PZC DFS deelt geen cadeautjes uit Bruse Boys is niet brutaal genoeg Heinkenszand grijpt de macht in vierde klasse n Duiveland verliest slag tegen De Alblas op het middenveld Slechte start nekt Zierikzee Al Veere stuurt ZSC met ruime nederlaag naar Scharendijke 17 Verjaardagsfeestje Brouwershaven-trainer Janse valt in het water: 0-8 Kwiek kent fraaie start Akkersdijk op schot voor Zierikzee maandag 30 september 2002 door Klaas Verspoor BROUWERSHAVEN - Trainer Arie Janse mocht dan zaterdag zijn 56e verjaardag vieren, van een feestje op voetbalgebied was geen sprake. Zijn door bles sures geteisterde Brouwersha ven werd op alle fronten onder de voet gelopen door DFS. De ploeg uit Burgh-Haamstede had eenvoudig de dubbele cijfers kunnen halen, maar nam uitein delijk met minder genoegen. Het werd 0-8. Het leek wel of Arie Janse op een zonnige zaterdagmiddag de bui vooraf al had zien hangen. „Als ik heel eerlijk ben, verwacht ik vandaag weer een 2-0- of 3-0- nederlaag", sprak de man uit Wilhelminadorp, daarbij refe rerend aan de drie eerdere nederlagen van 2-0 en de bles- suregolf die zijn toch al niet al te brede selectie teistert. Geen Dick en Clement van Splunder, geen Marcel Duinhouwer en André Goudswaard, geen Arjan van der Meer en tot overmaat van ramp viel na een halfuur spelen ook Pieter Kristalijn nog DORDRECHT - De vol leyballers van Kwiek be gonnen de competitie in de tweede klasse A prima. De Bruse formatie ver sloeg Futora zaterdag in Dordrecht met 4-0. Kwiek nam vanuit een goede pass het initiatief en speelde met vlotte com binaties het Futora-blok uiteen. Na winst met 25- 18 in de eerste set draaide Kwiek twee sets achter el kaar op volle toeren. Met veel vertrouwen spelend leidde dat tot winst met 25-15 en 15-13. Daarna werden de teugels ietwat gevierd en werd met 25-22 gewonnen. eens geblesseerd uit. Janse: „We missen op dit moment gewoon te veel voetballend vermogen. Er liepen geloof ik zes spelers bij ons die nog geen twintig jaar zijn. Op dit moment is het voor ons alleen maar zaak om te zor gen dat de sfeer goed blijft." Over tegenstander DFS was Janse lovend. „DFS strafte het goed af, maar wij stonden zelf ook veel te statisch te verdedi gen. Het had hier ook gewoon 12-0 of 13-0 kunnen worden. Dat zie je niet veel. Maar geluk kig zakte DFS na de 6-0 ook wat terug." Reddingen Voor Meivin van Ast waren de druiven ook zuur. De Brouwers haven-doelman keepte niet eens een slechte wedstrijd en was de beste Brouwse speler. „Ik kon er eigenlijk weinig aan doen. Ze kwamen gewoon van alle kanten op me af", zei de ne gentienjarige Van Ast, die zich gedurende de wedstrijd onder scheidde met enkele fraaie red dingen. Aan de andere kant, bij DFS, lieten zowel Anco van der Linde als Mariko Rouw zich met ieder drie goals behoorlijk gelden. „Brouwershaven stelde van daag niet zoveel voor. Bij ons ging het balletje goed rond en dat is wat de trainer wil. En dat ik dan drie keer scoor is lekker voor mezelf", aldus Van der Lin de. Aanvoerder Mariko Rouw zag zijn team met vlagen heel erg goed spelen, maar waakte voor te veel euforie. „We zijn nog in een fase waarin we veel trainen op het benutten van de zijkanten. Vandaag was het jammer dat we Richard Kind misten en dat Huib Nortier er in de rust geblesseerd uit ging." Inspirator Met Nortier werd de grote inspi rator van de eerste helft ge noemd. Hij strooide met passes en speelde geregeld een teamge noot vrijKort na de aftrap on derschepte hij de bal op het Brouwse middenveld en stuurde Anco van der Linde weg. Zijn voorzet werd door Michael Leij- ten op waarde geschat: 0-1. Na dat Nortier zelf de kans op 0-2 had laten liggen, kreeg Brou wershaven via tweemaal Sjoerd van den Hoek de kans om te sco ren en op gelijke hoogte te ko men. „Zonde, want nu staan we nog steeds op die rotte nul", sprak trainer Janse achteraf. DFS kwam met aanvallend en verzorgd voetbal heel snel aan een ruimere marge. Slecht ver dedigen in de Brouwse defensie stelde Anco van der Linde in staat om hard de 0-2 in het dak van het doel te schieten. Toen Huib Nortier er nog geen zestig seconden later 0-3 van maakte, was het duel beslist. Op aange ven van Ronald Braam scoorde Anco van der Linde nog voor rust de vierde DFS-treffer. In de periode daarna voorkwam Mei vin van Ast zeker tot drie keer toe een bijna zekere treffer. Nor tier, die na rust niet meer terug kwam, zag dat er van een gelijke strijd geen sprake was: „Het gaat zo gemakkelijk dat het ge woon moeilijk wordt." Onhoudbaar De tweede helft was nog geen drie minuten oud toen de 0-5 viel. Mariko Rouw knalde op aangeven van Jeroen Grefkens de bal onhoudbaar binnen en toen het nog binnen het uur 0-7 werd door goals van Anco van der Linde en opnieuw Rouw (tweemaal op aangeven van Bas Hogenstein), leek DFS op weg naar de dubbele cijfers. Verder dan een derde treffer vanRouw- hij schoot met links in de krui sing - kwam DFS echter niet meer. DFS-trainer Edwin Kriens was uiteraard tevreden. Zelfs het feit dat zijn spelers nog een be hoorlijk aantal kansen onbenut lieten, deerde hem niet. „Nee, ik kijk niet naar de uitslag maar ik kijk of het systeem goed wordt uitgevoerd. Bij DFS is het mo menteel zo dat er twee of drie positiegebonden spelers zijn. De rest is multifunctioneel. Ik vond het spel vandaag een com pliment waard." Brouwershaven - DFS 0-8 (0-4). 2. Michael Leijten 0-1, 22. Anco van der Linde 0-223. Huib Nortier 0-3, 33. Anco van der Linde 0-4, 47. Ma riko Rouw 0-5,58. Anco van der Lin de 0-6, 60. Mariko Rouiv 0-7, 72. Ma riko Rouw 0-8. Scheidsrechter: H.C.P. Koeijvoets (Gapinge)Aantal toeschouwers: 75. Brouwershaven: Meivin van Ast; Arnoud Steutel, Remi Lievense, Pieter Kristalijn (31Rick Elenbaas en Erik Hartog; Ivo Fonteine, Edwin Hof, Frank Kristalijn en Steef Kloet; Danny Jonker en Sjoerd van den Hoek. DFS: Leander Rouw; Marco van der Zonde (46. Bas Bitter), Ferrie Jan sen, Ronald Braam en René van der Linde; Ton Minnaar, Mariko Rouw en Huib Nortier (46. Jeroen Grefkens Michael Leijten, Anco van der Linde (70. René Brussé) en Bas Ho genstein. ZEERIKZEE - Zierikzee schoot zaterdag' uit zijn slof in de vierde klasse van het vrouwenvoetbal. In Middelburg werd opponent MZVC met 1-7 verslagen. Aan- valster Femke Akkersdijk reali seerde daarbij een loepzuivere hattrick. Het in de derde klasse acterende WIK'57 speelde gelijk, terwijl klasse- en streekgenoot ZSC'62 een 4-0-nederlaag leed. WIK'57 - Rijsoord 2-2 (2-2): On danks de nog immer voortdu rende personele problemen bij WIK'57 toonde coach Jan Ber- revoets zich zaterdag uitermate positief. „We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld tegen wat mij betreft een van de betere ploegen in deze klasse." WIK'57 kwam na een kwartier op voor sprong uit een benutte vrije trap van Rianne Hart. De bezoekers kwamen kort daarop alweer langszij. Ellen Schreurs bracht de thuisploeg andermaal op voorsprong, maar nog voor de rust trok Rijsoord de stand an- dermaa gelijk. Hoewel WIK'57 na de hervatting veel onder druk stond, werd het punt met succes verdedigd. Sleeuwijk - ZSC'62 4-0 (1-0): Vanwege de afwezigheid van di verse speelsters trad ZSC'62, volgens trainer Kees Snoek, za terdag aan in een zogenaamde 'kerstboomformatie'. Snoek: „Omdat verschillende meiden er niet waren, moest er enorm geschoven worden in de opstel ling." Snoeks opdracht aan het team was derhalve te proberen de schade tegen topper Sleeu wijk zo veel mogelijk te beper ken. In de eerste helft lukte dat wonderwel. De thuisploeg kwam slechts één keer tot scoren. Na de hervat ting kwamen er uiteindelijk nog drie bij. MZVC - Zierikzee 1-7 (1-3): Het thuisspelende MZVC wist zich zaterdag geen raad met de twee snelle Ziei'ikzeese aanvalsters Iris Verloo en Femke Akkers dijk. Akkersdijk was danig op dreef en scoorde maar liefst vier keer. Iris Verloo lukte dat uitein delij k twee keer. Zierikzee kwam na zes minuten op achter stand, maar bracht vlot daarna orde op zaken. Via Femke Ak kersdijk, Ellen Bijzet en Iris Verloo werd het 3-1 bij rust. Na de hervatting was het tijd voor de Femke Akkersdijk-show. Met drie doelpunten realiseerde zij een loepzuivere hattrick. Verloo tekende voor de vierde treffer na rust. Een speler van Brouwenshaven (midden) doorbreekt het eenrichtingsverkeer en gaat op weg naar het DFS-doel. foto Dirk-Jan Gjeltema Drie doelpunten leveren 's-Gravendeel drie punten op door Ko de Ridder BRUINISSE - Bij Bruse Boys zouden ze het wel eens leuk vinden om tegen an dere tegenstanders te spelen. De vraag is of die behoefte nog steeds bestaat na de kansloze nederlaag in de thuiswed strijd tegen 's-Gravendeel. De sterk spelende bezoekers wonnen het duel in de derde klasse B zaterdag met 0-3. Direct vanaf de aftrap liet 's-Graven deel zien over een goed team te beschik ken. Het voetballen vanuit de positie beheerst het team goed. Er is veel bewe ging en een snelle overschakeling van verdediging naar aanval met als con stant bindende speler aanvoerder Mi chel in 't Veld. Irritatie Al na vijf minuten bracht dit spel zater dag resultaat. Spits Jasper Hoogwerf kreeg iets te veel vrijheid en scoorde de 0-1. Even was Bruse Boys dicht bij de gelijkmaker, maar Johan Benard had geen succes uit de vrije trap die was ge geven na een overtreding van uitblin ker Guilliano Walter van 's-Graven deel. Het duurde tot de dertigste minuut tot Bruse Boys weer wat beter in het spel kwam. 's-Gravendeel verliet het ver zorgde voetbal, ging de lange bal spelen en er trad onderling wat irritatie in de ploeg. Bruse Boys maakte echter geen gebruik van de geboden kansen. Jacob van den Berge leidde de combinaties en zag een goede poging nog net van de lijn worden gehaald door Michael Nijssen van 's-Gravendeel. In de rust was 's-Gravendeel-spits Jas per Hoogwerf geblesseerd in de kleed kamer achtergebleven. Zijn plaats werd ingenomen door Peter Vermaas. Deze wisseling maakte weinig verschil, want meteen namen de bezoekers het positiespel weer ter hand. Ai gauw werd het zo 0-2. Na een goede voorzet van Ronald Hulsbosch was het Guillia no Walter die daarvoor zorgde. Tien minuten later werd het zelfs 0-3 toen Bruse Boys-doelman Mare Giljam onder een voorzet doorliep en Jeroen van der Stel de 0-3 op het scorebord bracht. Weer nam 's-Gravendeel ver volgens wat gas terug, maar Bruse Boys zag geen kans nog een vuist te maken. „We missen de brutaliteit en de branie die dit soort teams wel heeft", aldus Bruse Boys-trainer Olaf Filius. „Als een tegenstander wordt aangepakt, dan is dat vocaal erg nadrukkelijk te horen. Bij ons hoor je in zo'n geval nie mand. Daar zullen we dit seizoen waar schijnlijk nog wel vaker tegen aanlo pen." Geel Gert Jan St. Nicolaas van 's-Graven deel kreeg nog geel voor een stevige overtreding. Het werd tegen het einde allemaal wat steviger. Er werd vreemd opgekeken toen scheidsrechter Geer- lings Lambert van Waardenburg niet bestrafte. Hij gaf de centrale verdedi ger van Bruse Boys, Eric Bleiji, duide lijk een klap. Bleiji zelf: „We kwamen vanmiddag voetballend tekort. Je hebt enorm veel energie nodig als je steeds achter je te genstander aanmoet. Of de scheids rechter wel of niet een kaait geeft, daar maak ik mij niet zo druk om. We moeten gewoon proberen volgende week tegen WHS er weer te staan. „We mogen niet mopperen, want de ac tie van Waardenburg had rood kunnen zijn", vond Pippy Pruymboom, de trai ner van 's-Gravendeel. „We hebben vanmiddag goed gespeeld, maar we moeten ervoor zorgen om in het concept waarmee we beginnen te blijven spelen. Als ons dat lukt, zullen we de rol van fa voriet kunnen dragen." Bruse Boys: Mare Giljam, Marco Ket ting, Eric Bleiji, Alex Andeweg (75. Ralph van den Ouden), Simon Boog aard, Ruben van de Berg, Johan Benard (67. Eric Giljam), Muyo Avdic, Jacob van den Berge, Tonny van den Berge (Jacob Muller), George Geluk. 's-Gravendeel: Martin Remmers, Mi chael Nijssen, Arie de Vos, Peter Paasse (75. Anes Ikanovic), Gert Jan St. Nico laas, Guilliano Walter, Michel in 't Veld (60. Dennis de Geus), Lambert van Waardenburg, Jeroen van der Stel, Ro nald Hulsbosch, Jasper Hoogwerf (46. Peter Vermaas door Klaas Verspoor ALBLASSERDAM - De con clusie van Duiveland-trainer Piet Roks was snel getrokken. De ervaren trainer zag zijn veel al onervaren spelers tegen De Alblas met 5-2 onderuit gaan. „We hebben de slag verloren op het middenveld." En om enig vergelijk te trekken: „Ik vond De Alblas een betere ploeg dan Bruse Boys." Derdeklasser Duiveland startte goed in Alblasserdam en kreeg in de eerste tien minuten, waar- in de ploeg De Alblas verraste, via Lex Zwang een uitgespeelde kans op de 0-1. Waar Zwang miste, scoorde de thuisploeg bij de allereerste keer dat het voor de goal van doelman Hans Capelle ver scheen. Peter-Paul Wilson kop te zijn ploeg naar 1-0. Op het driemansmiddenveld van Duiveland functioneerde vooral de centraal spelende Bart van der Hulle niet goed. Duivelands meest ervaren man moest het duidelijk afleggen te gen zijn opponenten. Roks: „Bart wist dat zelf ook. Hij werd overlopen en daarom heb ik hem na rust gewisseld." Toen al stond het 3-1 in het voordeel van de thuisploeg. Dave Schaeffer scoorde na 34 minuten 2-0 en Remy Slagboom tekende voor de derde treffer. In blessuretijd van de eerste helft verkleinde Dennie le Comte Duivelands achterstand tot 3-1. Na rust startte Duiveland furi eus en via Ronald Zwager had de ploeg op 3-2 moeten komen.. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Opnieuw kwamen de A-junioren van Zierikzee zaterdag in de hoofdklasse niet tot een goed resultaat. Het voetbalduel in de hoofdklasse tussen Zie rikzee en Goes werd met 3-2 gewonnen door de ploeg uit Zuid-Beveland. Trainer Leen Koster van Zie rikzee zag zijn ploeg in de eerste helft slecht uit de startblokken komen. „We startten niet fanatiek genoeg en door een paar persoonlij ke fouten stonden we bij rust met 3-0 achter." Een fout van Mischa Hrac leidde de openingstreffer in en daarna werd er tot twee maal toe centraal achterin niet ingegrepen, wat door Goes afgestraft werd. De be zoekers voetbalden beter dan Zierikzee, maar dat weerhield Koster er niet van om zijn manschappen in de rust op scherp te zetten. „Ik heb ze een behoorlijke preek gegeven en toen was er ineens wel de bereidheid om voor el kaar te werken." De ingevallen B-junior Leon Sinke scoorde een kwartier na rust de 3-1. Vijf minuten voor tijd scoorde Sinke op nieuw, maar verder dan twee kleine kansjes op de gelijk maker kwam Zierikzee niet. Koster: „Goes speelde wat constanter, dus op basis daarvan hebben ze terecht gewonnen. Voor ons moet het nu komende week tegen Al liance maar eens gebeuren. Alliance staat als enige ploeg nog onder ons." door Klaas Verspoor VEERE - Veere liet ZSC'62 za terdag in de derde klasse A lan ge tijd in de waan. De Walcherse ploeg startte en eindigde sterk. Tussendoor hadden de bezoe kers uit Scharendijke voldoen de mogelijkheden om tot een be ter resultaat te komen dan de uiteindelijke 6-2-nederlaag. ZSC-trainer Ton van der Spaan baalde na afloop. „Wij moeten vertrouwen in elkaar houden. Zelf begonnen we heel slap, stonden slap te verdedigen, en Veere had juist een heel sterk eerste kwartier." Dat werd in de stand uitgedrukt door treffers van Theo van Tatenhove en Ja son Blommaert. Toen René-Michel Gerritsen er 3-0 van maakte, leek de strijd snel beslist, maar Edwin van Oeveren tekende nog voor rust de 3-1 aan. In de tweede helft kwam ZSC'62 via een rake vrije trap van Kazi- mir Snoek terug tot 3-2. Daarna kregen beide ploegen een aantal kansen. ZSC was via Van Oeve ren en Michiel van den Hoek dicht bij de gelijkmaker. Zelfs de rentree van John van der Ha ve - hij heeft zich weer beschik baar gesteld bij Van der Spaan - kon de nederlaag niet meer voorkomen, In de laatste vijf minuten liep het opportunis tisch spelende ZSC'62 zich stuk op Veere. De geroutineerde thuisploeg scoorde via Noya, Louwerse en Gerritsen nog drie keer. ZSC'62: Leon Weeda, Th.om.as Pellet (46. Kazimir Snoek), John Dorre- man, Werner Klaassen en Jan-Wil lem Dorreman; Sebastiaan Vaane (46. Michiel van den Hoek), Jacco Heijboer, Wouter Fioole en Gerard Verhoek (75. John van der Have); Edwin van Oeveren en Martin Kie- zenberg. Dat gebeurde niet en via Slag boom en Bobby Oostenrijk liep De Alblas uit naar 5-1. Opnieuw Dennie le Comte zorgde in de extra tijd voor 5-2. Leo Burgers was toen al door de jonge scheidsrechter Makkelie uit het veld gestuurd wegens natrap pen op Bram van der Velde. Duiveland: Hans CapelleMark IJzelenberg, Jaco de Bruine, Leo Burgers en Jasper van Almenkerk; Dennie le Comte, Bart van der Hulle (55. Jan IJzelenberg) en Mamix van der Hulle (75. Erik Fierens) Barry Steenpoorte, Lex Z wang en Ronald Zwager. van onze sportredactie VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal kregen twee ploegen een pak slaag: Wissenkerke verloor met 11-1 van Nieuwland en Brou wershaven met 8-0 van DFS. Koploper Wemeldinge ging thuis met 3-1 het schip in tegen Borssele, waardoor Heinkens zand, dat Spui met 3-1 klopte, de nieuwe leider wordt. In de vierde klasse B pakte SKNWK via een 2-0-zege de punten bij Halsteren. Hoede- kenskerke verloor met 3-0 van leider DVO'60 en Stavenisse kwam tekort tegen Wolfaarts- dijk: 3-0. Nieuwland - Wissenkerke 11-1: Bart Jan Kroes (2x), Wilco Kwekkeboom en Richard Ja cobs tekenden voor cle 4-0-rust- stand. De tweede helft werd nog wel geopend met een treffer van Stefan van Gilst voor de door blessures verzwakte bezoekers, maar daarna zorgden met de re gelmaat van de klok Kaï'sten Felius, Bart Jan Kroes, Richard Jacobs, Michiel van Boven, Dennis van Belzen, nogmaals Van Boven en Felius voor de 11-1-eindstand. Wemeldinge - Borssele 1-3: Borssele, dat meer inzet toonde dan de thuisclub, kwam na zes tien minuten verdiend op voor sprong door René de Jonge. Op slag van rust werd het 0-2 door Martijn de Graaf, maar vanaf de aftrap tekende Boy Priem direct voor de 1-2. Het na rust aandringende We meldinge werd pas in de slotmi nuut door een treffer van Wil liam Boone definitief geklopt. Heinkenszand - Spui 3-1: Ray mond Mohr maakte er al na twee minuten 1-0 van, maar Spui kwam in de gelijkopgaan- de eerste helft verdiend op gelij ke hoogte door Mark van Min nen. Na rust was de thuisclub ster ker. Opnieuw Mohr tekende na vijf minuten voor de 2-1. Een treffer van Remco van der Does vond even later ten onrechte geen genade in de ogen van de arbiter, zodat het tot elf minu ten voor tijd duurde voordat de wedstrijd werd beslist, door een doelpunt van Gerben Menheere. Mevo - Colijnsplaatse Boys 0-2: De bezoekers kwamen door een treffer van Mark Geene na veer tien minuten op voorsprong. Di rect na rust miste Mevo een strafschop. Robert Jan van de Genugten besliste tien minuten voor tijd de wedstrijd verdiend in het voordeel van Colijns- plaat. SPS - Cadzand 0-0: Beide ploe gen werkten hard, maar wisten nauwelijks kansen af te dwin gen. Pas in de slotfase kreeg het aandringende Cadzand enkele mogelijkheden, maar de ploeg zag geen kans de excellerende doelman Niels Lisseveld te pas seren. Krabbendijke - WIK 3-1: Met doelpunten van Martin Bal in de dertigste en veertigste minuut nam de thuisploeg verdiend af stand van een tegenvallend WIK. Leon Hendrikse kon vlak voor rust nog wel voor 2-1 zor gen, maar een derde treffer van Bal halverwege de tweede helft bleek beslissend. Halsteren - SKNWK 0-2: De be zoekers waren een klasse beter, maar omdat de tweede treffer pas een kwartier voor tijd op het scorebord kwam, bleef de wed strijd lang spannend. Na een halfuur zorgde Leon de Bruine met een fraaie vrije trap in de kruising voor de 0-1 en Gert-Jan Tierie tekende op voorzet van Martijn Neele voor 0-2. DVO - Hoedekenskerke 3-0: De thuisclub had bij rust door tref fers van Bas Bogers (2x) en Mohammed Didi de winst al te pakken. In een plichtmatig ge speelde tweede helft was er niets meer te beleven. Vrederust - Smerdiek 1-2: De Thoolse formatie miste te veel kansen en kon daardoor on danks de winst niet tevreden te zijn. Vijf minuten na rust kwam Vre derust zelfs op voorsprong door Demmers, maar twee doelpun ten van Niels Hage, in de 59e en 74e minuut, voorkwamen dat er punten werden gemorst door het team van trainer Potappel. Stavenisse - Wolf aartsdijk 0-3: Leon Tavenier kon nog net voor rust het groeiend overwicht van de bezoekers in een doelpunt uitdrukken. De winst kwam na rust niet meer in gevaar en via treffers in de laatste tien minuten van Harm Fluijt en Perry Eveleens werd het nog 0-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31