LPF Sluis deelnemer verkiezingen B Het is tijd voor de beste deal op hypotheekgebied. Eerste huizen Lievenspolder gesloopt Uitbaggeren waterleiding in oktober Terneuzense SGP trapt campagne af JUMBO Afdeling schikt zich naar landelijk bestuur, Hulst en Terneuzen houden poot stijf Ministers beslissen in Philippiense versierder oor afgebeten comfofto Y Lru HOEKMAI Tien nieuwe werkplekken door uitbreiding productie Elocoat Automobiliste botst tegen boom Provincie valt over dekking tekort Vitaal Sas zeeuwse almanak Geschiedenis Jumbo is bijna 8% goedkoper dan de 'euro-weken supermarkt'.* ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 24 september 2002 n[ door Harmen van der Werf r I DEN HAAG - De LPF doet in de nieuwe gemeente Sluis zeker e I mee aan de verkiezingen voor de gemeenteraad. LPF Sluis heeft zich geschikt naar het landelijk 1 LPF-bestuur, maar R. Muste i KNOKKE - Een bezoek aan de 1 nachtclub van het casino in Knokke is een 27-jarige inwo ner van Philippine zaterdag- I avond lichamelijk zeer duur ko men te staan. Een in België I verblijvende Italiaan nam het niet dat de Zeeuws-Vlaming zijn vriendin probeerde te ver sieren en beet hem zijn oor af. De Philippinenaar werd over gebracht naar het plaatselijke ziekenhuis, waar werd gepro beerd het oor aan te naaien. Die I poging mislukte, waardoor de i man zijn oor zo goed als defini- tief zal moeten missen j Volgens de Brugse officier van Justitie K. Withoek heeft het t slachtoffer nog geen aanklacht I ingediend tegen zijn 46-jarige j belager. Niettemin zal de bijt- I grage dader voor het gerecht I worden gedaagd. „De feiten zijn te ernstig om zo maar te laten I passeren. Het slachtoffer heeft uiteraard wel aangifte gedaan i en ook is er proces-verbaal op- I gemaakt", aldus Withoek. Advertentie haworth p Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noordzandslraal 6. Yerseke, (0113) 57 29 07 TERNEUZEN - Elocoat in Ter- neuzen breidt de productie met een derde uit tot zo'n 120.000 ton verpakkingsmateriaal op jaarbasis. De productieuitbrei ding leidt tot een groei van het personeelsbestand met tien me dewerkers. Elocoat is een dochteronderne ming van verpakkingsfabrikant Elopak en is sinds 1983 geves tigd aan de Osloweg in Terneu zen. Elocoat houdt zich bezig met het coaten en lamineren van karton met behulp van diverse kunststoffen en aluminium voor (wegwerp)drankverpakkingen. Tweederde van de productie is verpakkingsmateriaal voor zui velproducten. Verder maakt het bedrijf verpakkingen voor pro- ducten met een lange houdbaar heid zoals water, wijn, vruch tensappen en wasverzachters. Sinds deze zomer produceert Elocoat dertigduizend ton - extra: vijftienduizend ton is be stemd voor de Elopakvestigin- gen in Denemarken en Noorwe gen, de overige vijftienduizend ton gaat naar een klant. Bij Elocoat werken na de uit breiding in totaal negentig mensen. van LPF Hulst en C. Freeke van LPF Terneuzen blijven weige ren het hoofd te buigen. Zij za ten gistermiddag bij de Raad van State, waar LPF-huisadvo- caat O. Hammerstein betwistte dat zij onder de naam LPF aan de verkiezingen mogen mee doen. LPF Hulst en LPF Terneuzen zijn niet officieel erkend door het zittende hoofdbestuur. De centrale stembureaus in Hulst en Terneuzen hadden volgens Hammerstein de twee partijen onder de naam LPF dan ook niet mogen registreren. „Want dat 's-GRAVENPOLDER - Een 41- jarige vrouw uit de gemeente Goes is gisterochtend op de Goesestraatweg in 's-Graven- polder licht gewond geraakt toen ze met haar auto tegen een boom reed. De vrouw is vermoe- delij k achter het stuur onwel ge worden. Ze werd door de brand weer uit haar auto bevrijd. leidt tot verwarring bij de kie zers." Hammerstein kreeg steun uit onverwachte hoek, van C. Bor- man van de landelijke kiesraad. Hij stelde dat de centrale stem bureaus in Hulst en Terneuzen bij de kiesraad hadden moeten nagaan of de inschrijving van LPF Hulst en LPF Terneuzen deugde. Borman kwam tot de zelfde conclusie als Hammer stein: Er dreigt verwarring. G. Christiaanse, vertegenwoor diger van de centrale stembu reaus in Hulst en Terneuzen, was het niet eens met Borman. De bureaus hadden helemaal door Jan Jansen TERNEUZEN - Rijkswater staat begint eind oktober met het uitbaggeren van een sterk vervuilde rijkswaterleiding, westelijk van het kanaal Gent- Te rneuzen. In vier maanden tijd moet er niet het idee dat er problemen dreigden te ontstaan met de LPF landelijk. „Het is ook hele maal niet onze taak om onder zoek te doen naar interne partij - verhoudingen." Volgens Muste en Freeke had den zij wel degelijk toestem ming van de landelijke LPF, maar sindsdien is de samenstel ling van het hoofdbestuur ver anderd. Na een partijcrisis heeft de Wassenaarse vastgoedhan delaar E. Maas de touwtjes in handen gekregen. Dat het bezwaar tegen de in schrijvingen ertoe kan leiden dat de LPF in Hulst en Terneu- zo'n 14.000 kubieke meter vuil slib boven water komen. Het goedje komt niet, zoals enkele boeren vreesden, terecht op de aanpalende akkers, maar wordt direct per vrachtauto afgevoerd naar de Dekkerspolder bij Westdorpe. De transporteur ge bruikt daarvoor speciale vloei stofdichte bakken. Het zwaarst verontreinigde ma teriaal, ongeveer de helft, ver dwijnt in het slibdepot van Rijkswaterstaat. Dat depot is bijna vol, maar er was nog ruim te gereserveerd voor het slib uit de rijkswaterleiding. De andere helft, iets minder ver vuild, gaat naar de naburige grondverwerker Sagro. Na de baggeroperatie kan de al langer geplande overname van de wa terleiding door het waterschap Zeeuws-Vlaanderen eindelijk zijn beslag krijgen. De leiding is voor het water schap belangrijk, omdat het water uit een groot gebied, tot in België toe, erdoor afgevoerd wordt. Het schap zat dan ook met smart te wachten op het baggerwerk; dat vergroot de ca paciteit van de leiding aanzien lijk. Boeren Met minstens zoveel opluchting begroeten enkele boeren langs de leiding de operatie. Toen Rijkswaterstaat vorig jaar nog dreigde de vuile drab op hun ak kers te storten, verzetten ze zich hevig. In tegenstelling tot het waterschap heeft de rijksdienst dat recht helemaal niet bij het uitbaggeren van leidingen, voerden ze aan. zen niet aan de verkiezingen meedoen, neemt de landelijke LPF voor lief. Het hoofdbestuur wil een strakke partij organisa tie opbouwen. Lokale en pro vinciale afdelingen moeten zich schikken. Hammerstein: „Wij willen in Zeeuws-Vlaanderen een voorbeeld stellen." Ondersteuning Muste en Freeke vertrouwen er op dat zij door de Raad van Sta te in het gelijk worden gesteld. Staatsraad J. van der Meer gaf daar alle aanleiding toe. Zij wees erop dat de Lijst Pim For- tuyn wel bij de kiesraad is gere- Ook vochten met name de ak kerbouwers J. Ramondt en A. Goethals de resultaten van de bemonstering door Rijkswater staat aan. De vervuiling was in hun ogen veel erger dan uit de rapporten bleek. „Die leiding is veertig jaar terug voor de laatste keer uitgebaggerd. Toen kwam die rommel wel op het land te recht en ik weet nog hoeveel last mijn vader daar nog jarenlang van gehad heeft", zegt Ram ondt. gistreerd, maar zonder de af korting LPF. In de statuten van de LPF staat bovendien dat de landelijke organisatie slechts 'ondersteuning biedt aan plaat selijke partijen'. Juridisch is de LPF dus niet zo strak georgani seerd. Net zoals LPF Sluis zouden ook Muste en Freeke zich naar het landelijk bestuur kunnen schik ken. Alle kou is dan uit de lucht. Ze hebben daar nog geen zin in. Muste: „Wij hebben de LPF in Zeeuws-Vlaanderen op poten gezet en nu krijgen we stront voor dank." De uitspraak is op vrijdag 27 september. Nog zeker tien jaar na die laat ste schoonmaakbeurt is de ver vuiling volgens hem gewoon doorgegaan. „Tot begin jaren zeventig is er nog erg veel ge loosd op die leiding. Ik wil die rommel niet nog eens op mijn land." Opnieuw bemonsteren heeft Rijkswaterstaat niet ge daan, maar de dienst moest wel erkennen niet het recht te heb ben om het slib te dumpen op aangrenzende akkers. Dat zal dan ook niet gebeuren. door Euqène Verstraeten HOEK - De provincie verwacht dat de ministers van Verkeer en Waterstaat en VROM op zijn vroegst komend najaar een standpunt innemen over de ver betering van de rijksweg 61 tus sen Hoek en Schoondijke. In het voortgangsverslag van het convenant Zeeland voor werkgelegenheid, duurzaam heid en bereikbaarheid consta teert de provincie dat het Haag se standpunt over de reconstructie van de rijksweg 'al zeer lang' op zich laat wach ten. Nu is daar nog de kabinets wisseling tussendoor gekomen, zodat de kwestie nog meer ver traging heeft opgelopen. De verbetering van de N61 om vat het opnieuw aanleggen van de weg tussen Hoek en Schoon dijke, inclusief een rondweg om Schoondijke. Bij Hoek komt er een aansluiting naar de Wester- scheldetunnel. Er zijn vijf alternatieven onder zocht in de Trajectnota/MER, waarna alle betrokkenen in het najaar van 2000 de kans kregen om de ministers een advies te ge ven. De overheden in West- Zeeuws-Vlaanderen hebben, ondersteund door het bedrijfs leven, de ministers geadviseerd te kiezen voor een stroomweg. Dat is meteen het meest ingrij pende alternatief. Een stroom weg is een weg met gescheiden rijbanen, met elk twee rijstro ken. In verband met het behoud van het landschap is bij de mi nisters ook gepleit voor onge lijkvloerse kruisingen in de vorm van tunnels in plaats van viaducten. Als de ministers daarmee instemmen, is er nog een aanvullende Milieu Effect Rapportage (MER) nodig. Voor wat betreft de rondweg om Schoondijke wordt vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen de voorkeur gegeven aan een half rond variant aan de zuidwest zijde van het dorp. Hoewel de regio kiest voor een stroomweg, lijkt het rijk volgens door René Hoonhorst TERNEUZEN - De SGP in Tër- neuzen verricht vanavond om 19.30 uur de aftrap voor de ver kiezingscampagne. Dit doet de partij met een bijeenkomst in de hal van de dominee D.L. Aangeenbrugschool. De Terneuzense afdeling van de Staatkundig Gereformeerde Partij presenteert het verkie zingsprogramma in het school de provincie de voorkeur te ge ven aan een veel minder ingrij pende gebiedsonsluitingsweg. „Welke keuze de ministers zul len maken is moeilijk te voor zien", aldus het voortgangsver slag. „Een andere keuze dan een stroomweg zal in elk geval con sequenties hebben voor het proefproject Duurzaam Veilig West-Zeeuws-Vlaanderen." In het meerjarenprogramma we gen staat de verbetering van de rijksweg tussen 2007en2010op de rol om te worden uitgevoerd. SAS VAN GENT - De provincie Zeeland gaat er niet mee ak koord dat het financiële tekort op de begroting voor het stads vernieuwingsplan Vitaal Sas van Gent is opgenomen in de eerste begroting van de nieuwe gemeente Terneuzen. „Dat lijkt kinderachtig, maar theoretisch gezien kan er nog van alles gebeuren waardoor de nieuwe gemeente de begroting niet rond krijgt.", aldus ambte naar S. Douma van de provin cie. De provincie heeft daarom de beslissing over het krediet- voorstel van de gemeente Sas van Gent verdaagd. De gemeen te is gevraagd een alternatieve dekking voor de twee ton aan te geven, waarbij Sas geld dat vrij valt gedeeltelijk moet aanwen den voor Vitaal Sas. De projectleider van Vitaal Sas, J. Hemelaar, zegt dat een oplos sing voor het dekkingsvraag- stuk inmiddels onderweg is naar de provincie. ,In overleg met de fusiepartners hebben we besloten voor Sas van Gent 50.000 euro ten laste van de exploitatie 2002 te bren gen. De resterende 150.000 euro komen uit de eigen reserve van de nieuwe gemeente." gebouw in de Willem Andries- senlaan in Terneuzen. De SGP houdt over precies een maand, op donderdag 24 okto ber, nog een 'politieke tijdrede' in de kerk van de gereformeerde gemeente en presenteert het programma op nader te bepalen data nog in Axel, Hoek, Zaamslag en Sas van Gent. De partij verstrekt het pro gramma ook aan verschillende bevolkingsgroepen en maat schappelijke instellingen. Advertentie Woningen aan de Azaleastraat gaan tegen de grond. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De sloop van 140 wo ningen in de Terneuzense Lievenspol der is gisteren echt begonnen. De eerste huizen aan de Geranium- en Azalea straat gingen tegen de vlakte. Voor nieuwjaar moet de sloop van de voor malige huurhuizen van de Stichting Clavis zijn afgerond. De Terneuzense vestiging van Kegels Sloop- en Mileutechniek heeft eerst drie weken asbest verwijderd uit wo ningen in de voormalige Bloemen- buurt. Bovendien is een groot deel van de huizen al 'gestript', ontdaan van alle hout. Het sloopbedrijf haalt overigens niet alleen het hout uit de huizen. Na het neerhalen van de huizen, sorteren de slopers het afval ter plaatse alvorens het op transport gaat naar verschillen de verwerkingsbedrijven. Leegstand Met de sloop van de huizen in de Lie venspolder heeft de Stichting Clavis, de voormalige Woningbouwvereniging Terneuzen, het huizenbestand ingekrompen tot zo'n 2500. Het besluit om vierhonderd huizen in Triniteit en Lievenspolder te slopen, werd een paar jaar geleden al genomen. Destijds kampte de Terneuzense corporatie met veel leegstand. Intussen hebben zich weer allerlei verschuivingen op de wo ningmarkt voorgedaan, maar Clavis zag tot voor kort geen aanleiding om op grote schaal nieuwe huurwoningen te bouwen. De nieuwbouwplannen in Tr initeit voorzien voornamelijk in koop woningen. foto Wim Kooyman De vrijkomende ruimte in de Lievens polder moet een groene long voor de wijk worden. Het braakliggende ter rein wordt in eerste instantie niet echt ingericht; waarschijnlijk wordt dit een groot grasveld met eventueel wat be planting. De gemeenteraad van het heringedeelde Terneuzen moet straks bepalen hoe het gebied er uiteindelijk uit gaat zien. De huidige bestuurders denken aan een park met ruimte voor twee gebouwen met een maatschappe lijke functie: een brede school en een wijkgebouw. Zijn kinderen bezweren hem altijd dat ze de computer al leen maar nuttig gebruiken. Soms een spelletje, maar dat is dan toch vooral om even uit te blazen. De inwoner van Hulst weet echter beter. Via de knop geschiedenis ziet hij dat zijn kroost de hele wereld over surft en halt houdt op de meest curieuze sites. Die kennis houdt hij echter voor zich. Hij vindt namelijk dat ze de pc ook best mogen gebruiken om wat wereld wijzer te worden. Soms, als hij merkt dat zijn puberende zoon weer veel interesse heeft in zeer schaars geklede blon de babes, is het niet makke lijk om tijdens het eten niet een paar hints te geven. Hij doet dat niet want hij had vroeger, onder zijn matras, ook wel eens de Playboy lig gen. Dat zijn ouders dat wis ten, daar hoorde hij pas veel later van, toen hij al zelf va der was. Hij is hen nog steeds dankbaar dat ze destijds nooit triomfantelijk zijn ma tras hebben opgetild. Advertentie "Hebben ze weer 'euro-weken'. Ik ken een supermarkt die ondanks de komst van de euro nog steeds voordelig is. En niet alleen tijdens een paar 'euro-weken', maar gewoon het hele jaar door. En reken maar dat het veel scheelt, elke dag!" supermarkten Product 'Euro-winkel' Jumbo Pepsi, Sisi, 7-Up, fles 1,5 liter 1,18 0,99 Chenet wijn, fles 75 cl 3,09 2,69 Merci assorti, doos 250 gram 2,63 1,99 Unox knaks, blik 200 gram 1,18 0,99 Elvive shampoo, flacon 250 ml 2,99 2,49 Milner kaas, licht gerijpt, plakken 2,11 1,90 Runderrookvlees, vers van het mes, 100 gram 1,99 1,79 Verre Oosten bami, nasi, pak 1000 gram €2,49 €1,89 Saksische leverworst, bolletje 150 gram 0,40 0,25 Rundergehakt, kilo 5,85 3,99 Totaal €23,91 €18,97 f Op dit pakket is uw voordeel zelfs ruim 20% I I Jumbo is gegarandeerd de I allergoedkoopste van Nederland! Elke dag. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33