Zierikzee gewillig naar slachtbank Leerproces Duiveland kost punten DFS en Brouw op oude voet verder SKNWK houdt spanning er in Ton van der Spaan roemt inzet ZSC'62 WIK gevloerd door twee strafschoppen Alleen doelman Jaco van der Schee scoort voldoende tegen Patrijzen (4-1) Jiruse Boys j er valt weer n oude fout door Klaas Verspoor YERSEKE - Na remises tegen Bevelan ders en MZVC boekte ZSC'62 in de derde klasse A zaterdag het derde gelijkspel. In Yerseke sloot ZSC'62, nadat het bijna een halfuur lang met een man minder speelde, af met een 1-1-stand. „Ik ben trots op de mannen", meldde Ton van der Spaan. De trainer van ZSC'62 roemde de inzet die zijn ploeg tentoonspreidde, maar gaf te vens aan dat zijn elftal over de hele wed strijd gezien de meeste kansen kreeg. „Gezien de kansen hadden wij eigenlijk meer verdiend, maar met een punt ben ik ook tevreden", aldus Van der Spaan. In een gelijk opgaande eerste helft creëer den beide teams nauwelijks kansen. ZSC ondernam via Edwin van Oeveren en Martin Kiezenberg tot tweemaal toe een poging en ook doelman Leon Weeda werd een keer op de proef gesteld bij een aanval van Yerseke. De tweede helft bracht meer vuur, want direct na de aftrap strandde Michiel van den Hoek oog in oog met de Yerseke-doelman Toen na een kwartier spelen John Dorre man Padden van de Water de doorgang naar het doel belette en met een rode kaart van het veld werd gestuurd, leek het tij te keren. Van der Spaan bracht John van der Have in als laatste man en ging met één spits spelen. Toch kwam die ene spits, Kiezenberg, tot twee keer toe alleen voor de keeper. Beide kansen leverden geen goal op. Yerseke leek zes minuten voor tijd de volle winst te pakken, toen Bart van Ste- veninck uit een corner voor 1-0 zorgde. ZSC ging, met Van der Have als extra spits, alles of niks spelen. Het werd alles, nadat Martin Kiezenberg door Michel de Rooij onderuit werd gehaald in het straf schopgebied. Vanaf de stip was het Kie zenberg zelf die het karwei klaarde en ZSC een punt bezorgde. ZSC'62: Leon Weeda, Thomas Petiet, John Dorreman, Werner Klaassen en Jan-Willem Dorreman; Miehiel van den Hoek (68. John van der Have), Sebastiaan Vaane, Wouter Fioole en Gerard Verhoek; Martin Kiezenberg en Gerard Verhoek. s25 maandag 7 oktober 2002 doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Voor de twee week op rij boekte DFS een klinkende zege in de vierde klasse A. Na de 8-0-overwin- ning op Brouwershaven van een week eerder, moest nu streekge noot Mevo eraan geloven: 7-0. Anco van der Linde scoorde driemaal. Brouwershaven incasseerde voor de tweede week op rij een grote nederlaag. Nu werd de ploeg van trainer Arie Janse met dubbele cijfers afgeserveerd in Zeeuws-Vlaanderen bij Spui: 10-0. Nog altijd wacht Brouw na vijf wedstrijden op het eerste doelpunt, van de competitie. De topdrie (Heinkenszand, Borsse- le en Wemeldinge) won zijn wedstrijden. DFS-Mevo 7-0: Binnen vijf mi nuten had de thuisclub door twee treffers van Anco van der Linde de punten eigenlijk al op zak. Mousse Maghazi (2x) en nogmaals Van der Linde teken den vervolgens voor de 5-0- ruststand. Via twee doelpunten van Bas Hogenstein, de laatste uit een strafschop, werd het na de rust 7-0. Spui-Brouwershaven 10-0: Twee treffers van Mark Otterloo en twee van Alex Meyer lever den een 4-0-ruststand op. Via opnieuw Meyer en Otterlooo, Ludwig Kalis vaart, weer Otter loo en Gert-Jan Vlaander werd het voor de bezoekers ontluiste rend 10-0. Heinkenszand-Nieuwland 4-1: Guido Wiskerke tekende na een kwartier voor de 1-0 en Nigel Holmes vijf minuten later voor de 2-0. Halverwege werd het via de net ingevallen Marijn van Liere 3-0, voordat Eddy de Vries iets terug deed. Nigel Holmes zorgde vijf minuten voor tijd voorde 4-1. Borssele-Wisenkerke 4-0: Roy Magnus, Hicham El Jadidi (fraaie vrije trap), Martijn de Graaf scoorden voor rust en Da niël Beyerlein (strafschop) na de rust. Colijnsplaatse Boys-SPS 4-0: Pas een halfuur voor tijd for ceerde de veel sterkere thuis ploeg via Yoeri Visser een ope ning in de bezoekende defensie. Robert-Jan van de Genugten en Mark Geene maakten de klus af. Cadzand-Wemeldinge 3-4: We meldinge maakte een 3-1-ach- terstand goed. Richard Schou ten schoot driemaal in de roos voor de bezoekers, John Mol maakte de vierde. Michel Cille- kes en Angelo Martlé scoorden voor Cadzand. VLISSINGEN - WIK'57 legde Chrislandia het vuur na aan de schenen, maar moest uiteinde lijk genoegen nemen met een 2-1-nederlaag in Heijningen. Twee strafschoppen waren de Kerkwerfse elf uiteindelijk te machtig. DVO'60 bleef ook na vijf wedstrijden zonder punt verlies na de magere 2-1 -zege op Krabbendijke. Chrislandia-WIK'57 2-1: De thuisploeg kwam na twintig mi nuten op voorsprong door een benutte strafschop van Sonne- veld. Tien minuten na de rust werd Jongenelen opnieuw neer gelegd binnen het strafschopge bied en kon diezelfde Sonneveld vanaf elf meter ook voor de 2-0 zorgen. Dominique van Doorn maakte er een dik kwartier voor tijd 2-1 van, maar verder kwam het aandringende WIK'57 niet. DVO'60-Krabbendijke 2-1: De thuisclub nam een 2-0 voor sprong door doelpunten van Sa- charius en Hartman, voordat Danny Weber er een kwartier voor tijd 2-1 van kon maken. Smerdiek-Stavenisse 4-1: Uit een grote hoeveelheid kansen, haalde de thuisploeg voor rust alleen een treffer van Erik van Haaften. Na rust maakten Ste fan de Jong, Jordy Hage (straf schop) en Erik van Haaften 4-0, voordat Sander Smits de eer redde. Wolfaartsdijk-Halsteren 2-1: Arnold van Gemerden opende de score voor de thuisclub, maar Van Rijswijk maakte gelijk. Le on Tavernier forceerde vier mi nuten voor tijd de beslissing. liloorRon de Waal |$-HEERENHOEK - Drie wed- ïitrijden op rij had Zierikzee de iijoort achterin potdicht gehou- len, maar gistermiddag ging die lian gruzelementen tegen Pa- fjiijzen. In de topper moest de i|loeg van trainer John de Frel iet met name op basis van Agressiviteit afleggen tegen de Patrijzen, waardoor er op de 4- p-nederlaag nauwelijks iets aan gj;e merken viel. ikoewel Zierikzee wist wat het ije wachten stond in 's-Heeren- ~~j)oek, gebeurde het toch. Een ichromelijk tekort aan strijd lust brak de bezoekers overdui delijk op. „Je weet het van tevo- rrnen, maar toch laten we ons zo fï iftroeven", was het commen- aar van middenvelder Robbert toggeband direct na de wed- trijd. „We wisten veel te weinig I luels te winnen en dan wordt i (et tegen een ploeg als Patrijzen teel lastig." ken verderop verliet Patrij- U én-aanvoerder André Smulder v iet een brede grijns het veld. Ik heb bijna niets te doen ge- ad", lachte de laatste man. I leel ver naast de werkelijkheid i at de betrouwbare sluitpost 'an de Patrijzen-defensie niet. )p een tweetal schitterend ge- i .omen vrije trappen van Robin tan Welt na, kwam Zierikzee i'ooral aanvallend nauwelijks Jnhet stuk voor. Dat Patrijzen zo'n ogenschijn- lijk makkelijke middag tege- noet zou gaan, was echter in de ieginfase niet aan het spelbeeld te zien. Het was dan wel Pa- - lijzen dat via William Sallet en eerste goede kans kreeg, laar via kort combinatiespel orgde ook Zierikzee voor de -1 odige dreiging. Toch was ech- er al snel duideli j k dat de thuis- i 'doeg door een tomeloze inzet f 'ooral het spel op het midden- -eld snel in handen kreeg. ISovenhoek 5 Na goed doorzetten van de sterk J pelende Joffrey Geldof zorgde "eun van Slooten met een lage - chuiver onder keeper Jaco van er Schee door voor 1-0. De rood-zwarten kwamen echter snel terug in de wedstrijd. Twee minuten later stond het alweer 1-1, toen Robin van Welt op magnifieke wijze een vrije trap in de bovenhoek draaide. Zierikzee liet zich na de gelijk maker ver terugzakken en pro beerde Patrijzen vooral op eigen helft op te vangen. „Het had er alle schijn van dat zij toen al vrede hadden met een punt", merkte Patrijzen-trainer Kees van der Sluis na de wedstrijd op. Vijf minuten voor rust kwam de verdiende voorsprong voor Pa trijzen. Van zo'n twintig meter joeg Peter de Jong een afgesla gen bal onhoudbaar achter Jaco van der Schee: 2-1. Aan de an dere kant moest Sjimmie Kik kert al zijn talenten aanspreken om Patrijzen met voorsprong de kleedkamer op te laten zoeken, door een vrije trap van opnieuw Robin van Welt uit de boven hoek te ranselen. V erantwoording Woedend baande Zierikzee- trainer J ohn de F rel zich daarna een weg naar de kleedkamer. „We werden volledig afgetroefd op agressie. Alles was ontzet tend tam, terwijl niemand de verantwoording pakte. Op de keeper na, kan je gerust spreken van een collectief falen", foeter de De Frel. In de tweede helft drong Zierik zee meer aan, maar zorgde nauwelijks voor gevaar. Toen Patrijzen het initiatief weer overnam van de bezoekers was de wedstrijd ook meteen ge speeld. Op het randje van bui tenspel omzeilde Hubèr Rent meester keeper Van der Schee om simpel de wedstrijd te be slissen: 3-1. Peter de Jong strooide nog meer zout in de Schouwse wond, door uit een makkelijk verkregen strafschop ook nog de 4-1 aan te tekenen. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Michel Winkels, Erwin Nelis- sen (80. Remco van de Wekken), Martin van der Schee; Robbert Rog geband, Robin van Welt, Jarno Ver meulen (63. Lee Mol), Benjamin Ver west; Thomas Vos (70. Patrick Verkaart) en Patrick Roggeband. Ben Verwest verliest een kopduel van Patrijzen-speler Peter de Jong. foto Dirk-Jan Gjeltema Oosterlanders verliezen van Zwaluw e door persoonlijke fouten: 2-4 i INT-ANNALAND - Opnieuw iaren er zaterdag in de derde lasse B geen punten weggelegd oor Bruse Boys. Mogelijkhe- en waren er wel, doelpunten chter te weinig. Een effectiever pelende thuisploeg, WHS, rakteerde de Bruenaren op een -2-nederlaag. „Het is steeds letzelfde verhaal bij ons", zette Jmse Boys-trainer Olaf Filius liteen. JVedstrijd in wedstrijd uit cre- - iert de Bruse ploeg kansen. Fili- I |s: „Het is bijna om moedeloos ran te worden. We missen te veel iansen. De opbouw was van- laag wel beter dan in vorige vedstrijden. Tonnie van den Berge speelde goed en de bui- ienste middenvelders, Mujo Av- lic en Ruben van de Berg, ipeelden meer naar voren. We Ipeelden vrijwel constant op ïun helft. Het besef is er dat we jewoon hadden moeten win- ïen. Vorige week was onze te ilenstander beter, maar van- laag voetbalden wij echt beter lanWHS." |Kadat Jacob van den Berge en jGeorge Geluk verzuimden Bru te Boys aan de leiding te bren- ?en (Filius: „Het waren twee I aonderd-procentkansen. j: twam de thuisploeg op een 1-0- roorsprong. Corné van Tilburg I jerschalkte met een lob Jacob Muller, die de voor één duel ge schorste Mark Giljam in de goal serving. Na een prima actie over rechts van George Geluk kwam Bruse Boys op 1-1, maar nog toor rust profiteerde William Ifroegop met een treffer van een persoonlijke fout in de Bruse verdediging. Na rust kwam er meer en meer ruimte voor WHS, dat daar han- üg gebruik van maakte. Na een jounter over links tekende Van filburg de 3-1 aan. Nadat Mar- so Ketting een enorme kans op 1-2 had laten liggen, scoorde 'acob van den Berge twintig mi- luten voor tijd toch de aanslui- jingstreffer. Een door verdedi ger Alex Andeweg onnodig ge haakte overtreding op Van Til burg leverde WHS een straf schop op. De goaltjesdief van de Stallanders, Patrick Ketting, besliste vanaf elf meter het duel. Bruse Boys: Jacob Muller, Marco j Ketting, Erik Bleiji (75. Theunis- Henk van den Berge), Alex Ande- lj-eg en Simon Boogaard; Ruben van te Berg (70. Ricardo de Winter), Jo nen Benard, Tonnie van den Berge ,43. Erik Giljam) en Mujo Avdic; Ja- tob van den Berge en George Geluk. door Ko de Ridder NIEUWERKERK - Weer maak te SKNWK er zaterdag op Sportpark Het Springer een spannend middagje van. Pas ruim in blessuretijd werd de te rechte 2-1-winst op DSE (De Sportvriend Etten) binnenge haald. Gert-Jan Tierie werd de matchwinnaar. Nadat de pupil van de week zijn werk had gedaan, begonnen de 'grote jongens' aan het karwei. Tegenstander DSE was in de eerste vier wedstrijden nog niet verder gekomen dan één gelijk spel. AJle overige wedstrijden werden steeds met slechts één doelpunt verschil verloren. SKNWK begon zaterdag voort varend, maar het duurde tot de 21e minuut voordat aanvoerder Leon de Bruine na een goed ge nomen indirecte vrije trap van Emiel Kuijten voor 1-0 zorgde. Behoudens de gele kaart van DSE'er Stan Wijnen (commen taar op de leiding) gebeurde er niet veel meer in de eerste speel- helft. DSE speelde stevig, soms net op het randje. Aanvoerder Wim Jansen en middenvelder Johan Razenberg gingen voorop in de strijd. Zij konden echter onvoldoende een vuist maken. SKNWK behield de controle. In het centrum van de verdediging was het vooral Martijn Neele die uitstekend corrigerend optrad. Beide ploegen begonnen met de basisopstellingen aan het twee de gedeelte. DSE begon sterk, nam de touwtjes in handen, vooral door niet meer alleen de lange bal te spelen. SKNWK- trainer Cees Willemse: „We ge ven soms het initiatief te snel uit handen. Waarschijnlijk een ge volg van gemis aan concentra tie. Maar misschien ook wel ho rend bij een jonge enthousiaste ploeg. Op zulke momenten mis je een oudere doorgewinterde speler." Boompje Na zeven minuten in de tweede helft veerde iedereen bij SKN WK op. Helaas werd het doel punt van Emiel Kuijten, in de gelegenheid gesteld door Gert- Jan Tierie, vanwege buitenspel afgekeurd. Scheidsrechter Paardekooper nam deze beslis sing op voordracht van de DSE- grensrechter. Of deze beslissing al dan niet terecht was... daar over zou een boompje opgezet kunnen worden. Deze meevaller gaf DSE echter moed. Trainer Corne Matthijs- sen: „Juist toen hadden we moe ten doordrukken." Evenals zijn collega paste de SKNWK-trai- ner een wisseling toe. Johan Padmos kwam voor Leon Goe- degebure. Jacky de Bruine kreeg een meer verdedigende taak links op het middenveld. Jacky de Bruine, na een seizoen SKNWK 3 weer terug in de hoofdmacht: „Ik was wel blij met die nieuwe taak. Van één keer per week trainen in het der de, is het toch wel een verschil om nu weer op dit niveau te spe len. Dat kost extra kracht, maar vandaag ging het lekker voor mijn gevoel. Ik deel de mening van de trainer niet, dat het aan een oudere speler ontbreekt." DSE verhoogde de druk. Wim Jansen zag zijn schot net voor langs gaan. SKNWK'er Maar ten Padmos zag zijn goede inzet door doelman Marc van der Vel den tot corner verwerkt. Maar het kon bijna niet uitblijven. Aanvoerder Wim Jansen bracht de wijziging aan op het score bord: 1-1 na een schitterend doelpunt. Voetbalwetten Uitblinker Martijn Neele: „Zo gaat het altijd bij voetbal. Als jij niet de kansen benut, dan valt hij meestal in het voordeel van de tegenpartijDat heeft niets te maken met concentratie, jeug dige speelsheid of gemis aan een oudere speler. Dat zijn gewoon bestaande voetbalwetten." Uiteindelijk werd geduld, ge loof in eigen kunnen en het be tere spel van SKNWK alsnog beloond. Na zes minuten in blessurertijd was het Gert-Jan Tierie die een vrije trap voor zijn rekening nam. Succesvol plaatste hij de bal achter de DSE-doelman voor de winnen de treffer: 2-1. Cees Willemse: „Ik denk dat de winst terecht is. We gaan nu aan het werk in aanloop naar de der by bij WIK. Wat mij betreft mo gen de spelers dan voor minder spanning zorgen." SKNWK - DSE 2-1 (1-0). 21. Leon de Bruine 1-0, 88. Wim Jansen 1-1, 96. Gert-Jan Tierie 2-1. Scheids rechter M.F. Paardekooper (Ouwer- kerk).Gele kaart: Stan Wijnen (DSE Aantal toeschouwers: 85. SKNWK: Leon Quik, Maarten Pad mos, Robbert van der Zande, Leon Goedegebure (73.Johan Padmos), Martijn Neele, Leon de Bruine, Jac ky de Bruine, Gert-Jan Tierie, Jan- Jaap Padmos (82. Martin Huisman), Emiel Kuijten, Sytze Stins. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - De broers Van der Stelt zetten Duiveland zaterdagmiddag op stelten. Vier treffers van het duo voor kwam dat de thuisploeg van trainer Piet Roks één of meer dere punten pakte. Zwaluwe, dat optimaal profiteerde van persoonlijke fouten bij Duive land, won in Oosterland met 2-4. Voor Duiveland waren de drui ven zuur. De ploeg leert met de week, maar de weg naar de top, of in Duivelands geval de zoek tocht naar stabiliteit in de der de klasse, gaat voorlopig niet zonder slag of stoot. Een tegen stander geeft nooit opzettelijk vrij baan en de weg naar succes is zelden geplaveid, weet ook Duiveland inmiddels. Toch hielp de ploeg zelf tegen stander Zwaluwe aan de drie punten, want de twee tegen treffers na rust waren beide onnodig. Het waren twee weg gevertjes en de conclusie van trainer Roks was dan ook dat Duiveland punten 'morste' te gen Zwaluwe. „We waren hele maal niks minder dan Zwalu we, maar persoonlijke fouten kosten ons gewoon de kop. We leken gewoon af te stevenen op een gelijkspel", keek Roks te rug op het eerste uur voetbal. Daarin viel vooral op dat Dui veland sterk opende maar snel verslapte; dat Zwaluwe daar na twintig minuten opper machtig was maar dat Duive land zichzelf knap herstelde. Dit mede doordat Zwaluwe te veel ageerde tegen scheids rechterlijke beslissingen en zichzelf steeds verder uit het spel haalde. Trainer Sjaak Beuzenberg van Zwaluwe trakteerde zijn spelers in de rust op een ware scheldkanon nade. Het gevloek en getier was buiten de kleedkamer hoorbaar. „Dat was nodig. Wat een drama, de eerste helft. Ik moet zeggen dat mijn spelers het na rust goed op hebben ge pakt. Soms moet je als trainer weieens gemaakt boos doen," verklapte Zwaluwes derde jaars trainer. Ongrijpbaar Hij zag dat Duiveland al na vijf minuten op 1-0 stond. Ronald Zwager bleek in de beginfase ongrijpbaar voor de Zwaluwe defensie. Na twee mislukte po gingen in de eerste drie minu ten was het bij de derde wel raak. Vanaf het middenveld passeerde Zwager drie man, speelde breed op Barry Steen- poorte en zijn doelpoging an nex voorzet werd door Zwager binnengewerkt. Lang duurde de vi'eugde bij Duiveland niet. Heel simpel werd nog geen honderd tellen later de gevaarlijke Niels van der Stelt vrijgespeeld. Keeper Hans Capelle was kansloos op de inzet: 1-1. Zwaluwe pakte het initiatief, maar mocht van geluk spreken dat arbiter Uit- terhoeve geen penalty gaf aan de thuisploeg toen Lex Zwang door Ron Koreman onderuit gehaald werd. Na achttien mi nuten kwam Zwaluwe, in die fase verdiend, op 1-2. Het Dui- velandse middenveld gaf Zwa luwe te veel ruimte. Doordat Hans Capelle het schot van Rick van der Stelt niet onder controle kreeg kon zijn 23-ja- rige broertje Niels (ex-speler van NAC, PSV en Baronie) binnentikken. Nonchalance achterin kostte Duiveland bijna de 1-3, maar doelman Capelle was paraat. Collega André Hollemans bleek dat niet op een inzet van zijn linksback Pim Schonk. Schonk schoot een voorzet van Marnix van der Hulle achter zijn eigen doelman: 2-2. In de slotfase van de eerste helft had Duiveland de leiding moeten nemen, maar goede kansen waren aan Zwang (tweemaal, waarvan één keer op de lat) en Steenpoorte niet besteed. Schorsing Na rust, nadat Roks met het oog op een naderende schor sing van vier duels Leo Burgers wisselde en Dennie le Comte in de ploeg bracht, hielp Duive land Zwaluwe een handje. Eerst schoot Ruud Ansems nog naast, maar nadat Ronald Zwager, die steeds vaker zijn acties te ver doordreef, oog in oog met de onzekere doelman Hollemans (Beuzenberg: „Hij keepte wegens liesblessures met ingepakte bovenbenen.") miste, kwam Zwaluwe op nieuw aan de leiding. Le Comte en Jan IJzelenberg coachten elkaar niet goed, Niels van der Stelt pikte de bal op en de trefzekere spits liet zich het buitenkansje niet ont nemen. Duiveland was van slag en binnen drie minuten besliste Rick van der Stelt, na een blunder van Hans Capelle die onnodig zijn doelgebied verliet, het duel. Duiveland probeerde nog wel, maar ver der dan een afgekeurde treffer van invaller Marcel de Bruine kwam de ploeg niet. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg, Bart van der Hulle, Leo Burgers (46. Dennie le Comte) en Jasper van Almenkerk; Jan IJzelenberg, Jaco de Bruine en Marnix van der Hulle; Barry Steenpoorte, Lex Zwang (69. Mar cel de Bruine) en Ronald Zwager.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39