Ziekenhuizen op ramkoers naar fusie ^è\^;t"paVssere PZC Bietencampagne verloopt veelbelovend www.pzc.nl/adverteren comfortabele PCOB opent winterseizoen familie berichten Dank u wel voor uw steun! COEN HONIG De combinatie Comfort is everything. Kinderen? GROTE CLUBACTIE dinsdag 1 oktober 2002 Een gevoel van machte loosheid ontstaat bij de fusieperikelen van de twee ziekenhuizen boven de Westerschelde. De di recties en raden van be stuur van de ziekenhuizen hebben ingezet op spoedi ge concentratie van de kli nische kindergeneeskun de in Goes als opmaat naar een volledige fusie in een nieuw gebouw aan de Rijksweg A58 ter hoogte van Middelburg. Hun uit leg, waarom samenvoe ging de enige oplossing zou zijn, overtuigt helaas niet. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De drie Wal- cherse gemeentebesturen zijn tegenstanders van de schaal vergroting die volgens hen leidt tot verslechtering van de ge zondheidszorg en gebrekkiger bereikbaarheid. Een zelfstan dig opererend ziekenhuis Wal cheren is hun wens. De lokale bestuurders kunnen signaleren en hun ongerustheid overbren gen aan het Rijk. Meer niet. De ziekenhuisdirecties hoeven zich niets van hun opinie aan te trek ken. En dat doen de ziekenhuis directeuren ook niet. Het probleem is begonnen bij een nijpend te kort aan kinder artsen in Vlissingen en Goes. Dat is géén lokaal probleem. analyse Een groot aantal kleine, tot middelgrote ziekenhuizen in het land heeft er last van. Veel ziekenhuizen hebben een be roep gedaan op Zuid-Afrikaan se kinderartsen om die nood te lenigen. Naar verluidt zestig kinderartsen in totaal zijn aan gezocht. In Vlissingen en Goes zijn dit voorjaar ook Zuid-Afrikaanse artsen aan de slag gegaan. Het was de bedoeling dat ze hier een jaar zouden blijven. Maar ze keerden onlangs niet meer terug van een kort bezoek aan Zuid- Afrika. Ze hadden problemen met hun papieren. Het Zuid-Afrikaanse ministerie van volksgezondheid heeft in tussen laten weten dat specia listen in eigen land hard nodig zijn. In de Vlissingse gemeente raad werden opmerkingen van gelijke strekking over de komst van de Zuid-Afrikaanse art sen gemaakt. „Is het niet vreemd dat Nederland uit een ontwikkelingsland artsen weg haalt?" De zoekopdracht voor Zuid- Afrikaanse kinderartsen heeft geld gekost, geld dat ook anders besteed had kunnen worden. De directie had bijvoorbeeld kun nen participeren in een onder zoek van T. Veraart van Veraart en Partners. Veraart kreeg van de gemeente Vlissingen een zoekopdracht voor kinderart sen, waardoor het ziekenhuis Walcheren zelfstandig kon blij ven opereren. Van een goede verstandhouding tussen de gemeentebestuurders en de ziekenhuisdirecties lijkt intussen geen sprake meer te zijn. Het gemeenschappelijke probleem is verworden tot een zaak van het ziekenhuis. Dat is ook wat het ziekenhuis wil, maar is tegen het zere been van de lokale overheden. De directie van het ziekenhuis Walcheren zegt te allen tijde uit te willen leggen waarom ze wil samen voegen. Ze vindt het echter niet nodig om daarover te debatte ren met bijvoorbeeld de Vlissingse gemeenteraad, be trokken organisaties of de be volking. Kortom: het ziekenhuis wil zijn standpunt niet ter dis cussie stellen. Het ziekenhuis, zo kan geconcludeerd worden, heeft geen boodschap aan in menging of inbreng van derden. Het is toch opmerkelijk dat de ziekenhuisdirectie amper acht sloeg op het rapport van Ver aart. Een van de uitkomsten was dat drie kinderartsen, twee uit België en een uit Nederland, be langstelling hebben voor vesti ging in de regio Walcheren. Ook zou een Belgische specialist, een cardioloog die reeds in Zeeland werkzaam is, als gids en erva ringsdeskundige mee willen werken aan voorlichting en in formatieverstrekking voor de werving van kinderartsen in België. Deze informatie komt niet gele gen voor de ziekenhuisdirectie, die fusie als dé oplossing wil blijven of moet blijven zien. Dat blijft onduidelijk. Zij wijkt in elk geval niet af van de koers die naar fusie leidt. De ziekenhuis directie pareert dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg, de belangrijkste adviseur van de minister, samenvoeging in Zee land onontkoombaar noemt. Specialisten kan pas dan een aantrekkelijke en verantwoor de werksituatie worden aange boden. Er zouden in beide zie kenhuizen te weinig patiënten zijn om voldoende artsen aan te trekken. De voorgenomen samenvoeging geldt voorlopig alleen de klini sche (opname-)afdelingen van de twee ziekenhuizen. Klinische behandelingen omvatten slechts tien procent van het to taal aantal behandelingen van de kinderartsen. De patiënt is alleen gebaat bij een goede kwaliteit van de zorg. Hoe die kwaliteit bereikt wordt of gehandhaafd blijft, moet hel derder uitgelegd worden. Nu ontbreekt bij velen de overtui ging dat samensmelting de redding is voor volwaardige kinderafdelingen in zowel Vlis singen als Goes. Donderdag 3 oktober vergadert de Tweede Kamercommissie over de toekomst van de kleine ziekenhuizen. door Miriam van den Broek DOMBURG - De eigenaren van Marina Veere B.V., de gemeente Veere en de provincie moeten met elkaar in gesprek gaan over het plan Marina Veere. Dat vond de Veerse raadscommissie Ruimtelijke Ontwikkeling gis teravond in Domburg. De ge meente en de provincie moeten bepalen wat zij precies willen met het terrein rond de jacht werf. En de ondernemers moe ten op hun beurt de economi sche haalbaarheid van hun plan aantonen. De ondernemers willen op de strook grond langs het Kanaal door Walcheren een pand bou wen met daarin een afdeling watersport, detailhandel, hore ca en een stallingsruimte voor bootjes. Op de eerste en tweede verdieping zouden zeventien appartementen moeten komen. De helft daarvan moet perma nent bewoond worden. Het plan bestaat al sinds 1980. In 1996 heeft de gemeenteraad van de oude gemeente Veere een voorbereidingsbesluit geno men. Daarmee werd in feite goedkeuring verleend aan het plan. De ontwikkeling komt niet van de grond omdat het be stemmingsplan van het terrein nog niet volledig is aangepast. Een van de redenen daarvan is dat het gemeentebestuur over weegt het terrein te ontdoen van alle vastgelegde bestemmingen. Maar dat is zeer kostbaar. De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) heeft het plan Marina Veere op de agenda gezet van de commissie vergadering om op die manier opnieuw vaart te zetten achter het initiatief. De fractie wil dat er een einde komt aan het jaren lange getouwtrek tussen de ge meente en Marina Veere. „Vijf tien jaar touwtrekken is niet goed voor Veere en voor de be drijvigheid", zei A. Franke van DTV. „Het plan Marina Veere kan de kwaliteit van de water sport versterken. Je vraagt je af waarom het bijltje niet eerder is gevallen. We moeten onze ver antwoordelijkheid nemen voor besluiten die al genomen zijn." „De verantwoordelijkheid moet inderdaad genomen worden", herhaalde J. Wisse-Francke van het CDA. „Maar dat geldt ook voor Marina Veere. In april 2002 heeft de gemeente een brief naai de eigenaren gestuurd. Er staal onder meer in dat Marina Veere een economisch haalbaarheids plan moet presenteren. De vra gen in die brief zijn nog niet beantwoord. Dat moet eerst ge beuren voordat wij hierover verder pratenOok moet het col lege onderzoeken of 'wegbe- stemmen' financieel mogelijk is." De SGP-fractie herinnerde de andere raadsleden eraan dat het terrein van Marina Veere vroe ger ook bebouwd wasVoor ons staan alle mogelijkheden open. Er heeft bebouwing gestaan en er mag wat voor terugkomen. Maar dan moeten de gemeente en de provincie eerst duidelijk maken wat ze met het terrein willen. Als Marina Veere dan nog een economisch plan in dient, kunnen we met een scho ne lei te beginnen." De WD-fractie sprak zich als enige resoluut uit tégen het plan. Met name het onderdeel permanente bebouwing stuitte op grote bezwaren. Vooral als die woningen ten koste gaan van het aantal woningen dat Veere mag bouwen. Wethouder J. Bostelaar zei gis teravond toe nog deze week een afspraak te maken met de eige naren van Marina Veere. ZIERIKZEE - Met het thema 'Houd de zorg op Schouwen- Duiveland kerngezond' opent de Protestants Christelijke Ou deren Bond (PCOB) op donder dag 10 oktober haar wintersei zoen. Voorzitter W. Alkemade-Bous- ché verstrekt informatie over de werkwijze en toekomstplannen van de belangenvereniging die ijvert voor een zo goed mogelij ke gezondheidszorg op het ei land. De bijeenkomst in het her vormd kerkcentrum bij de Gasthuiskerk aan het Haven plein in Zierikzee begint om 14.15 uur. door Harold de Puysseleijr NIEUWVLIET - Hoewel de bietencampagne nog maar twaalf da gen aan de gang is, verloopt de oogst goed. Zoals te zien is aan de Kantelweg in Nieuwvliet, waar bieten worden verzameld voor transport naar de fabriek van de Suiker Unie in Dinteloord. Alle Zeeuws-Vlaamse suikerbieten worden daar verwerkt. Volgens een medewerker van de agrarische dienst van de Suiker Unie is de kwa liteit van de bieten goed. Het suikergehalte ligt met 15,6 procent op het niveau van de afgelopen jaren. De tarra, de grond die aan de bie ten hangt, is met 11 procent gunstig te noemen. De campagne loopt tot 20 december. foto Camile Schelstraete 21-09-1947 29-09-2002 Niets is luider dan de stilte Verslagen geven wij u kennis van het overlijden van mijn dierbare man, onze bijzondere vader VINCENT EEGDEMAN Cent Maarten Met tegenzin heeft hij het roer uit handen gegeven. Ineke Eegdeman-Kramer Ellen- Martien Frank Marc t Irene Maarten M. H. Boassonlaan 21, 4333 MH Middelburg. Op donderdag 3 oktober 2002 om 15.00 uur nemen we afscheid van Vincent tijdens een plechtigheid in het crematorium, Weste lijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Bedroefd hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze Site-Manager VINCENT EEGDEMAN Sinds 1972 was Vincent werkzaam bij het toenmalige Hoechst. Vanaf februari 2000 was hij als Site-manager en Productie-ma nager zeer betrokken bij onze onderneming. Wij zullen hem als rechtvaardige en strijdlustige Site-manager, die de belangen van de fabriek in Vlissingen te allen tijde verdedigde, enorm missen. Wij wensen Ineke, Elle-Martien, Irene en Maarten heel veel sterkte toe met dit grote verlies. Vlissingen, 29 september 2002 Directie, Management Team en medewerkers KoSa Netherlands B.V. Geschokt hebben wij kennis genomen van het toch nog plotselin ge overlijden van onze Site-manager en bestuurder VINCENT EEGDEMAN De manier waarop hij zich tot op het laatste toe heeft ingezet voor het goed functioneren van KoSa Netherlands B.V. zal ons lang bijblijven. Wij wensen allen die hem dierbaar zijn veel sterkte. Ondernemingsraad KoSa Netherlands B.V. Vlissingen, 29 september 2002. Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van VINCENT EEGDEMAN echtgenoot van onze docent en collega Ineke Eegdeman-Kramer Wij wensen Ineke, haar kinderen, familie en vrien den heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Directie en medewerkers Stedelijke Scholengemeenschap Scheldemond Ouderraad Scheldemond «A' Mensen in Nood De mensen, de inzet, de kracht Giro 667 Den Haag Tel. 070 313 62 00 www.menseninnood.nl SofLens Comfort, de nieuwe zachte maandlens, voor optimaal draagcomfort. Voor de comfortabele verzorging van je zachte lenzen is er ReNu MultiPlus, de alles-in-een-vloeistof met ingebouwde eiwitreiniger. De comfortabele combinatie ...ook in prijs. BAISCH &L0MB Proefdieren? Verzin iets beters! Kom naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen. informatie Zierikzee, Appelmarkt 22 (0111414211 Beo je iitder i( wil je neder wirdei? Stip dn iet roken. Het is sleekt mir jezelf ci vier ji (ngelirei) kiid. Meer iiliriitic? lil llll IISIII 1.22/C i II |/i| ^de facto 41 Opgelet: u kunt de lotenverkopers van de Grote Clubactie uw deur verwachten. Zij zijn lid van een vereniging uit uw büuit Ze verkopen loten waarvan 8Q?Ó van de opbrengst direct in hun club kas belandt: Deze verenigmgetv;:kunnen het geld goed gebruiken. Doe mee en win Pr oefdiervrij Natuurlijk koopt u in de eerste plaats een lot om de club te steunen. Maar dat is niet alles, u maakt zelf ook kans op de hoofdpnjs van 100.000.- belastingvrij, een exotische vakantie of eén van de vele andere prijzen. www.clubactie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32