Fusie voortgezet onderwijs ketst af AANBIEDING Linden krijgen nieuwe plek Piraten starten kinderboekenweek Conferentiecentrum Elderschans gaat zelfstandig verder Gimbrère ESTEE LAUDER Dierenasiel in Terneuzen houdt open dag €75.- PULLOVERS €59.- Woningbrand in Middelburg zeeuwse almanak Consequenties Axel wil meer vrijheid om te bouwen in polder Zeldenrust-Steelant ziet af van samengaan met ROC en De Rede LaBan door Raymond de Frel AARDENBURG - Hotel-confe rentiecentrum De Elderschans aan de Herendreef in Aarden burg gaat zelfstandig verder. Het hotelbedrijf is vorige maand overgenomen door vast goedmaatschappij Chicane NV, dat de exploitatie van De Elder schans vanaf de zijlijn blijft vol gen. Tot 1 september was De Elder schans eigendom van het Slote- maker De Bruine Instituut (SBI) in Doorn, een organisatie die zich focust op organisatieont wikkeling, management- en communicatietrainingen voor bedrijfsleven, overheid en maatschappelijke instanties. De Elderschans beweegt zich vanwege de ligging vooral op de toeristische markt en behoort daarom niet meer tot de 'core business' van het SBI. Het trai ningsbureau bespeurde in Aar denburg een terugloop van meerdaagse trainingen en cur sussen. Het hotel loopt echter als een trein, maar het SBI ziet het niet als zijn taak om een toe- ristenverblijf te runnen. SBI zette het hotel-conferentie centrum vorig jaar te koop. Aanvankelijk meldden zich vooral Zeeuwse kopers, maar zij haakten af. Het SBI schakelde een makelaar in. Uiteindelijk hapte Chicane NV wel toe. De overname heeft geen gevolgen voor het vijftienkoppige perso neel. Voor SBI-klanten die gebruik maken van De Elderschans, verandert er niets. „Het SBI blijft ruimtes huren in ons cen trum. Ze hadden plannen om zich boven de Westerschelde te vestigen, maar daar komt het voorlopig nog niet van. Ik hoop ook dat ze hier blijven, want het zijn hele fijne collega's. Boven dien is de aanwezigheid van dergelijke diensten voor cle Zeeuwse markt heel belang rijk", vertelt Elderschans-ma- nager A. dePooter. „Wij willen ons nu verder opti maliseren op het gebied van ver gaderingen, conferenties en cursussen. Ook zullen we nog meer inspringen op de trend van brunches en partijen. Daar naast willen we de vier hectare grond rond het centrum een nieuwe, recreatieve bestem ming te geven. Denk aan chalets en vakantiehuisjes. We moeten daar eerst met de gemeente over praten", aldus De Pooter. Advertentie fs Gewijzigd treinverkeer Werk aan het spoor van 4 - 10 oktober In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Leiden C-Alphen a/d Rijn 4 t/m 13 okt Hoorn Kersenboogerd- Enkhuizen 5 en 6 okt Breda/Roosendaal- Lage Zwaluwe Dordrecht-Lage Zwaluwe 5,6 en 7 okt Den Haag C-Zoetermeer Stadslijn/Rotterdam Hofplein - 5 t/m 9 okt A'dam C-Brussel ('Internationaal) 5,6 en 7 okt A'dam C-Schiphol-Leiden C 5 op 6 okt Utrecht C-Eindhoven 7 okt Breda-Roosendaal 8, 9 en 10 okt Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). -*Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. TERNEUZEN - Jan van de Vel de van de gelijknamige Sluiskil- se hondenschool laat zaterdag van 11.15 tot 12.15 uur zien hoe snel honden in het dierenasiel kunnen leren. Van de Velde komt langs tijdens de jaarlijkse open dag, die za terdag van 11.00 tot 16.00 uur wordt gehouden in het Terneu- zense dierenasiel. De dierenarts komt 's middags tussen 13.00 en 14.00 uur langs in het dierenasiel om belang stellenden te informeren over de voordelen van het aanschaf fen van een huisdier uit het asiel. Voor kinderen zijn er de hele dag activiteiten en een ballonnen wedstrijd. Advertentie 5-POCKET PANTALONS DIVERSE KLEUREN vanC 85.- voor DIVERSE- MODELLEN vanC 69.- voor LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie Kinderboeken week Ay Ay Kapitein gratis bij aankoop van 8,88 aan kinderboeken Boris en het woeste water, door Rindert Kromhout vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu wortel-selderijsoep en steak aux herbes of en bitterkoekjesbavarois voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 5 oktober 14.30 uur Jonge Zeelui van de Zeeuwse Muziekschool spelen accordeon 14.30-16.30 uur Rob en Willy zo aan de westkust van Nederland zondag 6 oktober 13.00-17.00 uur Koopzondag 14.00-15.00 uur kinderboekenschrijfster Lieneke Dijkzeul woensdag 9 oktober 14.30 en 15.30 uur Zeemans verhalen 15.00-16.00 uur Tekenen mer Markus kijk ook op www.drukkeri i middelburgml %-UL J ZEEUWS-VLAANDEREN MIDDELBURG - Een brand heeft gistermiddag de boven verdieping van een woning aan de Marcus de la Palmastraat in Middelburg zwaar beschadigd. Vier mensen zijn ter observatie naar het ziekenhuis in Vlissin- gen gebracht. De brandweer schat de schade op 120.000 euro. Bij aankomst van de brandweer bleek dat het vuur woedde aan de achterkant van het huis. Ook de zolder bleek in brand te staan. De brandweer had het vuur snel onder controle, maar was nog tot na drie uur bezig met nablussen en opruimen. Advertentie door Conny van Gremberghe donderdag 3 oktober 2002 Nu onze tweede baby er aan komt, vinden we dat ons ge zinnetje wel compleet is, liet de jongeman zich onlangs op bedrukte toon ontvallen. Maar dat is toch leuk, waar om zo somber, vroegen zijn collega's. „Wel", antwoordde hij, „ik heb in een overmoedi ge bui aangeboden zelf voor de medische consequenties op te zullen draaien. En weet je wat het rare is, normaal zegt mijn vrouw bij belang rijke beslissingen dat we het er nog wel over zullen heb ben. Maar nu was ze ineens akkoord,somberde hij. TERNEUZEN - Medewerkers van het groenbedrijf Infrako uit Oudelande zijn gisteren in opdracht van de gemeente Terneuzen begonnen met het verplaatsen van 18 volwassen linden naar de plek waar bin nen afzienbare tijd het nieuwe Triniteitspark moet komen. De bomen worden compleet ontgraven, ingepakt en naar de nieuwe locatie getranspor teerd. De operatie kost zo'n 26.000 euro. door Euqène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel wil dat bewoners in het buitenge bied meer vrijheid krijgen om hun woningen te verbouwen of te verplaatsen. Burgemeester en wethouders hebben daarvoor gepleit bij Ge deputeerde Staten. Die hebben toegezegd te bekijken of er mo gelijkheden zijn. „In vergelij king met andere gemeenten hebben wij hierin Axel veel wo ningen in het buitengebied", zegt burgemeester J.F. Mulder. „Sommige huizen zijn te klein, andere verkeren in slechte staat en weer andere woningen staan niet op een ideale plek. We krij gen dan ook nogal eens verzoe ken om huizen af te breken en ze een paar meter verderop weer opnieuw te mogen bouwen. Volgens de huidige regelgeving kan dat niet en moeten we die mensen bijna altijd teleurstel len." Mulder wijst er op dat de plan nen in heel veel gevallen juist een verbetering van de situatie betekenen. „Dat is natuurlijk voor iedereen een goede zaak en ook voor de uitstraling van het buitengebied. Als je met zo'n bouwplan nou een kwaliteits slag kunt maken, dat moet er volgens ons een bouwvergun- ning gegeven kunnen worden. Natuurlijk moeten er regels zijn, maar je moet niet alles op slot zetten. Wij zouden het niet aangekaart hebben al we niet regelmatig aanvragen vanuit het buitengebied zouden krij gen." Gedeputeexxle Staten hebben deze week tijdens een werkbe zoek aan Axel de argumenten aangehoord. „Ik weet natuur lijk niet of er wat van terecht komt", zegt Mulder, „maar GS hebben beloofd dat ze ons verzoek zullen meenemen in hun overwegingen en zullen bekijken of ze iets kunnen doen. Dat is een positieve reactie en daar zijn we blij mee." De kinderen van de bovenbouw van de Willem van Oranjeschool spelen zeeslag. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het mondje valt open van verbazing, de ogen worden steeds groter en de vuistjes ballen zich steeds steviger samen. De vijfjarige Cheyenne Glerum snapt er helemaal niets van. Hoe kunnen die piraten nou zo dom zijn? Zien ze dan niet dat er een schatkaart in die aangespoelde fles zit? Minstens tien keer probeert het blonde meisje de zeerovers te overtuigen, maar haar verbale hulp vindt geen gehoor. Net als tal van andere Zeeuws-Vlaamse basisscholen geeft de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen woensdag ochtend op ludieke wijze het startsein voor de Kinderboekenweek. De groepen 1 t/m 4 van de Prins Willem van Oranjes chool worden door de 'piraten' Woeste Willem (juf Petra), Ruige Robbert (juf Tanja) en Simpele Simon (juf Aafke) ge trakteerd op een toneelstuk. Gebaseerd op het populaire prentenboek 'Woeste Willem' van Ingrid en Dieter Schubert geven de leerkrachten tijdens de voor stelling hun eigen draai aan het thema van de Kinderboekenweek 'Ay ay kapi tein'. Dat doen ze buitengewoon succesvol, want de koters beelden zich al snel in dat zij samen met de acteurs over het wilde water varen. De een draait aan een denk beeldig stuur, een tweede geeft de pira ten aanwijzingen. Weer een ander wordt de spanning teveel en rent, met de han den op het kruis, in sneltreinvaart naai de toiletten. Schipperskinderen De bovenbouw vermaakt zich op het schoolplein met het spel Zeeslag. „Op de ze school zitten heel veel schipperskin deren, want het schippersintemaat ligt foto Peter Nicolai op een steenworp afstand. Het inlevings vermogen van deze leerlingen is daarom heel groot", vertelt leerkracht Kim du Puy. Binnenvaartschipper André de Groot stelt gedurende de kinderboekenweek scheepvaax-tmateriaal beschikbaar, dat in het schoolgebouw worden tentoonge steld. Vandaag (donderdag) gaan de kin deren uit groep 6 en 7 op excursie naar de veerpont Texrxexxzen-Hoedekenskerke. Op initiatief van de Terneuzense biblio theek brengen de groepen 8 van verschil lende basisscholen een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen. In eei-ste instantie was er spra ke van dat de gemeente 152 bo men in de buurt Triniteit zou kappen. Het Bewonersplat form Triniteit en natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut zagen die kaalslag abosluut niet zitten en teken den bij gemeente en woon- stichting Clavis bezwaar aan. Ovex-leg resulteerde er in dat van een rigox-euze kapoperatie wex-d afgezien om de voorma lige Bomenbuurt zo groen mo gelijk te houden. Afgesproken werd dat per straat wordt ge keken welke bomen gespaard blijven, welke verplaatst en welke alsnog tegen de vlakte gaan. In de Iepenlaan zal het gros van de iepen blijven De boom en kluit met een totaalgewicht van 21 ton hangt in de takels. foto Peter Nicolai staan, een aantal eiken uit de krijgen in het nieuwe wijk- kelijk wilgen en de prunus- buurt zal net als de gisteren park. De bomen die wel ge- sen in de gelijknamige verplaatste linden een plaats x-ooid worden zijn hoofdza- straat. door Eupène Verstraeten TERNEUZEN - De voorgeno men fusie tussen de scholenge meenschappen voor voortgezet onderwijs De Rede (openbaar), Zeldenrust-Steelant (rooxns- katholiek en protestants-chris telijk) en het Regionaal Oplei dingen Centrum (ROC) Wester schelde in Texrieuzen is van de breder is dan alleen de christe lijke identiteit. Het gaat ook om de sfeer en om cle manier van werken. De krachtige organisa tie die we in Texmeuzen voor ogen hadden komt er dus niet, maar dat betekent niet dat we elkaar de rug toekeren. Wij blij ven samenwerking belangrijk vinden." „Het is jammer dat het zo gelopen is", zegtbestuux's-se- cretaris J. Meesen van het ROC. „Het is beter dat het nxx gebeurt, want als je tot het laatst wacht en de zaak ketst dan af, clan heb je er een hoop energie voor niets in gestopt. We zullen nu mis schien moeten zoeken naar an dere vormen om de samenwex- king te intensivex'en." Meesen kan niet zeggen of het een optie is dat het ROC en De Rede nu wellicht samen het fusietx-aject afmaken. „DaarzaldeRaad van Toezicht zich nog over moeten buigen." Ook rector E. van den Hooven van De Rede zegt het 'heel erg jammer' te vinden dat het fusie schip is gestrand. „Want we wa ren een heel eind gekomen. Het zou gewoon een hele goed zaak geweest zijn voor het onderwijs in Terneuzen. De argumenten om verregaande samenwerking te onderzoeken staan nog steeds overeind. We zullen nu moeten bekijken wat er dan wel moge lijk is." Van den Hooven vindt het nog te vi'oeg nu al te filosoferen over allerlei alternatieven. „We moeten goed bekijken wat de situatie nu is, welke zaken er op ons af komen en wat dat bete kent voor de stappen die we tot nu gezet hebben. Er moet nu eerst een periode van bezinning komen voordat we verder gaan." baan. Het bestuur van het Zeldenrust- Steeland College (ZSC) heeft besloten de intentieverklaring om te komen tot één bestuur voor de drie scholen niet te on- dertekenen. Een groot deel van het personeel van het ZSC vreest namelijk dat bij een be- sturenfusie de identiteit van het ZSC als christelijke school op lange termijn niet gewaax-borgd zal blijven. In een vei'klaring stelt het bestuur dat het niet zin vol is te proberen om door mid del van kleine aanpassingen alsnog tot een aanvaardbaar be sluit te komen. Het bestuur wil wel de bestaan de samenwerkingsverbanden met de Rede en het ROC in stand houden en die waar mogelijk ook uitbreiden en intensiveren. „Echter zonder dat hierbij de zelfstandigheid van het ZSC in welke vorm dan ook in het ge ding komt." Sfeer „Het personeel is er uitermate beducht voor dat cle identiteit van onze school in het gedrang komt", zegt rector E. van cler Rijst. „Dan gaat het om iets dat Bij besteding vanaf 50,- aan Estée Lauder producten ontvangt u het afgebeelde geschenk*. Graag tot ziens bij: PARFUMERIE- Eén per klant, zolang de voorraad strekt. CPOdB Ü0CDT Parfum" PROMOTIE vanaf 30 september a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41