Pupil klopt trainer in twee finales PZC Enorm krachtsverschil in derby Biljarters 3B-SD leveren fraai werk Stefanie de Frel laat teller flink oplopen Nieuwe zeperd voor HVV in tweede klasse 27 Martijn Loonen maakt favorietenrol waar op Zeeuws Kampioenschap judo Van de Ven dient protest in Twee podiumplaatsen wegracers Broers Rentmeester in voorhoede Van de Weide wint in Almere maandag 7 oktober 2002 door Jan-Jaap Corré OOST-SOUBURG - Het is een droomscenario. Een kampioen schap winnend afsluiten door in de finale je eigen trainer te ver slaan. Het overkwam judoka Martijn Loonen uit Breskens op het Zeeuws kampioenschap in Oost-Souburg. Zowel in de klasse boven 81 kilogram als in de 'alle categorieën' klopte hij zijn trainer Frans de Boevere. Bij de vrouwen had Carla Ram- melaere het meeste succes. Frans de Boevere is een monu ment in de Zeeuwse judosport. Jarenlang pakte hij prijzen bij de Zeeuwse Kampioenschap pen. Tussen zijn achttiende en dertigste jaar behaalde hij ne gen maal de Zeeuwse titel en eindigde hi] vijftien keer bij de beste drie. Tegenwoordig heeft vrachtwagenchauffeur De Boe vere zijn eigen judoschool met vestigingen in Oostburg, Bier vliet en IJzendijke. Vijf jaar deed De Boevere niet mee aan wedstrijden, maar za terdag maakte de inmiddels veertigjarige judoka zijn ren tree. En met redelijk succes ook, want hij eindigde in allebei de categorieën waaraan hij deel nam op de tweede plaats. Die prestatie verraste de veteraan wel enigszins. ,,Ik had niet ver wacht gelijk zo goed te preste ren, vooral ook omdat de meeste jongens veel zwaarder zijn dan ik. In de finale van alle catego rieën was ik dan ook erg ver moeid." De Boevere vond het heel jammer dat hij die finale niet kon winnen. „Die titel ont breekt nog altijd op mijn lijstje. Ik heb verschillende keren in de finale gestaan, maar nog nooit weten te winnen. Ik hoopte dat het dit jaar zou lukken, maar dat was helaas niet het geval. Als ik me goed voel, ga ik het volgend jaar weer proberen." In de finale was Martijn Loonen te sterk voor De Boevere. Loo nen pakte, net als vorig jaar, zo wel de titel alle categorieën als de titel in de klasse boven 81 ki logram. De 22-jarige Loonen stond vooraf als favoriet te boek, maar hield zelf nog een slag onder de arm. „Bij judo moet je nooit zeggen dat je gaat winnen, zeker niet in een deel nemersveld waarin iedereen el kaar zo door en door kent. Je moet de ander toch maar weer zien te verrassen met een actie en gelukkig is me dat vandaag weer gelukt", glunderde de win naar. Voor de toekomst weet Loonen nog niet echt wat hem te wachten staat. „Ik ben vorig jaar voor het eerst Zeeuws kam pioen geworden en dat is jaren lang mijn doel geweest. Om de landelijke top te halen, moet je toch weer een grote stap maken en dat is moeilijk. Ik ben al twee keer derde van Nederland ge weest en vijf keer kampioen van België met mijn team uit Eeklo. Dat vind ik ook resultaten om trots op te zijn. Ik ben namelijk geen absolute top." Volgende week wordt in Gilze- -Rijen de kampioenschappen voor Zuid-Nederland gehou den. Of Loonen daar aanwezig zal zijn, weet hij nog niet zeker. „Ik heb die dag ook een wed strijd met mijn Belgische team en die is ook heel belangrijk, want we willen graag promove ren. Ik voel mezelf verplicht om daar aanwezig te zijn, want een goede vervanger is er niet. Met een beetje geluk is die competi tiewedstrijd vroeg afgelopen en kan ik alsnog naar Gilze-Rijen gaan. Het is allemaal nog even afwachten." Hoge ogen Bij de vrouwen was het ook een bekende naam die met de prij zen aan de haal ging. Carla Rammelaere, evenals Loonen lid van judo vereniging Bres- kens/Eede, won zowel de klasse tot 63 kilogram als de alle cate gorieën. De achttienjarige Rammelaere, die ook vorig jaar winnaar was in beide categorie- en, was niet echt verrast over haar winst. „Het was me tegen gevallen als ik niet had gewon nen. Hier ben ik weer de beste gebleken, maar op de aanko mende Zuid-Nederlandse kam pioenschappen is de concurren tie heel groot. Daar zal ik weer geen hoge ogen gaan gooien", denkt de SPW-studente. Martijn Loonen, die zaterdag Zeeuws kaïnpioen judo werd, zet een techniek in bij een van zi jn tegenstanders. foto Ruben Oreel REUTLINGEN - De jeugdige motorcrosser Rinus van de Ven heeft gisteren protest aangetekend tegen de uitslag van de fi nalewedstrijd om het Duits kampioenschap in Reutlingen. De Souburger reed in de stromende regen naar een knappe twee de en een derde plaats, wat normaal gesproken genoeg was geweest voor de dagzege. Bij de prijsuitreiking bleek echter dat de jury na protest de eerste manche geschrapt had, omdat een aantal rijders hulp van buitenaf had gehad. Daardoor werd de uitslag van de tweede manche direct het dagklassement, waardoor Van de Ven als derde eindigde. Vader en begeleider Giel van.de Ven: „Normaal gesproken maken we daar geen probleem van. Maar nu kost het schrap pen van de eerste manche Rinus de derde plaats in het algehe le Duitse kampioenschap. Die derde plek geeft juist recht op deelname in de voorpro gramma's van EK's en GP's. Daarom hebben we protest aan getekend." Eind deze week zal de protestcommissie uitspraak doen in de zaak. CROIX DE TERNOISE - Op het Franse circuit van Croix de Renoise hebben de Zeeuwse 50cc wegracecoureurs goed ge presteerd. René Kesselaar uit 's-Gravenpolder en Ruud Fredriks uit 's-Heerenhoek werden eindigden als tweede in de Expiklasse in de 4-uurs race, georganiseerd door SOBW. Het team Dunnink/Veijer werd daar eerste. Ronald van Liere en Jeroen Kerpel uit 's-Gravenpolder eindigden als derde. Ook het duo Walter Bek (Hoedekenskerke)/Johan Fredriks ('s-Heerenhoek) mengden zich in strijd om de podiumplaat sen, maar moest tien minuten voor het einde met een defecte machine het rennerskwartier opzoeken. OOSTERHOUT - Bij wielerwedstrijden in het Brabantse Oosterhout zijn Ruud en Niek Rentmeester in de voorhoede geëindigd. Ruud (18) werd vierde bij de junioren, Niek (16) werd tweede bij de nieuwelingen. De nieuwelingenkoers kende een levendig verloop, maar in de laatste ronde kwamen alle renners weer bij elkaar: Niek ging de sprint van ver aan, maar moet vlak voor de streep toezien hoe de latere winnaar Freek Wallaart hem voorbij stak. Twee maanden geleden brak hij nog zijn sleutelbeen. Ook in de juniorenkoers waren er vele ontsnappingen, en bij een paar ervan was Ruud mee. De achttienjarige Goesenaar bleef echter niet weg. Ook deze koers werd beslist door een massasprint. Daarin werd hij vierde. Bij de jeugd kwamen twee Zeeuwse coureurs in actie. Marco Minnaard van de ZLTC Theo Middelkamp reed mee in de ca tegorie 6 en eindigde als zevende. Dit was een wedstrijd over 25 kilometer. Tim Dees, uitkomend voor dezelfde wielerver eniging, behaalde eveneens de zevende plaats in de dertig ki lometer lange wegwedstrijd in de categorie 7. ALMERE - Ultraloper Jan van der Weijde heeft in Almere de 12-uursloop op zijn naam geschreven. De Kapellenaar legde in twaalf uur 104 kilometer en 631 meter afDat was ruim drie kilometer meer dan zijn naaste belager. De race van zaterdag werd gekenmerkt door zeer hevige re genval, het weer waar Van der Weide doorgaans goed- in pres teert. In 1993 en 1994 won Van der Weijde ook al de 24-uur- sloop van Almere. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het eerste team van 3B-SD heeft met 6-2 ge wonnen van Sportcafé de Kroon 1. DGV Euro Ginseng en de Ste- ne Brug speelden gelijk. Hoon- dert/de Waard moest in eigen huis genoegen nemen met een nederlaag. Het tweede team van 3B-SD pakte in Rotterdam te gen Taki-Ho flink uit met een 7-1-overwinning. 3B-SD 1-Sportcafé de Kroon 6-2: De thuisploeg leverde fraai werk af tegen mannen uit Vlaar- dingen. Vooral de partij tussen Johan Flik weert en M. van Hat- tem zorgde voor vuurwerk en spanning. De beide kemphanen gaven el kaar in een uitstekende wed strijd geen duimbreed toe. Toch wist Johan Flikweert nog juist voor zijn opponent te finishen: 30-29 na 38 beurten. Peter van Houwelingen behaalde een ge makkelijke overwinning op Van Brandwijk: 30-21 na 51 beur ten. Peter Flikweert liet gede gen spelend op 't Ende kansloos met 25-19 na 48 beurten. Jan Eickenboom viel uit de toon dooreen zwakke partij: 22-25 in 68 beurten. Taki Ho-3B-SD 2 1-7: De eerste overwinning van het seizoen voor de formatie uit Zierikzee was er meteen een met een gou den randje. In Rotterdam werd Taki Ho op eigen tafels flink on deruit gehaald. Philip van dei- Male haalde uit zijn overigens matige partij ternauwernood een gelijkspel. Hoewel het initi atief gedurende vrijwel de gehe le partij in zijn handen was, moest hij in de nabeurt nog knokken voor de gelijkmaker: 30-30 na 77 beurten. Jan Suykerbuyk had een mak kie tegen Khelawan en besloot met een ruime zege: 22-30 na 61 beurten. Piet Kox keek aanvan kelijk tegen een achterstand aan in zijn partij tegen Schoon- derwoerd maar toen zijn tegen stander was uitgeblust werden de punten alsnog binnenge haald: 17-25 na 58 beurten. Ton van Beveren kwam al vrij snel in de partij op een hopeloos lijkende achterstand van 12-3. Toen bij tegenstander Ketting het licht uitging, rook van Beveren zijn kans en pakte na 71 beurten alsnog de winst: 23-25. Oudenbosch 1-DGV Euro Gin seng 4-4: Na de eerste wed strijdhelft leidde Euro Ginseng comfortabel met 0-4 na over winningen van Jan Westdorp 20-25 in 43 beurten op de Bruijn) en Piet Schrier (22-25 in 57 beurten op Machielse). Kim- mo Pankow, vorige week nog zo op dreef, kon nu geen moment zijn draai vinden en werd door Noordijk weggespeeld: 30-19 na 60 beurten. Tonnie van Iwaarden kon het niet bolwer ken tegen een sterk spelende van Steen, die de verdediging voortdurend gesloten hield. Met 30-22 na 44 beurten was het pleit beslecht. Hoondert/de Waard-Sporthuis Ruisch 2-6: Ondanks fel ver weer van met name Johan Visser en Bram de Waard moest Hoon dert/de Waard het hoofd diep buigen voor een bijzonder ster ke tegenstander. De vaak en veel voor zijn team scorende Frans de Koek kon dit keer niet uit blinken. Dat deed zijn tegenstander Nieuwenhuizen zeer zeker wel. Met het fraaie moyenne van 1.000 werd de thuisspeler ovei-klast: 10-30 in 30 beurten. Johan Visser pakte de enige winst voor de thuisspelende ploeg door in 49 beurten Luijen- dijk met 30-27 het nakijken te geven. Bram de Waard deed het nog iets beter met 0.633, maar het was bij lange na niet goed genoeg voor de winst. Tegen stander Kroon presteerde met 0.833 buitengewoon. Wim Jere- miasse was matig spelend niet opgewassen tegen van der Vlist: 15-25 na 42 beurten. De Zaen Keukens-De Stene Brug 4-4: De debutanten in de derde divisie reisden niet voor niets naar Den Haag. Bij de kop loper werd een verdiend gelijk spel weggesleept. Onnodig was de nederlaag die Piet Koek leed tegen M. Plugge. Na een grote achterstand van 17-4 kwam hij sterk terug, maar moest met één puntje verschil (30-29 na 49 beurten) de punten aan zijn te genstander laten. Arjo Holle- stelle kende een slechte start in zijn partij tegen A. Plugge, maar kwam sterk terug en ging erop en erover met series van 5, 2, en 3. Bij 26-30 na 52 beurten kwam de beloning. Marco van der Hout en J. de Wijs maakte er een spannende strijd van die bij 23-25 na slechts 36 beurten in het voordeel van de bezoeker werd afgesloten. Wim de Kok werd door van Tongeren kans loos gelaten: 25-17 na 42 beur ten. Een speler van Vlissingen verschalkt de Middelburgse goalie. foto Ruben Oreel door Peter Snelders TERNEUZEN - De derby in de vierde klasse D van het hockey- competitie tussen Vlissingen en Middelburg toonde een groot krachtsverschil en eindigde in 7-0. Het treffen tussen Rapide en Goes werd overschaduwd door drie rode kaarten. Rapide won met maar liefst 7-1. Olym- pia stelde teleur via 3-3 tegen hekkensluiter Teteringen. Mannen Vlissingen-Middelburg 7-0 (4-0): Er was duidelijk sprake van éénrichtingsverkeer in dit als zeer sportief gekenmerkte duel. Een collectief oppermach tig Vlissingen kwam geen mo ment in de problemen. Nog voor de doelwisseling was het duel reeds beslist door treffers van Jurjen Schuurmans, Mark Schütz, Lein Labruyère en Vin cent Laracker. Na rust werd de Vlissingse productie verzorgd door Pieter Liezenga, Lein La bruyère en Joost Jiskoot. Rapide-Goes 7-1 (2-1): De wedstrijd liep uit de hand toen bij de stand 5-1 het thuispelen- de Rapide een strafbal kreeg toegewezen nadat Michiel IJse- baert onrechtmatig werd afge stopt. Zijn broer Joris ging ver haal halen en binnen de kortste keren ontstond een handge meen waarbij verschillende spelers betrokken waren. Dit opstootje resulteerde in drie ro de kaarten. Van de thuisploeg konden Joris IJsebaert en Wou ter van Ommen vroegtijdig het kleedlokaal opzoeken en bij de bezoekers mocht Jan Kruyt ver trekken. Koen Totté verzilverde de toegekende strafbal en liet: 6-1Jochem Beaart bepaalde de eindstand op 7-1. Olympia-Teteringen 3-3 (1-2): Olympia speelde een matige wedstrijd. Het was dan ook niet eens onverdiend dat Teteringen met het eerste competitiepunt huiswaarts keerde. Door Philip pe Kole nam de thuisploeg de leiding, maar snel daarna ston den de bezoekers op gelijke hoogte. Voor de rust nam die ploeg zelfs de leiding. In de tweede helft liep het iets beter bij de thuisploeg. Via Gijs Schueler kwam Olympia uit een strafcorner op gelijke hoogte. Tien minuten voor het einde nam Teteringen opnieuw de lei ding. Uit de fraaiste aanval van de wedstrijd scoorde de thuis ploeg vijf minuten later de ge lijkmaker. Via Paul en Gijs Schueler werd Peter Deseyn in stelling gebracht die voor 3-3 zorgde. Vrouwen Hilvarenbeek-Rapide 4-1 (0-1): In de eerste helft wees niets er op dat Rapide tegen een afgeteken de nederlaag aan zou lopen. In die periode was de wedstrijd vrij evenwichtig en waren de iets betere doelkansen zelfs voor Rapide. Het was dan ook niet verrassend dat die ploeg scoor- doorLucien Roelandt HEIKANT - Adrie Ruisaard er kende dat hij had genoten. Dat was niet verwonderlijk, want het jurylid uit Hoedekenskerke kon bij de dressuurwedstrijd in Heikant op het hoogste niveau, de klasse Z2, veel punten kwijt. De Koewachtse Stefanie de Frel won met 212 punten. Amper een half jaar geleden kreeg Stephanie de Frel de hengst Fernando onder het za del. Op die betrekkelijk korte tijd heeft de pas dertienjarige amazone van de voor velen al als afgeschreven beschouwde Zuidpool-zoon weer een topper gemaakt. Ook in Heikant had De Frel Fernando weer goed aan het lopen. Vooral tijdens het apueren en bij de travers vorm den De Frel en Fernando een fraai plaatje. En ook met de uit voering van de overgangen van de uitgestrekte naar de verza melde stap, draf en galop scoor de de Koewachtse vele achten. De Frel liet daarmee de teller oplopen tot ruim 75 procent. Ook Veronique Andre de la Por te liet met Marcos zien waarom ze bij de nationale juniorense lectie zit. Alleen bij de oefenin gen waar wat lengtebuiging werd gevraagd liet de Ama- thist-zoon enkele steekjes val len. Maartje Eibers leverde eveneens haar bijdrage aan het hoge niveau van de klasse Z2. De amazone uit Ossenisse reed op Juliano met 190 punten naar de derde stek. Ook in de klasse Z1 gingen alle erelinten gepaard met een winstpunt. Mariët Koster toon de zich met Mona-Lisa de sterk ste. De amazone uit Yerseke stuurde de bruin merrie naar het goede totaal van 185 punten. Dat was drie punten meer dan de Nieuw-Namense Annemieke Tieleman met Helasco. In de klasse M2 trok Antoinette Wiskerke met Ortello de pro gressieve lijn door. De amazone uit Kapelle stuurde Ortello naar het tot de verbeelding spreken de totaal van 177 punten. Antoi nette Wiskerke toonde zich hiermee een klasse apart, getui ge het verschil van 26 punten met naaste concurrent Mark Mahu uit Hontenisse met Mar kant. De 177 punten waren voor Antoinette Wiskerke echter niet voldoende voor de hoogste dag score. Die eer eiste Femke van Goethem voor zich op. De ama zone uit Vogelwaarde stuurde Rebel in de klasse B met 181 punten naar de eerste plaats. de. Op aangeven van Leonie de Bruijne tekende Sonja Matena voor 0-1. Na rust schroefde de thuisploeg het tempo op en wierp wat meer fysieke kwali teit in de strijd. Zeer snel boog de thuisploeg de achterstand om naar 2-1. Het wefd zelfs nog 3-1Daarna nam Rapide veel ri sico en liep in de laatste minuut tegen een counter en 4-1 aan. Vlissingen-Prinsenbeek 2-0 (1-0): In het eerste twintig mi nuten domineerde Vlissingen. Dat resulteerde in de vijftiende minuut in 1-0 door een treffer van Rachel Schoonderwoerd uit een strafcorner. Prinsenbeek kwam naarmate de rust in zicht kwam beter in de wedstrijd en kreeg zelfs enkele mogelijkhe den. Dat spelbeeld zette zich eveneens in het begin van de tweede helft door. Naarmate de wedstrijd vorderde, trok Vlis singen het initiatief opnieuw naar zich toe. Die ploeg besliste het duel via een fraaie uitge speelde aanval: 2-0. door Peter van Kouteren GORINCHEM - In de tweede klasse E van het zondagvoetbal liep H W'24 voor de tweede keer in korte tijd tegen een zeperd aan. De Zeeuws-Vlamingen za gen tegen SVW vooral na rust alle hoeken van het veld: 7-0. HW'24 begon nochtans goed aan het duel met de Gorinchem- se formatie, die in twee jaar tijd van de vierde klasse naar de tweede klasse promoveerde. Al in de eerste minuut kwam John ny Lensen alleen voor de doel man. Die hield zijn doel echter schoon. Na ruim een kwartier sloeg de thuisploeg voor de eer ste keer een bres in de Hulst-verdediging. Ferry van Dijk tekende voor de openings treffer: 1-0. Dat doelpunt gaf de thuisploeg vleugels. HW'24 wankelde, maar hield verder tot de rust stand. „We hadden niet eens achter hoeven te staan", vond trainer Eddy van der Hooft, wij zend op een paar schoten van Johnny Lensen die maar net doel misten.Na de hervatting zag HW'24 alle hoop op een goed resultaat in korte tijd ver vliegen. Ferry van Dijk en Richard Smaal mikten binnen vier mi nuten raak (3-0). „Daarna was het gatenkaas", zei Van der Hooft. „We hebben ontzettend slecht verdedigd. De thuis ploeg voerde in de slotfase de score op tot een zevenklapper. Vincent Goossen zorgde voor 4-0. Richard Smaal bepaalde met een hattrick de eindstand op 7-0. HW'24: Hans Bleijenbergh; Davy van den Berg (75. Dimitri Verlinde), Kees Duitemeijer, Maarten Scheer ders, Hans Goethals (75. Norbert Baert); Percy Verlinden, Kieran O'Shea, Danny Vlassenrood, Hans van Damme; Kana da Rosa Bernar do (67. Evert van Dmme), Johnny Lensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27