Reactorvat is nog als nieuw Beelden verrassen voorbijganger PORTK.S PZC Mobiele tangosalon doet Zierikzee aan 12 Historische boerderijen verdwijnen veel te snel kunst cultuur Kerncentrale lezers schrijven Zeeuws-Vlaams Kamerorkest geeft optreden Irak VI Irak VII Documentaire De Ramp in Zeeuwse bioscopen LPF Resoluties Kuitert III Rutger Wolfson in bestuur van Filmfestival Feestelijke opeoH- vrijdag 4 oktober 2002 DEN HAAG - Historische boer derijen verdwijnen in een veel te rap tempo. Sinds 1940 is de helft van de 190.000 boerderijen ge sloopt, vooral de laatste tiental len jaren. „Schokkend", noemde voorzit ter M. Hendriksen-Ansing van de stichting 2003 Jaar van de Boerderij deze ontwikkeling. De stichting 2003 Jaar van de Boerderij gaat volgend jaar met tal van activiteiten proberen de afbraak van 'ons cultuurhisto risch erfgoed op het platteland' te stoppen. Nationale monu mentendag, de landelijke fiets dag, de week van het platteland, ze zullen in het teken staan van dit streven. En er wordt onder meer een restauratiebeurs (15 tot 17 mei) en een boerderijen estafette gehouden. Te weinig historische boerderij en hebben nog een beschermde status, aldus de stichting 2003 Jaar van de Boerderij. In heel Nederland gaat het om bijna ze ven procent. Zeeland loopt daarbij nog achter met vijf pro cent, oftewel 156 van de 3100 boerderijen die voor 1940 zijn gebouwd. Alleen een beschermde status is niet voldoende, beseft voorzit ter Hendriksen-Ansing. Daar om wil de stichting een discussie over wat er wel en niet mag in die panden. Het moet bijvoor beeld gemakkelijker worden een historische boerderij te splitsen in meerdere woningen. Staatssecretaris Van Geel van Vrom die het rapport "Behoud boerderijen met beleid' in ont vangst nam, pakte die hand schoen op. „Het is onomstreden dat er in die boerderijen activiteiten kunnen plaatsvinden die sa menhangen met de landbouw en", voegde hij op persoonlijke titel toe, „de huisvesting van meerdere huishoudens moet kunnen, als het historische ka rakter niet wordt aangetast." Om het behoud van historische boerderijen te bevorderen is Van Geel van plan 'te bekijken' of de subsidieregelingen voor monu mentenzorg kunnen worden vereenvoudigd. door Maurits Sep Het feestje voor de overwinning op het Rijk over het openblijven van de kerncentrale Borssele hebben ze nog tegoed. Na zondag pas kunnen de me dewerkers van EPZ het glas heffen op de toekomst. Tot dan zijn alle verloven ingetrokken voor de jaarlijkse revisie van de kerncentrale. Bijna twee w^ken geleden werd de nu cleaire stroomfabriek uit bedrijf geno men. Niet van het ene op het andere mo ment, maar geleidelijk. In het hart van de centrale is het heel heet, dus de tem peratuur moet langzaam afkoelen voordat controleurs en monteurs overal bij kunnen. Bovendien kunnen veel componenten alleen maar getest wor den in bepaalde fases: tijdens het af koelen, als de centrale helemaal uit be drijf is, als die weer in bedrijf wordt genomen, en veel momenten daartus sen. Jan Schillemans begeleidt de revisie, beter bekend als 'splijtstofwisselperio- de', maar intern kortweg 'de stop' ge noemd. Hij houdt in degaten of de plan ning die vooraf is gemaakt, gehaald wordt. „We lopen een klein beetje ach ter", bekent hijVoor de revisie waren tien dagen uitgetrokken, maar er is twee dagen vertraging opgelopen. „Het zal zondagavond worden voor we weer stroom aan het elektriciteitsnet gaan leveren." De achterstand baart hem geen zorgen. Er is namelijk geen sprake van mense lijke fouten of materiële schade, slechts van twee technische oorzaken. „Het reinigen van het primaire systeem, waai- alle delen van de centrale op sa menkomen, duurde langer dan ver wacht. Daar is weinig aan te doen. Je ziet pas bij het openmaken hoeveel edelgassen vrijkomen en hoe lang het reinigen duurt. Het andere werk moet daar gewoon op wachten, zodat de mensen veilig kunnen werken." De andere oorzaak ligt buiten de cen trale. Het water van de Westerschelde is te warm. Schillemans: „Het deksel van het reactorvat mogen we pas losmaken na een bepaalde afkoelperiode. Het koelen gebeurt met Scheldewater. Is dat één graad warmer, dan duurt het af koelen meteen al uren langer." Vroeger, toen voor de splijtstofwissel- periode zes tot zeven weken werden uitgetrokken, was dat niet zo erg. Maar nu het schema is ingekrompen tot een dag of tien, leidt de geringste tegenslag tot een niet meer in te halen achter stand. „In een krappe planning telt elk Medewerkers van EPZ zijn bezig met de jaarlijkse revisie van de kerncentrale. we onze mensen efficiënter inzetten, kunnen we meer werk in een kortere pe riode verrichten. Bovendien werken we 24 uur per dag door, we stoppen niet meer." Ook de splijtstofwisseling gaat anders. „Vroeger haalden we alle 121 staven er uit, zetten ze in het opslagbassin, con troleerden en repareerden het vat, plaatsten de bruikbare staven terug en vulden ze aan met nieuwe. Maar omdat er meestal toch weer tachtig teruggaan, halen we er nu alleen nog maar uit wat we niet meer terug willen hebben. De rest zetten we op een andere plaats, zo dat elke plaats in het reactorvat even zwaar wordt belast. Dit noemen we de reshuffle-stop. En die levert enorme tijdwinst op." Kwaliteit Toevallig moesten deze keer wél alle splijtstofstaven verwijderd worden, omdat er extra inspecties nodig waren aan het reactorvat. Daarvoor moest het helemaal leeg zijn. Schillemans is on der de indruk van de kwaliteit van het vat. „Het ziet er nog als nieuw uit." uur. De 43 uur die we nu achterlopen, krijgen we dus niet meer weggewerkt." Dat is meer dan jammer; het kost EPZ geld. Op de vrije energiemarkt kan geld verdiend worden door goedkope stroom (wat kernenergie is) te maken. Maar zolang de centrale uit bedrijf is, wordt er geen stroom gemaakt en dus ook niks verdiend. Het schema was strak, maar niet on haalbaar. Die zeven weken die vroeger werden uitgetrokken, zijn echt niet meer nodig, stelt Schillemans. „Omdat foto Mechteld Jansen Dat is mede te danken aan de enorme opknapbeurt die de kerncentrale in 1997 heeft ondergaan, de zogenoemde modificatie. Volgens directeur Jos Bon- gers van EPZ kan de centrale nu zelfs langer mee dan oospronkelijk gepland. Schillemans is het met hem eens. De re visie toont volgens hem aan dat de le vensduur van systemen en componen ten langer is dan voorspeld. De revisie staat onder scherp toezicht van de overheid. Inspecteurs van de Kernfysische Dienst kijken over de schouders van de EPZ-mensen mee. Schillemans heeft de brief klaar waarin staat dat alle controles zijn uitgevoerd en dat de centrale weer opgestart kan worden. Maar die brief alleen is niet voldoende. Schillemans: „We moeten alles wat we gedaan hebben, kunnen aantonen. Daarvoor vullen we allerlei controle lijsten in. Dat is ook voor onszelf be langrijk. Als er ooit eens een pomp uitvalt, moet je weten wat er in het ver leden mee is gebeurd. En niet alleen we ten wat er aan de hand is, maar ook waaróm. Zo leer je van elke revisie." door Hans Rooseboom BERGEN OP ZOOM - Kunst om het contrast, om de shock. Vier endertig monumentale kunst werken staan, hangen, liggen óf drijven in de binnenstad van Bergen op Zoom. Onder de titel Hof van Heden zijn ze geplaatst door de Bergse Stichting KROT CO: niet omdat ze zo mooi passen in de omgeving, maar omdat ze er juist met passen. Opgedoft theaterpubliek, netjes in rijen gezeten bij een voorstel ling in de schouwburg? Een le ger van anonieme gezichten van moslimvrouwen met hoofd doekjes? Of gewoon een hoe veelheid lege eierschalen, om wikkeld met stropdassen in alle kleuren? In het pand Blauwe- handstraat in Bergen op Zoom is deze inventieve installatie van Ellen Gieles te zien. Het is een kunstwerk in de categorie 'hoe kómt iemand erop?' Dat geldt voor meer van de 34 monu mentale kunstwerken die ver spreid door de binnenstad van Bergen op Zoom zijn opgesteld. TERNEUZEN - Het Zeeuws- Vlaams Kamerorkest treedt morgen op in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen. Het orkest wordt geleid door Ad van de Wege. Op het programma staat barok muziek van Handel, Vivaldi en Schïekhardt. Het concert begint om 20.00 uur. Hof van Heden heet de beelden manifestatie in tuinen en bin nenplaatsen van Het Markie zenhof, van de Bergse bibliotheek, van de Gertrudis- kerk. het stadhuis, het Ravelijn en het Gertrudishofje. Hangen de vijfhonderd tere ei erschalen en stropdassen van Ellen Gieles veilig uit de wind, de meeste kunstwerken van de manifestatie Hof van Heden staan buiten, blootgesteld aan zon, regen, wind en aan bewon derende of hoofdschuddende blikken van voorbijgangers. De organisatie is in handen van het Bergse kunstenaarscollec tief KROT CO, een groep van vijf beeldend kunstenaars die zich inzet voor het promoten van kunst en kunstenaars in West-Brabant en West-Vlaan deren. De beeldenopstelling in de Bergse binnenstad is zorg vuldig samengesteld en dient volgens een vastgestelde route bekeken en beleefd te worden. De start van de route ligt in de bibliotheek, waar ook een boek je verkrijgbaar is mei tekst en uitleg. De opdracht die Hof van Eden zich had gesteld, was niet om beelden en omgeving met el kaar te laten harmoniëren, maar juist om het contrast tus sen de beelden en de historische omgeving van de Bergse bin-' nenstad zoveel mogelijk te be nadrukken. De kunstwerken moeten liefst felle reacties op roepen. En dat is gelukt. De be jaarde bewoners van het Sint Gertrudishofje bijvoorbeeld, riepen 'schande, schande!' toen voor him deur- de gigantische constructie 'Multicultureel lief deswerk' werd neergepoot. En het reuzenstrijkijzer op de bin nenplaats van Het Markiezen- Assemblage van vijfhonderd stropdassen en lege eieren door Ellen Gieles. foto Ben Steffen hof ontlokt aan menig voorbij ganger een misprijzende blik. Overigens zijn eerst de locaties uitgezocht, en daarna pas de kunstwerken die bij de locaties passen. Omdat meer dan 110 kunstenaars zich aanmeldden, was er ruime keus. Aan de expo sitie doen drie Zeeuwen mee: Wim Bakker, Arie Berkulin en Teja vanHoften. Dolblij De kunstenaars zijn in de mees te gevallen dolblij dat ze hun werk eindelijk een keer kunnen uitstallen. Van Pel: „Ze zijn af hankelijk van dit soort manifes taties. Het 'Multicultureel lief despark' van Jos Beurskens is zo groot, dat het maar heel soms tentoongesteld kan worden." Zo biedt Hof van Heden aan kunstenaars een unieke kans om te exposeren in een ambian ce die voor kunst heel voordelig is, zij het in dit geval in omge keerde zin. Alle locaties zijn voorbeelden van historisch Ne derlands stedenschoon, en de inrichters hebben hun best ge daan er werk bij te zoeken dat zo veel mogelijk detoneert. Soms moet je goed opletten, want je kijkt langs sommige beelden gemakkelijk heen. Niet vanwege de afmetingen, maar vanwege de verborgen of onver wachte locatie. Ergens in de schaduw van de Gertrudiskerk staat de enorme installatie 'Over dè noodzaak van tuinieren' van de Tilburgse kunstenaar Maarten Fleuren. Een beeld, dat speciaal voor de ze locatie is gemaakt en dat ze ker nadere contemplatie ver dient. Hof van Heden, tot 28 oktober in Bergen op Zoom, route start bij bi bliotheek. Locaties open op woens dag, zaterdag en zondag. Sommige buitenlocaties zijn continu ge opend. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche- nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet datdt redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worder niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Der* dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge- weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de PZC van 24-9 staat dat eenheden van de Nederlandse luchtmacht 'gereed voor bom barderen' van Afghanistan zijn. In de uitgave van 6-9 staat op de titelpagina dat onze Kamer 'steunt aanval op Irak'. Onder de slaafse jaknikkers en amen- praters op alles wat Bush wil, staan partijen - naast de grote partijen - zoals SGP en Chris tenunie. In mijn Bijbel staat on der andere 'Zalig de vredestich ters, want zij zullen kinderen Gods genoemd worden' (Matth. 5:9). Als dienaar van het Godde lijk Woord, als slachtoffer van het communisme, en ook als his toricus die de leugens bestrijdt, protesteer ik tegen het dilet tantistische avonturisme waar mede men Nederlandse levens wil offeren op het satanische altaar van het USA-imperialis- me, waar het Kwaad goedge praat wordt. Ook ben ik veront waardigd over de slaafse houding van de twee genoemde pseudochristelijke partijen, die gehersenspoeld zijn door de pro-Amerikaanse massahyste rie. Ik was jaren geleden tegen de Golfoorlog, en dus ook nu te gen de volkerenmoord door de USA. President Saddam Hus sein hoeft dus niet via de CIA ge wipt te worden. Laat deze taak aan de bevolking over. En om dat ik christen ben die geen ge mene zaak met waarheidsver- draaiers wil maken, zeg ik mijn lidmaatschap van de Christen- Unie op. Hun handel en wandel is in tegenspraak met wat in de Bijbel staat. Ds. Johannes A. von Héjjas SSD Tussenmedel 1 Middelburg door AH Panków ZIERIKZEE - Winkelend publiek in de binnenstad van Zierikzee kan morgen middag plotseling verrast wordendoor een opmerkelijk gezelschap dat met auto, caravan en mobiele tangosalon een plekje op het Havenplein zal inne men. Deze 'Argentijnse' familie De La Puntada geeft op haar geheel eigen, lu dieke wijze openbare tangolessen en een demonstratie. Het betreft een straattheaterproject van Het Getij, de werkplaats amateur- kunsten Zeeland. Met het optreden in Zierikzee begint een tocht door de pro vincie met optredens in verschillende sleden. „Het is een experiment waarin dans, toneel en beeldende kunst sa menkomen". zegt ambtelijk secretaris Willem Huijbreghs van de theater werkplaats. Volgens hem moet uit deze tournee de komende weken blijken hoe die vermenging van kunstvormen uit pakt. Het Getij produceerde al meerdere ma lei bijzondere producties met een combinatie van professionele en ama teuristische kunstbeoefenaars in ver schillende disciplines. Dit keer werd dramadocente/regisseur Katinka van den Dool uitgenodigd een straatthea terproject te maken. Het moest over 'tango' gaan en een 'caravan' moest er een belangrijke rol in spelen. „Ik houd er wel van zo'n kader aangereikt te krijgen. De opdracht straattheaterpro ject alleen zou me te oeverloos zijn", zegt Van den Dool. Voor het professio nele aandeel in de dansuitvoering werd Stichting Tango Al Azar, de tango- school in Middelburg uitgenodigd. Verder tekende beeldend kunstenaar Simon Haen uit Tilburg samen met Bob Goehart uit Vlissingen voor ontwerp en uitvoering van de caravan. Rondreizen Van den Dool werd door de tango bijna vanzelfsprekend op het idee van een 'Argentijnse' familie gebracht. Dat het een rondreizende familie moest wor den, lag door de caravan ook al snel voor de hand. Met een globaal raam werk als basis ging zij aan de slag met enkele amateurtonelisten die wel zin hadden in straattheater. „Dat was best even zoeken, want lang niet iedereen roep 'hè ja' als je het over straattheater hebt. Je moet het echt leuk vinden." Op basis van improvisaties kwam het uiteindelijke verhaal tot stand. De toe schouwers maken de perikelen van de familie De La Puntada mee. De cara van is niet hun eigen bezit, maar be hoort aan de geldschieter, Oom Oc- eupado. Hij verwacht op zeer korte termijn aflossing van de schuld. Moe der Maria De La Puntada probeert er het beste van te maken, maar de rest van de familie werkt niet erg mee en VLISSINGEN - De documen taire De Ramp is vanaf donder dag 10 oktober in de Zeeuwse bioscopen te zien. De film van de in 's-Heer Hendrikskinderen opgegroeide Koert Davidse (1959), ging begin september met veel succes in première tij dens het festival Film by the Sea in Vlissingen. Vanaf donderdag draait hij in Vlissingen en Hulst. Later vol gen voorstellingen in Oostburg, Middelburg, Goes en Zierikzee. De Ramp is de eerste voor bio scoop gefilmde documentaire over de watersnoodramp van 1953. Het is het verhaal van slachtof fers die terugkijken op de ge beurtenissen tijdens de eerste twee dagen van de ramp en zij vertellen hoe dat hun leven na dien heeft beïnvloed. Davidse heeft ook niet of nauwelijks eer der vertoond historisch beeld materiaal gebruikt. In CineCity in Vlissingen draait De Ramp van 10 oktober tot en met 6 november dagelijks. In De Koning van Engeland in Hulst is de documentaire een week lang dagelijks te zien, daarna tot en met 30 oktober op zaterdag, zondag en woensdag. In het Ledeltheater in Oostburg draait de film op 2,4, 5 en 6 no vember, in 't Beest in Goes op 9, 10,13,19 en 20 november, en in Cinema Middelburg van 6 tot en met 9,11,13 tot en met 15 en 17 en 18 december. Datum (december of januari) en locatie voor Zierikzee worden nog bekend gemaakt. Ik weet wel, het is een beetje de 'Ver-van-ons-bed-show', maai bij twijfel niet inhalen, ik vind het nogal wat om duizenden on schuldige burgers de dupe te la ten worden van een soort presti gekwestie van Bush. Elf jaar geleden had men Saddam Hoes sein moeten elimineren. Die kans heeft men onbenut gelaten en dat was mijns inziens heel dom. Nu, als hij de inspecteur toelaat, kan en mag men geen zinloze oorlog beginnen. Men kan mij niet wijs maken dat wanneer Hoessein zijn hand overspeelt met wapens,, wij niet mans genoeg zijn hem een halt toe te roepen. Geen oorlog, geen onschuldige burgers het slacht offer laten worden van een pres tigekwestie! Harry MZ Boer Westerzicht 445 Vlissingen Als je leest wat er allemaal ge beurt in de Nederlandse politiek slaat de schrik je om het hart. In plaats van de regering te steu nen in deze toch al niet gemak kelijke tijd worden er onderlin ge vetes uitgevochten. Winnie de Jong is geen fractievoorzitter geworden en kan dat schijnbaar niet verkroppen. Dus maar kat ten op mensen die het politieke vak nog moeten leren en daar voor hun best doen. Je kunt nu eenmaal niet alles in één keer veranderen en er zijn nog andere partijen (gelukkig) waar je re kening mee moet houden. Deze dame moet maar geruisloos en snel verdwijnen. Donderdag dreigt ze met ontslag, vrijdag trekt ze het weer in. Beschuldi gingen worden de ene dag geuit en de volgende dag weer als een vergissing bestempeld. En het allerergste, ze weet niet meer wat ze 24 uur geleden gezegd heeft. Het gesprek bij Barend en Van Dorp vond ik ronduit pijn lijk om aan te zien. Laat ieder een het werk doen waarvoor wij ze gekozen hebben namelijk zo goed mogelijk het land bestu ren. A. van de Berge Arnelaan 31 Middelburg De Verenigde Naties zijn opge-j richt om de wereldvrede ti bevorderen. Te bewaren is een utopie. Dit houdt wel in dat dt' deelnemende landen zich ooi dienen te houden aan de resolu-j ties die door de VN worden aan genomen. Dit geldt voor Iral' maar ook voor Israè! (PZC 25-9). Toen Nederland i: 1940-1945 bezet was door he. nazidom en een deeltje van df. bevolking hiertegen in opstano kwam, werden zij verzetsmen sen genoemd. En terecht. Ech ter, als de Palestijnen in opstané komen tegen de Israëlische be zetters onder leiding van Adolf Sharon dan worden ze terroris ten genoemd. Israël negeert, ge-j steund door de USA als be schermheer en geldschieter, de1 resoluties van de VN.- Als Iral; hetzelfde zou doen dan dreigt Bush met een oorlog die wellicht het hele Midden-Oosten in brand kan zetten met alle gevol gen van dien. Heeft Bush sr Sad dam Hoessein destijds ge spaard, het zoontje zal pa's fout alsnog rechtzetten. Bush jt, handlanger van de oliebaron nen die zich opwerpt als leidei van de vrije wereld, aan de 'macht' gekomen door verkie zingsfraude, zal ondanks alle resoluties er niet tegenop zien om de Irakese bevolking de to! te laten betalen voor zijn oor logszuchtige houding. De geur van olie (geld) brengt hem in ho gere sferen, uitstijgend hovend- lijkenlucht van hen die geen en kei belang hebben bij welkt oorlog dan ook. Jan Giso1 Stationsstraat Oudelanii De heer Meulenberg uit Kam perland verwoordt in Lezers- Schrijven zijn ontsteltenis over uitspraken van de 78-jarige the-, oloog Kuitert. Nu is een socio-: loog niet per se een socialis. Hetzelfde geldt voor een theo loog, al is hij een godgeleerde, Hij is beslist niet altijd een diep gelovig mens. Wanneer de heer Meulmeester het volkomen lo gisch vindt dat Jezus geen biolo gische vader had en 'maagdelijk geboren moest worden' is dat voor velen volstrekt onaannel melijk. Dat een almachtige Goo niet op de normale wijze eet! kind verwekt is iets wat ook al in! Egyptische godenverhalen (Os iris en Isis) voorkomt en dat wart vele eeuwen vóór Christus' ge boorte uit Moeder Maria. Ooi voor islamieten is de natuurlij ke verwekking van een kinc door God ondenkbaar, dus wordt Christus niet als God- Zoon aanvaard. De dapper ge-j tuigende heer Meulenberg zal moeten aanvaarden dat v® voor hem vaststaat voor het me rendeel der mensheid helemae! niet zo is. In de prachtige kathe draal van Antwerpen staat een heel menselijk beeld van Marii met dikke buik en dat is vooreen, maagd niet logisch. Wonderen) houden op een wonder te zijn} zodra men deze zou kunnen ver klaren. Al dan niet geloven staal' ons althans in Nederland vrij. Ime Dekkei Den Omloop 2- 's-Heer Hendrikskinderei MIDDELBURG - Directeur Rutger Wolfson van de Vleeshal in Middelburg treedt toe tot he: bestuur van het Internationa Film Festival Rotterdam. Met de filmmakers Peter De! peut en Marion Hansel volgt hi; de teruggetreden bestuurslede! Felix Rottenberg, Kees Plin er Roberto Payer op. Wolfsor. werkt sinds twee jaar bij dt Vleeshal. Daarvoor studeerdf hij Kunst- en Cultuurweten schappen in Rotterdam. Advertentie ook de caravan geeft problemen. Spel en dans worden opgevoerd door Stich ting Tango Al Azar, Anneke van Jaars veld, Jolanda Kasse, Nico de Hamer, Lejon van Es, Jos van de Broeke, Ron Thiry, Marcel Dingemanse en Jacque line Verhulst. De voorstelling wordt zaterdag om 14.00 uur en om 16.00 uur opgevoerd op het Havenplein in Zierikzee. Verder maakt deze 'Argentijnse' familie zon dag 6 oktober haar opwachting op het de Ruijterplein in Vlissingen en daarna op zaterdag 12 oktober in Middelburg, zondag 13 oktober in Hulst, zaterdag 19 oktober in Goes, zaterdag 26 okto ber in Oostburg en zondag 27 oktober in Terneuzen. In Hulst beginnen de voorstelling om 14.30 en 16.30 uur, in de overige plaatsen steeds om 14.00 uur en 16.00 uur. de renovatiespecialist Nr. 1 bel ons U bent welkom vr. 4. okt. 10.00 tot 20.00 uur za. 5. okt. ïo.oo tot u.oo uur laat U zich maar verrassen! PORTAS-vakbedrijf Zeeland Scottweg 11b- 4462 GS Goes Tel.; 0626-8525 55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30