LPF in Hulst valt uit elkaar Even leven in gehandicaptenwereld Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,8%: TOP wil snelle aanleg sportpark Oude Vaart Bietencampagne verloopt veelbelovend Wereldwinkel heeft nieuwe stek in Hulst Groot Hontenisse wil splitsing grote kavels Zes van de acht leden stappen over naar landelijke partij De Boom steunt dierenambulance Aanstelling raadsgriffier Kanaalzone serieuze zaak Aanleg centrum woonwagens moet wachten Nieuwe ronde inentingen start begin november zeeuwse almanak Pienter PZC ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 1 oktober 2002 door Eugène Verstraeten HULST - De LPF Hulst is uit eengespat. Op het echtpaar Muste na zijn de overige zes le den van de partij overgestapt naar de landelijke LPF. Dat is gebeurd nadat voorzitter H. Smits van het Zeeuwse LPF- bestuur buiten het echtpaar Muste om zondag een vergade ring met de Hulster leden had belegd. „Als we met zijn tweeën overblijven dan heeft het ook door René Hoonhorst TERNEUZEN - DeTerneuzense Onafhankelijke Partij (TOP) wil de plannen voor een volwaardig sportcomplex op Oude Vaart zo snel mogelijk uitvoeren. Bij de te verwezenlijken accommoda ties hoort in elk geval een 'waar dig zwembad', maar de par tij spreekt zich nog niet uit over een 25- of een 50-meter- bad. TOP is net als andere partijen te porren voor een spoorlijn ten oosten van het Kanaal van Gent naar Temeuzen; een goede ont sluiting - voor calamiteiten ook aan de westkant - van de nieuwe bedrijfsterreinen op de Mossel- banken en in de noordelijke Braakmanhaven; het instellen van dertig-kilometerzones en de instandhouding van Houd greep, het politieproject waar bij de drugsoverlast zoveel mo gelijk binnen de perken moet worden gehouden. Automatenhal TOP heeft zich in het verleden niet verzet tegen de komst van een automatenhal naar Temeu zen. Maar nu er in Axel en Sas van Gent al speelgelegenheden zijn, is de partij niet meer echt gebrand op een dergelijke voor ziening. Het binnenhalen van een Holland Casino met een ho tel of congrescentrum zou beter zijn. „Dat kan bijvoorbeeld in de Vlaanderenhal in Sas van Gent, maar ook op een nader te door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De burgemees ters in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone doen er goed aan de positie van de beoogde raads- griffier nog eens te overwegen. Ook de betaling van deze sleu telfiguur in het toekomstige lo kale bestuur zou beduidend ho ger mogen zijn dan de schaal 12 die de Kanaalzone-burgemees ters in gedachten hebben. D66- TERNEUZEN - De nieuwe ge meente Temeuzen moet geld uittrekken om de Zeeuws- Vlaamse dierenambulance los lopende dieren en kadavers te laten ophalen. Dat heeft de lo kale partij De Boom in haar ver kiezingsprogramma 'Partij voor een eerlijke politiek' opge nomen. De Boom vindt dat er een eind moet komen aan 'het schandalige gesol rondom over eenkomsten en vergoedingen voorde dierenambulance'. „Het lijkt hier sterk op persoonlijke rancune van een bestuurder, waardoor de dierenambulance beperkt wordt in het functione ren", schrijft De Boom in een verwijzing naar de onmin tus sen burgemeester R. Barbé en de vrijwilligers van de dierenam bulance. weinig zin meer om als LPF Hulst aan de verkiezingen mee te doen", reageert R. Muste. Hij is er nog steeds van overtuigd dat de landelijke LPF zich eer der had moeten laten inschrij ven om nog mee te kunnen doen aan de verkiezingen. „Als LPF Hulst niet meedoet, doet er nie mand mee", stelt Muste kor daat. Maar dat is volgens een woordvoerder van de gemeente Hulst zeker niet het geval. Omdat de Lijst Pim Fortuyn aan de landelijke verkiezingen heeft meegedaan is de partij automa tisch gerechtigd om ook aan ge meenteraadsverkiezingen en Statenverkiezingen mee te doen. In het geval van Zeeuws- Vlaanderen moeten de kandida tenlijsten overigens wel voor 8 oktober ingediend zijn. Het provinciaal LPF-bestuur was van plan in allerijl adver tenties te plaatsen om kandida ten te werven. Nu bijna de vol tallige Hulster lijst zich onder de landelijke LPF-vlag heeft geschaard is dat volgens Smits echter niet meer nodig. „We hebben nu ook in Hulst een goe de basis om aan de verkiezingen mee te doen." Sluis Aigelopen weekeinde besloot ook de voltallige LPF Temeu zen zich onder het landelijke be stuur te scharen. „Dus ook daar kunnen we nu gewoon aan de verkiezingen deelnemen", zegt Smits. De aparte vereniging wordt opgeheven en C. Freeke blijft lijsttrekker. De afdeling Sluis conformeerde zich al eer der aan het landelijke LPF-be stuur. Smits verwacht dat er nu overal in Zeeuws-Vlaanderen tijdig een kandidatenlijst kan worden ingediend. bepalen plek in Temeuzen", be nadrukt Baart. Om de burger het gevoel te geven dat 'het zin heeft om de politie in te schake len', dient het blauw op straat meer zichtbaar te zijn. Dat kan bijvoorbeeld door meer agenten op de fiets te laten patrouilleren, stelt TOP zich voor. Naast deze punten, die in de meeste verkiezingsprogram ma's zullen terugkeren, wil TOP zich vooral profileren als partij die opkomt voor de belangen van de gewone burger. De afge lopen vier jaar heeft TOP, on danks laatdunkende bewerin gen van tegenstanders dat de partij alleen maar op het 'rege ringspluche' wilde zitten, laten zien dat ze altijd bereikbaar en aanspreekbaar is voor de bur gers, stelt Baart. „Wij hebben aandacht voor het oplossen van kleine probleempjes, die van eminent belang zijn voor de le vensvreugde van de burgers. Het verleggen van trottoirs of het verlagen van de stoep voor gehandicapten, het snoeien van bosschages die het uitzicht be nemen en het toegankelijker maken van allerlei voorzienin gen." De kandidatenlijst: 1. Jo Baart, Ter- neuzen; 2. Jos Verdurmen, Zaamslag; 3. Giel van Boom, Hoek; 4. Ellen Mekkaoui-De Neef, Temeu zen; 5. Anneke Langen, Axel; 6. Ab bas Kaya.Sas van Gent; 7. Nelly van de VeldeTemeuzen; 8Jan Nouwen Temeuzen; 9. Jan de Kubber, Ter- neuzen; 10. Willy Bondewel, Ter- neuzen. door Harold de Puysseleijr NIEUWVLIET - Hoewel de bietencampag ne nog maar twaalf dagen aan de gang is, verloopt de oogst goed. Zoals te zien is aan de Kantelweg in Nieuwvliet, waar bieten worden verzameld voor transport naar de fabriek van de Suiker Unie in Dinteloord. Alle Zeeuws-Vlaamse suikerbieten worden daar verwerkt. Volgens een medewerker van de agrarische dienst van de Suiker Unie is de kwaliteit van de bieten goed. Het sui- lijsttrekker J. Boogerd zei dit gisteren in reactie op uitspraken van burgemeester R. Barbé van Temeuzen over wat hij noemde 'de groeigriffier'. Barbé zei in de PZC van zater dag niet warm te lopen voor het duale systeem, omdat dit door gevoerd was door het vorige kabinet zonder dat goed is stil gestaan bij de rol van de burge meester en die van de raadsgrif fier. Volgens Boogerd zijn de twijfels van Barbé 'flauwekul'. „Niet hij, maar de nieuwe raad zal wel bepalen of het duale stel sel werkt of niet. Als die raad in zijn rol moet groeien, dan moet je er nu - als stuurgroep herinde ling - voor zorgen dat de raads leden ook de beschikking krij gen over alle nodige faciliteiten. Een goede raadsgriffier hoort daarbij. Als je dat als burge meester niet inziet, dan moet je maar geen burgemeester willen zijn", meent Boogerd. Volgens de D66-voorvrouw moeten de partijen die aan de verkiezing deelnemen ook na drukkelijk hun wensen kenbaar maken met betrekking tot de raadsgriffier. „Er nemen straks twaalf of dertien partijen deel aan de verkiezingen. Stel dat er zeven of acht in de raad komen, dan zal zo'n griffier een hele groep mensen moeten bedienen. Dan moet hij of zij op de juiste wijze worden ingebed in de or ganisatie", aldus Boogerd. Leerlingen van de Vrije Vlucht school in Sluiskil oefenen met de rolstoel. kergehalte ligt met 15,6 procent op het ni veau van de afgelopen jaren. De tarra, de grond die aan de bieten hangt, is met 11 procent gunstig te noemen. De campagne loopt tot 20 december. foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen HULST - Hel torentje achter de ING-bank in de Steenstraat in Hulst staat weer leeg. De mede werkers van de Wereldwinkel hebben een nieuwe stek gevon den en opereren voortaan van uit twee locaties in Clinge. Nellie Rijk is tevreden over de samenwerking in Hulst, maar het torentje (voormalig thee huisje) had enkele bezwaren. „De trap er naartoe was glad en dat was bezwaarlijk voor oude ren, en jonge moeders moesten de kinderwagen onder aan de trap laten staan. We hopen af en toe, zoals tijdens de feestdagen, nog gebruik te maken van het Torentje, maar de nieuwe stek in De Stiel aan de Gravenstraat 181 in Clinge is wel aantrekke lijk." De Wereldwinkel wil samen werken met de vrijwilligers en bewoners van stichting De Tra gel en De Stiel. „Onze mensen werken twee dagdelen in de week in De Stiel en verrichten dan hand- en spandiensten en op de andere weekdagen ver zorgen de gebruikers van dit nieuwe centrum de verkoop voor de wereldwinkel. Werken met deze mensen is verrijkend en levert aparte ervaringen op", vertelt Miriam Smeets. Plantenkas De verkoop in de plantenkas op het terrein van De Sterre, vlak bij de Kinderboerderij, blijft bestaan. Volgens Marian Vier- bergen uit Sint Jansteen is de samenwerking daar heel hecht. „We werken daar organisato risch alles bij op de zondagmid dag en verkopen ook redelijk. In de toekomst willen we ook pro beren de winkel in De Stiel op zaterdag open te houden. Onze groep telt nu twaalf vrouwen. Nieuw bloed is welkom. Zij die willen helpen kunnen mij bellen (0114-314541) of zich opgeven in een van de twee locaties. Za terdag houden we van 10.00 tot 15.00 uur een open dag. Ieder een is dan welkom." Het assortiment van de wereld winkel is iets uitgebreid. De spullen vormen een mooie aan vulling op de voorwerpen (kaar- sen, kaarten, schilderijtjes) van de gebruikers van De Stiel. In de wereldwinkel is een flinke voor raad levensmiddelen uit de der de wereld te krijgen, sieraden, keramische voorwerken en bus sen uit kaneelhout, snuisterijen en prachtige potten en beeldjes. SCHOONDIJKE - De grond langs deWillemsweginSchoon- dijke, waarop de gemeente Oostburg een woonwagencen trum wil bouwen ter vervanging van het bestaande centrum aan de Sasputsestraat, zal niet wor den ingericht als woonwagen centrum zolang het bestem mingsplan 'Kom Schoondijke' niet onherroepelijk is. Dat plan wordt pas onherroepe lijk als de Raad van State in Den Haag zich in een uitgebreide bo demprocedure heeft uitgelaten over de aanvaardbaarheid van het bestemmingsplan. De be handeling van die bodempro cedure kan nog gemakkelijk en kele maanden op zich laten wachten en het Haagse rechts college ziet geen aanleiding om in de tussentijd de provinciale goedkeuring voor het bestem mingsplan te schorsen. Om de schorsing is vergeefs ver zocht door een groep van 22 om wonenden van het mogelijke nieuwe woonwagencentrum. Zij vinden de Willemsweg een slechte locatie voor de vesti ging van een woonwagencen trum. (Advertentie) Wij richten kantoren in Noordzandstraat 6 Yerseke tel. (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 foto Peter Nicolai door René Hoonhorst SLUISKIL - Bram vond het prachtig om op een zonnige middag in een rolstoel een rond- Advertentie Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,9%, vraag naar de voorwaarden. Rabot>ank je te mogen rijden over het schoolplein. Maar hij heeft be wondering voor invaliden en mensen die slecht ter been zijn, die afhankelijk zijn van het ver voermiddel om zich te kimnen voortbewegen. „Het lijkt mak kelijker dan het is", constateer de hij. De negenjarige Bram uit groep 6 verplaatste zich gistermiddag, net als alle andere scholieren van openbare basisschool De Vrije Vlucht in Sluiskil, even in de problemen die gehandicap ten elke dag hebben. Deze ken nismaking met de dagelijkse praktijk leek de Stichting Werkgroep Gehandicaptenbe leid Temeuzen een goede en aanschouwelijke introductie tot de Week van de Toeganke lijkheid. De werkgroep richt zich dit jaar vooral op toegan kelijkheid van kindervoorzie ningen. Voor Bram en de elfjari ge Tulay uit groep 8 ('zwaar werk, zo'n rolstoel') is in elk ge val duidelijk geworden dat de werkgroep nuttig werk ver richt. John Michi eisen, leerkracht voor de bovenbouw, vindt het heel goed dat kinderen op basis scholen kennismaken met de leefwereld van lichamelijk en verstandelijk gehandicapten. „Kinderen die in de eigen fami lie- of kennissenkring niet te maken hebben met gehandicap ten kijken toch een beetje vreemd aan tegen mensen met een handicap. Het is dus heel goed dat ze zulk ervaringsge richt onderwijs krijgen. Behal ve de ervaringsproefjes op het schoolplein, houdt een gehandi capte een praatje in de klas en later in de week is er nog een vi deopresentatie over gehandi capten." Ballonnen De Temeuzense Week van de Toegankelijkheid werd gister ochtend officieel geopend in kinderdagverblijf De Tjasker in Zaamslag. Wethouder R Hame- linck gaf het startsein voor het oplaten van ballonnen door de verstandelijk gehandicapte pu pillen van De Tjasker. De wet houder heeft zich als dagelijks bestuurder altijd ingezet voor de belangen van de gehandicap ten, stelde het bestuur van de werkgroep. De groep zwaaide Hamelinck alvast voorzichtig uit, omdat hij 1 j anuari niet in de nieuwe gemeenteraad terug keert. De Tjasker en De Vrije Vlucht zitten in gebouwen die al goed toegankelijk zijn voor gehandi capten. De werkgroep brengt deze week nog bezoekjes aan plaatsen en instellingen waar nog het een en ander te verbete ren valt. Zo is de werkgroep vandaag in kinderdagverblijf De Wip Wap in Temeuzen en morgen op recreatiecentrum De Braakman tussen Hoek en Bier vliet. „In golfslagbad Scheldo- rado, volgens ons een onderdeel van De Braakman, moet bij voorbeeld nog veel gebeuren", stelt stichtingssecretaris J. Pel- le. (Advertentie) door Jean-Lou de Gucht VOGELWAARDE - Splitsing van grote percelen bouwgrond in Vogelwaarde is de oplossing voor de grote behoefte aan bouwmogelijkheden in het dorp. Dat stelt lijsttrekker F. van Driessche van Groot Hontenisse. In het bouwplan liggen nog een aantal kavels bouwgrond, vari ërend van 1100 tot 1800 vier kante meter. De grootte van de ze kavels is de fractie van Groot Hontenisse al jaren een doorn in het oog. „Nog geen enkel kavel is sinds de exploitatie van het plan enkele jaren geleden ver kocht", zegt Van Driessche. „Jeugdige inwoners van Vogel waarde willen graag een kavel kopen, maar niet zo'n grote lap grond." Groot Hontenisse wil volgens Van Driessche de uit- en inbrei- dingsmogelijkheden die er zijn beter benutten. „De grote ka vels kun je splitsen in kavels van tussen de 400 en 600 vierkante meter. Op een stuk grond van die afmeting kun je ook leuke vrij staande woningen bouwen. Bo vendien sluit zo'n beleid beter aan op het provinciaal beleid van bouwen voor de eigen be volking." Met kleinere kavels is er een be tere doorstroom mogelijk van vooral jonge gezinnen, die dan weer plaats kunnen maken voor jonge starters in het dorp. „De kleinere kavels in het uitbrei dingsplan van Vogelwaarde zijn allemaal verkocht aan eigen in woners van het dorp. Dit komt de leefbaarheid ten goede en dat is toch wat de provincie wil." Maatwerk „Met kleinere kavels kan er maatwerk worden verricht", zegt J. Hageman, lid van Groot Hontenisse en ook lid van Pro vinciale Staten voor de Partij voor Zeeland. Grote kavels worden over het algemeen al leen maar gekocht door mensen van buiten het dorp en dat wil de provincie juist niet in een plat telandskern als Vogelwaarde." TERNEUZEN - De tweede fase van de vaccinatiecampagne te gen meningokokken start op 6 november. Alle Zeeuwse kinde ren van zes tot en met veertien jaar en de kinderen die tijdens de eerste fase hun oproep heb ben gemist, komen aan bod. Alle kinderen krijgen twee we ken voor de prik een persoonlij ke uitnodiging van de Gemeen schappelijke Gezondheids Dienst (GGD) in de brievenbus. De tweede fase van de inentin gen is door landelijke oorzaken wat later gepland dan oor spronkelijk de bedoeling was. Zo was er onvoldoende vaccin. Dat heeft ook gevolgen voor het reguliere inentingsprogramma. Kinderen krijgen op negenjari ge leeftijd gewoonlijk een op roep van de provinciale entad ministratie voor een vaccinatie tegen de bof, mazelen en rode hond, deBMR-prik. Door de tijd die tussen deze spuit en de prik tegen meningokokken C moet zitten, zijn de BMR-vaccinaties uitgesteld tot december. De kin deren die hiervoor in aanmer king komen, krijgen de oproep vanzelf in de brievenbus. De GGD Zeeland heeft een call- center ingericht. Meer informa tie staat op de website wivw.ggdzeeland.nl. Er is ook een landelijke (gratis) informa tielijn: 0800-3008051. Zes maanden lang staat ons o restaurant in het teken van jz de culinaire werelddelen Oktober: Scandinavië Doneren- tnet Voor informatie en reservering Grand Hotel Arion Tel.: 01 18-410502 Een •pienter kind, die vierja rige Marianne uit Goes. Daar zal de samenleving nog mee te stellen krijgen. Voorlopig is de naaste omgeving aan de beurt. Zoals dezer dagen gebeurde, toen het meisje aandachtig de trouwfoto van haar ouders bekeek. Daar had ze meteen een prangende vraag bij: „Wie paste er toen op mij?" Even was moeder in verle genheid. Toen jokte ze: „Wij allebei, schat." En dat vond. Marianne goed. De schat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35