't Hooft gedreven door ijzeren wil PZC Autocross in beslissend stadium Zeeuws-Vlaamse biljarters zeggen samenwerking op Prijzen worden verdeeld in laatste races RES-cross Tafeltennister van SAR/Keukenvisie is een echt trainingsbeest z23 Biljarttoernooien op de kalender Kitajima zwemt wereldrecord uitslagen Wielerkoers voor jeugd in IJzendijke Pays de Mer klopt Dow 1 Weinig belangstelling titelstrijd jeugdschaken donderdag 3 oktober 2002 Kimberley't Hooft: „Ik zal zelf nooit echt gemeen doen, maar als een tegenstander intimideert, doe ik graag mee." foto Lexde Meester door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Ze is nog net geen achttien jaar, traint in Middelburg, reist doordeweeks vanuit Oost-Souburg naar de Hogeschool in Rotterdam en ta feltennist met de vrouwen van SAR/Keukenvisie in de eerste divisie. Kimberley 't Hooft heeft met de Zeeuws-Vlaamse forma tie de eerste schermutselingen op een hoger niveau achter de rug en spreekt van een nieuwe uitdaging. „Als we erin blijven, dan hebben we het goed ge daan." Met de ontmoetingen tegen Vice Versa (5-5), Docos (8-2-winst) en titelkandidaat Amsterdam (7-3-nederlaag) nog vers in het geheugen kan de verjongde j équipe van SAR/Keukenvisie terugkijken op een alleszins be- vredigende competitiestart. Trainer Joop Maas wijst erop I dat zijn ploeg met Vice Versa en Docos de twee zwakste tegen- standers heeft getroffen en dat de stand op de ranglijst in dat j opzicht wellicht enigszins ver tekend is. „Er degraderen twee ploegen", weet hij. „Maar als we het niet redden, dan komen we I beslist snel terug." Dat is echter een doemscenario, dat in Kloosterzande nog geen hot item is. Met de opstelling van de talentvolle twaalfjarige Simone de Klerk is het team sterk verjongd. Naomi Schelf- hout is met haar 24 jaar een rou tinier, die voor zichzelf altijd de j gulden middenweg tussen am- II bitie en sportverdwazing heeft bewandeld. Kimberley 't Hooft is vooral een trainingsbeest, I voor wie tafeltennis een uit de hand gelopen hobby is. De Zeeuws-Vlaamse woont sinds kort in Oost-Souburg en traint drie keer in de week an derhalf uur bij 't Zand in Mid delburg. Gedreven door een ijzeren wil om beter te worden heeft ze zich voorgenomen om in de toekomst ook 's zondags eens in de veertien dagen tijdens de bondstraining van Simone de Klerk in Kloosterzande van de partij te zijn. „Aad Kwakkel- stein, de bondstrainer, vindt dat door Rinus Verberkmoes AXEL - Op het motorcrosster rein Smitsschorre te Axel sluit de stichting RES zaterdag de competitie af. In de tiende ont moetingvan het seizoen moeten de klassementswinnaars be kend worden. Bij de toppers, de licentiehou ders, gaat het gevecht tussen Dennis Schelleman en Alexan der Pochet, die na negen races een gelijk aantal punten heb ben. Omdepiloten alle tijd en kans te geven zich op deze finale voor te bereiden, opent de organisatie onder regie van wedstrijdleider Jack de Feijter het inschrijf bu reau al om 10.00 uur waarna een uur later het verkennen van het parkoers en de trainingen kun nen beginnen. Omstreeks 13.00 uur is het aan starter Gerrit Traa de eerste manche van start te la ten gaan. Bij de licentiehouders gaat Dennis Schelleman uit Magret- te er alles aan doen om opvolger van Piek Cruson (Breskens) te worden. Hij weet dat hij daartoe zaterdag Alexander Pochet (Beauraing) achter zich moet houden. Vaak was hij hem te snel af, maar in de laatste ont moeting moest hij toch toezien hoe deze zuiderbuur hem klop te. VLISSINGEN - De vergadering van de drie Zeeuwse districten van de Koninklijke Nederland se Biljartbond (KNBB) heeft het Scheldetop-toernooi en het Zeeuws kampioenschap drie banden op de kalender ge plaatst. Het Scheldetop-toemooi wordt waarschijnlijk eind november en zeker in het district Walche ren De Bevelanden gespeeld. Het districtsbestuur beraadt zich nog over een geschikte lo- katie. Het Zeeuws kampioenschap driebanden is toegewezen aan het district Zeeuws-Vlaanderen en wordt van 18 tot en met 20 ja nuari 2003 gehouden bij de ver eniging HGL/KOT '86 in Sas van Gent. geen punt", zegt ze. „Zelf vind ik het heel belangrijk. Zeker nu we in de eerste divisie spelen. Ik wil voor mezelf weten of ik dit niveau aankan." Met een persoonlijke score van zes punten uit drie competitie duels kan ze terugkijken op een geslaagd debuut. Kimberley 't Hooft was tegen Docos goed voor drie winstpartijen en sleepte tegen Vice Versa twee Door de extra punten die deze Belg toen pakte, kwamen beide rijders uit op 652 punten. Na af trek van de twee slechtste resul taten, komt Schelleman echter op drie punten voorsprong. De strijd om de titel is ligt dus nog helemaal open. Dit geldt nauwelijks voor de bronzen plak. Die kan Zuiddorpenaar Aswin Vandamme niet meer ontgaan. In de klasse 250/500 cc heeft Jos Kesters (Opglabbeek) na negen ontmoetingen de leiding. Na verrekening van de slechtste re sultaten staat echter Eric Pee- ters (Tielen) op kop met 782 punten en volgt Kesters met 759 punten. Herman van de Bos uit Koewacht staat met 731 punten derde. Er vanuit gaande dat dit trio ook zaterdag weer op het parkoers zal verschijnen, zal deze rangschikking tevens de eindstand worden, tenzij Pee- ters met tegenslag af te rekenen krijgt. Topdrie In de klasse 125 cc ligt de top drie al vast. Maaiden Govaert (Wetteren) heeft het kampioen- Schap al te pakken en Maikel van de Goor (Vlissingen) is hier tweede voor Rohald Vrijelinck (Oostende), die voor de derde stek nog slechts Sander de Braai (Zaamslag) als concurrent heeft. Start de zuiderbuur en pakt hij punten, dan kan De Braai brons vergeten en blijft hij vierde. Bij de kleinsten, tot 85 cc, leek Martin Stroo (Oost-Souburg) de titel zonder problemen bin nen te halen. Een armbreuk gooide echter roet in het eten en daardoor heeft Christophe Nec- kerbroek (Wetteren) een goede kans alsnog met de titel te gaan lopen. Neckebroek moet daar voor in ieder geval dichtbij zijn naaste belager Boy Stockman (Terneuzen) blijven, omdat deze hem alsnog kan inhalen. Door deze ontwikkeling heeft de jon ge Dimitri Dekker (Zandstraat) uitzicht op de derde plaats ge kregen. Bij de oude garde heeft Koen Verburgh (Assebroek) de touw tjes stevig in handen. Deze rou tinier leidt de dans voor Ray mond Peeters (Stevoort). Rudy Walhout (Zandstraat) staat der de, voor Johan Schelleman (Ax el) en Hendrik Schouteden (Brasschaat), kostbare punten uit het vuur. In de ontmoeting tegen Amster dam, zaterdag in eigen huis, had ze met winst in het dubbelspel en een persoonlijke zege op nieuw een belangrijk aandeel in de teamscore. Joop Maas: „Je kunt aan alles merken dat Kim berley keihard heeft getraind. Je moet van goeden huize ko men om haar te verslaan." Kimberley 't Hooft: „Ik ben niet van onze sportredactie AXEL - De autocrossers kun nen zich zaterdag opnieuw uit leven op het daartoe aangelegde parkoers aan de Kapittelstraat in Westdorpe. Omdat het terrein in de Vogelschorpolder in Sluiskil niet beschikbaar is, ke ren de crossers terug naar deze zeshonderd meter lange baan in Westdorpe. Dat de beslissende reeksen aan staande zijn, was in de vorige editie op het parkoers in West dorpe al te merken. Zo moest Ab de Jonge uit Watervliet zich he vig verzetten tegen een aanval op zijn koppositie. Omdat De Jonge altijd voor de zege gaat, is er in zijn klasse tot 1550cc altijd wel wat te beleven. Hij kan za terdag bij winst de titel pakken. De slotrace heeft hij dan niet meernodig, omdat hij zijn naas te belager Marvin Overbeeke uit Hoek dan op een onoverbrugba re achterstand zet. In de serie tot 1950cc is Paul van de Poel (Putte) klassementslei- der, Jan Groot-Bleumink (Roo sendaal) is zijn naaste belager met vier punten achterstand en Dennis Poppe (Vlissingen) staat verslaafd aan tafeltennis, maar weet dat ik er veel voor moet doen om op dit niveau mee te kunnen. Ik was zó zenuwachtig voor de start van de competitie. Voor het eerst een officiële scheidsrechter, een andere ploeg. Ik vond het een geweldige uitdaging. Ik ben toch altijd wel een beetje zenuwachtig hoor. Nee, ik moet niet vaker naar de wc of zo. Het uit zich meer derde. Hij wil alsnog een gooi doen naar de topplaatsen. „Ik kom volgende keer met een snel lere wagen", zei hij na de laatst gehouden wedstrij d in Westdor- pe; Bij de wagens van het zwaarste kaliber, met meer dan 1951cc ci linderinhoud, kan Henk Bur gers (Putte) de titel pakken door in een vorm van afwezig zijn." „Ik ben absoluut heel tevreden over de competitiestart. Simone is nog maar twaalf jaar, maar zal in de toekomst naar het ni veau van de eredivisie groeien. Ze valt net als Naomi graag aan. Wat dat betreft ben ik een bui tenbeentje. Dat compenseert een beetje. Ik ben vanaf het mo ment dat ik landelijk ben gaan spelen meer verdedigend inge opnieuw de winst te grijpen. Ad Brouwers heeft een grote kans op de tweede plaats en Hulste naar Hendrik Mentzy staat der de. Minder duidelijk ligt de eind klassering in de categorie sprin ters. Vlissinger Leonard van de Ven gaat zaterdag met acht pun ten yoorsprong op Sjakko de steld. Ik kreeg een batje met noppen in mijn handen geduwd en ben daarmee gaan spelen. Ik vind het echt leuk om een tegen stander op de knieën te krijgen. Daar komt van alles bij kijken. Ik zal zelf nooit echt gemeen doen, maar als een tegenstander intimideert, doe ik graag mee." „Ik train nu doordeweeks niet meer bij SAR, maar drie keer anderhalf uur bij 't Zand. Het lukt me meestal wel om in de trein vanuit Rotterdam veel huiswerk te doen. Er wordt bij 't Zand wel anders getraind. We zijn met allemaal jongens, ter wijl bij SAR alleen maar met meisjes wordt getraind. Er wordt bij 't Zand dus minder ge- kletst tijdens de training. Het is allemaal net iets intensiever." Details Onder leiding van Peter Boon en Jeroen Louws worden de in Kloosterzande aangeleerde ba sistechnieken uitgebouwd. „Er wordt vooral op details gelet. Het gaat erom dat kleine tekort komingen worden aange scherpt. Mijn topspin is bijvoor beeld niet één van mijn sterkste slagen. Het is al meer dan eens besproken hoe dat beter kan. In de training lukt dat nu wel. Nu komt het erop aan om het in de wedstrijd toe te passen. Afgelo pen zaterdag speelde ik tegen twee tegenstanders die uit zich zelf helemaal geen initiatief na men. Daar had ik in aanvallend opzicht meer tegen moeten brengen." Het klinkt als gezonde zelfkri tiek en moet ertoe bijdragen dat handhaving dit seizoen wordt veiliggesteld. „Dat is onze doel stelling", vertelt ze. „Eredivi sie? Misschien op langere ter mijn. Er zit onwijs veel verschil tussen eredivisie en eerste divi sie. We moeten eerst maar eens meedraaien in de eerste divisie. Dan is ons seizoen wat mij be treft geslaagd. Er degraderen twee ploegen. Wij staan nu wel op de derde plaats, maar ik denk dat het tussen ons, Docos en Vi ce Versagaat. De thuiswedstrijd tegen Vice Versa, over drie we ken, wordt in dat opzicht heel belangrijk." Visser (Sluiskil) van start. Maar omdat De Visser zijn slechtste resultaat mag schrappen, staat hij in principe acht punten voor. Het is een situatie waarin Van de Ven min of meer berust, omdat hij te weinig power ik zijn wa gen heeft om het De Visser moei lijk te kunnen maken. „Volgend seizoen zal dat anders zijn. Dan heb ik een wagen die beter uit de voeten kan", aldus de altijd voor een goed resultaat knokkende Vlissinger. Achter deze toppers is Martij n Ferket (Graauw) hard op weg derde in de eindstand te worden. Bij de vrouwen heeft Sari Guil- jam (Zaamslag) de beste papie ren. Rijdt zij de resterende twee wedstrijden uit, dan mag zij zich zo goed als zeker kampioen noemen. De slag om de tweede plaats gaat tussen Marion van Aart (Oud-Gastel) en Daphne Soethaert (Sluiskil). In de opstapklasse, toerwagens verstevigd met houten balken, staat Ruben van Overmeeren uit Zaamslag op het punt de eind zege te grijpen. Zaterdag kan hij bij winst de felbegeerde titel binnenhalen. De eerste start van de vier te verrijden reeksen is rond 13.00 uur. door Jan Roovers TERNEUZEN - Het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond (ZVB) heeft in een brief aan haar clubs laten weten dat de samenwerking met de KNBB district Zeeuws-Vlaan deren is opgezegd. Aanleiding is het feit dat de KNBB-afdeling Zeeuws-Vlaanderen in strijd met eerder gemaakte afspraken een eigen wedstrijdkalender heeft samengesteld en ook een eigen teamcompetitie regelt. Nadat de meeste Zeeuws- Vlaamse biljarters dit voorjaar besloten uit de landelijke KNBB te stappen en de ZVB opricht ten, kreeg het bestuur van de nieuwe regionale bond van ge westelijk KNBB-bestuurder Ad Koole het verzoek om de Zeeuws-Vlaamse biljarters die als lid van de landelijke bond verder wilden gaan, de moge lijkheid te bieden om zowel aan persoonlijke kampioenschap pen van de ZVB deel te nemen alsook in de teamcompetitie van de ZVB mee te draaien. Het ZVB-bestuur had daar geen enkele moeite mee. „Het ging erom, en het gaat er nog steeds om, dat zoveel mogelijk mensen kunnen biljarten. In gesprekken met KNBB-bestuurders Jo Boogaert en Piet Trommelen werden daarover afspraken ge- BUSAN - De Japanse zwemmer Kosuke Kitajima heeft gisteren op de Aziatische Spelen het we reldrecord 200 meter schoolslag verbeterd. De 20-jarige Kitajima zwom in Busan een tijd van 2.09,97 mi nuten en dook daarmee als eer ste onder de barrière van 2.10. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Mike Bar- rowman, die in 1992 op de Olympische Spelen in Barcelo na naar het goud zwom in 2.10,16. RTR Biljarten Randers (Den). WKdriebanden. Groep A: Groep A: Zanetti (Ita) - Theriaga (Por) 2-0, Kai (Jap) - Covarrubias (Mex) 2-0. Stand: 1Zanetti 2-4 (4-0), 2. Kai 2-2 (2-2), 3. The riaga 2-2 (2-3), 4. Covarrubias 2-0 (1-4). Groep B: Blomdahl (Zwe/1)- Aveiga (Ecu 2-0, Merckx (Bel) - El Messery (Egy) 2-0. Stand: 1Blomdahl 2-4 (4-12. Merckx 2- 2 (3-2), 3. Aveiga 2-2 (2-3), 4. El Messery 2-0 (1-4). Groep C: Jaspers (Ned/2) - Mori (Jap) 2-0 (15-7 15-8/1,364-0,714), Rodri guez (Per) - Piedrabuna (VSt). Groep D: Sayginer (Tur) - Andersen (Den) 2-0, Nils- son (Zwei - Rudolph (Dui) 2-1. Poule E: Caudron (Bel) - Roux (Fra) 2-0, Penalva (Spa) - Avila (Mex) 2-0. Poule F: Carlsen (Den) - Haack-Sorensen (Den) 2-0, Kim (ZKo) - Castano (Col) 2-0 w.o. Poule G: Sanchez (Spa) - S|orub (Den) 2-0, Kostis- tansky (Oos) - Bedoya (Col) 2-0. Poule H: Nelin (Den)-Van de Ven 2-1 (15-5 6-1515- 7/2,000-1,588), Kasidokostas (Gri) - Tas- demir(Tur)2-1. Bridge Competitie BC Luctor et Emergo T erneu- zen. A-lijn: 1. Ds. Juffermans/Otto 64,29%, 2. Mevr. De Bruijne/dhr. Bracké 55,00%, 3. Gelijk: Mevr. De Zeeuw/dhr. Rouwen HH. Freijser/Hoogstrate 54,29% .B-lijn: 1. Echtpaar Sandrini 61,17%, 2. HH. Juffermans/Otto 54,64%, 3. Ds. Og- gel/Schouwenaars 53,57%. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-6-11-16-20-21-28-30-36-37- 46-48-50-53-59-60-61 -65-66-74. Tennis Tokio. ATP en WTA, 1 miljoen euro. Man nen, eerste ronde: Verkerk (Ned) - Jan Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Kohlmann (Dui) - Bo- haboy (VSt) 6-1 6-3, Golmard (Fra) - Mïyao (Jap) 6-0 6-0, Calleri (Arg/12) - Kim (VSt) 6-4 6-4, Morrison (VSt) - Norman (Bel) 6-37-6, Massu (Chl) - Stepanek (Tsj) 5-7 6-3 6-2, Arthurs (Aus) - Knowle (Oos) 2-6 6-3 6-2, Spadea (VSt) - Crabb (Aus) 6-2 6-4, Dupuis (Fra) - Luxa (Tsj) 6-3 6-4, Mamiit (VSt) - Simoni (Bra) 6-3 3-6 6-2, Vahaly (VSt) - Delgado (Par) 6-4 6-3, Burgsmuller (Dui) - Fukarek (Tsj) 6-3 6-3, IJZENDIJKE - De Wielerstich- ting IJzendijke houdt ook dit jaar de Sluitingsprijs voor het jeugdwielrennen in Zeeland. Er wordt zaterdag gereden op het zeshonderd meter lange par koers in het centrum van IJzen dijke met start en finish in de Koninginnestraat. De eerste start is om 14.30 uur in de categorie dikke banden tot en met zes jaar. Vervolgens komen in die categorie de zes- tot en met acht-jarigen, negen- tot en met elf-jarigen en twaalf tot en met veertien-jarigen aan bod. Daarna is het de beurt aan de ra cefietsen en KNWU-licentie- houders die rijden in een twee tal leeftijdscategorieën. Er kan vanaf 13.30 uur worden inge schreven in café Les Amies aan de Koninginnestraat, waar te vens de herinneringen kunnen worden afgehaald. maakt", aldus ZVB-bestuurder Robin Claerhoudt uit Hulst, die als contactman tussen de beide bondsbesturen fungeert. Maar inmiddels is gebleken dat de KNBB-afdeling Zeeuws- Vlaanderen (met een bestand van een kleine veertig leden) de kampioenschappen in de diver se spelsoorten én een teamcom petitie met de drie nog bij de KNBB aangesloten clubs (De Kastanje. WBC en HGL/KOT) toch in een eigen wedstrijdka lender heeft opgevoerd. Bovendien is die niet afgestemd op de ZVB-kalender. ,.Het ge volg daarvan is dat ZVB-leden die ook in de KNBB spelen voor het blok worden gezet omdat zij steeds een keuze moeten maken. Er blijkt uit dat van KNBB-zij- de geen enkele neiging is om sa men te werken. Het zal dan ook duidelijk zijn dat wij onder deze omstandigheden niet langer kunnen samenwerken met de KNBB Zeeuws-Vlaanderen", staat in de brief van het ZVB- bestuur aan de ZVB-verenigin- gen. AXEL - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal kwa- mende teams van Pays de Mer, Kroes, Tes'92-Merq en GSL/Du Puy samen aan de leiding. Axa Boys-HKC 6-3. Axa: Tim Buijsse (3x), Andy Roegiers, Frederik en Stefan de Taeye. HKC: Erik van Willigen en Hans Stoffijn (2x). DOW 2-GSL/Du Puy 2-7. DOW 2: Harold Hackuit (2x). GSL/Du Puy: Ronald Lijbaart, Michael Visser, Robbert Triance, Barry du Puy en Percey Verlinden (3x). Pays de Mer-DOW 1 7-2. Pays de Mer: David Tors (3x), Meivin Heerenveen, Erik Rodrigo (2x) en Pascal van Troost. DOW: Burret Broere en Gerrit Fieret. Tes'92-Merq-Marinel 5-0. Re glementair, Marinet niet opge komen. Blake (VSt) - Ferrer (Spa/15) 4-6 7-5 7-5, Carlsen (Den) - Okun (Isr) 6-46-4, Tweede ronde: Hewitt (Aus/1- Chang (VSt) 6-2 6- 2, Golmard (Fra) - Calleri (Arg) 6-3 6-2, Larsson (Zwe) - Lapentti (Ecu/7) 7-5 6-2, Waske (Dui) - Moya (Spa/3) 6-4 7-5, Kuce- ra (Slw) - Corretja (Spa/4) 3-6 6-3 7-6, Spa dea (VSt) - Blake (VSt) 6-1 6-4. Voetbal Eredivisie. NEC - FC Groningen 2-0 (1-0). 32. Hersi 1 -0,76. De Nooijer 2-0. Scheids rechter: luijten (46. Smit). Gele kaart: B'roerse en Kruiswijk (FC Groningen). Aantal toeschouwers: 8500. Volleybal Argentinië. WK mannen. Groep A (San Juan): China - Australië 3-1, Argentinië - Portugal 3-1Eindstand: 1Argentinië 3-6 (9-3), 2. Portugal 3-4 (7-5), 3. China 3-2 (5- 7), 4. Australië 3-0 (3-9). Argentinië, Por tugal en China naar tweede ronde Groep B (Santa Fé): Italië - Canada 3-0, Polen - Kroatië 3-0. Eindstand: 1Polen 3-6 (9-3), 2. Italië 3-4 (8-3), 3. Canada 3-2 (4-7), 4. Kroatië 3-0 (1-9), Polen en Italië naar tweede ronde. Groep C (Buenos Aires): Frankrijk - Bulgarije 3-2, Rusland - Tune sië 3-0. Eindstand: 1Frankrijk 3-6 (9-4), 2. Bulgarije 3-4 (8-4), 3. Rusland 3-2 (4-6), 4. Tunesië 3-0 (2-9). Frankrijk, Bulgarije en Rusland naar tweede ronde. Groep D (Mar del Plata): Joegoslavië - Japan 3-0, Spanje - Kazachstan 3-1. Eindstand: 1. Joegoslavië 3-6 (9-12. Spanje 3-4 (7-6), 3. Japan 3-2 (5-7), 4. Kazachstan 3-0 (2-9). Joegoslavië, Spanje en Japan naar twee de ronde. Groep E (Córdoba): Verenigde Staten - Venezuela 3-0, Brazilië - Egypte 3-0. Eindstand: 1. Verenigde Staten 3-6 (9-3), 2. Brazilië 3-4 (8-3), 3. Venezuela 3-2 (3-6), 4. Egypte 3-0 (1-9). Verenigde Sta ten en Brazilië naartweede ronde Groep F (Salta): Nederland - Cuba 3-1, Tsjechië - Griekenland 3-2. Eindstand: 1. Nederland 3-6 (9-3), 2. Griekenland 3-2 (5-6), 3. Tsjechië 3-2 (6-8), 4. Cuba 3-2 (4-7 Nederland, Griekenland en Tsjechië naar tweede ronde. Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: Zaman Sport-Dees Sport 0-3, Dow-Broomchemie 1-2, Artland Art- land-Delta 1-3. Stand: Dees Sport 4-11, Dow 5-11, Delta 5-10, Broomchemie 4-7, Jacobs TA 5-4, Zaman Sport 4-3, Artland Artland 5-3. Eerste klasse B: BN/De Stem-PSOVZ 3-0, BN/De Stem 2-De Pooter 2-1, De Hoop-Wim de Waal 0-3. Stand: DBFD/Scheldesport 5-11Wim de Waal 5-10, BN/De Stem 2 5-7, De Hoop 5- 7, BN/De Stem 4-6, PSOVZ 4-4, De Pooter 4-4. Tweede klasse A: Bianca/Schelde- sport 2-Echo Audio 0-3, Garage Vervaet- TeVoRe 1-3. Stand: Echo Audio 4-11, Ga rage Vervaet 5-10, Dow 2 4-9, TeVoRe 4- 9, Bianca/Scheldesport 2 5-4, URS 4-3, Ivio 4-1. Tweede klasse B: Van Fraeijen- hove-Gemeente 0-3, Delta 2-Visser Smit Hanab 3-0. Stand: Gemeente 6-13, Delta 2 4-11, Dees Sport 2 5-11, Rabo bank 4-7, Dow 3 4-5, Visser Smit Hanab 4-0, Van Fraeijenhove 5-0. Derde klasse A: Henno Cysouw-PSOVZ 3 0-3, BN/De Stem 4-Artland Artland 2 0-3, Ivio 2- Zeeland Seaports 0-3. Stand: Artland Artland 2 4-9, PSOVZ3 5-9, Zeeland Sea ports 5-9, Henno Cysouw 5-9, V&KC1000 Hoek 2 4-6, BN/De Stem 4 5-4, Ivio 2 4-3. Derde klasse B: PSOVZ 2-V&KC1000 Hoek 1-2, Hydro IS Partner-Gemeente 2 1-3. Stand: V&KC1000 Hoek 4-9, Ge meente 2 5-9, PSOVZ2 4-7, BN/De Stem 3 3-2, Hydro IS Partner 4-1. Zaalvoetbal Voorronde bekercompetitie Zavio. Pou le A: Du Commerce-Tobbetje 3-3, Hoog duin-Kromme Watergang 8-3 Stand: Zeemeeuw3-6, Du Commerce 3-6, Tob betje 3-6, Hoogduin 4-6, Kromme Wa tergang 3-0. Poule B: Rodanborgh-Cas- sandria-Bad 2-4, Groosman/Casuals-Tinós Fruit 7-2. Stand: Cassandria Bad 3-9, Vooruit 3-7, Groosman/Casuals 4-4, Rodanborgh 3-3, Tino's Fruit 3-0. OOST-SOUBURG - Het persoonlijk Zeeuws schaak kampioenschap voor de jeugd start zaterdag in het clublokaal van de schaak vereniging Souburg. Op nieuw is de belangstelling van deelnemerszijde in de hoogste groepen niet groot. Voor de oudste leeftijdscate gorie (groep A) hebben-zich slechts vijf spelers aange meld. Zij spelen een halve competitie. In groep B staan negen deelnemers ingeschre ven, die de titelstrijd betwis ten over vijf ronden volgens het Zwitsers systeem. Groep C telt de meeste deel nemers. In die groep staan 25 jeugdschakers genoteerd. Zij werken negen ronden af. De jongste leeftijdsgroep (groep D) kan bogen op een inbreng van 15 personen. In deze groep staan twaalf ronden op het programma. De wedstrij den starten zaterdag om 10.00 uur. - - -y De autocrossers rijden zaterdag hun voorlaatste race van het seizoen. foto Wim Kooijman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45