Mücher speelt met gezonde bluf PZC Routiniers vervullen voortrekkersrol 19 Terneuzen steekt de koppen bij elkaar na duel met Deurne Belgische ex-prof met Hoek in topper tegen Ter Leede uitslagen zaterdag 28 september 2002 door Frits Bakker HOEK - Johan Mücher heeft iets wat zijn trainer niet heeft. De Belgische verdediger van Hoek heeft de flair die past bij een ongeslagen koploper. „We moeten voetballen zoals we op de ranglijst staan", zegt hij met een voor zijn doen ongewone bravoure. Voor de 25-jarige Antwerpenaar, die tot twee jaar geleden nog full-prof was, telt vandaag, in de topper tegen Ter Leede, maar één wet: de wet van de sterkste. Dat druist nogal in tegen de houding die zijn trainer aan neemt in deze prille fase van de competitie. Want hoe sterk Hoek ook is gestart: Angelo Nijskens kruipt, in zijn derde jaar als trainer, soms in de rol van underdog. De vroegere spits waakte ervoor om Hoek voor de start tot de ab solute favorieten voor het kam pioenschap te rekenen en waar schuwt na vier overwinningen nog elke week voor overschat ting. „We zullen na vijf wed strijden wel zien waar we staan, dan kunnen we pas de kansen inschatten." Johan Mücher valt zijn trainer niet af, maar heeft in zijn twee de jaar bij Hoek iets van Hol landse flair gekregen. „Het gaat er vooral om dat we winnen, maar ook dat we laten zien wie we zijn", zegt hij aan de voor avond van de belangrijke thuis wedstrijd, tegen Ter Leede. Dat mag, volgens de stijlvolle verde diger, best met gezonde bluf ge paard gaan. Mücher: „Als je sterker bent, mag je dat laten zien. We staan aan kop, cle num mer twee komt naar ons toe en we moeten niet te bescheiden zijn." Standbeen „Ik speel wel eens, als het niet te riskant is, een bal door de benen van een tegenstander, of achter het standbeen langs. Dat geeft meestal wel een lekker gevoel. Zoals de Rotterdamse clubs, met zo veel bluf, dat hoeft ook weer niet. Maar Belgen zijn meestal veel te schuchter. Ik zou zeggen: wat daar tussenin zit, dat ligt me wel. Zoals Human bijvoorbeeld." Zoals de trainer het aanpakt, blijkt het ook te werken. Johan Mücher wil er geen kwaad woord, over horen. Hij heeft een groot respect voor Nijskens, die erin slaagt trainingen uiterst aangenaam te maken. Mücher traint en speelt met een bezie ling die hij cle laatste twee jaar had gemist. Dat komt vast en ze ker ook door de nieuwe weg die hij is ingeslagen. „Ik vind het goed zo, want het ziet er voorlopig niet naar uit dat er zich weer een profclub zal melden. Twee jaar geleden heb ik een vaste baan aangenomen op een bank in Antwerpen. Ik woon ook twee jaar samen met mijn vriendin en heb het goed naar mijn zin in Hoek. Het ni veau ligt hoger dan ik dacht toen ik hier naartoe kwam. We zijn geen profs, maar we spelen bij een ambitieuze clubEr moet al een heel mooi aanbod komen, wil ik hier na dit jaar weggaan." Ooit was Johan Mücher, die bij Hoek centraal achterin of op de rechtervleugel speelt, voorbe stemd om in de voetsporen van zijn bekende vader te treden. Hij groeide op in de Antwerpse binnenstadspeelde eerst bij een kleinere club en kreeg op zijn dertiende een contractje bij FC Antwerp. Topschutter Daar speelde hij onder Georg Kessler, Regi van Acker en de Hongaarse trainer Fazekas tot zijn 22e jaar een kleine honderd wedstrijden met het eerste elf tal. Het was altijd net wel of net niet. „Ik heb nooit het gevoel ge kregen dat ik een vaste plaats had. Daarom heb ik een andere club gezocht. Ik vertrok naar Hamme, dat ook een ambitieuze club was. Dat hebben ze in dat ene jaar dat ik er speelde niet waar kunnen maken." „Mijn vader heeft nooit een rol gespeeld in die ontwikkeling", vertelt hij zonder een spoor van emotie. René Mücher, die prof is geweest bij Beerschot en AA Gent, was in zijn jaren een van de topschutters in het Belgische voetbal. Johan: „Hij is wegge gaan bij mijn moeder toen ik drie maanden was. We hebben nog wel wat contact gehad in die begintijd. Hij kwam mij en mijn zus een paar keer per week op halen maar dat werd na verloop van tijd steeds minder. Op een zeker moment heb ik gezegd: die ene keer hoeft het voor mij ook niet meer." Sms-je ,Ik heb hem wel eens zien spelen toen hij prof was. Hij heeft zelfs nog een aanbod gekregen van Metz, maar is niet gegaan, om dat zijn vriendin niet meewilde. Naar mij is hij nooit komen kij ken. Het enige wat we nog doen is een sms-je met nieuwjaar. Ik heb er geen gevoelens meer bij, want mijn stiefvader heeft zijn plaats ingenomen. Hij komt met mijn moeder elke wedstrijd kij ken en is een echte supporter." Mücher gaat zijn eigen weg in het voetbal. Hij woont op een goed halfuur rijden van het veld in Hoek, vindt het reizen wel aangenaam en stapt na het werk meestal gelijk in de auto om te gaan trainen, „Toen ik bij Ham- me nog full-prof was, trainden we met een paar jongens twee dagen per week overdag. Voor de rest hing je maar wat rond in cafés en zo. Dat leven ging op den duur vervelen. Zoals het nu gaat, kan ik het iedereen aanra den die geen full-prof is. Ik heb nu tenminste naast het voetbal nog wat anders." „Musa Kanu woont vlak bij mij in de buurt. Die kan zelf niet rij den, dus ik haal hem altijd op. Ik heb tegen hem gezegd dat hij zijn rijbewijs moet halen, want hij zal toch ook niet eeuwig bij Hoek spelen. Maar Musa heeft zijn gezinnetje, zijn twee kind jes en vindt het wel goed zo. Het enige wat hij kan aan een auto is een wiel wisselen. Ik heb onder weg eens een lekke band gekre gen en hij was de eerste die uit de auto sprong." Het speelse op het veld deelt hij met de Afrikaanse dribbelaar, al is Mücher veel stabieler in zijn spel. Hij is flegmatiek, kiest altijd de voetballende oplossing bij het uitverdedigen en mag graag mee opkomen. Het maakt ver centraal dan op rechts ach- spelen. Waar de trainer me no- hem eigenlijk niet veel uit waar terin. Maar veel maakt het niet dig heeft, daar speel ik. Waar ik de trainer hem neerzet in het elf- uit. Het voordeel op rechts is ook heb gevoetbald, ik ben al- tal. „Ik speel eerlijk gezegd lie- weer dat ik aanvallender kan tijd een ploegspeler geweest." WSÊÊÊÊSËÈÈÊÊÈÉË. ill^M Johan Mücher: „Als je sterker bent, mag je dat laten zien." foto Charles Strijd doorJan Dagevos VLISSINGEN - Hij is zelden kwaad, maar afgelopen zondag ontplofte hij bijkans. Terneu- zen-trainer Dimitri Mbiiyu er gerde zich mateloos aan het zwakke optreden van zijn disci pelen in het duel met Deurne (1-3). „Slecht spelen kan altijd, maar dan kun je nog wel gewoon je opdrachten uitvoeren", zegt hij bijna een week na het deba cle. „Vandaar dat we van de week de koppen eens even bij el kaar hebben gestoken." De Belgische oefenmeester wees de spelers afgelopen dinsdag op hun verantwoordelijkheden. Daarbij moesten vooral de rou tiniers het ontgelden. „Zij moe ten het voortouw nemen", vindt Mbuyu. „We hebben genoeg jongens in de ploeg die betaald voetbal hebben gespeeld en dus redelijk ervaren zijn. De routi niers hebben te weinig initiatief getoond. Het leek wel een bende vissen. Er werd niet gepraat, terwijl het toch zo simpel is om tegen je ploeggenoot te zeggen dat hij iets meer naar links of rechts moet lopen." „Walter van Duyse, mijn assis tent, legt 400 kilometer af om de tegenstander aan het werk te zien. Als hij bepaalde dingen aangeeft, moeten die worden uitgevoerd. Als je dat vertikt, heb je een probleem. Vandaar dat we dinsdag stevig moesten praten. Ik hoop nu dat iedereen er van doordrongen is." Consequenties heeft het voor alsnog niet voor spelers. Mbuyu: „Daar is weinig ruimte voor. Daarvoor zit ik nog te beperkt in de spelers. Bovendien moeten we dit als groep oplossen. We moeten elkaar corrigeren. Ik re ken erop dat de groep zich zon dag revancheert Terneuzen wacht morgen de uit wedstrijd tegen TOP, dat samen met Schijndel de ranglijst aan voert in de hoofdklasse B. „Het is een goed voetballende ploeg" weet Mbuyu. „Als we TOP laten voetballen, zijn we kansloos. Het is zaak om flinke portie strijd te tonen." Hoek-Ter Leede is vanmiddag de onvervalste topper in de hoofdklasse A van het zaterdag- voetbal, De Zeeuws-Vlamingen voeren de ranglijst aan met twaalf punten uit vier duels, Ter Leede is de nummer twee, met tien punten uit vier ontmoetin gen. „Het wordt een serieuze test", meent trainer Angelo Nijskens. „Volgens mij is Ter Leede een van de betere ploegen in deze klasse. Het is een vrij compleet elftal. Ik denk dat het een spannende wedstrijd wordt." Het resultaat gaat boven alles, vindt Nijskens. „We zitten niet meer in de opleidingsfase. We willen altijd winnen. Soms gaat dat gepaard met mooi voetbal, maar als het moet kan het ook met realistisch voetbal gebeu ren." Nijskens kan vandaag weer beschikken over Gunther de Meyer en Björn Langeveld. Patrick de Guchteneire ont breekt vanwege een blessure. Kloetinge Kloetinge heeft vertrouwen ge put uit de 2-1-zege op FC Lisse. „Het was winst in meerdere op zichten", vindt oefenmeester Diederik Hiensch. „Qua spel was het goed, maar het was ook prettig om te zien dat de jonge spelers (Jeffrey Frijters, Pieter de Graaff, Merlijn Swennen en Jan Baaijens) er stonden. Dat geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Het is nu zaak om er een vervolg aan te geven. Als we ook tegen Volendam drie punten weten te pakken, komen we in de middenmoot terecht en kun nen we weer wat rustiger adem halen." Volendam heeft net als Kloetinge vier punten uit vier duels verzameld De Bevelandse formatie moet het vandaag in de uitwedstrijd tegen Volendam doen zonder Johan de Goederen (knieblessu re), Emiel Dorst (hamstring blessure) en Pieter de Munnik (rugblessure). De Goederen kampt na de training van afge lopen dinsdag met een kleine te rugslag en moet even pas op de plaatsmaken. „Er zit wat vocht in de knie", aldus Hiensch. Wereldtitelstrijd halve marathon niet in Nederland DEN HAAG - Het WK halve marathon 2005 wordt niet in Nederland gehouden. Den Haag, waar het evenement had moeten plaatsvinden, krijgt de financiering niet rond. De gemeente wil slechts garant staan voor een kwart van de be groting die 800.000 euro be loopt. Sponsoren waren op korte termijn niet te vinden. De atletiekunie heeft de internatio nale atletiekfederatie IAAF la ten weten de kandidatuur van Den Haag in te trekken. Knau-directeur Hekkert spreekt van een tegenvaller. De atletiekunie had Nederland bij de IAAF als organisator aange meld. Vervolgens bleek een aan tal steden interesse te hebben voor de organisatie, waaronder Den Plaag. Op basis van intern overleg en op advies van externe adviseurs besloot de Knau in mei Den Haag als plaats voor het WK halve marathon 2005 naar vo ren te schuiven. „Dat gebeurde op basis van de informatie die we toen hadden", aldus Hek kert. Den Haag moest vervolgens het aanbod concretiseren in een zo genoemd bidbook. Dat moest 1 september op het hoofdkantoor van de IAAF liggen. Tot twee maal toen werd uitstel ge vraagd. Uiteindelijk bleek op 11 september dat Den Haag de fi nanciering" niet rondkreeg. Gat Hekkert: „Wij hebben het bid book niet doorgestuurd. Er zat een flink gat in de begroting waarvoor de gemeente niet garant wilde staan. Op korte termijn waren er ook geen spon soren te vinden. Als wij het bid book hadden doorgestuurd zou den wij als Knau garant staan en daar hebben wij het geld niet voor." Switchen naar een andere stad in Nederland kan niet meer, al dus Hekkert. Hij reageert daar mee op de woede van Nijmegen over het teruggeven van de Ne derlandse kandidatuur. Hek kert: „Nijmegen had al eerder interesse getoond, maar toen kozen wij voor Den Haag. De IAAF heeft inmiddels alle bid- books binnen. Over anderhalve maand valt de beslissing. In Nijmegen is men nu druk bezig met de organisa tie van de Zevenheuvelenloop. Die is medio november. Daar kunnen ze nu dus geen bidbook voor het WK halve marathon maken." GPD Bridge Eerste zitting Damesparencompetitie. District Zeeland. Hoofdklasse: 1. Kra mer-Van Maaren 65,83 procent, 2. vd Hil- vd Hil 64,58,3. Kloosterman-Minet 56,25, 4. Geervliet-Groen 55,42, 5. Olyslager- Schoolmeester 53,33. Eerste klasse: 1. Dees-Westveer 57,92,2. Bordes-Boter en Kwa-Vermeulen 56,25, 4. Den Engelsman-Schliekelmann 55,83, 5. Van Duin-De Klein 53,75, 6. Prins-De Regt 52,92. Tweede klasse: 1. Lindenbergh-Treffers 57,50,2. De Both-Leeflang en Dispa-Port- man 57,08,4. Dondorff-De Ruyter 51,25. Cricket Colombo. ICC Champions Trophy. Halve finales: Sri Lanka - Australië 2-0. Sri Lanka 163/3, Australië 162. Finale (zon dag): Sri Lanka - India. Sutton Coldfield, Engeland. Ryder Cup: Europa - Verenigde Staten, stand na eer ste dag: 4,5-3,5. Fourball 3-1; Clarke/Björn verslaan Woods/Azinger 1 hole, Garcia/West- wood verslaan Duval/Love 4&3, Mont- gomerie/Langer verslaan Hoch/Furyk 4 &3, Harrington/Fasth verliezen van Mic- kelson/Toms 1 hole. Foursomes: 1,5-2,5; Clarke/Björn verlie zen van Sutton/Verplank 2&1, Garcia/ Westwood verslaan Woods/Calcavec- chia 2&1, Montgomerïe/Langer gelijk te gen Mickelson/Toms, Harrington/ McGinley verliezen van Cink/Furyk 3&2. Sportprijsvragen Lucky Day 27 september: 12-13-14-16- 17-21 -26-28-34-39-40-44-45-48-55-56- 67-69-70-76. Tennis Palermo. Mannen, 380.000 euro. Kwart finale: Ulihrach (Tsj) - Sargsian (Arm) 7-5 1-6 6-4, Gonzales (Chl) - Martin (Spa/7) 6- 2 7-5, Acasuso (Spa/3) - Horna (Per) 7-5 6-0. Samarkand (Oez). Challenger, 25.000 euro. Kwartfinales: Van Lottum (Ned/1) - Koetsenko (Oez) 6-2 6-1. Van Lottum in halve finales tegen Tipsarevic (Joe). Dubbel, halve finales: Wassen/Browne (Ned/Arg) - Hantschk/Mazarakis (Dui/G- rie) 7-6 7-5. Hongkong. Mannen, 410.000 euro. Tweede ronde: Ferrero (Spa/2) - Morri son (VSt) 7-6 6-1, Chela (Arg/5) - Masu (Chl) 1-6 6-2 6-2, Dupuis (Fra) - Hyung- Taik Lee (ZKo) 6-3 6-3, Lopez (Spa) - Safin (Rus/1) 7-6 7-5, Moya (Spa/3) - Arthurs (Aus) 6-4 6-4, Golmard (Fra) - Corretja (Spa/4) 6-3 2-6 7-6, Bjorkman (Zwe) - La- pentti (Ecu/7) 6-2 6-2, Dent (VSt) - Clavet (Spa) 6-4 7-6. Kwartfinales: Ferrero - Dupuis 6-4 6-4, Bjorkman (Zwe) - Lopez (Spa) 6-3 6-3, Golmard (Fra) - Chela (Arg/5) 6-4 6-4, Moya (Spa/3) - Clavet (Spa) 6-4 3-6 6-1. Leipzig. Vrouwen, 590.000 euro. Kwart finale: Henin (Bel/3) - Hantuchova (Slw/5) 6-47-5, Serena Williams (VSt/1- Husaro- va (Slw) 6-3 6-3, Miskina (Rus/6) - Shaughnessy (VSt) 6-4 7-5, Clijsters (Bel/4) -Rittner(Dui) 6-1 6-0. Dubbel, kwartfinale: Daniilidou/Vis (Gri/ Ned) - Glass/Hrdlickova (Dui/Tsj) 6-3 4-6 6-2. Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Kwartfina les: Sanchez-Vicario (Spa/2) - Obata (Jap) 6-3 4-6 6-0, Taylor (VSt) - Marrero (Spa) 6-3 7-5, Martinez (Spa/8) - Neffa-de los Rios (Par) 6-1 6-3, Koeznetsova (Rus) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-3 opgave. Touwtrekken Pretoria. WK. Vrouwen, 520 kg: 1Neder land, 2. Zweden, 3. Verenigde Staten. Mannen, 560 kg: 1. Zwitserland, 2. Zuid- Afrika, 3. Ierland. Volleybal Hulst. Bedrïjfsvolleybal. Mannen. Eerste klasse: Stuntmarkt-Kole Luctor 3-0, BVH Rhodos-CVC Doolaege 3-0, Brandax- Start Smash 2000 1-2, BVH Avesta-Mat- thijs IS 3-0. Stand: 1.Stuntmarkt1 4-12; 2. BVH Rhodos 4-10; 3. Start Smash 20004- 7; 4. Kole Luctor 6-6; 5. BVH Avesta 4-6; 6. CVC Doolaege 4-5; 7. Brandax 4-18. Mat- thijs 4-0. Tweede klasse: Stuntmarkt 2- Kole Luctor 2 3-0, ABN/Amro-De Trouba dour 0-3. Stand: 1. De Troubadour 3-9; 2 Stuntmarkt 2 3-7; 3. ABN/Amro 3-4; 4. Ambulo 3-3; 5. Kole Luctor 2 3-0. Vrouwen. Eerste klasse: Zaman Sport- Ferket en De Maat 1-2, Cerestar Benelux- Verhulst 3-0, Voorwaarts-Van Water schoot 1-2, WC Rhodos-Vroome 1-2. Stand: 1. Van Waterschoot 4-9; 2. Vroome 4-9; 3. Zaman Sport 4-8; 4. Ce restar Benelux 4-8; 5. FerketendeMaat4- 5; 6, Verhulst 4-4; 7. Voorwaarts 4-4; 8. WC Rhodos 4-2. Tweede klasse: Jong Morres-Van Wesemael 2-1, PC Place- Haulez 2-1, CVC/Boehlé-SC Morres 2 0-3, Total de Beule-SC Morres 1 1-2. Stand: 1 SC Morres 14-11; 2.Total de Beule4-8;3. SC Morres 2 4-7; 4. Jong Morres 4-6; 5. Haulez4-6; 6. PC Place 4-6; 7. CVC/Boehlé 4-2; 8. Van Wesemael 4-2 Derde klasse: Tènce-'t Hoeksken 3-0, De Bruijn-Wentz- ler Pauwels 0-3, SC Morres 3-De Sterre 1- 2. Stand: 1Tence 4-10; 2. SC Morres 3 4- 9; 3. Wentzler Pauwels 4-8; 4. 't Hoeksken 4-7; 5. De Sterre 4-2; 6. De Bruijn 4-0. Wielrennen Avila. Ronde van Spanje. Negentiende etappe, Bejar- Avila: 1. Garcia Acosta (Spa) 177 km in4.24.27,2. AitorGonzalez (Spa) 2.02, 3. Perdiguero (Spa) 2.06, 4. Sevilla (Spa), 5. Heras (Spa), 6. Beloki (Spa), 7. Mayo (Spa), 8. Möller (Den), 9. Francesco Casagrande (Ita), 10. Casero (Spa), 62, Moerenhout 5.46. Algemeen klassement: 1. Heras 71.24.42,2, AitorGonzalez 1.08,3. Sevilla 1.45,4. Beloki 2.09, 5. Mayo 4.15, 6. Gar cia Casas (Spa) 4.43, 7. Francesco Casa grande 4.48, 8. Simoni (Ita) 6.12,9. Case ro 6.18, 10. Beltran (Spa) 7.08, 74. Moe renhout 2.14.37. Kopenhagen. WK baan. Mannen. Olym pische sprint: 1. Groot-Brittannië (McLean, Staff, Hoy) 44,370, 2. Australië (Eadie, Dajka, Bayley) 44,508, 3. Duits land (Fiedler, Lausberg, Bergemann) 44,838,4. Frankrijk (Bourgain, Rousseau, Tournant) 45,167, 7. Nederland (Bos, Bos, Mulder) 45,6766. Vrouwen. Individuele achtervolging: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Ned) 3.34,330, 2. Slioessareva (Rus) 3.36,188, 3. Bates (Aus) 3.36,289, 4. Davies (GBr) 3.42,335. Sprint, kwalificaties: Freitag (Dui) 12,574 wint van Hijgenaar (Ned). Herkansing: Szabolcsi (Hon) w.v. Hijgenaar en Reed (VSt). Circuit Franco-Beige. Tweede etappe, Komen-Moeskroen: 1. McEwen (Aus) 172 km in 3.39.00, 2. Hondo (Dui), 3. Ra- dochla (Dui), 4. De Jongh (Ned), 5. Cas per (Fra), 6. Van Heeswijk (Ned), 8. Traksel, 18. Kemna. Algemeen klassement: 1. Von Kleinsor gen (Dui) 8.45.07, 2. Boonen (Bel), 3. McEwen 0.11, 4. Radochla 0.15, 5. Van Haec-ke (Bel) 0.18, 6. Olivier (Fra), 10. Traksel 0.21, 13. Kemna, 14. De Jongh, 21. Van Heeswijk, 27. Hoffman, 30. Koerts. Romorantin. Parijs-Corrèze. Eerste etap pe, Ormes - Romorantin-Lanthenay: 1. Cooke (Aus) 196 km in 4.07.44, 2. Eisel (Oos), 3. Hunt (GBr), 4. Haselbacher(Oos 5. Tombak (Est), 6. Putsep (Est). Zeilen Martha's Vineyard (VSt). WK tornado. Stand na zes races (met aftrek): 1. Bun- dock/Forbes (Aus) 11 punten, 2, Voiron/ Backes (Fra) 14,3. Booth/Dercksen (Ned) 14, 4. Hagara/Steinacher (Oos) 25, 5. Stranberg/Mattson (Zwe) 36, 6. Revil/ Guillemette (Fra) 39, 8. Karsenbarg/ Heemskerk (Ned) 44 11 Eveline de Vries en Sonja Geelhoedt van Voorwaarts beginnen aan nieuw seizoen door Aector Dooms AXEL - Eveline de Vries (46) werd tien jaar geleden benaderd door Sonja Geel hoedt (42) om te basketballen bij Voor waarts. De Amsterdamse was net in Axel komen wonen en besloot zich aan te slui ten bij de club. En terwijl de inbreng van de vrouwen in het Zeeuwse basketbal elk jaar minder wordt, willen de Axelse rou tiniers van geen ophouden weten. Het duo De Vries-Geelhoedt staat enthousi ast op de drempel van alweer een nieuw seizoen. Ze vervullen een voortrekkersrol bij de Axelse basketbalclub, die bijna jaarlijks geconfronteerd wordt met een krappe se lectie Het is ze aardig gelukt om het tea m op sterkte te houden, want de laatste ja ren maken ook de dochters Petra Geel hoedt (18) en Marianne Hommersom (20) deel uit van de selectie. De basketbalfa milies zorgen voor de helft van de in breng van de ploeg van trainster Maur een Vaal en dat mag opvallend worden genoemd. „Och, mijn dochter was misschien toch wel gaan basketballen", zegt Eveline de Vries laconiek. Zelf had ze voor haar 36e jaar nooit aan teamsport gedaan. „Het was in het begin even wennen. Ik herin ner me nog goed mijn debuut tegen BV Souburg. Wat viel dat tegen", vertelt de 46-jarige aanvoerster. Sonja Geelhoedt deed in haar jonge jaren aan atletiek. Na haar verhuizing naar Axel ging ze op zoek naar een andere sport. Het werd basketbal. Ze speelt in middels al 21 j aar bij Voorwaarts en heeft de meeste wedstrijden in de Zeeuwse competitie op haar naam staan. Behalve als speelster maakt ze zich ook verdien stelijk als scheidsrechter. „Ik fluit het liefst moeilijke wedstrijden, meestal in de overgangsklasse. Ik hou niet van die softe partijtjes tussen vrouwenploegen. Zelf speel ik ook altijd om te winnen, maar dat wil niet zeggen dat ik niet tegen mijn verlies kan", zegt de 42-jarige bas ketbalfanaat. Ingekrompen De competitie zal minder aantrekkelijk zijn dan voorgaande jaren. Door het te rugtrekken van een aantal teams is de klasse ingekrompen tot slechts vier deel nemers: Dynamo uit Middelburg, Max'a- thon uit Vlissingen, Scheldesport uit Terneuzen en Voorwaarts. Een veront rustende situatie. „Als er volgend jaar geen ploegen bijkomen dan voelen we er veel voor om naar de Brabantse afdeling over te stappen. Dit jaar zijn we de Wal- cherse clubs tegemoet gekomen, want zij willen niet naar Brabant", stelt De Vries. Ze hoopt stiekem dat er tijdens het sei zoen andere Zeeuwse teams zullen bijko men. De deelnemers zullen elkaar vier keer treffen. Een lacherige De Vries: „Ik durf nu te zeggen dat we voor de titel gaan." Sonja Geelhoedt, die ook aardig kan De twee routiniers van het Axelse Voorwaarts: Eveline de Vries (links) en Sonja Geelhoedt. foto Charles Strijd skeeleren, looft de mentaliteit. „Bij ons wordt voor het basketbal alles opzij ge zet. We hebben een clubje dat voor elkaar opkomt." De Vries zou alleen aan stop pen denken als er echt veel speelsters bij komen. „Dan ben ik bereid om mijn plaats af te staan. Maar dat zie ik voorlo pig niet gebeuren. En zolang ik geen bles sures heb, ga ik gewoon door", zegt ze. De ploeg speelde in de voorbereiding een toernooi in Goes. Bij Voorwaarts vertrok Jolanda Joziasse naar het Belgische Sint-Niklaas. Anneke de Clerck maakt na een afwezigheid van vier jaar haar co meback. Selectie: Anouk Busch, Anneke de Clerck, Sonja Geelhoedt, Petra Geelhoedt, Cindy Goossen, Marianne Hommersom, Mariek Nanninga, Eveline de Vries. Coach: Maureen Vaal. Scheldesport Bij de ploeg van trainer Peter Heijnen kunnen de nodige kanttekeningen wor den geplaatst. De voorbereiding viel in het water, Zo lieten de Terneuzense vrou wen zich van hun slechte kant zien door op een toernooi in Goes te ontbreken. De basis van het team bestaat uit jonge speelsters, die vorig jaar met de kadetten kampioen werden. Heijnen betreurt dat zijn team de overstap niet mocht maken naar West-Brabant, omdat de Zeeuwse competitieleider dit tegenhield. De Ter- neuzenaar ziet dit seizoen als een over gangsjaar. „Een dubbele competitie zie ik niet zitten. Dat vind ik niks", aldus Heijnen. Marjolein Kruysse en de zusjes Marjolein en Nadia Bruurs moeten zor gen voor de aanvallende impulsen. De oudgedienden Marjan Giele, Marianne de Groot en Loes Beumer houden zich beschikbaar. Scheldesport begint met een thuiswedstrijd tegen Marathon. Selectie: Nadia en Marjolein Bruurs, Marjo lein Kruysse, Chantal Schra, IAsanne Schie man, Karien Langendoen, Judith de Putter, Angela Hagedoorn, Manon Wakker, Anne de Vlieger, Marjan Giele, Marianne de Groot, Loes Beumer. Coach: Peter Heijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 75