Breskens winnaar spektakelstuk Bekerstunt van De Schelde PZC Graauw en Biervliet vermaken het publiek Scherpschutter velt korfballers BKC Henk Michels hekelt instelling van Axel 17 Drie rode kaarten en gelijkspel voor HVV'24 Steen blijft met lege handen ondanks knappe inhaalrace Cadzand blijft in spoor koploper Hoek 2 te sterk voor Oranje Wit Derde winst voor Terneuzen BI Terneuzen Dl kansloos tegen PSV Gelijkspel Terneuzen maandag 23 september 2002 j joor Peter van Kouteren i OUD-GASTEL -HVV'24 keer- i de gisteren met een punt terug uit Oud-Gastel, maar trainer Eddy van der Hooft sprak na het gelijkspel (3-3) van een tweeslachtig gevoel. De ploeg i uit Hulst voetbalde goed, maar I gaf in de slotfase met acht te il gen tien man een 3-1-voor- sprong uit handen. Scheidsrechter Pijpers uit Bre da gaf drie HW'ers een rode kaart. Dat waren volgens de oefenmeester stuk voor stuk zware straffen voor ogen schijnlijk lichte vergrijpen. Norbert Baert en Kieran O'S- hea liepen tegen twee gele kaarten aan. Doelman Jean- Pierre de Keijzer werd vijf mi nuten voor tijd met een rode kaart van het veld gestuurd. Eddy van der Hooft: „Ik weet niet of ik blij moet zijn of moet treuren. We hebben goed ge speeld, maar als je een 3-1- voorsprong weggeeft, dan baal je." HW'24 kwam goed uit de startblokken, maar kon niet voorkomen dat de van Halste ren teruggekeerde Michel Smits de thuisploeg op voor sprong zette: 1-0. De Zeeuws- Vlamingen waren daarna even het spoor bijster, maar kwa men voor rust toch nog langs zij. Danny Vlassenrood benut te een strafschop, nadat Johnny Lensen onderuit was gehaald: 1-1. Kort daarna kreeg Norbert Baart zijn twee de gele kaart. Na de hervatting kreeg ook Mi chel Smits zijn tweede gele kaart. Van der Hooft: „Zonder hem en met tien-tegen-tien was in ons voordeel.Hans van Damme leek met twee knappe treffers zijn ploeg op rozen te zetten: 1-3. Nadat Michael van Steen voor 2-3 had gezorgd en Kieran O'Shea zijn tweede gele kaart had gekregen kwam vijf minuten voor tijd de anti-cli max voor HW'24. Jean-Pierre de Keijzer kreeg na een recht streeks duel met een doorge broken speler een rode kaart, Pascal van Caam benutte de toegekende strafschop:3-3. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer Norbert Baart, Maarten Scheer ders, Kees Duitemeijer, Hans Goe- thals; Percey Verlinden, Kieran O'Shea, Danny Vlassenrood, Di- mitri Verlinde (74. Kana da Rosa Bernardo); Hans van Damme, Johnny Lensen (85. Hans Bleijen- bergh). door Jurgen Naeye ST. JANSTEEN - Breskens heeft de eerste drie punten van hel nog prille seizoen op zak. In een sensationele wedstrijd bleef het Steen met 5-4 de baas. De ihuisploeg verloor voor de der ide keer op rij met één doelpunt \erschil en staat nu zonder pun- Iten onderaan in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Voor de Oost-Zeeuws-Vlamin gen kwam de nederlaag hard aan. De formatie van trainer Ar- i dian Lekajdie het moest stellen zonder de geblesseerden Marco lottjes, Werner Bisschop, Alex de Klerk en de gebroeders Tom en Peter Lernout, keek halver wege de eerste helft tegen een 3- O-achterstand aan, maar kwam sterk terug tot 4-4. De inhaalrace bleef echter on beloond, want een kwartier voortijd maakte Breskens-spits Robbie van de Wijnckel de win nende treffer en bezorgde daar mee zijn ploeg drie zwaarbe vochten punten. De eerste drie kansen leverden voor Breskens drie doelpunten op, teiwijl de thuisploeg kop ballen van Eddy van den Bosch en Pascal Lensen op de lat zag belanden. Dwight van Hulle opende in de derde minuut met een schitterende volley het doel- puntenfestijn. Vijf minuten later kopte Robbie van de Wijnckel een voorzet van Esad Osmanovski binnen en halver wege de eerste helft strafte die zelfde Osmanovski slecht weg- Gerben Schram (midden) blijft aan de bal in een duel met Steen-aanvaller Pascal Lensen (links). Wouter de Neijs (rechts) en Angelo Corne lls kijken aandachtig toe. foto Wim Kooyman werken in de defensie van Steen genadeloos af: 3-0. Breskens zat op rozen en pro beerde het hoge baltempo uit de wedstrijd te halen door bij spel hervattingen veel tijd te nemen. De tactiek bleek vruchteloos, want in een tij dsbestek van twee minuten had Steen via treffers van Gino van den Broecke en Eddy van den Bosch de achter stand tot één doelpunt ver kleind. In de tweede helft verwachtten de tweehonderd toeschouwers een stormloop op het doel van de bezoekers, maar het thuispu bliek kwam bedrogen uit. Eén minuut na de hervatting bracht Breskens de marge weer op twee doelpunten. Een corner van Ro bin Buitendijk werd door doel man Danny Oppeneer op het hoofd van Breskens-spits Erik de Rechter gebokst, waardoor de bal in het doel caramboleer de. Het antwoord van de thuis ploeg liet slechts twee minuten op zich wachten. De achttienja rige Stijn Dobbelaer, die een uitstekende indruk achterliet, bracht met een fraaie omhaal vanaf de rand van het zestien metergebied de 3-4 op het score bord. Steen voerde de druk op, maar moest alert blijven voorde vlijmscherpe counters van de mannen uit het vissersdorp. Met name de aalvlugge Van de Wijnckel was een plaag voor de Steen-defensie. Voor scheidsrechter Meerkerk uit Streefkerk, die de wedstrijd aanvankelijk niet door wilde la ten gaan, omdat op het uittenue van Breskens de rugnummers ontbraken, ging het spektakel stuk iets te snel. Het probleem met de rugnummers werd opge lost, Breskens speelde in de voetbalshirts van Steen, maai de arbiter hield er nog meer bij zondere regels op na. Zo werd een vrije trap voor Breskens in eens aan Steen toegekend, om dat een speler van Breskens te veel tijd nam voor het nemen van de spelhervatting. Een wil de charge van Gino van den Broecke op de benen van Esad Osmanovski liet hij onbestraft. Met nog twintig minuten op de klok kwamen de gastheren ver diend langszij. Eddy van den Bosch etaleerde zijn schot kracht door een vrije trap snoei hard achter doelman Roy den Dunnen te schieten. Steen rook dat er meer in zat, ging verbeten op jacht naar de winnende tref fer, maar een kwartier voor tijd prikte Robbie van de Wijnckel uit een counter de 5-4 binnen. Steen: Danny Oppeneer; Danny van Daalen (40. Johnny Bogaert), Mi- chiel Vink, Eddy van den Bosch, Ru dy Govaert; Michel van den Bosch, Wouter de Neijs, Stijn Dobbelaer; Gino van den Broecke (75. Serge Merckx), Eric-Jan Naudts, Pascal Lensen. Breskens: Roy den Dunnen; Michel Cocquit, Arno Zwegers (46. Serge de Ruijsscher), Gerben Schram, Robin Buitendijk; Angelo Cornells, Dwight van Hulle, Meivin Heeren veen (82. Barry Polderman); Erik de Rechter (78. Niels Mookhoek), Esad Osmanovski en Robbie van de Wijnckel. van onze sportredactie TERNEUZEN - Vogelwaarde en Koewacht delen na drie wed strijden met een maximale score de koppositie in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Giste ren won Vogelwaarde met 3-1 van een zich kranig verwerend Schoondijke en was Koewacht te sterk voor Sluis: 2-0. Doel puntrijk was het duel tussen Graauw en Biervliet: 5-4. Vogelwaarde-Schoondijke 3-1: Vogelwaarde liet in de beginfase enkele kansen liggen en het was Schoondijke dat de leiding nam via Jacco Seen. Na een halfuur kwam de thuisploeg verdiend óp 1-1 door Björn Vermeersen. Vogelwaarde was de betere ploeg en drukte dat in de tweede helft uit door twee doelpunten van Arno Wauters: 3-1 Koewacht-Sluis 2-0: De eind stand was al na 22 minuten be reikt. In de zesde minuut opende Bram Cornelissen de score en ruim een kwartier later tekende Carlo van Grimberghe voor 2-0. Graauw-Biervliet 5-4: Het oog de allemaal wat rommelig, maar dat kon niet verhinderen dat het publiek toch een spektakelstuk voorgeschoteld kreeg met een attractieve score. Over de gehe le wedstrijd gezien was de zege van Graauw terecht. Scorever loop: Marco Vaal 0-1Erik Mahu 1-1, Jimmy Coone 1-2, Marco Vaal 1-3, Marcel Verschuren 2-3 (strafschop), Edward Kips 3-3, Angelo Coone 3-4, Marcel Vael 4-4, Ronald Vael 5-4. Corn Boys-Groede 3-1: Groede opende voortvarend, had in het eerste kwartier het beste van het spel en nam na tien minuten de leiding via Samin. Daarna kreeg de thuisploeg meer greep op het duel en scoorde nog voor de pauze de gelijkmaker via Marc Maes. Na rust kwam Corn Boys beter voor de dag en had het constant een veldoverwicht. Martin Dhaene en Xavier Her man zorgden voor de 3-1-eind cijfers. Terhole-Philippine 0-1: Na een slechte eerste helft was Philip pine na rust sterker. Toch kwam het winnende doelpunt in feite uit de lucht vallen. Jean-Paul van Hoeve zorgde met een af standsschot voor 0-1. Hoofdplaat-Terhole 1-0: In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Ondanks drie goede kansen (twee voor Hoofd plaat en één voor SDO'63), werd er terecht met 0-0 gerust. Een beter Hoofdplaat kreeg in de 75e minuut een buitenkans, maar Pascal Pijcke schoot een strafschop hoog over. De win nende en enige treffer kwam op naam van Joeri Loonstijn, die uit een voorzet van Alf Waatjes scoorde. Een aanval van Stormvogel in het duel met De Schelde. foto Ruben Oreel door Jan Roovers I TERNEUZEN -Van de Zeeuws- I Vlaamse korfbalploegen kwa men alleen BKC en Zaamslag in actie. BKC verloor in Almkerk met 13-10, Zaamslag won bij Argento(9-14). ACKC-BKC 13-10: Eén aanval lervan de thuisploeg maakte het verschil. In de eerste helft, waarin BKC de beste start had (1-3), maar daarna de thuis ploeg in een stevig duel toch bij 4-4 langszij zag komen, had BKC met die scherpschutter al de nodige moeite en keek bij de rust tegen 8-6 aan. ,,Hij was op geen enkele manier af te stop- Pen", stelde coach Mare Kolijn vast. Pas bij 12-7 kreeg BKC wat meer grip, maar toen was het gat al geslagen. De inhaalrace reik te niet verder dan 12-10. Scores BKC: Carlo Hamelink, Mi- chiel Roest en Danny Hamelink al len 2, Lilian van de Lijke, Karin Ko lijn, Ellen Hamelink en Mariëlle Faas allen 1. Argento-Zaamslag 9-14. Be langrijke punten voor Zaamslag, dat in de openingsfa se in de score meeging met de thuisploeg (4-4 na vijf minuten) en meteen daarna de wedstrijd in handen nam. Zaamslag kreeg aanvallend vleugels, was niet af te stoppen en sloot de eerste helft af met een 11-5-voor- sprong. „Daarna verslapten we, maar we hielden wel steeds een marge van minstens vier punten op het scorebord", aldus aan voerder Frans Verpoorte. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 5, Ernst de Putter, Frans Ver poorte en Joris de Bree allen 2, Inge van Zuidam, Ankie Bleijs en Sandra Hamelink allen 1. door Peter Vrancken VLISSINGEN - De Zeeuwse waterpoloderby tussen twee deklasser De Stormvogel en derdeklasser De Schelde uit Terneuzen is zaterdagmid dag even verrassend als ver diend gewonnen door de bezoe kers. In het Vlissingse Sport- fondsenbad trokken de Zeeuws-Vlamingen in de beker wedstrijd dolblij aan het lang ste eind: 7-9. De tegenstellingen voordat het eerste fluitsignaal had geklon ken, waren groot. „Voor ons is dit een serieuze wedstrijd", ver kondigde de debuterende Stormvogel-coach Erwin Blaauw gedecideerd. Blaauw keerde terug op het nest, waar hij tot zijn achttiende jaar had gespeeld. Hoe anders dacht zijn tegen strever van De Schelde er over. ,,We hebben een wisselvallige voorbereiding achter de rug en zien dit duel vooral als een oe fenwedstrijd, waarin we serieus gaan kijken of we goed onder de druk van de tegenstander kun nen spelen", liet coach Cees Rijnhout weten. Zijn respect voor de tegenstan der werd met name ingegeven door het klasseverschil. De Stormvogel, een mengeling van jeugdig elan en routine, speelt immers na de promotie afgelo pen seizoen een klasse hoger. Bovendien kon De Schelde niet op volle sterkte aantreden. Maar dat respect bleek vervol gens duidelijk misplaatst en misschien was die tegenstelling vooraf tussen de beide coaches wel de verklaring waarom De Schelde uiteindelijk volkomen verdiend de bekerwinst mee naar huis nam. Want de thuisclub werd op tac tisch gebied afgetroefd en bo venal beschikte De Schelde over een surplus aan vechtlust, z wemsnelheid, concentratie vermogen en conditie. Dat werd met name zichtbaar in het derde en vierde kwart van de door veel toeschouwers bekeken kracht meting, waarin de bezoekers eerst een achterstand (7-5) goedmaakten en vervolgens in het laatste kwart de volle winst naar zich toetrokken: 7-9. De Stormvogel moet de oorza ken voor de nederlaag vooral bij zichzelf zoeken. Er werd, in te genstelling tot de bezoekers, nauwelijks adequaat gerea geerd op scheidsrechterlijke be slissingen en daardoor ontston den regelmatig overtalsituaties waarvan de bezoekers opti maal, daarbij soms ook gehol pen door aarzelend verdedigen van de thuisclub, dankbaar en slagvaardig profiteerden. Dat het bij een 9-7-nederlaag bleef voor de Vlissingers was vooral de verdienste van doelman Ko Mechielsen, die met name in het derde kwart tal van knappe red dingen verrichtte en zijn ploeg toen nog in de wedstrijd hield. Twee doelpunten „We verslapten nadat we een voorsprong van twee doelpun ten hadden genomen. We ver zuimden te pressen op onze ei gen speelhelft", stak coach Erwin Blaauw de hand in eigen boezem. Maar bang voor de competitiestart, zaterdag tegen het sterke Donk, is hij niet. „We gaan ons eigen spel spelen en proberen ons het nieuwe niveau zo snel mogelijk eigen te maken. De meeste tegenstanders ken nen we." De Schelde-coach Cees Rijn hout was uiteraard tevreden. Terwijl zijn onervaren ploeg in de kleedkamer jubelde, erkende hij verrast te zijn door de over winning. „Hier had ik nooit op gerekend, want het kampioens team van vorig seizoen van De Stormvogel is nauwelijks ge wijzigd. Maar de jongens heb ben optimaal gebruik gemaakt van de ruimte die ze kregen. Het is de overwinning van het col lectief." Voor De Schelde begint zater dag de competitie met een uit wedstrijd tegen De Zeehond '73. „We gaan voor een hoge klasse ring en een jaar later voor het kampioenschap." De Stormvogel-De Schelde 7-9 (2-3. 5-5, 7-7): 1-0 Daniël Gavranovic; 1-1 Chris van Roy en: 2-1 Gerko Koks; 2-2 Leon de Blaey; 2-3 Chris IJsebaart; 3-3 Frank Leynse; 3-4 Mi- chiel van Wondergem; 4-4 Chris van de Draai; 4-5 Michiel Wondergem; 5-5 Chris van de Draai; 6-5 Gabril Gavranovic; 7-5 Pim Bekkers; 7-6 Stefan de Die; 7-7 en 7-8 Remco Kint; 7-9 Bram van de Heuvel. VLISSINGEN - Cadzand blijft in de vierde klasse van het za terdagvoetbal door een 6-2-zege op Mevo in het spoor van koploperWemeldinge, dat dooreen 6-0-overwinningop Wis- senkerke nu alleen aan de leiding gaat. Spui was met 3-2 te sterk voor Nieuwland. Michel Fieret scoorde twee keer voor de thuisploeg. Cadzand-Mevo 6-2: Michel Cillekens opende na 20 minuten de score voor Cadzand, maar een strafschop van Marco Sa- man leverde na een halfuur bij de eerste echte aanval van Me vo meteen de gelijkmaker op. Angelo Martlé tekende vervol gens voor 2-1 en opnieuw Saman op slag van rust voor de 2-2. Pas een kwartier voor tijd werd het 3-2 door Cillekens, die daarna ook voor de 4-2 en 5-2 zorgde. Via Angelo Martlé werd het 6-2. Spui-Nieuwland 3-2: De bezoekers kwamen via Tim Joosse op 0-1. Michel Fieret maakte vervolgens wel gelijk, maar via Richard Jacobs was er bij rust een verdiende 1-2-achterstand voor Spui. Na de thee was de thuisclub beter bij de les en nadat Mark Ot- terloo voor de gelijkmaker had gezorgd, tekende Michel Fie ret twintig minuten voor tijd voor de 3-2. HOEK - Het tweede elftal van Hoek bleef ook inzijn derde wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen ongeslagen. Op ei gen veld was de ploeg van trainer Arie Dekker zaterdag met 3-0 te sterk voor Oranje Wit 2. Op die overwinning viel weinig af te dingen, omdat Hoek 2 van meet af aan het beste van het spel had en nooit het initia tief aan de tegenstander liet. „Als we met 7-0 hadden gewon nen, zou dat dikverdiend zijn geweest", zei Arie Dekker na af loop. Na een halfuur spelen opende Gert-Jan Hamelink de score uit een voorzet van Arco Herrebout. Daarna duurde het tot een kwartier na de hervatting vooraleer een van richting veran derde voorzet van Arjen Oostdijk 2-0 betekende. Tien minu ten voor tijd bepaalde Michel Mullaert de eindstand op 3-0. ETTEN-LEUR - De B-junioren van Terneuzen behaalden za terdag alweer hun derde overwinning op rij. In Etten-Leur werd Internos BI met 2-1 verslagen. De koploper speelde er volgens trainer Danny van de Velde zijn beste wedstrijd tot nu toe en moest alleen in de slotfase van het duel tegenstand van enige betekenis dulden. Nadat paal en lat een treffer in de weg hadden gestaan, was het Danny Aamoudse die vij f minuten voor de rust Terneuzen op weg naar de overwinning hielp. Drie minuten na de hervat ting scoorde ook Jan van Bakel en leek Internos geslagen. Een strafschop bracht de spanning echter terug in de wedstrijd, maar ondanks een slotoffensiefje van Internos kwamen de Zeeuws-Vlamingen daarna nooit in de problemen. EINDHOVEN - Voor de D-junioren van Terneuzen was zater dag weinig eer weggelegd in de uitwedstrijd tegen PSV Dl. Op de Herdgang kreeg de ploeg van trainer Eric van Britsom in alle opzichten een lesje voorgeschoteld. Na een 8-0-rust- stand werd het uiteindelijk 18-0. „We werden aan alle kanten voorbij gelopen", moest Van Britsom na afloop toegeven. „PSV was vele maatjes te groot." De thuisclub opende al in de eerste minuut de score en liep daarna in minder dan geen tijd uit naar 5-0. Met name in de tweede helft was alle verzet bij Terneuzen gebroken. door Wim de Vos CLINGE - Henk Michels is er niet in geslaagd het Axelse oude mannenkoor te laten zingen in het theater van Clinge. Integen deel zelfs, de oefenmeester was na afloop van het verloren duel met Clinge furieus over de in stelling van zijn selectie. Hij miste bezieling en zag vooral een zwalkend team dat bijna de gehele wedstrijd achter de fei ten aanliep. Axel kon gisteren geen enkele aanspraak op de overwinning maken. Clinge won terecht met 2-0. Vorige week, in de thuiswed strijd tegen Hulsterloo, won Axel vooral op basis van een voorbeeldige inzet. „En dat heb ik vandaag gemist. Ik moet niet naar excuses gaan zoeken om dat zeven van de vijftien selec tiespelers geblesseerd waren of omdat ik daardoor een beroep moest doen op enkele A-junio ren die zaterdag ook al een wed strijd hadden gespeeld. Nee, de spelers die normaal de kar moe ten trekken, deden dat niet. Een gebrek aan inzet was gewoon de oorzaak van het verlies", ver oordeelde Michels zijn team. Axel was voetballend zeker niet de mindere van Clinge, maar het werd afgetroefd op inzet. De spelers van het trainersduo Jo de Block en Boudewijn van Craenenbroeck waren wél be reid een stapje meer te zetten en daarin schuilde het verschil tus sen beide ploegen. Bovendien slaagden Clinge erin om van de handvol kansen die het kreeg er een paar te benutten. Beide tref fers kwamen voort uit onover zichtelijke situaties voor het doel van Axel-doelman Carlo de Deckere. De doelpunten kwa men op naam van Rody Luijcks (voor de rust) en Thomas de Decker (in de tweede helft). Stapje extra Toch wekte Clinge niet echt de indruk dat het na de degradatie bezig is aan een snelle terugkeer naar de derde klasse. Vooral in verdedigend opzicht maakte de ploeg geen degelijke indruk, want het uitverdedigen verliep zeer chaotisch. Axel kon daar echter niet van profiteren. „Als je wel bereid bent een stapje ex tra te zetten, dan ben ik ervan overtuigd dat we wel winnen", aldus Henk Michels. Over de gehele wedstrijd geno men kwam Axel slechts twee maal voor het doel van de thuis club. In de openingsfase kopte Joep van de Broeke naast en Ke vin Schot schoot van dichtbij, voor een bijna leeg doel, hoog over. Clinge was veel dreigen der, maar het bleef bij de twee treffers omdat een inzet van Pe ter Drumont door Eric Rijckaert van de lijn werd gehaald en een kopbal van Jürgen Ras op de paal uiteen spatte. Clinge: Siegfried van de Berg (46. Pedro van de Berg); Jan de Visser (78. Jean-Ruud de Houck), Jürgen Ras, Jürgen de Block, Martin Leeg water; Dave van de Walle (65. Bert Buis), Michael de Block, Peter Dru mont, Rody Luijcks; Thomas de Deckeren Thomas Leegwater. Axel: Carlo de Deckere; Stefan de Ruijter, Eric Rijckaert, Angelo Plas- schaert, Michael Freijzer; Mike van de Bergen (46. Joram Scheele), Leo Bracke, Randy Zandstra, Kevin Schot; Fonny Verstraeten (77. Jel- mer de Pooter), Joep van de Broeke. TERNEUZEN - In een ge- lijkopgaande wedstrijd speelden de vrouwen van Terneuzen in de derde klasse van het zondag voetbal met 1-1 gelijk te gen RKDVC. Hulsterloo verraste in de vijfde klasse door koploper DVO'60 op 2-2 te houden. RKDVC-Terneuzen 1 -1 In de eerste helft hadden de bezoeksters al drie goe de mogelijkheden, onder meer via Renée van de Berg en Inge van Houten. Die mogelijkheden bleven echter onbenut. RKDVC vond in de 23e minuut wel de weg naar het doel via Kim Flores. Vijf minuten na rust kwam Terneuzen verdiend op gelijke hoog te. Renée van de Berg soleerde naar de 1-1. Daarna een wisselend spelbeeld met gevaar voor beide doelen. Rimboe-Steen 0-2: Penny de Wilde 0-1, Esther Ver dunnen 0-2. Hulsterloo-DVO'60 2-2: Chantal Stevens 0-1, ei gen doelpunt 1-1, Kirsten Simonse 1-2, Ellen van de Perre 2-2. Clinge-BSC 2 2-15: doel punten Clinge van Belissa Blommaert en Marieke de Visser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35