Hubèr Rentmeester beslist derby PZC Tweede nederlaag BC Vlissingen mm. Stormvogel tevreden ondanks nederlaag Alleen Jong Ambon in spoor Dreischor Delmotte en Ovaa delen winst Rilland Tovaal blijft aan kop van de tweede klasse 17 Zeelandia Middelburg lijdt tegen Patrijzen eerste nederlaag van het seizoen: 0-1 Blessureleed te groot voor EMM Zilver voor judo teams Geelhoed wb maandag 30 september 2002 door Jan-Jaap Corré MIDDELBURG - „Een slechte wed strijd betekent nog geen slecht sei zoen." Die woorden sprak Zeelandia Middelburg-trainer Huib Meerman na afloop van de met 1-0 verloren wed strijd tegen Patrijzen. De teleurstelling was er niet minder om, want de kansen die de thuisploeg in de eerste helft kreeg werden allemaal om zeep gehol pen. Hubèr Rentmeester was wel tref zeker en schoot daarmee Patrijzen langs Zeelandia Middelburg; niet al leen op het veld, maar ook op de rang lijst van de derde klasse in het zondag voetbal. De seizoensstart van Zeelandia Mid delburg was goed. Met twee overwin- VLISSINGEN - De handbalvereniging EMM kende een opmerkelijk weekend in de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Zowel het mannen- als het vrou wenteam kwam door blessureleed niet in actie. Mannentrainer Rob de Groot hakte donderdagavond de knoop door om de driekamp in eigen huis niet door te la ten gaan. „Ik miste al elke jongens na het afgelopen weekeinde. Nu daar ook 'nog eens Sjoerd Jongepier, Jean-Marie Toubiana, Marcello Tax en Eric Dinge- manse bijkwamen was de keuze niet moeilijk." De overgebleven wedstrijd tussen Am biance/Delta Sport en Mountain Stars eindigde in een forse zege voor de Zie- ïikzeenaars: 32-17. GSC versloeg in Sportpunt Zeeland Taxandria met 24-18. Bij de vrouwen kwam EMM zaterdag avond niet in actie. De equipe van Jos Aertssen liet een driekamp in Heerle aan zich voorbij gaan vanwege een overdosis aan blessureleed. GSC speel de in eigen huis een prima oefenpartij tegen Taxandria. Na de reguliere speel tijd van twee keer een halfuur stond er 8-9 op de borden. In het toegevoegde laatste halfuur liepen de gasten verder weg:8-13. Internos won gisteren een toernooi voor veteranen. In Goes bleven de Bra- banders GSC, Delta Sport en EMM 2 de baas. ningen en een gelijkspel nestelde de fu- sieploeg' zich in de top van de derde klasse. Die lijn kon gisteren in de thuis wedstrijd tegen Patrijzen niet worden voortgezet, al was het enigszins tegen de verhouding' in. Zeelandia Middel burg viel meer aan, maar was of on zorgvuldig, öf ongelukkig in de afwer king. Het eerste kwartier van de wed strijd op het warme sportpark Veerse- poort was voor de thuisploeg. In die fa se kregen Jacco de Looff, aanvoerder Pascal van de Berg en Marcel Lourens kansen om de score te openen. Patrij zen-keeper Sjimmie Kikkert was ech ter attent en liet vooral bij een vrij e trap van Lourens zien wat hij in huis heeft. Lourens was de regisseur op het mid denveld, maar zijn passes misten vaak de juiste richting. Mede daardoor werd de rust zonder doelpunten bereikt. Meerman vond dat zijn ploeg meer uit de eerste helft had moeten halen. „We hebben een paar opgelegde kansen ge had. We misten natuurlijk twee be langrijke spelers in de spits, doordat Evert Eikenhout niet kon spelen en ik Alberto Conde Morgado moest wisse len. Niets ten nadele van onze andere spelers, maar die twee kunnen toch wat extra's brengen." Compacter Na de thee kwam Patrijzen beter in de wedstrijd. De ploeg speelde compacter en dat resulteerde in de vijfde minuut al in een treffer. Een schitterende pass van de sterk spelende Patrijzen-verdediger Peter de Jong werd goed aangenomen door Hubèr Rentmeester en met een simpele voetbeweging schoof hij de bal langs de uitkomende doelman Edwin Overbeeke. Kees van der Sluis, trainer van Patrij zen, was tevreden over de manier waar op zijn ploeg de tweede helft acteerde. „Ik heb in de rust aangegeven dat we dichter bij elkaar moesten spelen. Het gat tussen de verdediging en de aanval was in de eerste helft te groot. Dat heb ben we na de rust beter gedaan." De thuisploeg ging vervolgens nog na drukkelijker op zoek naar een doel punt. Hierbij benutte het echter te wei nig de zijkanten en werd bijna elke bal op spelmaker Marcel Lourens ge speeld. Hij werd gedurende de gehele tweede helft echter uitstekend verde digd door de pas 19-jarige Patrijzen- speler Joffrey Geldof. De aanvalsdrang van de fusieclub leid de niet meer tot grote kansen. Alleen Daan Eikenhout was nog dicht bij de gelijkmaker, maar zijn kopbal ver dween naast het doel. De grootste kans was nog voor Patrijzen. De inzet van spits Marc van Haneghem kwam wel voorbij keeper Overbeeke, maar Mi chel Sinke wist met een schitterende sliding een voortijdige beslissing te voorkomen Van der Sluis vond de overwinning van zijn team niet echt verrassend. „Vorig seizoen hebben we hier met 3-3 ook een goed resultaat neergezet en wonnen we thuis met 3-0. Wij gingen dus met veel vertrouwen naar Middelburg. Collega Meerman heeft nog altijd veel vertrouwen in de rest van het seizoen. „Als wij ons normale niveau halen, spe len wij in de top van de derde klasse. Halen we dat niveau echter niet dan zijn we maar een gewone middenmotor. Maar ik heb er wel vertrouwen in dat we goed mee blijven doen. Zeelandia Middelburg: Echoin Overbeeke; Paul Constandse, Piel Baan (82. Jeannot Wolf), Ronnie Mesu, Michel Sijïke; Ruud Mesu, Pascal van de BergMarcel Lourens, Ruud Sanders (74. Ruud de Vroe); Alberto Conde Morgado (28. Daan Eikenhout), Jac co de Looff. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Camiel Rent meester, Peter de Jong, André Smulder, Wil liam Sallet; Niels Mulder, Arjan Verburg, Joffrey Geldof, Teun van Slooten; Hubèr Rentmeester, Marc van Haneghem. Patrijzen-speler Peter de Jong (links) probeert Marcel Lourens af te stoppen. foto Lex de Meester door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van de Stormvogel zijn on danks een 12-7-nederlaag bij GZCDonk de competitie goed begonnen. De gepromoveerde Vlissingers waren bij de titel kandidaat goed op dreef en dat geeft moed voor de competitie. Schelde begon goed met een uit zege op Zeehond'73: 8-13. Stormvogel 2 verloor bij het sterke PSV 4 met 11-7. De man nen van Ganze verloren van Njord 3 met 8-5. Bij de vrouwen was een incompleet Schelde niet opgewassen tegen Njord: 13-1. De vrouwen van Ganze verloren van Krabben met 8-4. GZCDonk-Stormvogel 12-7: Tegen kampioenskandidaat GZCDonk had Stormvogel, dat speelde zonder Patrick Vader en Ad van't Westendeweinig kans GZCDonk kende een goede "start en liep binnen drie minu ten uit naar een 4-1-vooi'- sprong. Vanaf dat moment wij zigde trainer Erwin Blaauw de tactiek waardoor Stormvogel zeker niet de mindere was. GZCDonk kreeg weinig ruimte VLISSINGEN - Twee van de vijf judoteams van Sportschool Geelhoed zijn gisteren tijdens het 4e internationale judo- teamtoernooi te Nijmegen op de tweede plaats geein- digd. De Zeeuwse judoka's na men met twee teams deel in de categorie tot 9 jaar. Hiervan werd het team bestaande uit Ramses Oranje, Quincy Nagte- gaal, Jonathan Baldauf, Jurian Verrijzer en Swen Hilberdink tweede na een spannende finale tegen Judo Hoogland. Nog spannender was de finale in de klasse onder de 11 jaar. Het team met Lisa van Belzen, Tess van 't Westende, Remco Alders, Saskia Riddersma, Ron Smit, Amy Hoornick en Jhonno Rijnhout verslikte zich daarin in judoclub Slingerland. meer en kwam moeilijk tot sco ren doordat Stormvogel verde digend sterk speelde. Aanval lend lieten de Vlissingers echter kansen liggen. Ze misten twee maal in een overtalsituatie, zo dat het slechts 6-3 was aan het eind van de tweede periode. In de derde periode liet Donk zich niet van de wijs brengen, waar door de ploeg de marge weer vergrootte: 9-5. De Vlissingers hadden het aan zich te wijten dat ze niet terugkwamen in de wedstrijd. Opnieuw werd erniet gescoord in overtalsituaties. Scores Stormvogel: Sjaak Leijnse en Gerco Koks 2, Jan Kees Mol, Frank Leijnse en Joey de Beer allen 1. Zeehond'73-Schelde 8-13: De jeugdige Schelde-ploeg speelde een wisselvallige wedstrijd. Na 3-3 aan het eind van de eerste periode, nam de thuisploeg een 5-4-voorsprong. Pas toen maakte Schelde een vuist. Zee hond kon niet meer imponeren en beslisten de Terneuzenaren de wedstrijd in het derde kwart: 6-10. Het pas gepromoveerde Zeehond was aangeslagen en Schelde haalde simpel het laat ste fluitsignaal. Scores Schelde: Chris van Royen 4, Cees van Houwelingen, Stefan de Die en Chris Eijsebaeit 2, Remco Kindt, Bart van der Rest en Bas Wes- dorp allen 1 PSV 4-Stormvogel 2 11-7: Een vertimmerde Vlissingse ploeg kwam tegen het sterke PSV 4 onwennig uit de startblokken: 4-1. Daarna kwam Stormvogel 2 beter in de wedstrijd. De ploeg miste echter te veel kansen om PSV te kunnen bedreigen. Scores Stormvogel: Gep Navest 4, Jeroen van de Broeke, Kees Leijnse en Ceel Navest allen 1 Ganze-Njord 3 8-5: De mannen van Ganze bestreden de fysiek sterke tegenstander met snelle acties. Het had succes; 5-1 eind tweede periode. Daarna kwam Njord goed terug. Via 6-4 haalde de thuisploeg toch nog winnend de eindstreep. Scores Ganze: André van Zijp 3, Piet Schop 2 en Dennis Ruiten, Cheyen ne van Berkel en Maarten Buijs al len 1 maal. Njord-Schelde 13-1: Schelde miste teveel basisspeelsters on der wie een keeper. In de laatste- periode redde Suzanne Tange voor Schelde de eer. Ganze-Krabben 4-8: Krabben sloeg in de derde en vierde pe riode toe. Na 1-2 en 2-2 liepen de bezoeksters via 3-5 naar een verdiende zege: 5-8. Scores Ganze: Astrid Assing, Tama ra Flore, Marjolein Flipse en Joyce Pieters allen 1. door Sebastiaan Roelse VLISSINGEN - De basketbal- sters van BC Vlissingen lieten zaterdag de kans liggen op de eerste competitiezege. De ploeg verloor van Orca's met 72-62. De Vlissingse mannen versloe gen Barons, terwijl de jongens junioren verslagen werden door Jumping Crabs. BC Vlissingen-Orca's 62-72: BC Vlissingen liet al vroeg in de wedstrijd gemakkelijke kansen liggen, waardoor Orca's kon bij blijven. In het tweede kwart kwam Orca's op stoom. Aan Vlissingse kant werd het schot steeds moeilijker gevonden en gingen de spelsters steeds vaker over op eenmansacties. Op slag van rust bedroeg het verschil al vijftien punten. Na de pauze bleef BC Vlissingen lang tegen die achterstand aan kijken. Toen de scherpte bij de Orca's verzwakte en BC Vlissingen met een paar intercepties acht pun ten inliepwaren er weer kansen op een goed resultaat. Met enke le driepunters hielden de bezoe kers echter het hoofd boven wa ter. BC Vlissingen probeerde nog vanalles maar zag ook de tweede competitiewedstrijd verloren gaan. BC Vlissingen-Barons 67-52: BC Vlissingen had een goede start. De ploeg van Joop Elder- kamp en Victor Vermue begon in hoog tempo, omdat de ploeg uit Breda met maar zeven spelers kwam opdraven. Die tactiek pakte goed uit, mede omdat Jef frey van Driel en Jeroen Nieuw- kamp met scherp schoten. De thuisploeg eindigde het eerste kwart dan ook met een 15-9- voorsprong. In het tweede kwart sloeg BC Vlissingen toe vanaf de forwardpositie. Met name Danny Kasander liet van zich horen met zijn 8 punten in 4 minuten. Bij rust had de thuis ploeg al een aardige voorsprong opgebouwd: 33-25. In het laat ste kwart viel het doek voor en kele Vlissingers vanwege het maximum aantal persoonlijke fouten. Dit gemis wei'd gelukkig goed opgevangen door Ruben Stuut die een prachtig debuut maakte. Met een belangrijke tip-in en een bonusvrijeworp bezegelde hij de overwinning. Scores BC Vlissingen: Envin Hilbert 15, Jeroen Nieuivkamp llDanny Kasander 8, Jeffrey van Driel 8, San- der Klap 8, Ruben Stuut 5, Stefan Schrier 5, Arno Franke 3, Niels Wis se 2 en Rakhis Angnoe 2. Jongensjunioren. Jumping Crabs-BC Vlissingen 64-50: In Bergen op Zoom hadden de jon gensjunioren een redelijke start tegen Jumping Crabs. BC Vlis singen scoorde in de beginfase veel van dichtbij, waardoor Jumping Crabs overging op een zone. Het afstandschot werd niet direct gevonden aan Vlis singse kant waardoor de rust aanbrak met een 27-24-achter- stand. Direct na de pauze schoot Jumping Crabs vier driepunters binnen. Vlissingen slaagde er niet in om de verdediging op or de te brengen. Jumping Crabs sloeg een gat van elf punten en dat kon BC Vlissingen in de slot fase niet meer dichten. Scores BC Vlissingen: Radjkumar Poetai 23, Timothy Paulïssen 9, Benjamin Risalcotta 7, Wilfred Klap 7, Jeremy Deug 3 en Sjors vd Poel 2. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Na vier duels heeft Dreischor al een flink gat geslagen met de achtervolgers. Alleen Jong Ambon, dat giste ren niet in actie kwam omdat de scheidsrechter niet kwam opda gen, kan enigszins in het spoor blijven van de koplopers, die met 5-1 wonnen van hekken sluiter Lewedorpse Boys. Hansweertse Boys-FC Bergen 3-0: Een voor rust oppermach tig Hansweertse Boys leidde halverwege met 2-0 door tref fers van Frank Quakkelaar en Stanley Stanczak. Ondanks de steun van ruim zestig meege reisde suppoi-ters kon FC Ber gen ook na rust geen vuist ma ken. Met een schot van zo'n veertig meter bepaalde Adil Fertoute de eindstand op 3-0. WW'67-Robur 4-2: In een duel met veel kansen ging het lange tijd gelijk op. Via treffers van Stefan van de Velde en Davy Kooien namens de thuisploeg en Andy Latusia en Dennis Weijers namens Robur was de tussen stand 2-2. Breekpunt was de ro de kaart die Robur-doelman Peter Harinck kreeg wegens aanmerkingen op de leiding. Via Jeroen Swagemakers en Ronald Boogers liep WW'67 hierna uit naar 4-2. Volharding-Kwadendamme 3-4: De thuisploeg leek de derby in zijn voordeel te gaan beslis sen toen Ramon Verbart met zij n tweede treffer kort na rust 3-1 aantekende. Eerder hadden Rob van Eekelen en Jacco Zuidhof ook al doel getroffen. Kwaden- damme toonde echter veer kracht en boog de achterstand om tot 3-4 via opnieuw Jacco Zuidhof (2x) en Roel de Jonge. Dreischor-Lewedorpse Boys 5-1: Halverwege leidde de thuisploeg met 2-0 via treffers van Luciën Vroeg'h en Patrick Berrevoets. Even bracht Rob Eversdijk de spanning terug (2-1), maar binnen enkele mi nuten bracht Luciën Vroegh de marge weer op twee. Patrick Berrevoets en Sander Uijl, die eerder een strafschop onbenut had gelaten, bepaalden de eind stand op 5-1. Luctor'88-Ouwerkerk 1-2: De bezoekers traden met slechts één spits aan tegen het in een te laag tempo spelende Luctor'88. Binnen vijfentwintig minuten had die ene spits, Peter Hille- brand, echter wel tweemaal toe geslagen: 0-2. Maurice Huijs- kens tekende na een halfuur de aansluitingstreffer aan: 1-2 bij rust. De tweede helft speelde zich grotendeels af op de helft van Ouwerkerk, dat de voorsprong echter vrij gemakkelijk kon vasthouden. Vosmeer-Kaaise Boys 0-0: Af gezien van cle beginfase kregen beide ploegen weinig kansen. Vosmeer, dat het in thuiswed strijden moeilijker heeft dan op vreemde bodem, opende kort vor rust bijna cle score in eigen doel, maar de paal bracht uit komst. KoiT voor tijd kregen de bezoe kers een goede kans op de over winning maar de bal ging hoog over het doel van Vosmeer. door lepTriou RILLAND-BATH - De Mc Ril land zit dit jaar behoorlijk in de lift wat het aantal deelnemers aan crossen en leden betreft. Want ondanks de absentie van een groot aantal Zeeuwse rij ders schreven zich liefst 115 crossers in voor de clubwed strijd van de Rillandse vereni ging. In de zwaarste categorie, de 250cc+, deelden Patrick Del- motte en Casper Ovaa de winst. Datzelfde deden Twan van Lie- re en Dave de Jonge in de 125ce. De 85cc werd met overmacht gewonnen door Mark Boot en bij de 6 5 cc was Mike van Ham de sterkste. De Belg Erik Pee- ters schreef de manches bij de debutanten/veteranen op zijn naam. Casper Ovaa was de gedood verfde favoriet in de 250cc+. Di rect na de start van de eerste manche nestelde de Souburger zich dan ook aan de leiding. Lang kon hij echter niet genie ten van zijn koppositie, want de Brabander Patrick Delmotte nam in de derde ronde de kop positie over. Ovaa drong niet meer aan en moest de overwin ning aan Delmotte laten. In de tweede manche startte Ovaa weer als snelste en was Delmotte al in de eerste meters dicht op zijn achterwiel te vin den. Nu liet Ovaa zich echter niet verdringen. Terwijl ieder een zat te wachten op een zinde rende finale was de strijd half weg gestreden. Delmotte kwam ten val en moest de strijd staken. Erik van der Wekken had pech in de eerste manche en finishte op een ronde achterstand van de leider. In de tweede manche werd hij als derde achter Ovaa en Korteweg. Bij de 125cc was de spanning om te snijden. Twan van Liere schreef met groot gemak de eer ste manche op zijn naam, maar achter hem werd hard gevoch ten door twee oudgedienden, Joris van Strien en Henk Buys. Het was Van Strien die Buys nipt wist te verslaan. In de tweede manche verraste Adriaan de Visser met een kop- start, maar hij moest al snel zijn plaats afstaan aan Dave de Jon ge die zijn eerste manche demist in zag gaan na een mindere start. Van Liere kwam slecht uit de startblokken maar ging op jacht naar de koploper. Op twee ronden van het einde leek hij zijn slag te slaan toen hij de kop overnam, maar De Jonge sloeg direct terug en stond de leiding niet meer af. In cle strijd om de derde plaats was Buys deze keel de meerdere van Van Strien. door Hans Markusse VLISSINGEN - De Goese Rug byclub Tovaal blijft goed op dreef in de tweede klasse zuid. Door een 20-10-overwinning in en op Breda handhaven de Goe- senaren zich in de kop van de ranglijst. Oemoemenoe kon geen vervolg geven aan de eerste competitiezege van vorige week. Op eigen veld werd kans loos met 33-10 verloren van te Werve uit Rijswijk. Tovaal vertrok met gemengde gevoelens naar Breda. De zie kenboeg zit nog steeds boorde vol, maar toch kwamen de onge slagen Goesenaren uitstekend voor de dag. Al in de 5e minuut kwam Tovaal op voorsprong toen Bert Bakker en Sjoerd van Benthem de bal veroverden en de van een enkelblessure her stelde Reinier de Haan Tovaal op een 5-0-voorsprong kon zet ten. Halverwege de eerste helft rondde aanvoerder Egon Gee- ratz een vlotte driekwartaanval kundig af en Jan-Joost Wie- brens vergrootte de voorsprong met een conversion tot 12-0. Na rust bleef Tovaal sterker. Egon Geeratz zorgde met een penal ty-kick voor 15-0 en pas toen kon Breda iets terug doen. Niels van Diemen bracht de stand te rug tot 15-5, maar Tovaal kwam niet in problemen. In de 60e mi nuut scoorden de Goesenaren nogmaals. Patrick de Ruiter vond de lange Sjoerd van Ben them in de line-out en Bert Bak ker zorgde 20-5. Rein Koen- raaclt zorgde nog wel voor 20- 10, maar Tovaal liet zich in de slotfase niet meer van de wijs brengen. Breda-Tovaal 10-20 (0-12): 5. Rei nier de Haan 0-5, 19. Egon Geeratz 0-10, 20. Jan-Joost Wiebrens 0-12, 43. Égon Geeratz 0-15, 60. Ben Bak ker 5-20. Scheidsrechter: G. Be rends (Nijmegen). Aantal toeschou wers: 50. Oemoemenoe Oemoemenoe kon in de eerste helft geen vuist maken tegen het sterke Te Werve, dat louter En gelstalige spelers in de ploeg had. De gasten drukten al snel de openingstry en in de 20e mi nuut liepen ze na knoeiwerk in de Oemoemenoedefensie uit naar een comfortabele 12-0- voorsprong. Het uitvallen van Edwin van Helsland zorgde voor nog grotere gaten in de Middelburgse verdediging en het kostte cle ervaren Britten weinig moeite het bonuspunt al in cle eerste helft veilig te stellen 0-26. Direct na rust kreeg de thuis club zowaar wat meer grip op de wedstrijd. Binnen vijf minuten zorgde Herbert-Jan van der Waal voor 5-26 en toen Sander de Loof nogmaals wist te scoren, kregen de Middelburgers hoop op een beter resultaat. Het over wicht bloedde echter clood en Te Werve speelde het duel beheerst uit: 10-33. Oemoemenoc-Te Werve 10-33 (0-26): 45. Her bert-Jan van der Waal 5 - 26, 61. Sander de Loof 10 26. Scheidsrechter: J.W. Adriaanse (Til burg), Aantal toeschouwers: 40. Een speelster van Orca's (donker shirt) pakt de rebound in het duel met BC Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17