Ryder Cup moet gezellig worden PZC De Hamer in zijn sas als spits Onzeker avontuur voor volleyballer Martij n Dieleman Veldman maakt naam op NK zeilen Oostkapelle loot Zeelandia Middelburg Tijdens traditioneel golftoernooi was laatste jaren van respect geen sprake Zwemmers duiken onder NK-limiet uitslagen dinsdag 24 september 2002 door Henri van der Steen DEN HAAG - Is golf een sport voor gentlemen? Ze zien er altoos knap en beschaafd uit, maar aan innerlijk fat soen en sportieve ethiek ontbreekt het soms wel degelijk. De laatste editie van de Ryder Cup, de fameuze tweejaar lijkse wedstrijd tussen de Verenigde Staten en Europa, was wel een obsceen voorbeeld van opgeklopte vaderlands liefde en gebrek aan fatsoen. De scène op de zeventiende green van Brookline (VS) was werkelijk bespot telijk. De Amerikanen waren na twee dagen spel eigenlijk kansloos. Maar zie, op zondag begonnen ze een fabel achtige inhaalrace die tijdens de voor laatste partij van de dag - op de zeven tiende hole - culmineerde in een onge kende climax. Justin Leonard pres teerde het een putt van bijna vijftien meter te maken en daarmee Amerika alsnog aan de overwinning te helpen. Tenminste, ervan uitgaande dat zijn te genstander Jose-Maria Olazóbal, zijn putt (van ruim zeven meter) niet zou maken. Daarop werd niet gewacht. Spelers, coaches en zelfs de spelersvrouwen op hun hoge hakjes stormden de green op, over de puttinglijn van de verbijsterde Spanjaard, om met Leonard diens wonderbaarlijke putt te vieren. Nie mand die zich om Olazabal - die met een gelukte putt de wedstrijd voor Eu ropa alsnog uit het vuur had kunnen slepen! - of de etiquette bekommerde. Grover was de sportiviteit in het golf nog niet geschonden. ,,Het was triest om te zien", aldus Ola zabal. En Sam Torrance, nu de captain van de Europese ploeg, zei: „Het was het walgelijkste tafereel dat ik ooit heb gezien." Dit is topgolf anno de nieuwe eeuw. De Ryder Cup, die voor het eerst in 1927 werd gespeeld - drie jaar voordat het eerste WK voetbal werd gehouden - is verworden tot een klassieker waarin een ziekelijk soort chauvinisme het heeft gewonnen van de sportieve uit gangspunten. Dat is zo gegroeid. Al in de jaren zestig commandeerde de Engelse captain Eric Brown zijn spe lers niet te helpen zoeken als een Ame rikaan zijn bal in het bos had geslagen. Het werd zo erg dat spelers elkaar putts van 15 centimeter lieten maken, 'not done' in match-play. Elf jaar geleden ging Corey Pavin rond met een oorlogs pet op zijn kopom aan te geven dat hier geen sportieve, laat staan vredelieven de wedstrijd aan de orde was. Van een koude oorlog was al langer sprake rondom de Ryder Cup. Vooral de Amerikanen ontpopten zich steeds va ker als meesters in dat achterlijke spel om de tegenstander bij voorbaat te in timideren. In 1991 droegen de Ameri kaanse spelers t-shirts met een provo cerende tekst: 'The Ryder Cup belongs here'. Tijdens het galadiner vooraf gaande aan de wedstrijd kwam de gou verneur van South Carolina binnen, die zonder te groeten de Europese ta fels voorbij liep. Later die avond werd een film vertoond met de hoogtepunten van de Ryder Cup; zonder dat er een Europeaan te zien was... De pers deed hier gezellig aan mee. Een radiostation spoorde golffans aan de Europese spelers om zes uur 's morgens in hun hotel wakker te bellen. 'Wake the Enemy!' De dienstdoende discjoc- key had helaas niet in de gaten dat de Europeanen tegen die tijd al lang op de driving range stonden. Dieptepunt De foeilelijke scènes van Brookline zijn wel het dieptepunt in de golfsport, be geleid door drie dagen van Amerikaan se hatelijkheden tegenover de Europe se spelers. Die hatelijkheden kwamen van de pers, van het publiek en van de spelers. David Duval hield geregeld zijn hand aan een oor, alsof hij vroeg of het publiek niet nog meer herrie kon maken. Het gaat hier om volwassen kerels met een inkomen van tientallen miljoenen per jaar. Dollars en euro's. Voor het winnen in de Ryder Cup schikken ze zich moeiteloos in de afspraak, 75 jaar geleden door naamgever en golf promo tor Samuel Ryder bedacht, dat er geen prijzengeld, maar slechts eer op het spel staat. En geen golfer die niet graag meedoet, ook Tiger Woods niet. Geen baan die niet dolgraag de Ryder Cup organiseert! Maar ook hier heeft de verloedering genadeloos toegesla gen. Er wordt gespeeld op de baan die het meest betaalt; aan de organisatie van de continentale tour, wel te ver staan. Vandaar dat er dit jaar (weer) op The Belfry wordt gespeeld in Birming ham en vandaar dat over vier j aar de K- Club gastheer is, zestig kilometer bui ten Dublin, in de wildernis, aan een landweggetje. Er zijn mooiere en ge schiktere banen - traditionele links- banen bijvoorbeeld - maar bij de Ryder Cup gaat het niet meer om sport maar om business. Zoals de Ierse golfjourna- list Dermot Gilleece (Irish Times) schrijft: „Waar we over praten is een commercieel monster dat door alles wordt geëxploiteerd dat geld ople vert." Inmiddels hebben de deelnemers een oproep gedaan de editie van dit jaar ou derwets gezellig en sportief te maken. Tiger Woods voorop. Op zijn website zegt hij: „Ons belangrijkste doel is te winnen, maar we willen ook plezier hebben. Natuurlijk zal er animositeit zijn, dat is ook normaal. Maar ik denk niet dat de fans zich zo zullen laten gaan als in Brookline. Dit is een sport voor gentlemen." GPD Een groundsman neemt de golfbaan van The Belfry in het Engelse Birmingham onder handen. Daar wacht vanaf vrijdag de confrontatie tussen de beste Europese en Amerikaanse golfers, de Ryder Cup. foto Jeff Haynes/EPA door Eldridge Pentury MEDEMBLIK - Naam maken als Laser-zeiler. Dat was bij het Open NK voor olympische en paralympische zeilers in Me- demblik het doel van Erwin Veldman. De achttienjarigé Middelburger slaagde in zijn opzet. Hij was twee dagen leider in het tussenklassement, met de uiteindelijke zesde plaats was hij tevreden. Zeven races stonden Veldman te wachten toen hij donderdag aan het NK begon. Twee races per dag met een afsluitende wed strijd op zondag. De zeilers kon- VLISSINGEN - Zeeuwse zwemmers hebben de eer ste wedstrijd van het sei zoen aangegrepen om zich te plaatsen voor het NK. In het Vlissingse sport- fondsenbad doken Niek de Ridder, Kevin Honds- merk, Rick Visser, Ma- rinka Bil en Shanyra van Bamborst onder de gestel- de limiet. Niek de Ridder van ZC Koewacht en Kevin Hondsmerk van de Schel- de zwommen beiden een NK-limiet op de 200 me ter en 400 meter vrij e slag jongens junioren 3. Niek de Ridder benaderde j met zijn tijd van 2.08,51 op een haar na het al der- j tienjaaroudeZeeuwsere- cord op de 200 meter vrije slag. „Het seizoen is nog j maar net begonnen, dus zal ik er de komende maanden nog voor gaan", aldus De Ridder. Andere NK-limieten wer- j den gezwommen door i Rick Visser van Stormvo- j gel op de 100 meter vlin derslag jongens junioren j 3,MarinkaBilvanStorm- vogel op de 40 Ometer vrije slag meisjes jeugd 1 en Shanyra van Bambost van de Schelde op de j 100 meter vrije slag meis- jes junioren 1. den daarbij hun slechtste resul taat wegstrepen. Op de eerste wedstrijddagen waaide weinig wind en klokte lichtgewicht Erwin Veldman zijn beste tijden. Hij opende met een tweede en een eerste plaats en pakte de leiding in het klasse ment. Op de tweede dag werd Veldman elfde en eerste, en zo bleef zijn koppositie gehandhaafd. „Om mijn eerste plaats te behouden had ik zaterdag goed moeten px-esteren, maar dat lukte niet. Tijdens die wedstrijden heb ik het verknald", zei Ervrin Veld man, die 25e en 20e wërd en daardoor zijn leidende positie verloor. Stevige wind Op de slotdag kreeg hij te maken met een stevige wind en die speelde de Middelburger pala ten. „Dit is pas mijn eerste wed- strijd met zoveel wind. Het is dan extra moeilijk voor mij om dat ik eigenlijk te licht ben voor de Laser. Mijxx boot sloeg voort durend om en toen mijn achter stand te groot was, ben ik uit de wedstrijd gestapt." Veldman, wiens 21-jarige broer Stephan 24e werd in Medemblik, eindig de uiteindelijk op de zesde plaats. E:rwin Veldman: „Ik heb als zei ler goed gepresteerd in de Splash- en Flash-klasse, maar daarmee maak je geen naam. Ik wilde hier wat laten zien als La- ser-zeiler en ben daarin redelijk geslaagd. Na mijn optreden bij het NK heb ik verschillende uit nodigingen gekregen voor een paar clinics. Ik ben dus op de goede weg." In de Laser-klasse ging de winst naar Eduardo van Vianen. In de Europe-klasse ging Garolijn Brouwer met de zege aan de haal. Komende weekeinde doet Er win Veldman mee aan de United Four, een wedstrijd die ook in Medemblik wordt gevaren en meetelt voor de worldranking. Total loss Ook de zeventienjarige Goese- naar Pim de Visser was actief in Medemblik. De zeiler eindigde in de Finn-klasse op een zeven tiende plek. Bij de race op vrij dag kende hij nogal wat tegen slag. Zijn boot werd total loss gevaren door een 49 'er. Toch kon hij de volgende dag gewoon weer aan de start verschijnen. In de nacht was de boot weer hele maal opgelapt. door Jan-Jaap Corré NIEUWDORP - Zeven a acht goals per seizoen, daar bleef het altijd wel bij. Dit seizoen heeft Martin de Hamer zijn positie op het middenveld ingeruild voor de spitspositie van het eerste elftal van de voetbalvereniging Nieuwdorp. En met succes, want in de eerste drie wedstrij den leidde dat al tot zes doel punten. Daarmee staat De Ha mer op een gedeelde eerste plaats in het Zeeuws topsco rersklassement. Er is dit jaar wel het één en an der verandert binnen de voet balvereniging Nieuwdorp. Een aantal vaste krachten is op een andere positie in het veld te rechtgekomen. Eén van hen is Martin de Hamer. „Wij hebben een aantal nieuwe spelers bij de selectie gekregen die allemaal op het middenveld spelen. Doordoor heeft onze trainer Piet Pui jpe mij een linie naarvo- ren geschoven. Voor mij was dat heel goed, want ik speel het liefst zo dicht mogelijk bij de goal van de tegenstander. Dan is er natuurlijk geen betere positie dan in de spits", weet De Hamer. Over die nieuwe spelers is de spits, die werkzaam is als uit voerder in de bouw, erg te spre ken. „We hebben drieTui'ken bij de selectie die afkomstig zijn vanZeelandia Middelburg. On ze trainer kent Ferhan Top al, één van de drie, nog uit zijn tijd bij Zeelandia en wist dat hij wat problemen had bij die club. Toen heeft hij Ferhan benaderd en die is toen, samen met twee anderen gekomen. Door hun komst zijn we voetballend beter geworden. Ook hebben we een bredere selectie gekregen. Waar we voorgaande jaren bij blessu res terug moesten vallen op mindere goden, hebben we nu waardige invallers op de bank zitten. Dat is natuurlijk heel be langrijk." Dat zijn ploeg na drie wedstrij den bovenaan staat en nog geen puntverlies heeft geleden, ver baast De Hamer dan ook niet echt. „We zitten al een jaar of drie tegen promotie aan te hik ken. De eei'ste wedstrijd was heel belangrijk voor het ver- trouwen. Die was tegen De Meeuwen en tegen die ploeg hebben we het altijd lastig. In het laatste kwartier konden we een 2-0-achterstand ombuigen in een 3-2-winst. Dat is natuur lijk goed voor de moraal. We streven dit jaar dan ook naar het kampioenschap en we zijn ge lukkig goed begonnen. Nu is het zaak om die lijn door te trek ken, Ongeslagen Zaterdag speelt Nieuwdorp te gen VCK, dat ook nog ongesla gen is. De Hamer ziet ook in die wedstrijd kansen voor zijn ploeg. „Ik denk dat het een heel afwachtende wedstrijd wordt. Verliezen kan in mijn ogen in deze fase van de competitie al dodelijk zijn. Ik schat VCK zeer hoog in, maar gooi onze kansen zeker niet weg. Ik hoop dat we de weg die we in zijn geslagen door kunnen trekken." Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Niek van Sprundel (Aardenburg) en Martin de Hamer (Nieuwdorp) beiden 6 doelpunten; 3. Marcel Lourens (Zee landia Middelburg) 5; 4. Lex Zwang (Duiveland), Hans van Damme (HVV'24), Dennis Bootsgezel (Zee land Sport), Lunven Vermeer (Vlis- singen) allen 4; 8. Arjan Human (Hoek), Rieno van Oost (Hoek), Ruud Hoogesteger (Kapelle), Robin van de Moere (Bevelanders), Pa trick Koppejan (De Meeuwen), Alexander Bom (MZVC), Martin Kiesenberg (ZSC'62), Johnny Len- sen (HVV'24), Robbie van de Wijnc- kel (Breskens), Johan Tuin (Goes), Eddy van den Bosch (Steen), Ronnie Tresonie (Aardenburg), Jackie Min- derhoud (De Noormannen) allen 3. door Koen de Vries SORIA/VLISSINGEN - Mar- tijn Dieleman begint vandaag aan een onzeker avontuur in Italië. De volleyballer uit Goes speelt twee weken op proef bij Crema, een ploeg uit de serie A2, en hoort daarna of hij een con tract mag tekenen. Dieleman gaf aan het eind van het vorig seizoen zijn spaanse club Numancia uit Soria te ken nen dat hij niet in aanmerking wilde komen voor contractver lenging. Na drie jaar volleybal len iix de hoogste klasse van Spanje was hij toe aan een nieu we uitdaging. De Goesenaar die in 2000 deel uitmaakte van het Nederlandse volleybalteam dat vijfde werd op de Olympische Spelen, legde zijn boontjes te weken op de Italiaanse compe titie. Tijdens de zomervakantie had Dielemans manager contacten in Italië, maar die werden nooit concreet. Toen hij enkele weken geleden nog geen club had, nam Dieleman contact op met zijn oude club uit Soria. De selectie was al compleet, maar deson danks werden de laatste euro's bij elkaar geschraapt en werd hij met een klein contractje als een verloren zoon binnenge haald. De Goesenaar trainde een week en speelde twee duels met Nu mancia, en werd gistermiddag gebeld door een Italiaanse ma nager met het verzoek om zo snel mogelijk naar Italië af te ï'eizen. De club Crema, op zo'n veertig kilometer ten oosten van Milaan, is nog op zoek naar een diagonaalaanvaller en ziet in Dieleman een kandidaat. Die kans kon hij niet laten lopen. Gisteravond kocht hij bij een reisbureau in Soria een vliegtic ket en; vandaag reist hij af naar Italië. Dieleman is niet de enige kandi daat voor de positie van diago naalaanvaller. Net als in het be taalde voetbal is het aanbod van spelers momenteel groter dan de vraag. In Italië, het volleybal walhalla van de wereld, zijn di verse clubs failliet gegaan en Badminton District Zuid-West. Senioren. Speel- week. 2. Hoofdklasse: BCR'91 8- Sinar75 1 5-3, BC Espe Papendrechtse 1 - Rockan- je 1 3 - 5. 1e klasse Zuid-Holland: Nieu- werkerk 2 - Terneuzen 16-2, Netwerk 1 BCR 91 9 7 - 1. 3e klasse afdeling Zee land: Sinar 2 - Terneuzen 2 6-2, Sinar 3 - Astroiden 14-4, Marathon 1 - Marathon 2 3-5.4e klasse: Den Ossaert 1 - Den Os- saert 23-5, Zierikzee 3 - Schepnet 13-5. 5e klasse afdeling 73: Kats 1 - Rillandia 27 -1 Sinar 4-Astroiden 1 6-2, Zierikzee 4- Schepnet 2 5-3, Zierikzee 4 - marathon 3 6 - 2.5e klasse afdeling 74: Rillandia 3 - Marathon 4 3 - 5.6e klasse: Schepnet 3 - Terneuzen 4 4 - 4, Rillandia 4 - Astroiden 4 0-8, Marathon 5 - Rillandia 58-0, Pluumpje 2 - Sjuttel 2 4-4. Jeugdcompetitie. 1e klasse: Zierikzee 1 - BV sinar 75 2 2 - 6, Sinar 1 - Rillandia Smashers 14-4, Pluumpje 1 Zierikzee 1 2 - 6. 2e klasse: Rillandia smashers 2 - Terneuzen 1, Marathon 1 - Sinar 3 7-1, Sinar 3 - Rillandia Smashers 2 2 - 6. 3e klasse: Rillandia Smashers 3-Terneuzen 2-Schepnet 1 Sinar48- 0, Marathon 2 - Marathon 3 5-3, Sinar 4 - Rillandia Smashers 3 5-3, Wissenkerke 2 - Sinar 5 4-4, Zierikzee 2 - Sinar 6 8-0 Sinar 6 - Terneuzen 3 1-7, Schepnet 2 - Wissen kerke 2 8-0. Basketbal Nankin (China). WK vrouwen. Kwartfi nales: Zuid-Korea - Brazilië 71 -70 (35-46), Rusland - China 86-70 (31-44), Verenigde Staten - Spanje 94-55 (49-29), Australië - Frankrijk 78-52 (44-26). Halve finales: Zuid-Korea - Rusland, Au stralië - Verenigde Staten. 9 t/m 12: Joegoslavië - Cuba 74-76 (40-39), Argentinië - Litouwen 71-65 (37-37). Darts Voorronde bekercompetitie, eerste wedstrijd. Desperado-Yip Plaza 1 5-8, Yip Plaza 2-La Pampa 6-7, Yip Plaza 3-Arrows 1 1-12, Game Onl-Hart van Middelburg 1 0-13, Tramzicht-DTP/EPA 211-2, Jong Arrows- DC Zierikzee 3 13-0, Beer United-Once Again 1-12, De Mutsen-Red Lions 2 0-13, Old Timers-DC Zierikzee 2 3-10, Hart van Middelburg 4-Trefpunt2 1-12, Red Lions 1-Gompy 2 13-0, 't Veerhuis 1-Trefpunt 1 7-6, Cabby's 1-DTP/EPA 1 0-13, Kantaria- Bravour4-9, Arrows 2-EPA/Gompy 3 11- 2, DVC Wissekerke-Scumbags6-7, PC De Zwaan-Midcity 2 11-2, Walk Inn 2-The Bouncers 5-8, Grando/TriplePlayers-The Pitbullers 12-1, The Oldies-The Duke 10- 3, Sjiek/EPA 4-The Phantoms 2-11, Bas- ken 1-Yip Plaza 4 3-10, Van toen en van nu-Flightstones 3-10, High Five 2-Hart van Middelburg 2 2-11, High Five 1-DT Les Amies 11-2, The Wicked-Darts On Fi re 11-2,Cabby's 2-Butterfly 12-1. Sportprijsvragen Lucky Day 2902, d.d. 23.09.2002. 3-4-12-16-20-24-28-32-33-38-44-47-48- 50-51-61-62-63-65-72 (ondervoorbehoud) Tennis Leipzig. Vrouwen, 600.000 euro. Kwalifi catie, finaleronde: Chladkova (Tsj/3) - Boogert (Ned) 7-6 1-6 6-4. Eerste ronde: Myskina (Rus/6) - Dechy (Fra) 2-6 6-1 6-3, Grande (Ita) - Majoli (Kro) 7-6 6-1, Hantu- chova (Slw/5) - Srebotnik (Slv) 4-6 6-3 6-3. Palermo. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Ulihrach (Tsj) - Vicente (Spa/4) 6-1 6-2, Squillari (Ita) - Christophe Rochus (Bel) 6-0 6-1, Coutelot (Fra) - Portas (Spa) 6-2 3-6 6-4. Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Eerste ron de: Conchita Martinez (Spa/8) - Kostanic (Kro) 6-2 6-4, Obata (Jap) - Craybas (VSt) 7-5 6-3. zijn de budgetten bij tal van an dere clubs fors omlaagge- schroefd. „Veel clubs hebben betere spelers ingeruild voor mindere. Er lopen er nog heel wat rond met een hoog prijs kaartje, maar dat kunnen de clubs niet betalen", weet Diele man. Of hijwanneer het in Italië niet lukt, nog kan terugkeren bij So ria, is onzeker. „Ik heb een deel I van de voorbei'eiding gemist en ga er nu weer twee weken tus senuit. Het zal misschien raar zijn, wanneer ik straks weer te rugkom. Misschien zit ik dit sei zoen wel zonder club wanneer het bij Crema niet lukt. Maar daar ga ik niet vanuit. Ik ga er alles aan doen om daar aan de slag te gaan." Onmacht De Zeeuwse volleyballer heeft de afgelopen zomer met een ge voel van onmacht doorge bracht. Terwijl concrete aanbie dingen uitbleven trainde hij in een finesscentrum en een gyrn- zaaltje keihard om in conditie te blijven. „Het was een rottijd. Ik werkte hard maar er was nie mand die het zag. Ik kon er wel mee omgaan." Het gebrek aan belangstelling wijt Dieleman niet alleen aan de algehele malaise op de transfer markt. „Het feit dat ik niet meer bij de nationale selectie zit, heeft me ook parten gespeeld, De mensen zien me niet meer op de lijst staan en denken dat er wat aan de hand is. Ik ben een poosje geblesseerd geweest, maar nu ben ik weer topfit en supergemotiveerd. Ze weten dat alleen niet." Crema komt uit in de serie A2, de op één na hoogste klasse van Italië. Dieleman ziet bij die club kansen voor een nieuwe start, „De Al is moeilijk, die zit vol met wereldtoppers. Maar de A2 is mooi. Van daaruit kan ik me verder omhoogwerken en weer in de kijker spelen. Vorig jaar heb ik een goede aanbieding uit Italië laten lopen. Daardoor zit ik nu in problemen. Het was een fout waarvan ik heb geleerd. Nu richt ik me maar op één ding: dat contract binnenhalen in Italië," Hongkong. Mannen, 425.000 euro. Eer ste ronde: Lee (ZKo) - Knowle (Oos) 7-54- 66-1. Voetbal Eerste divisie: Helmond Sport - FC Den Bosch 1-1 (1-1). 33. Michels 0-1, 37. Aelbrecht 1-1. Scheidsrechter: Van Beek. Gele kaart: Van Es, Streppel (Helmond Sport), Mi chels (Den Bosch). A-junioren. Derde divisie: Zeelandia-M- -Wilhelmina 2-4, WSC-Baronie 0-0, OJC-Voab 3-1, Sarto-Papendrecht7-2, BSC-Dongen 3-0, Halsteren-lnternos 2-3. Sarto 3-9 Halsteren 3-3 Wilhèlm. 3-9 Baronie 3-2 BSC 3-9 Dongen 3-1 Internos 3-9 Papendr. 3H WSC 3-4 Voab 3-0 OJC 3-4 Zeel. Midd. 3-0 B-junioren. Derde divisie: Theole-BSC 1-2, Internos-Terneuzen 1-2, Voab-0- JC 1-0, WVVZ-WSC 4-2, Longa-RCS 2-1, Brabantia-Nuenen 4-3. Longa 3-9 WSC 3-3 Terneuzen 3-9 Voab .3-3 BSC 3-9 Nuenen 3-2 Brabantia 2-6 Theole 2-i OJC 3-3 RCS 3r1 WVVZ 3-3 Internos 3-0 Zwemmers Sharm el Sheikh. WK zwemmen open water. Mannen, 5 km: 1. Baldini (Hal 51.50,0, 2. Rubaudo (Ita) 51.51,9, 3. Lurz (Dui) 51.52,0. Vrouwen, 5 km: 1. Valli (Ita) 56.52,0,2. Van Dijk (Ned) 57.01,0, 3. Miluska (Zwi) 58.13,0. Vlissingen. Eerste wedstrijd van het sei zoen. Mannen. 200m vrije slag: 1 Charles Po- tin (LUC) 2.05,04; 2. Michiel Soolsma (STV) 2.08,16; 3. Niek de Ridder 2.08,51. 50m schoolslag: 1. Jasper van Bochove (LUC) 34,08; 2. Thijs den Hamer (ZVS) 34,44; 3. Jeroen Dellebeke (STV) 35,31. 100m vlinderslag: 1. Charles Potin 1.01,66; 2. Jarbas in den Bosch (ZCKI 1.02,85; 3. Rick Visser (STV) 1.07,25. 400m vrije slag: 1. Niek de Ridder 4.34,01; 2. Kevin Hondsmerk (SCHI 4.36,48; 3. Frans Vermeulen (LUC) 4.49,15.100m wisselslag: 1. Charles Po- tin 1.06,08; 2. Kaj Scholt (STV) 1.06,40;3. Jarbas in den Bosch 1.07,53. 100m schoolslag: 1. Michiel Soolsma 1.16,18; 2. Jarbas in den Bosch 1.16,54; 3. Jasper van Bochove 1.17,91. 4x100m wissel slag: 1. Luctor et Emergo (Ferdi Boelee. Jasper van Bochove, Charles Potin, Frans Vermeulen); 2. De Stormvogel (Rick Visser, Robbert Jan Zwijnenberg, Robert Stroo, Yair Klazen); 3. Schelde- stroom (Laurence Keymel, Michel de Munck, Thijs den Hamer, Robin Del- laert). Vrouwen. 200m schoolslag: 1. Ryan Ver- planke (ZVS) 2.52,26; 2. Stephanie Rom- bout (ZCK) 2.54,51; 3. Carmen de Ridder (ZCK) 2.54,80.50m vrije slag: 1Ellen ven de Velde (ZVS) 28,62; 2. Ineke Goossens (STV) 28,96; 3. Maartje van Keulen (STV! 29,44.100m vlinderslag: Ryan Verplanke 1.09,16 2. Sabine van Waes (ZCKI 1.20,38; 3. Ellen van de Velde 1.11,07. 400m vrije slag: 1. Maartje van Keulen (STV) 4.43,58; 2. Marinka Bil (STV) 4.49,25; 3. Carmen de Ridder (ZCK! 4.54,36.200m rugslag: 1 Linda Vink(ZCK 2.31,86; 2. Ellen van de Velde 2.39,70;3. Cynthia Potin 2.42,94.100m vrije slag: 1. Sabine van Waes (ZCK) 1.02,32; 2. Maar tje van Keulen 1.02,72; 3. Ineke Goossens (STV) 1.04,03. 4x100m vrije slag: 1. Stormvogel (Christel van de Guchte, Ma rinka Bil, Ineke Goossens, Maartje van Keulen) 2. ZC Koewacht (Sabine van Waes, Carmen de Ridder, Daisy de Rid der, Stephanie Rombout) 3. Luctor el Emergo (Marieke Smeding, Carolien Schrijvershof, Marlies Boelee, Anneloek Schrijvershof). Martin de Hamer maakte in drie wedstrijden al zes doelpunten voor Nieuwdorp. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie VLISSINGEN - Zaterdag-eersteklasser Oostkapelle speelt in de tweede ronde van het districtsbekertoernooi op eigen veld te gen zondag-derdeklasser Zeelandia Mid delburg. Eersteklasser SSV'65 mpet het op nemen tegen derdeklasser Nieujydorp. Het complete programma van de tweede beker ronde ziet er als volgt uit: zaterdag 19 oktober: Brouioershaven-Bruse Boys, Zierikzee-WIK'57 (16.30 uur), Duiveland-SKNWK, DFS-Veere, Nieuwdorp-SSV'65 (15.00 uur), Kapelle-Patrij- zen (16.30uur), Yerseke-Goes (16.30uur), Wemel- dinge-Kruiningen, Heinkenszand-Rillandia, VCK-Borssele (15.00 uur), Oostkapelle-Zeelan- dia Middelburg (16.30 uur), Noormannen-Ame- muiden (16.30uur), Colijnsplaatse Boys-Zeeland Sport (16.30 uur), Temeuzense Boys-Gom Boys (16.30 uur), Clinge-Spui, Grenswachters-Krab- bendijke (16.30 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang ivedslrijd 14.30 uur. Zondag 20 oktober: Jong Ambon-Walcheren, Ou- werkerk-Robur, RCS-VC Vlissingen, Oostburg- Philippine, Ria W -Steen, Koewacht-Hulsterloo, Vogelwaarde-Axel. Aanvang 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16