a Asielzoekers weg uit Zuiddorpe oTi Rioleringsproject Schone Kreken nadert slotfase Cultureel centrum op locatie kerk ii Opnieuw ijsbaan op Markt Terneuzen Motorcrosslawaai in Axel objectief gezien toch niet toegenomen Oud papier in heel Terneuzen opgehaald opfiinuv/ m\ iviooi giüüt mki' A LAND Plannen voor zorgunit voor ouderen op plek Lindenhof Tips overval juwelier in Sluis HHiM YOLLiiDIGü Wlülïliijli zeeuwse almanak Mobieltje in De Staten van Zeeland. Vandaag rechtstreeks op Omroep Zeeland Radio, Televisie en Internet. Hotel Sluiskil blijft voorlopig asielziekers opvangen PZC ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 4 oktober 2002 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Vorst of geen vorst, Zeeuws-Vlaanderen is eind dit jaar in ieder geval op nieuw verzekerd van ijspret. Van 14 december tot en met 5 ja nuari ligt er namelijk opnieuw een kunstijsbaan op de Markt in Terneuzen. Sterker nog, de Stichting Ter- neuzen On Ice stelt zich ten doel tenminste de komende vijf jaar dit winterse evenement te orga niseren. De stichting is gisteravond offi cieel opgericht en is tot stand gekomen door samenwerking tussen het Coördinatie Manage ment Terneuzen, Bureau Evene menten Coördinatie en de werk groep Kerstmarkt. De baan is dit jaar zelfs groter dan de ijspiste die er vorig jaar lag. Die had de afmetingen der tig bij tien meter, de baan die er nu komt te liggen meet veertig bij twaalf meter. De openingstijden van de schaatsbaan zijn van 12.00 uur tot en met 22.00 uur van maan dag tot en met zaterdag, en van 14.00 uur tot 19.00 uur op zon dag. Een kaartje kost naar ver wachting 2,50 euro zonder schaatsen, en vijf euro met de huur van schaatsen inbegrepen. De definitieve vaststelling moet nog plaatsvinden door het stichtingsbestuur, evenals de nadere invulling van de omlijs tende attracties. Zeker is in elk geval al wel, dat er weer een pof fertjeskraam langs de ijsbaan komt te staan. De kunstijsbaan lag er vorig jaar voor het eerst. Toen maak ten er zo'n tienduizend schaats liefhebbers uit de wijde omtrek gebruik van. door Euqène Verstraeten AXEL - Het lawaai van het mo torcrossterrein in Axel is de af gelopen tijd niet luider gewor den. De geluidsnormen zoals die zijn opgenomen in de vergun ning van de Stichting Recrea tieve Exploitatie Smitsschorre (RES) worden niet overschre den. Recente metingen door de pro vincie hebben dat volgens gede puteerde A. Poppelaars uitge wezen. Het blijft dan ook een raadsel dat het aantal klachten over geluidsoverlast van het motorcrossterrein de laatste twee jaar enorm is toegenomen. „De metingen wijzen het uit", zegt Poppelaars, „het geluid is hetzelfde gebleven. Dus zal het waarschijnlijk te maken hebben met de gevoelsbeleving van de mensen. Ook de windrichting zal een rol spelen bij de ervaring van geluidsoverlast. In Axel is al geopperd dat de toename van de geluidsoverlast wellicht te maken heeft met het slopen van het oude gebouw van zorgcentrum De Vurssche. „Maar dat kan haast niet, want ook daarvoor was er al een toe name van het aantal klachten", weet de gedeputeerde. Op ver zoek van burgemeester J. Mul der van Axel belegt de provincie binnenkort in Axel een bijeen komst over de problemen rond het motorcrosstex'rein. „Ik heb begrepen dat er behoeft is aan een dergelijke bijeenkomst, zo dat iedereen zijn hart eens kan luchten", zegt Poppelaars. „Wij kunnen dan eens horen wat de klachten precies zijn." Behalve de onwonenden van het ci'oss- texrein worden ook de gemeente en de stichting RES uitgeno digd. Wanneer de vergadering wordt gehouden is nog niet be kend. Op dit moment loopt de procedure rond een nieuwe ver gunning-aanvraag van stich ting RES. In het kader daarvan moet ook al een hoorzitting worden gehouden. De stichting heeft gevraagd om het aantal uren dat volgens de huidige vergunning gereden mag worden te mogen uitbrei den. „Dat ligt uiteraard nogal gevoelig", weet Poppelaars. „We moeten eerst ondei-zoeken welke effect dat heeft op de ge luidsbelasting en of we een uit- breiding hoe dan ook wel wil len." Als er op korte termijn in het kader van die pi'ocedure een hoorzitting moet plaatsvinden, woi'dt die mogelijk gecombi neerd met het algemene gesprek over het crosstei-rein. „Want het heeft weinig zin om binnen een paar weken tijd twee bijeen komsten te organiseren", vindt de gedeputeerde. Spontaan Burgemeester Mulder denkt dat beide zaken toch beter geschei den kunnen worden. „Een for mele hoorzitting over de ver gunning is toch iets heel anders dan een infoi-meel gesprek met alle beti'okkenen. Iedereen kan dan spontaan zijn zegje doen. Het provinciebestuur wil graag dicht bij de mensen staan. Nou, dan is dit een uitgelezen kans." In wat voor vorm het ook ge beurt, volgens Poppelaars zal de bijeenkomst in ieder geval er gens in november worden ge houden. Hij wijst er nog op dat er in principe geen haast bij is, omdat het ci'ossseizoen toch is afgelopen. SLUIS - De aandacht voor de overval op een juwelierszaak in Sluis op de Belgische televisie zender TV1 heeft afgelopen woensdagavond al drie bruik bare tips opgeleverd. De overval werd in april van dit jaar gepleegd. De Vlaamse vari ant van Opsporing Verzocht vroeg mensen met informatie zich te melden. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Het oud papier in de gemeente Terneuzen wordt voortaan één keer per maand opgehaald in alle kernen en wij ken. De gemeente doet dat in samen werking met verschillende ver enigingen en kerkelijke instel lingen. De vuilniswagens en chauffeurs worden beschikbaar gesteld door de gemeente en de vrijwilligers van de verenigin gen halen het oud papier opMet deze nieuwe wei'kwijze garan deert de gemeente dat het oud papier voortaan structureel wordt opgehaald in de gehele gemeente, met uitzondering van de adressen in de polders. De verenigingen en instellingen die meedoen, houden aan hun inspanningen geld over, want ze krijgen 3,6 eurocent voor iedere opgehaalde kilo oud papier. Het nieuwe inzamelsysteem be gint morgen. Dan gaan leden van de scouting Hubertus op pad om in de wijken Serlippens, Othene en Othenepolder het pa pier op te halen. Dehannonie de Vliegende Hollander doet dat in Zeldenrust, St. Anna en de Kx-aag. Andere vei*enigingen en instellingen halen op andere tijdstippen oud papier op. Bij de gemeente is daarvan een sche ma verkrijgbaar. Het oud papier moet op de op haaldag uiterlijk om 9.00 urn 's morgens gebundeld buiten staan. Advertentie Natuurlijk bij: DE TANDPROTHETISCHE KLINIEK WESTDORPE voor ziekenfonds en particulierverzekerden Steeland 5 Westdorpe 0115-451280 Kunstgebitten/reparaties klaar terwijl u wacht specialist in prothese technieken Wat kostte het die Bevelan der vijf jaar geleden een moeite bescheiden te blijven toen bedrijfsgenoten rond hem dromden om zijn nieuw ste aanwinst te bewonderen. Een mobiele telefoon! Het toestel was voornaam blauw, lag aangenaam in de hand en er viel mee te bellen dat het een aard had. De flauwe grappen die zijn collega's maakten, werden ingegeven door regelrechte jaloezie. Met de jaren en met hel voor- schrijden van de ontwikke lingen in de mobiele telefonie heeft de naijver opwekkende aanschaf van destijds veel van zijn glans verloren. Wan neer het toestel gaat, schim pen collega's nu dat zijn koel kast zo'n herrie maakt en het feit dat de telefoon slechts over drie tonen beschikt (hard, zacht en uit) roept slechts medelijden op. Wordt het niet eens tijd een nieuwe- aan te schaffen, opperde ie mand laatst.. Zo'n gaaf klein gevalletje met vierenzestig beltonen, een weggewerkte antenne en mogelijkheden om te wippen en te wappen. „Laat maar", sprak de mo bielpionier van weleer. „Ik krijg toch alleen maar verve lende telefoontjes." Radio: vanaf 09.00 uur Televisie: vanaf 09.50 uur www.omroepzeeland.nl door Euqène Verstraeten ZUIDDORPE - Het asielzoe kerscentrum Lindenhof in Zuiddorpe wordt per 1 novem ber volgend jaar gesloten. De Axelse wethouder J. van Schaik wil dat de Lindenhof dan me teen wordt afgebroken om plaats te maken voor de bouw van een zorgunit voor ouderen, woningen en een winkel. Ondei-harxdelingen tussen Van Schaik en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers hebben geresulteerd in de afspraak dat het asielzoekerscentrum in de Lindenhof wordt opgedoekt. „We gaan dat zo doen dat de Lindenhof niet leeg komt te SLUISKIL - Hotel Sluiskil blijft nog tot 1 februari 2005 aanvullende opvang aan asiel zoekers bieden. Tijdens de informatie-avond over de verlenging van het op- vangcontract werd abusievelijk gemeld dat de asielzoekers per 1 januai-i 2005 definitief uit Sluiskil zijn verdwenen. Wet houder E. Kerckhaert meldde gisteren echter dat het contract op 1 februari 2000 is ingegaan en door de verlenging met twee jaar op 31 januari 2005 af loopt. Advertentie staan, want dat zou niet goed zijn voor het dorp", zegt Van Schaik. Bovendien moet ook nog rekening worden gehouden met de basisschool. Deze ziet het aantal van 85 leerlingen plotseling fors verminderen, omdat er nu twintig kinderen van asielzoekers op school zit ten. De school krijgt daarom een afbouwi-egeling. „De Lindenhof sluit dan vol gend jaar november definitief", aldus Van Schaik. „In die perio de kunnen we een goed plan ma ken voor de toekomst van de Lindenhof." Samen met de Re gionale Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging en het Axelse woonzorgcentrum de Vurssche hoopt Van Schaik een woonzorgunit te kunnen reali seren voor tussen de vijf en tien ouderen. Daarnaast zouden er seniorenwoningen en particu liere woningen moeten worden gebouwd. Ook ziet Van Schaik er graag de realisering van een zogenaamde brede winkel, die meer biedt dan de dagelijkse boodschappen. „Denk bijvoor beeld aan een postkantoor of een informatiepunt van de ge meente", aldus Van Schaik. Om de plannen te kunnen realiseren moet de huidige Lindenhof worden gesloopt. De eigenaar van het gebouw heeft volgens Van Schaik al laten weten graag mee te willen werken aan de uit voering van de plannen. Er moet nog wel worden bekeken of een en ander financieel haal baar is. Van Schaik wijst er op dat de Zuiddo:rpse bevolking tien jaar lang de opvang van asielzoekers heeft opgepakt. „Dan is die taak nu wel volbracht", stelthij. Het zelfde geldt volgens hem voor de hele nieuwe gemeente Terneu zen, waar in 2005 het enige nu nog overgebleven asielzoekers centrum in Sluiskil wordt opge doekt. Per 1 oktober wordt asielzoekerscentrum de Lindenhof gesloten. foto Camile Schelstraete legd in de richting van restau rant De Tol in Eede, inclusief twee woningen in Middelburg, dat wordt aangesloten op de Belgische riolering in Middel burg. Het tweede deelproject, waarbij het waterschap Zeeuws-Vlaan deren optreedt als projectleider, omvat onder meer de aanleg van het Kei'kepadje van Middelburg naar Heille (voor rekening van Sluis-Aardenburg) en het uit baggeren van de Molenkreek op de Nederlands-Belgische grens bij Middelburg (voor rekening van de gemeente Maldegem en het waterschap). In afwachting van de Belgische plannen voor de aanleg van de riolering in de Fortuinstraat, heeft de gemeente Sluis-Aar denburg de reconstructie inclu sief de vervanging van de riole ring in de Scheidingsstraat uitgesteld. Binnen het krediet in het kader van Duurzaam Veilig zijn deze werkzaamheden wel uitgevoerd op de Rijksweg. De gemeente Sluis-Aardenburg zet een deel van dit krediet nu in als cofinanciering van het pro ject Schone Kreken III voor de vervanging van de riolering in de Scheidingsstraat in Ee de. door René van Stee SLUIS - In kader van het grens overschrijdende project Schone Kreken in de West-Zeeuws- Vlaamse grensstreek staat op korte termijn het eerste deel van de derde fase (Schone Kreken ni) op het programma. Eerder werd, met subsidie van de Eure- gio Scheldemond, al drukriole- ring aangelegd op De Biezen bij Eede en op de St. Pietersdijk bij Aardenburg. De oude rioleringen loosden het water eerst via een zogenoemde septictank op de kreken, maar dat wordt per 1 januari verbo den. Schone Kreken III is opgedeeld in twee fasen. Het eerste deel project omvat de aanleg van een gescheiden rioolstelsel in de Fortuinstraat, uitgevoerd door de gemeente Maldegem. Het vuilwaterriool wordt door een pompstation en een rioolpers leiding aangesloten op het Ne derlandse rioolstelsel in de Scheidingsstraat in Eede. Hier komt in plaats van het gemeng de rioolstelsel een gescheiden rioolstelsel, waarvan het regen watergedeelte wordt aangeslo ten op het regenwaterriool in de Fortuinstraat. Verder wordt een riool aange- Advertentie) Al» naar Mora inacksnags* en 3 november 2002 verandert SixFlags Holland >ra SnacksFlags, het grootste snackpretpark van de ld. Met twee streepjescodes van Mora producten je gratis één toegangsbewijs! )e moet wel je ingsbewijs reserveren via de Mora SnacksFlagslijn. SnacksFlags betekent een fantastisch uitje met iele gezin! De hele dag genieten van spannende :ties zoals de Goliath en Superman The Ride en irlijk de lekkere snacks Mmm... van Mora! 2 Mora SnacksFlagslijn: 0900-2002020 (5o<pm) •f naar www.monx.nl, door Harold de Puysseleijer SAS VAN GENT - De gemeen te Sas van Gent laat onderzoe ken of het nieuw te bouwen so ciaal-culturele centrum op de locatie van de voormalige her vormde kerk aan de Oostkade kan komen. Dat besluit is genomen na de recente ontwikkelingen rond om de supermarkten in Sas. Door de verdwijning van het Albert Heijnfiliaal blijft de Cl000 aan de Wilhelminalaan als enige supermarkt over in Sas. De gemeente verwacht toenemende parkeerdrukte in de omgeving, zeker als daar ook nog het nieuwe multifunc tioneel centrum komt te staan, legt J. Hemelaar van de ge meente Sas van Gent uit. Uit eerder uitgevoerd parkeer- onderzoek, is verder naar vo ren gekomen, dat er aan het Keizer Karelplein en de Oost kade nog wel voldoende par keergelegenheid is. Vandaar dat nu het kerkgebouw in beeld is gekomen. De gemeenteraad stemde eer der in met de nadere uitwer king van het plan om een nieuw multifunctioneel wel- zijnscentrum te bouwen op de plaats van het huidige ciütu- reel centrum De Speye aan de Wilhelminalaan. Dat nieuwe centrum moet on derdak bieden aan de biblio theek, verenigingen die actief zijn op sociaal-cultureel ge bied en een loket voor diensten De voormalige hervormde kerk aan de Oostkade. van de nieuwe gemeente Ter neuzen. Het college van burgemeester en wethouders heeft nu op dracht gegeven aan een extern adviesbureau om onderzoek te doen naar de mogelijkheid het multifunctioneel centrum te vestigen op de plek van de her vormde kerk. De studie moet er uitsluitsel over geven of het kei'kgebouw in te passen is in het plan. foto Peter Nicolai Of het alternatief voor de hui dige locatie van De Speye ook financieel haalbaar is, moet eveneens nog blijken. Bijko mend probleem is mogelijk bo vendien, dat het terrein aan de Oostkade vervuild is met lood. De gemeente streeft er naar in ieder geval nog dit jaar een de finitief besluit te nemen over de bouw van het nieuwe wel- zijnscentrum. „Het is een beeldbepalend ele ment en mijn persoonlijke in steek is dat zoveel mogelijk van de kerk - en met name de toren - behouden moet blij ven", zegt Hemelaai". Hij voegt daar aan toe dat er in ieder ge val een beeldbepalend gebouw voor de kerk in de plaats moet komen, als het om technische redenen niet mogelijk is (delen van) de kerk in te passen in het nieuwe welzijnscentrum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43