HVV'24 heeft niets in te brengen PZC Efficiënt Breskens pakt winst Badmintonners verliezen opnieuw Koewacht gaat alleen aan kop Hontenisse incasseert terechte nederlaag 17 Hulstenaren lijden op eigen veld kansloze 6-1-nederlaag tegen Internos Knappe zege Schroevers Hoek 2 blijft opnieuw ongeslagen Vierde winst voor Terneuzen BI Eerste overwinning Terneuzen Dl Aantal scheidsrechters loopt terug Rudy Rietjens toeschouwer bij Hontenisse Clinge pakt een punt in Oostburg maandag 30 september 2002 •Joor Jurgen Naeye HULST - In de vierde competi tiewedstrijd van het seizoen leed HVV'24 op eigen veld een zware nederlaag. Internos liet de thuisploeg alle aspecten van het voetbal zien en stapte na ne gentig minuten met een 6-1- overwinning op zak van het I veld. HVV'24 had tegen het combina tievoetbal van de Brabanders weinig in te brengen. Het kwam I de openingsfase, waarin Inter nos diverse kansen kreeg, welis- I waar zonder kleerscheuren door, maar na de rust was er voor de Hulstenaren niet meer Weggelegd clan een figuranten- rol. Internos, dat met drie gelij- i ke spelen op rij zijn seizoenstart I miste, liet zondagmiddag zien waarom het vorig jaar op de I tweede plaats achter kampioen Unitas uit Gorinchem was ge- I eindigd. Met verzorgd spel werd de bal geduldig rondgespeeld, wach tend op de kansen die zouden komen. Die kansen kwamen er al vroeg in de wedstrijd, maar Ferdi van Haperen, Tom Lau- fijssen en Patrick van Dronge- len lieten de mogelijkheid op de openingstreffer onbenut. De thuisploeg putte moed uit het wegblijven van de Brabantse treffer en verscheen na twintig minuten voor het eerst voor het doel van Internos. Johnny Len- VLISSINGEN - Tijdens de Na tionale New Forest ponydag heeft Ylonka Schroevers uit Veere met haar pony Morion de Alta beker gewonnen. Schroevers is de eerste Zeeuwse combinatie die deze beker wint. De Alta beker kan alleen wor den gewonnen door combina ties die in de dressuur en het springen minimaal op M-niveau i rijden. Schroevers reed mee in de klasse Zl-dressuur en het M-springen. sen pikte in het strafschopge bied een afvallende bal opmaar zijn inzet was te slap om doel man Mark Hellemons te verras sen. Net op het moment dat HW'24 meer greep op het spel van de bezoekers kreeg, kwam Inter nos op een 1-0-voorsprong. Ste ve van Cauter vond op rechts de mee opgekomen Daniël Alonso, die op zijn beurt Tom Laurijssen een niet te missen kans bood. De openingstreffer stonk naar bui tenspel, maar scheidsrechter Schellens uit Valkenswaard keurde de goal goed. HW'24 kwam acht minuten la ter via een effectvol genomen vrije trap van Danny Vlassen- rood langszij, maar kon in de slotfase van cle eerste helft niet voorkomen dat de bezoekers uitliepen naar een 3-1-voor- sprong. Een hoofdrol was daar bij weggelegd voor linksback AÏex van het Geloof, die vanaf dertig meter de 2-1 achter doel man De Keijzer schoot en die kort voor het rustsignaal de bal op het hoofd van Tom Laurij s- sen schilderde. Laurijssen legde de bal panklaar voor de inko mende Patrick van Drongelen: 1-3. Na de rust drukte Internos het verschil in kwaliteit verder uit in cle score. Nadat Rob de Waal (over), Patrick Joossen (voor langs) en Tom Laurij ssen (naast) verzuimden om te scoren, schoot aanvoerder Steve van Cauter uit een gemakkelijk toe gekende strafschop de 4-1 bin nen. Kort daarvoor kreeg Kees Duitemeijer, die de geblesseer de Harald Verschuren uitste kend verving op de positie van voorstopper, een kans op de aansluitingstreffer, maar zijn harde schot was te onzuiver om goalie Hellemons te verschal ken. Hoog over Met nog een kwartier op de klok zorgde Patrick van Drongelen voor 1-5, waarna er voor de gastheren weinig anders over bleef dan de schade beperkt houden en voorkomen dat er ie mand een gele kaart kreeg. HW'24-spits Hans van Damme kreeg in de slotfase nog een goe de mogelijkheid om de score een draaglijker aanzien te geven, maar hij schoot hoog over. Uit de tegenaanval etaleerden de bezoekers nogmaals hun doel treffendheid. Carlos Alonso leg de met een bekeken lob de 1-6- eindstand vast. HW'24-coach Eddy van dei- Hooft berustte na afloop in de nederlaag.,ITier hoeven we niet veel woorden aan vuil te maken. Ze waren gewoon een maatje te groot voor ons. Ze startten furi eus, maar een doelpunt bleef uit. Ik had daarom even de hoop dat hun storm zou overwaaien, maar dit bleek niet het geval. Het is duidelijk dat wij onze punten zullen moeten pakken tegen de staartploegen. En daartoe behoort Internos zeker niet." HW'24-Internos 1-6 (1-3). 25. Tom Laurijssen 0-1, 33. Danny Vlassen- rood 1-1, 40. Alex van het Geloof 1- 2, 45. Patrick van Drongelen 1-3, 68. Steve van Cauter 1-4, 75. Patrick van Drongelen 1-5, 90. Carlos Alon so 1-6. Scheidsrechter: A. Schellens (Valkenswaard). Aantal toeschou- wers: 150. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert. Baart (69. Davy van den Berg), Maarten Scheerders, Kees Duitemeijer, Hans Goethals; Percey Verlinden (69. Kana Bernardo da Rosa), Kieran O'Shea (80. Koen de Bliek), Danny Vlassenrood, Dimitri Ver linde; Hans van Damme en John ny Lensen. HVV'24-aanvaller Hans van Damme (rechts) zoekt de aanval in het duel met Internos. foto Camile S van onze sportredactie TERNEUZEN - Het in de eerste klasse van het badmintondistrict Zuid-West de buterende Terneuzen 1 leed de tweede ne derlaag in deze nog prille competitie. Gis teren verloor het team met 5-3 van BC Netwerk. Sinar'75 kwam niet in actie. Aanvankelijk zag het er gunstig uit voor Terneuzen. Patrick van Straten won zijn enkelspel tegen Michel Klippel op wel heel simpele wijze met 15-2 en 15-0. Daar was een verklaring voor, want Michel Klippel kampte met een rugblessure en haakte in het einde van de eerste set af, toen hij reeds op ruime achterstand stond. Toen ook Niek Marsé het enkelspel won van Frans Jansen leek Terneuzen op weg naar winst. Even stokte die progressieve score doordat Brigit Maas haar enkelspel verloor van Muriëlle Jansen, maar toen Mireille van Es haar team op 3-1 bracht door van Michelle Meiresonne te winnen zag het er opnieuw gunstig uit voor cle thuisploeg. In de beslissende fase bleek dat Terneuzen in cle dubbelspelen toch nog kwaliteit tekort kwam tegen Net werk. Alle dubbelspelen werden verloren. Terneuzen-BC Netwerk 3-5. ME: Patrick van Straten-Michel Klippel 15-2,15-0; Niek Marsé- Frans Jansen 15-9, 15-2. VE; Brigit Maas-Mu- riëlle Jansen 3-11, 11-8. 5-11; Mireille van Es- Michelle Meiresonne 7-11, 11-6. 11-9. GD: Maas/Van Straten-Meiresonne/Klippel 8-11, 11-7, 5-11; Silvia van Straten/Marsé-Jansen- /Jansen 12-13, 6-11. MD: Van Straten/Marsé- Klippel/Jansen 8-15, 12-15. VD: Van Es/Van Straten-Meiresonne/Jansen 12-13, 7-11. NIEUW LEKKERLAND - Het tweede elftal van Hoek was in zijn vierde wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen ook te sterk voor Nieuw Lekkerland 2. In Nieuw Lekkerland bleef de ploeg van trainer Arie Dekker met 0-4 aan de goede kant van cle score. Hoek 2 bracht het totaal daarmee na vier duels op acht punten. Hoek 2 begon het duel met de middenmoter moeizaam, maar nam kort voor de rust een beslissende 2-0-voorsprong. Jabara opende in de 44e minuut de score en vrijwel onmiddellijk daarna trof ook Arco Herrebout uit een vrije trap doel. Toen binnen tien minuten na de hervatting Jabara nog eens scoorde en Arjen Oostdijk voor 4-0 zorgde bleek alle verzet van Nieuw Lekkerland gebroken. Hoek 2 speelde de wed strijd daarna bekeken uit. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen handhaafden zich zaterdag in de bovenste regionen van de derde divisie door een overwinning op Theole BIIn Terneuzen werd het na een 1-0-ruststand uiteindelijk 3-1 voor de ploeg van Danny van de Velde. Voor Terneuzen BI was het de vierde opeenvol gende overwinning. Tim Bogaart opende in de eerste helft de score, maar na de hervatting kwam Theole toch weer op gelijke hoogte. Nadat Marcel Strijd de Zeeuws-Vlamingen andermaal op voor sprong had gezet, bleek niets een vierde zege van Terneuzen meer in de weg te staan. Tim Bogaai-t bepaalde in de slotfase de eindstand op 3-1. TERNEUZEN - De D-junioren van Terneuzen mochten za terdag hun eerste zege van dit seizoen begroeten. Op eigen veld werd Sliedrecht Dl met 2-1 verslagen, Op die overwin ning viel weinig af te dingen, omdat de ploeg van trainer Eric Britsom over het algemeen het beste van het spel had. Shurandy Mardenborough bracht voor de rust de score op 1-0 en die tussenstand bleef daarna lang gehandhaafd. Tien mi nuten voor tijd kwam Sliedrecht terug tot 1-1, maar een tref fer van Bowy van den Bergen bleek in het verdere verloop van de wedstrijd van beslissende betekenis: 2-1. AXEL - Het aantal scheidsrechters dat de afdeling Zeeuws- Vlaanderen momenteel kent, is volgens Peter Scherpenisse, voorzitter van de regionale COVS, te gering. ,,We zouden er een honderdtal moeten hebben om goed uit de voeten te kun nen. Momenteel stopt de teller op 95", aldus deTerneuzenaar, die dit de leden tijdens de algemene ledenvergadering voor hield. De bijeenkomst in Axel kende met slechts twintig aanwezige arbiters een matige opkomst. Voor Scherpenisse was dat ech ter geen beletsel terug te blikken op een geslaagd jaar, waarin zich toch weer acht nieuwe leden aanmeldden. Overigens zijn dat er nog altijd minder dan het aantal dat zich uit liet schrij ven. Wat dat betreft volgt de COVS Zeeuws-Vlaanderen de landelijke trend. Naast een speldje voor Miel Asselman (die de verplichte con ditietest al 25 jaar met goed gevolg heeft afgelegd) en één voor Frank Smits (dertig achtereenvolgende keren) kreeg Jo Zuid- weg van Peter Scherpenisse een speld en een bos bloemen vanwege zijn veertigjarig lidmaatschap. Felicitaties had de voorzitter verder voor Angelo Boonman, die gepromoveerd is naar groep 1, en voor Smits en Asselman, die allebei terug keerden naar groep 3. door Jack Begijn KLOOSTERZANDE - Na de veelbelovende seizoenstart kreeg Hontenisse tegen kampi oenskandidaat Moerse Boys op velerlei gebied voetballes. Om dat de ploeg uit Zundert ver zuimde om voor de rust het kar wei af te maken, bleef de schade beperkt tot 1-3. „Op deze over winning van Moerse Boys valt niets af te dingen", keek inte rim-coach Frans van Meele na afloop terug op de wedstrijd. Hontenisse kwam in het duel met de Brabanders op alle ter reinen tekort. De ploeg uit Kloosterzande werd vooral in de beginfase overdonderd door de felheid en fysieke kracht van de tegenstander. Daarnaast heeft Moerse Boys meer kwali teit in huis, is de ploeg beweeg lijker en tikt het de bal sneller rond. Hontenisse had het er maar moeilijk mee. In de eerste helft mocht het de handen dichtknijpen dat de achterstand KLOOSTERZANDE - Trainer Rudy Rietjens (47) van Honte nisse was gisteren aanwezig als toeschouwer bij het met 3-1 ver loren duel tegen Moerse Boys. Vorige week was hij een uur voor de wedstrijd tegen Grens wachters onwel geworden. In eerste instantie dacht men aan hartproblemen, later sprak een gealarmeerde arts van hy perventilatie. Onderzoek in streekziekenhuis De Honte moest deze week uitsluitsel ge ven over de j uiste oorzaak. Rudy Rietjens: „Uit onderzoek is gebleken dat het niet mijn hart is. Wat de oor zaak dan wel is geweest moet nog blij ken uit verdere testen. Ik ben in elk geval wel opgelucht. Sommige mensen zeggen dat het door spanningen komt, maar die spanningen heb ik al dertig jaar. Vorige week stond ik op mijn gemak te kijken naar het tweede van Grenswachters. Langzaam voelde ik mij niet goed worden. Voordat ik het wist lag ik bij Grensrechters op de massagetafel. Dan gaat er- wel wat door je heen, temeer daar ik nog nooit ziek ben ge weest." tot twee doelpunten beperkt was gebleven. Dave de Booy deelde als eerste een plaagstoot uit voor de gast heren, maar meer dan een spel denprik was het niet. Moerse Boys domineerde en kwam na een kwartier spelen verdiend op voorsprong. Rob Kuystermans kreeg op rechts teveel vrijheid en uit een steekballet j e van Niek Bastiaensen gaf hij Manfred Bisschop het nakijken: 0-1. Hontenisse was van slag door het Brabantse geweld. Vooral in verdedigend opzicht liet het ste ken vallen. Krap tien minuten na de ope ningstreffer liet Niek Voermans de nummer twee voor de gasten aantekenen. De mannen van Frans van Meele leken rijp voor de slacht, maar met veel kunst en vliegwerk werd erger voor komen. Aalglad Tot tien minuten voor de rust liep Hontenisse achter de feiten aan. Daarna herpakte het zich enigszins onder aanvoering van de aalgladde Alain Joos. Deze onberekenbare spits stelde Da ve de Booy in staat om de aan sluitingstreffer aan te tekenen, maar De Booy had teveel tijd nodig, waardoor de kans verlo ren ging. Na de pauze was het opnieuw De Booy die de eerste plaagstoot uitdeelde. Daarna trok Moerse Boys opnieuw het initiatief naar zich toe. Toch was het de thuis ploeg die de weg naar het net wist te vinden. De ingevallen Edward Tieleman zocht met een droge schuiver de vei'ste hoek uit. De gasten wankelden en het onmogelijke leek in de lucht te zitten. Totdat doelman Manfred Bisschop zich blesseerde en Je roen Maas na twee keer geel het strijdtoneel mocht verlaten. Uit de toegekende vrije trap na het wegzenden van Maas scoorde Niek Voermans de beslissende 1-3. Hontenisse-Moerse Boys 1-3 (0-2). 15. Rob Kuystermans 0-1, 24. Niek Voermans 0-2, 72. Edward Tielem,an 1-2, 75. Niek Voermans 1-3. Scheids rechter: P. Rokx (Standaardbuiten). Rode kaart (2x geel): Jeroen Maas (Hontenisse). Gele kaart: Jurgen Ar- nouds (Moerse Boys). Hontenisse: Manfred Bisschop (75. Randolf Kints); Gyon Asselman, Danny Pauwels, Luc Vermeerssen, Michel van Bunder (58. Edward Tieleman); Wilco de Zwart, Dave de Booy, Peter van Dijk, Jeroen Maas;, Alain Joos en Jeroen van Bunder (63. Robbert van Kerkhoven). Breskens-aanvaller Angelo Cornelis (links) heeft een verdediger van Dosko achter zich gelaten en is op weg naar de 3-0. foto Peter Nicolai Robbie van de Wijnckel wijst zijn ploeg de weg tegen Dosko: 3-1 door Peter van Kouteren BRESKENS - Het vertoonde spel was zeker nog niet oogstrelend, maar Breskens blonk gisteren wel uit in doeltreffendheid. De West-Zeeuws-Vlamingen schoten tegen Dosko binnen twintig minuten drie keer raak en legden daarmee de basis voor een overwinning: 3-1. Door die tweede zege op rij verkreeg Breskens aansluiting met de middenmoot in de derde klasse A. De formatie van Rinus Zegers voetbalde in de eerste confrontaties van de competitie niet slecht, maar stond wel twee keer met le ge handen, waarna een zwaar bevochten ze ge in Steen volgde. Gisteren, tegen Dosko, wisselde Breskens goede met slechte mo menten af. De thuisploeg begon sterk en was in de eer ste twintig minuten meer in balbezit. Dat lichte overwicht leverde met uitzondering van een opgelegde mogelijkheid voor Erik de Rechter (hij liet de bal na slecht uitverde digen te ver van zijn voet springen) echter nauwelijks doelkansen op. Maar uitgere kend op een moment dat iedereen met zijn gedachten al bij de rust was, sloeg de thuis ploegvoor de eerste keer een bres in de Bra bantse defensie. Het was geen toeval dat Robbie van de Wijnckel de score op slag van rust opende. De lichtvoetige spits is handig aan de bal en creëert ruimte voor zijn medespelers. In de toegevoegde tijd van de eerste helft verleng de hij na prima voorbereidend werk van Dwight van Hulle een voorzet met zijn hoofd: 1-0. Na die tegenvaller begon Dosko sterk aan de tweede helft. De Brabanders, die na het vertrek van onder anderen Erik van de Wa tering (hij speelt in België) een verjonging doorvoerden, drongen Breskens in de begin fase na rust terug. Aanvoerder Mario Cort- hals zette zijn ploeg na ruim tien minuten weer op het juiste spoor. De verdediger schoof voor één keer ver in en sloeg een bres in de Dosko-defensie. Na een combinatie met Dwight van Hulle stelde Corthals de attente Van de Wijnckel in staat om zijn tweede treffer te maken: 2-0. Kort daarna speelde Breskens een gewonnen wedstrijd. Angelo Cornelis mocht op een prima pass van Gerben Schram alleen op de Brabantse goalie af gaan en maakte geen fout: 3-0. Rinus Zegers: „Ik had erop gewezen dat Dosko centraal twee aanvallend ingestelde middenvelders had. We konden er overheen gaan, door snel de diepte te zoeken. Ik moet wel zeggen dat we redelijk efficiënt met de kansen zijn omgesprongen." Ver Terug Breskens plooide na die comfortabele voor sprong ver achteruit. Zegers: „We gingen weer te ver terug. Dat was niet de bedoeling. Ik had ook nooit het gevoel dat de overwin ning in de knip zat. Maar het was niet zo chaotisch als tegen Steen. Dat geeft wat meer vertrouwen Dosko drong in de slotfase aan, maar wist zich nauwelijks mogelijkheden te schep pen. De tegentreffer van de Brabanders was echter een beauty. Hugo van Leeuwen nam de bal aan, draaide naar binnen en liet Roy den Dunnen met een diagonaal schot kans loos: 3-1. Breskens: Roy den Dunnen; Robin Buitendijk, Mario Corthals, Gerben Schram, Michel Cocquit; Sven Verploeg (70. Serge de Ruijssclier), Esad Os- manovski, Dwight van Hulle (86. Arno Zwegers), Angelo Cornelis; Erik de Rechter en Robbie van de Wijnckel (89. Meivin Heerenveen van onze sportredactie TERNEUZEN - Het nog zonder puntenverlies zijnde Koewacht is alleen koploper in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg won met 3-0 in Schoondijke terwijl naaste be lager Vogelwaarde met 1-0 van Philippine verloor. Sluiskil heeft overigens eveneens nog geen puntenverlies geleden. Die ploeg won met 4-0 van Groede, maar heeft één wedstrijd min der gespeeld dan Koewacht. Schoondijke-Koewacht 0-3: Koewacht was vrijwel de gehele wedstrijd beter en op de zege viel dan ook niets af te dingen. In de eerste helft opende Jeroen Hiele de score. Daarna duurde het tot de 73e minuut voordat Sander van Re- mortele 0-2 liet noteren. Wouter Swagemakers bepaalde de eindstand op 0-3. Philippine-Vogelwaarde 1-0: Philippine had vooral in de eer ste helft het beste van het spel. Het was dan ook verdiend dat die ploeg de leiding nam via Jim de Jongh. Na de pauze een meer even wichtig gebeuren met kansen aan beide zijden, maar in de stand veranderde niets meer. Groede-Sluiskil 0-4: Sluiskil had constant een overwicht en kreeg ook diverse scoringskan sen. De uitslag had, gezien dat aantal kansen, groter uit moe ten vallen. Bij rust was het 0-3 door goals van Arno Verlinde (strafschop), Chris de Bruin en Pascal Wedage. In de tweede helft scoorde Brian Riekwel voor de bezoekers. Biervliet-Terhole 5-2: Voor rust een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Biervliet zich slagvaar diger toonde. Al in de tweede minuut scoorde Marco Vaal met een fraaie vrije trap. Na een halfuur liet Jimmy Coone 2-0 noteren. Binnen vijf minuten na de doelwisseling stond het 4-0 door treffers van Rens Gielliet en Jimmy Coone. Even verslapte de thuisploeg en dat bood Terhole de mogelijk heid om via Jurgen Maerman en Patrick Vonck terug te komen tot 4-2. De winst kwam echter geen moment in gevaar. Delano Bronne bepaalde de eindstand op 5-2. Sluis-Hoofdplaat 1-1: De be ginfase was voor Hoofdplaat, dat in die periode op 0-1 kwam door een eigen doelpunt van Ranco Bogaard. Daarna -had Sluis meer controle over de wedstrijd. Het duurde tot de 68e minuut voordat de verdiende gelijkmaker viel via Jenko Bo- rissee. SDO'63-Corn Boys 0-2: Qua veldspel was SDO'63 niet min der dan de bezoekers. De thuis ploeg was zelfs meer in balbezit, maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken. Corn Boys kreeg slechts enkele kansen, maar verzilverde er wel twee. Na een halfuur liet Stefan Burbach 0-1 noteren en tien mi nuten later tekende Mare Ma es voorde 0-2. OOSTBURG - Clinge nam gis teren een kostbaar puntje mee vanuit Oostburg. Het duel ein digde in 1-1 enOostburghad het eigenlijk aan zichzelf te wijten dat het de drie punten niet aan zijn totaal kon toevoegen. Ondanks dat Oostburg een vier tal basisspelers moest missen was de eerste helft voor de thuisploeg. Het was Niek Maen- hout die een eerste waarschu wing uitdeelde. Vanaf een twin tigtal meter testte hij de betrouwbaarheid van de jonge Pedro van de Berg, die nog goed zou zijn voor een aantal knappe reddingen. Clinge kon daar wei nig kansen tegenover plaatsen. Alleen Michael de Block kreeg een uitstekende mogelijkheid, maar hij schoot naast. Gelijk vanuit de aftrap van de tweede helft kreeg Oostburg dan toch eindelijk datgene waar het op dat moment recht op had. Mario van Quekelberghe be diende Pieter Morel, die de bal voor de pot bracht waar Peter van de Linde goed controleerde en via de paal binnenknalde: 1- 0. Daarna kon Oostburg de lijn van de eerste helft echter niet vasthouden. Clinge voerde de druk op en dat resulteerde in de zeventigste minuut in de gelijk maker. Peter Drumont's voorzet werd door Bert Buys knap ge controleerd en vervolgens on houdbaar voorbij Gert Schoors tegen het net geknald: 1-1. Oostburg-Clinge 1-1 (0-0). 46. Peter van de Linde 1-0, 70. Bert Buys 1-1. Scheidsrechter: M. Asselman (Hulst Gele kaart: Rody Luijckx Clinge Mamadouba Gueye en Patrick Bate (beiden Oostburg). Aantal toe schouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37