Wachten is op steun ziekenhuis brunch AANBIEDING 13 Kwaliteit belangrijker dan politieke kleur bij benoeming Veerhoek ka Ay Ay Kapitein bron van inspiratie Gemeente steunt tijdelijke ijsbaan in hart Zierikzee Gimbrère ESTEE LAUDER Ministerie talmt met beslissing over bijdrage aan voorzieningen Zierikzee Reddingsactie van Plus Min €75.- PULLOVERS €59.- Consequenties LaBan PZC waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND donderdag 3 oktober 2002 door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) talmt met een beslissing over het verlenen van extra financiële steun voor voorzieningen in en bij het voor malige ziekenhuis in Zierikzee. J. Broertjes, directeur van de Stichting Oosterscheldezieken- huizen, wil na acht maanden wachten eindelijk duidelijk heid. In en bij het voormalige zieken huis in Zierikzee moeten onder meer een ambulancepost, een huisartsenpost en een kleine verblij fsaf deling voor patiënten komen. Voormalig minister Borst van Volksgezondheid toonde zich eerder dit jaar en thousiast voor dit plan, om de pijn van de sluiting van het zie kenhuis Zierikzee te verzach ten. Alleen, weet provinciaal ambtenaar J. Franken, het wachten is nog steeds op een be sluit over het extra geld dat no dig is om de nieuwe voorzienin gen te financieren. Het gaat om een jaarlijkse bijdrage van 835.000 euro. ,,We hebben er een paar keer overleg over gehad met het ministerie", vertelt Franken, „maar het is al een Advertentie Kinderboeken week Ay Ay Kapitein gratis bij aankoop van 8,88 aan kinderboeken Boris en het woeste water, door Rindert Kromhout vanavond vanaf 17-30 uur Brasseriemenu wortel-selderij soep en steak aux herbes of en bitterkoekjesbavarois voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 5 oktober 14.30 uur Jonge Zeelui van de Zeeuwse Muziekschool spelen accordeon 14.30-16.30 uur Rob en Willy zo aan de westkust van Nederland zondag 6 oktober 13.00-17.00 uur Koopzondag 14.00-15.00 uur kinderboekenschrijfster Lieneke Dijkzeul woensdag 9 oktober 14.30 en 15.30 uur Zeemans verhalen 15.00-16.00 uur Tekenen met Markus kijk ook op www.drukkeriimiddelbure.nl Advertentie met zeezicht Een overvloed aan warme en koude gerechten tijdje stil." Hij hoopt dat er van daag, als de Tweede Kamer praat over de kleine ziekenhui zen, duidelijkheid komt. Voor de Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen begint de tij d te drin gen, omdat zij het voormalige ziekenhuis wil verbouwen om oogheelkunde daar te concen treren. ,,Ik wil zo langzamer hand wel weten hoe de vlag erbij hangt", aldus directeur Broer tjes, „want dan kunnen we ook met oogheelkunde verder." Vlissigen De fusie van de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen kan gewoon doorgaan. Volgens G. Bogaerts van het Ziekenhuis Walcheren past de fusie, met de vorming van één centraal ziekenhuis bo ven de Westerschelde, binnen de toekomstvisie van minister Bomhoff op de ziekenhuiszorg in Nederland. Bogaerts baseert zich op een brief die minister Bomhoff on langs naar de Tweede Kamer stuurde. Bomhoff breekt daarin een lans voor het behoud van kleine ziekenhuizen, maar hij wil de planning van de zieken huiszorg tegelijkertijd overla ten aan regionale zorgverzeke raars en zorgaanbieders. „Want", meldt de minister, „re gionale variatie moet mogelijk worden." Hij zit daarmee op de zelfde lijr. als zijn voorgangster Borst. Geen fusiestop Van een fusiestop is in het schrijven van Bomhoff geen sprake. De ziekenhuisdirecties in Goes en Vlissingen willen 1 januari 2G03 samengaan in één stichting, met als einddoel: de vorming van één modern zie kenhuis op een centrale locatie in Midden-Zeeland en een aan tal nevenvestigingen voor poli klinische behandelingen. Over dit plan is, aldus Bogaerts, over leg gevoerd met de voornaamste zorgverzekeraar in Zeeland, de CZ Groepen die heeft daar naar zijn zeggen in principe mee in gestemd. Bomhoff stelt naast de nood zaak van regionaal overleg nog een andere eis. De bereikbaar heid van spoedeisende hulp moet gegarandeerd zijn. Minis ter Borst heeft daarvoor een voorlopige norm geformuleerd, een patiënt moet binnen 45 mi nuten in een ziekenhuis kunnen zijn. Bomhoff wil nagaan hoe hij die norm in regelgeving kan vast leggen. Bij de keuze van een lo catie voor één ziekenhuis boven de Westerschelde zal dat zeker een rol gaan spelen. Ziekenhuis- Piraat Woeste Willem zingt liedjes met de kleuters van basisschool Jan Wouter van den Doel. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Vissen, schip pers, dronken matrozen, Berend Botje op rap en de Blof-hit 'Aan de kust'. Ze passeerden gister ochtend allemaal de revue in de hal van christelijke basisschool Jan Wouter van den Doel in Zie rikzee. Het thema voor de Kin derboekenweek, 'Ay ay kapi tein: boeken over boten', blijkt een rijke inspiratiebron. Elke groep zong een lied dat bij het thema past en droeg een voorwerp aan voor de maritie me uitstalling in de gang van de school. De presentatie gold als start van een gevarieerd school programma tijdens deze Kin derboekenweek. Verdere onder delen zijn een crea-ochtend, een groot piratenfeest en de finale van de voorleeswedstrijd. Onder stevige aanmoeding van juf Flora van Splunter alias de piraat Woeste Willem uit het boek van Ingrid en Dieter Schu bert, zongen de jongste kleuters een lied over een visje in het wa ter. Ze maakten bovendien een grote glittervis voor de presen tatie. De kleuters van groep twee kwamen met een matro- zenshirt en vroegen de schipper zingend of ze mochten overva ren. De leerlingen van groep drie maakten indruk met een fraaie op schaal gemaakte vuur toren waar echt licht in kan branden. Dronken zeeman Een scheepsvlag mag niet ont breken bij een maritieme pre sentatie vond groep vier. De kin deren zongen er een vrolijk lied bij over avonturen in alle wind richtingen. De klassieke vraag wat te doen met een dronken zeeman werd aan de orde ge steld door een vrolijk uitgedoste groep vijf. Hun aandeel lag voor de hand: een emmer en een lege fles. De emmer van groep zes bleek gevuld met mosselen en daar hoorde uiteraard het lied 'Zeg ken jij de mosselman?' bijMeest krachtige performance kwam van de leerlingen uit groep ze ven. Zij gaven een prima rap versie van Berend Botje en ver- rastten bovendien met een grote rubberboot compleet met ro buuste beer. Groep acht tenslot te gooide het anker uit en om lijstte dat met het zingen van de hit 'Aan de kust'. Vrijwel alle scholen op Schou- wen-Duiveland besteden aandacht aan de Kinderboe kenweek. In de openbare biblio theken 'De Zaete' in Bruinisse en 'De Schutse' in Haamstede werden gistermiddag voorlees- wedstrijden gehouden. Boven dien gaf Hans Loeve in Haam stede een tDelichting op het werk van de waterpolitie. Schrijfster Floortje Zwigtman geeft vrijdagochtend 4 oktober bij boekhandel De Vries in Zie rikzee een lezing voor leerlingen van de Pontes Scholengroep. In het MFC in Zierikzee wordt za terdagmiddag 5 oktober om 15.00 uur een kindervoorstel ling gespeeld op basis van de ou de sage over 'Het vrouwtje van Stavoren'. Verder geeft de schrijver Thijs Goverde maandagmiddag 7 ok tober bij boekhandel De Vries een lezing voor kinderen van de Beatrixschool en de Theo Thijs- senschool in Zierikz.ee. door Piet Kleemans RENESSE - Renessenaar C. Veerhoek, oud wethouder van Westerschouwen en Schou- wen-Duiveland, wordt per 1 januari 2003 burgemeester van de gemeente Nederlek in de Zuid-Hollandse Krimpenerwaard. De WD'er volgt PvdA'er A. van 't Laar op die er achttien jaar lang de scepter zwaaide. Van 't Laar verruilt het burgemeesterschap voor het ambt van bestuursrechter. Na zijn afscheid mei dit jaar van de Schou- wen-Duivelandse politiek zocht Veerhoek een nieuwe uitdaging. Wel weer in de poli tiek, maar dan liefst wat meer in de luwte na twaalf jaar in de frontlinie als ambitieuze wethouder. Hij solliciteerde onder meer naar het ambt van burgemeester van Anna Paulowna, maar greep net naast de ambts keten. In het Zuid-Hollandse Nederlek wist hij wel de hoofdprijs in de wacht te slepen. De voordrachtscommissie was unaniem in haar beslissing Veerhoek op de eerste plaats te zettén en met die voordracht is de ge meenteraad met algemene stemmen ak koord gegaan. Gemeentesecretaris P. Zoon van Texel eindigde als tweede. Veerhoek schuwde als wethouder op Schou- wen-Duiveland de confrontatie met critici niet. Dat zijn visie wel eens botste met die van anderen weerhield hem niet van ambi tieuze plannen. Om erachter te komen of hij uit het juiste hout gesneden is voor het ambt van burgemeester ging men in Nederlek niet over één nacht ijs. In de eerste gespreksronde ging de commis sie met zes van de veertien kandidaten om tafel, in de tweede ronde waren daar nog drie van over en uiteindelijk bleven Zoon en Veerhoek over. Zij moesten beide een assess ment - een soort kwaliteitstoets - onder gaan, compleet met rollenspel en uit te voe ren opdrachten. De voordrachtscommissie koos uiteindelijk unaniem voor Veerhoek. Dat na achttien jaar een sociaal-democraat wordt afgelost door een liberaal wordt niet als een pro- Ibleem gezien. Gemeentesecretaris van Ne- jderlek P. Schouten: „De kwaliteit van de (kandidaat heeft het zwaarst gewogen, veel jzwaarder dan de politieke kleur." Netwerken Belangrijk bij de keuze voor Veerhoek was diens ruime bestuurlijke ervaring. Schou ten Verder zoeken we iemand die goed kan netwerken, in staat is partijen bij elkaar te brengen en visie te ontwikkelen. We denken in Veerhoek zo iemand te hebben gevon den." De gemeente Nederlek beslaat de kernen Krimpen aan de Lek en Lekkerkerk. De laatste kreeg begin jaren tachtig landelijke bekendheid door een van de eerste gif- schandalen in Nederland. Het schoonma ken van vervuilde grond onder een nieuw- bouwwijkin Lekkerkerk kostte destijds 188 directeur Bogaerts beseft dat. „Wij zullen daar dan ook zeer zorgvuldig mee omgaan." Het centrale ziekenhuis zou er over tien jaar moeten zijn. De Kamercommissie Volksge zondheid praat vandaag over het kleine ziekenhuizen-beleid van Bomhoff. CD A-Kamerlid S. Buijs heeft al aangekondigd een motie te zullen indienen over de concentratie van klinische ver los- en kindergeneeskunde in Goes. Bogaerts spreekt van 'een her haling van zetten' en wijst erop dat voormalig minister Borst na alles bekeken te hebben met de concentratie heeft ingestemd. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft het Zierikzees Ondernemers Col lectief een subsidie van vierdui zend euro toegezegd als tege moetkoming in de kosten van een tijdelijke ijsbaan op het Ha venplein in Zierikzee. Het ZOC had vorig jaar tijdens de Kerstdagen al een tijdelijke kunstijsbaan op het Havenplein in Zierikzee willen realiseren, in combinatie met een nostalgisch reuzenrad en dito draaimolen. Dat plan - kosten een dikke 80.000 euro - liep toen stuk op een veto van de marktkooplie den. Die wilden niet wijken van hun vaste stek aan het Haven plein. In overleg met de gemeen te Schouwen-Duiveland werd nog gekeken of een ijsbaan op een andere plek gerealiseerd kon worden, maar dat liep op niets uit. Overleg Na de tegenvaller van vorig jaar besloot het ZOC vroegtijdig met de marktkooplieden om tafel te gaan zitten om hen te bewegen in december en januari genoe gen te nemen met een ander plekje. Dat lukte vrij snel, waar door het ZOC de plannen verder kon ontwikkelen. De gemeente staat helemaal achter het plan. Wethouder G. van de Velde-de Wilde: „Het lijkt ons hartstikke leuk, zo'n Zierikzee On Ice. Het zou voor Schouwen-Duiveland toch iets heel nieuws zijn en wij waarde ren het zeer dat het ZOC haar nek durft uit te steken." Een tijdelijke schaatsbaan in de binnenstad van Zierikzee ver sterkt volgens het dagelijks ge meentebestuur de aantrek kingskracht van de kem. „Naar verwachting zal deze attractie extra bezoekers trekken en dit zal zeker een positieve uitwer king hebben op de inkomsten van de middenstand." Als de ijsbaan een succes wordt, RENESSE - Onder de slogan 'Red Stichting Plus Min' roept het bestuur van het Renesser kunstenaarscentrum op tot ac tie tegen de komst van caravans naar de Rampweg. Volgens het bestuur van de kunststichting worden de unie ke gebouwen in de vorm van een plus- en minteken aan de Ramp- weg ingeblikt tussen vierhon derd caravans als de gemeente haar plannen voor inrichting van recreatieterreinen aan deze weg uitvoert. Het bestuur voert aan dat het in - ternationaal bekende initiatief van Plus Min hierdoor dreigt te verdwijnen. Met een antwoord kaart kunnen mensen bezwaar aantekenen tegen 'verminking van het unieke, maar o zo kwetsbare landschap aan de Rampweg'. achten burgemeester en wet houders het zeker niet ondenk baar dat het een jaarlijks terug kerend evenement wordt. ZOC-voorzitter B. Noomen is blij met de steun van de gemeen te, maar haast zich te zeggen dat de komst van de ij sbaan nog niet honderd procent zeker is. „We zijn nog op zoek naar een hoofd sponsor, maar waarschijnlijk gaat het allemaal wel lukken." In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in Houdt u rekening met een langere reisduur. Leiden C-Alphen a/d Rijn 4t?m13okt Hoorn Kersenboogerd- Enkhuizen 5 en 6 okt Breda/Roosendaal- Lage Zwaluwe Dordrecht-Lage Zwaluwe 5,6 en 7 okt Den Haag C-Zoetermeer Stadslijn/Rotterdam Hofplein 5t/m9okt A'dam C-Brussel ('Internationaal) 5,6 en 7 okt A'dam C-Schiphol-Leiden C 5 op 6 okt Utrecht C-Eindhoven 7 okt Breda-Roosendaal 8,9 en 10 okt Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). -Bel 0900 -9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. Advertentie 5-POCKET PANTALONS DIVERSE KLEUREN vanC 85.- voor DIVERSEMODELLEN vanC 69.- voor LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Oud-wethouder C. Veerhoek (hier op archieffoto) wordt de nieuwe burgemeester van Ne derlek. foto Marijke Folkertsma miljoen gulden. Krimpen aan de Lek is het oudste dorp in de Krimpenerwaard, de pol der die naar het dorp vernoemd is. De ge meente Nederlek beslaat ruim 31 vierkante kilometer land en 3,6 vierkante kilometer water. Lekkerkerk en Krimpen aan de Lek hebben bij elkaar bijna vijftienduizend (en niet zo als gisteren abusievelijk werd vermeld vijf tigduizend) inwoners. De PvdA is er de grootste partijDe sociaal-democraten heb ben vier zetels in de gemeenteraad en één wethouder (tevens loco-burgemeester). WD en CDA hebben beide drie zetels in de gemeenteraad. De liberalen zijn in het col lege vertegenwoordigd met één wethouder. In de gemeenteraad hebben verder zitting twee afgevaardigden van de SGP, twee van de lokale partij Werkgroep '84 en één van D66. Nu onze tweede baby er aan zit te komen, vinden we dat ons gezinnetje wel compleet is, liet de jongeman zich on langs op bedrukte toon ont vallen. Maar dat is toch leuk, waarom zo somber, wilden zijn collega's roeten. „Wel", antwoordde hij, „ik heb in een overmoedige bui aange boden zelf voor de medische consequenties op te draaien. En weet je wat het rare is. Normaal zegt mijn vrouw bij belangrijke beslissingen dat roe het er later nog roei eens over hebben. Maar nu was ze ineens akkoord." ii Bij besteding vanaf 50,- aan Estée Lauder producten ontvangt u het afgebeelde geschenk*. Graag tot ziens bij: Één per klant. zolang de voorraad strekt. PARFUMERIE- P0HIB \70OD0 purfument PROMOTIE vanaf 30 september a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35