Deltapaviljoen snel opnieuw gebouwd auping PZC Beleefd zijn is het belangrijkste Het grote Opel Spektakelweekend van AutoTeam Uniek Spektakelweekend met gigantisch veel Opel-voordeel. 12 Uiterlijk in januari nieuw zalencomplex Neeltje Jans Hooikoorts biedt nieuw podium aan jong talent lezers schrijven Schans Activiteiten in wijkcentra Een bed moet comfortabel zijn. Geen stijve plank. Auping staat voor Auping Comfort Duo. AutoTeam 1200 m i donderdag 26 september 2002 door Piet Kleemans NEELTJE JANS - De plannen voor herbouw van het Deltapa viljoen bij Waterland Neeltje Jans krijgen steeds meer vorm. De welstandscommissie van de gemeente Veere heeft zich er over gebogen en kan zich er in grote lijnen in vinden. Het nieu we gebouw dat plaats gaat bie den aan onder meer kassa's, filmzalen en een restaurant, krijgt hoogstwaarschijnlijk de naam Delta Plaza. Het Deltapaviljoen werd in au gustus dit jaar door brand ver woest. Er lagen al vernieu wingsplannen voor het zalencomplex gereed en die zijn noodgedwongen naar voren ge haald. Directeur A. van de Hoef van het themapark probeerde de plannen zo snel mogelijk rond krijgen. Hij is tevreden over het verloop van de gesprek ken daarover tot nu toe. „Alleen is mijn werkweek geloof ik wel een stuk langer geworden, maar goed. dat hoort erbij Hoe het nieuwe enti'eegebouw van Waterland Neeltje Jans er precies uit gaat zien, staat nog niet vast. Van de Hoef: ,,De hoofdlijnen staan er, daar is overeenstemming over. Het gaat nu vooral om details, bijvoor beeld met betrekking tot het materiaalgebruik. Maar ik hoop op korte termijn een bouwver gunning aan te kunnen vra gen." Van de Hoef gaat er vanuit dat de bouw in december dit jaar of op z'n laatst januari volgend jaar kan beginnen. „Het ge bouw zal dan niet in zijn geheel voor het nieuwe toeristische sei zoen klaar zijn, maar we gaan wel alles op alles zetten om in ie der geval de kassa's, de winkels en het horecagedeelte op tijd klaar te krijgen." Waterglijbaan Alles bij elkaar wordt gerekend met een bouwtijd van negen maanden. Als alles goed gaat, komt in april 2003 ook een nieu we attractie op Waterland Neel tje Jans gereed: een 11,5 meter hoge en 60 meter lange wa terglijbaan. De driedimensio nale film is tegen die tijd ook weer te zien. De voor het verto nen van de film benodigde spe ciale apparatuur werd bij de brand verwoest, maar er is in middels nieuwe besteld. De belangstelling voor het the mapark heeft volgens Water land-voorlichter T. Sluijterniet al te veel geleden onder de brand. „Direct erna is even een dip geweest. Toen daalde het aantal bezoekers met zo'n tien procent, maar nu is het weersta biel." De eerste ervaringen met de omvorming van het abstracte Waterpaviljoen naar de veel tastbaarder World of Whales zijn erg positief. „Een enkeling mist het mystieke van het wa terpaviljoen, maar het over grote deel van de bezoekers vindt World of Whales veel leu ker." door Nadia Berkelder WESTKAPELLE - Jongeren krijgen vanaf volgende week de kans om vijftien minuten in de spotlights te staan. Ie dere eerste woensdag in de maand is het podium van dis cotheek De Hooizolder be schikbaar voor jong talent. Het Hooikoorts-project is bedoeld om jongeren te sti muleren om actief te zijn op cultureel gebied. Iedereen tussen de veertien en twintig jaar kan zich op geven voor een optreden. De Hooizolder zorgt voor een professionele licht- en ge luidsinstallatie. Een jury kiest elke avond de beste band of groep of act uit. Die worden in april nog een keer uitgenodigd op de slotavond. „De gemeente Veere heeft sinds vorig jaar een beleids nota voor cultuur", vertelt C. de Jonge, coördinator popmuziek bij Scoop. „Er is gebleken dat er in de ge meente te weinig te doen is voor jongeren. Er is ook geen podium. Toen is men op het idee gekomen om samen met De Hooizolder iets te doen." Hooikoorts is in eerste in stantie bedoeld voor jonge ren uit de gemeente Veere, maar alle jongeren van Wal cheren zijn welkom. Het podium staat open voor iedereen die iets bijzonders kan. Dus niet alleen voor bands en dansgroepen. „Als iemand er behoefte aan heeft, is er ook ruimte voor een standup-comedian", zegt De Jonge. De aanmel dingen stromen inmiddels binnen. Van de zes avonden zitten er inmiddels drie vol. Vooral veel bands melden zich voor een optreden. Er bestaat een kans dat een op treden bij Hooikoorts een op stapje vormt naar een groter podium.,Ik heb via de Stich ting Popmuziek Zeeland nauwe contacten met allerlei festivals", vertelt De Jonge. „Ik organiseer ook Abdijpop Je kunt je voorstellen dat de winnaars daar een plekje krijgen als ze zich in de kijker spelen." De eerste avond staan onder andere de bands 111 Produc- tionz, Taste en Style op het programma. Deelnemers en bezoekers worden met de bus van en naar de Hooizolder gebracht. De bus rijdt twee routes: één over Vlissingen en Middelburg, de ander langs de dorpen op Walcheren. De avonden beginnen om acht uur en eindigen om elf uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Naar aanleiding van het artikel over De Schans (PZC 17-9) wil ik het volgende kwijt: het waren voornamelijk de bewoners van de Watertorenstraat die klach ten hadden. Het betreft niet alle kinderen, het is slechts een klei ne groep. Deze kinderen zijn heus niet zo vervelend maar men moet wel hard en duidelijk aangeven wat de grens is. Verder stond er in het artikel niets over de toespraak en de brief van me vrouw Nguyen die ze namens de bewoners aan alle aanwezigen overhandigde. Zij gaf hierin een juist beeld van de problematiek van De Schans. De scheldpartij en en lelijke woorden leren de kinderen meestal van de televi sie want wat ze daar zien en doen is normaal denken zij. De ouders weten maar ten dele wat er wordt gezegd omdat zij het Nederlands nog niet zo vaardig zijn. Er riep slechts een bewoner dat er mensen niet meer op hun balkon durfden. Maar zij kreeg geen bijval. De bewoners van De Schans zijn zeer geschrokken en willen niets liever dan in vrede met hun buren leven en zo min mogelijk overlast bezorgen. H. B. Colijn Trumanstede 9511 VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof en buurthuis De Para plu in Vlissingen houden zater dag een presentatie van de cur sussen en activiteiten die in het winterseizoen worden gehou den. Ook is er een boekenmarkt en een disco. Tussen 14.00 en 17.00 uur laten onder meer de hondenvereni ging Walcheren (HOWA), de Hobby Computer Club (HCC), de diaporamaclub en verschil lende kaartclubs zien wat zij te bieden hebbenMove-it en Sals- adansen demonstreren bewegen op muziek en het Mode Promo tie Team geeft uitleg over de op leiding voor mannequin/dress- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Kinderen gin gen gisteren gewapend met roze mapjes de wijken in. Het was de eerste verkoopdag van de kin derpostzegels. Sommigen had den stiekem al wat voorwerk ge daan, zodat anderen achter het net visten. De postzegels heb ben dit jaar een poëtisch Mid delburgs randje. Daniëlle Vambanu probeert de bel. Niemand thuis. Haar lijst met afnemers van kinderpost zegels is nog leeg. „Ik denk dat ik er in ieder geval drie ver koop", zegt ze vol vertrouwen. Op school, de Cypressenhof in Middelbui'g-Zuid, is haar vex-- teld dathetnietbelangx'ijkis dat ze met een lange lijst terug komt. „Het gaat ex-om dat je goed verkoopt. Dat je beleefd bent, en goedemiddag of hallo zegt." De deur gaat alsnog open. De overbuurvrouw van Daniëlle bestelt een setje kaarten. Da niëlle laat de vrouw een formu- lier invullen. „Dat is nog een he le administi-atie", zegt die. Er zijn al meer kinderen aan de deur geweest, maar alleen bij Daniëlle koopt ze ook echt iets. „Zij is mijn oogappeltje." De buurvrouw krijgt een zegel voor op de deur. „Je moet wel zelf lik ken, anders plakt het niet", legt Daniëlle uit. Een heleboel mensen in de straat hebben al kinderpostze- gels, zodat de kansen van Da- niëlle om nog iets te verkopen klein zijn. „Andere kinderen zijn gistex-en al begonnen. Van onze school mocht dat niet." En dan is er ook nog concurrentie. Aan de overkant van de straat rent een jongetje voorbij met een roze envelop in zijn hand. Die heeft alvast de volgende straat te pakken. Randje De postzegels hebben dit jaar een Middelburgs tintje. Langs het randje van de zegels staat een gedicht dat leerlingen van basisschool de Acaciahof twee jaar geleden samen maakten. „Mijn poes is geel, mijn vader is blauw. Wat gek denk ik, hoe kan dat nou." De Idas, toen gx-oep vier, nu groep zes, won er de eex~- ste prijs bij een wedstrijd van de Stichting Kinderen en Poëzie mee. Jan Bons, die de postzegels heeft ontworpen, las het gedicht in een poëziebundel en liet zich erdoor inspireren. Het thema voor de zegels dit jaar is 'Kind en Kleur'. „Plet was echt een verrassing", zegt onderwijzeres M. Nieu- wenhuize. „Twee jaar geleden is de klas al in het zonnetje gezet. Ze kregen prijzen en zijn naar het Land van Ooit geweest." Ook dit jaar is het weer feest. „We gaan begin november naar Amsterdam. In het Rijksmuse um is een bijeenkomst waar we voor uitgenodigd zijn." De kin derpostzegels worden op 6 no vember bij de klanten thuis be- zorgd. optimale verstelbaarheid, al sinds 1968. En ook voor dwarsgespannen spiraalbodems, die het lichaam buigzaam steunen en die perfect ventileren. In treffend samengaan met puike matrassen. In diverse uitvoeringen (latex, pocketveren), hoogten en hardheden. Met slimme comfortzones en een ventilerende bodem. De combinatie van: spiraalbodem, click-systeem en matras heet Het kan met de hand en elektronisch worden versteld: hoofdsteun, rugdeel, knieknik en voetendeel. Welterusten. Wat kan slapen toch mooi zijn. GOES Vision Store: Morgana De Schipper, Marconistraat 32 ZIERIKZEE Deurloo Meubelen en Bedden, Haringvlietpleïn 4 OPEL© 26 t/m 30 september 2002 Met o.a.i Het grootste Opel-aanbod van Zeeland! Speciale acties en unieke aanbiedingen! Gratis AutoTeam Veiligheidspakket bij aankoop van uw auto! Extra hoge inruil op uw huidige auto! Loterij: win een weekend Euro Disney voor het hele gezin! Vanaf donderdag 26 tot en met maandag 30 september a.s." houdt AutoTeam Goes een groots opgezet Opel Spektakelweekend. Tijdens dit feestelijke weekend vol spectaculaire acties en aanbiedingen op zowel nieuwe als gebruikte auto's en schitterende Opel demo-modellen is er veelzijdig vermaak voor het hele gezin. Laat u aangenaam verrassen tijdens onze wervelende presentatie, maak een testrit in de Opel van uw dromen of kijk hoe kinderen de Opel van de toekomst ontwerpen. Dus kom met het hele gezin naar ons grote Opel Spektakelweekend, het zou wel eens de laatste rit met uw huidige auto kunnen worden... AutoTeam Goes Klein Frankrijk 31 4461 ZN Goes Tel. (0113) 23 79 23 Fax (0113) 23 79 29 www.autoteam.nl Openingstijden Opel Spektakelweekend: donderdag 26-09 van 09.00 - 21.00 uur vrijdag 27-09 van 09.00 - 18.00 uur zaterdag 28-09 van 10.00 - 17.00 uur maandag 30-09 van 09.00 - 18.00 uur Zondags zijn wij gesloten. Daniëlle Vambanu verkoopt haar eerste setje kaarten aan haar overbuurvrouw. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30