Meer vriendin dan opvolgster Bond zoekt coaches in eigen huis PZC Fifa presenteert nieuwe structuur Omniworld wil met Ajax samenwerken Anouska van der Zee op eerbiedige afstand van Leontien van Moorsel Bizar duel HVV-Altior krijgt staartje uitslagen Roger Lemerre bondscoach van Tunesië agenda Zware val Mare Lotz Wb20 woensdag 25 september 2002 door Ad Pertijs DEURNE - Veertien Neder landse mannen en vrouwen ko men vanaf vandaag tot en met zondag in Kopenhagen in actie op het wereldkampioenschap baan wielrennen. Van hen gaat Leontien van Moorsel voor goud. De overigen mogen hoog uit dromen van de regenboog trui. De op het onderdeel achtervol ging uitkomende Anouska van der Zee maakt zich in elk geval weinig illusies. „Daarvoor is het gat met Leontien en Olga Sli- oessareva te groot. Wel zes se conden. Dat rijd je niet zomaar dicht." De 26-jarige in Deurne wonen de Utrechtse geldt als een van de kroonprinsessen van Van Moor sel. Net als ooit Elsbeth Vink. En net ook als Mirjam Melchers. „Dat wordt hier in Nederland nog al snel geroepen. Nou, ge loof me, ook al zijn we 'tig' jaar verder, dan nog is er geen twee de Van Moorsel." Anouska van der Zee rijdt bijna haar hele wielerleven al in de ploeg van Van Moorsel. De twee worden aangeduid als vriendin nen. „We zitten vaak op één lijn, als je dat bedoelt. Ik hou van veel trainen. Leontien ook. En we praten vaak over dezelfde dingen. Maar het is niet zo dat ik alleen op de baan rij d omdat Le ontien dat wil. Het komt voor het trainen mooi uit zo, maar het is zeker geen opdracht van de ploeg." Van der Zee staat model voer het Nederlandse baanwielrennen. „Ooit zei iemand probeer het eens. Ik vond het leuk. Voor ik het wist werd ik uitverkozen voor de wereldbekerwedstrij den en het WK. D an wil j e er ook wel voor gaan trainen." Het Ne derlandse baanwielrennen is het domein van een klein groep je liefhebbers. Weinig herinnert nog aan de roemruchte tijden van weleer. „Het is een onderge schoven kindje", weet Van der Zee. Zelf is ze allerminst een ge boren 'pistiere'. „Ik ben geen held op de baan. Ik durf alleen maar in mijn eentje te rijden. Ik ben er te laat mee begonnen. Je ziet aan de jonge meiden die het spelenderwijs hebben geleerd, dat zij wel overal in durven dui ken." De Nederlandse ploeg trainde afgelopen week veelvuldig op de Duitse baan van Büttgen. De namen van de WK-ploeg over lopend constateert ook Van der Zee dat het 'het bekende clubje' is. „Er zit weinig vers bloed tus sen. Ik wil niet negatief doen, van onze sportredactie ALMERE - Zondag-hoofdklas ser FC Omniworld en Ajax on derzoeken de mogelijkheid van samenwerking. Voorwaarde is dat de Almeerse organisatie daadwerkelijk gaat toetreden tot het betaalde voetbal. Eind vorig jaar liet de KNVB weten dat FC Omniworld naar het betaalde voetbal kon. In. maart ging de gemeenteraad akkoord met de plannen daar toe. De directie van Omniworld LEIDEN - De bizarre amateur voetbalwedstrijd tussen HW en Altior van afgelopen zondag kreeg maandag een opvallend staartje. Het ANP meldt dan dat de pupil van de week bij HW het scorebord en de klok heeft stilgezet. Dat terwijl HW in de laatste minuut van de blessure tijd 2-2 scoorde. Wim Visser is trainer van de der deklasser HW uit Den Haag. Complete onzin, zegt hij over het ANP-bericht. Het bord werd niet door de pupil van de week, 'een jongetje van vijf of zes jaar' bediendmaar door een reserve speler, die de tijd 'misschien uit balorigheid of frustratie' wel heeft stilgezet toen HW onver wacht nog op 1-2 kwam. „Maar toen spelers van Altior de scheidsrechter erop attent maakten dat de klok stilstond, wees hij op zijn eigen horloge." Dat klopt, zegt arbiter Plugge, „De klok stond toen op 87 minu ten, terwijl ik wist dat die al op negentig minuten had moeten staan. Maar ik heb toen direct duidelijk gemaakt dat ik op de tijd op mijn stopwatch en horlo ge let. Het scorebord is voor mij irrelevant." Volgens trainer Pieter van Zoest van Altior zaten spelers op de bank van HW 'te klooien' met de afstandsbediening van de klok, die eerst bij de 84ste en la- terbij de 87ste minuut werd stil gezet. „Op een gegeven moment zat de pupi l van de week met het ding in zijn handen, heb ik ge hoord. De scheidsrechter wist het niet meer en trok er negen minuten bij. Dat is heel veel, voor een blessurebehandeling en drie wissels." Arbiter Plugge heeft niet gezien dat reservespelers of de pupil van de week de klok bedienden. Naar eigen zeggen liet hij 'vijf a zes' minuten langer spelen van wege drie blessures, drie wissels en twee vrije trappen die nogal wat tijd in beslag namen. „Hal verwege de tweede helft stond ik al op 2, 3 minuten extra tijd. Vijf minuten bijtrekken bij een amateurwedstrijd is niet uit zonderlijk." Pieter van Zoest: „Voor ons was het uiterst teleurstellend dat het nog 2-2 werd. Maar we doen er verder niks mee. Dan wordt het een ja, nee spelletje en dat heeft geen zin. Onze voorzitter heeft in de bestuurskamer duidelijk gemaakt dat hij heel erg teleur gesteld was en dat hij het gedrag van de spelers een beetje kin derachtig vond. keek toen ondermeer naar sa menwerking met een bestaande prof organisatie. Nadat de ge meenteraad in juni de plannen voor profvoetbal in Almere af wees, ontstond een nieuwe situ atie. Een werkgroep zal op 1 ok tober bekend maken wat er nu verder moet gebeuren. Ondertussen praten FC Omni world en Ajax. Duidelijk is dat een eventuele samenwerking zal gebeuren op basis van 'ge lijkheid.' FC Omniworld zal geen satellietclub van Ajax worden. GPD maar achter Leontien zit er na tuurlijk weinig, als het gaat om medaillekandidaten. Ik vind dat de KNWU daar te weinig oog voorheeft. Ik bespeur zoiets van: zolang Leontien het goud binnenhaalt, krijgen we onze centen van het NOCNSF en is er niets aan de hand. Maar het houdt natuurlijk een keer op. Van Moorsel heeft gezegd nog twee jaar door te gaan. Tot de Olympische Spelen van Athene. Van der Zee niet langer dan haar dertigste. „Ik zie me nu niet meer als de opvolgster van Le ontien." Eerder als een genera- tiegenote. „Mijn moment van stoppen, hangt niet af van Le ontien Meer met hoe lang ik nog door wil gaan in deze kleine sport. De baan is een onderdeel waarbij je heel hard moet trai nen voor maar een paar wed strijden per jaar. We hebben we ken naar het WK toegewerkt en op die ene drie kilometer moet het er dan ook allemaal uitko men. Dat maakt de sport op zich mooi, maar je vraagt je tevens af of j e daar zoveel tij d in moet ste ken. Voor de baan moet ik heel wat wegwedstrijden laten schieten. Dit jaar heb ik daarom op de baan maar één wereldbe kerwedstrijd gereden. Was nog voldoende ook om me te plaat sen voor het WK. En dat geeft weer aan hoe klein de sport is." Anouska van der Zee gaat 'in ie der geval' voor de topzes. „Ach ter Leontien en Olga is van alles mogelijk. Het punt is ook dat je elkaar weinig tegenkomt. Ik kan nu wel het gevoel hebben dat ik beter rijd dan vorig jaar. Maar waar staat de concurren tie?" De Nederlandse WK-ploeg: Leon tien van Moorsel achtervolging en scratch), Anouska van der Zee (ach tervolging), Adrie Visser (punten- koers vrouwenVera Koedooder (achtervolging), Yvonne Hijgenaar (sprint, keirin, 500 m), Theo Bos (sprint, keirin, teamsprint, 1 km), Jan Bos (teamspnnt), Teun Mulder (keirin, teamsprint, 1 km), Peter Schep (ploegachtervolging), Wilco Zuijderwijk (pl.achtervolging, puntenk.), Jens Mouris (pl.achter volging, achtervolging), Robert Slippens (pl.achterv., scratch, kop- pellcoers), Danny Stam (Icoppel- koers), Jos Pronk, (scratch). GPD Wielrenster Anouska van der Zee moet op de baan in de voetsporen treden van Leontien van Moorsel. foto Jurriaan Balke/GPD Bondschoach Pieke Franssen bekijkt de wedstrijd van Danny Heister tegen de Joegoslaaf Alexander Karakasevic. Op de achtergrond (tweede van rechts) kijkt Kalun Yu mee. foto Sandra Peerenboom/GPD Nederlands tafeltennisteam lijdt 3-2-nederlaag tegen Joegoslavië door Koen de Vries DEN BOSCH - Bondseoaches komen en bondscoaches gaan, ook in het tafelten nis. De afgelopen jaren zaten de Neder lander Jan Vlieg, de Duitser Peter Engel en de Chinees Yang Jianhua langs het centrecourt wanneer de crème de la crè me van het Nederlandse tafeltennis ach ter de tafel verscheen. Gisteren maakte een nieuwe bondscoach zijn opwachting tijdens de mannen-in terland Nederland-Joegoslavië. Het was de voor de buitenwacht volslagen onbe kende Pieke Franssen. Hij debuteerde met een 3-2-nederlaag. Middelburger Kalun Yu stelde met één nederlaag te leur. Franssen is de eerste representant van het nieuwe beleid van de Nederlandse ta- feltennisbond (NTTB). De bond zoekt de komende jaren in eigen gelederen naar geschikte trainers. „De laatste bonds coaches waren passanten", vertelt Peter Boon, topsportcoördinator van de NTTB. „Je hebt er op de langere termijn weinig aan en ze kosten veel." De bonds coaches van de toekomst komen wat Boon betreft uit Nederland en blijven lang op hun post. Franssen is een onbekende, maar de NTTB heeft nog veel meer van dat soort mensen in portefeuille: Titus Damsma, Loek van de Leur, Terry Schaffers, Aad Kwakkelstein en Vincent van Kuijk. Het zijn stuk voor trainers die bezig zijn hun C-diploma (het hoogste diploma in het Nederlandse tafeltennis) te halen en zul len, als ze al niet gedeeltelijk in dienst zijnin de toekomst voor de bond trainin gen gaan verzorgen. Denk niet dat de NTTB het tafelzilver in haar nieuwe beleid is vergeten. Het wordt stukje bij beetje opgepoetst. Met boegbeeld Bettine Vriesekoop zijn in middels gesprekken gevoerd. „Er komt van onze kant een voorstel om haar in te zetten", laat Boon weten. Hij heeft ook oud-internationals als Gerdie Keen en Mirjam Hooman benaderd. De topsport coördinator zag voor hen een taak weg gelegd bij de begeleiding van de vrou wenselectie, maarzij hadden geen trek. Er is volgens Boon nog een reden voor de voorkeur voor Nederlandse trainers. Het heeft te maken met de financiële omstan digheden. De NTTB heeft net zoals veel andere sportbonden in Nederland geen hoofdsponsor en verwacht in de komen de jaren minder subsidies te ontvangen voor topsport. En dat terwijl de kosten een hoge vlucht nemen. Buitenlandse trainers zijn onbetaalbaar. Het doet allemaal weinig af aan de kwa liteiten van Pieke Franssen. De afgelo pen jaren zorgde hij bij zijn club Westa uit het Limburgse Wessem voor de mees te van de weinige talenten die de NTTB momenteel rijk is. Vier van hen zitten momenteel in cle nationale selectie. Franssen heeft ervaring opgedaan bij Jong Oranje en zal het Nederlandse ta- feitennis de komende jaren vanuit een diep dal omhoog moeten brengen. „Het is goed om te beginnen nu Trinko Keen en Danny Heister nog spelen. Daarom spelen we nu nog op het hoogste niveau. Die ervaring kan ik goed gebrui ken op het moment dat jongere spelers het moeten overnemen. Zij kunnen profi teren van wat ik nu leer", liet Franssen gisteravond weten. Het ultieme doel van Franssen is om, als de veteranen Heister (31) en Keen (32) ge stopt zijn, drie andere spelers naar de tophonderd van de wereld te leidenZo- dat we een stabiel team hebben dat met de Europese top meekan. Dat zal wel een zwaar karwei worden, als ik zie wat voor talenten in andere landen rondlopen." Ter illustratie: Kal un Yu, de nummer drie van Nederland staat 193e, nummer vier Daan Sliepen 322e. Het zal Franssen overigens op dit moment de nodige moei te kosten om Nederland bij de Europese top te houden. Na de 3-2-nederlaag van gisteravond tegen Joegoslavië en de duels met de toplanden Frankrijk en Oostenrijk nog voor de boeg is degrada tie uit de Superliga dichtbij. Danny Heister haalde een dikke vol doende. Hij won zijn beide duels. Trinko Keen (twee keer) en Middelburger Kalun Yu (één nederlaag") stelden teleur. Yu (193e op de wereldranglijst) verloor van de nummer drie van Joegoslavië, Rade Markovic (226), met 7-11 5-11 en 9-11. Als pleister op de wonde geldt dat Yu mo menteel last heeft van een achillespees, terwijl Markovic in topvorm verkeert. Hij versloeg afgelopen weekend in de Europa Cup onder meer de Nigeriaan Se- gun Toriola, de nummer tachtig van de wereld. Toriola speelt voor FVT uit Rot terdam. van onze sportredactie ZÜRICH - De wereldvoetbal bond Fifa heeft gisteren een nieuwe structuur voor de eigen organisatie gepresenteerd. Voorzitter Sepp Blatter maakte op een persconferentie onder meer bekend dat er vier divisies moeten worden opgericht, op de terreinen marketing, financiën, voetbalontwikkeling en Fifa- toernooien. De plannen moeten worden bekrachtigd op het con gres in Qatar, in oktober 2003. De macht van de voorzitter wordt in de plannen van het uit voerend comité vergroot. In de hiërarchie volgt na de preses een afdeling communicatie, daarna pas het algemene secretariaat en vervolgens het kwartet divi sies. Het comité vergaderde in Zurich twee dagen over de her structurering. De uitkomst is dat het uitvoerend comité min der te zeggen krijgt, en de voor- zitter meer. Zo verstevigt Blatter 118 na zijn veelbesproken hervet- kiezing zijn grip op de voetbal, wereld. Vlak voor zijn herver kiezing werd hij van allerlei zaken beschuldigd, waarondoi mismanagement en corrupt Als straatvechters beëindigde,; de kandidaten hun campagnes „We zijn de fairplay vergeten® zijn in oorlog beland", Blatter daarop terug. „Dat isnir bijgelegd." Voor het uitvoerend comité blijft in de toekomst vooral een controlerende functie over. Dj voorzitter bepaalt voorname- lijk zelf de politieke koers 1 de bond. Blatter heeft overigens naar aanleiding van opschud ding rondom de arbitrage op hu afgelopen WK inmiddels allele- den van de commissie scheids rechterzaken vervangen. DPAi SID Basketbal Nankin (Chn). WK vrouwen. Halve fina les: Rusland - Zuid-Korea 70-53 (44-30), Verenigde Staten - Australië 71-56 (39- 29). 5 t/m 8: Spanje - Frankrijk 69-59 (36-36), China-Brazilië 81-80 (45-38). Om negende plaats: Cuba - Argentinië 92-71 (48-31); om elfde plaats: Joegosla vië - Litouwen 62-83 (26-48). Bowling Bowling van de Bowling vereniging Goes. Maandagleague: EasyScore 1 - Good Luck 40+ 3 - 1Walonibi - Baan 9 3- 1, Pibeco - EasyScore 2 1-3, www- doe-mae-wat.nl - De Tweede Jeugd 3- 1The Crackers - Los Ballos 2-2, Re-en- try - DWS Zeeland 2 - 2, De Stuntelaars - Partymanagement 0-4, Moonlight Bow lers - Hossers United 0-4. Stand: 1. Hossers United 15,2. EasySco re 2 14,3. Walonibi 11,4. Pibeco 9, 5. Par tymanagement 8, 6. EasyScore 1 8, 7. Good Luck 40+ 8, 8. The Crackers 8, 9. www.doe-mae-wat.nl 7, 10. De Stunte laars 7, 11. Re-entry 6, 12. Baan 9 6, 13. DWS Zeeland 6, 14. Los Ballos 5,15. De Tweede Jeugd 5,16. The Horny Guys 4, 17. Moonlight Bowlers 1. Dinsdagleague: Dolmans Spec. Reini ging - Sagro 1-3, Fun pub - Pro Hair 1-3, NetNie - Pro Shop Power Plus 3-1, Aahejo - BT Knudde 4-0, N.T.B, - Intoro 4-0, Top- form Meubelen H'zand - SSK Keukens Kapelle 0-4, Adams Family -De Bisons 3 - 1, The Breathf lowers - De Daltons4- 0. Stand: 1. SSK Keukens Kapelle 10,2. Sa gro 10,3. Aahejo 9,4. Topform Meubelen H'z 8,5. Intoro 8,6. De Bisons 8,7. N.T.B. 7, 8. Pro Hair 7, 9. Adams Family 6, 10. Fun pub 5, 11. Dolmans Spec. Reinig 4, 12. The Breathflowers 4,13. NetNie 4,14. De Eendracht 2,15. Pro Shop Power Plus 2,16. BT Knudde 2,17. De DaltonsO. Schietingen Senioren 's-Heerenhoek. Eerste hoofd vogel A, Dekker, Doel naar Hoger; twee de hoofdvogel loting; eerste zïjvogel A. de Jonge, Soranus; tweede zijvogel C. Eversdijk, Sint Sebastiaan; derde en vier de zijvogel loting; eerste kal T. Ponsaert, Diana; tweede kal B. Bos, Sint Sebasti aan; derde en vierde kal loting. Ons Genoegen Oudelande Eerste hoofdvogel Jac. Hoogstrate, Doel naar Hoger; tweede hoofdvogel Jac. Platschorre, Zorgvlied; eerste zijvogel M. de Jonge, Soranus II; tweede zijvogel St. Kopmels, Victoria; derde zijvogel M. de Jonge, Soranus II; vierde zijvogel J. Braam, Ons Genoegen; eerste kal I. Helmstrijd, Juliana; tweede kal P. Rep- kes, Victoria; derde kal C. Jeremiasse; vierde kal loting. Nederlandse Bpond afdeling Zuid-Beve land. Finale supercup: Willem 2 - Victoria 1 56-53. Eindstand seizoenskampioenschap: 1. M. de Jonge, Soranus II45 punten; 2. P. J. Oosthoek, Vrije Schutters 29; 3. B. Gle- rum, Diana 28; 4. J. de Jonge, ADLM 27; 5. M. C. Verdonk, Concordia 27. Jacoba van Beieren Goes. Eerste hoofd vogel Patr. Oosthoek, Vrije Schutters; tweede hoofdvogel M. de Jonge, Sora nus II; derde hoofdvogel loting; eerste zij vogel R. Stalla, Juliana; tweede zijvogel Patr. Oosthoek, Vrije Schutters; derde zij vogel M. de Jonge, Soranus II; vierde zij vogel L. Rentmeester, Willem Teil; vijfde zijvogel P. Repkes, Victoria; zesde zijvo gel M. J. Verdonk, Jacoba van Beieren; eerste kal Piet Oosthoek, Vrije Schutters; tweede kal B. Meyer, Sint Andries; derde kal M. de Jonge, Soranus II; vierde kal M. J. Verdonk, Jacoba van Beieren; vijf de kal P. Repkes, Victoria; zesde kal M. J. Verdonk, Concordia. Zorgvlied Ellewoutsdijk. Wip 1: eerste hoofdvogel A. Goedhals, Ellewoutsdijk; tweede hoofdvogel J. Vermeule, eerste zijvogel W. Remijnse, beiden Edele Handboog; tweede zijvogel J. van Dron- gelen, Gilze-Rijen; derde zijvogel P. Vette, Concordia; vierde zijvogel W. Re mijnse, Edele Handboog; eerste kal J. Prattenburg, Gilze-Rijen; tweede kal J. Vermeule, Edele Handboog; derde kal J. Prattenburg, vierde kal A. Goedhals, bei den Gilze-Rijen. Wip 2: eerste hoofdvogel R. Klippel, Doel naar Hoger; tweede hoofdvogel loting; eerste zijvogel I. Helmstrijd, Juliana; tweede zijvogel J. Rentmeester, Willem Teil; derde zijvogel J. van de Guchte, Zorgvlied; vierde zijvogel loting; eerste kal R. Vermeule, Victoria; tweede kal W. Voet, Gilze-Rijen; derde kal B. de Jonge, TUNIS - Roger Lemerre wordt de nieuwe bondscoach van Tu- Hij leidde tijdens het wereld kampioenschap in Japan en Zuid-Korea de Franse nationa le voetbalploeg, maar kon ver trekken na het volledig falen van de titelverdediger. De Franse vedetten struikelden al in de eerste ronde, wonnen geen wedstrijd en maakten geen enkel doelpunt. Lemmerre werd in 2000 wel Europees kampioen. RTR Spes Nostra; vierde kal J. Vermeule,Ed; Ie Handboog. Sportprijsvragen Uitslag Lucky Day 2903, d.d. 24-09-2002. 2-3-10-16-17-20-21 -23-27-30-43- 45-49-56-59-68-69-72-74-77 (Onder voorbehoud) Tafeltennis Den Bosch. Europese liga. Eerste rondt eerste wedstrijd. Nederland - Joegosl- vïë 2-3. Heister-Karakasevic 3-1 (13-11- 11 12-10 14-12), Keen - Grujïc 2-3 (15-13 9-1111-39-11 6-11), Yu-Markovic 0-3(i 115-119-11), Heister- Grujic3-1 (12-102 11 11-7 12-10), Keen - Karakasevic 0-31') 114-117-11). Programma: 8 oktober Frankrijk - Neder land, 12 november Nederland - r rijk. Tennis Hongkong. Mannen, 425.000 euro. Eerste ronde: Massu (Chl) - Stepanii (Tsj) 7-5 6-2, Clavet (Spa) - Larsson (Zwi 6-4 6-4, Hyung-Taik (ZKo) - Knowle (Ooi 7-5 4-6 6-1. Palermo. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Montanes (Spa) - Gauder- zi (Ita) 6-2 6-2, Gonzalez (Chl/2) - Krajê" (Kro)6-3 6-2, Acasuso (Arg/3) - Vincigue- ra (Zwe) 6-3 6-4, Melzer (Oos) - Mathi (Fra) 6-2 6-2. Samarkand (Oez). Mannen, challenge] 25.000 euro. Eerste ronde: Van Lottum (Ned/D-Mi zur (Oez) 6-36-3, Wassen (Ned) - Delgad: (GBr) 6-2 3-6 6-3, Op der Heijde (Nedl Golovanov (Rus/4) 6-4 6-4. Dubbel, eerste ronde: Wassen/Brown- (Ned/Arg/2) - Van Lottum/Delgado 6- 6-3. Leipzig. Vrouwen, 600.000 euro. Eerste ronde: Hrdlickova (Tsj) - Bedano va (Tsj) 6-2 3-1 opgave, Barna (Dui)-EII; Clijsters (Bel) 6-46-2, Benesova (Tsj)-Si arez (Arg) 6-3 6-1, Shaughnessy (VSt| Likhovtseva (Rus) 6-3 3-6 6-2, Rittne (Dui) - Daniilidou (Gri) 6-3 3-67-6, Petrovi (Rus) - Müller (Dui) 6-3 6-1, Husarovj (Slw) - Malejeva (Bul) 3-6 6-2 6-3. Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Eerste ronde: Morariu (VSt)-TorrensVa lero (Spa) 6-2 6-4, Taylor (VSt) - Adrians Serra Zanettï (lta/5) 6-2 7-5, Razzam (Fra)-Fernandez (Arg/3) 6-3 6-3, Ruano Pascual (Spa) - Dominikovic (Aus) 6-26 0, Prakusya (Ino) - Leon Garcia (Spa) 7-f 6-3, Pratt (Aus/4) - Kirilenko (Rus) 6-264, Antonella Serra Zanetti (Ita)-Talaja (Krol 7-6 1-6 6-3, Krasnoroetskaja (Rus) - Cara Black (Zi,/6) 2-6 6-2 7-6, Neffa-De los Rios (Par) - Morigami (Jap) 6-3 7-6., Gagliardi (Zwi/7) - Liggan (Ier) 7-6 5-7 6-4. Wielrennen León. Ronde van Spanje. Zestiende etappe, Aviles - León: 1. Bote- ro (Col) 154 km in 3.32.07,2. Perez (Spal 3. Gutierrez (Spa) 0.05,4. Aitor Osa (Spal 5. Plaza (Spa), 6. Zabel (Dui) 8.58,7. Perdi- guero (Spa), 8. Glomser (Oos), 9. Torrent (Spa), 10. Artetxe (Spa), 14. Moerenhout Algemeen klassement: 1. Heras (Spal 58.55.13, 2. Aitor Gonzalez (Spa) 0,35,3. Sevilla (Spa) 1.08,4. Belokï (Spa) 1.57,5, Mayo (Spa) 2.16,6. Francesco Casagraiv de (Ita) 3.56,7. Garcia Casas (Spa) 4.05,6 Simoni (Ita) 4.55, 9. Beltran (Spa) 5.20, 10. Zubeldia (Spa) 5.26, 84. Moerenhout 1.51.52. Prato. GP Industria Commercio di Pra- to. 1. Doema (Oek) 199 km in 4.25,14 (45,130 km/u), 2. Ferrigato (Ita), 3. Stefa no Casagrande (Ita), 4. Fontanelli (Ita),5. Baguet (Bel), 6. Bettini (Ita). —woensdag Ë3Ü Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. DGV Euro Ginseng-Verkeersschool Blom. Locatie: Biljartpaleis Jacobs, Ril land. Aanvang: 19.30 uur. PRATO - Mare Lotz be hoorde gisteren in de GP Industria Commercio tot de slachtoffers van een valpartij vroeg in de koers. De wielrenner van Rabo bank moest naar het zie kenhuis waar hechtingen nodig waren om een wond boven het rechteroog te dichten. Ook werden fo to's gemaakt van de rech terheup. „Mare heeft gelukkig niets gebroken", vertelde ploegleider Adri vanHou- welingen. Het slechtst er aan toe was de Italiaan Andrea Tafi, die een ge broken jukbeen opliep. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 20