Overlast door werk aan wegen PZC Oestersector doet het elk jaar beter Taxi naar de hondentrimsalon 14 Terneuzense straten dicht Natuurexcursies Vogelbeurzen in Sluiskil Rit op olifant ter viering oplevering centrum Hulst Nieuwe partij De Boom zet ouderen centraal in verkiezingsprogramma Lezing over pijnbestrijding weekenddiensten J TOPMODELLEN V, VAN MAZDA MAZDA XEDOS 6 1.6i-16v Automaat (LPG) Vraagprijs: 8.450,- MAZDA 626 HATCHBACK 2.5i-V6 Xerxes Vraagprijs: 7.450,- MAZDA 626 2.0i HP GLX wagon Vraagprijs: 18.950,- J vrijdag 4 oktober 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Automobilis ten die Terneuzen in- of uitrij den moeten de komende weken rekening houden met wegom- leidingen. Op verschillende plaatsen in de stad worden doorgaande verbindingén tijde lijk afgesloten vanwege herin richtingvan de wegenstructuur, de aanleg van een rotonde en de KOEWACHT - De gezamenlijke natuurbeschermingsverenigin gen in Zeeuws-Vlaanderen heb ben de komende dagen een aan tal activiteiten op het programma staan. Natuurliefhebbers kunnen morgen op excursie naar het bos van Staasbosbeheer in de Koe- wachtse Karnemelkpolder. Ver trokken wordt om 13.30 uur vanaf de Kruisstraat. Tijdens de tocht door het bos wordt bijzon dere aandacht besteed aan pad destoelen en zwammenOp zon dag 6 oktober houdt 'tDuumpje een uitstapje naar het Landje van Calon bij Hoek. Het vertrek is voorzien om 13.00 uur vanaf het Ledelplein in Oostburg. In het bos zal George Calon tekst en uitleg verschaffen over de tweehonderd verschillende planten die in zijn bosje voorko men, de dieren en de bomen. Op woensdag 9 oktober kunnen liefhebbers in bezoekerscen trum De Baeckermat in West- dorpe een diavoorstelling bij wonen van Franklin Tom beur. Onderwerp van beeld en toe lichting zijn vogels uit Het hoge noorden. De bij eenkomst begint om '20.00 uur. voorbereidingen voor een par keergarage. Stratenmakers zijn sinds deze week al met de herinrichting van de Herengracht bezig. De verfraaiing van de Herengracht moet wij dag 22 november klaar zijn. Het verkeer kan gedurende die acht weken bijna constant één richting (vanaf de Axelse Dam naar De Blokken) op blij ven rijden. Ter voorbereiding van de aanleg van de parkeerga rage onder de Westkolkstraat, moet de loop van de Scheldeka- cle enigszins worden verlegd tussen de Nieuwstraat en het Stadhuisplein. Het kadedeel is van maandag 7 oktober tot en met wij dag 1 november afgeslo ten. Het doorgaand verkeer kan van maandag 7 oktober tot en met vrijdag 29 november geen ge bruik maken van de Guido Gezellestraat en de Zuid- landstraat. Op het kruispunt van de twee straten wordt in die acht weken een rotonde aange legd. De route naar winkels aan de Zuidlandstraat wordt via borden aangegeven. Het ver keersplein op het kruispunt van de Guido Gezellestraat en de Rooseveltlaan krijgt één in plaats van twee rijbanen. De toegangswegen naar de rotonde toe worden daarom tijdelijk af gesloten. Van maandag 21 oktober tot en met vrijdag 1 november is geen doorgaand verkeer over de Roo seveltlaan mogelijk, van maan dag 4 tot en met vrijdag 15 no vember is geen doorgaand verkeer mogelijk over een deel van de Guido Gezellestraat. Au tomobilisten kunnen de stad onder meer in en uit via de mr. F. J. Haarmanweg. foto Ruben Oreel Kees Riemens haalt een passagier op. door Ellen De Vriend MIDDELBURG - De Middelburgse stichting Cats Dogs heeft er een service bij: een dierentaxicen- trale. De dierentaxi verzorgt niet-spoedeisende ritten van huisdieren naar een dierenarts, trimsalon, dierenasiel of pension. De stichting richtte de centrale op omdat niet ie dereen over eigen vervoer beschikt en reguliere taxibedrijven veelal geen huisdieren vervoeren. ,,Wij vervoeren het huisdier, met of zonder het baasje, naar bijvoorbeeld een dierenarts of trimsalon. Ook haalt de taxi medicijnen of voer op voor het dier", vertelt Kees Riemens van de stich ting Cats Dogs. De nieuwe service van de stichting richt zich voorlopig op het stadsgewest Vlissingen/ Middel burg en geldt niet voor spoedeisend vervoer, ge vonden of gewonde (zwerf)dieren. SLUISKIL - De Sluiskilse Vo gelvrienden houden op zon dag 6 oktober de eerste vogel- beurs van het nieuwe seizoen. Plaats van handeling is wel- zijnscentrum 't Meulengat, van 10.00 tot 12.30 uur. In de periode van oktober tot en met maart houden de Sluiskilse Vogelvrienden ie der jaar zes grote vogelbeur- zen. Dit gebeurt iedere eerste zondag van de maand. Ieder een, ook niet leden, is welkom en de toegang is gratis. Op de vogelbeurzen is er gelegen heid om vogels te kopen, te verkopen of te ruilen met an dere vogelkwekers uit de re gio. Tevens is er altijd een vo gelopkoper aanwezig. Omdat, de beurs altijd veel vogellief hebbers uit heel Zeeuws- Vlaanderen trekt is het me teen een gelegenheid om erva ringen en wetenswaardighe den uit te wisselen over het kweken van vogels. HULST - De tiende Kin derdierendag, die in 2002 zou plaatsvinden, kan niet doorgaan vanwege de werkzaamheden in de binnenstad van Hulst. Omdat dit evenement erg gewaardeerd wordt door het publiek, heeft de On dernemersvereniging Hulst Reynaertstad een andere ludieke activiteit bedacht. De ondernemersvereni ging en de Gemeente Hulst zijn blij dat de Rey naertstad binnenkort weer normaal bereikbaar is. Vandaag zijn alle werk zaamheden aan de Sta tionsweg, Gentse Poort en Fr. van Waesberghestraat klaar en dat moet gevierd worden. Nu de werkzaamheden achter de rug zijn en Hulst weer normaal bereikbaar is, moet dit duidelijk ge maakt worden aan de be zoekers. Zondag 13 okto ber om 14.00 uur wordt Hulst opnieuw geopend aan de Gentsepoort door Wethouder W. Kaijser. Hij jaagt een olifant, het be roemde dier uit de film Ja Zuster, Nee Zuster, over de Stationsweg. Het dier wordt bereden door enke le van zijn collega's. De Muziekvereniging Nooit Gedacht uit Graauw zorgt tijdens deze 'plechtigheid' voor een vrolijke noot. Na het officiële gedeelte loopt de olifant naar het centrum. De kinderen kunnen dan op de rug van het tamme grote dier een gratis ritje maken. De voornaamste toe gangsweg tot Hulst, de Stationsweg, was maan den afgesloten, varïwege grootschalig onderhoud. Het verkeer moest langs de Dubbele en Graauwse poort Hulst in en uit rij den. De Kinderdierendag kon niet dooi'gaan, omdat het terrein aan de buiten vest nog steeds niet be gaanbaar is. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Ouderen kun nen de leefbaarheid in een wijk flink verbeteren als ze meer worden betrokken bij buurt-, wijk- en welzijnswerk. Het buurt- en vrijwilligerswerk krijgt versterking van gemoti veerde, goed ingevoerde krach ten, die weten wat er in een wijk leeft. En ouderen zijn blij dat ze serieus worden genomen. De nieuwe lokale Terneuzense partij De Boom beschouwt de ouderen, een kwart van de Ne derlandse bevolking, als 'on misbare schakel' voor het op krikken van de leefbaarheid in wijken en buurten. Hun betrok kenheid bij verenigingen en organisaties die zaken organi seren in een wijk, zorgt voor continuïteit. De vijftigplussers wonen vaak al lang in een wijk en hebben dus een schat aan er varing. Bovendien is de kans dat ze verhuizen vanwege werk of gezinsuitbreiding klein en heb ben de meesten hart voor hun woonwijk, stelt het verkiezings programma van De Boom, dat de titel 'Partij voor een eerlijke politiek' meekreeg. Ook jongeren moeten meer te zeggen krijgen over het gemeen telij k beleidzeker waar het ver wezenlij king van htm eigen wensen betreft. De Boom vraagt speciale aandacht voor onder meer jongerenhuis vesting, uit breiding jongerenwerk, speel tuinen, jeugddebatten, een bio scoop en een megadancing annex cultuurtempel. Om de kansen van, vooral, jongeren op de arbeidsmarkt te verhogen, moet de gemeente aannemers verplichten bij grote projecten 5 procent van de aanneemsom in te zetten voor werkervarings plaatsen. Startende onderne mers dienen mogelijkheden te krijgen buiten de 'onbetaalbare hoofdwinkelstraten'. V eiligheidsge voel Ook De Boom blijft in het nieu we normen- en waardentijd perk niet achter en komt met een 'wijkveiligheidsplan'. Ex tra politiemensen en vaste wij k- agenten of eventueel stads wachten moeten ervoor zorgen dat het veiligheidsgevoel van de burgers toeneemt. Politiemen sen en andere handhavers moeten actief optreden tegen overlastveroorzakers en niet wachten op klachten van bur gers. Dus ontruiming en sluiting van panden van waaruit drugs worden gedeald, optreden tegen geluidsoverlast, verwaarlozing van panden en tuinen, optreden tegen mensen die 'knutselau- to's' op de openbare weg ver bouwen en olie en andere ver ontreinigde stoffen rechtstreeks het riool in laten lopen. Veilig- heidstoezicht bij speelplaatsen en scholen zou veel mensen ook een geruster gevoel geven. Daarnaast kunnen verlich- tingsarmaturen met wit licht, beter onderhoud van openbaai- groen en regelmatig opruimen van zwerfvuil dagelijkse erger nissen laten verdwijnen, stelt De Boom. Een actief, specifiek op Antillianen gericht beleid moet de criminaliteit vanuit die bevolkingsgroep verminderen. De Boom acht het noodzakelijk dat de 'sociale problematiek van kansarme Antillianen' door lo- i kaal beleid wordt bestreden. TERNEUZEN - De vereniging voor fibromyalgiepatiënten Zeeland (FES) houdt in samen werking met het Nederlands in stituut voor verantwoord medi cijngebruik (DGV) op maandag 7 oktober een lezing in verpleeg huis Ter Schorre in Terneuzen. De lezing 'Pijnbestrijding bi] Fibromyalgie' wordt verzorgd door DG V-arts Top. Top gaat 1 onder andere in op het omgaan met de ziekte, medische behan delingen, bewegings- en ont spanningstherapieën en alter- natieve behandelingen. Ook komt het contact met de huis- arts ter sprake. Er is volop gele- i genheid om vragen te stellen. De lezing is vrij toegankelijk en be gint om 20.00 uur. door Rob Paardekam YERSEKE - De toekomst van de oestersector ziet er rooskleurig uit. Dat zei voorzitter C. Sinke van de Producentenorganisatie Oesters (PO) gisteren tijdens een persexcursie in Yerseke. Vol gens hem wordt de delicatesse steeds populairder bij de consu ment. Elk jaar worden meer dan 40.000 oesters aangevoerd. In Nederland zijn slechts 27 be drijven, vrijwel allemaal geves tigd in Yerseke, betrokken bij de teelt, visserij en handel van oes ters. De sector biedt werk aan ongeveer negentig mensen. Waar het in de mosselsector de laatste jaren kommer en kwel is, klinken in de oesterbranche heel andere geluiden. Volgens PO-voorzitter Sinke ontdekken steeds meer mensen de Zeeuwse oester, omdat de consument in de hedendaagse eetcultuur steeds meer open staat voor nieuwe producten. „Het is ei genlijk heel paradoxaal", zegt Sinke. „De oester heeft een luxe uitstraling, maar door de aan trekkelijke prijs en de steeds be ter wordende verkrijgbaarheid is hij voor iedereen bereikbaar." De Zeeuwse oesterkwekers zien hun productie vrijwel ieder jaar stijgen. Wie de cijfers van tien jaar geleden vergelijkt met die van nu, constateert een immen se groei. In het seizoen 1991/1992 werden bijna 11.000 oesters aangevoerd. Nu zijn het er jaarlijks meer dan 42.000. De helft daarvan wordt naar België geëxporteerd en een kwart blijft in Nederland. Volgens Sinke is Het werk in de oesterputten in Yerseke is in volle gang. de markt nog steeds groeiende. „Vooral in Italië zien we een spectaculaire stijging van de af name. Nu al gaat 20 procent van de oesters naar dat land." De platte oester, met de ronde gladde schelp, speelt tegen woordig nog maar een minimale rol in de totale afzet. Jaarlijks worden er zo'n tweeënhalf mil joen gekweekt. Daartegenover staan veertig miljoen zogeheten Zeeuwse oesters. Deze zijn ont staan uit de Japanse oester, die bijna veertig jaar geleden naar Nederland werd gehaald, toen hier na een strenge winter 80 procent van het oesterbestand stierf. Volgens Sinke heeft het lang geduurd voor de Japanse oester de typische Oosterschel- desmaak kreeg. „Maar nu kan met recht gesproken worden over de Zeeuwse oester." De in 1999 opgerichte Produ centenorganisatie voor de oestersector heeft zich de afge lopen drie jaar behoorlijk inge spannen om de bekendheid van de delicatesse te vergroten. Door het promoten van de web site www.zeeuioseoesters.nl foto Willem Mieras en het uitgeven van goed folder materiaal hoopt men de consu ment de komende tijd nog beter bekend te maken met het Zeeuwse product. Een andere grote wens van de PO ging vori ge maand in vervulling. Alle oesterschepen zijn uitgerust met een black box die de vaarge- gevens van het schip registreert. De PO heeft er bij het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij op aangedrongen de black box ook verplicht te stel len voor niet-leden. Daar is ge hoor aan gegeven. 5 en 6 oktober 2002 CENTRAALALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Honte, Wielingenlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genk- Iaan6te Oostburg, tel, 0117 455565 (ook voor dringende huisbezoeken). Tandartsen: Voor geheel Zeeuws-Vlaanderen: J. Th. G. M. Mathijssen, Herengracht 13, Terneuzen, tel. (0115)612004. Apotheken: Kanaalzone (Sas van Gent, Philippine, Hoek, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Zaamslag): Dienstapotheek Kanaal zone, Oostelijk Bolwerk 12a, Terneuzen, tel 0115 615690. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar, Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur, Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsen post Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burch- straat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Baslionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuurzat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P, de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat83, tel. (0115)619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoedpatiën- ten na telefonische afspraak, tel. 0115 (696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kapsenberg. Afspraken via tele- foonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreek uurzat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapellebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 -12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen. voor spoed gevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaan- deren: Telefoonnummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaan- deren: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcen- trum Zeeuws-Vlaanderen, dag en nacht bereikbaar via tel. (0115) 674555. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. Bouwjaar: juli 1994, km-stand: 146.280 met o.a.: ABS, airbag, centrale vergrendeling, elektrische ramen voor achter, elektrische spiegels, elektrisch zonnedak, leeslampjes, neerklapbare achterbank, in hoogte verstelbaar stuur, in hoogte verstelbare koplampen, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, lichtmetalen-velgen, mistlampen, trekhaak. Bouwjaar: februari 1995, km-stand: 127.000 met o.a.: ABS, airconditioning, centrale vergrendelling afstandsbediening, cruise control, elektrische ramen voor achter, elektrische spiegels, elektrisch schuif/kanteldak, elektrisch verstelbare stoel, in hoogte verstelbaar stuur, in hoogte verstelbare koplampen, lichtmetalen velgen, neerklapbare achterbank, radio/cassette, trekhaak, verstelbare ruitenwisser-interval. Aanhangwagen gewicht 1500 kg (geremd). Bouwjaar: maart 1999, km-stand: 39.750 met o.a.: ABS, airbag, airconditioning, boordcomputer, centrale deurvergrendeling afstandsbediening, elektrische ramen voor achter, elektrische spiegels, elektrisch schuif/kanteldak, in hoogte verstelbaar stuur, in hoogte verstelbare koplampen, lichtmetalen velgen, meervoudig verstelbare bestuurdersstoel, mistlampen, neerklapbare achterbank op rails, radio/cassette, roofrails. Autobedrijf B.V. Oudelandseweg 31, Terneuzen, telefoon 0115-618500 Internet: www.mazda.nl/verlinde GET IN - BE MOVED "Je kind zal het maar hebben!" Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. We doen dat door het financieren van wetenschappelijk ondersoek en /cBF; Mjy het geven van voorlichting. Geef daarom gul. j _L Hersenstichting Nederland p!|(_ oen Korte Houtstraat ,0.2511 CD's-Graver-raou 070 -360 08.16. wwXerseratichtinQ.nl VjUlO OOU gemeente Jb OOSTBURG OPENBARE KENNISGEVINGEN NUMMERING VAN DE LIJSTEN VAN KANDIDATEN BESLISSING GELDIGHEID LIJSTENCOMBINATIES TER INZAGELEGGING GELDIGE LIJSTEN VAN KANDIDATEN De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de nieuw te vormen gemeente Sluis maakt bekend dat op don derdag 10 oktober 2002 om 15.00 uur, in een open bare zitting, in het gemeentehuis van Oostburg de nummering van de ingeleverde lijsten van kandida ten en de beslissing over de geldigheid van de lijstencombinaties voor de op woensdag 20 novem ber 2002 te houden verkiezing van de leden van de raad van de nieuw te vormen gemeente Sluis zal plaatshebben. De lijsten van kandidaten met vermelding van de daaraan toegekende nummers worden voor een ie der ter inzage gelegd bij Bureau verkiezingen, Post bus 27, 4500 AA OOSTBURG, vanaf vrijdag 11 okto ber 2002. Oostburg, 1 oktober 2002 E.J. Brommet voorzitter ZITTING VAN HET HOOFDSTEMBUREAU INZAKE BESLISSING GELDIGHEID INGELEVERDE KANDIDATENLIJSTEN De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op woensdag 20 november 2002 te houden verkiezing van de leden van de raad van de nieuw te vormen gemeente Sluis, maakt ingevolge artikel I 4 van de Kieswet bekend, dat dit bureau op vrijdag 11 okto ber 2002 om 16.00 uur in het gemeentehuis van Oostburg in een openbare zitting zal beslissen over: - de geldigheid van de ingeleverde kandidaten lijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kan didaten; - het handhaven van de daarboven geplaatste aan duiding van een politieke groepering. Oostburg, 1 oktober 2002 E.J. Brommet, voorzitter Raadhuisplein 14501 BG Oostburg Postbus 27, 4500 AA Oostburg Tel. 0117-457000, Fax 0117 - 452241

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 46