Schalken stuit op Kafelnikov S^vcc* Ik spreek met mijn voeten Profs bepalen lot honkbal Rus al zes edities ongeslagen in Kremlin Cup Terneuzen Op jacht uitslagen De Schepper winnaar van golfwedstrijd zaterdag 5 oktober 2002 van onze sportredactie MOSKOU - Sjeng Schalken heeft gisteren de halve finales bereikt van het tennistoernooi in Moskou. De Limburger ver sloeg in de kwartfinale de Fransman Nicolas Escudé in drie sets: 6-4 6-7 6-3. Schalken treft in de halve eind strijd Jevgeni Kafelnikov. De als tweede geplaatste Rus was in zijn kwartfinale in twee sets te sterk voor de Fransman Cyril Saulnier: 6-3 7-5. Kafelnikov hield daarmee de mogelijkheid open een uniek re cord te vestigen. De Rus, die aan 'stoppen denkt, kan het toernooi om de Kremlin Cup voor de zes de opeenvolgende keer winnen. Sinds hij in 1996 in de finale verloor van Goran Ivanisevic won Kafelnikov inmiddels 28 partijen op rij in Moskou. Ook Kafelnikovs landgenoot Marat Safin, die de plaatsings lijst aanvoert, bereikte de laatste vier. Hij versloeg de Zwitser Roger Federer, als vijfde geplaatst, in twee sets: 7-5 6-4. Hewitt Lleyton Hewitt werd gisteren uitgeschakeld in het tennistoer nooi van Tokio. De nummer één van de wereld uit Adelaide werd in de kwartfinales verrast dooi de als achtste geplaatste Thai lander Paradorn Srichaphan: 4- 6 3-6. „Ikspeeldenietmijnbeste tennis", oordeelde Hewitt die in Tokio zijn titel verdedigde. „Ik zat niet lekker in mijn velvoel de me niet honderd procent fit." De Australiër had de drie voor afgaande ontmoetingen met de 23-jarige Thailander in winst omgezet. De zusjes Williams hebben be sloten een rustperiode in te las sen. Serena Williams kondigde aan in oktober niet meer in actie te komen. De Amerikaanse ten nisster heeft haar Europese toernee afgezegd. Ze heeft zich voor de toernooien van Filder- stadt, Zürich en Linz afgemeld. De winnares van drie grand slams vindt dat ze rust heef t ver diend. Dit jaar verschijnt ze al leen nog in cle Masters, van 6 tot en met 11 november in Los An- door Loet van Schellebeek LAUSANNE - Het lot van honkbal als olympische sport ligt in handen van de eigenaren van Amerikaanse proforganisa ties. Alleen als zij bereid zijn de beste spelers uit de major lea gues in de toekomst - te begin nen in 2008 - te laten uitkomen op de Olympische Spelen, ziet het bestuur van het IOC af van het voornemen honkbal af te voeren van het olympisch pro gramma. Maandag is er in New York een bijeenkomst van Major League Baseball. Voorzitter Robert Du- Puy van de MLB en Donald Fehr, directeur van de spelers vakbond, zullen daar verslag uitbrengen van hun ontmoeting in Lausanne met IOC-voorzit- ter Jacques Rogge en directeur Gilbert Felli. De laatste maakte deel uit van de programmacom missie van het IOC, die een maand geleden met het voorstel kwam honkbal, softbal en de moderne vijfkamp te verwijde ren van de Spelen en te vervan gen door onder meer golf. Belangrijkste reden voor het IOC om honk- en softbal te schrappen, is de geringe aan dacht die de Amerikaanse tele visie twee jaar geleden aan het olympisch toernooi in Sydney besteedde. Volgens Rogge en de zijnen kan dat niet los worden gezien van het ontbreken daar van de beste Amerikaanse spe lers. „Dat hebben we hem niet uit zijn hoofd kunnen praten," zegt de Rotterdammer Frans van Aaien, als lid van het dagelijks bestuur van de internationale amateurhonkbalfederatie IB AF aanwezig bij het gesprek. „Korea en Japan hebben inmid dels toegezegd hun beste spelers te sturen, maar Rogge wil meer. Hij wil de beste Amerikanen. Krijgt hij die toezegging niet zwart op wit, dan laat hij het op 27 november gewoon op een stemming aankomen." Meerderheid Volgens de IOC-president heb ben sporten die op de nominatie staan de olympische status te verliezen 51 procent van de stemmen nodig om zich te handhaven. „Dat zijn 64 stem men, dat is heel veel," weet Van Aaien. Kandidaat-sporten, zoals golf, hebben een tweeder de meerderheid nodig om te worden toegelaten tot de Spe len. Voorzitter Theo Reitsma van cle honk- en softbalbond KNBSB was ook in Lausanne, zonder overigens aan het anderhalf uur durende gesprek deel te nemen. Hij heeft inmiddels twee van de vier Nederlandse persoonlijke leden van het IOC, Hein Ver- bruggen en Anton Geesink, gevraagd hun invloed uit te oefenen om verwijdering van de Spelen te voorkomen. Met kroonprins Willem Alexan der en Els van Breda Vriesman heeft hij nog geen contact ge had. Van Aaien: „Het wordt een moeilijke zaak, vrees ik. Het IOC piekert er niet over het pro gramma en het aantal deelne mers uit te breiden. Wij hebben aangevoerd dat honkbal van al le teamsporten de kleinste is met maar acht deelnemende landen, we willen desnoods het aantal spelers inkrimpen van 24 naar 20, een korter toernooi spe len, noem maar op. We zijn tot alles bereid. Maar als de eigena ren in Amerika niet meewerken, houdt het op en zijn we aan de goden overgeleverd." GPD is fit. Ik heb twintig spelei\s tot mijn beschikking, dus ik moet keuzes maken." Hoek gaat in en tegen Marken op zoek naar eerherstel. Nijs- kens: „We hebben tegen Ter Leede een lesje gekregen in ne derigheid. We staan weer met beide voetjes op de grond. We zullen gewoon weer harcl moe ten werken en ons best moeten doen." Marken is voor Hoek wellicht de ideale tegenstander. De Noord- Hollandse formatie heeft na vijf duels slechts twee punten en staat laatste in de rangschik king. „Ook die ploeg zal geprik keld zijn", veronderstelt Nijs- kens. „Marken is door Scheve- ningen weggespeeld (3-0) en zal zich willen revancheren." Kloetinge Kloetinge kan vandaag in de thuiswedstrijd tegen Noord- wijk weer beschikken over Pie- ter de Munnik en Erik de Groe ne. De Munnik is hersteld van een rugblessure. De Groene zat de afgelopen weken vanwege een griepje niet goed in zijn vel, maar is inmiddels in conditio neel opzicht weer de oude. De verwachting is dat beiden vanaf het begin zullen meedoen tegen Noord wijk. „De druk ligt een beetje op onze thuiswedstrijden", zegt trainer Diederik Hiensch van Kloetin ge. „Tot nu toe hebben we in die duels de punten gepakt en dat moet ook tegen Noordwijk weer gebeuren." kloetinge is vandaag eigenlijk alleen gebaat bij drie punten. Een overwinning zou de Beve- landse formatie weer wat lucht verschaffen. Hiensch: „We zul len net als in de thuiswedstrijd tegen FC Lisse (2-1-zege) heel scherp en geconcentreerd moe ten spelen. Als we daar in sla gen, liggen er wel mogelijkhe den voor ons. Ik verwacht een open wedstrijd, met heel veel kansen." Emiel Dorst begint vandaag op de bank. De routinier onder vindt geen hinder meer van zijn hamstringblessure, maar kon de afgelopen week vanwege werk zaamheden niet voluit trainen. Jevgeni Kafelnikov, hier aan het werk tegen Cyril Saulnier, treft Sjeng Schalken in de halve finale van 'zijn' Kremlin Cup. foto Yuri Kochetkov/EPA Hoek Hoek reist vandaag met vijftien spelers af naar Marken. Trainer Angelo Nijskens laat onder an dere Thomas Ragut thuis. De rechtsback, die dinsdag vanwe ge werkzaamheden ontbrak op de training, moet vandaag met het tweede meedoen. „Het gaat niet om een disciplinable maat regel", zegt Nijskens. „Iedereen Venus Williams kondigde na haar nederlaag in Moskou tegen Malejeva aan een tennispauze van acht weken in te lasssen. „Voor dit toernooi heb ik ook al drie weken rust genomen, maar ik voel me nog steeds heel moe", lichtte ze haar besluit toe. ANP/RTR/SID door Jan Daqevos TERNEUZEN - De competitie start was veelbelovend. Terneu zen pakte uit de eerste drie wed strijden vijf punten en leek op weg naar een mooie klassering in de hoofdklasse B. De laatste twee weken verging het de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser echter minder. Twee nederlagen op rij hebben Terneuzen terug geworpen. „Het wordt tijd dat we weer eens punten gaan pak ken", vindt oefenmeester Dimi- tri Mbuyu. De aanzet hiertoe moet morgen in de thuiswedstrijd tegen JVC Cuijk worden gegeven. Het is geen gemakkelijke opgave. Ter- neuzen komt op eigen bodem maar zelden los. Daarnaast is JVC Cuijk de nummer drie van de ranglijst. „Het is een gesle pen ploeg, die vanuit een geslo ten defensie speelt", weet trai ner Mbuyu. „Ze wachten op dat ene moment. We zullen vooral ons verstand moeten gebruiken en niet als blinden moeten aan vallen." De Belgische oefenmeester heeft wel vertrouwen in een goedresultaat. „We boeken pro gressie en beginnen langzamer hand een deftig geheel te vor men", stelt Mbuyu. „Een paar weken geleden had ik nog niet eens tien man op de training, maar langzamerhand is bijna iedereen hersteld van zijn bles sure. Daardoor neemt de con currentie toe en dat komt het ni veau alleen maar ten goede." Dominique Verlinde en Matti Buysse, die lange tijd vanwege een blessure waren uitgescha- keld„maken zondag hun rentree in het tweede elftal van Terneu- door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Hij is mis schien wel de meest besproken speler van PSV van dit seizoen. Leandro do Bomfim, achttien jaar nog maar, PSV's nieuwste groeibriljantje uit Brazilië, een voetballer die het hart van de supporter sneller doet klop pen. „Voetbal is mijn leven. Als ik kan voetballen, geniet ik." Leandro oogt ietwat terugge trokken, ondoorgrondelijk, maar ook volwassen. Zijn ont dekker Piet de Visser: „Leandro is wat verlegen, maar wel een persoonlijkheid- je. Hij zal niet van de toren roe pen: hé, hier ben ik. Hij zal niet snel opscheppen. Tegelijker tijd maak je hem helemaal niets wijs. Toen ik hem voor het eerst zag, in Brazilië, liep daar al echt een baasje. Hij was vijf tien! Ik nam hem in het begin eens mee naar PSV. Lopen we de kamer van Erik Gerets bin nen. Zegt Erik kort daarna te gen me: 'Maar Piet, hij zegt niets'. Dat was waar, hij praat niet honderduit. 'Ik spreek met mijn voeten', zei Leandro later tegen me." Leandro do Bomfim groeit op in Salvador, een kustplaats in de provincie Bahia, in het oos ten van Brazilië. Voetballen is zijn passie, hij speelt op straat, op de pleintjes in de buurt, op het strand. Pas op veertienjari ge leeftijd laat hij zich inschrij ven bij Vitoria Bahia. Zijn ta lent is onmiskenbaar. De Visser ziet hem voor het eerst spelen in november 1999. „Ik was in Brazilië om Claudio te bekij ken, die door PSV tussentijds aan Vitoria was uitgeleend, 's Avonds zou een wedstrijd om de play-offs worden gespeeld, Vitoria-Vasco da Gama, met 50.000 toeschouwers." Gevoel Hij herinnert het zich als de dag van gisteren. „Ze vroegen of ik voor de wedstrijd mee een hapje ging eten. Ik zei: 'Nee, ik ga naar de jeugd kijken'. Je bent daar om talent op te spo ren, soms zegt je gevoel dat je ergens naartoe moet. Het was een voorwedstrijd van de BI van Vitoria." De Visser ziet Leandro en is meteen onder de indruk. „Je ziet zo'n jongen een bal aanne men, een pass geven. Dat ge voel hè. Ik heb hem in die wed strijd op de voet gevolgd en daarna meteen Frank Arnesen gebeld. Die balcontrole, die fluwelen techxxiek, dat over zicht, dat had ik op die leeftijd nog nooit gezien." De PSV-scout, die jaarlijks Leandro, PSV's nieuwste groeibriljantje uit Brazilië PSV-aanwinst Leandro (midden) slaloint door de verdediging van De Graafschap. toch vele talenten aan zich voorbij ziet trekken, schrijft in de eerste rappor-ten dat Leandro hem nog het meest doet denken aan Didi, de ver maarde aanvaller van Brazilië in de jaren zestig. De Visser- blijft hem in de smiezen hou den. Een jaar later speelt Leandro met het Braziliaans elftal onder zeventien een toer- nooi. In Wenen, dichtbij dus. „Bij PSV kreeg ik wel eens te horen; ho, ho, Piet, je bent wel ex-g enthousiast over die Leandro. Ik dacht toen: ik neem een van de meest kriti sche scouts mee naar Wenen. Dat was Ed van Stijn. Samen gingen we kijken en wat denk ]e? Ed was nog enthousiaster dan ik!" PSV heeft van oudsher goede contacten met Vitoria Bahia. Claudio en Vampeta komen er vandaan. Leandro, net drie jaar bij de club, stond voor de grootste beslissing in zijn nog jonge leven. Lang twijfelde hij niet. „Iedereen die bij Vitoria voetbalt, wil naar het buiten land", vertelt hij op het terras van De Plerdgang. Leandro neemt het leven zoals het komt. „Het was niet ge pland, maar ik leef vandaag, bij het moment. Ik ben nu hier, moet hard werken en goed spe len. Hoe mijn carrière en leven verloopt, zullen we dan zien. Daar zijn zoveel factoren op van invloed." Er was ook intex-esse van Ju- ventus en Hertha BSC, maar de goede naam van PSV in Brazi lië gaf de doorslag. „PSV is Ne derlands bekendste club in Brazilië, een grote club. Ik hoorde van Vampeta en Marce- lo dat het hier goed is voor jon ge Brazilianen. Je groeit op met de namen Romario en Ronaldo, grote spelers die bij PSV hun carrière zijn begonnen." Eind vorig jaar kwam Leandro naar Nederland voor een snuf felstage van een paar weken. Het contx-act mocht pas op 8 ja nuari ingaan, de dag dat hij achttien werd. Het eerste half jaar in Eindhoven was zwaar voor hem. In een vreemde om geving, waarin alles nieuw was. Alles. De Visser: „Ik ben bekend met de situatie in Sal vador, ben daar veel geweest. Hij komt niet uit de favela's, zoals je die in Rio hebt. Maar- het is echt duizend procent an ders dan hier. Hij kwam in de winter, in de vrieskou. Joh, na tuurlijk mis je dan heel wat als achttienjarig jochie. Om je heen hoor je dan: hij moet zich snel aanpassen. Maar dat gaat foto Ed Oudenaarden/ANP niet van de ene op de andere dag. Gelukkig hadden wij bij PSV daar begrip voor. Ik zei telkens: heb geduld met hem, heb geduld." Leandro had last van heimwee. Een fikse liesblessure maakte het aanpassingsproces niet ge makkelijker. „Het was een ver schrikkelijke periode voor me. Ik miste mijn familie en vrien den. En ik kon niet doen waar voor ik gekomen was: voetbal len. Iedereen sprak over me. Ik wilde laten zien wat ik kon, me waarmaken, maar kon niets." Niet als het goed gaat, maar- juist op de slechte momenten probeert Piet de Visser een steun te zijn. „Dan hebben ze je het hardst nodig." Ronaldo noemt hem nog altijd 'secondo padre', zijn tweede vader. Het zelfde geldt voor Leandro. „Piet betekent heel veel voor- me. We praten veel over voet bal én over andere dingen. Hij weet zo veel van het spelletje en van de begeleiding van jonge, buitenlandse voetballers. Wat belangrijk is en wat niet. De tails, die hij je soms terloops vertelt, kunnen al een steun zijn. Piet is een warm en goed mens." Om te revalideren van zijn blessure, vloog Leandro voor vijf a zes weken terug naar Brazilië, naar Salvador. In Ne derland kwamen de muren op hem af, liep hij tegen zichzelf te hoop. De Visser: „Dan belde ik wel eens en bleek hij helemaal opgekalefaterd. 'Ik kom straks helemaal fit terug', riep hij dan." Daarna ging het razendsnel met de jonge Braziliaan. Deze zomer werd hij bij de selectie genomen, intussen speelde hij al twee competitieduels in de basis en stond hij afgelopen woensdag vanaf het beginsig- naal op het veld tegen Borussia Dortmund. Vanavond reist hij met PSV naar Breda, waar NAC de tegenstander is. Leandro: „Er lopen hier alle maal goede voetballers, je speelt je niet zomaar in de ba sis. Mijn doel was om bij de groep te komen, de eerste acht tien. Dan zou ik mijn kans krij gen, dat wistik." Heimwee Puur het feit dat hij weer kan voetballen, heeft hem verlost van zijn heimwee. „Dit is waar- ik voor gekozen heb. Ik mis mijn familie en vrienden, dat blijft. Maar niet zo dat ik niet goed in mijn vel zit, ik denk er- niet de hele dag aan. Nu moet ik hard werken bij PSV, elke trai ning, elke wedstrijd. Voetbal is mijn leven. Als ik dat kan doen, geniet ik. Of dat nu tegen Dron- ten of Arsenal is." De Visser: „Ik merk dat hij steeds meer begint te wennen en dat zal zijn voetbal ten goe de komen. In augustus was ik nog bij het toernooi in Valen cia, waar Leandro met Brazilië onder 20 speelde. Hij stak echt met kop en schouders boven ie dereen uit. Maar daar kent-ie iedereen, hè. Dan fleurt-ie he lemaal op. Ik zat toevallig in een hotelkamer boven hem. Dan hoor je hem lachen, zin gen, plezier maken. Romario en Ronaldo hadden grote voetbaldromen toen ze in Nederland aankwamen. Leandro droomt ook, maar meer bescheiden. De. ultieme wens? „Met het Braziliaanse elftal wereldkampioen wor den." Hij zegt het met een glim lach. „Maar alles begint bij PSV." GPD Biljarten Randers (Denemarken). WK Drieban den. Achtste finales: Blomdahl (Zwe) - Tasdemir (Tur) 3-1 (15-7 15-4 11-15 15- 14/1.697-1,250), Nelin (Den) - Sanchez (Spa) 3-2 (15-11 9-15 14-15 15-12 15- 12/1,308-1,275), Zanetti (Ita) - Kai (Jap) 3- 1 (12-15 15-1 15-4 15-14/1,839-1,133), Pe- nalva (Spa) - Kostistansky (Oos) 3-2 (15- 10 1-15 15-5 9-15 15-0/1,571-1,324), Jas pers (Ned) - Aveiga (Ecu) 3-0 (15-6 15-5 15-6/2,143-0.895), Sayginer (Tur) - Ha- ack-Söiansen (Den) 3-0 (15-10 15-2 15- 12/2,368-1,333), Caudron (Bel) - Ander sen (Den) 3-1 (15-9 12-15 15-4 15- 14/1,462-1,053). Kwartfinales: Jaspers (Ned) - Penalva (Spa) 3-0(15-13 15-12 15-3/1,552-1,037), Zanetti (Ita) - Caudron (Bel) 3-0 (15-1315- 3 15-11/1,800-1,174), Rodriguez (Per) - Blomdahl (Zwe) 3-1 (15-10 13-15 15-8 15- 6/2,148-1,500), Nelin (Den) - Sayginer (Tu r) 3-2 15-6 3-15 3-1515-9 15-10/1,457- 1,571). Halve finales: Jaspers - Zanetti, Nelin - Rodriguez. Futsal Zeeuws-Vlaanderen Midden. Derde klasse: Mega Chalet-Deto Jeans 4-13, Curamus-Atoom Boys/De Kraag 1-6, Kafe Anverse-DITTechniek 3-12, Ceres- tar-Benny Sport 2-8. Stand: 1. D.I.T. Techniek 3-9; 2. Schelde Grens bv2-6; 3. Deto Jeans 2-6; 4 Benny Sport 3-6; 5. Marine Service 2-3;6. Kafe Anverse 3-3; 7. Atoom Boys/de Kraag 3-3; 8. Cerestar 2-0; 9. Mega Chalet 3-0; 10. Curamus 2-0. Golf St. Andrews. Dunhill Links Champion ship, 5 miljoen euro. Stand na tweede ronde: 1. Harrington (Ier) 132 slagen (-12 2. Romero (Arg) 133,3. Lundberg (Zwe) 134, 4. Randhawa (India), Björn (Den), 135,6. Garrido (Spa), Lawrence (ZAf), Ly- le (Sch), Luna (Spa) 136,22. Lafeber (Ned 140, 35. Muntz (Ned) 142. 93. Derksen (Ned) 146 (+2). Teams (Prof/amateurs): 28. Okker 133 slagen, 104. Cruijff (Ned) 138,115. Gullit (Ned) 139. Paardensport Bremen. CSI-A. Springwedstrijd op tijd: 1. Ehning (Dui) Junior 0/31,20, 2, Mi- chaels-Beerbaum (Dui) Perina 0/33,19,3. Ott (Zwi) Akita 0/35,00, 4. Couperie (Fra) Pro Pilot 0/35,29,5. Houtzager (Ned) Mi chael 0/36,21. Mauren. CSI-A. Springwedstrijd op tijd: 1Kuerten (Ier) Laurus 14 0/20,32,2. Etter (Zwi) Landjuwel St, Hubert 0/20,94,3. Mi chael Whitaker (GBr) Redhill Manta 0/22,51, 4. Muff (Zwi) Octavia 0/24,85, 5. Bützler (Dui) Zandalee 0/24,90, 7 Zoer (Ned) Odierike 4/21,10, 8. Raymakers (Ned) Van Schijndels Now or Never 4/22,31. Springwedstrijd op tijd: 1 Etter (Zwi) Wango 0/45,25, 2. Gretzer (Zwe) Cesium 0/47,90,3. Laevers (Bel) Laurin 0/47,94,4. Michael Whitaker (GBr) Haddon House Carlson 0/48,56, 5. Muff (zwi) Koncorde 0/49,94,6. Bril (Ned) Nintendo 0/50,06. Sportprijsvragen Lucky Day: 5-7-13-14-16-22-25-26-28-37- 39-46-54-55-58-59-61-64-68-71. (onder voorbehoud) Tennis Moskou. Mannen, 1 miljoen euro. Kwartfinale: Schalken (Ned/7) - Escudé (Fra) 6-4 6-7 6-3, Kafelnikov (Rus/2) - Saulnier (Fra) 6-3 7-5, Safin (Rus/1- Fe derer (Zwi/5) 7-5 6-4. Moskou. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Kwartfinale: Davenport (VSt/3) - Bovina (Rus) 3-6 6-3 6-3, Mauresmo (Fra/4) - Ma- tevzic (Slv) 7-6 6-3. Tokio. Mannen, 800.000 euro. Kwartfi nales: Srichaphan (Tha/8) - Hewitt (Aus/1 6-46-3, Norman (Zwe) - Larsson (Zwe) 7- 67-5, Carlsen (Den) - Dupuis(Fra)6-36-2, Spadea (VSt) - Lopez (Spa) 6-3 6-0. Tokio. Vrouwen, 200.000 euro. Kwartfi nales: Talaja (Kro) - Sugiyama (Jap/1) 3-6 7-6 6-3, Taylor (VSt) - Yoshida (Jap) 6-4 6- 2, Craybas (VSt) - Kostanic (Kro/8) 6-2 6-1 Tanasugarn (Tha/2) - Molik (Aus) 6-4 1-6 6-1. Boekhara (Oez). Challenger, 25.000 eu ro. Kwartfinale: Van Lottum (Ned/1) - Bruthans (Slw) 6-1 6-0. Eindhoven. Tennis Classics: Sanchez (Spa) - Eltingh (Ned) 6-3 4-612-10 (super tiebreak), Korda (Tsj) - Stich (Dui) 6-3 6-4. Voetbal TERNEUZEN - Jo de Schepper uit Terneuzen is winnaar ge worden van de landelijke finale om de BMW-golfcup. Op de 18 holes-baan van de Ro- sendaelsche in Arnhem liet de Terneuzense golfer de concur rentie kansloos. De overwinning in de categorie 'handicap 13-28' levert een tic ket op voor de mondiale finale, die begin november in Mexico vfbrdt gehouden. Astrid Hamelink uit Terneuzen werd in Arnhem in de categorie 'handicap 0-28' derde. Eredivisie: RKC - FC Zwolle 0-2 Eerste divisie: Cambuur L. - Fortuna S. 2- 1Volendam - VVV 4-2, GA Eagles - Haar lem 1-1, Helmond Sp - Dordrecht 5-2, Sparta - Veendam 5-2, Heracles - MVV 3- 1, TOP - Eindhoven 2-2, Emmen - Den Bosch 1-0. Heracles 7 6 0 1 18 22-11 Emmen 7 6 0 1 18 14-5 ADO Den Haag 6 5 1 0 16 14-5 Stormvogels 6 4 1 1 13 9-3 Volendam 7 4 1 2 13 15-15 Cambuur L. 7 4 0 3 12 10-9 GA Eagles 7 3 2 2 11 14-12 TOP 7 3 2 2 11 13-13 Helmond Sp 7 3 1 3 10 17-13 Sparta 7 3 1 3 10 14-12 Den Bosch 7 2 2 7 8 12-11 Eindhoven 7 2 2 3 8 6-9 Veendam 7 2 1 4 7 11-13 Haarlem 7 2 1 4 7 6-14 Fortuna S. 7 1 2 4 5 7-12 VVV 7 1 1 5 4 8-18 MW 7 0 3 4 3 4-10 Dordrecht 7 0 16 1 10-21 Volleybal Santa Fé (Argentinië). WK volleybal mannen. Groep J: Brazilië - Tsjechië 3-0 (25-20 25-16 25-22). Wielrennen Lucca. Ronde van Lucca. Vierde etappe, Viareggio- Lucca: 1. Marzoli (Ita) 162 km in3.17.55,2. Pellizotti (Ita),3. Guerra (Ita), j 4. Gentili (Ita), 5. Gigli (Ita), 6. Lunghi (Ita), 29. De Jongh 2.04,33. De Groot, 59. Kna- ven 2.11.64. Boven 71. Lotz. Niet gestart: onder andere Cipollini (Ita), Kroon (Ned). Eindklassement: 1. Fontanelli (Ita) j 16.09.03, 2 Markus Zberg (Zwi) 0.04, 3. Virenque (Fra) 0.07,4. Aggiano (Ita) 0.11 5. Peron (Ita) 0 13,6. Bertogliati (Zwi), 41. Boven 14.39, 42. Knaven, 65. De Groot 18.42,79. Lotz 22.05,81. De Jongh 22.56.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 85