Biertje drinken bij Bolwerk taboe ft Palingroker krijgt geen straf voor hennepkwekerij in loods Eenmalig extraatje voor lokale omroep Agenda jg god Leerlingen De Meije in rol schoonmakers JUMBO Plan voor bouw garages in Zierikzee N-Beveland besteedt milieutaak uit Gemeente vergroot alcoholvrije zone in Zierikzee Goese woonvoorziening krijgt rolstoelhockeyveld zeeuwse almanak Beestjes Jumbo is bijna 8% goedkoper dan de 'geen-fratsen-supermarkt'.* Het Bolwerk in Zierikzee is een hangplek voor jongeren geworden. Door voor die plek een alcoholverbod in te stellen, hoopt de gemeente overlast terug te kunnen dringen. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Alcohol is voort aan taboe op het Bolwerk in Zierikzee. Ook op het grasveld van de stadswal bij molen De Haas mag geen alcohol meer worden gedronken. De gemeen te Schouwen-Duiveland rea geert daarmee op klachten van omwonenden over overlast van luidruchtige jongeren. Met de toevoeging van het Bol werk is de alcoholvrije zone in Zierikzee uitgebreid. Voor ver schillende straten in het cen trum van Zierikzee geldt al ja ren een verbod op het drinken van alcohol. Ook het bij zich hebben van aangebroken fles sen of blikjes met alcohol wordt op onder meer Havenplein, Ha venpark en Oude Haven niet ge tolereerd. Schoolpleinen Ook voor andere plaatsen in Zierikzee geldt een alcoholver bod. Schoolpleinen blijken po pulair als hangplek voor jonge ren en daarom is het gebruik van alcohol verboden op de naaste omgeving van OBS 't Kofschip, kinderdagverblijf De Petteflet en het Multifunctioneel Cen trum (MFC). Parkeerplaatsen oefenen even eens grote aantrekkingskracht uit op hangjongeren. Voor bijna alle parkeerplaatsen in de Zie- rikzeese binnenstad geldt daarom een alcoholverbod. Hetzelfde geldt voor de par keerplaatsen bij Lidl en World of Drinks aan de Schelphoek- straat en de Aldi aan de Greve- lingenstraat in buitenwijk Poortambacht. Op de vraag waarom niet, net als in Goes, een alcoholverbod voor de hele gemeente word ingesteld, antwoordt gemeente lijk beleidsmedewerker J. Stra- ver dat de Schouwen-Duive- landse Algemene Plaatselijke Verordening (APV) dat niet toelaat. „Het kan alleen als de APV aangepast wordt. Boven dien heb je te maken met de mo gelijkheden voor handhaving. De politie kan niet overal tege lijk zijn." Straver zegt het alcoholverbod vooral is bedoeld om de politie een handvat te geven overlast te bestrijden. „Reken maar dat de jongeren die het aangaat don ders goed weten dat ze op be paalde plaatsen geen alcohol mogen nuttigen." In de Schouwse Westhoek is het op verschillende plaatsen verbo den alcohol te drinken op de openbare weg. In Burgh-Haamstede gaat het om een handjevol straten en rond de daar in het aangrenzen de natuurgebied nog aanwezige bunkers. In Renesse is drinken op straat in de zomermaanden taboe. door Frank de Klerk BRUINISSE - Een 55-jarige palingroker uit Bruinisse krijgt geen straf, hoewel in zijn be- drijfsloodsen een hennepkwe kerij werd aangetroffen. Het Haagse gerechtshof bepaalde gisteren in het hoger beroep van de man dat hij wel schuldig is maar geen werkstraf hoeft te verrichten. Tijdens de strafzaak twee we ken geleden pleitte hofaankla- ger mr. J. Wesselink er eveneens voor om de man geen straf te ge ven. Eerder was de man uit Bruinisse door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot een werkstraf van 140 uur om dat hij zijn loods twee jaar gele den aan een hennepkweker had verhuurd. Na een anonieme tip nam de politie in de loods 6 6 kilo hennep in beslag. Zelf zei de man erin gelopen te zijn. Hij verhuurde de loods bij zijn palingrokerij aan een man, die keurig overkwam. Toen hij de hennepteelt in de loods ont dekte, was de man niet meer zo netjes. De palingroker zei be dreigd te zijn en durfde daarom zijn mond niet open te doen. Op hofaanklager Wesselink kwam het verhaal van de man uit Brui nisse zo geloofwaardig over dat hij geen straf eiste voor het ge pleegde misdrijf. De vondst leidde tot veel hilari teit in de omgeving. De buurt plaatste een bord met de tekst 'Paling verkopen wij niet, te genwoordig doen wij aan neder- weed.' Door deze reacties voelt de man zich nu meer slachtoffer dan dader. De mannen achter de kwekerij zijn nooit opgespoord. Advertentie NOG ENIGE DAGEN!! STUNTVERKOOP TUINMEUBELEN Teak en eikenhout collectie 2002 Gildeweg 17 Vlissingen (t.o. Miro parkeerterrein) Openingstijden: Vrijdag 12.00 - 18.00 uur Zaterdag: 11.00- 17.00 uur ALLES MOET WEG!! waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND vrijdag 27 september 2002 door Piet Kleemans, ZIERIKZEE - Radio Schou wen-Duiveland kan rekenen op een eenmalig extraatje van 4600 euro. Dat werd gisteravond be sloten door een meerderheid van de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad. Een welkome meevaller voor de met financië le problemen kampende lokale omroep. Radio Schouwen-Duiveland wil, betoogde voorzitter W. Al kemade, haar product verder verbeteren en professionalise ren. Dat kost geld en daar is ge brek aan. Elk steuntje in de rug is derhalve welkom, stelt Al kemade. Dat steuntje kreeg zij van de raadsfractie van Alert! die via een amendement voor stelde een bedrag van 4600 euro als eenmalige uitkering toe te kennen aan de omroep. Geld dat het college aan de algemene middelen van de gemeente had willen toevoegen. De ChristenUnie (CU) schaarde zich bij monde van J. van den Berge achter het amendement. GroenLinks-vertegenwoordig- ster H. de Vries sprak zich tegen het amendement uit. De lokale omroep krijgt al, zo betoogde zij, subsidie van de gemeente en daar moet men het dan ook maar mee doen. „En met een beetje bedrijfsrisico moet je re kening houden." SGP'er C. Flikweert sloot zich daarbij aan en hetzelfde deed W. Renden (PvdA). Ook de VVD sprak zich bij monde van A. Ver- seput tegen het amendement van Alert uit. Het CDA daaren tegen sprong naast Alert! op de bres voor Radio Schouwen- Duiveland en kreeg daar gezel schap van Leefbaar Schouwen- Duiveland (LSD). Onvoldoende Wethouder A. van der Wouden (PvdA) zag de bui al hangen en probeerde de raadsmeerderheid alsnog om te buigen naar een minderheid met de opmerking dat het verstrekken van een een malig extraatje wellicht sympa thiek lijkt, maar op langere termijn niets oplost. „De pro blemen van de omroep zijn niet met 4600 euro op te lossen." Van der Wouden voegde daar aan toe dat het de toenmalige gemeenteraad zelf is geweest die op het moment dat de om roepbijdrage werd afgeschaft besloot tot een jaarlijkse subsi die van ruim 27000 guldenhet geen omgerekend neerkomt op dik 12.000 euro. Over het naai de lokale omroep doorsluizen van de compensatie die het Rijk aan de gemeente geeft voor het wegvallen van de omroepbij drage - de bewuste 4600 euro - zijn volgens Van der Wouden nooit afspraken gemaakt of toe zeggingen gedaan. Onduidelijk Van der Wouden voegde daar nog aan toe dat hij nooit con creet van de omroep heeft ver nomen wat ze nu precies van de gemeente willen. „Ik heb daar herhaaldelijk om gevraagd, maar een duidelijk antwoord heb ik nooit gekregen." Het be toog van de wethouder bracht de voorstanders van het amen dement c.q. het van gemeente wege aan de omroep verstrek ken van een eenmalig extraatje niet op andere gedachten. LSD, Alert!, CU en CDA stemden voor. SGP, PvdA, GroenLinks en WD tegen. WISSENKERKE - Het Noord- Bevelandse college besteedt de controles op milieuvergunnin gen op het eiland de komende vier jaar uit. In het milieubeleidsprogramma Duurzame Klei heeft de ge meente zich voorgenomen om de bedrijfsvergunningen regel matiger te gaan controleren, iets wat overigens ook wettelijk ver plicht is. De gemeente heeft zelf intern echter te weinig en onvoldoende gekwalificeerd personeel om al le controles uit te kunnen voe ren. door Steffan ter Maat GOES - „Bk zit al veertig jaar in het hockey, maar wat jullie kun nen heb ik nog nooit gezien en dat vind ik geweldig." Dat zei hockeycoach Joost Bellaart van het Nederlands elftal gisteren tijdens de officiële opening van het hockeyveld van De Tiende, een woonvoorziening voor li chamelijk gehandicapten in Goes. Bellaart scoorde een moment la ter vanuit de rolstoel het eerste doelpunt en daarmee was het veldje officieel in gebruik geno men. Het rolstoelhockey is al ja ren zeer populair op De Tiende. Er wordt iedere week getraind en er wordt competitie door het hele land gespeeld. Drie jaar ge leden werd vanuit Mountain bikevereniging X-treme in Goes aangegeven dat zij De Tiende in een project wilden sponseren. De kinderen van De Tiende ga ven aan wel een hockeyveldje te willenDe vereniging fietste een sponsorbedrag van zo'n 2100 euro bij elkaar. De kosten van het geasfalteerde veld, met be nodigde omranding en doeltjes, zouden echter zo'n 36.000 euro gaan worden. Uiteindelijk wer den er twaalf sponsoren gevon den en konden de kosten nog enigszins worden gedrukt. Het geen resulteerde in het veldje dat gisteren werd geopend. Na de officiële opening van Bel laart, gaf de bondscoach ook nog een training. Advertentie WORKSHOP OKTOBER Thema: 'Stijl Kleur' Tijdens deze workshop leert u alles op het gebied van styling. Tevens wordt er aandacht besteed aan kleur en indeling van uw eigen interieur. Schrijf u nu in! Plaats: Zonnemaire Tijd: 10.30 tot ±16.00 uur Info inschrijving: 0111-401318 of www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20a, Zonnemaire. l O N N Coli's in de waterleiding, emelten in het voetbalgras, bij de gemeente Schouioen- Duiveland moeten ze er zo langzamerhand tureluurs van worden. De kraan in het bestuurlijk bastion blijft sinds vrijdag de dertiende noodgedwongen dicht om de ziekmakende bacterie er on der te kunnen krijgen. Deze week werd ook betre ding van de stedelijke gras mat taboe, omdat het de langpootmug heeft behaagd zijn kroost massaal de weg te wijzen naar de sappige wor tels van het zodentapijt. Er gens in de krochten van het gebutste bolwerk waar amb tenaren en bestuurders zich dagelijks in bochten wringen om de gemeenschap tenville te zijn, moet iemand wazig naar het glas hebben geke ken, dat hij in één teug had geledigd. Door zijn hoofd spookte een zeurderig deuntje uit een me morabel decennium. „Weetje wat ik zie als ik gedronken heb...." door Famke van Loon ZIERIKZEE - Projectontwik kelaar Willemsen Minderman Vastgoedontwikkeling uit Ca- pelle aan den IJssel wil langs het parkeerterrein aan 's Heer Lau- wendorp in Zierikzee vijftien garageboxen bouwen. Deze ga rages moeten de boxen aan de Grachtweg in Zierikzee vervan gen. Die aan de Grachtweg grenzen aan het terrein van emulgato- renfabriek Emulsion Holland BV. Dat bedrijf moet op korte termijn verhuizen naar het Zie- rikzeese bedrijventerrein aan de Straalweg. De Capelse pro jectontwikkelaar wil daarna de oude fabriek slopen en ervoor in de plaats een appartementen complex en vijf luxe kadewo ningen bouwen. Ook de garages, die grotendeels verhuurd en verkocht zijn aan omwonenden, moeten voor dit nieuwbouw- plan het veld ruimen. Als alternatief wil de project ontwikkelaar daarom aan de andere kant van de haven van Zierikzee - langs het parkeer terrein aan 's Heer Lauwendorp - vijftien nieuwe garageboxen bouwen. Deze week is hiervoor een vergunning bij de gemeente Schouwen-Duiveland aange vraagd. Hoewel de aanvraag nog behandeld moet worden en de verhuizing grotendeels een kwestie tussen projectontwik kelaar en bewoners is, stelt wet houder L. Geluk-Poortvliet wel dat deze verschuiving de ge meente niet slecht zou uitko men. Ten eerste zijn de garages nodig aan vervanging toe. Te vens is bekend dat de grond on der de oude fabriek flink ver ontreinigd is. Na sloop zal de bodem daarom gesaneerd wor den. „Het vermoeden bestaat dat ook onder de garages ver ontreinigde grond zit." Ook daar wil de gemeente graag vanaf. Volgens Geluk is door de provincie al beloofd dat wan neer de garages tegen die tijd zijn gesloopt de schoonmaak van die grond in één keer meege pakt zal worden. Mocht de gemeente het bouw plan van de Capelse projectont wikkelaar goedkeuren, dan betekent dat wel dat het par keerterrein aan 's Heer Lauwen dorp straks zowel aan de noord als aan de westzijde wordt afge bakend door garages. En dat terwijl de gemeente zelf dit ter rein wil uitbreiden en opknap pen om zo meer gratis parkeer plaatsen aan de rand van het centrum te maken voor bezoe kers. In hoeverre deze plannen elkaar doorkruisen, kan de wet houder nu niet aangeven, te meer omdat de onderhandelin gen over die uitbreiding nog lopen. Bij Willemsen Minder man Vastgoedontwikkeling was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. De leerlingen van De Meije aan de slag met de vuilgrijpers. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het groen rond school voor speciaal onderwijs De Meije in Zierikzee is weer brandschoon. Vijftien leerlin gen van de eindgroep van de school trotseerden gisteren in het kader van een Zeelandbreed zwerfafvalproject het drassige gras en de kletsnatte struiken. De schoonmaakactie leverde al- Advertentie "Bij mijn supermarkt houden ze ook niet van fratsen. Maar ik krijg wel de allerbeste kwaliteit én perfecte service, tegen de allerlaagste prijs. Elke dag!" supermarkten -i Product 'Geen-fratsen-winkel' Jumbo Nivea shampoo, flacon 250 ml €2,72 €1,99 Sensodyne tandpasta, tube 75 ml €3,58 €2,85 Nutella, pot 400 gram €1,77 €1,55 Douwe Egberts, pak 500 gram €2,79 €2,69 Unox knaks, blik 200 gram €1,18 €0,99 Witte bollen, 10 stuks €1,45 €0,99 Tolko verse roomkaas, kuipje 125 gram €1,81 €1,09 Verse kipfilet, kilo €8,29 €6,99 Boerenkool, vers gesneden, zak 250 gram €0,99 €0,89 Stegeman cervelaat, stuk 250 gram €2,69 €2,39 Totaal 27,27 22,42 1 E Op dit pakket is uw voordeel zelfs ruim 15% 1 Jumbo is gegarandeerd de allergoedkoopste van Nederland! Elke dag. 1 les bij elkaar ruim dertig kilo af val op. Opzichter H. Parmekoek van de gemeente Schouwen-Duive land, één van de begeleiders, legt vooraf uit waarom het zo belangrijk is afval in de afval bak te gooien en niet in het groen. „Het duurt 25 jaar eer een stukje kauwgom verteerd is. Pa pier doet er veertien dagen over, maar dan moet het wel nat wor den, anders blijft het veel langer liggen." Na deze uitleg worden de schoonmakers voorzien van fel oranje hesjes en metalen grij- pertjes. Met die attributen wordt ijverig geoefend, al voor dat het startsein gegeven is. De begeleiders hebben tot taak gekregen om de vuilniszak ge dienstig open te houden voor de jeugdige schoonmakers en hun wordt weinig rust ge gund. „Hier een papiertje", roept één van de vuilplukkers met in de tang van de grijper een piep klein snippertje. Een ander heeft een leeg sigarettenpakje te pakken en wat verderop wordt plastic tussen de struiken uit ge vist. Enthousiast gaan de schoonmakers op jacht naar al lerlei ongerechtigheden, waar bij de een de ander in buit pro beert te overtreffen. Het project, dat het motto 'Zwerfafval, mooi niet' meekreeg, is een gezamen lijk initiatief van Zeeuwse cen tra voor Natuur- en milieu-edu catie, Zeeuwse gemeenten, het Openbaar Lichaam Afvalstof fen verwijdering Zeeland (OLAZ) en de provincie Zee land. Er doen 38 scholen aan mee. De Meije is een van de negen Schouwen-Duiveland se deelnemers aan het pro ject. Stortplaats Dat project omvat meer dan al leen een schoonmaakactie. Sommige scholen gaan op be zoek bij de milieustraat in Zie rikzee en anderen nemen een kijkje op de stortplaats Midden- Zeeland in Nieuwdorp. Woens dag 2 en donderdag 3 oktober worden de leerlingen van Onder de Wieken (Haamstede), De Schoener (Brouwershaven), Binnen de Veste (Zierikzee), De Meije (Zierikzee) en 't Stoofje (Ouwerkerk) getrakteerd op een theatershow. Voor het project is door de Stichting Nederland Schoon een speciaal lespakket samen gesteld. Ook zijn door de Na tuur- en Milieu Educatie centra samengestelde leskisten be schikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33