Lambik steelt weer de show Marian Bradfield volgt haar hart jong in Zierikzee Brasil Tropical zaterdag in Terneuzen dinsdag in Bergen op Zoom woensdag 25 september 2002 The Golden Girl wordt ze wel genoemd. Een predi kaat dat de Ierse zangeres Ma rian Bradfield te danken heeft aan haar glasheldere stemge luid. Daarmee zingt ze liedjes over het leven van alledag, in al z'n eenvoud. Marian staat te boek als folkzangeres, maar eerlijk gezegd is bij haar de scheidslijn tussen Amerikaan se country en Ierse folk nauwe lijks aan te geven. Samen met de eveneens uit Ier land afkomstige zangeressen Jenny Schaub en Fiona Joyce maakt Bradfield deel uit van de theatervoorstelling Celtic Woman, waarin de dames be geleid door de Zweedse band West Of Eden een 'totaalpro gramma' brengen dat varieert van pop tot folk en van new age tot rock. Marian bewaart speciale her inneringen aan Nederland. Haar optreden vorig jaar tij dens het Ierse folkfestival in Vlaardingen betekende name lijk een nieuwe start in haar le ven. ,,Door allerlei vervelende gebeurtenissen in mijn privé- leven wist ik niet of ik nog wel verder wilde in de muziek", be kent ze. „Ik was zelfs al een tijd gestopt toen ik gevraagd werd voor dat optreden in Vlaardingen. Achteraf ben ik blij dat ik ja heb gezegd, want de reacties van het publiek wa ren zo hartverwarmend dat ik weer helemaal gemotiveerd werd om verder te gaan. Ja, ik stond toen echt op een kruis punt in mijn leven en heb de juiste afslag genomen." Marian groeide op in de stad Waterford, in het zuiden van Ierland, maar vestigde zich la ter in Donegal, een plaatsje aan de kust dat geldt als springplank voor Iers muziek talent. Want ook Clannad, Enya en Eleanor Shanley heb ben hun roots in Donegal. „Ik woon er nu al twintig jaar en ik moet bekennen dat de omge ving heel inspirerend is", vindt Marian. „Ik zong in eerste in stantie in verschillende cover bands, maar in Donegal begon ik met het schrijven van eigen liedjes. Ik ben geboren in een stad en dan is zo'n kleine ge meenschap aan de zee natuur lijk heel wat anders. Daar gaat zoveel rust vanuit en je komt tot dingen waar je anders niet snel toe komt." Marian Bradfield nam haar eerste album op in 1993 en daarna zouden er verscheidene volgen. Maar door huiselijke omstandigheden wilde het de laatste jaren niet meer zo vlot- Eka Santi Dewi danst zaterdag in Meliskerke Een populair stripverhaal dat letterlijk tot leven komt. Dat moet wel een heerlijke familievoorstelling opleveren. Dat is ook het ge val met de musical Suske en Wiske - De Spokenjagers. De vijf helden - Suske (Sébas- tien De Smet), Wiske (Femke Stoop), Lambik (Ronald Van Rillaer), Tante Sidonia (Je roen Maes) en Jerom (Ivan Pecnik) - worden tot in de perfectie uitgebeeld. Het lijkt werkelijk of ze zo uit de strip zijn komen lopen. Wat dankzij de levensgrote pro jecties van tekeningen van Paul Geerts, de inmiddels gepensioneerde tekenaar van de strip, ook het geval is bij deze productie van Music Hall. Het is knap en geestig om te zien hoe regisseur Jos Dom twee- en driedimensionale ele menten laat samensmelten op het podium. Op het doek knalt een getekende auto tegen een boom, waarna een echte band over het podium rolt en onze helden volgen, Lambik natuur lijk met het stuur in de hand. Publiekslieveling Lambik speelt toch een glansrol, net als Tante Sidonia. Met zijn onna volgbare motoriek bezorgt de boomlange Jeroen Maes het pu bliek buikpijn van het lachen. Je vraagt je voortdurend af wan neer die lange stelten werkelijk in de knoop zullen raken. De vijftien liedjes zijn van de hand van Alain Vande Putte en Peter Gillis (K3, Isabelle A.). Musical De Spokenjagers, gebaseerd op het gelijknamige stripboek van Suske en Wiske. foto Luk Monsaert/GPD Het verhaal is in vergelijking met de strip De Spokenjagers wat versimpeld. De vijf vrien den belanden tijdens een va kantieweekendje op een kasteel in de Ardennen. Vlak voordat ze binnengaan, worden ze gewaar schuwd door een landloper: het spookt op kasteel Rodeldal! In dit kasteel - waarvan het interi eur het enige 'echte' decor vormt - woont barones Lamer de Ro deldal. In de strip een eenzame, oude vrijster, in de musical een wat wulpse vrouw, gespeeld door Gerdy S wennen. Er blijken inderdaad zes spook jes te zijn, gespeeld door kinde ren tussen de 12 en 15 jaar, die van plan zijn de barones dood te pesten. Waar die spookjes pre cies vandaan komen en waarom de landloper met hen samen spant tegen de barones, wordt niet helemaal duidelijk. Zeker voor de kleinere kinderen in de zaal maakt die lichte onduide lijkheid in het verhaal niets uit, het zou het verhaal waarschijn lijk zelfs te ingewikkeld maken. Jong en oud genieten toch wel van de slapstickachtige fratsen van hun striphelden en pakken misschien en passant ook nog wel de wijze lessen mee: rodde len en kwaadspreken is slecht. En houd de natuur, je vrienden en je familie in ere. Jacques Hendriks Suske en Wiske - De Spokenja gers: musical van Music Hall, in samenwerking met Standaard Uitgeverij; zondag in De Maagd Bergen op Zoom, zondag 3 nov. in het Scheldetheater Terneu zen. Info: www.musichall.be Opera Tosca zaterdag te zien in Bergen op Zoom Harry de Jong Concert Celtic Woman: donder dag Stadsschouwburg Middel burg, 20.00 uur. Marian Bradfield Marjon van Iwaarden als Lucia de Moucheron vanavond in Middelburg vrijdag in Terneuzen ten met haar carrière. „Mijn hoofd stond op exploderen en ik moest wel stoppen met de muziek. Een jaar lang heb ik niet meer opgetreden. Dat was een hele moeilijke periode. Ik kon er zelfs niet meer toe ko men om te zingen. Tot op een dag een vriend mij vroeg om bij hem op te passen." „In de kamer stond een piano en het leek wel of dat ding mij smeekte om er op te spelen. Ik ben er toen heel voorzichtig achter gaan zitten en voor het eerst sinds een jaar durfde ik weer te zingen. Ja, het lijkt wel alsof ik daarmee iets in wer king had gezet, want meteen daarna kreeg ik dat verzoek om in Nederland op te treden. Ik twijfelde eerst nog heel erg, maar er was een stem in mijn hoofd die maar bleef zeggen: 'je moet doen wat je moet doen'. En toen wist ik wat dat was. Ik heb de handschoen op genomen, een nieuwe band ge formeerd en ben naar Neder land gegaan. En nu weet ik dus dat ik mij voortaan altijd door de muziek moet laten leiden." foto GPD 25 september t/m 1 oktober WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt Wat 'n schat! Wat 'n schatis een vrije bewerking van het boek Vooruit we gaan schatgraven van Janosch. Twee vrienden willen op een dag wel eens wat anders eten dan bloemkool uit de eigen tuin. Maar daar is geld voor nodig. Dus gaan ze op zoek naar de grootste schat op aarde. Dit verhaal vol humor en muziek is geschikt voor volwas senen en kinderen vanaf 5 jaar en wordt gespeeld door Hans van der Haar. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Lucia de Moucheron Lucia de Moucheron is muziektheater rond de VOC. De voorstelling wordt op de planken gezet door het acrobatisch theater Corpus, de musici Eric Vaarzon Morel, Erik Visser en Flairck en de vocalisten Marjon van Iwaarden, Alex Siegers en Herman Pouderoyen. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur String Quartet Het Utrecht String Quartet geeft een concert. Het optreden is het eerste van een serie van vijf concerten die de Stichting Strijkkwartetten Nederland het komende seizoen in de Zeeuwse hoofdstad organiseert. Het Utrecht String Quartet speelt het tweede kwartet uit opus 18 van Ludwig van Beetho ven, de Quartetsatz van Franz Schubert en het enige strijkkwar tet, Voces Intimae, van Jean Sibelius. Burgerzaal Stadhuis, Middelburg, 20.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer treedt de Blues Sessie Band voor het voetlicht. Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Celtic Woman Onder de titel Celtic Woman wordt moderne muziek door vrou welijke songwriters en vocalisten ten gehore gebracht. Begeleid door de band West of Eden brengen onder anderen Ma rian Bradfield, Fiona Joyce en Jenny Schaub eren programma vol pop, rock, folkrock en ballads, geïnspireerd op de Keltische traditie. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Klaassen en Sandifort Cabaretduo Klaassen en Sandifort met avondvullende show. Alex Klaassen en Martine Sandifort, winnaars van Cameretten 2000, bieden voor elk wat wils in hun programma Volgend jaar lach jed'rom. Vestzak'99, Vlissingen, 20.15 uur Coupure Coupure is een toneelstuk van Heieen Verburg. Dit zachtzinnige stuk over een harde werkelijkheid toont de lit tekens van de Watersnoodramp. Gespeeld door Bram Kwekke- boom (die tevens het idee voor de voorstelling aandroeg)Marlies Hamelynck en Oscar Postema, in de regie van Guido Wevers. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Mamilla De band Mamilla geeft een concert. De viermansrockformatie treedt voor het eerst weer op na een wisseling in de bezetting. HeartBreak Café, Goes, 21.00 uur VRIJDAG Voci Miste Vocaal ensemble Voci Miste geeft een concert. Onder leiding van Ineke Wijkhuis-van den Driest wordt een wandeling door de seizoenen gemaakt, op muziek van onder an deren Hans Leo Hassler, Albert de Klerk, Bach, Felix Mendels sohn Bartholdy, John Dowland en Johannes Brahms. Ter afwis seling worden er gedichten voorgedragen. De orgelbegeleiding is in handen van Bram Beekman Fzn. Hervormde Kerk, 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur Lucia de Moucheron Lucia de Moucheron is muziektheater rond de VOC. Zie woensdag. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Coupure Coupure is een toneelstuk van Heieen Verburg. Zie donderdag. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Groovability Drum'n bass tijdens de eerste Groovability van het seizoen. Medewerking verleent onder anderen dj Shapeshifter. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur ZATERDAG Kloveniersdoelen Crossover-kunst in het kader van Nieuwe Muziek. Er wordt begonnen met muziek van de Schotse Hooglanden en verder werken onder anderen mee pianist Rien Balkenende (werk van Douwe Eisenga), pianiste Heieen van Leerzem (Beet hoven), slag werkster Tatiana Koleva (Louis Andriessen), sin ger/songwriter Irene Pirrera, beiaardier Jos Vogel en het ensem ble Electra. De muziek wordt omlijst door beeldende kunst. Kloveniersdoelen, Middelburg, 11.00-23.00 uur Eka Santi Dewi Indonesische danseres Eka Santi Dewi in het Zijdemuseum. Met verfijnde bewegingen toont deze danseres de Indonesische danskunst. Ze treedt vier maal op met onder andere de dans van de paradijsvogel. Zijdemuseum, Meliskerke, 14.00 uur Second Chance Het Zeeuwse combo Second Chance geeft een benefietconcert. Het combo bestaat uit toetsenist Eddy van den Akker en dwars- fluitiste Corrie Marteijn-Joosse en heeft onlangs de tweede cd gepresenteerd: The Second One. De muziek heeft voornamelijk een religieus tintje. Er wordt een collecte gehouden ten bate van de Stichting Liliane Fonds. Aan de benefietconcerten (er komen optredens voor hetzelfde doel in Kamperland en Grijpskerke) werken één van de zangeressen die ook op de cd te beluisteren zijn en het Middelburgse kinderkoor De Notenkrakers mee. Camping De Veerhoeve, Wolphaartsdijk, 19.00 uur Engel Reinhoudt Zanger Engel Reinhoudt presenteert zijn nieuwe cd. Op de cd staan zestien liedjes in Zeeuws dialect, waarbij Rein houdt wordt begeleid door het L.S.Diekcollectief, Champagne Charlie en Ambras. Deze drie orkesten zijn op de avond aanwe zig en zullen ook enkele eigen nummers spelen. Rond 21.00 urn- worden de eerste cd's uigereikt. De Vroone, Kapelle, 20.00 uur New Twinkling Stars Nieuwe show van The New Twinkling Stars. In de productie Starlight Airlines van dit travestiecabaret leidt het vluchtplan naar verschillende werelddelen, waar ook enter tainment wordt gebracht. Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur Musi Voca De stichting Musi Voca heeft een concert georganiseerd. Het concert wordt gegeven door de Oosterhoutse Nachtegalen uit Oosterhout en de fanfare Crescendo uit Dreischor. Hervormde Kerk, Dreischor, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 53