Zegers geniet van bijzondere zege PZC Patrijzen feller dan Zierikzee Basketballers boeken tweede overwinning 25 Zeeuws-Vlaming verslaat met Breskens zijn oude club RCS Tovaal knokt zich naar gelijkspel bij Te Werve Jong Ambon profiteert van misstap Dreischor Goes klopt Hontenisse Crosstitel De Reuver MÊÊÊÊÊSi liiii Punt voor Rillandia in kaartenfestival Autocrosser Van de Ven het snelst in Westdorpe wb maandag 7 oktober 2002 door Peter van Kouteren OOST-SOUBURG - De spelers onderling waren veelal lief voor elkaar, maar langs het veld wer den de messen zo af en toe gesle pen. Het eerste treffen tussen RCS en Breskens betekende voor velen meer dan een door snee duel. Rinus Zegers, die na vier jaar RCS dit jaar voor het eerst trainer is bij Breskens, ge noot met volle teugen van de nipte zege (0-1). „Dit is heer lijk", glunderde de oefenmees- ter. Hij zei het, nadat hij voor het eerst sinds jaren in de rechter- kleedkamer (die van de gasten) met zijn spelers een overwin ning had gevierd. Hans de Nooijer, vorig seizoen toevallig bij Veere zijn ontslagen voor ganger en dit seizoen in Oost- -Souburg zijn opvolger, had het allemaal met lede ogen moeten aanschouwen. „We hebben ver beneden ons kunnen gespeeld", vertelde hij nadat hij met zijn elftal de eerste competitienederlaag had geïn casseerd. „We hebben in de tweede helft geen enkele kans gecreëerd. Ze hebben hier een hele week over deze wedstrijd gepraat, maar tussen woorden en daden ligt een heel groot ver schil. Ik heb totaal geen bezie ling gezien." door Hans Markusse VLISSINGEN - De rugbyers van Tovaal zetten een knappe prestatie neer door in Rijswijk met 24-24 gelijk te spelen tegen - het hooggeplaatste Te Werve. Het Middelburgse Oemoeme- noe sleepte in Eindhoven een 19-5-overwinning uit het vuur bij hekkensluiter RCE/PSV. Te Werve - Tovaal 24-24: Tovaal j kende in Rijswijk tegen het on geslagen Te Werve een uitste kende start. Na zes minuten ver- I overde de lange Maghiel Hanse de bal in een line-out en Bert Bakker zorgde voor de afwer- I king. Lang konden de Goese I gasten niet genieten van de voorsprong, want binnen vier i minuten boog Te Werve de ach- j terstand om in een 12-5-voor- sprong. Vlak voor rust kwam Tovaal langszij. Eerst bracht Koen Spaas de achterstand na een charge down terug tot 12-10 en aanvoerder Egon Geeratz trok de ruststand gelijk met een conversion: 12-12. Direct na rust drong Te Werve sterk aan, maar Tovaal scoorde. Via Rei- nier de Haan, Egon Geeratz Die passie kwam wel vanaf de bank, waar de beide trainers bij vlagen onderling een verbaal robbertje uitvochten. „Sluiten we nou aan, of sluiten we nou niet aan", riep De Nooijer hal verwege de tweede helft uit pure wanhoop. „Weten we eigenlijk zelf wel wat we willen?" Rinus Zegers, een eindje verderop vanaf een stoel: „Daar is nog te weinig op getraind Hans." Het duel kon lang alle kanten op en leek voor rust in het voordeel van de thuisploeg door te slaan. RCS kwam het best uit de start blokken, zag een rechtstreeks ingeschoten vrije trap onder de handen van de graaiende Roy den Dunnen wegens buitenspel afgekeurd (De Nooijer: „Is dit een nieuwe spelregel of zo?") en had gedurende de eerste helft een licht veldoverwicht. Dat re sulteerde vooral bij hoekschop pen soms tot gevaarlijke situa ties voor het Breskens-doel. Maar eigenlijk waren de beste kansen in die fase voor de be zoekers, waar de van de A-junioren van RCS gekomen Barry Polderman zijn competi tiedebuut maakte. De rechter middenvelder was zelf dicht bij een doelpunt en stelde Esad Os- manovski (gestuit door doel man Pieterse) met een mooi' steekpassje in staat om te sco ren. Na de hervatting tapte Breskens uit een ander vaatje. De Zeeuws-Vlamingen zetten veel meer druk naar voor en maakten het RCS al in een vroeg stadium lastig. „Ik vond dat we ons voor rust veel te veel aan die mannen hadden aangepast", verklaarde Zegers de gewijzig de spelopvatting. Dat leidde tot een overwicht voor Breskens. Het beslissende doelpunt was er één uit het boekje. Balverlies op het middenveld werd dankzij een snelle omschakeling knap afgestraft. Esad Osmanovski krulde de bal achter langs de RCS-verdediging, waar Dwight van Hulle naar binnen kapte en onberispelijk binnen schoot: 0-1. Breskens, conditio neel sterker, controleerde het duel daarna tegen een uitge bluste opponent. RCS-Breskens 0-1 (0-0): 67. Diuightvan Hulle 0-1. Scheidsrech ter: H.J. Tempelaar (Dordrecht). Ge le kaart: Paul Reiter (RCS). Aantal toeschouwers: 125. RCS: Arvid Pieterse; Youssef Afkir, Michael Cabenda, Paul Reiter, San- der Schutte; Chris van Heumen van Staeveling (75. Asraf Elhrouz), Al- ivin van Dam, Machiel Markelbach; Martin Janse, Wessel Vermeulen (59. Daan Kloet), Harold Vermeulen (59. Istvan Bakx). (conversion) en Maghiel Hanse liep de ploeg zelfs uit naar 12- 24. Het duel leek beslist, maar met een laatste krachtsinspan ning trok Te Werve de stand als nog gelijk. Tovaal had zelfs nog geluk dat de laatste conversion voorlangs werd geschoten. RCE/PSV - Oemoemenoe 5-19: Oemoemenoe en RCE/PSV maakten er in Eindhoven een potje van. De Brabanders speel den hun eerste thuiswedstrijd van het seizoen, maar de voor bereidingen waren niet opti maal. Ermcfest gespeeld worden op een veld zonder krijtlijnen en dat zorgde gedurende de hele wedstrijd voor verwarrende si tuaties. RCE/PSV moest het stellen zonder Mike Vervoort, die doorgaans de lijnen uitzet bij de Eindhovense formatie. RCE/PSV opende in de zestien de minuut via de voorwaartsen de score, maar na een push- overtry van Tannequi Desca- zaud en een conversion van Jan Albregtse ging Oemoemenoe wel met een 7-5-voorsprong de rust in. Ver in blessuretijd be slisten Martijn Boogaard en Maurice Tempelaars het duel definitief. Erik de Rechter (rechts) schermt de bal af in een duel met RCS-verdediger Sander Schutte. foto Ruben Oreel door Jos van Belzen VLISSINGEN - De koploper in de vijfde klas B, Dreischor, leek in Huijbergen op weg naar zijn vijfde zege op rij. In de laatste minuten boog Vivoo de 2-3-ach- terstand echter nog om tot 4-3, waardoor Jong Ambon (4-1- overwinning op Luctor'88) nu de minste verliespunten heeft in deze klasse. Lewedorpse Boys-Volharding 1-0: In een open duel lieten bei de ploegen de nodige kansen on benut. De thuisploeg hield via een minimale overwinning toch drie punten over aan dit duel door een treffer van Richard Vermeulen in de twintigste mi nuut. Kwadendamme-WVV'67 1-1: De thuisploeg kende een goede start wat leidde tot de verdiende openingstreffer van Roel de Jonge in de 17e minuut: 1-0. Na rust werd Kwadendamme te ruggedrongen en twintig minu ten voor tijd maakte Stefan van de Velde gelijk: 1-1. De slotfase was spannend met kansen voor beide ploegen, maar er vielen geen treffers. Robur-Hansweertse Boys 1-1: Na een kwartier slaagde Adil Fertoute erin de bal uit een hoekschop direct achter doel man Peter Harinck te depone ren: 0-1. Blijkbaar geschrokken door deze achterstand viel Ro- bur hierna terug, maar kwam het kort voor rust toch nog langszij via Dennis Weijers die profiteerde van een foute terug speelbal. De tweede helft bracht meer kansen voor de Boys maar geen doelpunten: 1-1. FC Bergen-Ouwerkerk 6-2: Tot kort voor rust kon Ouwerkerk de schade beperkt houden tegen een betere tegenstander. Pas in de 44e minuut opende Oram Parlamis de score: 1-0. In de tweede helft bleken de Zeeuwen conditioneel niet meer opge wassen tegen FC Bergen dat vijfmaal toesloeg via Cesar Yeral (2x), Thomas Bergs en Oram Parlamis (2x). Voor de be zoekers scoorden Jakkoo Brou wer en Michael Dalebout tegen. Jong Ambon-Luctor'88 4-1: De beste kansen waren voor de thuisploeg, maar desondanks nam Luctor de leiding via een doelpunt van Arnold Hagenaar. Nog voor rust bogen Nus Leka- waël en Eldridge Pentury deze achterstand om tot 2-1. In de tweede helft liep Jong Ambon verder uit naar 4-1 door Marsal Ririhena en Paulo da Silva Go- mes. Zico Tuhuleruw kreeg we gens natrappen de rode kaart voorgehouden. Vivoo-Dreischor 4-3: Na de openingstx-effer van Sander Uijl sloeg Martijn Oerlemans twee maal toe namens Vivoo: 2-1. Frank van de Helm en Sander Uijl leken Dreischor een 3-2-overwinning te bezorgen, maar het venijn zat duidelijk in de staart. Nadat hij er in de 88e minuut 3-3 van had gemaakt, sloeg Martijn van de Berg een minuut later uit een strafschop nogmaals toe waardoor het duel in 4-3 eindigde. Cluzona-Vosmeer 6-1: Dirk Ca- les (2x) en Johan Heijne legden de 3-0-ruststand vast. Even leek Vosmeer terug te komen toen Jacco Vaders tegenscoorde, maar al snel bracht Marco Maas de marge weer op drie. Jeroen van Maal en Stijn Boeije maak ten het halve dozijn vol: 6-1. KLOOSTERZANDE - Goes heeft in de derde klasse A van het zondagvoetbal dik gewon nen van Hontenisse. De nieuw komer in die klasse werd met 4-0 verslagen. Goes kreeg een karrenvracht aan scoringskansen, maar liet de meeste daarvan onbenut. De behendige dribbelaar Rosanno Acton lag met een individuele actie aan de basis van de ope ningstreffer. De rechtshalf sla lomde door de Hontenisse-de- fensie en bezorgde aanvoerder Niels Paardekooper een niet te missen kans: 0-1. Johan Tuin maakte pas ver in de tweede helft 0-2. Drie minuten later maakte Clarence Pahlad aan al le onzekerheid een einde door uit een counter 0-3 binnen te schieten. In de slotfase bepaalde invaller Quan Tran op aangeven van Rosanno Acton de eind stand op 0-4. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De vrouwen van BC Vlissingen verloren gis teren in Nijmegen met groot verschil van titelkandidaat Wildcats. De mannen van BC Vlissingen versloegen Pendra gon en staan na twee wedstrij den aan kop van de tweede divi sie. In de derde divisie won BV Souburg nipt, terwijl BC Vlis singen 2 met minimaal verschil ten onder ging. Wildcats-BC Vlissingen 102-66: De vrouwen van BC Vlissingen moesten in Nijmegen opboksen tegen een agressieve ploeg, die over het hele veld één tegen één speelde. BC Vlissin gen antwoordde goed met lange passes op Yolande Joziasse en Nanon Doeland. Meer dan de helft van de scores werd hieruit gescoord. Het team van coach Frank Böseler had een lengte-over- wicht, maar daar kon bijna geen gebruik van maken. Na het eer ste kwai-t stonden beide teams op 23 punten en ook daarna kon Vlissingen goed bijblijven. Maar in het vierde kwart werd de foutenlast te groot en daar maakte de ploeg uit Nijmegen dankbaar gebruik van. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe land 22, Yolanda Joosse 21, Astrid Franke 8, Melanie Lindenberg 7, Quintana Pattinama 5 p en Jessica Verhage 1. Vrouwen: Schijndel BV Sou- burg41-42: Ondanks matig spel stonden de Souburgse vrouwen de hele wedstrijd voor, maar ze konden niet echt loskomen. In de eerste helft werd er goed ver dedigd, maar slecht aangeval len waai'door er een lage rust- MILL - Op circuit De Kuilen in het Brabantse Mill zijn Mare de Reuver (125cc) en de Fin Antti Pyrhonen (open klasse) Open Nederlands motorcrosskampi oenen geworden. De Reuver was di t seizoen onbe twist de beste. Dat onderstreep te hij nog eens met een tweede plaats in de superfinale (race waarin de beste 125cc en 250/500cc coureurs tegen el kaar uitkomen). Behalve bij de Noor Kenneth Gundersen, die op een 250cc rijdt en de Superfi nale won, x-eed De Reuver op zijn 125cc KTM bij iedereen weg. stand kwam, 15-18. Doordat de topscoorder van vorig jaar is ge stopt moest er een nieuw balans in het team worden gevonden. Dat gemis werd goed opgevuld door Judi Slager. In de slotfase hield Souburg de zenuwen in bedwang, waardoor een nipte zege kon boeken. Viouwen: BC Vlissingen 2-Vos- senberg 39-40: Het jonge team van B C Vlissingen ging goed van start en nam door snel spel een 19-12-vooi'sprong. Daarna pro fiteerde Vossenberg van het fy sieke overwicht en boog de stand om naar 19-23. In de tweede helft gooide BC Vlissin gen het tempo weer omhoog en nam opnieuw de leiding met 33-27. De slotfase was echter voor de ploeg uit Oudenbosch, die met 39-40 de zegewegkaap- te. Scores BC Vlissingen: Chariot Wie- rikx, Dorien de Witte 10, Marjolein de Dreu 8, Romana de Ridder 7 en Il se Bos 1. Mannen: Pendragon-BC Vlis singen 75-81: Vlissingen startte goed tegen de ploeg uit Tilbui-g. Aan het einde van het tweede kwart ging het echter mis. Door veel balverlies werd de rust stand bepaald op 42-33. In de derde periode besloot coach Joop Elderkamp tot een ander verdedigingstrategie. Dit pakte goed uit en Vissingen kwam goed terug. In het begin van de vierde periode had Vlissingen enkele goede onderscheppingen en het gat was geslagen. Scores BC Vlissingen: Jeroen Nieuwkamp 19, Arno Franke 16, Er- win Hilbert 14, Sander Klap 10, Jef frey van Driel 9, Rakhis Angnoe 4, Stefan Schrier 4, Danny Kasander 3, Tommy Elderkamp 3 en Sebasti- aan Roelse 2. Mannen: WaldricVolharding 57-54: Het team van coach Kees Steur speelde een matige wedstrijd tegen het Brabantse Waldric. Volharding had de wedstrijd vrij makkelijk kunnen maken, maar doordat men in de aanval het hoofd verloor kwam Waldric terug in de wedstrijd. Jongens junioren: BC Vlissin- gen-BS Weert 49-62: BS Weert speelde vorig jaar nog in de ere- clivisie maar toch konden de Vlissingers het aardig bijbenen. Na twee perioden stond er een gelijke stand op het scorebord: 26-26. In de derde en vierde scoorde Weeii met snelle scores en liep uit. Deploegvan Tom Jo ziasse had hier geen antwooi'd op en vei'loor met 49-62. Scores BC Vlissingen: Radjkumar Poetai 15, Wilfred Klap 9, Sjors van de Poel 7, Lucas Samuel 6, Tom van de Kooi 5, Jeremy Deug 3, Timothy Paulissen 2 en Tristan Volker 2 of, 'K U+Jo/J.NW 1 v k 'ffllSÊ. t£SÜ MÊlm Ben Verwest verliest een kopduel van Patrijzen-speler Peter de Jong. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ron de Waal 's-HEERENHOEK - Zondag-derdeklasser Patrijzen blijft in de race om de eerste perio- detitel. In de topper tegen Zierikzee bleef de ploeg van Kees van der Sluis eenvoudig overeind. Vooral op basis van agressiviteit werd de Schouwse formatie volledig afge troefd, waardoor er op de 4-1-zege van Pa trijzen nauwelijks iets aan te merken viel. Hoewel Zieidkzee wist wat het te wachten stond in 's-Heerenhoek gebeurde het toch. Een schromelijk tekort aan strijdlust brak de bezoekers overduidelijk op. „Je weet het van tevoren, maar toch laten we onszelf zo aftroeven", was het commentaar van mid denvelder Robbert Roggeband direct na de wedstrijd. Even verderop verliet Patrijzen-aanvoer der André Smulder met een brede grijns het veld. „Ik heb bijna niets te doen gehad", lachte de laatste man. Heel ver naast de werkelijkheid zat de betrouwbare sluitpost van de Patrijzen-defensie niet. Op een tweetal schitterend genomen vrije trappen van Robin van Welt na, kwam Ziei'ikzee vooral aanvallend nauwelijks in het stuk voor. Dat Patrijzen zo'n ogenschijnlijk makkelij ke middag tegemoet zou gaan, was echter in de beginfase niet aan het spelbeeld af te zien. Het was dan wel Patrijzen dat via Wil liam Sallet een eerste goede kans kreeg, maar via kort combinatiespel zorgde ook Zierikzee voor de nodige dreiging. Toch was echter al snel duidelijk dat de thuisploeg door een tomeloze inzet vooral het spel op het middenveld snel in handen kreeg. Na goed doorzetten van de sterk spelende Jof- frey Geldof kreeg Teun van Slooten een fraaie kans op de openingstreffer. Met een lage schuiver onder keeper Jaco van dei- Schee door, verzaakte Van Slooten niet: 1-0. De bezoekers kwamen echter al heel snel te rug in de wedstrijd. Twee minuten na de openingstreffer stond het alweer 1-1, toen Robin van Welt op magnifieke wijze een vrije trap in de bovenhoek draaide. Zierik zee liet zich na de gelijkmaker ver terugzak ken. „Het had er alle schijn van dat zij toen al vrede hadden met een punt", merkte Pa trijzen-trainer Kees van der Sluis na de wedstrijd op. Vijf minuten voor rust kwam de verdiende voorsprong voor Patrijzen dan ook. Vanaf zo 'n twintig meter joeg Peter de Jong een af geslagen bal onhoudbaar achter Jaco van der Schee tegen de touwen: 2-1. Aan de an- door Barry van der Hooft TERNEUZEN - 'Twee rode kaarten, een karrenvracht aan gele kaarten, opstootjes, verhitte spelers en twee doel punten. Het is een korte sa menvatting van het duel in de tweede klasse tussen Ter- neuzense Boys en Rillandia, dat zaterdag één helft rede lijk saai en één helft aantrek kelijk was. De hoofdrol was weggelegd voor Vermeulen, de man in het zwart, uit Moerdijk. Deleidsmanbegonzijn kaar tenfestival in Terneuzen na vijf minuten toen de immer mondige Robbie Jonkman om uitleg vroeg na een ver meende overtreding. Een ge le kaart was het gevolg en er zouden er daarna nog zeven volgen, waaronder nog één voor Jonkman die daardoor tien minuten voor tijd met rood mocht vertrekken. De stand was op dat moment al 1-1 nadat HakimDidi uit een corner vlak voor de rust voor 0-1 had gezorgd en Robbie Jonkman een kwartier na rust gelijk had gemaakt. Bei de ploegen zouden na dat doelpunt ook niet meer tot scoren komen. Rillandia-ti-ainer Paul van Buuren had geen vrede met het gelijkspel en wees naar Vermeulen. „We hebben de winst hier uit handen gege ven", zei hij. „Maar daar speelt de scheidsrechter na tuurlijk ook een rol in." Van Buuren doelde daarmee op het doelpunt dat vlak na rust door Arjan Koopmans werd gescoord. Koopmans liep mee met de doorgebroken Giel Dubbeld, bleef achter de bal en scoorde 0-2. Grens rechter Leo Jonkman hield zijn vlag naar beneden, maar de leidsman had het anders gezien en keurde de treffer af. Het was het breekpunt in de wedstrijd, want een kwartier later zette Ryan de Regt met een steekbal Robbie Jonk man alleen voor keeper Al- win van Dongen. De Terneu- zense aanvaller maakte het koel af (1-1) Rillandia: Alwin van Dongen; Richard van de Hoest, Peter Ke pers, Jacco Baas, Corné Nuijes; Hoessein Dogan (83. Edwin Cle ment), Giel Dubbeld, Michielvan Trijen, Martijn van Elzakker; Arjan Koopmans en Hakim Didi. dere kant moest Sjimmie Kikkert al zijn ta lenten aanspreken om Patrijzen met voor sprong de kleedkamer op te laten zoeken, door een vrije trap van opnieuw Robin van Welt uit de bovenhoek te halen. Zout in de wonden In de tweede helft drong ZieiTkzee dan wel wat meer aan. zonder daarbij voor echt ge vaar te zorgen. Toen Patrijzen het initiatief weer overnam van de bezoekers was de wedstrijd ook meteen gespeeld. Op het randje van buitenspel omzeilde Hubèr Rentmeester keeper Van der Schee om sim pel de wedstrijd te beslissen: 3-1. Peter de Jong strooide daarna nog meer zout in de Zierikzeese wonden door uit een makkelijk verkregen strafschop ook nog de 4-1 aan te tekenen. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Camiel Rentmeester, André Smulder, Peter de Jong, William Sallet; Teun van Slooten (89. Mario Mulder), Arjan Ver burg, Joffrey Geldof, Niels Mulder (87. Sander Sallet); Marc van Haneghem (67. Peter Heklcers) en Hubèr Rentmeester. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Mi chel Winkels, Erwïn Nelissen (80. Remco van de Wekken), Martin van der Schee; Robbert Rogge band, Robin van Welt, Jarno Vermeulen (63. Lee Mol), Benjamin Verwest; Thomas Vos (70. Patrick Verkaart) en Patrick Roggeband. van onze sportredactie WESTDORPE - De Belgische autocrosser Dirk Velghe deklas seerde zijn concurrenten bij de sprinters zaterdag in Westdorpe tot sparringpartners. Tijdens de zevende autocross in de serie van acht won Velghe al le vier de manches. Bij de sprin ters viel ook Leonard van de Ven (Vlissingen) op. Hij werd twee maal tweede en twee keer derde. Daarmee behield hij de leiding in de totaalstand, waai'in hij uitliep op Sjakko de Visser (Sluiskil), die vierde werd. In de opstapklasse reed Ruben van Overmeeren (Zaamslag) naar zijn zesde dagzege. Pech vogel was Hendrik Netten, die na een koprol met een pijnlijke nek in zijn Opel bleef zitten. Ruim een halfuur na zijn duike ling werd de Hulstenaar (21) door de brandweer uit zijn crosswagen gehaald en in de ambulance afgevoerd. Daarop kon Bart Roelse (Water landkerkje), samen met Ab de Jonge (Hoek) rijder in de Honda CRX in de klasse tot 1550ec, de zege in zijn groep pakken. Hij leidt in het klassement voor Marvin Overbeeke (Hoek), die zaterdag tweede werd voor Da ve Vermeulen (Westdorpe). Defect In de klasse tot 1950cc verste vigde Paul van der Poel (Putte) zijn leidende positie. In de zwaai-ste groep werd Ad Brou wers (Essen) kandidaat num mer één voor de titel. Henk Bur gers, die het klassement aanvoerde, komt niet meer aan de start omdat zijn wagen te de fect is geraakt. Bij de kevers heeft Simon de Visser (Sluiskil) de titel op zak. Bij de vrouwen gaat de eindzege vrijwel zeker naar Sari Guiljam (Zaamslag).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25