ze waren te zenuwachtig en misten daardoor kracht. Toch viel de eerste treffer pas na 26 minuten. Na een vastgelopen aanval van uitblinker Paul Bunnik kwam de bal voor de voeten van Mike Geljon, die zijn uithaal van vijftien meter in de rechterhoek zag vallen. Drie mi nuten later was het diezelfde Geljon die een vrije trap pan klaar op de voet van Roelof Sie- reveld legde. Hij dacht nauwe lijks na en vuurde de bal achter Worst: 2-0. In de tweede helft ging Walche ren verder waar het gebleven was. Al na tien minuten was het derde doelpunt een feit. Michel van Dalen schoot een vrije schop vanaf 2 5 meter in de rech terbovenhoek. Pas daarna leek de schroom van de spelers van Aardenburg af te vallen. Snel combinerend sneden de aanval lers Arjen Quaak en Niek van Sprundel door de verdediging van Walcheren, maar in de af werking was de ploeg voorals nog te traag. Kansenfestijn Na tien minuten kwam het dik verdiende doelpunt voor de be zoekers. Invaller Angelo Sinack, die de aanval was ko men versterken, kopte de bal op de lat waarna Niek van Sprun del de bal binnenschoot. Een waar kansenfestijn volgde voor de Zeeuws-Vlamingen, maar vooral Van Sprundel en Arjen Quaak misten. In totaal werden in de tien minuten na het doel punt van Van Sprundel vier bal len op de paal of op de lat ge schoten door Aardenburg. Omdat de Zeeuws-Vlamingen in de jacht op nog meer doel punten heel aanvallend gingen spelen, kon Walcheren profite ren van de gaten die in de verde diging van Aardenburg vielen. In blessuretijd was het Mike Geljon die Vincent de Rijke in de gelegenheid stelde de 4-1 te ma ken. Aardenburg: Arjen Worst; Jurgen Hooreweghe, Hielke Stroo, Richard Reijniers (61. Angelo Sinack), Mar co de Croock; Martin van Vooren, Remco Dhont-, Ronny Tresonie, Martin Dieleman (65. Mark van Iwaarden); Arjen Quaak en Niek van Sprundel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47