Eindelijk compromis jeugdbeleid Hulde voor trouw lid dameskoor Ben je moeder of wil je moeder worden? opent seizoen Schelpenhoekje Fiat raad Oostburg voor alternatief voorstel einde van langslepende kwestie IVIarüth Oil Week Activiteiten Pétanquetoernooi in Heikant Presentatie over werken op een zorgboerderij Wetenschapsdag in tunnelcentrum Jubileum EHBO in IJzendijke Internationale ruilbeurs Informatiemarkt over vrijwillige thuiszorg Eigenaar Hervormde Kerk positief over welzijnscentrum Sas Minder waterrecreatie in Oosterschelderegio Muziekfestijn in Axelse Halle Verkeersbesluit Stop dan met roken! zaterdag 5 oktober 2002 TERNEUZEN - Het Buurtwerk Scas 't Schelpenhoekje in Ter- neuzen begint het nieuwe sei zoen. Donderdag 10 oktober bijt de pc-club het spits af, van 19.00 tot 23.00 uur. Op deze avond kunnen alle soft en hardwareproblemen worden besproken, er staan drie pc's klaar om te internetten en nieuw is de lan-af deling. Ook de haza-data groep is aanwezig. De toegang is gratis. Voor de jeugd tot en met dertien jaar is er op vrijdag 11 oktober vanaf 19.00 uur een lampion- nenoptocht, met begeleiding van showband New Adventure. Aansluitend is er een disco. Op zaterdag 12 oktober is er vanaf 14.00 uur kaarten (joke ren en bieden). Nieuw is vanaf LAMSWAARDE - Op en om ba sisschool De Oostvogel in Lamswaarde wordt op zaterdag 19 oktober de jaarlijkse activi teitenmiddag gehouden. Vanaf 13.00 uur is er een rom melmarkt. Er is onder meer een rad van avontuur, een loterij en er zijn verscheidene (kinder)spelen. Het middag is georganiseerd door de ouder raad van de basisschool. HEIKANT - De pétanque-ver- eniging Game '78/Pétanque uit Clinge houdt zondag een open indoortoernooi in de manege in Heikant. De 25 leden van de club gaan de strijd aan met deelnemers van verenigingen uit zowel Neder land als België. Op de 48 banen is plaats voor 'maximaal 96 equipes van twee personen. Vooraf wordt geloot voor de poule-indeling. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. zondagmiddag 13 oktober een denkspox-tmiddag voor de jeugd van negen tot en met vijftien jaai". Denksporten die bedreven kunnen worden zijn dammen schaken, triominos, scrabble en rummicub. De middag begini om 14.00 uur en eindigt onj 16.30 uur. Beginners en gevorderden zijn maandag 14 oktober weer wel kom op de country line dance- cursus van 19.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 15 oktober is het van 14.00 tot 16.00 uur vrouwen hobbyclub en de kinderen van vier tot en met zeven jaar kun nen woensdag 16 oktober van 14.00 tot 15.30 terecht bij de kinderclub. Ter afsluiting van deze marathonweek wordt za terdag 19 oktober een i-ommel- markt gehouden. De rommel markt duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Voor inlichtingen over de activiteiten van het buurtwerk kan men bellen naar 0115 620686. Z AAMSLAG - Mensen met psy chische klachten kunnen baat hebben bij het verrichten van li chamelijk inspannende werk zaamheden. In Zeeuws-Vlaan- deren kunnen de patiënten op verschillende bedrijven terecht. Buitenkans, centrum voor on dernemers op het platteland, houdt woensdag 9 oktober een presentatie op boerderij Tui- nenbui'g aan cle Koning Willem III-weg in Zaamslag. Psychia- trische patiënten kunnen die morgen kijken of begeleid wer ken op een zorgboerderij iels voor hen is, terwijl het echtpaar Maljaars andere geïnteresseer de boeren uitleg geeft over de mogelijkheden om mensen mee te laten werken op hun bedrijf. De begeleiders krijgen een ver goeding voor de dagbesteding van de patiënten. door Raymond de Frel OOSTBURG - Een ruime meer derheid van de Oostburgse ge meenteraad stemt in met een compromis-voorstel van het college voor de Nota Integraal Jeugdbeleid in de nieuwe ge meente Sluis. Daarmee lijkt het einde van een langslepende kwestie in zicht. De gemeenteraad verwierp het raadsvoorstel zowel in juli als september. In juli was het ont breken van een tijdspad en fi nanciële aanduiding tegen het zere been van de raad. Vorige maand stemde de meerderheid van de raadsleden opnieuw te gen, toen vanwege de financiële invulling van het jeugdbeleid. Het college van burgemeester en wethouders had 50.000 euro voor een jeugd opbouwwerker, 10.000 euro voor een jongeren- TERNEUZEN - Het bezoekers centrum van de Westerschelde- tunnel houdt op zondag 20 ok tober een wetenschapsdag. De dag vormt de start voor de wetenschaps- en techniekweek in het tunnelcentrum. Kinderen en hun (groot)ouders kunnen tijdens de wetenschapsdag zelf proeven doen in het laboratori um. Verder zijn er presentaties te volgen over de veiligheid van de tunnel en de techniek van de tunnelboormachines. Het tunnelcentrum heeft aan gepaste openingstijden in het kader van de wetenschaps- en techniekweek. Het centrum is van 23 tot en met 26 oktober da gelijks geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Ook zijn er exti-a rondleidingen: op weekdagen tussen 16 en 23 oktober dage lijks om 11.00 uur (instaprond- leiding), 13.30 uur (veiligheids rondleiding) en 14.30 uur (proefjesrondleiding). Het tun nelcentrum is maandag 21 okto ber gesloten. raad en 25.000 euro voor het voortzetten van het experiment met de discobus in West- Zeeuws-Vlaanderen voorzien. Nadat de gemeenteraad de nota op 19 september bekritiseerde en uiteindelijk verwierp, pre- senteerde wethouder R. Leent- faar vorige week tijdens de commissievergadering een alternatief voorstel. Met uit zondering van de WD gaan alle partijen akkoord met deze her ziene versie. Leentfaar meent dat er in grote lijnen geen verschil van mening bestaat over de nota en dat de discussie zich nu pint op de in vulling van de actiepunten en de daarbij behorende middelen. Over cle 25.000 euro voor de dis cobus bestaat geen gemor, maar over de 60.000 euro voor de jon- gerenraad en opbouwwerker wel. Dit met name vanwege on duidelijkheden over het taken pakket van de opbouwwerker. ,,De concrete invulling van het bedrag kan geschieden op basis van het actieplan jeugdbeleid, het daaraan gekoppelde tijdpad en de gestelde prioriteiten. Hierbij zal het vormgeven van jeugdopbouwwerk een zeer be langrijk aandachtspunt zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat de opbouwwerker er ook daad werkelijk komt", stelt Leent faar. De "WD kon zich niet in het voorstel vipden. Zij zien liever dat de term jeugdopbouwwer- ker helemaal uit de nota wordt geschrapt. Leentfaar toont zich na alle kri tiek nu toch te weden. Het defi nitieve oordeel wordt op 5 no vember door het Samenwer kingsverband West-Zeeuwsch- Vlaanderen gegeven. IJZENDIJKE - De EHBO-ver- eniging in IJzendijke houdt op zaterdag 12 oktober van 15.00 tot 16.3 0 uur een receptie ter ge legenheid van het vijftigjarig jubileum. Aansluitend is er voor de leden een feestavond. Marja Beeckman-Sturm, 35 jaar lid van het kerkkoor, krijgt een oorkonde uit handen van de vicevoorzitter, Henk Willaert. foto Wim Kooyman doorEdy de Witte SINT JANSTEEN - Tijdens de jaarlijkse feestavond van het Dameszangkoor Sint Jansteen is Marja Beeckman-Sturm in het zonnetje gezet vanwege haar 35-jarig lidmaatschap. De jubilaris kreeg gisteravond in café De Kroon van vice voorzit ter Henk Willaert van het kerk bestuur Sint Jansteen/Heikant het diploma van de Gregorius- verenigingen een bloemetje uit gereikt. De 78-jaxigeBeeckmantrad één jaar na de oprichting tot het koor toe. Ondanks haar gevor- derde leeftijd is ze nog een trouw bezoekster van de oefen avonden en de uitvoeringen. De dertig leden van het Dameskoor repeteren wekelijks op vrijdag avond in Huize Eeckenstein. In de plaatselijke parochiekerk van de H. Johannes de Doper zingt het koor bij de rouw- en trouwdiensten. Twee keer per maand wordt in dit bedehuis ook de weekend dienst opge luisterd. Op uitnodiging treedt het gezelschap verder naar bui ten bij vieringen in regionale kerken. „Marja Beeckman is als alt nog van onschatbax-e waarde voor ons koor", zegt voorzitter Ria de Rijck van het Dameskoor. Gedrevenheid „Ook nu sinds mei onder leiding van de nieuwe dirigent Acl van de Wege de zaak wel zeer serieus wordt aangepakt weet ze van ze nog van geen wijken. Dit toont haar gedrevenheid." De voorzitter hoopt echter wel dat zich wat jonge aanwas aan meldt. „Meer dan de helft van de dames uit het koor is inmiddels ouder dan 65 jaar. Willen we het vooxibestaan van ons gezel schap garanderen dan is jong bloed hard nodig. Belangstel lenden kunnen op vrijdagavond vanaf 19.30 uur een kijkje ko men nemen of zelfs een nootje meezingen bij de repetitie in Eeckenstein." Na de huldiging van de jubilaris was er nog een gezamenlijke maaltijd. TERNEUZEN - In Terneuzen wordt zaterdag 12 oktober een internationale ruilbeurs gehou den. Er zijn onder meer postzegels, ansichtkaarten, telefoonkaar ten, munten en/of poststukken. De beurs vindt plaats in de kan tine van de Dethonvestiging aan de Haai'manweg en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Gedurende de dag worden twee veilingen gehouden; een speciale jeixgd- veiling om 11.30 urnen een 'gro te veiling' om 15.00 uur. TERNEUZEN - Het Netwerk Vrijwillige Thuiszorg houdt op vrijdag 11 oktober van 13.00 tot en met 16.30 uur een informa tiemarkt in de grote zaal van De Veste in Terneuzen. Op deze middag stellen negen vrijwilligersorganisaties op het gebied van ouderen- en gezond heidszorg zich aan de bezoekers voor. Daarnaast geeft de Stichting Welzorg demonstraties over al lerlei hulpmiddelen voor gehandicapten. Het is verder mogelijk te proeven van de maaltijden van Tafeltje Dekje. De deuren van de zaal gaan open om 13.00 uur. De officiële opening wordt om 13.30 uur verlicht door de Terneuzense wethouder E. Kei*ckhaert. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Eigenaar J. den Doelder van de voormalige hervormde kerk aan de Oostkade in Sas van Gent is bereid met de ge meente Sas van Gent te pra ten over de verkoop van het gebouw. Den Doelder zegt wel de to ren van de kerk te willen be houden, als de gemeente op de plaats van de kerk een nieuw sociaal-cultureel cen trum wil laten bouwen. Het college van burgemees ter en wethouders van Sas heeft een extern adviesbu reau opdi'acht gegeven de technische haalbaarheid van de bouw van het multifunc tionele welzijnsgebouw op de locatie aan de Oostkade te onderzoeken. Dat besluit is genomen door de recente ontwikkelingen rond de supermarkten in Sas. Zoals bekend blijft er in het stadje nog maar één super market over. En die ligt aan dezelfde straat als het huidi ge cultureel centrum De Speye, de plaats waar de ge meente het nieuwe welzijns- centrum wilde bouwen. Volgens Den Doelder is de lo catie van de hervormde kerk 'een prachtige plek', waar het wel zij nscentrum niet zou misstaan. „De kerk staat op bijna 2900 vierkante meter grond. De vervuiling die er zit, hoeft geen obstakel te zijn. Ik heb daar twee j aar ge leden de provincie al naar la ten kijken. Alleen een moes tuin of een speeltuin mag er niet komen op de plaats waai de vervuiling zich bevindt, rechts voox-aan de kerk. Maar een grote parking zou je daar dus zonder problemen kun nen aanleggen." Den Doelder heeft wel oren naar het plan van de gemeen te. Zelf heeft hij geen concx-e- te plannen met het gebouw. „Ik heb al veel reacties ge kregen, maar dat waren bijna allemaal wilde plannen. Zo waren er geïnteresseerden die er horeca met een dancing in wilden vestigen. Maar ge zien de mogelijke overlast voor de buurt, ben ik daar niet op ingegaan." Vei-der klopte in het verleden ook al een projectontwikke laar aan, die de kerk wilde ombouwen tot appartemen tencomplex. „Maar ook daar heb ik nooit meer iets van vernomen." Tenslotte ketste ook de verkoop van het ge bouw aan architectenbureau Verplancke uiteindelijk af. door Jacques Cats MIDDELBURG - De recreatie ve activiteiten in het Ooster- scheldegebied zijn duidelijk afgenomen. Dat blijkt uit lucht- waarnemingen die vorig jaar zijn gedaan. Vergeleken met eerdere tellingen daalde het aantal waargenomen vaartui gen bijna met de helft. Vooral in de oevergebieden en op de platen is het aantal getel de vaartuigen sterk afgenomen. Op de platen bedraagt de tex-ug- gang zelfs 97 px-ocent. De tellingen vanuit een vlieg tuig zijn bedoeld óm zicht te krijgen op effecten en ontwik kelingen van een aantal rnaatre- gelen op het gebied van natuurbescherming en toegan kelijkheid. Bij het onderzoek wax'en naast vaartuigen personen betrokken in verschillende categoriën, zoals spitters van zeeaas, sportvissers, handkokkelvis- sex's, zeegroentesnijders, sport- duikers en overige recreanten. Ook zeehonden werden geteld. Vergeleken met eerdere waarnemingen zijn vorig jaar gemiddeld de minste personen geteld. Hoewel er nog steeds overtre dingen wox-den gepleegd, is het spitten van zeeaas op niet toege stane locaties in het Ooster- scheldegebied drastisch gex-e- duceerd. AXEL - De Showband Jong Ax el houdt zaterdag 12 oktober een muziekfestijn in het cultu reel centrum de Halle in Axel. Na een openingsspektakel om 19.30 uur treden achtereenvol gens op de winnaar van de Zeeuws-Vlaamse playback- show van 5 oktober, Hosanna, dangroep Petrella Lion en showband Jong Axel. Na de pauze treden voor het voetlicht de punkband System Error, Jong Axel, de winnaar van de Zeeuwse soundmixshow van vandaag en Blue Phoenix. Het muziekfestijn wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden van Jong Axel, Blue Phoenix en Hosanna. De toegangsprijs is 2,50 euro en kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. op Walcheren Waterschap Zeeuwse Eilanden Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat de volgende verkeersbe- sluiten zijn genomen: het zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op Walcheren op de Werendijkseweg, Noordendolfer, Valkenisseweg, Klaassesweg, Vroon- weg, Lageweg, Koolesweg, Bergweg, Zuidweg, Zwaanweg, Strandweg, Wielemakersbaan, Koksweg, Broederhoekweg, Boksweg, Verbrande Hofweg, Dishoekseweg, Verlengde Dishoekseweg, Galgeweg (Zwaanweg-duinen), Zwanenburg en de Weg onder- langs de duinen (vanaf Galgeweg richting Vlissin- gen), door het plaatsen van de verkeerstekens El0 (A1) en E11 (A1) 60 km per uur van bijlage 1 van het RVV 1990; het invoeren van een maximumsnelheid van 30 km per uur op Walcheren op dat gedeelte van de weg onderlangs de duinen tussen Dishoek en de Galge weg, door het plaatsen van de verkeerstekens E10 (A1) en E11 (A1) 30 km per uur van bijlage 1 van het RVV 1990; het aanwijzen van de fietspaden op Walcheren langs de Valkenisseweg, een deel van de Werendijkseweg- Klaassesweg-Zwaanweg, de Strandweg en de Galge weg als verplichte fietspaden, door de plaatsing van de verkeerstekens G11 van bijlage 1 van het RVV 1990; het deel van het verkeersbesluit van 17 november 1999, nr. 99/9855, dat betrekking heeft op het aan wijzen van de fietspaden langs de Valkenisseweg, een deel van de Werendijkseweg-Klaassesweg- Zwaanweg, de Strandweg en de Galgeweg als ver plichte fiets/bromfietspaden, intrekken. Ter inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 7 oktober tot en met 17 november 2002 ter inza ge op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes en na telefonische afspraak op de districtskantoren Walcheren/Noord- Beveland, Schouwen-Duiveland/ Tholen en Zuid- Beveland en het steunpunt Tholen. Voor een monde linge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan iedere belanghebbende vanaf 7 oktober 2002 tot met 17 november 2002 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en gezonden wor den aan waterschap Zeeuwse Eilanden, postbus 114, 4460 AC Goes. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Zo'n verzoek moet gericht worden aan de president van de Arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Van kracht Het besluit is van kracht vanaf 18 november 2002, ten zij met toepassing van artikel 8:81 Awb een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening en hierop positief is beschikt. Goes, 5 oktober 2002. Namens het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, ir. J.C. Filius, directeur sector Wegen. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Fax (0113)227528 info@wze.nl Het is onomstreden: roken is slecht, voor jezelf en je (ongeboren) kind Toch behoort Nederland binnen Europa tot de landen met een hoog percentage roken de vrouwen. In ons land neemt het aantal mannen met longkanker af Maar het aantal vrouwen met longkanker neemt juist toe. Ook krijgen vrouwen tegenwoor dig vaker kanker in de mond en keel IttIDEFACTO NEDERLANDSE mm KANKERBESTRIJDING I KONINGEN WILHELMINAFONDS Kanker en jonge vrouwen In het jaar van "Jongeren en Kanker" lanceren de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF en Defacto de campagne Stoppen met roken, speciaal voor jonge vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 82