pzc Stormloop is te snel uitgeraasd Kloetinge kan karwei niet afmaken PZC Steen weerstaat aanvalsgolven Goes Koplopers blijven keurig op schema Ko Brand in huid van Van Hooijdonk 15 Terneuzen krijgt in Oss in tien minuten twee goals tegen: 2-1 Quick Boys na zege bij toppers in hoofdklasse TOP aan kop maandag 30 september 2002 door Jos van Belzen 1 door Roeland van Vliet I OSS - Terneuzen-trainer Dimi- tri Mbuyu had het over een goe de eerste en een slechte tweede helft. Nico van der Meer, giste ren voor de gelegenheid centra le verdediger, zag maar tien mi nuten slecht voetbal van Terneuzen. Hoe het ook zij: TOP uit Oss, de nieuwe ranglijstaan- I voerder in de hoofdklasse B, 1 boog gisteren binnen korte tijd de 1-0-achterstand om in een 2- 1-voorsprong. En dat was niet eens omdat de Brabanders zo goed speelden. Na het tegenvallende resultaat van de thuiswedstrijd tegen I Deurne (1-3) rekende Mbuyu op een goedmakertje van zijn ploeg in Oss. Lange tijd leek het of de wens van de trainer in vervul ling zou gaan. Want in de eerste helft speelde de Terneuzense ploeg heel gedrevenMbuyu had zijn ervaren spelers vorige week verweten dat ze niet genoeg de kar trokken, in Oss deden ze dat wel. In elk geval in de eerste 45 minuten. Samen met Danny Magito zorgde Nico van der Meer in de verdediging voor rust J en voorin sleurden Stefan Saey en Mike But er flink aan. Ter neuzen zette goed druk en was de betere ploeg. Mbuyu: ,,Er werd in die eerste helft ook goed gevoetbald. We hadden mooie, snedige aanval - j len. Toen hadden we het alleen I al moeten afmaken. We kregen een stuk of vier honderd-pro- 1 cent-kansen. Daar hadden we er zeker drie van moeten ma ken." De eerste was voor Remco van Leeuwen. Hij schoot de bal een metertje over na een strakke voorzet van Mike But. Na een kwartier was het But zelf die het doel net miste met een schot op j het randje van het strafschop- I gebied. Bij de derde keer dat Terneuzen gevaarlijk werd (TOP was toen pas één keer in de buurt van Erik de Koeijer ge- weest), was het wel raak. Stefan i Saey kreeg de bal met enig geluk langs twee tegenstanders en be- I reikte de achterlijn. Hij zette TERNEUZEN - Quick Boys meldt zich door een overtuigen de zege op Excelsior Maassluis bij de toppers op de ranglijst in de hoofdklasse. Capelle-Noordwijk 1-3 (1-1). 10. Henk Roeland 1-0,30. Rocky Pittil- 1, 65. Pahiclc van der Dam 1-2, 75. I Rocky Pitti 1-3. ScheidsrechterP. Gijzen uit Goudszwaard. Gele kaar- j ten: Ton van Bremen en Henk Roe land (beiden Capelle). Aantal toe schouwers: 700. I Kozakken Boys-Rijnsburgse Boys 3-4 (2-2). 3. Berry Charité 0-1, 16. Denis Scharrenburg 1-1, 45. Nabil Bouchall 2-1, 45. Berry Charité 2-2, 53. Niek Snater 2-3, 72. Alex Redel 2-4, 90. Mark Santegoets 3-4. Scheidsrechter: H. Kollee uit Hel mond. Aantal toeschouwers: 1000. FC Lisse-Katwijk 1-1 (0-1). 47. Er- win Verkuylen 0-1. 79. Berry Jans sen 1-1. Aantal toeschouwers: 200. Scheidsrechter: E. van der Beek uit Alphen aan de Rijn. Quick Boys-Excelsior Maassluis 5-1 (0-0). 46. Peter Timmermans 1-0,58. Maart-en Bak 2-0, 59. Dave Vermaas 2-1, 75. Remco Torken 3-1, 76. Derk j van der Plas 4-1, 82. Marcel van der Horst 5-1Scheidsrechter: D. Kroon uit Giessendam. Aantal toeschou- I roers; 1700. Scheveningen-Marken 3-0 (3-0). 4. Bas Lensink 1-0,10. Jimmy Charité 2-0, 24. StevenKenepa3-0. Scheids rechter: R. Parmessar uit Amster dam. Gele kaart: Eerkan Sensoy (Scheveningen). Aantal toeschou wers: 300. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voor op de vrijstaande Mouko- ko, die TOP-doelman Tommie Dominicus kansloos liet: 1-0. Na die openingstreffer zette Terneuzen door. Moukoko kreeg nog een opgelegde kopkans en But gleed de bal net naast. Maar van een grotere voorsprong waarop de Belgische trainer re kende, kwam het niet. Het niet afmaken van de kansen was dan ook zijn grootste verwijt na af loop. „Als je verzuimt te scoren, doen zij het voor je. Zo zijn nu eenmaal de wetten van het voet bal." Gisteren werd weer eens bewe zen dat dat geen voetbalpsycho- logie van de koude grond is. Want doordat Terneuzen de 2-0 niet maakte, kon TOP in de wedstrijd blijven. Sterker nog: door Koen de Vries VQLENDAM - Er rust geen ze gen op de wedstrijden van Kloe- tinge in Volendam. Eerdere ont moetingen met de plaatselijke amateurvoetballers eindigden in een 2-2-gelijkspel en een 4-1- nederlaag en ook over het resul taat van het treffen van zater dag was niet naar huis te schrij ven. Ondanks een zwaar beleg van de Volendamse stellingen in de laatste tien minuten verloor Kloetinge met 2-1. Veel Kloetinge-spelers zochten na afloop gedesillusioneerd en vol ongeloof de kleedkamer op. Ze hadden in de tweede helft een kritieke fase overleefd en kre gen in de slotfase een aantal bij na niet te missen kansen op de gelijkmaker. Een spervuur van schoten werd door de doelman gekeerd of door één van de ove rige tien spelers uit de doelmond weggehaald. Het was een klein wonder dat de bal er niet inging. „We hadden hier moeten win nen", treurde trainer Diederik Hiensch. „Dat zou ontzettend goed geweest zijn voor het zelf vertrouwen." Dat zelfvertrou wen was vorige week tegen FC Lisse opgekrikt (2-1-overwin- ning) maar na de derde neder laag in vijf duels zal Hiensch ko mende week opnieuw aan de metale hardheid moeten wer ken. Kloetinge had met wat meer ge luk en overleg inderdaad met drie punten in de tas de lange thuisreis kunnen aanvaarden, maar dat was dan vooral geba seerd op het slotoffensief dat de ploeg er met zijn laatste krach ten uitperste. Want eerder in de wedstrijd lieten de Volendam- mers enkele j u weeltj es van kan sen liggen om de wedstrijd op slot te doen. De mooiste moge lijkheid kreeg de thuisploeg bij een 2-1-voorsprong een kwar tier na rust, nadat doelman Merlijn Swennen de doorgebro ken Ben Zwarthoed binnen de in de tweede helft namen de Brabanders het initiatief volko men over. Dat resulteerde in twee doelpunten. Foutjes Bij de eerste was het Van der Meer die in de fout ging. Hij ti mede verkeerd bij een verdedi gende actie, waardoor Youssef Laaroussi de bal vrij kon voor zetten op Naouffel Tlili, die met het hoofd scoorde: 1-1. De 2-1, twaalf minuten later, was weer het gevolg van een inschattings fout van de Terneuzense verde diging. Nu was het Magito die een bal weg wilde koppen, maar hem niet raakte. Zo belandde de bal voor de voeten van Harold Duys, die met een bekeken-lobje (De Koeijer verwachtte een zestien meter had getorpedeerd. Zwarthoed schoot de strafschop goed in, maar Swennen koos de goede hoek en tikte de bal uit het doel. Al in de beginfase was duidelijk dat Kloetinge een moeilijk mid dagje tegemoet ging. De thuis ploeg gunde de ploeg van Hiensch weinig ruimte en juist op de vierkant meter zijn Volen- dammers geduchte tegenstan ders. En Volendammers waren er volop, zaterdag op het veld aan de oevers van het IJssel- meer. Trainer Kees Guijt stuur de één Purmerender, één Edam mer en negen dorpsgenoten het veld op, stuk voor stuk luiste rend naar echte Volendamse na men: Jonk, Binken, Tuijp, Zwarthoed, Bond, Tol, Mole naar, Smit en Schilder. In het eerste kwartier trok Kloe tinge via geslaagde één-twee tjes, driehoekjes en vierkantjes het initiatief naar zich toe, maar daarna kwam Volendam boven drijven. Vooral centrale verde diger René Binken maakte in druk, zeker toen de oud-prof zich in de twintigste minuut in vrije positie manoeuvreerde en door Jan Roovers GOES - Steen heeft zich her steld van de zwakke seizoens ouverture. Nadat de ploeg in de eerste drie wedstrijden het goe de voetbal niet beloond zag, vertrok Steen gisteren uit Goes met een punt: 1-1. „Het eerste punt is binnen, er volgen er meer", waarschuwde trainer Ardian Lekaj de volgende te genstanders. Lekaj vond wel dat zijn ploeg in de eerste helft minstens gelijk waardig was geweest aan de te genstander. En zeker niet on verdiend met een voorsprong de voorzet en reageerde niet) het doel vond. „We hadden een zwa re terugval in de tweede helft", zuchtte Mbuyu. „We moeten het noi'maliter van het collectief hebben, van een goede organi satie. Die stond er voor rust, maar na rust was het over. Een stuk of vier spelers kon het con ditioneel niet meer aan. Ik hou niet van excuses zoeken na een verloren wedstrijd, maar toch hebben we een aantal jongens gehad met kwetsuren die nu weer terug waren. Zo stonden Dennis de Kraker Stefan Saey enBenoit Moukoko gisteren weer in de basis. Moukoko werd twaalf minuten voor tijd dan ook gewisseld. „Hij was helemaal op", legde Mbuyu uit. de bal met een stiftje op de lat legde. Ook bij de openingstref fer was hij betrokken. Mede dankzij hem haalde Henk Bond de achterlijn en zijn strakke voorzet werd door Ben Zwart hoed, overigens nadat hij Erwin van der Woerdt omver had ge- bulldozerd, keihard in het doel gekopt: 1-0. Voor Kloetinge-trainer Diede rik Hiensch was dat al een breekpunt in de wedstrijd. „Te gen Volendam moet je niet op achtei'stand komen, want je geeft ze dan de kans om op de counter te spelen. Daar zijn ze heel goed in", doceex-de hij Vanaf de eerste minuut van de tweede helft koos Kloetinge voor een aanvallende strategie en Volendam ging gretig in op de nieuwe strijdwijze. Daardoor leek er op het Volendamse veld in vex-gelijking met de eerste helft een totaal andere sport be dreven te worden. Spectaculai re momenten i'egen zich aaneen en er werd gesmeten met fysieke krachten. Er werd vooral ge voetbald met het hart en niet met het verstand. In het eerste kwartier kwamen rust was ingegaan „We hadden bij momenten toch een licht veldoverwicht, dwongen ook wat meer kansen af, maar wis ten die niet af te ronden. En we strandden ook vaak op een goe de doelman van Goes", Maar op slag van rust moest Sven Wolkenhauer zich na een vloeiende aanval toch gewon nen geven, toen cle steekpass van Pascal Lensen door Gino van de Broecke werd opgepikt en meteen fraai werd verlengd: 0-1. Steen zou niet lang plezier bele ven aan die voorsprong. Na tuurlijk had Lekaj zijn team ex- tijdens de pauze voor gewaar- En niet alleen de spits was leeg- gespeeld, ook de andere spelers van Terneuzen maaktexx een matte indruk. De nummer 9 van de hoofdklasse B (na gisteren) voetbalde louter achteruit en wachtte tot er een opening kwam. Van der Meer had daar wel een verklaring voor. „Als je voorstaat en er doorheen zit, wil je niet op snelheid geklopt wor den. Dan ga je dus automatisch naar achteren voetballen. Mis schien moet je wel aanvallend blijven spelen, maar dat lukt dan gewoon niet." Voorlangs In de tweede helft kreeg Tex-neu- zen nog maar één mogelijkheid. Saey had de uitgelezen kans om zijn ploeg op gelijke hoogte te voor Kloetinge centrumspits Pieter de Graaff (hij kreeg cle voorkeur boven topscorer Erik de Groene), Ronald Zuijdwegt en Wilco de Valk kansrijk voor doelman Ax-nold Smit (uit Pur- merend), terwijl Volendam kan sen kreeg via Ben Zwax-thoed, Johan Tuijp, Jouri Molenaar en Henk Boncl. De 2-0 kwam des ondanks uit de lucht vallen, toen Johan Tuijp vanuit het niets keeper Swennen met een prachtige lob verschalkte. Dreiging Kloetinge had geluk dat het me teen daax-na op 2-1 kwam, via een van richting veranderd schot van Pieter de Graaff. Een tweede keerpunt in de wedstri j d had de gemiste stx-afschop van Ben Zwax-thoed moeten zijn. De Volendammers gingen daarna steeds angstiger voetballen en kwamen ook steeds meer lucht tekort. Achterin kwam John Bentschap Knook, die een ijzer- sterke wedstrijd speelde, niet meer in gevaar en aanvallend kwam er steeds meer dreiging. Kloetinges beste man Wilco de Valk brak op x-echts steeds vaker schuwd dat de thuisploeg in de tweede helft alles op alles zou zetten om die achterstand onge daan te maken. Steen slaagde er simpelweg niet in om de aan valsgolven te ontregelen. Eenrichting Meteen na de herstart nam Goes de wedstrijd in handen en duw de zijn tegenstander steeds ver der achteruit. En nadat een ge blesseerde Eddy van de Bosch was gewisseld nam het eenrich- tingsvoetbal richting Steen doelman Danny Oppeneer steeds dreigender vormen aan. Na de vroege gelijkmaker (54e minuut) uit een strafschop door brengen. Hij kwam met nog een kwartier te spelen alleen voor de keeper, maar vex-zaakte. Daar na boog Terneuzen het hoofd. In de slotminuten kx-eeg TOP nog de kans op de 3-1. Magito werd eenvoudig omspeeld door Laar oussi, maar die schoot voor langs. TOP-Terneuzen 2-1 (0-1): 19. Benoit Moukoko 1-0, 54. Naouffel Tlili 1-1, 66. Harold Duys 2-1. Scheidsrech ter: J.H. Tempelaar Dordrecht Aantal toeschouwers: 250. Terneuzen: Erilc de Koeijer, Geert Bosschaart, Nico van der Meer, Danny Magito, Hubert van den He mel (82. Jacky Lambert), Remco van Leeuwen (60. Jordy Bakker), Johan van Rumst, Dennis de Kraker, Ste fan Saey, Benoit Moukoko (78. Ro nald van Sliedrecht), Mike But. lier uit, mede dankzij de perfecte sa menwerking met de ingevallen Exïk de Groene. De gelijkmaker wilde er echter niet in. De beste kans was nog voor De Groene. Hij faalde ech ter oog in oog met keeper Smit. Bovendien zag de bazige arbiter Van Koolwijk, die het nodig achtte om voor de kleinste wis sewasjes een gele kaart te trek ken, een gelieide strafschop over het hoofd. Hij liet verder spelen toen Pieter Jonk Erik de Groene overduidelijk naar de grond trok. Volendam-Kloetinge 2-1 (1-0). 34. Ben Zwarthoed 1-0, 54. Johan Tuijp 2-0, 55. Pieter de Graaff 2-1. Scheidsrechter: P. van Koolwijk (Angeren). Gele kaart.: Peter Tuijp (Volendam)Wouter Labrujère, Pie ter de Graaff, Arno Melaard, Merlijn Swennen, Erik de Groene (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Merlijn Swennen; Jeffrey Frijters, John Bentschap Knook, Erwin van der Woerdt, Arno Me laard; Niels Lodewijk, Jan Baaijens (53. Erik de Groene), Wouter Labru jère (74. Micha Lekawael); Wilco de Valk, Pieter de Graaff, Ronald Zuijdwegt. Niels Paardekooper leek het Zeeuws-Vlaamse team dan ook rijp voor de slacht. Maar met een mentale hardheid die be wondering afdwong en een to meloze inzet bleef Steen over eind. Wat de thuisclub ook probeerde - en dat was heel wat - doelman Oppeneer hield met een aantal sublieme reddingen zijn netten verder ongeschonden. Goes-Steen 1-1 (0-1). 45. Gino van de Broecke 0-1, 54. Niels Paardekooper 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: JM. Vleugeluit Wemeldinge. Aantal toeschou wers: 250. VLISSINGEN - Met een enigs zins geflatteerde 5-1-zege her stelde Domburg zich van de 3-1 - nederlaag van vorige week bij Patrijzen. De ploeg uit 's-Hee- renhoek won zelf met 1-0 bij Zeelandia Middelburg en blijft hierdoor samen met Moerse Boys de ranglijst aanvoeren. Breskens won met 3-1 van Dosko, terwijl Zierikzee-RCS werd afgelast in verband met een larvenplaag op Sportpark Den Hogen Blok. Domburg-Grenswachters 5-1. Hoewel de thuisploeg goed be gon, duurde het tot de 28e mi nuut voordat Ko Brand met een van richting veranderde vrije trap de score opende: 1-0. Hiex-- na lieten de bezoekex-s een goede kans onbenut en eindigde een kopbal van Jex-oen van Wallen burg op de paal waardoor de ploegen met 1-0 de kleedkamers opzochten. Vijf minuten na het begin van de tweede helft sloeg Ko Brand opnieuw toe uit een vrije trap: 20. Joost Roels pro fiteer^ e in de 65e minuut van een rommelige situatie voor het Domburg-doel en schoot de 2-1 binnen. Een kwartier lang had Domburg het moeilijk tegen een sterk aandringend Grenswach ters, maar tien minuten voor het einde liet Ramon Vader de be vrijdende 3-1 aantekenen. In de slotfase liep de thuisploeg via Chiel Maranus en Wilco van Eijzeren vex-der uit tot 5-1 Hontenisse-Moerse Boys 1-3. In de beginfase dicteerden de be zoekers het duel wat leidde tot 0-2 binnen 25 minuten door treffers van Rob Kuistermans en Niek Voermans. Ook het eerste kwartier van de tweede helft was voor Moerse Boys, al schoot Dave de Booij namens de thuis ploeg in de 48e minuut in kans rijke positie voorlangs. Edward Tieleman schoot in de 60e mi- nuutwelraak: 1-2. De wedstrijd was weer open. Breekpuxit was echter de rode kaart (2x geel) die Jex-oen Maas een kwartier voor het einde kreeg. Niek Bastiaan- sen benutte namens Moerse Boys vex*volgens ook de na de ovex-tx-eding van Maas toege kende vrije trap: 1-3. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Met voor vol gende week de wedstrijd Wal- cheren-Aardenburg op het pro gramma maakteix de nummers één en twee van de vierde klasse gisteren geen fout. De Vlissin- gers woxxnen met 2-0 bij het nog puntenloze Renesse, terwijl Aardenbui-g op eigen veld met 1-0 won van De Noormannen. Vlissingen bleef via een 2-1-ze- ge op Ria W in het spoor van de koplopers. Hulsterloo lijkt na een zwakke start de blik weer naar boven te richten: via onder meer twee treffers van Winand van Haelst werd Zeeland Sport op eigen veld met 3-1 verslagen. Oost- burg-Clinge kende met een 1-1- eindstand geen winnaar en Axel versloeg IJzendijke in een span nend duel met 3-2. Aardenburg-De Noormannen 1-0: Liet eerste kwartier was duidelijk voor de thuisploeg. Dat leidde tot de openingstref fer van Martin van Vooren. Daarna kwam het duel meer in evenwicht. Niek van Sprundel miste alleen voor de Noorman nen-doelman, ter-wijl een af standsschot van de bezoekers op de lat eindigde: 1-0 bij rust. Pas in de slotfase wist Noox-- mannen nog wat druk uit te oe fenen. Ondanks acht minuten blessuretijd kon de ploeg van trainer Max-cel Nijsse echter geen uitgespeelde kansen cre- eeren. Renesse-Walcheren 0-2: Een beter combinerend Walcheren liep nog voor de rust uit naar 0-2 door twee freffers van Mike Gel- jon. De bezoekers kx-egen met Wilco Hoogerhuis een lsans op de aansluitingstreffer, maar hij kopte van dichtbij naast. Ook na rust wax-en de beste kansen voor de Vlissingers. Zelfs in één tegen één-situaties met Renes- se-doelman Maarten van Kem pen wist de ploeg niet meer te scoren. Pas in de slotfase was er nog een goede kans voor de thuisploeg, maar omdat ook de ze niet werd benut wacht de ploeg van trainer Cees van Dijk na vier weken nog op de eerste competitietreffer. Zeeland Sport-Hulsterloo 1-3: In een gelijkopgaande eex-ste helft werd de eerste kans van Hxxlsterloo in de 20e minuut be nut door Winand van Haelst: 0- 1. Zeeland Sport kx-eeg enkele kansen, maar doelman Johnny de Bakker toonde opnieuw zijn ZeelandiaMiddelburg - Patrijzen 0- 1 (0-0). 50. Hubèr Rentmeester 0-1. Scheidsrechter: A. Mathon (Ooster hout). Geel: Michel Sinke, Pascal van de Berg, Daan Eikenhout (allen Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 200. Breskens-Dosko 3-1 (1-0). 45. Rob bie van de Wijnckel 1-0, 55. Robbie van de Wijnckel 2-0, 65. Angelo Cor nells 3-0,88. Hugo van Leeuwen 3-1. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Schram, Van Hulle (beiden Breskens), Burre- mans, Alleman (beiden Dosko). Aantal toeschouwers: 150. VLISSINGEN - UNA en IVS kregen in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal door over winningen aansluiting met de middenmoot. TOP/Oss profi teerde van het puntenverlies dat Schijixdel/Datelnet leed tegen Vinkenslag (1-1) eix is de nieuwe koploper. Deurne-Panningen 3-2. 21. Bart van Limpt 1-0, 29. Huub Joosten 1- 1,46. David Koulengani 1—2, 69. Je roen van de Kerkhof 2-2, 90. Jeroen van de Kerkhof 3-2. Scheidsrechter: H. Cremers (Stijn). Gele kaart: Maassen, Peeters (beiden Pannin- gen), Van Moorsel (Deur ne). Rode kaart (69.): Van Esseveldt (Panningen), Strijbelsch (assistent trainer Deurne). Aantal toeschou wers: 600. Schijndel/Datelnet-Vinkenslag 1- I. 67. Ronnie Hoevenaars 1-0, 77. Sandro Leo 1-1. Scheidsrechter: P. van Loenen (Oost-Souburg). Aantal toeschouwers: 700. OJC Rosmalen-Gemert 2-0. 44. Bobby Schoonens 1-0, 55. Giovanni Christina 2-0. Scheidsrechter: H. Smeets (Weert). Aantal toeschou wers: 750. IVS-SV Meersscn 3-1. 20. Nico Re- viers 1-0, 65. Nico Reviers 2-0, 70. Dennis Welters 2-1, 80. Tom Coenen 3-1. Scheidsrechter: L. van Bexirden (Den Bosch). Aantal toeschouwers: 200. UNA-TEC 2-0.32. Ruud Spoorenl- 0, 47. Ruud Spooren 2-0. Scheids rechtert. Boerema (Woerden). Gele kaart: Van Aldenhoven (UNA), Van Velzen (TEC). Rode kaart (50.): Ver beek (TEC). Aantal toeschomoers: 400. UDI'19/Beter Bed-JVC Cuijk 1-2.1. Ferdi Ankankan 0-1, 45. Fabricio Marcucci 1-1, 90. Pavel Mikhale- vitch 1-2. Scheidsrechter: F. Fran sen (Brunssum) .Aantal toeschou wers: 1500. goede vorm. De tweede helft was nog geen minuut bezig toen invaller-doelman Mounir Khafoud en Roel Schx-eurs met elkaar in botsing kwamen. Wi nand van Haelst was er als de kippen bij om 0-2 aan te teke nen. Tien minuten voor tijd lie pen de bezoekers verder uit tot 0-3 via Cristof Clippelaer, waarna Davy van Geersdaele een minuut later de 1-3-eind- stand op het bord bracht. Oostburg-Clinge 1-1: Voor rust kende de thuisploeg een over wicht, maar omdat verzuimd werd de kansen te benutten, eindigde de eex-ste helft zonder treffers. Peter van de Linde zet te kort na de rust een voorzet van Pieter Morel om in een doel punt: 1-0- Clinge nam daarna het initiatief. Dat leidde in de 80e minuut via een fraai schot in de bovenhoek tot de gelijkma ker van Bert Buijs: 1-1. Koxt voor tijd leek Oostburg toch nog de drie punten in eigen huis te houden, maar de tweede treffer van Peter van de Linde wex-d door scheidsx-echter Asselman afgekeux-d wegerxs buitenspel. Axel-IJzendijke 3-2: Omdat de eei-st aangestelde scheidsx-ech ter niet kwam opdagen, begon de wedstrijd onder leiding van Theo Rietjens, die zijn tweede wedstrijd van de dag floot. Voor rust was Axel de betere ploeg. De openingstx-effer kwam van Formie Verstraeten. In de 55e minuut verdubbelde Joep van de Broeke de voox-spi'ong, maar vijf minuten later bracht Adri van Hanegem de max-ge weer op één doelpunt: 2-1. Leo Bx-acke leek de thuisploeg in veilige ha ven te brengen door in de 78e minuut 3-1 aan te tekenen, maar een minuut later werd het via Michel de Ruijsscher 3-2. In de spannende slotfase wax-en de beste kansen voor Axel. Vlissingen-Ria W 2-1: Na een aftastend begin nam de thuis ploeg steeds meer het initiatief in handen. Vooralsnog zonder succes: ruststand 0-0. Met een fraaie vx-ije trap schoot Geertjan de Smet de bezoekex-s na een uur voetballen op voorsprong: 0-1. Tien minuten later kwam Vlis singen langszijna goed voorbe- ï-eidend werk van Leroy Gx-oot- faam tekende Khaled Boufrahi de gelijkmaker aan. Het leek op een gelijkspel uit te draaien, maar kort voor tijd bezorgde Jairny Bloppoel met een rake kopbal zijn ploeg toch nog drie punten. Terneuzen-spits Benoit Moukoko (rechts), die voor de rust scoorde voor zijn ploeg, wordt in een solo achtervolgd door Jeffrey van Lokven. foto Ruud Rog Slotoffensief in Volendam wordt niet beloond: 2-1 ApCQUNTAixn/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15