Omwonenden spoor verenigd r brunch AANBIEDING 13 Culturele raad boos op bestuur Grote Kerk Goes Brand in woning Middelburg Kapelle huldigt nieuwe burgemeester in Vervoer aardappelen naar kinderinternaat Wit-Rusland onzeker Gimbrère ESTEE LAUDER Belangenorganisatie gaat procedures voeren tegen overlast transport Beatrix opent hospice in Middelburg Bl0f verbiedt LN gebruik lied in uitzending Tachtig uur werkstraf voor slaan €75.- PULLOVERS €59.- LaBan zeeuwse almanak Consequenties PZC BEVELANDEIM/THOLEN donderdag 3 oktober 2002 door Rolf Bosboom KAPELLE - Er komt een belan genvereniging voor mensen die nabij de spoorlijn wonen. Aan leiding is de waarschijnlijke komst van de Westerschelde Containerterminal (WCT). De bedoeling van de vereniging is gezamenlijk procedures te voe ren, bijvoorbeeld als het gaat om bezwaren en planschade. Het initiatief voor de Vereniging Belangenbehartiging Aanwo- nenden Spoorlijn is afkomstig van T. Richel uit Kapelle. Via een brief die hij heeft verspreid en via zijn website loww.richel- .org/trein) probeert hij zoveel mogelijk mensen te bewegen zich aan te sluiten, zodat de ver eniging daadwerkelijk kan worden opgericht. De doelgroep bestaat uit alle mensen die nabij het spoor wonen en hinder als gevolg van de WCT verwachten. Deelbelang De vereniging moet naast de ac tiegroep Gedender Beu, die ook zijn oorsprong vindt in Kapelle, gaan functioneren. Gedender Beu richt zich tegen de WCT; de vereniging wil over de komst MIDDELBURG - Koningin Beatrix opent zaterdag het Sint Janshospice de Casembroot aan Middelburgse Nassaulaan. In het hospice kunnen sterven den de laatste periode van hun leven doorbrengen, als sterven thuis niet mogelijk is. Zorg- stroom Walcheren coördineert de hulp en verzorging. Het ge bouw is gefinancierd door de Johanniter Orde, met geld uit de nalatenschap van de weduwe van oud-commissaris van de koningin in Zeeland A. F. C. de Casembroot. Advertentie Kinderboeken week Ay Ay Kapitein gratis bij aankoop van 8,88 aan kinderboeken Boris en het woeste water, door Rindert Kromhout vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu wortel-selderijsoep en steak aux herbes of en bitterkoekjesbavarois voor€ 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 5 oktober 14.30 uur Jonge Zeelui van de Zeeuwse Muziekschool spelen accordeon 14.30-16.30 uur Rob en Willy &c zo aan de westkust van Nederland zondag 6 oktober 13.00-17.00 uur Koopzondag 14.00-15-00 uur kinderboekenschrijfster Lieneke Dijkzeul woensdag 9 oktober 14.30 en 15.30 uur Zeemans verhalen 15.00-16.00 uur Tekenen met Markus kijk ook op www-H riikkfriimiddelburg.nl KERY Beeld Geluid van de terminal geen standpunt innemen. ,,Dat is een andere discussie", aldus Richel. ,,Waar het ons om gaat is dat ons woon- genoot bedorven wordt. Voor de overheid is dat een deelbelang, voor ons is het een hoofdbe lang." Richel vreest onder meer toena me van het lawaai, meer trillin gen, extra risico's door gevaar lijke stoffen, scheurende gevels en waardedaling van de wonin gen. Op 'een scherm van vier meter hoog' tussen de huizen en de spoorlijn zit volgens hem nie mand te wachten en stillere wa gons moeten nog worden uitge vonden. De hoeveelheid geld die beschikbaar is om de hinder voor de Bevelandse regio te be strijden, is bovendien waar schijnlijk te beperkt. Er is vol gens Richel weinig reden om erop te vertrouwen dat alles vanzelf in orde komt. „De over heid behartigt vooral het alge meen belang en er is twijfel over •of wij daar als aanwonenden ook onder vallen. Op dit mo ment is er te weinig vertrouwen dat dat belang voldoende wordt behartigd." Individueel kunnen gedupeer den niet veel uitrichten, zegt hij „Vooreen gewonen burger is het te veel gevraagd om alle nota's te lezen, te begrijpen en er dan ook nog eens een verstandige re actie op te geven. En als je dat als individu doet, is het zeer on waarschijnlijk dat er rekening met je wordt gehouden. De vereniging zal zich richten op het inhuren van deskundi gen, zoals advocaten en advies bureaus, die de belanghebben den in bezwaarprocedures en bij planschadeclaims kunnen vertegenwoordigen. Het is daarom van belang een groot aantal leden te hebben. „Een vereniging zonder breed draag vlak wordt natuurlijk minder serieus genomen." Burgemeester Kramer en zijn familie zijn zojuist geland in Kapelle. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Ze wilden een doortastende burgemeester in Kapelle. Iemand met gevoel voor een mooi landschap, affi niteit met de agrarische sector, kijk op economische ontwik keling en vooral ook een voor keur voor de schaal van Kapel le: klein in een groter verband van samenwerkende gemeen ten. Een harde werker, zochten ze. Volgens plaatsvervangend raadsvoorzitter C. Toorenaar niet in de laatste plaats omdat Kapelle te weinig personeel heeft. Ze hebben hem gekregen in de persoon van S. Kramer: ener giek, geestdriftig, humoris tisch en een tikkeltje flamboy ant. Loco-burgemeester G. Burger hing hem gistermid dag de ambtsketen van Kapel le om tijdens een bijeenkomst in dorpshuis De Wemel in We- meldinge. Daar vlakbij, op de ijsbaan, was Kramer even te voren met een helikopter ge land: de nieuwe speler van de club Kapelle, wiens transfer Van Zevenbergen naar Kapelle wonderbaarlijk snel geregeld was, dankzij doelmatig hande len van een vertrouwenscom missie uit de raad. Raadsvergadering De bijeenkomst in De Wemel begon met een buitengewone raadsvergadering, die naad loos overging in een gewone bijeenkomst en gevolgd werd door een drukbezochte recep tie. Wat Kapelle allemaal van een nieuwe burgemeester ver wacht en hoe Kramer functio neerde als wethouder en raadslid in de gemeente Moer dijk, viel op te tekenen uit de monden van een lange reeks sprekers. Duidelijk was wel dat ze Kramer in West-Bra bant helemaal niet graag zien gaan. Behalve dat hij zijn werk goed deed, wist hij ook goed hoe je lol kunt hebben. Kramer is afkomstig van de foto Willem Mieras luchtmacht. In Kapelle zijn ze nog even bang geweest, getui ge de woorden van secretaris R. van Wallenburg, dat de bur gemeester 's ochtends op de wijze van Majoor Kees appel zou houden, om de werkers vervolgens naar de werkplek af te marcheren. Maar die angst is door de eerste kennis making en door de verhalen van de Moerdijkers, geheel weggenomen. Kramer volgt G. de Groot op, die eind augustus in de VUT ging. door Rolf Bosboom GOES - De stichting die de Gro te of Maria Magdalenakerk in Goes exploiteert, kan een boze brief verwachten van de Cultu rele Raad Goes. De raad is te leurgesteld, omdat het vorige maand tijdens het Muziekfesti val Goes niet over het godshuis kon beschikken, terwijl het ge bouw overdag niet in gebruik was. Het bestuur van de stich ting bestrijdt dat echter. Tijdens het Muziekfestival ga- HILVERSUM - Popgroep Bief wil niet dat Leefbaar Nederland zijn liedje Mooie Dag gebruikt voor de LN-uitzending in het kader van de zendtijd voor poli tieke partijen. Tot nu toe was de muziek twee maal te horen in een uitzending van de partij. Volgens Blof-ma- nager F. van der Meijden heeft de partij de band nooit om toe stemming gevraagd. Blof zou die ook niet hebben verleend omdat de groep met geen enkele politieke partij in verband wil worden gebracht. Volgens LN- fractieleider F. Teeven zal zijn partij de muziek van de pop groep in het vervolg niet meer gebruiken. Volgens Teeven wordt er vanaf volgende week aan het verzoek van Blof vol daan. ven koren en ensembles optre dens op diverse locaties in de Goese binnenstad. De Culturele Raad, organisator van het eve nement, had gehoopt ook over de Grote Kerk te kunnen be schikken, dat immers een be langrijke functie heeft gekregen als cultureel podium. De kerk was echter al bezet, zo luidde de reactie van de exploiterende stichting. De Culturele Raad kon wel ge bruik maken van de rooms-ka- tholieke kerk, die tegenover de Grote Kerk staat. Van daaruit namende organisatoren waar dat de kerk de hele dicht geslo ten was en pas tegen half acht open ging. Er was dus geen re den om medewerking aan het festival te weigeren, aldus het bestuur van de Culturele Raad, dat deze week besloot zijn onge noegen op papier te zetten. D. Oostinga, voorzitter van de kerkstichting, zegt dat de Cul turele Raad een verkeerde in druk heeft gekregen. „Stichting Woord Daad had al eerder ge boekt voor een concert met drie organisten en vier koren die avond. De organisten en drie van de vier koren hebben de hele middag geoefend." Doordat musici de 'artiesteningang' bij het Kattenstraatje nemen, leek het dat de kerk niet in gebruik was. „Het is dus geen onwil van onze kant geweest", zegt Oostinga over de onvrede van de Culture le Raad. „Hoe meer activiteiten in de kerk, hoe beter. Maar er waren voor die dag afspraken gemaakt en wie het eerst komt, die het eerst maalt." door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Een brand heeft gistermiddag de bovenverdieping van een woning aan de Mar cus de la Palmastraat in Middelburg zwaar be schadigd. Vier mensen zijn ter observatie naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De brandweer schat de schade op 120.000 euro. De woning is tij delijk onbewoonbaar. De stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Mid- delburg kreeg om 13.10 uur een melding binnen van een uitslaande woningbrand. Officier van dienst K. Hamelink zette twee tankautospuiten, een hoogwerker en een ambulance in. Bij aan komst bleek dat het vuur woedde aan de achter kant van het huis. Ook de zolder bleek in brand te staan. De brandweer had het vuur snel onder con trole, maar was nog tot na drie uur bezig met na blussen en opruimen. door Steffan ter Maat RILLAND - Stichting HENK (Hulp en Nazorg Kinderen) uit Rilland heeft problemen met het vervoer van twintigduizend kilo aardappelen naar het kinderin ternaat in het Wit-Russische Vi- lejka. De aardappelen zijn voor het internaat beschikbaar ge steld, maar de stichting heeft geen geld of middelen voor het transport. Het internaat, waarin zo'n 260 kinderen leven die wees zijn of sociale- of andere problemen hebben, wordt al jaren met geld en andere middelen door HENK ondersteunt. Volgens Henk van Raaijen, die de stichting met zijn vrouw Leny leidt, dreigt er de komende winter een groot te kort aan voedsel in Wit-Rusland en is het transport van de aard appelen daarom van groot be lang. „We hebben een soort noodop roep voor voedsel van het inter naat gekregen. De aardappel oogst is er dit jaar grotendeels mislukt en daardoor zal er in de winter weinig of geen eten zijn. Gelukkig was er een Zeeuwse firma die twintig ton aardappe len beschikbaar heeft gesteld, maar we hebben geen geld voor Advertentie met zeezicht Een overvloed aar warme en koude gerechten vervoer en dus hebben we een groot probleem." Van Raaijen weet nog niet waar hij het geld of vervoer vandaan moet halen en dat terwijl er ook nog een lading met kinderkoe ken staat te wachten voor ver voer. Deze lading is minder ur gent dan de aardappelen, maar het moet wel volgend voorjaar in Vilejka aankomen anders is de houdbaarheidsdatum ver streken. Grand Hotel Arior Tel.: 0118-410502 VLISSINGEN - Een Vlissinger die zijn bovenbuurman in de cember vorig jaar met een ha mer aanviel, heeft van de poltie- rechter tachtig uur werkstraf gekregen. Al langer hadden ze last van el kaar, de twee Vlissingers die bo ven elkaar woonden. Een van de twee had last van de muziek van beneden en ging verhaal halen bij de 24-jarige benedenbuur man. Die zag hem aankomen en was niet van plan het geschil uit te praten. Sterker nog, hij be sloot een hamer te pakken. Daarmee sloeg hij de man op het hoofd en de schouders. Geluk kig bleken de verwondingen mee te vallen, maar de gevolgen hadden veel erger kunnen zijn. Advertentie Gewijzigd treinverkeer Wed aan het spoot Vj§ van 4 - tb oktober In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in Houdt u rekening met een langere reisduur. Leiden C-Alphen a/d Rijn 4 t/m 13 okt Hoorn Kersenboogerd- Enkhuizen 5 en 6 okt Breda/Roosendaal- Lage Zwaluwe Dordrecht-Lage Zwaluwe 5, 6 en 7 okt Den Haag C-Zoetermeer Stadslijn/Rotterdam Hofplein 5 t/m 9 okt A'dam C-Brussel (^Internationaal) 5,6 en 7 okt A'dam C-Schiphol-Leiden C 5 op 6 okt Utrecht C-Eindhoven 7 okt Breda-Roosendaal 8,9 en 10 okt Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754 - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). - 'Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. Advertentie 5-POCKET PANTALONS DIVERSE KLEUREN vanC 85.- voor DIVERSEMODELLEN vanC 69.- voor LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie Het pand is dusdanig door de brand toegetakeld dat het tijdelijk onbewoonbaar is. foto Ruben Oreel Op het moment van de brand was een twaalfjarig jongetje, dat op visite was bij zijn opa en oma, al leen thuis. Hoe het vuur kon ontstaan is onduide lijk. Volgens de politie is de brand vermoedelijk ontstaan door een mankement aan een zonnehe mel. Het jongetje waarschuwde zijn oom, die in de buurt woont. Volgens officier van dienst Hame link is één slaapkamer finaal uitgebrand. De ove rige slaapvertrekken en de zolder zijn zwaar beschadigd. Het bluswater, dat door de houten vloeren heen sijpelde, zorgde eveneens voor fikse schade. De bewoners hebben tijdelijk onderdak gevonden bij familie. Het twaalfjarige jongetje is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis, omdat hij ver moedelijk warme lucht heeft ingeademd. Een ou dere buurman moest eveneens met een ziekenwa gen naar het ziekenhuis. Hij klaagde over pijn in de borst. Ook de oom en een broer moesten naar Vlissingen voor observatie. PROMOTIE vanaf 30 september a.s. Bij besteding vanaf c 50,- aan Estée Lauder producten ontvangt u het afgebeelde geschenk*. Graag tot ziens bij: Één per klant, zolang de voorraad strekt. E t B u R G 0118-613401 P0WC3 W00S farjuvue' Nu onze tweede baby er aan komt, vinden we dat ons ge zinnetje wel compleet is, liet de jongeman zich onlangs op bedrukte toon ontvallen. Maar dat is toch leuk, waar om zo somber, vroegen zijn collega's. „Wel", antwoordde hij, „ik heb in een overmoedi ge bui aangeboden zelf voor de medische consequenties op te zullen draaien. En weet je wat het rare is. Normaal zegt mijn vrouw bij belang rijke beslissingen dat we het er later nog wel over zullen I hebben. Maar nu ivas ze in eens akkoord," somberde hij. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31