Koper voor kerk in Ossenisse Gemeente verwijdert mestzakken Bedrijven maken kennis met elkaar Computerclub niet ineens op straat gezet VVD wil brug slaan tussen college en wijk- en dorpsraden Grond voor bedrijfsterrein Eede Politie entert drugsschip Auto belandt in weiland GB pleit voor huizen voor jongeren Gebouw wordt woonhuis met werkruimte Vierde editie Breskens Open agenda Concert Groede O7'-' - SLUIS - De gemeente Sluis Aardenburg wil een perceel van zes hectare aankopen aan de Oude Eedeweg voor uitbreiding van het bedrijventerrein te Eede. De kosten voor aankoop be dragen ruim 400.000 euro. Ondanks nog lopende beroepsza ken gingen de leden van de commissie grondgebied gisteren akkoord met aankoop van het terrein. Voor uitbreiding van de varkenstallen van de firma Raaymakers te Aardenburg is èen vergunning aangevraagd voor een zogenaamde Groene La belstal. Dat betekent dat de inspraakprocedure opnieuw zal opgestart worden. De realisatie van de rondweg om Aarden burg zou wel eens pas in het jaar 2006 zijn beslag kunnen krij gen. De gemeente Sluis Aardenburg heeft er bij de provincie op aangedrongen de gelden van het eerder aflopende Duur zaam-Veiligproject voor de aanleg van de rondweg te reserve ren. Door de nieuwe flora- en faunawet zijn volgens wethou der F. van Dongen de regels nog verder aangescherpt. VLISSINGEN - De regiopolitie Zeeland en de Koninklijke Marechaussee hebben in de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 oktober zestien kilo softdrugs gevonden op een schip in de binnenhaven van Vlissingen. De wetshandhandhavers enter den het vaartuig in de jachtensluis bij de binnenhaven. Op het schip werden twee mannen aangehouden. De mannen waren waarschijnlijk onderweg naar het buitenland. Het schip werd in beslag genomen De opvarenden, een 29-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland en een 41-jarige man uit de gemeente Veere, worden vandaag voorgeleid aan de rechter commissaris. In dezelfde nacht werden een 36-jarige inwoner uit Zierikzee en een 41-jarige man uit Oirschot aangehouden. Deze laatste twee worden gezien als de opdrachtgevers van het transport. D e partij softdrugs heeft een waarde van 23.000 euro op de Nederlandse markt. De politie sluit meer aanhou dingen niet uit. BIERVLIET - Een 25-jarige automobiliste is gistermiddag even na vijf uur in een weiland naast de Braakmanweg bij Biervliet terechtgekomen. Toen de Terneuzense tegenliggers aan zag komen week ze uit naar rechts. Daarna kwam zij in de berm en verloor de macht over haar stuur. Ze sloeg over de kop en kwam in een weiland tot stilstand. TERNEUZEN - Gemeente, overheid en woningcorporaties moeten er op toezien dat het woningaanbod voor jongeren ge handhaafd blijft. Dat betoogt de partij Gemeentebelangen Kanaalzone. ,,Het aanbod, met name in het lagere segment, is Ml niet altijd optimaal. Er zijn in de regio weinig betaalbare wo ningen' voor starters en studenten." Gemeentebelangen zegt zeer verheugd te zijn met het bericht dat de verwezenlijking van een universiteit in Zeeland weer een stapje dichterbij is. „Immers, onderdeel van ons programma is dat wij ernaar streven om meer leerlingen en studenten in de eigen streek te houden. Zodoende kunnen wij een dergelijk initiatief alleen maar ondersteunen", aldus Gemeentebelangen. „Samenwer- ;j king mede met de universiteiten van Gent en Antwerpen is hierbij een pluspunt, omdat nu reeds vele Zeeuws-Vlaamse studenten de weg naar België hebben gevonden."Volgens Ge meentebelangen moet de nieuwe gemeente straks haar in- j vloed uitoefenen om te komen tot een goede verbinding via het openbaar vervoer. Ook is de partij er voorstander van om j!| het onderzoek naar een spoorwegverbinding met België nieuw leven in te blazen. vrijdag 4 oktober 2002 door Jean-Lou de Gucht OSSENISSE - Na vier jaar leeg stand is het kerkbestuur van de parochie Ter Duinen er in ge slaagd om een koper voor de kerk in Ossenisse te vinden. Met de projectontwikkelaars Bax Beheer uit Wijk-Aalburg en Maas-Waal uit Brakel is een voorlopig koopcontract geslo ten. Na renovatie en verbouwing zal het gebouw worden ingericht BRESKENS - Drie jaar geleden was het nog een experiment, een hele dag open huis bij alle win keliers van Breskens. Morgen is al weer de vierde editie van 'Breskens Open'. Er zijn demonstraties, acties, workshops, veel proeverijen en vooral heel veel acties met kor tingen. I Voor de kinderen is er een apart Breskens Open'; er staat een springkussen op het Oranje- plein, er wordt geschminkt en de kinderen kunen meedoen aan spinning of penaltyschieten op de keepers van Breskens 1. Voor de ouderen is er een etalagewed- strijd, het thema dit jaar is Hal loween en alle pompoenen en sprookjes in de etalages moeten hiervoor geteld worden. Alles blijft nog even in de Hallo- weensfeer tijdens de lampion optocht omstreeks 19.00 uur, de kinderen lopen verkleed mee en voor de mooiste creatie is er een prijs. Naast alle acties in de winkels is er ook een aparte kunstroute uitgezet. Bij een groot aantal winkels zijn werken van Bres- kense kunstenaars te zien. Schilderijen, beeldhouwwer ken, glas-in-lood maar ook ge dichten en aparte fotografie hangen, liggen of staan in diver se zaken. Breskens Open duurt de hele za terdag, tijdens de winkel uren. als woonhuis met werkruimte. Het kerkbestuur stelt als voor waarde dat de buitenzijde van de kerk wordt gerenoveerd, maar in de oorspronkelijke staat blijft. Het uurwerk en de klok blijven behouden. Het ach terstallig onderhoud, zoals los zittende stenen en lekkende goten, wordt binnenkort aange pakt. De verkoop wordt gesloten onder voorwaarde dat de be stemming van de kerk wordt ge wijzigd tot woongebied en een subsidie voor onderhoud aan de toren door de gemeente wordt verstrekt- Het college van B en W komt hierover binnenkort met een voorstel naar de raad. De begraafplaats blijft eigen dom van de parochie. De toe stand van de kerk baart de in woners van Ossenisse al jaren zorgen. „De kern van ons dorp is ziek. Als er niets aan gedaan wordt gaat de patiënt dood." Zo vatte een van de bewoners de gevoelens die in het dorp leven onlangs samen op een bewo nersavond. De bewoners heb ben altijd gepleit voor een brede oriëntatie bij het vinden van al ternatieve bestemmingen. Als de buitenkant als beeldbepa lend gebouw voor het dorp maar behouden blijft. Te klein De kerk in Ossenisse, die dateert uit 1914, heeft in de zomer van 1998 haar deuren als bedehuis gesloten. De Willibrordusparo- chie was te klein om als zelf standige parochie te blijven functioneren. De parochie is met de Martinusparochie uit Kloosterzande gefuseerd tot de nieuwe parochie Ter Duinen. De eigenaar van de kerk, het bisdom Breda, wilde de kerk al leen verkopen als er een waardi ge bestemming voor het gebouw werd gevonden. „Die waardige bestemming is nu gevonden", zegt vice-voorzitter van het kerkbestuur T. Sey. „Wij wilden absoluut niet dat er een maga zijn of een opslagplaats voor landbouwmachines in de kerk zou komen. Ik hoop dat de paro chianen net zo gelukkig als wij zijn met de verkoop." De kerk van Ossenisse is verkocht aan twee projectontwikkelaars. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Hobby Computer Club (HCC) Zeeland staat helemaal niet van de ene op de andere dag op straat in Terneuzen. De club wil zelf weg uit buurthuis het Schelpen hoekje en heeft een aanbod om de zaal nog drie maanden te hu ren afgeslagen. Dat stelt B. de Krijger van buurthuiswerk Scas, de beheer der van het Schelpenhoekje, in een reactie op uitspraken van secretaris E. Mulder van de HCC. Scas en de HCC organiseerden tot nu toe samen de computer avonden in het Schelpenhoekje. Volgens De Krijger heeft de lan delijke HCC besloten om ac commodaties te zoeken van eni ge stand. „Weg uit buurthuizen en kleine zaaltjes, liever naar conferentie-oorden en chique hotels", aldus De Krijger. „Daarmee is de samenwerking tussen Scas en de HCC beëin digd. Het Schelpenhoekje kan geen chique accommodatie zijn en wil dat ook niet worden. Het Schelpenhoekje is een buurt huis voor gewone mensen met gewone prijzen." De HCC heeft zich uitgesproken om een andere plaats te zoeken vóórhaar clubavonden. De club wil volgens De Krijger haar on derdak in het Schelpenhoekje zo snel mogelijk verruilen voor het Churchillhotel. Scas heeft daarom besloten de samenwer king met de. HCC te verbreken. Scas heeft de HCC aangeboden nog drie maanden als gewone huurder gebruik te maken van het Schelpenhoekje, maar de club heeft besloten geen ge bruik te maken van dat aanbod. De computeravonden op iedere tweede donderdagavond van de maand in het Schelpenhoekje gaan gewoon door. Net als voor de samenwerking met HCC neemt Scas de organisatie op zich. Donderdag 10 oktober is de eerstvolgende bijeenkomst van de computerclub. Aanvang 20.00 uur en de toe gang is gratis. door René van Stee OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaal binnenkort de il legale mestzakken van varkens baron van Sleuwen aan de Maagdenbergweg, Coxydeweg en Sophiaweg op kosten van de varkenshouder verwijderen. Enkele weken geleden verstreek het ultimatum dat de gemeente Oostburg Van Sleuwen had ge steld. Omdat hierop verder geen reactie werd ontvangen, krijgt hij nu de rekening gepresen teerd. Het gaat naar schatting om enkele duizenden euro's. „Een rekening die hij zich had kunnen besparen, of die veel goedkoper was uitgevallen als hij die dingen zelf had verwij derd", aldus verantwoordelijk wethouder C. Bolijn-Hertzber- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ger. Zij voegt er aan toe dat de mestzakken al eerder zouden zijn verwijderd, als de verplich te vernietiging van de ruim 20.000 varkens van de betref fende bedrijven er niet tussen was gekomen. De dieren worden geruimd omdat ze met mpa- hormoon besmet veevoer heb ben gegeten. Met de verwijdering van de ille gale mestopslag is (voorlopig) een eind gekomen aan juridi sche touwtrekkerij tussen de ge meente Oostburg en Van Sleu wen. De varkensfokker plaatste de mestzakken met een opslag capaciteit van 2230 en 4000 ku bieke meter eind 1997, terwijl dit in strijd was met het bestem mingsplan. De gemeenteraad besloot vervolgens het bestem mingsplan niet te wijzigen. Hierna werd Van Sleuwen opge dragen de mestzakken te ver wijderen. Die besloot tot de gang naar de rechter. Zowel de rechtbank in Middel burg (april 1999) en de Raad van State (januari 2001) gaven de varkenshouder ongelijk. Advertentie Schotse Lambswool Q Pu overs door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het glas in de ramen van het wereldver maarde museum Het Louvre in Parijs is gemaakt in Sas van Gent. En ook de twaalfdui zend vierkante meter glas die is verwerkt in het gebouw van het Europese parlement in Brussel komt uit de productie hallen van het bedrijf aan de Westkade. Manager J. Zaman van de Glasfabriek Sas van Gent ver telde dat gisteravond aan de deelnemers van de laatste be- drijvencontactdag van de ge meente Sas van Gent en de plaatselijke Rabobank. De toehoorders hoorden daar van op, evenals van de uitleg dat het glas uit Sas ook wordt verwerkt in autoruiten, en rui ten voor vliegtuigen, treinen en trams. Op het programma van de be- drijvencontactdag, bezocht door honderd mensen, stonden drie bedrijfsbezoeken. Behal ve de glasfabriek boden ook transportbedrijf De Rijke en Van de Bilt Zaden een kijkje in de keuken. De glasfabriek is volgens Za man vrij onbekend in de eigen regio omdat het bedrijf in het. verleden altijd de verre export opzocht. „Maar daar komt wel verandering in", zo vertelde hij tijdens het bedrijfsbezoek. Na vijftien jaar krijgt cle Sasse glasfabriek namelijk weer een eigen productielijn voor dub belglas, en zet de dochteron derneming van Saint Gobain Glass een belangrijk deel van zijn product af in de Benelux, Scandinavië en Engeland, ter wijl Oost-Europa een groei markt is. Volgens H. van Ooteghem van de gemeente Sas is de bedrij- vencontactdag, die voor de tweede maal plaatsvond, afge keken van de gemeente Hulst. „Het is een schitterende me thode om contact te leggen. Niet alleen voor de mensen uit het bedrijfsleven, maar ook voor de gemeente. Ik hoop dat cle nieuwe gemeente het ook gaat doen." Het gezelschap, bestaande uit Sasse zakenmensen, ambtena ren en enkele leden van de ge meenteraad, trok er na de ont vangst met koffie en gebak in het stadhuis op uit om de be drijven te bezoeken. „Ik ga in het zaad", kondigde WD-ge- meenteraadslid M. Sparre- boom-Dupain schalks haar bezoek aan Van de Bilt Zaden in Sluiskil aan. 1 STREEKACTIVITEITEN AXEL-Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten; 14 uur: Bingo; De Halle; 14 uur: Kaarten, biljarten, creatief handwerken, 16 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 9.30 uur: Koersbal; 13 uur: Kaarten, biljarten; De Boemerang, 20 uur: Bingo; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; Café De Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; HEIKANT - Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden; 20.30 uur: Free Country Dancers beginners; 't Heike, 19.30 uur. Muziekfestival met jeugd en opleidingsgezelschappen; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST- De Lieve, 9.00 uur: Fysio gym en Engelse les; 9,30 uur: Bloemschikken; 13 00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bingo en bridge; Den Dullaert, 20.00 uur: Voorstelling De Mensenslurper; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Hervomd Kerkcentrum, 20 uur: Klankschalen concert Guirlande; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; Café Atlanta, 20.00 uur: Kaarten; ST. JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 19.00 22.00 uur: Jeugdsoos; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; Scheldetheater, 20.00 uur: Cabaret 'te paard'; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; ZANDSTRAAT - De Straete, 19.30 uur: Jeugdsoos vanaf groep 8 t/m 16 jaar; door Jean-Lou de Gucht VOGELWAARDE - Als raadslid kun je een brug slaan tussen de wijk- en dorpsraden en het col lege van B en W. Dat zegt VVD- lijsttrekker L. Reijns naar aan leiding van de eerste verkie zingsbijeenkomst die de VVD in Vogelwaarde heeft gehouden. De komende weken bezoeken de liberalen iedere week een kern in de nieuwe gemeente Hulst en praten met bestuurders van ver enigingen. „Vrijwilligers moet je koesteren", zegt Reijns. „Zij leveren de basisvoorziening in een dorp. Wat mij opviel is dat ze blij zijn met de herindeling. Er is hoop dat een aantal zaken beter aangepakt worden dan in de huidige gemeente. En van de angst die er zou zijn voor te lan ge lijnen naar de gemeente heb ik weinig gemerkt. Het open houden van een volwaardig lo ket in het gemeentehuis in Kloosterzande draagt daar on getwijfeld toe bij." Reijns maakt zich zorgen over de prijs van een rit door de Wes- terscheldetunnel. „Vier euro voor iedereen, dat vind ik getui gen van discriminatie van de in woners van Zeeuws-Vlaande- ren. Ik pleit er voor om dezelfde prijs te hanteren als cle maxima le korting van de veerboot, na melijk 2,20 euro." Reijns is het niet eens met zijn WD-collega in Terneuzen W. Broekhuysen. die mordicus tegen elk tarief voor de tunnel is. „Je moet niet proberen iets voor elkaar te krij gen wat toch niet lukt." De volgende bijeenkomst van de WD is op 9 oktober in De Linde in Kloosterzande om 21.00 uur. GROEDE - De dwarsfluitiste Il se Vromans en pianiste Veerle Eist verzorgen op vrijdag 11 ok tober een concert in de Lutherse Kerk in Groede. De twee muzi kanten brengen werken van Chopin, Fauré, Rachmaninov en Piazzolla. De voorstelling begint om 20.00 uur. foto Camile Schelstraete Manager J. Zaman van de Glasfabriek (rechts) geeft uitleg aan Sasse ondernemers. Advertentie vJ.éb*i.s^ 0116-601273

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45