PZC Hulst wil haven Paal behouden Zee van ruimte in Leenhoutsschool 7 Boulesbaan geeft Hulst Frans tintje Hondenuitlaatplaats Koewacht officieel Sas neemt afscheid van zelfstandigheid met jeugd en ouderen Sas koopt terrein super Canadalaan Project Kloosterzande aan Zee bedreigt watersportvoorziening niet Activiteiten in boekenweek voor kinderen j Na afloop krijgenze een vragen lijst mee die ze mogen inleveren in de bibliotheek en maken zo kans een boekenbon te winnen. De groepen vijf en zes zijn uitge- nodigcl om mee te doen met de kinderboekenweekquiz 'Ay ay j kapitein'. De winnaar mag sa- I men met een vriendje of vrien- 1 dinnetjes op 12 oktober naar Groede om daar mee te doen met het spel 'De bibliotheek gaat buitengaats'. Vermist meisje uit Terneuzen weer terecht Dierendag op kinderboerderij Atletiekclub RKHAV Hulst vernoemt nieuwe baan naar Piet Vonck zeeuwse almanak Kunst ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 30 september 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - De gemeente Hulst heeft geen plannen om het ha ventje van Paal op te doeken als het project Kloosterzande aan Zee gerealiseerd wordt. Dat stelt wethouder P. Weemaes van Recreatie en Toerisme naar aan leiding van de ongerustheid die in Paal is ontstaan dat het ha ventje z'n langste tijd heeft ge had. Aanleiding tot de commotie on der de Zeeuws-Vlaamse water sportliefhebbers is een artikel in het tijdschrift De Water-kampi oen, waarin met grote stellig heid wordt beweerd dat binnen een paar j aar de vloot wordt ver plaatst naar Kloosterzande, als daar een haven is aangelegd. De plannen die zijn opgesteld om vervangende werkgelegen heid te zoeken na het verdwij nen van de veerverbinding voorzien in het aanleggen van een kanaal van Perkpolder naar Kloosterzande. Daar moet een jachthaven komen met erom heen woningen en voorzienin gen als horeca, detailhandel en botenbouw. Volgende maand hoopt een werkgroep een pro jectbeschrijving met bijbeho rend convenant aan de gemeen te voor te leggen. Weemaes kent de geluiden over opheffing van de haven in Paal. „Ik zou me voor kunnen stellen dat de gedachten in die richting gaan. Het zou me ook niets ver bazen dat hogere overheden tot een sanering bereid zouden zijn. Maar het gemeentebestuur van Hulst zal dit nooit toestaan. We kunnen dit via een bestem mingsplan verhinderen. Het te loor gaan van de haven in Paal zou enorme consequenties heb ben voor het dorp. De gemeen schap daar vindt haar kracht in de aanwezigheid van het haven tje.Weemaes denkt dat realise ring van het project Klooster zande aan Zee voor de nieuwe gemeente Hulst een hele goede zaak is. „De grootste kracht van het plan is dat het Kloosterzan de beter op de kaart zet. Maar daarnaast is het ook belangrijk voor de ver blij fsrecreatie van de toekomstige gemeente Hulst. Daarbij is het echter absoluut uitgesloten dat dit een verplaat- TERNEUZEN - In het kader van het thema van de kinder boekenweek 'Ay ay kapitein' Boeken over boten brengen de groepen acht van verschillende scholen in Terneuzen een be zoek aan het Portaal van Vlaan deren. In de vitrinekasten van biblio theek zijn voorwerpen uit de wrakkententoonstelling van het Portaal te zien. Voor de groepen een tot en met vier wordt er op woensdagmiddag 2 oktober voorgelezen uit 'Tim en de dappere zeekapitein', waar na een creatieve verwerking volgt. Aanvang 14.00 uur. Op zaterdag 5 oktober speelt vanaf 103 0 uur poppentheater Reute- meteut in de bibliotheek een verhaal over een onbewoond ei land. Verder bezoeken drie auteurs de bibliotheek. TERNEUZEN - De vijftienjari ge Denise van 't Westeinde uit Terneuzen is terecht. Ze heeft zich vrijdagavond gezond en wel bij het politiebureau in Ter neuzen gemeld. De politie was sinds vrijdag op zoek naar het meisje. Dinsdag ochtend was zij voor het laatst gezien. Ze werd toen door haar moeder op de bus richting Hulst gezet om naar de kappersschool in Antwerpen te gaan. De scho liere kwam niet op de plaats van bestemming aan. Er werd reke ning mee gehouden dat het ze in verkeerde handen was gevallen. Leerlingen van de Leenlioutsschool geven een circusvoorstelling ter gelegenheid van de opening van de school. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel WATERLANDKERKJE - Het ruimtegebrek in de openbare Inspecteur Leenhoutsschool in Waterlandkerkje behoort voor goed tot het verleden. Zaterdag middag werd een grondige ver bouwing afgesloten. Leerlingen en andere direct betrokkenen haalden schuimrubberen ste nen weg, waarmee de officiële heropening een feit was. Al geruime tijd kampte de der tig leerlingen tellende school met een nijpend gebrek aan berg- en werkruimte. De gang werd gebruikt als opslagplaats en cle enige vergaderruimte deed dienst voor allerlei andere doeleinden. De gemeente Oost burg reageerde aanvankelijk afwachtend, maar ging uitein delijk toch akkoord met de uit breiding en aanpassingen. Aan de achterzijde bevindt zich nu een aparte directie- en werk ruimte. Hierdoor is het mogelijk individuele leerlingen beter te begeleiden. Vergaderingen Ook voor vergaderingen is nu voldoende ruimte beschikbaar. Verder werd een magazijn aan gebouwd en in het gehele ge bouw kwam nieuwe vloerbe dekking. Daarnaast werd alle kozijnen vervangen. Het geheel biedt nu een frisse aanblik. Directeur Jos Dieleman toonde zich erg verheugd met de aan passingen. „Vooral voor de jongste kinderen is er nu meer ruimte ontstaan om te spelen. Al jaren kampte de school met ruimtegebrek. Zo moesten we het groepslezen in de gang doen, waar ook alle voorraadkasten stonden opgesteld. Geen ideale situatie om les te geven. De aan- door Euqène Verstraeten KOEWACHT - De gemeente Axel gaat bekijken of het stuk grond achter de Lijnzaadstraat in Koewacht een 'officieel' hon- denuitlaatterrein kan worden. De Koewachtse dorpsraad heeft die toezegging gekregen tijdens een overleg met de gemeente. Het terrein achter de Lijnzaad straat is door hondenbezitters geleidelijk aan in gebruik geno men om hun viervoeters uit te laten. Een onbekende heeft er zelfs een bord geplaatst, dat vermoedelijk is 'geleend' bij een officieel hondenuitlaatterrein. De dorpsraad heeft op zich geen problemen met het gebruik van het stuk grond door hondenbe zitters, maar vindt dat het dan wel een 'officieel' terrein moet worden. „Er wonen in die buurt veel mensen met honden", zegt voorzitter E. van Waes van de dorpsraad. „Dus is het een goe de zaak als daar ergens een plaats wordt aangewezen waar honden kunnen worden uitgela ten. Maar dan willen we er wel een omheining omheen en ver lichting, zodat mensen er ook 's avonds heen kunnen." De officieel aangewezen hon denterreinen worden door de gemeente Axel regelmatig ge schoond van hondenpoep. Het terrein achter de Lijnzaadstraat niet en de zich daar ophopende uitwerpselen leiden tot Mach ten van omwonenden. Wethouder A. van Waes stelt dat het tot nu toe steeds moeilijk is geweest om in Koewacht een ge schikte locatie te vinden. „Maal ais de dorpsraad het terrein,. achter de Lijnzaadstraat een goede keus vindt en als de inwo ners van Koewacht daar achter kunnen staan, wil ik wel kijken wat we daar kunnen doen. Ten minste, als het waterschap er mee in stemt, want dat is de eigenaar van de grond." De in gang van het terrein wordt waarschijnlijk verplaatst naar de kant van de H. Dunantstraat. De gemeente gaat ook bekijken of er een omheining kan komen rond het officiële uitlaatterrein aan de Wouterij, Het aanbren gen van een omheining weer houdt kinderen ervan daar te gaan spelen en bovendien kun nen baasjes hun hond dan los la ten lopen. CLINGE - De kinderboerderij Cantecleerhoeve speelt op 4 ok tober met een educatief pro gramma in op werelddierendag. Beheerder Ad van Hilst heeft op de boerderij een route uitgezet waar de kinderen meer doen dan alleen maar beestjes kijken. Aan de hand van het schapen pad, een soort levend ganzen bordspel, wordt stilgestaan bij het wel en wee van de op de hoe ve aanwezige dieren. Ook de gewassen die gebruikt worden voor voeding komen aan bod. Inmiddels hebben zich al tweehonderd leerlingen van de basisscholen gemeld om dit speciale programma af te wer ken. Indien de tijd het toelaat kan ook nog een ritje gemaakt worden met de huifkar. door Edy de Witte HULST - Met de spelregels ne men de deelnemers het zondag middag niet zo nauw. Dat het kleine ronde balletje cochonette heet, wordt dan ook maar ter kennisgeving aangenomen. Ontspannen een balletje gooien onder het genot van een dubbele Java en een hapje, vinden ze be langrijker dan op de centimeter nauwkeurig de afstand te meten van de werpbal tot de cochonet te. Achter in de tuin van brasse rie De Halve Maan aan het Sta tionsplein geven ruim zestig belangstellenden in een zon overgoten entourage acte de presence bij de opening van cle tweejeu-de-boules-banen. Aankleding Volgens Annemarie Vermeersen van de Halve Maan kunnen de spelers zich op de banen lekker ontspannen en vormen ze daar naast een leuke aankleding van de brasserie. „Op het ten-as van de Halve Maan, het in oude glo rie herstelde perron van het vroege station in Hulst, is het nu op zondagmiddag al goed toe ven. Voor de jeugd staat er ach ter de brasserie een speeltoestel Daarnaast, is er nu, ook voor de volwassenen, het jeu-de-bou- len. Als het goed loopt kunnen er nog' een paar banen bijko men." Basiliek Het idee van Vei-meersen werd uitgewerkt door Diana van Damme uit Nieuw-Namen. Een paar jaar geleden is dit raadslid met het kerkbestuur van Hulst al in de slag geweest om enkele banen binnen de muurtjes van de Willibrordus basiliek aan te leggen. „Dat liep uiteindelijk op niets uit", zegt van Damme. „Het idee van Annemarie was wel koren op mijn molen. We zijn tegelijk aan de slag gegaan. De locatie is perfect. Hulst krijgt nu een beetje een Frans tintje. Wij hebben wel niet de primeur, want bij het diensten centrum De Lieve gooien be langstellende ouderen op maan dagmiddag ook al een balletje. En in de kern Clinge spelen 25 leden van de vereniging Game '78/Petanque nabij het sport veld al negen jaar petanque, een van jeu-cle-boules afgeleid spel, in competitievorm," Van Damme en Vermeersen la ten zondagmiddag als eerste speelsters cle metalen ballen neerploffen op het gele gravel van de banen. Enthousiast vol gen de andere aanwezigen hun voorbeeld. Door de grote be langstelling kunnen er geen of ficiële wedstrijdjes gespeeld worden. Om cle twintig minuten wisselen de teams die voor deze gelegenheid niet uit twee maar drie (triples) personen bestaan. Het plezier staat duidelij k voor op. Dat is ook de opzet van de initiatiefnemers. In de loop van de middag worden enkele teams toch serieuzer. In hun enthousi asme voor het spel willen ze hun korte partijtjes hoe dan ook winnend afsluiten. En dan ge beurt het meten van de resulta ten wel eens met de Franse slag... sing van de watersport van Paal naar Kloosterzande tot gevolg zal hebben." Secretaris E. Scheerders van de watersportvereniging Saef- tinghe uit Paal is er voorlopig nog niet ongerust over. „Het kan toch niet zo zijn dat wat wij in Paal hebben opgebouwd zo maar verdwijnt. Dat zou flinke consequenties hebben voor het dorp. Toch wil ik meer helder heid over alle plannen hebben." door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent neemt begin de cember afscheid van haar zelf standigheid met feesten in de Vlaanderenhal voor de jeugd en voor ouderen. De meerderheid van de ongeveer negenduizend zielen tellende gemeente moet het stellen zonder af- scheidsgebaar van het gemeen tebestuur. De gemeenteraad zette vorig jaar 45.000 euro opzij om er op de een of andere manier bij stil te staan dat de gemeente per 1 januari 2003 op gaat in de nieu we gemeente Terneuzen. Maar dat bedrag' is bij lange na niet toereikend om de hele bevol king een aandenken aan de ge meente te geven. Wethouder E. Spuesens: „In eerste instantie was er een plan voor een veel uitgebreider feest, maar dat was veel te duur. En we willen in ieder geval niet meer dan de door de gemeenteraad beschikbaar gestelde 45.000 eu ro uitgeven." Ook organisato risch stuitte het op problemen om een groot feest voor de gehe le bevolking te geven. „Daar voor zou de Vlaanderenhal te klein zijn." Daarom heeft het gemeentebe stuur er nu voor gekozen om een feest te geven voor de jeugd, en een feest voor de ouderen in cle gemeente. „De jeugd om ze een herinnering mee te geven aan een mooi feest dat ze kregen toen de gemeente afscheid nam van haar zelfstandigheid. En de ouderen, omdat die meer van de historie van Sas hebben meege maakt", verklaart Spuesens de keuze voor de twee doelgroe pen. De nadere uitwerking van het programma voor beide fees ten, waarin muziek en ander en tertainment centraal staan, vindt momenteel nog plaats. De feesten voor de jeugd en cle ouderen zijn het alternatief voor het groots opgezette pro ject De Campagne, waarin een theatervoorstelling over de sui kerindustrie centraal stond. Het op ruim vier ton begrote 'af scheidscadeau' werd uiteinde lijk door de gemeenteraad afge wezen in verband met de finan ciële risico's. SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent wordt eigenaar van het terrein van de voormali ge Prijsslagsupermarkt aan de Canadalaan in Sas van Gent. Wethouder R. Noët heeft daar overeenstemming over bereikt met de eigenaar, het levensmid delenconcern Schuitema. De gemeente wil de grond al jaren in bezit krijgen. Op het terrein stond tot september 1993 de Prijsslag-supermarkt. Die brandde in die maand tot de grond toe af. Prijsslag trok nog even in een noodwinkel op het parkeerterrein van de winkel aan de Canadalaan, maar ver huisde later als A&P naar de Wilhelminalaan, in de winkel die inmiddels is omgedoopt tot C1000. Het terrein aan de Canadalaan is bij cle gemeente in beeld voor de bouw van een woonzorgcom plex van veertig tot vijftig ap partementen. De aanleunwo ningen moeten gaan toebehoren aan verzorgingscentrum De Re doute. Ook voor de nog te bouwen bre de school - basisonderwijs, peu terspeelzaal en kinderdagver blijf - zou op het terrein van Schuitema ruimte zijn, alclus de wethouder. De gemeenteraad krijgt in november een voorstel. passingen waren dan ook broodnodig." In de maanden voor de zomervakantie, tijdens de verbouwing, hebben twee klassen in het dorpshuis gebi vakkeerd. Voorafgaand aan de opening brachten de kinderen een circusvoorstelling op het schoolplein. Al vanaf 's morgens vroeg waren ze druk in de weer met de repetities, onder leiding van medewerkers van jeugdcir- cus Reinardi uit Hulst. door Edy de Witte HULST - Zaterdag is op het sportpark in Hulst de nieuwe kunststof 'Piet Vonck atletiek baan' van de plaatselijke ver eniging RKHAV officieel ge opend. Wethouder B. Picavet trok samen met clubvoorzitter B. Boidin en M. Vonck, echtge note van de begin dit jaar over leden Piet Vonck, de blauw-gele verenigingsvlag van het naam- beeld. Voor de aanwezigen was het geen verrassing dat cle baan ver noemd is naar Piet Vonck. Deze 'kleine grote man' van de ver eniging zorgde als atleet niet al leen voor provinciale en natio nale successen. Hij was ook de grote animator bij de totstand koming van deze nieuwe baan. Een atleet die zegevierend over de finish komt, afgebeeld op het naambeeld, verwijst naar de ve le successen die RKHAV in het verleden behaalde. Voorzitter Boidin droeg het beeld op aan alle vrijwilligers die de atletiek club een warm hart toedragen. „Want vrijwilligerswerk is wel de kurk waarop onze club van momenteel 230 leden drijft", zei Boidin. Boegbeelden Zonder iemand te kort te doen zette hij boegbeelden als Piet Lossie, Lex van Rie en Piet Vonck toch even in het zonnetje. Ook sportwethouder B. Picavet van Pluist was in zijn nopjes met de nieuwe baan.De oude baan verkeerde in een belabberde staat. In de winter kon je er ge rust cle discipline country cross afwerken. In de zomer was het meer stof happen dan sporten. Ik ben ook blij dat ik op het ein de van mijn politieke loopbaan deze nieuwe loopbaan mag ope nen." De realisatie van de nieuwe baan is wel een kwestie van lan ge adem geweest. Het duurde tien jaar voordat de gemeente raad van Hulst overstag ging. Geld was altijd het struikelblok. In september 2001 werd uitein delijk groen licht gegeven. Op 16 juli van dit jaar was het in fa sen uitgevoerde werk afgerond. Voor het realiseren van de baan en de voorzieningen van de technische nummers moest de gemeente 455.000 euro uit de knip halen. Afgelopen donder dag heeft de raad ook de privati sering van het atletiekcomplex afgesloten. Voor het structureel dagelijks en jaarlijks onder houd krijgt de club per jaar 5800 euro. Als slagroom op de feest taart komt er nog eens eenmalig een bedrag van bijna 6000 euro bij voor een nieuwe materialen berging en aanpassing van de kleedaccommodatie. Toplaag De vernieuwing en reiniging van de toplaag houdt de ge meente in eigen hand, omdat dit specialistisch werk is. Dekunst- stofbaan is een vierlaans C- baan waar op regionaal niveau alle onderdelen beoefend kun nen worden. Er mogen ook i'eg'ionale kampioenschappen georganiseerd worden. Het prachtig geoutilleerde atletiek complex is verlicht en bevat ook een kleedaccommodatie, tribu ne en kantine. Na cle officiële opening volgde in de kantine nog een druk bezochte receptie, 's Middags vonden er clubwed strijden plaats waarbij ook een aantal oud-atleten de spikes nog eens aantrok. Diana van Damme en Annemarie Vermeersen (links) nemen de Halve Maan jeu-de-boulesbaan in ge bruik. foto Camile Schelstraete Guido's moeder moet als klaarover regelmatig de kin deren van zijn school veilig helpen oversteken. Dat is een kwestie van goed opletten. De acrobatische toeren die haar vijfjarige zoon op een hek pal langs die drukke Middelburgse uitvalsweg uitvoert zijn dan bepaald niet bevordelijk voor de con centratie. Ze vraagt zoonlief daarom bij het kunstwerk op het grasveldje naast school te gaan spelen. „Kunstwerk?", zegt Guido, wijzend naar het beeld dat drie kinderen voor stelt. „Dat is helemaal geen kunst. Je kan zo zien wat het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33