Feyenoord jaagt zonder succes Manchester lonkt naar honderdste M Jsr ÊSÊÊLMÊSêêêê mm msÊ fm mm PZC PSV speelt tegen Borussia met mes op de keel Ajax zonder vleugels en met Chivu 19 Dinamo Kiev saaie, maar ook taaie tegenstander: 0-0 champions league Van Bon krijgt nog een kans Maier stelt comeback uit Vierklau en Ajax uit elkaar Kooiman wordt niet gestraft Fifa test met goalreferees Stevens heeft weer lucht PSV staat al te lang droog woensdag 2 oktober 2002 van onze sportredactie TRONDHEIM - Christian Chi- vu trainde gisteravond in Trondheim apart. Maar er was geen enkele twijfel bij de Roe meen van Ajax aan de voor avond van de wedstrijd tegen Rosenborg. „Ik wil spelen, heel graag zelfs. Het is een risico, dat besef ik, maar ik ben bereid het te nemen. En als ik een tik krijg, zal het misschien pijn doen, maar dat is mijn pro bleem." Chivu liep zondag in de wedstrijd tegen NAC een ge kneusde rib op. De kans dat de aanvoerder zou spelen in het Champions League-duel van vanavond was aanvankelijk heel klein. Het herstel is echter sneller gegaan dan verwacht. Ajax-trainer Ronald Koeman laat de keuze over zijn meespe len aan de Roemeense aanvoer der. „Dat mag hij zelf beslissen. Als hij speelt, moet dat waar schijnlijk met pijnstillers, maar dat is zijn keuze. Het probleem-Chivu lijkt opgelost, resteert de strategie van Ajax tegen een ouderwets spelende Noorse ploeg. Rosenborg speelt in een klassieke 4-3-3- opstelling. Koeman wilde gis teravond niets kwijt over de speelwijze, maar in de training gaf de coach zijn geheim prijs. Ajax speelt in een ongebruike lijke variant. Een variant die Ajax onder Koeman nog niet heeft gespeeld, wel onder Co Adriaanse, zij het dan zonder Van Halst. Met Wamberto op nummer tien, zonder de vleu gelspitsen Van der Meijde en Sikora, maar met twee aanval lers in de punt: Mido en Ibra- himovic. Jan van Halst, zal als controlerende middenvelder in de basis terugkeren. Ook Ri chard Witschge kan rekenen op een basisplaats, omdat Max well nog niet fit is voor de zwa re klus. In de achterhoede keert Bergdolmo terug. GPD door Jaap van Essen ROTTERDAM - Het kan niet al tijd feest zijn. Zelfs niet in De Kuip, waar de laatste maanden toch heel wat aardige Europese wedstrijden zijn afgewerkt. Feyenoord-Dinamo Kiev was gisteravond helemaal niet leuk. Het was een dodelijke saaie wedstrijd: 0-0. Het positieve nieuws van de derde speelronde was natuur lijk dat Feyenoord alweer (de vijftiende Europese bekerwed strijd op rij) niet verloor en er nog steeds goed voorstaat in poule E. Juventus won met 2-0 en staat op kop. Feyenoord heeft vijf punten en staat tweede. Newcastle is na drie nederlagen wel zo'n beetje uitgeschakeld. Het moet dus wel gek lopen wil Feyenoord in november niet verder bekeren, in de Cham pions League dan wel Uefa Cup. In Rotterdam gebeurde gister avond maar heel weinig. Ooit was Dinamo Kiev een opwin dend elftal. De onlangs overle den Lobanovski het zijn elftal een nieuw soort voetbal spelen. Het was voorgekookt en gepro grammeerd, maar in de uitvoe ring zo perfect, dat het weer leuk werd. Vervelend Tegenwoordig rest bij Kiev al leen nog het berekende, het avontuur is verdwenen. De Oe- kraïners spelen vreselijk verve lend schaakvoetbal. De wed strijd wordt eerst vakkundig doodgemaakt en wanneer ie dereen in slaap is gesukkeld, poogt de ploeg toe te slaan. GROEPE Feyenoord - Dinamo Kiev (Oek) 0-0. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Gele kaart: Van Hooijdonk Feyenoord Gavrancic (Dinamo Kiev). Aantal toeschouwers: 41200. Juventus (Ita) - Newcastle United 2-0 (0-0). 66. Del Piero 1-0, 81. Del Piero 2-0. Scheidsrechter: Tem mink. Gele kaart: Iuliano Juventus Dazibas (Neiocastle)Aantal toe schouwers: 30.000. Juventus 3 2 1 0 7 8-1 Feyenoord 3 1 2 0 5 2-1 Dyn. Kiev 3 1114 2-5 New.United 3 0 0 3 0 0-5 GROEPF Manchester United (Eng) - Olym- piakos (Gri) 4-0 (2-0). 19. Giggs 1-0, 26. Veron 2-0, 66. Giggs 3-0, 77. Sols- kjaer 4-0. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Rode kaart: 45. Ze Elias (Olympiakos). Gele kaart: Veron, Gary Neville, Ferdinand (Manches ter United), Karembeu, Anatolakis (Olympiakos). Aantal toeschou wers: 66.902. Maccabi Haifa (Isr) - Bayer Lever- kusen (Dui) 0-2 (0-1). 31. Babic 0-1, 64. Babic 0-2. Scheidsrechter: Gra- nat (Pol). Gele kaart: Katan, Badier, Ejiofor (Maccabi), Butt, Balitsch, Bastürk, Neuville (Leverkusen) Aantal toeschouwers: 7500. Bijzon derheid: Zano (Haifa) mist straf schop. Man.United 3 3 0 0 9 11-3 Maccabi H. 3 1 0 2 3 5-7 Olympiakos 3 1 0 2 3 6-9 Leverkusen 3 1 0 2 3 5-8 GROEPG Bayern München (Dui) - AC Milan (Ita) 1-2 (0-0). 52. Inzaghi 0-1,54. Pi- zarro 1-1, 84. Inzaghi 1-2. Scheids rechter: Dallas (GBr). Gele kaart: Ballack, Linke (Bayern München), Nesta (AC Milan). Aantal toeschou wers: 59.000. Deportivo la Coruna (Spa) - Lens (Fra) 3-1 (0-1). 10. Moreira 0-1, 49. Makaay 1-1, 79. Capdevila 2-1, 84. Cesar Martin 3-1. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Gele kaart: Mauro, Duscher (Dep. la Coruna), Blan- cherd (Lens). Aantal toeschouwers: 32.000. AC Milan 3 3 0 0 9 8-2 Deportivo 3 2 0 1 6 6-7 Bayern M. 3 0 12 1 4-6 Lens 3 0 12 1 3-6 GROEP H Lokomotiv Moskou (Rus) - Barcelo na (Spa) 1-3 (0-2). 29. Kluivert 0-1, 32. Saviola 0-2, 49. Saviola 0-3, 56. Obiorah 1-3. Scheidsrechter: Mc- Curry (GBr). Gele kaart: Leksetho, Obiorah, Sennikov, Nizegorodov (allen Lokomotiv Moskou). Aantal- toeschouwers: 20.000. Galatasaray (Tur) - Club Brugge (Bel) 0-0. Scheidsrechter: Poulat (Fra). Gele kaart: Fuat Kaya (Gala tasaray), Stoica, Verheijen, Sere- brennikov (allen Club Brugge). Aan tal toeschouwers: 35.000. Barcelona 3 3 0 0 9 8-3 Galatasar. 3 1114 2-2 Brugge 3 0 2 1 2 2-3 L. Moskou 3 0 12 1 1-5 Dat lukte in Rotterdam ook nog bijna, in de laatste minuut van de officiële speeltijd. Niemand geloofde nog dat er ook maar iets zou gebeuren, toen invaller Diogi Rincon ineens vrij stond voor Zoetebier. Ferry de Haan trok de Braziliaan aan de mouw, een strafschop leek in de maak, maar de Noorse arbiter Hen- ning deed echter alsof hij niets had gezien. Feyenoord mazzelde op het ein de dus nog, en mocht toch al niet echt klagen over het ene puntje dat het overhield aan de wed strijd. Daar waar de aanhang zich de voorbije week al rijk re kende met de volle buit, kwam Feyenoord op het veld niet op dreef. Het tempo lag laag, en menig Feyenoorder haalde nim mer een "behoorlijk niveau. De grootste dissonanten waren op vallend genoeg de smaakma kers van de voorbije weken. Pardo kwam tot geen fatsoenlij - ke actie, Buffel liet iedere bal van zijn voet springen. Omdat er achterin ook al niet zo veel vastigheid was, met De Haan en Rzasa in de basis, sloop bij de thuisploeg al snel een wat overtrokken angst in het elftal. Aanvallen werd in de regel met te weinig mensen gedaan om de muur van voormalige Sovjets te slechten. In het verleden speelde Feye noord wel vaker duels die niets leken op te leveren. Heel vaak was daar dan nog het inmiddels niet meer zo geheime wapen, de vrije trap van Van Hooijdonk. De Brabander was het voorbije jaar tal van malen de redder in nood, maar gisteren liet dat spe cialisme hem ook in de steek. Maar liefst achtmaal kreeg Fey enoord een vrije trap op een po sitie die normaliter perspectief biedt. Eenmaal knalde Paauwe de bal in de muur, de overige ze ven vrije trappen werden door Pi-air genomen. Ze leverden geen van allen iets op, een onge bruikelijke score voor de spits. Schwung Bert van Marwijk bleek vanaf de bank ook te zien welke spe lers tegen Kiev achter bleven. Na rust haalde hij achtereenvol gens Pardo en Buffel van het veld. Hun vervangers brachten inderdaad iets meer schwung in de ploeg. Geen wonder, het wa ren Kalou en Van Persie die het elftal kwamen versterken. Voor de jonge Rotterdammer was het voor het eerst sinds 24 augustus dat hij weer eens mee mocht doen. Op die datum ken de hij een desastreuze inval beurt tegen Roda JC. Enkele da gen later werd hij na de uitwed strijd tegen Fenerbahce op de luchthaven van Nice, pal voor de Supercup tegen Real Madrid, naar huis gestuurd wegens on handelbaar gedrag, wat dat dan ook geweest mag zijn. Opvallend was gisteren dat Van Persie duidelijk met een stevig aangetrokken handrem speel de. Zelfs bij twee vrije trappen die op het oog juist voor hem ge schikt leken, bleef hij ver van de bal. Wat heet, de voormalige Pietje Bell durfde er nog niet eens naar te kijken. Het brutaal tje in een keurslijf, het is de vraag of Feyenoord dat nu van hem verlangt. Voor het publiek is het in elk geval een stuk min der leuk. Feyenoord: Zoetebier; Emerton, De Haan, Paauwe en Rzasa; Song, Bos- velt, Ono en Pardo (55. Van Persie); Buffel (66. Kalou) en Van Hooijd onk. Dinamo Kiev: Reva; Bodnar, Ghioa- ne, Hoesin, Gavrancic en Nesma- jshy; Pejev, Cernat (84. Rincon) en Khatskevitsj (63. Leko); Melasjenko en Shatsjkikh. HASSELT - Leon van Bon is opgenomen in de selectie van Domo-Farm Frites voor de wereldbekerwedstrijd Pai-ijs- Tours die zondag wordt verreden. Van Bon ontbreekt bij de eerste tien renners die bondscoach Gerrie Knetemann heeft aangewezen voor het WK op de weg in Zolder, een week later. Er zijn nog twee startbewijzen te verdelen, waarvoor Parijs- Tours een belangrijk ijkpunt is. Ook Van Bons ploeggenoot Max van Heeswijk, eveneens op geroepen voor Parijs-Tours, kan door goed te presteren nog een plaats in de WK-selectie afdwingen. Knetemann heeft voor de twee overgebleven plaatsen in zijn selectie acht ren ners op het oog. De bondscoach stelde maandag dat renners die door hun ploeg worden thuisgelaten voor Parijs-Tours waarschijnlijk niet in aanmerking komen voor WK-deelna- me. ANP SALZBURG - Skiër Hermann Maier keert 27 oktober nog niet terug in wedstrijdverband. De Oostenrijker, voormalig tweevoudig olympisch kampioenheeft nog te veel last van de naweeën van zijn in 2001 opgelopen beenbreuk. Daarbij kneusde hij deze zomer een enkel bij een val tijdens een trai ning in Chili. „Ook daar heb ik nog steeds last van", zei Maier gisteren tijdens een training in Solden. In die plaats vindt op 27 oktober een wedstrijd reuzenslalom plaats. Maier zou meedoen, maar ziet daar nu vanaf. De 29-jarige skiër kon nog niet zeggen wanneer hij wedstrijdfit is. „Maar dat zal zeker dit seizoen zijn." DPA AMSTERDAM - Ferdi Vierklau en Aj ax zi j n met on middellij - ke ingang uit elkaar gegaan. De verdediger had nog een con tract bij de Amsterdamse landskampioen tot 1 juli 2004. Vier- klau kwam in maart 1999 naar Ajax. Daarvoor speelde hij bij Tenerife, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdam had Vierklau door veel blessureleed weinig succes. In vier seizoenen speel de hij 45 wedstrijden in de hoofdmacht. Vierklau kreeg voor aanvang van dit seizoen van trainer Ro nald Koeman te horen dat er voor hem geen plaats was wegge legd in de A-selectie. Ajax doet verder geen mededelingen over de details van de contractbeëindiging. ANP ZEIST - De aanklager betaald voetbal heeft besloten Sparta- doelman Frank Kooiman geen straf op te leggen naar aanlei ding van de rode kaart die hij vrijdag fa-eeg in het duel met Go Ahead Eagles. Kooiman kreeg rood van scheidsrechter Schenkels, omdat hij een tegenstander onreglementair had gestuit. Op basis van de binnengekomen verklaringen en tv- beelden besloot de aanklager de kaart te seponeren. ANP De Feyenoorder Pardo wordt bij een rush aan d n getackeld door de Russische verdediger Bodnan. foto Michael Kooren/RTR Ook Milan en Barcelona goed voor maximale score door Leo van de Ruit RIJSWIJK - Drie roemruchte clubs staan na drie wedstrijden in de Champions League op een score van honderd procent. Manchester United, FC Barce lona en AC Milan wonnen drie keer op rij. Zij zijn halverwege al bijna verzekerd van een plaats in de tweede ronde. Barcelona won gisteren in Mos kou met 3-1 van Lokomotiv. Frank de Boer, Cocu en Kluivert stonden in de basis. Kluivert opende in de 29e minuut de sco re. Saviola maakte de andere twee, in de 32e en 49e minuut. De kleinste speler op het veld maakte 2-0 met een kopbal. Lokomotiv verweerde zich naar vermogen en zette veel fysieke kracht tegenover de Spaanse techniek. De Russen kregen vier gele kaarten en bereikten er ver der alleen een eretreffer van Obiroah in de 56e minuut mee. Na de derde speeldag bedraagt de voorsprong van Barca al vijf punten op nummer twee: Gala tasaray. De Turkse club wist thuis niet te winnen van een zich stug verdedigend Club Brugge: 0-0. Manchester United hield Ruud van Nistelrooij aan de kant voor het derde duel in groep F. De spits heeft last van de ham strings. Met Scholes op zijn plaats won zijn club van Olym piakos met 4-0. Bij rust stond het al 2-0 door Giggs en Veron. De tweede treffer was een beau ty, een lob na een een-twee- combinatie met Beckham. Olympiakos kwam in grote pro blemen toen Zé Elias de rode kaart kreeg na een grove charge op Veron. In de 66e minuut maakte Giggs zijn tweede doel punt. Solskjaer zorgde in de 77e voor 4-0. United staat voor een jubileum. De volgende wed strijd kan de 100e triomf in de competities van de Uefa opleve ren. Dit was de 99e. Bayer Leverkusen greep in groep F de laatste kans. In Nico- sia op Cyprus won de de Duitse vice-kampioen van Duitsland met 2-0 van het Israëlische Mac cabi Haif aHet duel was uit vei ligheidsoverwegingen ver plaatst. Babic was de grote man voor Leverkusen met treffers in de 31e en 64e minuut. Leverku sen, Olympiakos en Haifa kwa men gelijk op de tweede plaats, elk met drie punten. AC Milan, met Clarence See- dorf, haalde de volle winst bij Bayern München: 1-2. Het was de derde volle winst in groep G. De Europese toekomst van de Duitse kampioen ziet er zeer somber uit. Milan nam kort na het begin van de tweede helft de leiding door Inzaghi. Binnen twee minuten echter maakte Pizzaro gelijk. Zes minuten voor tijd scoorde Inzaghi op nieuw. Hij bracht daarmee zijn P Javier Saviola scoort met het hoofd in Moskou. It foto Sergei Karpukhin/RTR ZURICH - De wereldvoetbalfederatie Fifa gaat in 2003 proef draaien met goalreferees. Het idee is afkomstig van de voor malige topvoetbalier Michel PLatini uit Frankrijk. Scheids rechters zullen bij test wedstrijden achter de doellijn tewerk worden gesteld. De testwedstrijden voor de 'doelpunt- scheidsrechter' zijn het WK voor vrouwen en de wedstrijden om de Confederatiebeker. De Fifa denkt ook na over een wij ziging van de transf erregels. Clubs zou kunnen worden toege staan buiten de beide transferperioden een zogenaamde joker te contracteren. DPA totaal aantal doelpunten in deze Champions League al op zeven. Roy Makaay scoorde weer voor Deportivo La Coruna, nu tegen het Franse Lens. Hij deed het met een volley in de 49e minuut. Lens had in de 10e minuut door Moreira de leiding genomen. Deportivo had het lang moei lijk. In de slotfase bezweek Lens onder de immense druk. Capde vila en Caesar Martin scoorden: 3-1. De Spaanse club zette zich met 6 punten stevig op de twee de plaats. Bayern München en Lens volgen na drie duels met één schamel punt. ANP BERLIJN - Huub Stevens heeft weer wat lucht in Berlijn. Zijn ploeg Hertha BSC bereikte gis teren de tweede ronde van de strijd om de Uefa Cup, maar het optreden tegen Aberdeen was allerminst overtuigend. Kort voor het einde vond invaller Preetz het net. Na de 0-0 in Schotland voldoende om verder te bekeren. Hertha-speler Neuendorf haal de de rust niet. Na een overtre ding aan het eind van de eerste helft deelde de Duitser een kop stoot uit. De Poolse arbiter zag het gebeuren en stuurde Neuen dorf. Twintig minuten ver in de twee de helft was het evenwicht op het veld hersteld, toen Aber deen Deloumeaux met rood kwijtraakte. DPA/ANP door Mark Caldenhoven EINDHOVEN - Met het mes op de keel gaat PSV vanavond op voor eerherstel en drie hoogno dige punten in de Champions League. Het ultieme doel van clubleiding en spelers, de twee de ronde, hangt tegen Borussia Dortmund alweer aan een ra felig draadje. Trainer Guus Hid- dink: „Het woord moeten staat bij ons met hoofdletters ge schreven." Bij PSV is deze dagen de span ning van de gezichten te schep pen. „Je voelt dat de druk van supporters, club en heel veel mensen enorm is", beaamt ver dediger AndréOoij er. „Datislo- gisch. Ook wij willen Europees graag meetellen." Ook voorzitter Harry van Raaij realiseert zich dat de Eindho- vense droom al na de derde wed- strijd uit de cyclus van zes aan diggelen kan liggen. Het zou de zevende keer in de geschiedenis EINDHOVEN - In de ere divisie vindt PSV weke lijks probleemloos het net. Buiten de landsgrenzen wil het maar niet vlotten. In de Champions League zijn de Eindhovenaren al bijna 400 minuten zonder doelpunt. De laatste keer dat een PSV'er in de Champions League scoor de was op 16 oktober 2001 in Rome tegen Lazio. Topscorer Matje Kezman maakte PSV's enige tref fer in een duel dat met 2-1 verloren ging. Daarna kwam PSV niet tot scoren tegen Nantes (0-0), Gala tasaray (2-0), Auxerre (0- 0) en Arsenal (4-0), goed voor 394 minuten Cham- pions-Leaguevoetbal zonder treffer. Het record is in handen van Sturm Graz. De Oostenrijkers stonden tussen november 1998 en oktober 1999 577 minuten droog in het voormalige toernooi om de Europa Cup I. GPD zijn dat de Eindhovenaren het tweede opstapje naar het Euro pese middenpodium missen. Geen club in de geschiedenis van de Champions League heeft zulke slechte cijfers. „Ik moet er niet aan denken, maar dan gaat het zo langzamerhand wel een obsessie worden." Opmerkelijk genoeg is de mo kerslag van het verlies tegen Ar senal (0-4), de grootste thuisnederlaag ooit voor PSV in een Europees bekertoernooi, kranig verwerkt. Van Raaij: „Ik geef toe dat het me tot nu toe zwaar is tegengevallen, maar je moet het ook in het perspectief plaatsen. Na de loting zeiden we al dat de tweede plaats in de poule het hoogst haalbare zou zijn. Arsenal is top, en ook nog eens in topvorm." Ooijer: „Arsenal en Borussia Dortmund zijn absoluut niet te vreden met de tweede ronde. Die willen minimaal de halve finale halen. Kijk, we hebben een tik- kie opgelopen, zeker. Maar ons vertrouwen is niet weg." Guus Hiddink legde wel de vin ger op de zere plek. „We zijn voortvarend bezig in de eredivi sie, maar de Champions League is andere koek. Tegen Arsenal hebben we in de eerste helft fa ses goed gespeeld en zijn we ver volgens overklast. Mentaal vond ik het toen zeer matig. Te gen Borussia Dortmund krijgen we een herexamen." Geschrokken Hiddink gaf gisteren toe een tik keltje geschrokken te zijn van het Europese niveau van zijn ploeg. PSV is niet zo ver als de trainer wil of denkt. „Soms moet ik op de rem trappen, ja. Ik had verwacht dat sommige jon ge spelers verder zouden zijn in hun ontwikkeling. Ik dichtte hen meer kwaliteiten toe. Mis schien wil ik wel te graag een stap verder maken, zeker Euro pees. Misschien moet ik gewoon wat meer geduld hebben." Geduld heeft Hiddink in elk ge val met Leandro, die na een mi niem keelgriepje vanavond te gen Borussia Dortmund vrijwel zeker opnieuw in de basis staat ten faveure van Arnold Brug- gink. Ook Johann Vogel, de Zwitser die een week geleden na een rampzalig half uur tegen Arsenal werd gewisseld, keert terug in de ploeg. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19