Miicher speelt met gezonde bluf PZC Middelburgse schakers vechten terug Terneuzen steekt de koppen bij elkaar na duel met Deurne 19 Belgische ex-prof met Hoek in topper tegen Ter Leede Indeling competitie Schaakjeugd naar toernooi Wijk aan Zee Schaakselecties uitslagen zaterdag 28 september 2002 door Frits Bakker HOEK - Johan Mücher heeft iets wat zijn trainer niet heeft. De Belgische verdediger van Hoek heeft de flair die past bij een ongeslagen koploper. „We moeten voetballen zoals we op de ranglijst staan", zegt hij met een voor zijn doen ongewone bravoure. Voor de 25-jarige Antwerpenaar, die tot twee jaar geleden nog full-prof was, telt vandaag, in de topper tegen Ter Leede, maar één wet: de wet van de sterkste. Dat druist nogal in tegen de houding die zijn trainer aan neemt in deze prille fase van de competitie. Want hoe sterk Hoek ook is gestart: Angelo Nijskens kruipt, in zijn derde jaar als trainer, soms in de rol van underdog. De vroegere spits waakte ervoor om Hoek voor de start tot de ab solute favorieten voor het kam pioenschap te rekenen en waar schuwt na vier overwinningen nog elke week voor overschat ting. „We zullen na vijf wed strijden wel zien waar we staan, dan kunnen we pas de kansen inschatten." Johan Mücher valt zijn trainer niet af, maar heeft in zijn twee de jaar bij Hoek iets van Hol landse flair gekregen. „Het gaat er vooral om dat we winnen, maar ook dat we laten zien wie we zijn", zegt hij aan cle voor avond van de belangrijke thuis wedstrijd tegen Ter Leede. Dat mag, volgens de stijlvolle verde diger, best met gezonde bluf ge paard gaan. Mücher: „Als je sterker bent, mag je dat laten zien. We staan aan kop, de num mer twee komt naar ons toe en we moeten niet te bescheiden zijn." Standbeen „Ik speel wel eens, als het niet te riskant is, een bal door de benen van een tegenstander, of achter het standbeen langs. Dat geeft meestal wel een lekker gevoel. Zoals de Rotterdamse clubs, met. zo veel bluf, dat hoeft ook weer niet. Maar Belgen zijn meestal veel te schuchter. Ik zou zeggen: wat daar tussenin zit, dat ligt me wel. Zoals Human bijvoorbeeld." Zoals de trainer het aanpakt, blijkt het ook te werken. Johan Mücher wil er geen kwaad woord over horen. Hij heeft een groot respect voor Nijskens, die erin slaagt trainingen uiterst aangenaam te maken. Mücher traint en speelt met een bezie ling die hij de laatste twee jaar had gemist. Dat komt vast en ze ker ook door de nieuwe weg die hij is ingeslagen. „Ik vind het goed zo, want het ziet er voorlopig niet naar uit dat er zich weer een profclub zal melden. Twee jaar geleden heb ik een vaste baan aangenomen op een bank in Antwerpen. Ik woon ook twee jaar samen met mijn vriendin en heb het goed naar mijn zin in Hoek. Het ni veau ligt hoger dan ik dacht toen ik hier naartoe kwam. We zijn geen profs, maar we spelen bij een ambitieuze club. Er moet al een heel mooi aanbod komen, wil ik hier na dit jaar weggaan. Ooit was Johan Mücher, die bij Hoek centraal achterin of op de rechtervleugel speelt, voorbe stemd om in de voetsporen van zijn bekende vader te treden. Hij groeide op in de Antwerpse binnenstad, speelde eerst bij een kleinere club en kreeg op zijn dertiende een contractje bij FC Antwerp. Topschutter Daar speelde hij onder Georg Kessier, Regi van Acker en de Hongaarse trainer Fazekas tot zijn 22e jaar een kleine honderd wedstrijden met het eerste elf tal. Het was altijd net wel of net niet. „Ik heb nooit het gevoel ge kregen dat ik een vaste plaats had. Daarom heb ik een andere club gezocht. Ik vex-trok naar Hamme, dat ook een ambitieuze club was. Dat hebben ze in dat ene jaar dat ik er speelde niet waar kunnen maken. „Mijn vader heeft nooit een rol gespeeld in die ontwikkeling", vertelt hij zonder een spoor van emotie. René Mücher, die prof is geweest bij Beerschot en AA Gent, was in zijn jaren een van de topschutters in het Belgische voetbal. Johan: „Hij is wegge gaan bij mijn moeder toen ik drie maanden was. We hebben nog wel wat contact gehad in die begintijd. Hij kwam mij en mijn zus een paar keer per week op halen, maar dat werd na veiioop van tijd steeds minder. Op een zeker moment heb ik gezegd: die ene keer hoeft het voor mij ook nietmeei-." Sms-je ,Ik heb hem wel eens zien spelen toen hij prof was. Hij heeft zelfs nog een aanbod gekregen van Metz, maar is niet gegaan, om dat zijn vriendin niet meewilde. Naar mij is hij nooit komen kij ken. Het enige wat we nog doen is een sms-je met nieuwjaar. Ik heb er geen gevoelens meer bij want mijn stiefvader heeft zijn plaats ingenomen. Hij komt met mijn moeder elke wedstrijd kij ken en is een echte supporter." Mücher gaat zijn eigen weg in het voetbal. Hij woont op een goed halfuur rijden van het veld in Hoek, vindt het reizen wel aangenaam en stapt na het werk meestal gelijk in de auto om te gaan trainen. „Toen ik bij Ham- me nog full-prof was, trainden we met een paar jongens twee dagen per week overdag. Voor de rest hing je maar wat rond in cafés en zo. Dat leven ging op den duur vervelen. Zoals het nu gaat, kan ik het iedereen aam-a den die geen full-prof is. Ik heb nu tenminste naast het voetbal nog wat anders." „Musa Kanu woont vlak bij mij in de buurt. Die kan zelf niet lij den, dus ik haal hem altijd op. Ik heb tegen hem gezegd dat hij zijn rijbewijs moet halen, want hij zal toch ook niet eeuwig bij Hoek spelen. Maar Musa heeft zijn gezinnetje, zijn twee kind jes en vindt het wel goed zo. Het enige wat hij kan aan een auto is een wiel wisselen. Ik heb onder weg eens een lekke band gekre gen en hij was de eerste die uit de auto sprong." Het speelse op het veld deelt hij met de Afrikaanse dribbelaar, al is Mücher veel stabieler in zijn spel. Hij is flegmatiek, kiest altijd de voetballende oplossing bij het uitverdedigen en mag graag mee opkomen. Het maakt hem eigenlijk niet veel uit waar de trainer hem neerzet in het elf tal. „Ik speel eerlijk gezegd lie ver centraal dan op rechts ach terin. Maar veel maakt het niet uit. Het voordeel op rechts is weer dat ik aanvallender kan spelen. Waar de trainer me no dig heeft, daar speel ik. Waar ik ook heb gevoetbald, ik ben al tijd een ploegspeler geweest." JohanMücher: „Als je sterker bent, magjedatlaten zien." foto Charles Strijd door Jan Dagevos VLISSINGEN - Hij is zelden kwaad, maar afgelopen zondag ontplofte hij bijkans. Terneu- zen-trainer Dimitri Mbuyu er gerde zich mateloos aan het zwakke optreden van zijn disci pelen in het duel met Deurne (1-3). „Slecht spelen kan altijd, maar dan kun je nog wel gewoon je opdrachten uitvoeren", zegt hij bijna een week na het deba cle. „Vandaar dat we van de week de koppen eens even bij el kaar hebben gestoken." DeBelgischeoefenmeesterwees de spelers afgelopen dinsdag op hun verantwoordelijkheden. Daarbij moesten vooral de rou- tiniers het ontgelden. „Zij moe ten het voortouw nemen", vindt Mbuyu. „We hebben genoeg jongens in de ploeg die betaald voetbal hebben gespeeld en dus redelijk ervaren zijn. De routi niers hebben te weinig initiatief getoond. Het leek wel een bende vissen. Er werd niet gepraat, terwijl het toch zo simpel is om tegen je ploeggenoot te zeggen dat hij iets meer naar links of rechts moet lopen." „Walter van Duyse, mijn assis tent, legt 400 kilometer af om de tegenstander aan het werk te zien. Als hij bepaalde dingen aangeeft, moeten die worden uitgevoerd. Als je dat vertikt, heb je een probleem. Vandaar dat we dinsdag stevig moesten praten. Ik hoop nu dat iedereen er van doordrongen is." Consequenties heeft het voor alsnog niet voor spelers. Mbuyu: „Daar is weinig ruimte voor. Daarvoor zit ik nog te beperkt in de spelers. Bovendien moeten we dit als groep oplossen. We moeten elkaar corrigeren. Ik re ken erop dat de groep zich zon dag revancheert." Terneuzen wacht morgen de uit wedstrijd tegen TOP, dat samen met Schijndel de ranglijst aan voert in de hoofdklasse B. „Het is een goed voetballende ploeg", weet Mbuyu. „Als we TOP laten voetballen, zijn we kansloos. Het is zaak om flinke portie strijd te tonen." Hoek-Ter Leede is vanmiddag de onvervalste topper in de hoofdklasse A van het zaterdag- voetbal. De Zeeuws-Vlamingen voei'en de ranglijst aan met twaalf punten uit vier duels, Ter Leede is de nummer twee, met tien punten uit vier ontmoetin gen. „Het wordt een serieuze test", meent trainer Angelo Nijskens. „Volgens mij is Ter Leede een van de betere ploegen in deze klasse. Het is een vrij compleet elftal. Ik denk dat het een spannende wedstrijd wordt." Het resultaat gaat boven alles, vindt Nijskens. „We zitten niet meer in de opleidingsfase. We willen altijd winnen. Soms gaat dat gepaard met mooi voetbal, maar als het moet kan het ook met realistisch voetbal gebeu ren." Nijskens kan vandaag weer beschikken over Gunther de Meyer en Björn Langeveld. Patrick de Guchteneire ont breekt vanwege een blessure. Kloetinge Kloetinge heeft vertrouwen ge put uit de 2-1-zege op FC Lisse. „Het was winst in meerdere op zichten", vindt oefenmeester Diederik Hiensch. „Qua spel was het goed, maar het was ook prettig om te zien dat de jonge spelers (Jeffrey Frijters, Pieter de Graaff, Merlijn Swennen en Jan Baaijens) er stonden. Dat geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Het is nu zaak om er een vervolg aan te geven. Als we ook tegen Volendam drie punten weten te pakken, komen we in de middenmoot terecht en kun nen we weer wat rustiger adem halen." Volendam heeft net als Kloetinge vier punten uit vier duels verzameld. De Bevelandse formatie moet het vandaag in de uitwedstrijd tegen Volendam doen zonder Johan de Goederen (knieblessu re), Emiel Dorst (hamstring blessure) en Pieter de Munnik (rugblessure). De Goederen kampt na de training van afge lopen dinsdag met een kleine te rugslag en moet even pas op de plaats maken. „Er zit wat vocht in de knie", aldus Hiensch. VLISSINGEN - De inde ling van de schaakcompe- titie ziet er als volgt uit: KNSB. Eerste klasse B: Vianen/D VP, ZZICT 2, BSG, HWP 1, RSR Ivoren Toren, Paul Keres, Wape ningen, Spijkenisse, HMC. Calder, Eindhoven. Tweede klasse C: Krimpen aan den IJssel, VAS, Rijs wijk, HWP 2, Haeghe Ooi evaar, De Pion, Charlois Europoort, Oegst- geest'90, VastNed Rotter dam 2, SOPSSWEPS'29. Derde klasse F: Slie- drecht, Bergen op Zoom, Overschie, SK Souburg, Terneuzen, Vlissingen, Middelburg, Dordrecht, WSC2, DSC Delft 2. ZSB. Hoofdklasse: De Zwarte Dame, Goes, Zie- rïkzee, HWP 3, Terneuzen 2, SK Souburg 2, Middel burg 2, HWP 4, SVWZV, Landau. WIJK AAN ZEE - Sergei Karja- kin en Koneru Humpy, de jong ste schaakgrootmeesters ooit, komen van 10 tot en met 26 ja nuari uit in de grootmeester- groep B van het 65e Corus- schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De Oekraïner Karjakin werd in augustus met 12 jaar en 7 maan den de jongste grootmeester bij de mannen. De Indiase Humpy was in mei 15 jaar en 1 maand toen ze Judit Polgar afloste als jongste grootmeester- bij de vrouwen. De twee jonkies zijn de voor naamste trekpleisters in de B- groep die is uitgebreid van twaalf naar veertien deelne mers. De A-groep valt met de gemiddelde rating van 2700 in de categorie-19. Dat kwam slechts één maal eerder voor in een toernooi met veertien deel nemers, in het 63e Corustoer- nooi in 2001. De wereldkampioenen Pono- mariov (Fide) en Kramnik (klassieke schaak) voeren de A- groep aan. Opmerkelijk is de deelname van Teimoer Radja- bov. De 15-jarige grootmeester uit Bakoe (Azerbeidzjan) ein digde in 2001 op de tweede plaats in de B-groep. Hij wordt beschouwd als het grootste schaaktalent van dit moment. Voor Nederland spelen Jan Tim man en Loek van Wel.y. foto Lex de Meester Eerste klasse B. HWP 1: Paul Motwani, Geert van der Stricht, Helmut Cardon, Gun- ter Deleyn, Koen Leenhouts, Jo han Goormachtigh, BartMichiels, Kees Nieuwelink, Hans Groffen, Bernard de Bruycker. Tweede klasse C. HWP 2: Steven Geirnaert, Mark de Waal, Marc Lacrosse, Daniël Van- heirzeele, Jo Krijgelmans, Ivo Timmermans, Harry Provoost, Marnix van der Zalm. Reservelijst HWP: Tim Upton, Eddy van Beers, Tom Piceu, Walter Tonoli, Achim van Theemsche, Cristophe Gregoir, Peter de Jonghe, Rudy van de Wynkele, Ferdinand Tack, Mark de Bruijne, Frans Snijders, Nick Dubbeldam, Luc Michiels, Koen Vanhove, Eric van de Wynkele. Derde klasse F. Middelburg: Vyatchetlav Ikonni- kov, René Tiggelman, Johan de Wolf, Cor Jansen, Willem-Jan Pannekoek, Sven Stange, Bert Henderikse, Henrik Porte. Souburg: Collin Boelhouwer, Ko Zomer, Jeroen Hekhuis, Marcel Boelhouwer, Corné Boogaard, Roeland Alders, Maltin Koolho ven, Robin Bosters. Terneuzen: Ralf Gommers, Chris Ghysels, Wilfried Vleeskens, Jordi Gernaert, Daniël Lansay, Jan Breukelman, Albert Jan Breukele- man, Matthieu Freeke, Gosse Kamming a Vlissingen: Ewout van Hecke, Wout Punt, Paid vanRooijen, Eric Clarisse, Ronald van de Wetering, Hans Weiten, Henrik Westerweéle, Eric van Driel. Bridge Voetbal De Russische grootmeester Vyatchetlav Ikonnikov (r) moet Middelburg terugbrengen naar de tweede klasse. Teamleider Tiggelman hoopt terug te keren naar tweede klasse van onze sportredactie TERNEUZEN - De schakers van Het Witte Paard hebben goede hoop terug te kunnen keren naar de meesterklasse, de hoogste klasse van Nederland. Morgen beginnen ze aan samen met de andere Zeeuwse schaakteams aan het nieuwe seizoen. Voorzitter en eerste teamleider Walter Cardon straalt optimisme uit. Binnen zijn teams is er wel wat veranderd, maar er is zeker geen sprake van kwaliteits verlies. „Met de komst van een speler als Eddy van Beers zijn we er kwalitatief zelfs op vooruitgegaan. Dit betekent overigens niet dat hij direct in ons eerste team zal debuteren. De vaste krachten die hun diensten en juiste instelling be wezen hebben, krijgen voorlopig de voorkeur. Van Beers speelde tot voor kort voor het tweede team van Ordina uit Breda, „Ons eerste teamheef t niet aan kwaliteit ingeboet", vindt Cardon. „Of je moet de vrijwillige teruggang van Mare de Waal en Marc Lacrosse naar het tweede team als zodanig willen zien. Door hun werk zijn zij genoodzaakt die stap terug te doen. Ik denk dat het eerste team voor een topplaats gaat in die eerste klasse." „Het tweede team, dat uitkomt in de tweede klasse C, is met de komst van Mare de Waal en Marc Lacrosse flink ver sterkt. Een plaats in de middenmoot lijkt haalbaar. Dat is op zich een flinke stap vooruit." Middelburg Het team van captain René Tiggelman was vorig jaar te zwak voor de tweede klasse. Vandaar dat het Middelburgse team het dit jaar mag proberen in de der de klasse. Veranderingen in het team zijn er nauwelijks, alleen het aantrekken van de Russische grootmeester Vyatchetlav Ikonnikov heeft de nodige opzien ge baard. Hij neemt in de zes duels waarin hij voor Middelburg uitkomt waar schijnlijk de plaats is in van Kees de Wolf. Tiggelman denkt dat de strijd om het kampioenschap gaat tussen Middelburg, Overschie en Bergen op Zoom. Tiggel man voegt daaraan toe„dat hij toch wel verwacht dat zijn team kampioen gaat worden. Ikonnikov kan niet alle negen zaterdagen in actie komen, omdat hij meedoet aan enkele toernooien die tij dens de competitie worden gehouden. Vlissingen Vlissingen werd vorig jaar kampioen van de Zeeuwse hoofdklasse, dus komt het team dit seizoen op landelijk niveau uit. 1-Iet doel van de Vlissingse vereniging is volgens captain Hans Weiten handha ving in de landelijke schaakcompetitie. Vlissingen treedt aan met dezelfde acht spelers als waarmee het vorig jaar kam pioen werd. Met Paul van Rooijen en Ewoud van Hecke heeft Vlissingen toch behoorlijk wat aan landelijke ervaring rondlopen. Souburg De hoofdmacht van Souburg begint ge havend aan de competitie. Oud-Zeeuws kampioene Helène Wuts laat di t jaar ver stek gaan en ook Pim Uijtdewilligen doet een stapje terug wegens andere verplich tingen. De laatste is echter nog wel inzet baar voor enkele invalbeurten. Qua ra- Eerste zitting Damesparencompetitie. District Zeeland. Hoofdklasse: 1. Kra mer-Van Maaren 65,83 procent, 2. vd Hil- vd Hil 64,58,3. Kloosterman-Minet 56,25, 4. Geervliet-Groen 55,42, 5. Olyslager- Schoolmeester 53,33. Eerste klasse: 1. Dees-Westveer 57,92,2. Bordes-Boter en Kwa-Vermeulen 56,25, 4. Den Engels- man-Schliekelmann 55,83, 5. Van Duin- De Klein 53,75, 6. Prins-De Regt 52,92. Tweede klasse: 1. Lindenbergh-Treffers 57,50,2. De Both-Leeflang en Dispa-Port- man 57,08,4. Dondorff-De Ruyter 51,25. Futsal Recreatief Zaalvoetbal Zierikzee. Eerste Klasse: Neffen d' Eule - Café de Banjaard 4-9, L.C. v.d. Cingel/Deurloo Sport-Van Oeveren reizen/WIK 6-5, Rest. Even Bui ten - Deurloo Sport 5-0, Eethuis Markt- zicht- moToren Boys 1-3. Stand: Cingel/Deurloo 4 4 0 0 12 28-11 moToren Boys 4 4 0 0 12 21- 9 VOeveren/WIK 3 2 0 1 6 19-10 Even Buiten 3 2 0 1 6 16- 9 de Banjaard 4 112 4 15-17 Eeth Marktzicht 4 0 13 1 12-13 Neffen d'Eule 3 0 0 3 0 12-23 Deurloo Sport 3 0 0 3 0 2-19 Tweede Klasse: Garage Slager AWRvO 5-4, Braber Groenvoorziening - Stella Boys 1 -1FC Kerkwerve - Café 't Visslop 2-2, Mainbalance - SV Dreischor 3-4. Stand: Braber Groenv 3 2 1 0 7 6-4 Garage Slager 3 2 0 1 6 10-14 Stella Boys 3 1 2 0 5 9 -4 FC Kerkwerve 3 1 2 0 5 9 -7 Café't Visslop 3 1 1 1 4 16- 9 SV Dreischor 3 1 0 2 3 7-11 AWRvO 3 1 0 2 3 13-19 Mainbalance 3 0 0 3 0 8-12 Derde Klasse: Profile Tyrec. Rinus Roon Zeelandia 3-5, Timmerbedrijf Verhoek - Nugrin 2-6, Onderhoudsbedrijf Kristo - Frituur Plan West 4-4, MDO - PC Boule vard?^. Stand: MDO 4 4 0 0 12 18- 9 Zeelandia 4 3 0 1 9 18- 9 Tyrec. Roon 4 3 0 1 9 21-17 Nugrin 4 2 117 18-12 Plan West 4 112 4 19-17 Kristo 4 112 4 13-12 PC Boulevard 4 0 13 1 8-27 Verhoek 4 0 0 4 0 11-26 Golf ting is Souburg de zwakste ploeg, maar toen het team promoveerde naar de lan delijke klasse, was het Souburgse team ook de 'minste'. Toen werd handhaving afgedwongen, hetgeen de Souburgse teamleider Roeland Alders alle vertrou wen geeft voor het komende seizoen. „Souburg heeft een brede selectie en met de nieuwelingen Martin Koolhoven en Robin Bosters verwacht ik het nodige." Terneuzen Terneuzen hoopt op eenzelfde prestatie als vorig seizoen in de derde klasse F van de KNSBMet ietsje minder kan het team van leider Gosse Kamminga eveneens le ven. „Vorig seizoen hebben we uitstekend ge draaid. In voorgaande seizoenen dat we actief waren op KNSB-niveau moesten we altijd knokken tegen degradatie. Dat was vorig seizoen niet het geval. Vooral in de begin- en zeker in de slotfase speel den we sterk. We zijn zelfs als vierde ge ëindigd en hebben er mede daardoor voor gezorgd dat de hoofdklasse van de ZSB dit jaar twee promotieplaatsen toe gewezen heeft gekregen." Sutton Coldfield, Engeland. Ryder Cup: Europa - Verenigde Staten, stand na eer ste dag: 4,5-3,5. Fourball 3-1; Clarke/B- jörn verslaan Woods/Azinger 1 hole, Garcia/Westwood verslaan Duval/Love 4 8t3, Montgomerie/Langer verslaan Hoch/Furyk 4&3, Harrington/Fasth ver liezen van Mickelson/Toms 1 hole. Foursomes: 1,5-2,5; Clarke/Björn verlie zen van Sutton/Verplank 2&1, Garcia- /Westwood verslaan Woods/Calcavec- chia 2&1, Montgomerie/Langer gelijk te gen Mickelson/Toms, Harrington/McGinley verliezen van Cink- /Furyk3&2. Sportprijsvragen Lucky Day 27 september: 12-13-14-16- 17-21 -26-28-34-39-40-44-45-48-55-56- 67-69-70-76. (onder voorbehoud) Tennis Samarkand (Oez). Challenger, 25.000 euro. Kwartfinales: Van Lottum (Ned/1) - Koetsenko (Oez) 6-2 6-1. Van Lottum in halve finales tegen Tipsarevic (Joe). Dubbel, halve finales: Wassen/Browne (Ned/Arg) - Hantschk/Mazarakis (Dui/G- rie) 7-67-5. Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Kwartfina les: Sanchez-Vicario (Spa/2) - Obata (Jap 6-3 4-6 6-0, Taylor (VSt) - Marrero (Spa) 6-3 7-5, Martinez (Spa/8) - Neffa-de los Rios (Par) 6-1 6-3, Koeznetsova (Rus) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-3 opgave. Eerste divisie: VVV-Helmond Sp 3-2, Veendam-Volendam 2-2, Fortuna S.- Stormvogel 2-0, Dordrecht-Cambuur L. 2-3, Eindhoven-Heracles 0-1, Haarlem- Emmen 1-0, Sparta-GA Eagles 1-1. Stand: Heracles 6 5 0 1 15 19-10 Emmen 6 5 0 1 15 13- 5 ADODenHaag 5 4 1 0 13 11-4 Stormv. 6 4 1 1 13 9-3 GA Eagles 6 3 1 2 10 13-11 Volendam 6 3 1 2 10 11-13 CambuurL. 6 3 0 3 9 8-8 Den Bosch 5 2 2 1 8 9-6 TOP 5 2 1 2 7 7-8 Helmond Sp 6 2 1 3 7 12-11 Veendam 6 2 1 3 7 9-8 Sparta 6 2 1 3 7 9-10 Eindhoven 6 2 1 3 7 4-7 Haarlem 6 2 0 4 6 5-13 Fortuna S. 6 1 2 3 5 6-10 VVV 6 1 1 4 4 6-14 MVV 5 0 3 2 3 2-4 Dordrecht 6 0 15 1 8-16 België, competitie: Charleroi-Ander- lecht 1-3. Turkije, competitie: Galatasaray-lstan- bulspor2-0. Wielrennen Avila. Ronde van Spanje. Negentiende etappe, Bejar- Avila: 1. Garcia Acosta (Spa) 177 km in 4.24.27,2. Ailor Gonzalez (Spa) 2.02, 3. Perdiguero (Spa) 2.06, 4. Sevilla (Spa), 5. Heras (Spa), 6. Beloki (Spa), 7. Mayo (Spa), 8. Möller (Den), 9. Francesco Casagrande (Ita), 10. Casero (Spa), 62. Moerenhout 5.46. Algemeen klassement: 1. Heras 71.24.42,2. Aitor Gonzalez 1.08,3. Sevilla 1.45, 4. Beloki 2.09, 5. Mayo 4.15,6. Gar cia Casas (Spa) 4.43, 7. Francesco Casa grande 4.48,8. Simoni (Ita) 6.12,9. Case ro 6.18, 10. Beltran (Spa) 7.08, 74. Moe renhout 2.14.37. Kopenhagen- WK baan. Mannen. Olym pische sprint: 1. Groot-Brittannië (McLean, Staff, Hoy) 44,370, 2. Australië (Eadie, Dajka, Bayley) 44,508, 3. Duits land (Fiedler, Lausberg, Bergemann) 44,838,4. Frankrijk (Bourgain, Rousseau, Tournant) 45,167, 7. Nederland (Bos, Bos, Mulder) 45,6766. Ploegachtervolging: Australië (Dawson, Lancaster, Wooldridge, Roberts) 4.00,362 w.v. Duitsland (Fulst, Lehmann, Siedler, Bach) 4.02,809. Om derde plaats: Groot-Brittannië 4.02,809 w.v. Oekraïne 4.08,151.7. Nederland (ingelo pen door Frankrijk in eerste ronde). Vrouwen. Individuele achtervolging: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Ned) 3.34,330, 2. Slioessareva (Rus) 3,36,188, 3. Bates (Aus) 3.36,289, 4. Davies (GBr) 3.42,335. Sprint, kwalificaties: Freitag (Dui) 12,574 wint van Hijgenaar (Ned). Herkansing: Szabolcsi (Hon) w.v. Hijgenaar en Reed (VSt). Circuit Franco-Beige. Tweede etappe, Komen-Moeskroen: 1. McEwen (Aus) 172 km in 3.39.00, 2. Hondo (Dui), 3. Ra- dochla (Dui), 4. De Jongh (Ned), 5. Cas per (Fra), 6. Van Heeswijk (Ned), 8. Traksel, 18. Kemna. Algemeen klassement: 1. Von Kleïnsor- gen (Dui) 8.45.07, 2. Boonen (Bel), 3. McEwen 0.11, 4. Radochla 0.15, 5. Van Haecke (Bel) 0.18, 6. Olivier (Fra), 10. Traksel 0.21, 13. Kemna, 14. De Jongh, 21. Van Heeswijk, 27. Hoffman, 30- Koerts. Romorantin. Parijs-Corrèze. Eerste etap pe, Ormes - Romorantin-Lanthenay: 1. Cooke (Aus) 196 km in 4.07.44, 2. Eisel (Oos), 3. Hunt (GBr), 4. Haselbacher (Oos 5. Tombak (Est), 6. Putsep (Est). Zeilen Martha's Vineyard (VSt). WK tornado. Stand na zes races (met aftrek): 1. Bun- dock/Forbes (Aus) 11 punten, 2. Voiron/ Backes (Fra) 14,3. Booth/Dercksen (Ned) 14, 4. Hagara/Steinacher (Oos) 25, 5. Stranberg/Mattson (Zwe) 36, 6. Revil/ Guillemette (Fra) 39, 8. Karsenbarg/ Heemskerk (Ned) 44 (11).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 67