't Hooft gedreven door ijzeren wil Walter de Leeuw is een snelle leerling Derksen golft met filmster Don Johnson Tafeltennisster van SARJKeukenvisie is een echt trainingsbeest uitslagen door Leo van de Ruit ST. ANDREWS - Dubbel geluk voor Robert-Jan Derksen in Schotland. De 27-jarige Nij meegse golfspeler is als tweede reserve toegelaten tot het Dun- hill Links Championship, een golftoernooi in St. Andrews met een prijzengeld van ruim vijf miljoen euro, dat vandaag be gint. Bij een behoorlijk optre den kan hij zijn kaart voor de Europese tour veiligstellen. Derksen vervangt. Sam Torran ce. De Schot achtte zichzelf geestelijk niet in staat op het hoogste Europese niveau actief golf te spelen nadat hij afgelo pen weekend als captain van het Europese team de Rydercup had heroverd op de Verenigde Sta ten. Het afhaken van Torrance bete kent ook dat Robert-Jan Derk sen drie dagen lang met de Ame rikaanse filmster Don Johnson met stokken en bal over de golf links van St. Andrews Old Course, Carnoustie en Kings- barns gaat. Johnson neemt als amateur deel aan het Linies Championship. Elke professio nal is gekoppeld aan een ama teur. De amateurs zijn beroemd heden uit de sport/society of een gefortuneerde anonymus die flink moet dokken om te mogen meedoen. Derksen dankt veel aan Torran ce. Maarten Lafeber en Rolf Muntz, die rechtstreeks toela ting kregen tot dit Schotse toer nooi, moeten het drie dagen lang met hen onbekende ama teurgolfers zien te stellen. Robert-Jan Derksen was op goed geluk afgereisd naar Schotland. Hij was als tweede reserve ingeschaald. Hij stond te laag op de Europese ranking om rechtstreeks te worden toe gelaten. ,,Ik maakte op hoop van zegen kosten, want ik moet mijn spelerskaart zien te redden. Met een mooie uitslag in dit toer nooi, dat een hoog prijzengeld heeft, kan het misschien lukken. Dat ik met een VIP als Don Johnson mag spelen, is dubbel geluk voor mij." Don Johnson is bekend van de politieserie Miami Vice op tele visie. Hij speelde in tal van speelfilms, onder andere in Tin Cup, een romantisch verhaal uit de golfwereld. Johnson had een hoofdrol als 'bad guy' naast 'good guy' Kevin Costner. Nedeiïand heeft, naast de drie professionals, in het veld van amateurs drie prominenten uit de sport in het Links Champion ship. Johan Cruijff, Ruud Gullït en Tom Okker. Marco van Bas ten, die eveneens was uitgeno digd en vorig jaar met enig suc ces deelnam, meldde zich enkele dagen geleden af. ANP Klok dupeert 1300 lopers ZAANDAM - Niet vijf honderd tot duizend hardlopers, maar onge veer 1300 deelnemers aan de 18e Dam tot Damloop zijn zondag 22 september de dupe geworden van de falende tijdregistratie. Hun eindtijd is door de ChampionChip, waarbij de exacte tijd wordt geno teerd die is verstreken tus sen het passeren van de start- en finishlijn, niet geregistreerd. Bij de verwerking van alle scores is gebleken dat de meetapparatuur niet al leen tussen zeven over één en vijf over half twee 's middags is uitgevallen, maar dat zich ook daarna nog haperingen hebben voorgedaan. De fabrikant van de chip heeft de oor zaak van de storing voor alsnog niet weten te ach terhalen. De winnaars van de tien Engelse mijl (16,1 kilome ter), Charles Kamathi en Lornah Kiplagat, behoor den tot de belangrijkste 'slachtoffers'. Het Keni- aanse duo, dat de jaarlijk se oversteek van Amster dam naar Zaandam met respectievelijk een beste wereldseizoenprestatie en mondiaal record omlijst te, kregen nu een handge- klokte tijd toegewezen. GPD donderdag 3 oktober 2002 steld. Ik kreeg een batje met noppen in mijn handen geduwd en ben daarmee gaan spelen. Ik vind het echt leuk om een tegen stander op de knieën te krijgen. Daar komt van alles bij kijken. Ik zal zelf nooit echt gemeen doen, maar als een tegenstander intimideert, doe ik graag mee." ,,Ik train nu doordeweeks niet meer bij SAR, maar drie keer anderhalf uur bij 't Zand. Het lukt me meestal wel om in de trein vanuit Rotterdam veel huiswerk te doen. Er wordt bij 't Zand wel anders getraind. We zijn met allemaal jongens, ter wijl bij SAR alleen maar met meisjes wordt getraind. Er wordt bij 't Zand dus minder ge kletst tijdens de training. Het is allemaal net iets intensiever." Details Onder leiding van Peter Boon en Jeroen Louws worden de in Kloosterzande aangeleerde ba sistechnieken uitgebouwd. ,.Er wordt vooral op details gelet. Het gaat erom dat kleine tekort komingen worden aange scherpt. Mijn topspin is bijvoor beeld niet één van mijn sterkste slagen. Het is al meer dan eens besproken hoe dat beter kan. In de training lukt dat nu wel. Nu komt het erop aan om het in de wedstrijd toe te passen. Afgelo pen zaterdag speelde ik tegen twee tegenstanders die uit zich zelf helemaal geen initiatief na men. Daar had ik in aanvallend opzicht meer tegen moeten brengen." Het klinkt als gezonde zelfkri tiek en moet ertoe bijdragen dat handhaving dit seizoen wordt veiliggesteld. „Dat is onze doel stelling", vertelt ze. „Eredivi sie? Misschien op langere ter mijn. Er zit onwijs veel verschil tussen eredivisie en eerste divi sie. We moeten eerst maar eens meedraaien in de eerste divisie. Dan is ons seizoen wat mij be treft geslaagd. Er degraderen twee ploegen. Wij staan nu wel op de derde plaatsmaar ik denk dat het tussen ons, Docos en Vi ce Versagaat. De thuiswedstrijd tegen Vice Versa, over drie we ken, wordt in dat opzicht heel belangrijk." door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Ze is nog net geen achttien jaar, traint in Middelburg, reist doordeweeks vanuit Oost-Souburg naar de Hogeschool in Rotterdam en ta feltennist met de vrouwen van SAR/Keukenvisie in de eerste I divisie. Kimberley 't Hooft heeft met de Zeeuws-Vlaamse forma- i tie de eerste schermutselingen op een hoger niveau achter de rug en spreekt van een nieuwe I uitdaging. „Als we erin blijven, dan hebben we het goed ge daan." I Met de ontmoetingen tegen Vice I Versa (5-5), Docos (8-2-winst) en titelkandidaat Amsterdam (7-3-nederlaag) nog vers in het geheugen kan de verjongde I équipe van SAR/Keukenvisie terugkijken op een alleszins be vredigende competitiestart. Trainer Joop Maas wijst erop dat zijn ploeg met Vice Versa en Docos de twee zwakste tegen- I standers heeft getroffen en dat de stand op de ranglijst in dat opzicht wellicht enigszins ver- tekend is. „Er degraderen twee I ploegen", weet hij „Maar als we het niet redden, dan komen we beslist snel terug. Dat is echter een doemscenario, dat in Kloosterzande nog geen hot item is. Met de opstelling van de talentvolle twaalfjarige I Simone de Klerk is het team I sterk verjongd. Naomi Schelf- hout is met haar 24 jaar een rou- tinier, die voor zichzelf altijd de gulden middenweg tussen am bitie en sportverdwazing heeft j bewandeld. Kimberley 't Hooft is vooral een trainingsbeest, voor wie tafeltennis een uit de hand gelopen hobby is. j De Zeeuws-Vlaamse woont I sinds kort in Oost-Souburg en traint drie keer in de week an derhalf uur bij 't Zand in Mid delburg. Gedreven door een ijzeren wil om beter te worden I heeft ze zich voorgenomen om in de toekomst ook 's zondags eens in de veertien dagen tijdens de bondstraining van Simone de Klerk in Kloosterzande van de partij te zijn. „Aad Kwakkel- stein, de bondstrainer, vindt dat 'Kimberley 't Hooft: „Ik zal zelf nooit echt gemeen doen, maar als een tegenstander intimideert, doe ik graag mee." foto Lex de Meester geen punt", zegt ze. „Zelf vind ik het heel belangrijk. Zeker nu we in de eerste divisie spelen. Ik wil voor mezelf weten of ik dit niveau aankan." Met een persoonlijke score van zes punten uit drie competitie duels kan ze terugkijken op een geslaagd debuut. Kimberley 't Hooft was tegen Docos goed voor drie winstpartijen en sleepte tegen Vice Versa twee kostbare punten uit het vuur. In de ontmoeting tegen Amster dam, zaterdag in eigen huis, had ze met winst in het dubbelspel en een persoonlijke zege op nieuw een belangrijk aandeel in de teamscore. Joop Maas: „Je kunt aan alles merken dat Kim berley keihard heeft getraind. Je moet van goeden huize ko men om haar te verslaan." Kimberley 't Hooft: „Ik ben niet verslaafd aan tafeltennis, maar weet dat ik er veel voor moet doen om op dit niveau mee te kunnen. Ik was zó zenuwachtig voor de start van de competitie. Voor het eerst een officiële scheidsrechter, een andere ploeg. Ik vond het een geweldige uitdaging. Ik ben toch altijd wel een beetje zenuwachtig hoor. Nee, ik moet niet vaker naai de wc of zo. Het uit zich meer in een vorm van afwezig zijn." „Ik ben absoluut heel tevreden over de competitiestart. Simone is nog maar twaalf jaar, maar zal in de toekomst naar het ni veau van de eredivisie groeien. Ze valt net als Naomi graag aan Wat dat betreft ben ik een bui tenbeentje. Dat compenseert een beetje. Ik ben vanaf het mo ment dat ik landelijk ben gaan spelen meer verdedigend inge Voormalig tafeltennisser stapt over op rolstoeltennis door Erwin van der Linde Walter de Leeuw: „Vanuit het tafeltennis kende ik het gedrag van een bal. Ik kon goed inschatten wat een bal zou gaan doen als ik hem op een bepaalde manier zou raken." foto Willem Mieras ZK jeugdschaken begint in Souburg OOST-SOUBURG - Het per- soonlijk Zeeuws schaakkampi oenschap voor de jeugd start za terdag in het clublokaal van de schaakvereniging Souburg. Op nieuw is de belangstelling van deelnemerszijde in de hoogste groepen niet groot. Voor de oudste leeftijdscatego rie (groep A) hebben zich slechts vijf spelers aangemeld. Zij spe len een halve competitie. In groep B staan negen deelnemers ingeschreven, die de titelstrijd betwisten over vijf ronden vol gens het Zwitsers systeem. Groep C telt de meeste deelne mers. In die groep staan 25 jeugdschakers genoteerd. Zij werken negen ronden af. De jongste leeftijdsgroep (groep D) kan bogen op een inbreng van 15 personen. In deze groep staan twaalf ronden op het program ma. De wedstrijden starten za terdag om 10.00 uur. Poelbosloop van AV'56 'S-HEER HENDRIKSKINDE REN - De Goese atletiekvereni ging AV56 houdt zaterdag de in middels traditionele Poelbos loop in het gelijknamige bos ge legen ten zuiden van 's-Heer Hendrikskinderen. De afstanden die gelopen kun nen worden zijn twee, zes en tien kilometer. De start is om 14.30 uur aan de Theuniswegeling na bij de parkeerplaats. Vooraf gaand aan deze trimloop staan er scholieren wedstrijden op het programma. Er kan ter plaatse vanaf 13.30 uur worden inge schreven. Biljarttoernooien op de kalender VLISSINGEN - De vergadering van de drie Zeeuwse districten van de Koninklijke Nederland se Biljartbond (KNBB) heeft het Scheldetop-toernooi en het Zeeuws kampioenschap drie banden op de kalender ge plaatst. Het Scheldetop-toernooi wordt waarschijnlijk eind november en zeker in het district Walche ren De Bevelanden gespeeld. Het districtsbestuur beraadt zich nog over een geschikte lo- katie. Het Zeeuws kampioenschap driebanden is toegewezen aan het district Zeeuws-Vlaanderen en wordt van 18 tot en met 20 ja nuari 2003 gehouden bij de ver eniging HGL/KOT '86 in Sas van Gent. VLISSINGEN - Voordat Walter de Leeuw (25) met rolstoelten nis begon, had hij nog nooit in een rolstoel gezeten. Het lopen ging hem altijd moeilijk af ten gevolge van een geheimzinnige spierziekte, maar dit was voor hem nooit een reden geweest om zich voort te bewegen met be hulp van een rolstoel. Hij had le ren leven met zijn handicap, sterker nog, hij speelde zelfs op internationaal niveau tafelten nis. Nooit had iemand kunnen denken dat De Leeuw omwille van de sport plaats zou nemen in de rolstoel. Al heel zijn leven lijdt De Leeuw aan een spierziekte. Signalen worden vanuit de hersenen door de zenuwen niet goed doorgege ven aan de spieren, waardoor die opdrachten niet juist uitvoe ren. Gevolg hier van is een ge brekkige coördinatie van de beenspieren. Daarnaast blijven de spieren ook achter in de groei, waardoor vergroeiingen van zijn botten ontstaan. Toch vormt de handicap geen belem mering om zich op een sport te richten. Al vanaf zijn dertiende is De Leeuw actief in de tafeltennis- sport. Bij tafeltennisvereniging 't Zand werkt hij aan een mooie carrière. Zowel op nationaal als internationaal niveau rijgt hij de sportieve prestaties aaneen. Zijn uiteindelijke doel, de Para lympics van 2000 te Sydney, lig gen in het verschiet. Uiteinde lijk besluit de bond hem niet naar de Spelen af te laten reizen. De Nederlandse top is te breed en het aantal tickets voor Syd ney beperkt. De Leeuws droom spat als een zeepbel uit elkaar. „Ik moest toen de overweging maken of ik me opnieuw vier jaar volledig op het tafeltennis wilde richten of dat ik zou stoppen. Ik besloot het laatste te doen. De Leeuw blijft echter nog wel actief binnen het tafeltenniswe- reldje. Hij verzorgt trainingen voor de jeugd en ook probeert hij minder valide jongeren er toe te bewegen om ook te gaan spor ten. Door middel van sportcli- nics laat hij de jongeren kennis maken met de hem zo geliefde sport. Tijdens een clinic in Goes ontmoet hij Angela Maas. Een rolstoeltennisster van wereld klasse. Zij daagt hem uit voor een partijtje tennis. Eerst blijft hij met beide voeten op de grond staan en retourneert de ballen naar Maas. Zij weet hem echter over te halen om ook plaats te nemen in een rolstoel. Concentreren „Dat viel vies tegen! Ik moest me niet alleen concentreren op een tak van sport die ik niet be heerste. Ik moest me ook over de baan gaan bewegen in een rol stoel. Daar had ik nog nooit in gezeten!", aldus De Leeuw, die eraan toevoegt dat hij na dit eer ste potje tennis niet direct 'ver kocht' was. Eén jaar lang blijft hij twijfelen of hij de stap naar het rolstoel- tennissen zal maken. In de zo mer van 2001 hakt hij de knoop door. Met een geleende rolstoel speelt hij zijn eerste toernooitjes en wordt hij direct Nederlands kampioen in de C-klasse. Deze klassering opent voor hem de deur om zijn wintertrainingen af te gaan werken in Renkum. Hier traint de Nederlandse mannentop op het gebied van rolstoeltennis. „Deze trainingen waren heel zwaar. Mijn lichaam was niet gewend aan het rijden in een rolstoel. Verschillende pezen in mijn bovenlichaam raakten ontstoken. Ik leerde er ook heel veel op het gebied van spelin zicht. Als je niet van de baan ge speeld wilt worden, is het be- langrij k dat je de j uiste plaats in het veld kiest en dat je goed weet waar je heen rijdt na een slag." De Leeuw geeft verder aan dat zijn voordelen van zijn tafelten- nisverleden beperkt zijn: „Van uit het tafeltennis kende ik het gedrag van een bal. Ik kon goed inschatten wat een bal zou gaan doen als ik hem op een bepaalde manier zou raken." Na een winter van veel trainen begint voor De Leeuw zijn eer ste volledige tennisseizoen. Tij dens negen toernooien laat hij zien dat zijn trainingsarbeid van de afgelopen winter zijn vruchten afwerpt. Maar liefst acht toernooien schrijft hij op zijn naam. Menig tennistopper moet het onderspit delven. Hierdoor klimt hij op naar een éénentwintigste plaats op de Nederlandse ranking. Buitenland De Leeuw heeft zijn doelen voor het volgende seizoen al gesteld: „Ik hoop in ieder geval de vijf tiende stek of hoger op de ranking te bezetten. Daarnaast zou ik me ook eens willen meten met tennissers in het buiten land. Wanneer ik toernooien in het buitenland speel, kan ik punten pakken voor de interna tionale rangschikking. Met een plaats bij de eerste tweehonderd spelers zou ik me al heel geluk kig prijzen." Zover is het echter nog niet. Na dit eerste jaar is wel gebleken dat het tennissen veel geld kost. Inschrijfgelden, overnachtin gen, materiaal en baanhuurzor- gen ervoor dat de internationale toernooien even op zich laten wachten. De Leeuw heeft voor zichzelf al wel in gedachte hoe. hij zijn internationale debuut realiseerbaar kan maken. „Ik heb het plan een stichting op te richten, waarin mensen plaats nemen die voor mij de randza- ken van de sport willen regelen. Mensen die met mij willen bou wen aan mijn sportieve loop baan. Daarbij denk ik aan ie mand die de financiële kant voor zijn rekening wil nemen. Het vinden van sponsors blijkt erg moeilijk. Voor een minder validesporter lijkt dat nog lasti ger omdat de invalidensport door velen niet als volwaardig wordt gezien. Ook hoop ik een trainer te kunnen vinden die met mij een trainingsplan wil maken. Zowel technisch als fy siek kan ik nog grote vooruit gang boeken." De Leeuw heeft nog een hele winter om zijn plannen ten uitvoer te brengen. Half september werd met het NK het seizoen afgesloten. Hij bereikte er de kwartfinales maar moest in Peter de Bliek zijn meerdere erkennen. Biljarten Randers (Den). WK driebanden. Groep A: Groep A: Zanetti (Ita) - Theriaga (Por) 2-0, Kai (Jap) - Covarrubias (Mex) 2-0. Stand: 1. Zanetti 2-4 (4-0), 2. Kai 2-2 (2-2), 3. The riaga 2-2 (2-3), 4. Covarrubias 2-0 (1-4). Groep B: Blomdahl (Zwe/1- Aveiga (Ecu 2-0, Merckx (Bel) - El Messery (Egy) 2-0. Stand: 1. Blomdahl 2-4 (4-1), 2. Merckx 2- 2 (3-2), 3. Aveiga 2-2 (2-3), 4. El Messery 2-0 (1-4). Groep C: Jaspers (Ned/2) - Mori (Jap) 2-0 (15-7 15-8/1,364-0,714), Rodri guez (Per) - Piedrabuna (VSt). Groep D: Sayginer(Tur) - Andersen (Den) 2-0, Nils- son (Zwe) - Rudolph (Duï) 2-1. Poule E: Caudron (Bel) - Roux (Fra) 2-0, Penalva (Spa) - Avila (Mex) 2-0. Poule F: Carlsen (Den) - Haack-Sorensen (Den) 2-0, Kim (ZKo) - Castano (Col) 2-0 w.o Poule G: Sanchez (Spa) - Sjorub (Den) 2-0, Kostis- tansky (Oos) - Bedoya (Col) 2-0. Poule H: Nelin (Den)-Van de Ven2-1 (15-56-1515- 7/2,000-1,588), Kasidokostas (Gri) - Tas- demir(Tur) 2-1. Bridge Kruiningen. Eerste zitting senïoren-pa- renbridge. 1. Dms Meijer- Sarneel 62,85, 2. Hrn. van der Helm - De Troye 61.81, 3. Epr. Krediet 59.38,4. Hrn. Ladonski - Zo mer 57.29, 5. Epr. Groen 56.94, 6. Mw. Meijer - Ridderhof 52.08,7. Hrn. De Jon ge - Westveer 51.39,8. Hrn. Ganseman - Mondeel 49.31,9. Mw. Meester - V. Kee- ken 48.26, 10. Dms. Noom - Ruissen 47.22, 11. Mw. VD Schans - Nuyten 43.75, 12. Dms. De Jonge - Westveer 42.71,13. Dms. Meesters - Mei 39.24,14. Epr. Wiskerke 27.78. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-6-11-16-20-21-28-30-36-37- 46-48-50-53-59-60-61-65-66-74. Tennis Tokio. ATPenWTA, 1 miljoen euro. Man nen, eerste ronde: Verkerk (Ned) - Jan Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Kohlmann (Dui) - Bo- haboy (VSt) 6-1 6-3, Golmard (Fra) - Miyao (Jap) 6-06-0, Callerï (Arg/12) - Kim (VSt) 6-4 6-4, Morrison (VSt) - Norman (Bel) 6-3 7-6, Massu (Chl) - Stepanek (Tsj) 5-7 6-3 6-2, Arthurs (Aus) - Knowle (Oos) 2-6 6-3 6-2, Spadea (VSt) - Crabb (Aus) 6-2 6-4, Dupuis (Fra) - Luxa (Tsj) 6-3 6-4, Mamiit (VSt) - Simoni (Bra) 6-3 3-6 6-2, Vahaly (VSt) - Delgado (Par) 6-4 6-3, Burgsmuller (Dui) - Fukarek (Tsj) 6-3 6-3, Blake (VSt) - Ferrer (Spa/15) 4-6 7-5 7-5, Carlsen (Den) - Okun (Isr) 6-46-4. Tweede ronde: Hewitt (Aus/1- Chang (VSt) 6-2 6- 2, Golmard (Fra) - Calleri (Arg) 6-3 6-2, Larsson (Zwe) - Lapentti (Ecu/7) 7-5 6-2, Waske (Dui) - Moya (Spa/3) 6-47-5, Kuce- ra (Slw) - Corretja (Spa/4) 3-6 6-3 7-6, Spa dea (VSt) - Blake (VSt) 6-16-4, Dupuis (Fra - Arthurs (Aus) 7-6 7-6, Massu (Chl) - Morrison (VSt) 7-6 4-6 6-1 Moskou. Kremlin Cup. ATP en WTA 2,25 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Ulihrach (Tsj) - Johansson (Zwe/6) 7-6 7- 6, Federer (Zwi/5) - Golovanov (Rus) 6-0 6-1, Safin (Rus/1) - Meligeni (Bra) 6-4 7-6, Nieminen (Fin) - Rios (Chl) 7-6 3-6 7-6, Novak (Tsj/4) - Joetjsni (Rus) 6-4 3-6 6-3. Voetbal Eredivisie. NEC - FC Groningen 2-0 (1-0). 32. Hersi 1 -0,76. De Nooijer 2-0. Scheids rechter: Luijten (46. Smit). Gele kaart: Broerse en Kruiswijk (FC Groningen) Aantal toeschouwers: 8500. Volleybal Argentinië. WK mannen. Groep A (San Juan): China - Australië 3-1, Argentinië - Portugal 3-1Eindstand: 1Argentinië 3-6 (9-3), 2. Portugal 3-4 (7-5), 3. China 3-2 (5- 7), 4. Australië 3-0 (3-9). Argentinië, Por tugal en China naar tweede ronde. Groep B (Santa Fé): Italië - Canada 3-0, Polen - Kroatië 3-0. Eindstand: 1 Polen 3-6 (9-3), 2. Italië 3-4 (8-3), 3. Canada 3-2 (4-7), 4. Kroatië 3-0 (1-9), Polen en Italië naar tweede ronde. Groep C (Buenos Aires): Frankrijk - Bulgarije 3-2, Rusland - Tune sië 3-0. Eindstand: 1 Frankrijk 3-6 (9-4), 2 Bulgarije 3-4 (8-4), 3. Rusland 3-2 (4-6), 4. Tunesië 3-0 (2-9). Frankrijk, Bulgarije en Rusland naar tweede ronde. Groep D (Mar del Plata): Joegoslavië - Japan 3-0, Spanje - Kazachstan 3-1. Eindstand: 1. Joegoslavië 3-6 (9-12. Spanje 3-4 (7-6), 3. Japan 3-2 (5-7), 4. Kazachstan 3-0 (2-9). Joegoslavië, Spanjeen Japan naartwee- de ronde. Groep E (Córdoba): Verenigde Staten - Venezuela 3-0, Brazilië - Egypte 3-0. Eindstand: 1. Verenigde Staten 3-6 (9-3), 2. Brazilië 3-4(8-3), 3. Venezuela 3-2 (3-6), 4. Egypte 3-0 (1-9). Verenigde Sta ten en Brazilië naartweede ronde. Groep F (Salta): Nederland-Cuba 3-1 <25-1825 17 16-25 25-21Tsjechië - Griekenland 3- 2. Eindstand: 1. Nederland 3-6 (9-3), 2. Griekenland 3-2 (5-6), 3. Tsjechië 3-2 (6-8 4. Cuba 3-2 (4-7). Nederland, Grieken land en Tsjechië naar tweede ronde. Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Murre Moens - Teco- na 2-6, Eastman - HZ sport 8-0, Café Nationaal - Begijn makelaar 6-2, AKZ ver zekeringen - Arditos 6-2. Stand: Eastman 3-19, Tecona 3-19, Begijn makelaar 3-13, Café Nationaal 3-12, Murre Moens 3-11, Zeeuwse eilanden 3-11, DGAfin. adv. 1- 8, AKZ verz. 2-8, Rabo Beveland 3-7, Ardi tos 3-6, HZsport3-6. Tweede klasse: Del ta - Bosma elektro 6-2, Beko - PSW 8-0, WEA/Dauwendaele - Plu 7-1, RTC de Sin gel - LW 0-8. Stand: Beko 3-23, Delta 3- 19, Raab Karcher 3-17, Piet Voskamp/'t Zand 2-15, WEA/Dauwendaele 3-15, Bos ma elektro 3-13, LVV 3-10, Delta consult- /Dauwendaele 3-7, PSW 3-5, Plu 3-4. RTC de Singel 3-0. Derde klasse: SVA/Kodde - Bowl de Kruitmolen 5-3, Eastman 2 - Schoonen elektro/MZ 4-4, Aann.bedr. Louws - Bayards Alu 4-4, Poseidon/zie- kenhuis Walcheren - Indoor Karting 0-8. Stand: Indoor karting 3-22, Provincie Zeeland 3-16, Bowl de Kruitmolen 3-15, Eastman 2 3-14, SVA/Kodde 3-14, Posei- don/ziekenhuis Walcheren 3-13, Schoo nen elektro/MZ 3-12, Aann.bedr. Louws 3-12, Bayards alu 3-4, SV Duo/Pare cen tral 2-3, Nehalennia 3-3. Vierde klasse: PZC - Gemeente Middelburg 8-0, Rabo Walcheren - De Voogd 7-1, Auto Spor- ry/Oranje Nassau - Provincie Zeeland 2 7- 1. CZ groep zorg - Bandoeng 4-4. Stand: Plu 2 3-21Auto Sporry/Oranje Nassau 3- 21, PZC 3-20, HZ sport 2 3-13, Rabo Wal cheren 3-11, ProvincieZeeland 2 3-11, CZ groep zorg 3-9, Bandoeng 3-8, ROC Zee land 2-7, De Voogd 3-7, Gemeente Mid delburg 3-0. Vrouwen. Eerste klasse: Jachtwerf Goes - Bakkersland/Dauwendaele 8-0, Smith kaas - Tence/Dauwendaele 6-2, Begijn makelaar - LVV 5-3, De vier linden - Vlijtig Liesje 0-8, Be fit - ZOPC/MZ 2-6. Stand- Smith kaas 3-20, Vlijtig Liesje 3-18, The tube 2-16, Jachtwerf Goes 3-14, Begijn makelaar 3-13, De vier linden 3-12, ZOP C/MZ 3-11, LVV 3-8. Renault Dijkwel/SVS 3-8, Bakkersland/Dauwendaele 3-8, Be fit 2-3, Tence/Dauwendaele 3-3. Tweede klasse: Justitie Middelburg - Ardita 7-1, Poseidon/ziekenhuis Walcheren - Bakker Schrieks/MZ 3-5. Stand: Justitie Middel burg 2-10, DVC Plus 2-9, 't Ken net 2-8, De Reus en van Heemst 2-8, Wijk Klaren- beek2-8,Schoonm/bedr. Simons/'tZand 2-8, Breedijk/SVS 2-8, Ardita 2-7, Posei don/ziekenhuis Walcheren 2-6, Bakker Schrieks/MZ 2-5, Jong Ambon 1-4, CZ groep zorg 1-3. Wielrennen Alto Pascio. Ronde van Lucca. Tweede etappe, Capannori - Alto Pascio: 1Barto- li (Ita) 225 km in 5.25.16,2. Freire (Spa), 3. Mon (Ita) 0.04, 4. Miorm (Ita) 0 13, 5. Grónqvist (Zwe) 0.18, 6. Laverde Jime nez (Spa) 2.27, 29. Knaven 5.40, 37 De Groot, 52. Boven, 74. Lotz, 95. Kroon. 97. De Jongh. Opgave: onder andere Dekker (Ned). Algemeen klassement: 1. Fon- tanelli (Ita) 9.24.27,2. MarkusZberg (Zwi) 0.04, 3. Celestino (Ita) 0.06, 30. Boven 14.32,48. Knaven, 49. De Groot, 51. Lotz, 121. De Jongh 15.30,123. Kroon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23