Ziekenhuis negeert Klaverblad Oud verkeersbord zaait boetes Ontruiming ook zonder toeter in orde Minder waterrecreatie in Oosterschelderegio EOD vindt weer geen bommen in Borssele Verpleegkunde op Hogeschool in orde tekent voor uw woning. U ook? kijk op Wonen deurloo GroenLinks wil meer voeling met wijktafels Patiëntenorganisatie hekelt onverwachte samenvoeging kinderafdelingen Zeeuwse I vakkanjers zeeuwse almanak Etenstijd Advertentie Een eigentijdse woon- en slaapadvies Haringvlielplein 4 - Zierikzee 0111 456161 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het gemeen tebestuur van Middelburg is te weinig betrokken bij de wijk- tafels. Dat stelt GroenLinks fractievoorzitter J. Goetlieer. Het komt te vaak voor dat wet houders, ambtenaren of instel lingen niet aanwezig zijn op de vergaderingen, vindt hij. Goetheer heeft het bijgehou den. Op de wijktafel West op drie september was wijkwet houder L. Luitwieler afwezig. P. Bruinooge liet het afweten op de vergadering van de wijk tafel Noord. In beide gevallen was geen vervanger aanwezig. Luitwieler laat weten dat hij die week met vakantie was. Bruinooge was op de avond van de vergadering aanwezig bij de fractievegadering van het CDA. GroenLinks zegt het te betreu ren dat organisaties als Woon- goed en de Stichting Sociaal Kultureel Werk het ook vaak laten afweten. De wijktafel is de aangewezen plek waar wijkbewoners van gedachten kunnen wisselen met instellin gen en de gemeente. Bij de wijktafel West ontbrak boven dien een ambtenaar die een presentatie over Duurzaam Veilig verkeer moest geven. Volgens Goetheer zijn veel wijkbewoners ontevreden over de gang van zaken. Hij vraagt het college van B en W om voortaan zelf aanwezig te zijn en er bij de instanties op aan te dringen hun verant woordelijkheid serieus te ne men. Volgens Luitwieler zijn er in middels binnen het college afspraken gemaakt. De wet houders zullen elkaar in het vervolg vervangen als één van hen verhinderd is. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Patiëntenorga nisatie het Klaverblad voelt zich geschoffeerd door de raden van bestuur van de ziekenhui zen in Middelburg en Vlissin- gen. De ziekenhuisdirecties hebben het advies van de pati ëntenorganisatie over de fusie- plannen naast zich neergelegd. „Het ziekenhuis heeft heel wat I uit te leggen", zegt directeur H. Notenboom. „Ons is uitdrukkelijk gevraagd j om advies", zegt Notenboom. Dat advies diende voor 1 okto ber te zijn ingediend. De zieken huisdirecties hebben dat niet afgewacht. Vorige week werd bekend dat de Vlissingse afde ling klinische kindergenees kunde per 21 oktober verhuist naar Goes. Volgens het Klaver blad gaan de directies in een blinde roes verder met de sa menvoeging. Voor de patiëntenorganisatie is een fusie wel bespreekbaar, mits aan bepaalde voorwaai'den wordt voldaan. De drie huidige locaties in Vlissingen, Goes en Zierikzee moeten basiszieken huizen blijven en geen polikli nieken, vindt het Klaverblad. Een ziekenhuis hoort voor ie dereen binnen een redelijke tijd bereikbaar te zijn. Verder moet nog voor de fusie duidelijk wor den hoe de zogenaamde 'keten- zorg' vorm moet krijgen. Dat is cle samenwerking tussen de zie kenhuizen, de thuiszorg en ver zorgingshuizen. Wanneer wordt besloten een nieuw ziekenhuis langs de A58 te bouwen, moet eerst een haalbaarheidsonder zoek worden uitgevoerd door een onafhankelijke instantie. Volgens Notenboom hadden de directies twee goede argumen ten om samen te gaan werken of te fuseren: het tekort aan me disch specialisten en het feit dat op langere termijn minder bed den nodig zijn. Opnames in het ziekenhuis duren namelijk steeds korter. Notenboom vindt het dan ook onbegrijpelijk dat de directies niets hebben ge daan met het rapport dat in op dracht van de gemeente Vlissin gen is gemaakt. Daaruit werd duidelijk dat in elk geval drie kinderartsen belangstelling hebben om in Vlissingen te ko men werken. „Het is een gege ven dat er wel degelijk kansen lagen, maar dat die kansen niet zijn benut. Dan valt de bodem onder ons advies weg." Verder is hij ontevreden over de manier waarop de ziekenhuisdirectie communiceert. „Dat gaat met brieven en faxen. We worden niet geïnformeerd." Het Klaverblad wil een conve nant sluiten met de raden van bestuur. Daarin moeten de voorwaarden die de patiënten organisatie stelt, worden afge sproken. Als de directies daar niet toe bereid zijn, is het Kla verblad tegen de fusie. door Jacques Cats MIDDELBURG - De recreatie ve activiteiten in het Ooster- scheldegebied zijn duidelijk afgenomen. Dat blijkt uit lucht- waarnemingen die vorig jaar zijn gedaan. Vergeleken met eerdere tellingen daalde het aantal waargenomen vaartui gen bijna met de helft. Vooral in de oevergebieden en op de platen is het aantal getel de vaartuigen sterk afgenomen. Op de platen bedraagt de terug gang zelfs 97 procent. De tellingen vanuit een vlieg tuig zijn bedoeld om zicht te krijgen op effecten en ontwik kelingen van een aantal maatre gelen op het gebied van natuurbescherming en toegan kelijkheid. Bij het onderzoek waren naast vaartuigen perso nen betrokken in verschillende categoriën, zoals spitters van zeeaas, sportvissers, handkok- keivissers, zeegroentesnijders, sportduikers en overige recre anten. Ook zeehonden werden geteld. Vergeleken met eerdere waarnemingen zijn vorig jaar gemiddeld de minste personen geteld. Hoewel er nog steeds overtre dingen worden gepleegd, is het spitten van zeeaas op niet toege stane locaties in het Ooster- scheldegebied drastisch gere duceerd. Het spitten is ook minder in trek omdat er in toe nemende mate gebruik wordt gemaakt van gekweekt of me chanisch gewonnen zeeaas. Vooral langs de oevers van Zuid-Beveland is het aantal ge telde duikers afgenomen. In de rapportage wordt wel aangete kend dat de tellingen geen be trouwbaar beeld geven van de werkelijke situatie, omdat de duikactiviteiten zich voorna melijk onder water afspelen. Vergeleken met 1989 is het ge middeld aantal getelde zeehon den flink gestegen. Op de Rog- genplaat komen ze het meest voor. Vorig jaar zijn er gemid deld in de twintig geteld. door Steffan ter Maat BORSSELE - De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) heeft geen vliegtuigbommen gevon den aan de zuidkant van de Monsterweg in Borssele. Gisteren werd in samenwerking met de firma Saricon uit Heer- jansdam - gespecialiseerd in de opsporing van explosie ven - een tweede zoektocht gehouden naar de vermeende bommen, nadat een eerder onderzoek van de EOD niets had opgeleverd. Enkele weken geleden werd be gonnen met de aanleg van een fietspad naast de Monsterweg en er werden hiervoor ook sloten verlegd. Een Borsselaar meldde zich met de mededeling dat hij had gezien hoe in 1944 een vliegtuig minimaal vier bom men had gegooid op het stuk grond langs de Monsterweg en dat er twee bommen niet wai'en ontploft. De gemeente stopte de wex-kzaamheden aan het fiets pad en liet de EOD onderzoek doen. Dit leverde niets op. Voor het tweede onderzoek groef de firma Saricon op een stuk grond van zestig bij zestig meter een kleilaag van zo'n veertig centi meter af. Vervolgens werd er een zandlaag van tien centimeter aangebi'acht om daarna met zeer specialistische apparatuur te kunnen zoeken. Er werden slechts twee kleine onregelmatigheden geconsta teerd. Bij de opgravingen hier naar werd op een diepte van an derhalve meter niet meer dan een aantal stukken metaal ge vonden. De EOD zal de gemeen te waarschijnlijk adviseren om niet meer verder te zoeken. WALCHEREN zaterdag 5 oktober 2002 Advertentie I UTRECHT - Dennis van der j Wielen (19) uit Nieuwerkerk is i gisteren tijdens de nationale fi- I nale Beroepenwedstrijden in de metaal en elektro Nederlands Kampioen CAD-tekenen ge worden. j Zijn medestudent Bait Kranen burg eindigde in dezelfde cate- gorie op een tweede plek. Van I der Wielen mag Nederland vol- gend jaar juni in het Zwitserse Sankt Gallen vertegenwoordi- I gen. Vijf Zeeuwse jongens namen de afgelopen week deel aan de be- I roepen wedstrijden in de Jaar- 1 beurs te Utrecht. De jaarlijkse I wedstrijden werden gehouden door de stichting Promotie Me taaltechnieken onder de naam 'vakkanjers'. Kranenburg en Van der Wielen studeren allebei bij het ROC-Zeeland in Vlissin gen. Van der Wielen haalde in zijn categorie CAD-tekenen als eni ge kandidaat meer dan vijfhon- derd punten. Met een totaal van 548 punten eindigde hij op de eerste plek. Ook in de andere categoxteën vielen de Zeeuwse deelnemers in de prijzen. Rien Houtekamer uit Krabbendijke eindigde op een derde plek bij het CNC- j draaien. Benjamin Raes uit Sint Jan- j steen kwam in de categorie las- j sen op een derde plaats, op de J voet gevolgd door Leslie Babijn uit Clinge. Ee?i gezin in Vlissingen is on langs verblijd met een uit breiding: Keesje heeft een broertje gekregen. Tom heet- ie. Een spannende gebeurtenis, met elke dag weer iets bijzon ders. Met name als het etens tijd is. Dan gaat baby Tom bij moeder aan de borst. Keesje is erbij, kijkt ernaar en heeft meteen zijn mening klaar: „Kijk", juicht hij dan, „het tietenrestaurant is weer open." door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland heeft de HBO-oplei- ding Verpleegkunde op orde. Begin dit jaar tikte de onder wijsinspectie de school nog op de vingers, omdat de opleiding beneden de maat presteerde. De school heeft het onderwijspro gramma vernieuwd en verbe terd en nieuwe mensen aange nomen. Oud-minister Hermans (Onder wijs) zette de opleiding het mes op de keel. Hij dreigde de HBO- Verpleegkunde te sluiten als maatregelen uitbleven. In enkele maanden heeft de Ho geschool Zeeland de opleiding verbeterd. Karakteristiek voor het nieuwe onderwijsprogi'am- ma is dat de student stap voor stap geoefend wordt in het zelf standig leren. Studieloopbaan begeleiding is één van de be langrijkste onderdelen van het programma. Ook het buiten schoolse onderdeel is ver nieuwd. De contacten tussen de opleiding en de beroepspraktijk zijn verbeterd om de opleiding beter te laten aansluiten op de stage. De effecten van de verbe teringen zijn inmiddels duide lijk. De Hogeschool noteerde meer dan tachtig nieuwe stu denten, die zich inschreven voor hun eerste jaar. Dat is de helft meer dan in voorgaande jaren. Door herplaatsing van docen ten ontstonden negen vacatu res. Die zijn inmiddels ingevuld. Het docententeam is versterkt met mensen die vooral veel ac tuele kennis en ex-va ring hebben vanuit het onderwijs én de praktijk. De Hogeschool Zeeland treft nu voorbereidingen om het hele opleidingsprogramma digitaal beschikbaar te hebben. Dat be vordert het op afstand leren. Bo vendien is dat een voox-waarde om de bestaande samenwerking met buitenlandse opleidingsin stellingen uit te breiden. Op dit moment zijn er samenwerkings verbanden met scholen en uni versiteiten in Antwerpen, Bimg- ge, Gent, Brussel, Alicante en Sevilla. Het nieuwe onderwijs programma wordt op 10 okto ber gepresenteerd aan de gezondheidszorg en onderwijs instellingen op het gebied van gezondheidszoi'g. Ook makel «lij i tins ell geregeld l>ij Mentis. Daar tnkein in1111111111- lui OHOO-helineeiiK ol kijk u|> www. mee .LH. o< >n iVKKZKKERIiNLKN, HYPOTHEKEN. MAKELAARDIJ ).G. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Is het nu verboden om linksaf te slaan of niet? Op de Stationsbrug in Middelburg staat sinds kort een bord dat links- afslaan verbiedt. Alleen is het bord officieel al zeven jaar niet meer in gebruik. De politie heeft deze week bekeuringen uitgedeeld aan automobilisten die het bord negeerden. Volgens politiewoordvoerder A. Don heeft het oude bord dezelfde rechtsgeldigheid als een nieuw exemplaar. Een medewerker van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland ziet dat anders. „Ik denk dat mensen wel tegen een bekeuring in beroep kunnen gaan. De kantonrechter kan dan zelf beslissen of de bekeuring terecht is uitgedeeld." Ze adviseert mensen wel de boete eerst te betalen. Het oude ver keersbord wordt overigens binnenkort vervangen door een nieuw, geldig, exemplaar. foto Lex de Meester Sommige leerlingen van de Bergpadschool in Grijpskerke verlieten tijdens de brandoefening het pand via de ramen. foto Mechteld Jansen door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - De kinderen van de Bergpadschool in Grijpskerke kijken vreemd op als wethouder W. van Ta- tenhove in de aula van de school een gastoeter pakt. De toeter, zo een die vaak in voetbalstadions te vinden is, is het brandalarm van de school. Als start van de Nationa le Schoolontruimingsoefening drukt de wethouder het alarm in. Er is één probleempje. De toeter werkt niet. Dan maar mondeling, denkt de directrice van de school, die snel alle leerkrachten inlicht over de oefening. Dat werkt ook„Leg maar gauw j e werk neer"zegt een lera res meteen rustig tegen haar klas. „En kom hier maar even twee aan twee in een rij staan." Zonder morren doen de kinderen wat gevraagd woi-dt. „Wat is het pro bleem, juf?", vraagt een jongen. De juf legt uit dat er een brandoefening wordt gehouden en dat de kinderen net jes in een rij de school moeten verlaten. Van alle kanten lopen de klassen ordelijk de school uit. Sommige leraren schuiven het raam open en helpen de kinderen weg te komen. Buiten loopt iedereen hand in hand naar het plein bij de kerk. Binnen vijf minuten hebben 127 kinderen de school in alle rust verlaten. Op het dorpsplein worden alle namen van de kindei-en afgeroepen. „Als ik deze map met namen niet bij me heb, en er is paniek, dan weet je niet wie allemaal de school is uitgekomen", legt een van de leraren uit. De brandweeroefening, die onder het toeziend oog van brandweercommandant André Willemstein plaats vond, is goed verlopen. Willemstein legt uit dat de hape rende brandmelder geen probleem is. „Op kleine scho len zoals deze mag de brand ook mondeling worden ge meld." Pittig De tienjarige Ricardo Wouters zegt terwijl hij met zijn klas weer terugloopt naar de school, dat hij de oefening 'pittig' vond. „Ik dacht dat er echt wat aan de hand was. Ze kwamen zeggen dat de brandmelder het niet deed en daar schrok onze leraar heel erg van. Hij deed maar als of, maar dat wist ik niet. Snel daarna hoorde ik dat het een oefening was." Ricardo vindt het goed dat de ont ruimingsoefening gedaan wordt. „Het is toch goed om te weten wat je moet doen als er brand is." jngeirêtynicnuil Waar staat uw bedrijf over 5 jaar? Ontdek het over 2 dagen! U weet als ondernemer of manager ongetwijfeld waar u met uw organisatie naar toe wilt. Laat over 2 dagen uw gedachten op de Contacta in beeld bréngen. Kom naar standnummer 377 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11