Raad geeft college tik op vingers Delscher dagen PZC PZC Ziekenhuizen op ramkoers naar fusie Tholen wil door met plan Speelmansplaten Dertig kilometer de limiet in Goes-West Ambulance moet weer snel over brug kunnen Thoolse fracties voelen zich gepasseerd door inhuren onderzoeksbureau Vier sterren voor manege Toertocht van Wielercomité gaat niet door School wint chemisch uitstapje Vrouw gewond bij fietsongeval Dief op heterdaad betrapt Tweemaal aangehouden Buschauffeur mist tas Diefstal uit auto's bij duikplaats CL LU X O CD bil dinsdag 1 oktober 2002 door Rolf Bosboom GOES - Nadat de aanleg van de rondweg om Goes-West dit na jaar is voltooid, wordt de wijk ingericht als dertig-kilometer- zone. Via het plaatsen van paal tjes en het veranderen van rijrichtingen moet het sluipver- keer in het gebied voortaan worden ontmoedigd. Goes is volop bezig met het in richten van dertig-kilometerzo nes in de gemeente. Uiteindelijk moeten alle wijken en dorpen die status krijgen. De plannen voor West zijn al en kele jaren oud. Eind jaren ne gentig is in nauw overleg met de bewoners van de wijk een opzet gemaakt om sluipverkeer tegen te gaan. Het idee was om West in drie afgesloten gebieden te ver delen. Wie van het ene naar het andere gebied wil, kan niet 'bin nendoor' rijden, maar moet al tijd de doorgaande wegen ne men, zoals de Ringbaan en de Middelburgsestraat. De uitvoering van het plan heeft echter lang op zich laten wach ten. Dat komt doordat het doortrek ken van de Ringbaan-West, de rondweg om West en Nieuw- West, fikse vertraging heeft op gelopen, als gevolg van een slepende kwestie over de nood zakelijke sanering van de bo demverontreiniging bij de Edi- sonstraat. Die is inmiddels enige tijd gaande, zodat de Ringbaan binnenkort kan wor den aangesloten op het Marco- nigebied. Diagonaal Reden voor het gemeentebe stuur om de verkeersmaatrege len in de wijk zelf officieel te regelen in de vorm van een ver- keersbesluit. Dat omvat een groot aantal ingrepen. De op vallendste zijn zogeheten dia gonale afsluitingen, bekend van Goes-Oost, op de kruisingen van de Zuidvlietstraat met zo wel de Scheldestraat als de Evertsenstraat. Auto's kunnen door die afsluitingen niet meer rechtdoor rijden, maar worden gedwongen af te slaan. In ver band daarmee worden ook en kele rijrichtingen veranderd en inrijverboden opgeheven. Verder wordt de Evertsenstraat met paaltjes afgesloten direct ten zuiden van huisnummer 96. De Naereboutstraat gaat dicht pal ten westen van de huidige aansluiting op de Westsingel. De Pinksterbloemstraat krijgt een afsluiting ter hoogte van de huisnummers 31 en 33. Het ver bod voor vrachtwagens in de Schengestraat, de Pasteurs traat, de verbindingsstraat tus sen de Pasteur- en de Evertsen straat en op het gedeelte van de Zuidvlietstraat tussen de Schel de- en de Evertsenstraat ver valt. De plannen liggen tot begin no vember ter inzage in het stads kantoor van de gemeente. door Steffan ter Maat I SINT-MAARTENSDIJK - De gemeenteraad van Tholen heeft het college er gisteren op aange sproken dat deze zonder overleg een onderzoeksbureau laat uit zoeken hoe de impasse tussen kinderboerderij en heemtuin 't Lamsoortje en multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis moet worden opgelost. „Ik zie een beleidswijziging en daar weet de raad niet voldoen de van", liet raadslid A. Piet van de Christenunie tijdens de ver gadering weten. 't Lamsoortje en Scaldis Natu ralis liggen op hetzelfde terrein en het is de bedoeling dat de or- ganisaties ook in samenwerking activiteiten ontplooien. De sa menwerking is er echter niet, omdat de besturen niet tot over eenstemmingen kunnen komen. De overkoepelende organisatie Stichting Leefbaar Platteland Tholen wil dat er één richting gevend hoofdbestuur komt. 't Lamsoortje wil alleen samen werking op basis van twee gelij ke partijen. Wenselijk REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bureau in te huren, omdat deze objectief naar de situatie kan kijken en daarmee ook goed kan analyseren en advies kan uit brengen." Volgens Piet wordt daarmee af geweken van eerder gemaakte afspraken. „Het zijn instellin gen die weliswaar een subsidie van 6000 euro krijgen, maar ze zouden zelfstandig opereren", verklaarde hij. „Met het inscha kelen van het onderzoeksbu reau door de gemeente wordt deze afspraak niet meer nage komen en dat had wel met de raad overlegd moeten worden. Ik denk dat we ons daarom nu moeten afvragen of we moeten participeren in het beleid van 't Lamsoortje en Scaldis Natura lis. Diverse raadsleden waren van mening dat nu eerst eens moet worden bekeken of de ge meente zich met de situatie rondom de kinderboerderij en het multifunctionele centrum moet bemoeien. Van Kempen benadrukte in elk geval nog eens dat de situatie niet op de lange baan moet wor den geschoven. „We hebben al ruim voor de zomervakantie be keken hoe we met het onderzoek moeten omgaan. We hebben door die vakantie echter niet al le goede personen hierover ge sproken. Maar de continuïteit van de twee organisaties staat onder druk en daarom moest en moet er snel naar de situatie worden gekeken." Burgemeester W. Nuis pleitte voor een snel overleg in de com missie over het al dan niet parti ciperen van de gemeente in de impasse tussen 't Lamsoortje en Scaldis Naturalis. Uiteindelijk ging de raad hiermee akkoord. Wethouder W. van Kempen liet weten dat het inhuren van een onderzoeksbureau zeer wense lijk was. „Uit gesprekken met Leefbaar Platteland Tholen bleek dat de situatie niet zo maar tot een oplossing zou ko men. Omdat de situatie al langer speelt hebben we besloten een KAMPERLAND - Manege De Strandhoeve in Kamperland heeft een waardering van vier sterren gekregen, op een maxi mum van vijf. De manege, die vorig jaar juni officieel is geopend, is beoor deeld door de Federatie voor Nederlandse Rijscholen (FNRS) op veiligheid, faciliteiten, ac commodatie, kwaliteit van de paarden en de instructeurs, en de uitrijmogelijkheden in de di recte omgeving. 's-HEER ARENDSKERKE - De mountainbiketoertocht door Zuid-Beveland, die het Wieler comité 's-Heer Arendskerke voor komende zaterdag op het programma had staan, gaat niet door. De reden is het plotseling over lijden van één van de comitéle den. Het begin van de ATB- competitie op zaterdag 12 okto ber in 's-Heer Arendskerke gaat wel door. Bij de Speelmansplaten komt ruimte voor jetski's en waterscooters. foto Dirk-Jan Gjeltema door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - Het college van de gemeente Tholen wil onder voorbehoud instemmen met de plannen voor een watersport- en beachcentrum en een activiteitencentrum op het ter rein van de Speelmansplaten aan de Oesterdam. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de vogel- en habitatricht lijn, maar B en W willen vaart maken met de ontwikkeling van het gebied. De raadscommissie van gemeentelijke ontwikkeling wil dat B en W nader on derzoek laten verrichten naar de vogel en habitatrichtlijn; ze vindt de uitwer king op dit punt nog niet voldoende. Het zal nog één tot drie maanden duren voordat dit onderzoek is afgerond. Het college wil ondertussen de ontwikke ling onder voorbehoud doorzetten. Wethouder W. van Kempen: „We zijn al heel lang bezig met de plannen voor de Speelmansplaten. Het werd tijd voor een uitspraak. We hebben ons onder voorbehoud uitgesproken voor de plannen en dus kunnen we nu verder werken. Ik verwacht dat we later dan hoogstens nog een paar aanpassingen hoeven te doen als de vogel- en habita trichtlijn is onderzocht." De ontwikkeling van een watersport en beachcentrum is volgens het onder zoeksrapport markttechnisch interes sant, omdat de Speelmansplaten aan een snelvaargebied ligt. Er zijn in Ne derland niet veel gebieden waar water sporters met een jet-ski of waterscooter terecht kunnen. De verwachting is daarom dat veel bezoekers van buiten de regio op het gebied afkomen. Daar om moet er een accommodatie op het terrein komen dat een verblijf voor meerdere dagen mogelijk maakt. Hier bij wordt gedacht aan camper- of kam peerplaatsen. Er moet een groepsactiviteitencentrum komen voor jeugdkampen, bedrijfs uitjes en andere groepen. De groepen moeten op het land en op het water acti viteiten krijgen, zoals een waterski baan, jetski's, vlotten en quads. Er ko men waarschijnlijk chalets voor een meerdaags verblijf van de groepen. Ook moeten er horecavoorzieningen komen. De al aanwezige dagrecreatie van de Speelmansplaten, voor strandbezoek, blijft bestaan zoals die er nu is. Volgens Van Kempen vinden er in de toekomst op dit terrein mogelijk nog kleine ver anderingen plaats, maar in essentie zal er niet veel veranderen. Een gevoel van machte loosheid ontstaat bij de fusieperikelen van de twee ziekenhuizen boven de Westerschelde. De zie kenhuisdirecties/raden van bestuur hebben inge zet op spoedige concen tratie van de klinische kindergeneeskunde in Goes als opmaat naar een volledige fusie in een nieuw gebouw aan de Rijksweg A58 ter hoogte van Middelburg. Hun uit leg, waarom samenvoe ging de enige oplossing zou zijn, overtuigt helaas niet. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De drie Wal- cherse gemeentebesturen zijn tegenstanders van de schaal vergroting die volgens hen leidt tot verslechtering van de ge zondheidszorg en gebrekkiger bereikbaarheid. Een zelfstan dig opererend ziekenhuis Wal- cheren is hun wens. De lokale bestuurders kunnen signaleren en hun ongerustheid overbren gen aan het Rijk. Meer niet. De ziekenhuisdirecties hoeven zich niets van hun opinie aan te trek ken. En dat doen de ziekenhuis directeuren ook niet. Het probleem is begonnen bij een nijpend te kort aan kinder artsen in Vlissingen en Goes. Dat is géén lokaal probleem. Een groot aantal kleine, tot middelgrote ziekenhuizen in het land heeft er last van. Veel ziekenhuizen hebben een be roep gedaan op Zuid-Afrikaan se kinderartsen om die nood te lenigen. Naar verluidt zestig kinderartsen in totaal zijn aan gezocht. In Vlissingen en Goes zijn dit voorjaar ook Zuid-Afrikaanse artsen aan de slag gegaan. Het was de bedoeling dat ze hier een jaar zouden blijven. Maar ze keerden onlangs niet meer terug van een kort bezoek aan Zuid- Afrika. Ze hadden problemen met hun papieren. Het Zuid-Airikaanse ministerie van volksgezondheid heeft in tussen laten weten dat specia listen in eigen land hard nodig zijn. In de Vlissingse gemeente raad werden opmerkingen van gelijke strekking over de komst;, van de Zuid-Afrikaanse artsen gemaakt. „Is het niet vreemd dat Nederland uit een ont wikkelingsland artsen weg haalt?" De zoekopdracht voor Zuid- Afrikaanse kinderartsen heeft geld gekost, geld dat ook anders besteed had kunnen worden. De directie had bijvoorbeeld kun nen participeren in een onder zoek van T. Veraart van Veraart en Partners. Veraart kreeg van de gemeente Vlissingen een analyse zoekopdracht voor kinderart sen, waardoor het ziekenhuis Walcheren zelfstandig kon blij ven opereren. Van een goede verstandhouding tussen de gemeentebestuurders en de ziekenhuisdirecties lijkt intussen geen sprake meer te zijn. Het gemeenschappelijke probleem is verworden tot een zaak van het ziekenhuis. Dat is ook wat het ziekenhuis wil, maar is tegen het zere been van de lokale overheden. De directie .van het ziekenhuis Walcheren zegt te allen tijde uit te willen leggen waarom ze wil samen voegen. Ze vindt het echter niet nodig om daarover te debatte ren met bijvoorbeeld de Vlissingse gemeenteraad, be trokken organisaties of de be volking. Kortom: het ziekenhuis wil zijn standpunt niet ter dis cussie stellen. Het ziekenhuis, zo kan geconcludeerd worden, heeft geen boodschap aan inmenging of inbreng van der den. Het is toch opmerkelijk dat de ziekenhuisdirectie amper acht sloeg op het rapport van Ver aart. Een van de uitkomsten was dat drie kinderartsen, twee uit België en een uit Nederland, be langstelling hebben voor vesti ging in de regio Walcheren. Ook zou een Belgische specialist, een cardioloog die reeds in Zeeland werkzaam is, als gids en erva ringsdeskundige mee willen werken aan voorlichting en in formatieverstrekking voor de werving van kinderartsen in België. Deze informatie komt niet gele gen voor de ziekenhuisdirectie, die fusie als dé oplossing wil blijven of moet blijven zien. Dat blijft onduidelijk. Zij wijkt in elk geval niet af van de koers die naar fusie leidt. De ziekenhuis- VLISSINGEN - Leerlingen van basisschool Graaf Jan van Nassau in West-Souburg gaan donderdag naar het chemie- spektakel in Amsterdam. De leerlingen hebben het uitstapje met een wedstrijd gewonnen. Ze zijn uitgenodigd in het scien ce-center NeMo, waar ze proefjes mogen doen. De dag staat in het teken van Het jaar van het molecuul, een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Chemische Vereniging om het 100- jarig bestaan van de vereniging op te luisteren. MIDDELBURG - Een Middelburgse fietsster is maandag middag gewond geraakt toen ze op de Koudekerkseweg in haar woonplaats in botsing kwam met een andere fietser. De vrouw reed ter hoogte van scholengemeenschap Nehelen- nia, toen zij een 14-jarige jongen wilde passeren die voor haar over het fietspad slingerde. Daarbij raakte zij met haar stuur de fiets van de jongen en kwam ten val. De vrouw is per ambu lance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen, ver moedelijk met een fractuur aan de schouder. De jongen man keerde niets. MIDDELBURG - Een 34-jarige Middelburger is in de nacht van zaterdag op zondag op heterdaad betrapt bij een diefstal. De man had rond half twee een auto opengebroken die gepar keerd stond op het Zusterstraat in Middelburg. Dat werd door de eigenaar van de wagen gezien. De bezitter van de auto bel de vervolgens de politie die op grond van het signalement de inbreker kon aanhouden. MIDDELBURG - Een 27-jarige man uit de gemeente Veere is in de nacht van zaterdag op zondag tweemaal aangehouden. Rond kwart voor twee had de man op het Plein 1940 in Mid delburg tegen een verkeersbord getrapt en erop staan sprin gen. Hiervoor kreeg hij twee boetes, een voor baldadigheid en een voor openbare dronkenschap. Even later poogde de man een taxi te nemen op het Plein 1940. De chauffeur weigerde de man echter vanwege zijn gedrag. Hierop trapte de man een deuk in de taxi. De politie rekende de man andermaal in en maakte proces-verbaal op. ZIERIKZEE - Een onbekende jongen heeft zondag uit een lijndienstbus de tas van de buschauffeur weggenomen. De bus stond geparkeerd aan de halte van de Grachtweg in Zie- rikzee. De buschauffeur had het voertuig afgesloten en hield een koffiepauze. Vervolgens zag hij de jongen de bus openen en er op de fiets met zijn tas vandoor gaan. In de tas zaten di verse papieren. SCHARENDIJKE - Uit twee geparkeerde auto's op een par keerplaats aan de Ramp weg in Scharendijke werden zater dagavond diverse goederen weggenomen. Een groep perso nen was in het Grevelingenmeer aan het duiken. Nadat er een autoalarm afging, zijn ze direct gaan kijken. Uit de auto's werden onder twee portemonnees met daarin een gezamen lijk geldbedrag van een paar honderd euro, diverse bankpas sen, twee gsm's en twee rijbewijzen weggenomen. directie pareert dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg, de belangrijkste adviseur van de minister, samenvoeging in Zee land onontkoombaar noemt. Specialisten kan pas dan een aantrekkelijke en verantwoor de werksituatie worden aange boden. Er zouden in beide zie kenhuizen te weinig patiënten zijn om voldoende artsen aan te trekken. De voorgenomen samenvoeging geldt voorlopig alleen de klini sche (opname-)afdelingen van de twee ziekenhuizen. KJïnische behandelingen omvatten slechts tien procent van het to taal aantal behandelingen van de kinderartsen. De patiënt is alleen gebaat bij een goede kwaliteit van de zorg. Hoe die kwaliteit bereikt wordt of gehandhaafd blijft, moet helderder uitgelegd worden. Nu ontbreekt bij ve len de overtuiging dat samen smelting de redding is voor volwaardige kinderafdelin gen in zowel Vlissingen als Goes. Donderdag 3 oktober vergadert de Tweede Kamercommissie over de toekomst van de kleine ziekenhuizen. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De ambulance moet weer een vrije doorgang krijgen op de Zeelandbrug. Ui terlijk voor het nieuwe zomer seizoen dient deze regeling door de provincie te worden hersteld. De gemeente Schouwen-Duive- land dient daartoe nog dit na jaar een nieuw voorstel in, aldus wethouder A. van der Wouden. Van der Wouden wil terug naai de situatie die tijdelijk gold tij dens de renovatie van de Zee landbrug. In die periode werd het verkeer aan weerszijden stilgezet, om de ambulance de gelegenheid te bieden in volle vaart de barrière over de Oos- terschelde te nemen. De rege ling werd opgeheven kort nadat de werkzaamheden achter de rug waren. Volgens de provincie woog de veiligheid van de overi ge weggebruikers niet op tegen de tijdswinst (anderhalve mi nuut) in geval van spoedeisende hulp. Wachtende automobilis ten zouden, onwetend van de snel naderende ziekenwagen, uit nieuwsgierigheid kunnen uitstappen en daarmee hun le ven in gevaar brengen, rede neert de provincie. De gemeente Schouwen-Duive- land vindt die argumentatie niet doorslaggevend, aldus Van der Wouden. „In zekere mate heeft de provincie natuurlijk gelijk. Ik denk dat ze bang is voor claims, mocht het een keer mis gaan. Voordat er sprake was van een windwaarschuwing bij de Zeelandbrug is er eens een caravan gekanteld. Toen is de provincie aansprakelijk ge steld, omdat ze als verantwoor delijk wegbeheerder had nage laten te waarschuwen voor een dergelijk gevaar. Maar dat punt, de veiligheid, is volgens ons vol doende ingedekt op het moment dat er knipperlichten worden aangezet bij een bord met de tekst 'ambulance in aantocht'. Afslag Eerder overleg tussen gemeente en provincie leidde tot de af spraak dat alle kaarten zouden worden gezet op realisatie van een afslag in de snelweg ter hoogte van het Oosterschelde- ziekenhuis. Daarmee zou ook de bereik baarheid voor de spoedeisende hulp van en naar Schouwen- Duiveland verbeteren en aan merkelijk meer tijdwinst wor den geboekt dan met een vrije doorgang op de Zeelandbrug, redeneerde de provincie. Van der Wouden: „Maar zoals het er nu naar uitziet, laat die afslag nog een hele poos op zich wach ten door het gekrakeel tussen verschillende overheidsdien sten. Dus zit er voor ons nog maar één ding op: wij willen die tijdelijke maatregel terug. In ie der geval voor de zomervakan tie en zo lang het duurt om de extra afslag in de A58 te ope nen." Advertentie _l LU Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe collectie Herfst/Winter 2002 van o.a.: Escada, Christ. Cerruti, Armani jeans en een unieke collectie Mantels. Wij nodigen u uit tijdens onze Open Delscher Dagen van I t/m 5 oktober Bij besteding vanaf 200 euro ligt er een heerlijke Delschertaart op u te wachten (van onze huispatisserie)! Grote Markt 11-13. 4461 AH Goes, telefoon 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27