Vlissingen stunt tegen favoriet 't Zand sleept er gelijkspel uit Morres debuteert met nipte nederlaag Van de Ven nationaal kampioen Ovaa loopt naar tweede plaats Dieleman grijpt net naast podium Schaalje tweede in Evergem Hockey sters bedwingen leider Tilburg: 1-1 Grote belangstelling voor jeugdtenniscircuit Prima start van indoorseizoen M AKKINGA - Rinus van de Ven is Nederlands kampioen mo torcross geworden in de klasse 85cc. De veertienjarige Vlis- singer won in Makkinga beide afsluitende manches. Van de Ven had in de eerste manche kopstart. Hij nam al snel een grote voorsprong en kon na vier ronden de manche veilig uitrijden. Zijh voorsprong aan de meet bedroeg tien secon den. Doordat elke crosser zijn twee slechtste resultaten mag schrappen, was hij daardoor al Nederlands kampioen en deed de laatste manche er niet meer toe. Het devies voor de tweede manche was dus slechts uitrijden, maar daar had Van de Ven geen boodschap aan. Ook nu weer nam hij vanaf het begin de kop en stond die niet meer af. Het was zijn vierde Nederlandse titel op rij HERKINGEN - Atleet Ronald Ovaa uit Middelburg is zater dag in Herkingen tweede geworden in een wedstrijd over vijf tien kilometer. Snelste man was Reinier Burgemeester (Parthenon), die met een tijd van 48 minuten en 29 seconden het parkoersrecord van Middelburger Niels Koole met drie seconden verbeterde. Burgemeester trok al snel na de start het veld uit elkaar. Ed win Stolk (Flakkee) volgde op korte afstand, maar verliet de wedstrijd na 7500 meter. Een achtervolgende groep met Ro nald Ovaa, Charles Timmermans (Fortuna), Wim Vroegop (Olympia), Jan Zuidweg (Flakkee), Aart Rietveld (AV'56), Franky Beljaars (Dynamica) en Wim Vos (Dynamica) bleef tot vier kilometer voor het einde bij elkaar. Beljaars en Vos moes ten lossen, omdat Ovaa en Rietveld het tempo verhoogden. Ovaa had in de laatste kilometer de langste adem en pakte de tweede plaats voor Aart Rietveld, die wel de sterkste was bij de mannen H40. De zevende plaats overall was voor Franky Beljaars voldoen de om de derde plaats bij de mannen H20 te behalen. Eddy Smit (Delta Sport) moest bij de mannen H50 alleen Piet Hop mans (Spado) voor zich dulden. VIANE-GERAARDSBERGEN - Mountainbikester Mirjam Dieleman heeft net naast een podiumplaats gegrepen in de slotwedstrijd van de Belgische topcompetitie, die gisteren in Viane-Geraardsbergen werd gehouden. De Vlissingse, die nog steeds kampt met de naweeën van haar valpartij tijdens het wereldkampioenschap in Kaprun, eindigde als vierde. Di- elemans ploeggenoot Leen Schoe uit Vrouwenpolder werd 26e in de masterklasse. De wedstrijd bij de mannen werd ge wonnen door Belgisch kampioen Roel Paulissen. Hij was in de spurt te snel voor Filip Meirhaeghe, de bronzenmedaillewin naar van het afgelopen WK. EVERGEM - Wielrenner Ralph Schaalje is gisteren bij een koers voor junioren in het Belgische Evergem tweede gewor den. Winnaar was de Belg Steven Max*tens. De zeventienjarige Axelaar miste de eerste ontsnapping van uit het vertrek maar kon later in de 84 kilometerlange koers in een achtervolgend groepje aansluiten. De dertien koplopers bleven tot de laatste ronde samen. In die slotronde demarreer de Martens en de achter-volgers keken allemaal naar de sterke sprinter Schaalje om het gat dicht te rijden. Martens profi teerde handig van die verdeeldheid en werd niet meer achter- haald. Schaalje won vlak daarachter de sprint van het achter volgende groepje. Zaterdag eindigde hij als zesde in een junioi'enkoers in Sint Gillis-Waas. maandag 30 september 2002 i door Peter Snelders i - I TERNEUZEN - De liockeysters van Vlissingen zorgden gisteren in de derde klasse D voor een v stunt door het favoriet geachte - Tilburg in eigen huis te bedwin- l gen: 1-1. De Vlissingse mannen leden in de vierde klasse D de I - eerste nederlaag van het sei- zoen. De topper tegen Mistral werd met 3-1 verloren. tl' Goes haalde fors uit tegen hek- I si kensluiter Teteringen: 1-7. Ra- - pide was eveneens op schot. De i ploeg uit Hulst klopte Made met maar liefst 2-8. Het Texmeuzen- se Olympia boekte de eerste i j I?* zege van dit seizoen door Ou- denbosch met 4-1 te vex-slaan. Middelburg verloor van DDHC. Tilburg - Vlissingen 1-1 (0-0): i>( Vlissingen kon slechts elf speel- stex-s op de been brengen. Vol- -I doende, zo bleek, om vooral in de eerste helft knap tegenspel te i - bieden aan kopkoper Tilburg, dat vooraf als belangrijkste ti- telkandidaat werd beschouwd. In de tweede helft kwam de thuisploeg na dertien minuten I op vooi'sprong, maar nauwe- i lijks een minuut later werd het al 1-1. Een dieptepass van Ilse j Dronkers werd fraai afgewerkt -• door Merel de Kam. Inde slotfa- j se kwam Vlissingen, mede door het eenzijdige leiden van de i -1 scheidsrechters, onder grote druk te staan. Het team van coach Ina de Looff hield het m hoofd echter koel en sleepte een meer dan verdienstelijk punt in - de wacht. Mistral - Vlissingen 3-1 (3-1): i /- Vooral in de eerste tien minuten had de thuisploeg een groot j 1 veldovex'wicht. Mistral nam in die fase een 2-0-voorsprong door treffers van Joost van j Kalmthout en Jelrik van de Wel. Daarna bood Vlissingen aardig I tegenstand. De ploeg kreeg zelfs aansluiting via Jurjen Schuurmans, maar zag de thuisploeg de marge op- s i nieuw op twee treffers brengen door Joost van Kalmthout. Inde I - tweede helft zorgden enkele 1 wissels en wat wijzigingen van coach Chris Jiskoot er binnen I het team van Vlissingen voor dat de ploeg gelijkwaardig te genstand bood. Teteringen - Goes 1-7 (0-2): Een goed samenspelend Goes scoor de louter velddoelpunten. Jan- Maaiden Vleer opende de score voor de bezoekers, waarna Flo- ris Oosterveld de stand voor de doelwisseling op 0-2 bracht. Vrij snel in de tweede helft werd het eerst 0-3 via Laurens Lep pers, voordat de thuisploeg te gen kon scoren. Het was de enige keer dat de goed keepende Mai- kel Best moest capituleren. Rens Saat, Floris Oosterveld, Berend Ringeling en Jan-Maarten Vleer (fraaie lob) bepaalden de eind stand op 1-7. Made - Rapide 2-8 (1-6): In de beginminuten was Rapide nog niet bij de les. De bezoekers kwamen daardoor onverwacht op achterstand. Daarna trok de ploeg het initiatief volledig naar zich toe en stoomde nog voor de pauze door naar 1-6 door een puntgave hattrick van Wouter van Ommen, twee treffers van Jordie Cornelissens en een doel punt van Jochem Beaart. In de tweede helft zakte het tempo. Het belette Rapide overigens niet om nog steeds te domine ren. Door twee treffers van Jo chem Beaart werd het 1-8, voor dat Made in de slotminuten uit een foutieve terugspeelbal 2-8 scoorde. Olympia - Oudenbosch 4-1 (2-1 De beginfase was evenwich tig, maar daarna kreeg Olympia steeds meer greep op het spel. Dat resulteerde in 1-0 door Bar- do Pauwels uit een strafcornex'. Diezelfde speler liet ook 2-0 aantekenen voordat Ouden bosch terugkwam tot 2-1. In de tweede helft kwam een solide verdedigend Olympia geen mo ment in de problemen. De thuis ploeg liep gecontroleerd uit naar 4-1. De van een langdurige blessure teruggekeerde Paul Schueler mocht nog even op draven. Hij stond beide keren mede aan de basis van de overi ge twee doelpunten, die door respectievelijk Gijs Schueler en Christian den Doelder gescoord werden. Middelburg - DDHC 1-3 (1-2): Een attractief duel, dat tech van onze sportredactie GOES - Het Janvier Dancemas- ters jeugdtenniscircuit, dat in Goes weer van start is gegaan, mag zich verheugen op een grote belangstelling. Waar het deel nemersveld in voorgaande jaren uit 72 jeugdige tennissers be stond, zijn dat er dit indoorsei- zoen 24 meer. De deelnemende jongens en meisjes komen vanuit geheel Zeeland en Bergen op Zoom en omgeving. Competitieleider Vincent van Oosterhout: „De kinderen die zich bij mij of via hun trainer opgeven worden in poules inge deeld op speelsterkte en leef tij d, dit in overleg met Remco Maan dag en zijn collega's. De kinde ren geven zich als koppel op. Ze spelen dx-ie wedstrijden, twee singles en een dubbel, en kun nen daai'door zes punten per competitie-ontmoeting verdie nen." De jongens A en D en de meisjes A en B hebben hun eerste wed strijden inmiddels gespeeld. Meerdere koppels haalden me teen de volle winst binnen. In de jongens A-poule ging het koppel Van As/De Maagt er met zes punten vandoor, in de D- poule presteerden vier duo's maximaal. Bij de meisjes A deden Kerkho- ve/Agten en De Schepper/Her mans hetzelfde, bij de meisjes B waren Korsmit en Weijts oppei'- machtig. nisch van minder niveau was. Beide teams speelden met veel inzet. Middelburg was nauwe lijks minder clan de bezoekers en verloor clan ook geflatteerd. Toch begon de thuisploeg hoop vol. In de tiende minuut scoorde Rasmus Heberlein uit een straf- corner 1-0. Snel daarna werd het 1-1 en nog voor de doelwis seling 1-2. In cle tweede helft probeerde Middelburg de ge lijkmaker te forceren, maar werden verschillende kansen onbenut gelaten. Toen het 1-3 werd, was de strijd beslist. De doelman van Olympia (links) brengt redding op een inzet van Oudenbosch. foto Peter Nicolai Vrouwen SAR buigen het hoofd tegen koploper Amsterdam door Alex Krappen HEINKENSZAND - Meestal is het bij de start van het indoor- seizoen voor de paarden even wennen aan de beschuttende - omgeving. In de manege van Stal Vermue in Heinkenszand, waar het seizoen door de Vlaan- dertse Ruiters werd geopend, 1 hadden de viei-voeters daar in de klasse Z kennelijk geen last van. Ruim tachtig procent van de deelnemende dressuurcombi- 1 naties in deze klasse scoorde een I voldoende voor een winstpunt. Inde eerste proef ging cle zege naar Anneke Phernambucq met Nico. De amazone uit Kwaden- j - daxnme stuurde de netjes aan het bit lopende ruin naar een score van 187 punten. Bijzonder spannend verdiep de strij d om de I tweede plaats. Marriet Koster c, met Mona Lisa en Evelien Le- j naerts met Ommar hielden el kaar met 185 punten in even wicht. Ook op de beslissende onderdelen gaven beiden elkaar niets toe. Na bex-aad van de jury ging de tweede plek naar Koster. De revanche van Evelien Le- naerts liet niet lang op zich wachten. In de tweede proef haalde de Vlissingse met de fraai bewegende Ommar met 194 punten de zege. Anneke Pheraambucq onderstreepte I met haar tweede plaats en de score van 192 punten dat Nico i op dit moment in voi-m is. In de klasse L2 leverden Faica Boone met Pride Grandaro en Trudie Fx~ancke met Pompidou in beide proeven een verbeten 1 gevecht, dat Faica Boone beide keren met gering verschil in haar voordeel wist te beslissen. Voox-al in de tweede proef vorm- de de amazone uit Soubux*g met Pride Grandaro een prachtig plaatje en werd daarvoor be- loond met 167 punten. De klasse LI kreeg met Beatrijs Rijken en Miranda Weijermans twee sterke winnaars. In de eer ste proef stuurde de Middel burgse Beatrijs Rijken de ge weldig bewegende Odessa C naar het prima totaal van 168 punten. In de tweede proef was Miranda Weijermans opper- machtig met de met veel opdruk bewegende KV Pride Patrichta. De amazone uit Grijpskerke stuurde de merrie met 171 pun ten naar de hoogste dagscore. In de klasse M2 zag Bianca Kors - met Orayen haar tweede proef beloond met een zege. Met 160 punten was de amazone uit Sluiskil de enige die in deze manche een voldoende voor een winstpunt scoorde. De eerste proef won Jaap Dam uit Ril land, clie met Ouramie 158 pun ten scoorde. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleybal- sters van Morres/Hulst slaag den er in de eerste confrontatie op een hoger niveau niet in een voorsprong te verzilveren. In een vijfsetter verloor de Zeeuw se debutant in de tweede divisie met 3-2 van Voorburg. De man nen van Morres/Hulst gingen tegen Voko fors onderuit: 4-0. Voko - Morres/Hulst 4-0: Een forse afstraffing voor de Mox~- x-es-mannen, die in de tweede (25-23) en derde set (33-31) nipt verloren. „Maar eigenlijk had den we in de eerste twee sets geen recht van spreken", zei trainer Guido de Beule. Hij vond dat zijn team niet goed bij de les was en vooral moeite had met de spx-ongser-vice van de thuisploeg. Voko sloeg daarmee in de eerste set een kloof van vijf punten. Die bleef tot het eind van de set behouden: 25-20. Morres/Hulst bood slechts in de derde set goed partij. „We kregen kansen", keek de oefen- meester terug op de vier setpun- ten die de Zeeuwen verspeel den. „Maar we maakten het niet afD at i s een gebrek aan scherp- te. Dat reken ik de groep aan." Na het derde verlies op rij gooi de de Hulster formatie de hand doek in de ring: 25-17. Visadc/Voorburg - Morres/ Hulst 3-2: Trainer Harry van Putte zou vooraf hebben gete kend voor twee punten, maar voelde zich er uiteindelijk te- kort mee gedaan. „Er had meer in gezeten", stelde hij vast. „Er werd een aantal taken niet goed uitgevoerd." De Hulster vrou wen verzuimden in de slotfase van de vierde set met twee setze ges op zak bij een 17-13-voor- spi-ong door te drukken. Door een slechte pass en doordat het ritme in aanvallend opzicht stokte, kon de thuisploeg uit een ogenschijnlijk ver-slagen positie terugkomen. Voorburg won daarna ook de vijfde set. De set standen: 25-22, 24-26, 22-25, 25-20, 15-12. WIK/Univé - Kwiek 3-2: Kwiek nam na verlies in de eerste set (25-22) het voortouw en viel heel gevarieei-d aan. Prima ver dedigend wist WIK echter nau welijks van wijken. Met uit blinkster Marian van Donge in een hoofdrol trok Kwiek niette min de tweede (27-29) en derde set (18-25) naar zich toe. Daar na verzette de thuisploeg op nieuw de bakens. Na winst met 25-21 leidde dat in de vijfde set ook tot winst (15-11) voor WIK. De vrouwen van WS'92 begon nen de competitie in de eerste klasse C met een opsteker. Co- meto werd op vreemde bodem verslagen: 1-3. WS'92 kwam goed uit de startblokken, be schikte over een goede service en scoorde in verdedigend op zicht een x-uime voldoende. Savok en Dynamo'70 vochten in Sas van Gent een enervei-end duel uit, dat in het voordeel van de bezoekers werd beslist: 1-3 (22-25, 25-23, 19-25, 21-25). Dynamo'70 trok in de slotfase van de eerste set het initiatief naar zich toe, maar moest toe staan dat Savok in het tweede bedrijf langszij kwam. Daarna ontspon zich een aantrekkelijk duel. Savok moest het daarin voox-al van een goede opslag hebben, Dynamo'70 vair erva ring en een prima aanval. Debutant Ardito vei'loor met 3- 1 bij Sic Pugno. De Souburgse formatie, slechts met zes speel sters afgereisd, moest aanvan kelijk zoeken naar de juiste pa tronen. Dat i'esulteerde in een afgetekende nederlaag in de eerste set: 25-14. Daarna bood de debutant beter partij. Na winst met 22-25 slaagde Ardito er echter niet in om nog een set binnen te halen: 25-19 en 25-16. Morres/Hulst 2 ging kansloos met 4-0 onder-uit bij Zuvo. Visitekaartje De mannen van Mytilus gaven hun visitekaartje af. De Burgst werd in Goes met lege handen naar huis gestuurd: 4-0. Dat ging echter niet zonder slag of stoot. De bezoekers hadden veel moeite met de geplaatste opslag van Mytilus. Daarmee werd de angel uit de middenaanval ge haald. Toch moest Mytilus in de eex'ste, derde en vierde set een achterstand goedmaken. Dat lukte, omdat in de slotfase steeds nagenoeg foutloos wex-d gespeeld. De setstanden: 25-23, 25-21,25-22 en 25-17. Dynamo'70 kreeg bij Timmers/ Volley Zuid de rekening voor een heel smalle selectie gepre senteerd: 4-0 (25-17, 25-17. 25- 17,25-19). De Middelburgex-s waren afge reisd met een mix van spelers uit het eerste en tweede team waarvan bovendien niet ieder een tx-ainingsarbeid in cle benen had. Dat leidde tot veel indivi duele fouten. De Sterre - WS92 werd niet ge speeld, omdat er geen scheids rechter kwam opdagen. HEERLEN - De tafeltennissers van 't Zand hebben goede zaken gedaan in de tweede divisie. Tegen koploper Fürst Kantoors werd een mooi gelijkspel uit het vuur gesleept: 5-5. De vrouwen van SAR/Keukenvisie konden na een 1-7-achtex-stand tegen koploper Amsterdam'78 de schade be perken: 3-7. Beide teams behaalden zo dure punten in de strijd om handha ving. De mannen van 't Zand hadden op voorhand wel verwacht punten te kun nen pakken tegen Fürst, maar het ge lijkspel was toch wel enigszins verras send. Aan Limburgse zijde bleek Michael Spiertz in topvorm te verke ren. Hij was onbespeelbaar. Namens 't Zand scoorden Marijn Veygen en Den nis Verdurmen beiden tweemaal. Len- nard Rodenburg bleef op één zege ste ken. De SAR-vrouwen kregen tegen koplo per Amsterdam regelmatig kleine kansjes, maar waar zulke gelegenhe den niet aan de Zeeuws-Vlaainse speel sters besteed waren, daar werden ze door de tegenstanders (allen met eredi visie-ervaring) wel benut. Na de 1-7 volgden nog twee voor SAR op papier gunstige wedstrijden, die ook beide ge wonnen werden. Kim 't Hooft en Naomi Schelfhout wonnen beiden één partij, Simone de Klei'k maakte indruk maar won niet. Met zestien punten uit drie wedstrijden staat SAR echter nog ruim boven de rode streep. Derby In de derde divisie stond de derby tus sen Arnemuiden en SAR op het pro gramma. Aanvankelijk leek Arnemui den over de bezoekers heen te gaan walsen - de tussenstand was 4-1 - maar SAR knokte zich terug en sleepte uit eindelijk nog een gelij kspel uit het vuur. Voor SAR was dat een opluchting, maar 5-5 is een uitslag waarmee beide teams in de strijd tegen degradatie uit de der de divisie weinig opschieten. Namens de thuisploeg wonnen Mare Hacken- berg en Jan-Rien Meerman beiden twee partijen. Voor SAR bleef Pascal Neve ongeslagen. Wim 't Hooft en Erwin Ver durmen wonnen beiden één wedstrijd. Volgens trainer Joop Maas kunnen de vrouwen van SAR 2 'goed mee in de der de divisie'. Dat is een understatement, want na de 7-3-zege op tweededivisie- degradant Woerden lijkt SAR 2 regel recht op weg naar de titel in de derde di visie. Lacey Koole had een goede dag en bleef ongeslagen, Audrey Koole en Ste- fanie Fassaert vex-lox-en beiden van Mi- x'iam Klein Hofmeyex-, Het team uit Kloosterzande staat nu al zes punten voor op concurx-ent Branderstad 2. SAR-speelster Naomi Schelfhout serveert in de wedstrijd tegen Amsterdam. foto Camile Schelstraete In de vierde divisie wonnen beide Zeeuwse teams. MZ haalde zoals ver wacht met 2-8 uit bij zwakke broeder Docos 4. De RdT-vrouwen zetten zich goed over de tegenslag' van vorige week heen en rekenden nu af met Dordrecht 2. Voor RdT bleef Cindy van Driessche ongeslagen. In de hoofdklasse A speelden de reser ves van SAR en Arnemuiden tegen el kaar. Die van SAR bleken duidelijk sterker: 9-1SAR 2 lijkt op weg naar be houd, Arnemuiden 2 heeft een paar dik ke uitslagen nodig om weer in de buurt van handhaving te komen. Voor SAR bleven Johan 't Hooft en Alex Krappen ongeslagen, Robert Steen beek redde voor Arnemuiden de eer met een zege op Mare Maas. 't Zand 2 won opnieuw ruim, ditmaal werd Back hands met 8-2 verslagen. Na drie ron den staat 't Zand 2 een straatlengte voor op de concurrentie. In de jongens A-klasse lijkt 't Zand in sneltrein'vaart op de titel af te stevenen. Na de 9-1-winst van vorige week volg de nu een lO-O-overwinning op Dor drecht. Wesley Wegman en Arjan Jonkman wa x-en opnieuw uitstekend op dreef. Ook Kawun Yu speelde nu prima en kwam niet echt in gevaar. De wedstrijd tussen de achtervolgers van 't Zand, FvT en MZ, eindigde in een 6-4-overwinning voor FvT. Voor MZ won Michael Zwemer twee partijen, Thomas Groenewoud en Michel Sper ling wonnen beiden eemnaal. De neder laag zou best wel eens een dure kunnen blijken te zijn. Aan het eind van de com petitie mag ook de nummer twee meespelen om het Nederlands jongens kampioenschap, en FvT en MZ zijn de belangrijkste gegadigden voor die plaats. C-Klasse In de C-klasse is het voor Arnemuiden wisselvalligheid troef. Ditmaal impo neerde namens Arnemuiden alleen Ta mara Meerman en werd de wedstrijd tegen Smash'76 afgesloten met een te leurstellende 7-3-nederlaag. Ondanks deze zeperd blijft het Zeeuwse team goed meedraaien in deze klasse. In de meisjes B-klasse vexioor Arne muiden met 7-3 van Koningslust. Op vallend was daax-bij dat Griseda Meer man twee partijen won en kop vrouw Mieke van Nieuwenhuize maar één.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19