PZC Sluiting werkplaats Tholen dreigt 11 Hoge eisen tegen verdachten van cocaïnesmokkel SP-Kamerlid merkt tijdens actie effect gesloten NS-loket T Kattendijkse toren toe aan renovatie genda JUMBO Coach Oranje opent nieuw rolstoelhockeyveld zeeuwse almanak Beestjes Onderzoek naar hinder van verkeer Betho komt in rode cijfers door markt en kosten nevenvestigingen Man gepakt na koffiediefstal Jumbo is bijna 8% goedkoper dan de 'geen-fratsen-supermarkt'.* BEVELANDEN/THOLEN door Aector Dooms MIDDELBURG - De Zeeuwse inbreng bij een aantal cocaïne transporten eerder dit jaar, is behoorlijk groot geweest. Dat bleek gisteren tijdens een zit ting van de rechtbank in Mid delburg. Officier van justitie A. Flikweert eiste tegen zeven verdachten uit Vlissingen, Middelburg, Kapelle en Bigge- kerke gevangenisstraffen van twee tot drieënhalf jaar. Een 35- jarige inwoner van Dordrecht hoorde de zwaarste straf, vierenhalf jaar cel, tegen zich eisen. Volgens de officier had de Dord- tenaar contacten gelegd met Zeeland. „Hij speelde een essen tiële rol bij de invoer van de harddrugs. Hij zorgde voor het geld voor de aankoop en regelde de transporten met een grote kans dat koeriers werden ge pakt. Die hadden eurotekens in hun ogen." De officier achtte drie transporten bewezen, waarvan de Dordtenaar de re gisseur was. Bejaarde In totaal werd veertien kilo co caïne vanuit de Nederlandse Antillen via Schiphol Neder land ingevoerd. Het meest schrijnende geval betrof een 7 0- jarige man uit Kapelle. De man werd volgens Flikweert door een 38-jarige plaatsgenoot aan gespoord om begin april dit jaar naar Aruba te vliegen. Bij terug keer werd er zes kilo coke in zijn koffer gestopt. De bejaarde koe rier werd 12 april op Schiphol aangehouden. De man maakte een verwarde indruk en werd door de rechtbank in Haarlem veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf. Misbruik De officier nam het de 38-jarige Kapellenaar kwalijk dat hij misbruik had gemaakt van een kwetsbaar slachtoffei\ „U heeft hem gouden bergen beloofd." Hij eiste drie jaar gevangenis straf, waarvan een jaar voor waardelijk. Bij dat transport waren ook twee Middelburgers van 38 en 31 jaar betrokken. Hen werd ook verweten harddrugs aan ge bruikers in de Vlissingse scene te hebben verkocht. De 38-jari ge Middelburger was tevens in het bezit van een wapen en een ons coke. Bovendien werd in de eis van drieënhalf jaar rekening mee gehouden dat de man voor soortgelijke feiten net een ge vangenisstraf van vijf jaar in België had uitgezeten. Tegen zijn 31-jarige kompaan werd drieëndertig maanden geëist. Tweede transport Een tweede transport van twee kilo cocaïne door een vrouw was niet meer te traceren geweest. De koerierster zou na haar aan komst op Schiphol de drugs in de Bijlmer aan de man hebben gebracht. De officier eiste tegen twee verdachten, 28 en 26 jaar uit Vlissingen, voor hun aandeel elk drie jaar gevangenisstraf. Zij gaven toe voorbereidings handelingen te hebben getrof fen voor een drugskoerierster, die in Aruba werd opgepakt. De Vlissingse zit daar haar straf uit. De twee Vlissingers werden ook beschuldigd van betrokkenheid bij een derde transport door een 40-jarige man uit Vlissingen en een 32-jarige vrouw uit Bigge- kerke. De koeriers ontkenden gisteren, maar de officier vond op basis van verklaringen van drie medeverdachten het bezit van zes kilo coke bewezen. De man en de vrouw ontvingen voor het transport 64.000 gul den. Tegen het duo werd drie jaar cel geëist. Het motief van de verdachten was dat ze in finan ciële nood zaten, geen woning en geen uitkering hadden. De verdediging vond de gevorderde straffen buitensporig hoog voor de geringe rol van hun cliënten. De rechtbank doet 9 oktober uitspraak. door Steffan ter Maat KRUININGEN - SP-Kamerlid Arda Gerkens was gisteroch tend op het station van Kruinin- gen-Yerseke voor een estafette actie tegen sluiting van loketten op de kleinere NS-stations. Gerkens verzamelt handteke ningen onder reizigers die vin den dat de loketten open moeten blijven. In november worden de handtekeningen aangeboden aan de nieuwe NS-directeur A. Veenman. De NS wil in totaal 77 kleinere loketten sluiten en enkele tien tallen zijn al dicht. Gerkens heeft in samenwerking met ver schillende SP-afdelingen op handtekeningen verzameld en ze hoopt op tienduizend uit te komen. Ze vindt dat de sluitin gen reizigers duperen. „Het be tekent dat er alleen nog maar kaartautomaten zijn. Dit is ver velend voor ouderen omdat ze niet weten hoe de automaat werkt.Daarnaast hebben de au tomaten vaak storingen, waar door er geen kaartje kan worden gekocht. Als je dan in de trein een kaartje koopt, moet je een dure toeslag betalen. Je kunt dat via een formulier terugvorde ren, maar het is natuurlijk alle maal veel te omslachtig." Kort na de uitleg van Gerkens is er direct een praktijkvoorbeeld. Het loket van Kruiningen Yerseke moet in de toekomst sluiten en het is nu tijdelijk dicht in verband met de vakan tie van de loketmedewerker. Pieter Caluwé wil een kaartje uit de automaat halen, maar de ze blijkt defect. „Nu moet ik een duur kaart j e in de trein gaan ko pen en daarna kan ik m'n geld terugvragen. Er is wel vaker wat met die automaat, want onlangs werd mijn bankpasje ingeslikt. Gerkens zegt dat met het ver dwijnen van de loketten ook een stuk advies en service verloren gaat. Caluwé blijkt een treinrei ziger met pech, want ook dit weet hij met een praktijkvoor beeld te staven. „Ik kocht giste ren een kortingskaart, maar ik wist niet dat dit voor negen uur niet geldig was. Ik moest vervol gens voor het ritje naar Middel burg twaalf euro bijbetalen." Naast alle praktische ongemak ken, is Kamerlid Gerkens bang dat het verdwij nen van de loket ten zorgt voor een gevoel van onveiligheid. „Het is prettiger als er iemand in de buurt is als je alleen over het station loopt."Als het loket bezet is dan kun je tenminste ook hulp in- roepen.Het feit dat het open houden van de loketten veel geld kost, is volgens Gerkens goed op te lossen. „Als je als NS de reizigers service biedt, dan levert dat ook klanten, en dus geld op. Daarnaast moet je gaan kijken of je in de loketten dub bele functies kunt creëren. Ik denk dan bijvoorbeeld aan iets van een postkantoor of iets der gelijks. Dan levert het loket ze ker zijn geld op en worden der den niet gedupeerd." Coli's in de waterleiding, emelten in het voetbalgras, bij de gemeente Schouwen- Duiveland moeten ze er zo langzamerhand tureluurs van worden. De kraan in het bestuurlijk bastion blijft sinds vrijdag de dertiende noodgedwongen dicht om de ziekmakende bacterie er on der te kunnen krijgen. Deze week werd ook betre ding van de stedelijke gras mat taboe, omdat het de langpootmug heeft behaagd zijn kroost massaal de weg te wijzen naar de sappige wor tels van het zodentapijt. Ergens in de krochten van het gebutste bolwerk waar ambtenaren en bestuurders zich dagelijks in bochten wringen om de gemeenschap terwïlle te zijn, moet iemand wazig naar het glas hebben gekeken, dat hij in één teug had geledigd. Door zijn hoofd spookte een zeur derig deuntje uit een memo rabel decennium. „Weet je wat ik zie als ik gedronken heb..." Advertentie STUNTVERKOOP TUINMEUBELEN Teak en eikenhout collectie 2002 Gilde weg 17 Vlissingen (t.o. Miro parkeerterrein) Openingstijden: Vrijdag 12.00 - 18.00 uur Zaterdag: 11.00 - 17.00 uur ALLES MOET WEG!! GOES - Ruim dertig waarnemers hebben gis teren verkeerstellingen verricht op doorgaande route's door Goes. De tel lingen moeten informatie verschaffen over de ver- keershinder die te ver wachten is als een Wester- schelde Container Termi nal (WCT) meer goederen verkeer over het spoor door Goes gaat genereren. Een dergelijk onderzoek moest geruime tijd wor den uitgesteld omdat werkzaamheden aan de Van Hertumweg, een be langrijke spoorwegover gang, een betrouwbare telling in de weg stonden. DHV Milieu en Infra structuur heeft het onder zoek in opdracht van de gemeente Goes verricht. door Rolf Bosboom KATTENDIJKE - Er moet op korte termijn iets gebeuren aan de toren van de nederlands-her- vormde kerk in Kattendijke. Onderzoek heeft uitgewezen dat een renovatie dringend no dig is. Daarmee is een bedrag van 83.000 euro gemoeid. Vrij recent heeft de gemeente Goes alle gebouwen waarvoor zij verantwoordelijk is, laten in specteren door een adviesbu reau om een onderhoudsplan- ning te kunnen opstellen. Daaronder vallen ook alle kerk torens. Volgens de rapportage, die anderhalf jaar geleden ver scheen, is de eerstvolgende on derhoudsbeurt voor de Katten dijkse spits nodig in 2009. „Naar aanleiding van signalen hebben onze eigen mensen nu een controle uitgevoerd en die concluderen dat de toren zo snel mogelijk moet worden aange pakt", zegt een verbaasde wet houder C. Linssen. De noodzakelijke werkzaamhe den omvatten onder meer het vervangen van de leibedekking en het aanbrengen van klimha- ken. Wanneer het werk wordt uitgevoerd, kan Linssen nog niet zeggen. „We proberen het in onze planning zo spoedig moge lijk naar voren te halen." De kwestie heeft bij het ge meentebestuur grote twijfels doen rijzen over de kwaliteit van de onderhoudsplanning, zoals dat op basis van de rap portage van adviesbureau Brink is opgesteld. Linssen wil daarom opheldering vragen bij het bureau. De gemeente over weegt bovendien, gezien het stijgende aantal panden en mo numenten dat zij onder haar hoede heeft, zelf iemand voor het werk aan te trekken. foto Willem Mieras Advertentie WORKSHOP Thema: 'Stijl Kleur' Tijdens deze workshop leert u alles op het gebied van styling. Tevens wordt er aandacht besteed aan kleur en indeling van uw eigen interieur. Schrijf u nu in! Plaats: Zonnemaire Tijd: 10.30 tot ±16.00 uur Info inschrijving: 0111-401318 of www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20a. Zonnemaire. "Bij mijn supermarkt houden ze ook niet van fratsen. Maar ik krijg wel de allerbeste kwaliteit én perfecte service, tegen de allerlaagste prijs. Elke dag!" supermarkten m Coach Joost Bellaart gaf na de opening van het hockeyveld een training. foto Willem Mie ras door Steffan ter Maat GOES - „Ik zit al veertig jaar in het hockey maar wat jullie kun nen heb ik nog nooit gezien en dat vind ik geweldig." Dat zei hockeycoach Joost Bellaart van het Nederlands elftal gisteren tijdens de officiële opening van het hockeyveld van De Tiende, een woonvoorziening voor li chamelijk gehandicapten in Goes. Bellaart scoorde een mo ment later vanuit de rolstoel het eerste doelpunt en daarmee was het veldje officieel in gebruik. Het rolstoelhockey is al jaren zeer populair op De Tiende. Er wordt iedere week getraind en er wordt competitie door het he le land gespeeld. Drie jaar gele den werd vanuit Mountainbike vereniging X-treme in Goes aangegeven dat zij De Tiende in een project wilden sponseren. De kinderen van De Tiende ga ven aan wel een hockeyveldje te willen. De vereniging fietste een sponsorbedrag van zo'n 2100 euro bij elkaar. De kosten van het geasfalteerde veld, met be nodigde omranding en doeltjes, zouden echter zo'n 36.000 euro gaan worden. Uiteindelijk wer den twaalf sponsoren gevonden en konden de kosten nog enigs zins worden gedrukt. Na de officiële opening van Bel laart, gaf de bondscoach ook nog een training. Bellaart was zo enthousiast dat hij beloofde om op 9 november tijdens een toernooi van De Tiende als as sistent-coach aan te treden. vrijdag 27 september 2002 O VLISSINGEN - Een 42-jarige man uit Vlissingen is gisteren in de Albert Heijn aan de Gilde- weg in zijn woonplaats aange houden wegens winkeldiefstal. Hij had een grote hoeveelheid koffie gestolen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. De maatregelen zijn nodig om dat de Betho bij ongewijzigd be leid in de rode cijfers dreigt te komen. Dat heeft verschillende oorzaken. Allereerst is er de markt. De klanten van de afde ling houtbewerking en van de lakspuiterij gaan steeds vaker met hun opdrachten naar lage lonenlanden, ver weg. Daar heen verhuisde de afgelopen ja ren zowat de hele meubelindu strie. Voor de Betho is er te weinig werk. De mensen die nu nog op die afdelingen werken, zouden elders binnen de Betho aan de slag kunnen. Daarnaast kosten de nevenves tigingen, Kapelle en Tholen, erg Advertentie I Door Mieke van der Jagt GOES - De directie van de Betho BV, het bedrijf waarin Bevelanders en Tholenaren met een indicatie voor sociale werk- voorziening werken, wil de j werkplaats in Tholen sluiten, j DeThoolse werknemers verhui zen dan naar de Goese vestiging. In Goes moeten de afdeling houtbewerking en de lakspuite rij worden afgebouwd. De di rectie heeft de voorstellen deze week bekend gemaakt aan het algemeen bestuur van de Betho, de Raad van Commissarissen en de ondernemingsraad. veel geld. Ze zijn ook uiterst kwetsbaar. Er komen steeds meer mensen bij de Betho wer ken die extra veel begeleiding nodig hebben en personeel dat gekwalificeerd is om die bege leiding te geven, is steeds moei lijker te vinden. Concentratie van de activiteiten is een oplos sing om de organisatie overeind te houden en per saldo geen ba nen verloren te laten gaan. De Thoolse werknemers kunnen in Goes in hun vertrouwde ploegen met vertrouwde begeleiders gaan werken. Het vervoer moet georganiseerd plaatsvinden. Uit ervaring met de verplaat sing van de voormalige Thoolse houtbewerkingsafdeling naar Goes, is gebleken dat de werk nemers al snel weer even happy aan het werk gaan als voorheen. Verkopen De directie wil, na de reorgani satie, de gebouwen in Tholen verkopen. Met de opbrengst zou op het braakliggende terrein in Klein Frankrijk, eigendom van de Betho, een gebouw kunnen worden neergezet waarin de op slag van producten kan plaats vinden. Die opslag heeft de Betho nu nog uitbesteed. Het gebouw zou een zodanige vorm moeten krijgen, dat er eventueel ook een afdeling in kan worden gevestigd. Dat zou aan de orde zijn als Kapelle onverhoopt ook naar Goes zou moeten verhui zen. Die optie is nadrukkelijk niet voorzien, maar op de lange re termijn is niets uitgesloten. De Goese wethouder M. 't Hart, voorzitter van het algemeen be stuur van de Betho, waarin alle gemeenten meedoen, heeft be grip voor de voorstellen van de directie. Arbeidsplaats „Onze eerste opdracht, en ook die van de directie, is de voorzie ning in stand houden en liefst geen enkele arbeidsplaats prijs geven. Als er niets gebeurt, gaat dat banen kosten en een baan is voor deze mensen misschien nog wel belangrijker dan voor ie mand die overal kan sollicite ren. Natuurlijk wil het alge meen bestuur eerst van de Raad van Commissarissen en van de ondernemingsraad horen hoe er over de voorstellen gedacht wordt, maar ik heb de indruk dat de directie, gegeven de om standigheden, goede voorstel len heeft gedaan." De uiteindelijke beslissing over de maatregelen valt in decem ber als de aandeelhouders met de meningen van alle betrokke nen, de knoop doorhakken Product 'Geen-fratsen-winkel' Jumbo Nivea shampoo, flacon 250 ml €2,72 €1,99 Sensodyne tandpasta, tube 75 ml €3,58 €2,85 Nutella, pot 400 gram €1,77 €1,55 Douwe Egberts, pak 500 gram €2,79 €2,69 Unox knaks, blik 200 gram 1,18 €0,99 Witte bollen, 10 stuks €1,45 €0,99 Tolko verse roomkaas, kuipje 125 gram €1,81 €1,09 Verse kipfilet, kilo €8,29 €6,99 Boerenkool, vers gesneden, zak 250 gram €0,99 €0,89 Stegeman cervelaat, stuk 250 gram €2,69 €2,39 Totaal 27,27 22,42 Op dit pakket is uw voordeel zelfs ruim 15% Jumbo is gegarandeerd de allergoedkoopste van Nederland! Elke dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29