Plan voor amusementscomplex 11 Taxi naar de hondentrimsalon Brandschade meer dan miljoen euro Positie kleinere ziekenhuizen blijft onduidelijk LAND IP I ®1 f Discotheek The Nighttrain overweegt verhuizing naar bedrijventerrein Mortiere Goes sluit Cyberbunker om veiligheidsredenen Bouw multifunctioneel centrum Palet is af in De Staten van Zeeland. Vandaag rechtstreeks op Omroep Zeeland Radio, Televisie en Internet. Politie entert drugsschip in Vlissingse haven zeeuwse almanak Mobieltje PZC WALCHEREN vrijdag 4 oktober 2002 doorNadia Berkelder MIDDELBURG - Op het Mid delburgse bedrijventerrein de Mortiere komt mogelijk toch een discotheek. De gemeente is met de eigenaren van disco theek The Nighttrain in onder handeling over een verhuizing van het bedrijf. In het nieuwe gebouw moet ook een fitness centrum en een kinderdagver blijf komen. De betrokken partijen willen op dit moment weinig kwijt over de plannen. „Het is allemaal nog heel pril", zegt L. Groutars van de gemeente. „We zitten nog in de ontwikkelingsfase", aldus M. Franke van de Nighttrain. Het betrokken kinderdagverblijf, Baloe uit Vlissingen, weigert commentaar te geven. In het nieuwe complex is een sport centrum, een kids center, een ruimte met speelautomaten, een café restaurant en een disco theek annex partycentrum of congrescentrum gepland. Het geheel moet de naam Pleasure Park Zeeland krijgen. Er is nog veel onzeker over de plannen. De exacte locatie voor het complex is nog niet bekend. De gemeente is vaag. „Er wordt gespeeld met de gedachte om bij het PD V-terrein (het gebied bij de McDonalds) dergelijke functies onder te brengen'', zegt Groutars. Bovendien liggen er nog concurrenten op de loer. Zo wel voor het exploiteren van een kinderdagverblijf als een over dekte speeltuin hebben zich ook andere gegadigden gemeld. Parkeerbeleid De Nighttrain ziet wel brood in een verplaatsing van het be drijf. „Door het huidige par keerbeleid in de binnenstad kunnen we geen discotheek runnen", zegt Franke. De bin nenstad is sinds kort afgesloten voor auto's. „Door die palen zijn we zo goed als onbereikbaar ge worden." De discotheek trekt veel mensen van buiten de gemeente. Die bezoekers komen met de auto, die vaak ver van de discotheek geparkeerd moeten worden. „Als het slecht weer is, komen de mensen hier verregend bin nen." Het kinderdagverblijf wil ver schillende vormen van opvang gaan aanbieden. Naast gewone opvangplaatsen, wil men ook avond- nacht en weekerxdop- vang verzorgen. Die opvang moet dan zeven dagen per week en 24 uur per dag open zijn. De gemeente heeft de subsidieaan vraag voor het kinderdagver blijf voorlopig afgewezen. Om dat de locatie nog niet bekend is, kan de gemeente de aanvraag niet goed beoordelen. In het sportcentrum kan zowel binnen als buiten gesport wor den. Er zijn plannen voor een klimwand, een fitnesscentrum, een sauna, squashzalen en een outdoor centrum met tennisba nen en een waterskibaan. De discotheek zal uit twee zalen be staan en wordt multifunctio neel ingericht. Er kunnen fees ten, congressen of bijvoorbeeld vechtsportgala's worden gehou den. Als de plannen doorgaan, kan het complex in 2004 worden geopend. Dit voorjaar zei het college van B en W nog dat De Mortiere geen geschikte plaats was voor een discotheek. Een verzoek van een Vlissingse ondernemer om een er een discotheek te beginnen, werd toen afgewezen. door Rolf Bosboom KLOETINGE - De gemeente Goes wil de Cyberbunker in Kloetinge sluiten. Het onder zoek dat in gang is gezel na de brand van eind juli, heeft uitge wezen dat er momenteel allerlei regels worden overtreden. Het gemeentebestuur vindt het daarom 'onverantwoord' om er mensen te laten werken. Defensie heeft de vroegere com mandobunker enkele jaren ge leden verkocht aan ondernemer E. Bakker. Er werd een internet bedrijf in gevestigd, waardoor de naam Cyberbunker ont stond. Ook zijn er diverse ande re bedrijfjes in ondergebracht. Op 27 juli ontstond er tijdens werkzaamheden een flinke brand. Daarbij kwam een xtc- laboratorium aan het licht. Het incident was voor de ge meente aanleiding om na te gaan wat er allemaal in de bun ker gebeurt en of aan alle regels wordt voldaan. De uitkomst is dat er van alles mis is. De bedrijfsmatige activi teiten passen niet in het bestem mingsplan, er wordt illegaal ge woond in het complex, de regels uit het bouwbesluit en de bouw verordening worden overtreden (te weinig vluchtroutes, onvol doende verlichting en ventila tie, niet weggewerkte kabels) en rond de bunieer zijn bouwwer ken neergezet zonder vergun ning. Reden genoeg om bestuurs dwang toe te passen, vindt de gemeente. Kees Riemens haalt een van zijn passagiers op. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De bouw van de multifunctionele accommo datie Palet in de Middelburgse Magistraatwijk is klaar. De wethouders Albert de Vries en Adrie van 't Westeinde openen het gebouw officieel op donder dag 17 oktober. Voorafgaand aan de openings handeling vindt een feestweek plaats. Wijkbewoners kunnen dan op een informele manier kennismaken met de verschil lende activiteiten die worden georganiseerd in Palet. De Advertentie feestweek begint op maandag 14 oktober. De realisatie van Palet maakt deel uit van de herstructurering van de Magistraatwijk. De wijk krijgt een nieuw hart door de bouw van nieuwe woningen, een winkelcentrum en het nieu we multifunctionele gebouw. De vaste gebruikers zijn twee basisscholen (Leeuwenburch en Cypressenhof), Stichting Ar duin (kinderdagcentrum voor verstandelijk gehandicapten), Stichting' Kinderopvang Wal cheren, politie, stadstoezicht, de wijkvereniging Zuid, wijk beheer, de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en de Stichting Sociaal Kultureel Werk. door Ellen De Vriend MIDDELBURG - De Middel burgse stichting Cats Dogs heeft er een service bij: een die- rentaxicentrale. De dierentaxi verzorgt niet- spoedeisende ritten van huis dieren naar een dierenax-ts, trimsalon, dierenasiel of pen sion. De stichting richtte de cen trale op omdat niet iedereen over eigen vervoer beschikt en i'eguliere taxibedrijven veelal geen huisdieren vervoeren. „Wij vervoeren het huisdier, met of zonder het baasje, naar bijvoorbeeld een dierenarts of trimsalon. Ook haalt de taxi me dicijnen of voer op voor het dier", vertelt Kees Riemens van de stichting Cats Dogs. De nieuwe sex-vice van de stichting richt zich voorlopig op het stadsgewest Vlissingen/ Middelburg en geldt niet voor spoedeisend vexvoer, gevonden of gewonde (zwerf)diex-en. Behalve de dierentaxicentrale heeft de stichting Cats Dogs al vier jaar een uitlaat-, verzor- gings- en bemiddelingscentra- le. De uitlaat- en verzorgings centrale zorgt voor het uitlaten van de hond en het verzorgen van de kat. Bij deze dienstverle ning bestaat de keuze xxit een eenmalige uitlaatbeux-t of een vijf-, tien- of twintigstrippen- kaai-t. „In januari verandexd dat in een kaart voor vier, acht, zes tien of tweeëndex-tig stx-ippen", zegt Wil van Gestel, beroeps kracht van de stichting. De twee bex'oepskrachten, of één van de vrijwilligers, laten de hond uit op het tijdstip dat de eigenaar dat wil. Ook verzorgen zij kat ten in hun eigen huis. Op verzoek kan de service wor- Radio: vanaf 09.00 uur Televisie: vanaf 09.50 uur www.omroepzeeland.nl door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De grote brand bij het recyclingbedrijf De Jonge Sebra bv op het be drijventerrein Amestein in Middelburg heeft volgens eerste schattingen een schade van meer dan één miljoen euro ver oorzaakt. Omdat zich in de uitgebx-ande loods van het bedrijf gx-ote hoe veelheden kunststof lagen, die allemaal uit elkaar getrokken moesten worden, duurde het na blussen tot ver in de middag. Over de oorzaak bestond giste ren nog geen duidelijkheid. De technische recherche heeft een onderzoek ingesteld. Twee jaar geleden veroorzaakte een brand grote schade in de loods van het recyclingbedrijf. De bx-and werd rond half vijf ontdekt door de drie aanwezige medewerkers, die op dat mo ment koffiepauze hadden. De Jonge Sebra bv is een volconti- nu-bedrijf, dat kunststoffen veiwerkt voor hergebniik. In de honderd bij dertig meter grote loods lag tussen de 150 a twee honderd ton materiaal opgesla gen, variërend van tuinstoelen tot incontinentieluiers. Shred dermachines vex-werken de kunststof tot granxxlaat, dat weer wordt gebruikt als brand stof ixi kalkovens. De stadsgewestelijke brand weer zette direct vijftig mensen en groot materieel in. Vier blus- wagens, een ladderwagen, een hoogwerker en een groot ver mogen pomp werden ingezet om bluswater uit het Kanaal door Walcheren te halen. „Als je gx-o te bluskanormen moet inzetten, heb je veel extra water nodig", aldus brandweercommandant R. Maljaars. De eerste actie be stond uit het koelen van een tank met twintigduizend liter diesel en een tx-afostation. Rook Een kwartier na aankomst van de brandweer stox-tte het dak van de ijzeren loods al in. Dat ging gepaard met hoge vlam men en een enorme rookontwik keling richting Kleverskerke en Arnemuiden. Omdat bij een brand altijd het gevaar van ge vaarlijke stoffen bestaat, wei den metingen genomen. Daar uit bleek dat er geen gevaar voor de volksgezondheid bestond. Wel werd de bewoners van Ar nemuiden en Kleverskerke via Omroep Zeeland het advies ge geven om ramen en deuren ge sloten te houden. Maljaars: „De concentratie was te laag om te meten, maar toch hebben we be sloten ramen en deuren te slui ten. Er kwam natuurlijk wel zwarte wolken rook en roet richting Arnemuiden en Kle verskerke. We hebben dat ad vies niet gegeven uit veilig heidsoverwegingen, maar uit o verlasto verwegingen Door de hitte van de brand was het dak van de loods naar bene den gekomen. De brand bleef daaronder woeden. Om het vuur te kunnen bestrijden, besloot de brandweer muren naar beneden te halen om vervolgens met schuim te kunnen blussen. Een nabijgelegen sloopbedx-ijf werd daax-voor ingeschakeld. Om 11.00 uxir kon het sein 'brand meester' worden gegeven. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Minister Bomhoff van Volksgezondheid heeft gis teren in de Tweede Kamer geen duidelijke toezeggingen gedaan over de toekomst van de zieken huiszorg. De minister wil zich hard maken voor het behoud van kleine ziekenhuizen. Hij is bereid desnoods op ziekenhuis niveau in te grijpen, als 'er spel letjes worden gespeeld'. Bom hoff kon de Tweede Kamer met dat soort toezeggingen niet overtuigen. CDA-Kamerlid S. Buijs rea geerde nog het felst. Hij verweet de minister de Tweede Kamer 'af te schepen'. „Het moet 'over en uit' zijn met het uitkleden van basisziekenhuizen", ver woordde Buijs het gevoel van alle aanwezige Kamerleden. „Het is duidelijk wat wij als po litiek willen. De bereikbaarheid van de ziekenhuiszorg moet ge waarborgd blijven." Concreet vroeg het CDA-Ka- merlid wat Bomhoff gaat doen om te voorkomen dat klinische verdos- en kindergeneeskunde uit Vlissingen verdwijnt en in Goes wordt geconcentreerd. De minister kon daar geen ant woord op geven, waai'op Buijs hem daarover een brief vroeg. Bomhoff zegde die op korte ter mijn toe. Leegstand Over één ding was de bewinds man helder. Het kan volgens hem niet zo zijn dat er 'overbo dige gebouwen worden wegge zet', terwijl eldei-s ziekenhuizen leeg komen te staan. Minister Bomhoff antwooi'dde dit op een vraag van SP'er A. Kantdie meldde dat er plannen zijn om tussen Oss en Veghel, 'ergens in de rimboe', een groot ziekenhuis te bouwen. De zie kenhuisdirecties van Goes en Vlissingen spelen met dezelfde gedachte. Een ander Zeeuws vraagstuk, de oprichting van een huisart senpost, een ambulancepost en een verblijfsaf deling voor pati ënten in Ziei'ikzee, kwam niet ter sprake. Jaaxiijks is daarvoor ruim 800.000 euro extra nodig. Een verzoek om dat geld beschik baar te stellen ligt al maanden bij het ministerie van Volksge zondheid. Een topambtenaar wilde er na afloop van het Ka merdebat weinig over kwijt. Zij hield het bij: „We zijn ermee be zig." Schaalvergroting Bomhoff en een deel van de Tweede Kamer zijn het overi gens een beetje beu te praten over allerlei lokale kwesties, die plotseling in de actualiteit ko men. De minister wil daarom al gemene instrumenten in het le ven roepen om te voorkomen dat de schaalvergroting in de zie kenhuiszorg doorgaat. Zo wil de minister de schijnwer pers richten op de manager's van ziekenhuizen. Bomhoff: „Het moet duidelijk worden wat deze managers verdienen en of zij de fusies vooral willen dooie voeren om nog meer te verdie nen." Zichtbaar Voor alles is Bomhoff van plan de zorgverzekeraars op hxin ver antwoordelijkheid aan te spre ken. Zij moeten ervoor zoi'gen dat ziekenhuiszorg kwalitatief goed blijft én bereikbaar. Bom hoff wil dat zichtbaar maken met rapportcijfers voor zorg verzekeraars. Wie slecht scoort, mag in 2005 niet meedoen aan het nieuwe zorgstelsel, dreigde de minister. De Tweede Kamer juichte dit toe, maar drong tegelijkertijd aan op snelle actie. „Want voor het 2005 is, kan er nog heel wat gebeuren", zei L. van Dijke na mens C-hristenUnie. „En pro beer dan nog maar eens beslis singen over ziekenhuisfusies te rug te draaien." den uitgebreid met het verzor gen van de post en de planten en eventueel zelfs met stofzuigen om een vlooienplaag te voorko men. De uitlaat- en verzor gingscentrale is bedoeld voor inwonei'S van Walcheren. „Een voordeel van de service is dat het huisdier in de eigen ver- ti'ouwde omgeving kan blijven en wordt verzorgd door mensen die het dier veel individuele aandacht kunnen geven", zegt Riemens. „De vrijwilliger ver dient niks, maar kan door een bonussysteem wel sparen voor een WV cheque." Gastgezinnen De bemiddelingscentrale regelt gastgezinnen voor een huisdier dat niet mee op vakantie kan of tijdens bijvoorbeeld een zieken huisopname verzorging nodig heeft. „De vraag naar gastge- zimien is groot. De gastgezin nen die wij nu hebben vinden het leuk om een hond of kat eni ge tijd te verzorgen, zonder er jarerxlang aan vast te zitten", vertelt Van Gestel. Aan de be middeling tussen huisdier en gastgezin gaat heel wat werk vooraf. „Wij zorgen voor een lo geeradres bij een gastgezin op maat. Vooraf bezoeken we zo wel eigenaar als gastgezin. Dan wordt een uitgebreide vragen lijst doorgenomen om zoveel mogelijk rekening te kunnen houden met ieders wensen. Daarin staan vragen als gewend zijn aan kinderen, alleen zijn, trappen lopen en bepaalde ge woonten. Verder is ons gevoel over het gastgezin en hun men taliteit erg belangrijk." Vooi'afgaand aan een logeerpe- riode volgt een vrijblijvende kennismaking. Voor honden zelfs een proefdag. Riemens: „Als dat niet bevalt, zoeken we een ander adres. Als het wel klikt, worden de afspraken ad- ministi'atief goed vastgelegd. Regel is dat een gastgezin maar één logee per keer laijgt." Tij dens de logeerperiode kan zo nodig altijd een beroep worden gedaan op Cats Dogs. Ruim vier jaar na de oprichting, heeft Cats Dogs zo'n vijftig gastgezinnen. Behalve een on kostenvergoeding ontvangen de gastgezinnen bonuspunten. Riemens: „Door gezinnen via een spaarsysteem een VW-che- que in het vooruitzicht te stel len, proberen wij te voox*komen dat zij ondexiing zaken rege len." VLISSINGEN - De regiopolitie Zeeland en de Koninklijke Marechaussee hebben in de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 oktober 16 kilo softdrugs gevonden op een schip in de binnenhaven van Vlissingen. De wetshandhandhavers enter den het vaartuig in de j achten - sluis bij de binnenhaven. Op het schip werden twee mannen aangehouden. De man nen waren waarschijnlijk on- dex-weg naar het buitenland. Het schip wex-d in beslag geno men De opvarenden, een 29-jarige man uit de gemeente Schou- wen-D uiveland en een 41 - jarige man uit de gemeente Veerewor den vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. In dezelfde nacht werden een 36-jarige inwoner uit Zierikzee en een 41-jarige man uit Oir- schot aangehouden. Deze laat ste twee worden gezien als de opdrachtgevers van het trans port. De partij softdrugs heeft een waarde van 23.000 euro op de Nederlandse markt. In aan grenzende landen ligt deze waarde aanmerkelijk hoger. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. Wat kostte het die Bevelan der vijf jaar geleden een i moeite bescheiden te blijven toen bedrijfsgenoten rond hem dromden om zijn nieuw- 1 ste aanwinst te bewonderen. Een mobiele telefoon! Het toestel ivas voornaam blauw, lag aangenaam in de hand en er viel mee te bellen dat het een aard had. De flauwe grappen die zijn collega's maakten, werden 1 ingegeven door regelrechte jaloezie. Met de jaren en met het voorschrijden van de ontwikkelingen in de mobiele telefonie heeft de na ijver opwekkende aanschaf van destijds veel van zijn glans verloren. Wanneer het toestel gaat, schimpen colle ga's nu dat zijn koelkast zo'n herrie maakt en het feit dat de telefoon slechts over drie tonen beschikt (hard, zacht en uit) roept slechts medelij den op. Wordt het niet eens tijd een nieuwe mobieltje aan te schaffen, opperde iemand laatst. Zo'n gaaf klein gevalletje met vierenzestig beltonen, een weggewerkte antenne en mogelijkheden om te wippen en te wappen. „Laat maar", sprak de mo bielpionier van weleer. „Ik krijg toch alleen maar verve lende telefoontjes." Om het vuur goed te kunnen bestrijden, werden de muren naar beneden gehaald om vervolgens met schuim te blussen. foto Mechteld Jansen GRATIS naar Mora SnacksFlags! Op 2 en 3 november 2002 verandert SixFlags Holland in Mora SnacksFlags, het grootste snackpretpark van de wereld. Met twee streepjescodes van Mora producten krijg je gratis één toegangsbewijs! je moet wei je toegangsbewijs reserveren via de Mora SnacksFlagslijn. Mora SnacksFlags betekent een fantastisch uitje met het hele gezin! De hele dag genieten van spannende attracties zoals de Goliath en Superman The Ride en natuurlijk de lekkere snacks Mmm... van Mora! Bel de Mora SnacksFlagslijn: 0900-2002020 (socpn.) of surf naar www.mora.nl. Deze uibnek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp Dagblade (oplage 2.1 miljoen ex.) Meer informatie; e-mail; ihfoSNRp.nl o.v.v. Nieuws getipt v Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11