Terneuzen stuntelend ten onder Hiddink wil clinics geven Frankrijk tegen Rusland in finale van Daviscup Slag van El Alamein ^eriecragoorig Brabantse debutant speelt thuisclub van het veld: 1-3 Schijndel en TOP aan kop terugblik ril Limiet Afscheid Gouden worp Mineur maandag 23 september 2002 door Frits Bakker TERNEUZEN - Zou het dan toch waar zijn dat Terneuzen thuis geen wedstrijd kan win nen? Dimitri Mbuyu riep bij zijn aanstelling als trainer in het Zuidesportpark dat het tegen alle logica van het voetbal is. Maar net als vorig jaar, toen Paul Telussa zijn elftal op eigen veld niet kon laten winnen, rust er nu ook geen zegen op thuis wedstrijden. De 1-3 tegen debu tant Deurns, in een afschuwelij ke wedstrijd van Terneuzen, was zelfs nog een milde eind stand. Terneuzen stuntelde in elke li nie en liet zich ongeneerd de les lezen door de beweeglijke en snel combinerende Brabanders. Mbuyu, anders zo spraakzaam, dook na afloop diep weg in de kokende kleedkamer en kwam er pas veel later weer uit tevoor schijn. Hij legde de accenten voor het zwakke spel bij zijn routiniers en spaarde niemand. „Mijn spelers hebben het a-b-c van het voetbal genegeerd", be toogde hij. „Ze gaven te veel ruimte weg, de omschakeling was slecht en het ontbrak aan felheid. Van dat soort zwaktes word ik niet goed. Bovendien mag je van spelers als Van der Meer, Van Rumst en But ver wachten dat ze in zo'n wedstrijd opstaan. Ze hebben wel veel ge praat, maar weinig gepresteerd. Er is veel te weinig zelfkritiek bij die spelers." Geen schim De tegenstelling was weer zo groot: vorige week gewonnen van de gedoodverfde kampi oenskandidaat, nu kansloos weggespeeld door een nieuwe ling in deze klasse. Thuis dus weer geen schim van zoals de ploeg uit speelt. Mbuyu zal nog al zijn verbale kwaliteiten moe ten aanspreken om dat complex uit te bannen. „Ik wist van an dere trainers waar Terneuzen slecht in is, dat hebben we na de rust goed blootgelegd"sprak de Brabantse trainer Paul van der Palen als een volleerd tacticus. Het is zeer de vraag of dat zijn Jordi Bakker glipt in een van de spaarzame aanvallen na de rust langs een tegenstander. Stefan Saey (achtergrond) kijkt toe. verdienste was. „Ze hebben een klasbak in de goal, maar die ver dedigers zijn ontstellend zwak", zei hij. Daar, achterin, was het gestun tel inderdaad het meest opval lend. Zelfs Danny Magito, die anders nooit verzaakt, won bij na geen duel en liep ook maar wat verdwaasd te kij ken n aar de snelle balwisselingen voorin bij Deurne. Want overal doken aanvallers en middenvelders opomdat Terneuzen in de twee de lijn voortdurend werd over lopen en de verdedigers daarna ook van het kastje naar de muur werden gestuurd. De voorhoede, met de lichtge wichten Jordi Bakker en Remco van Leeuwen op de vleugels, werd zelden van bruikbare bal len voorzien en kwam mede daardoor niet in het spel voor. Mbuyu werd er na de rust moe deloos van. Hij begon met Lam bert als diepste spits, schoof la ter But door, gooide de halffitte Moukoko nog voor de leeuwen, maar elke poging mislukte. Te gen twee, drie kansen van de thuisclub stonden er minstens tien van de Brabanders. Terneuzen had zijn beste perio de voor de rust. Jordi Bakker en Mike But bestookten keeper Vuckovic in de eerste vijf minu ten met lobjes die net niet sub tiel genoeg waren. En But zorg de in de 3 8e minuut nog voor een sprankje hoop, toen hij uit een rebound na een schot van Bak ker de 1-2 liet aantekenen. Daarmee was alles gezegd. Het krachtsverschil werd nog lang verhuld door de reddingen van Erik de Koeijer, die ver bo ven de rest van het elftal uitstak. Jeroen van Moorsel, Roy Man ders en Rob van Bree kwamen in het eerste halfuur om beurten vrij voor goal. Doorbraak De derde redding op rij kostte Terneuzen een strafschop tegen. De Koeijer vloerde na twintig minuten de doorgebroken Van Bree. Jeroen van Moorsel schoot hard en zuiver raak van elf me ter. De Brabanders liepen ver der uit door een treffer van Rob van Bree en hadden eigenlijk nog een strafschop verdiend. D anny Magito liep in de zestien meter in de laatste minuut voor rust Sven Weyers van de sokken. De scheidsrechter deed alsof hij niets had gezien. Het offensief van Deurne werd na de rust nog heviger. Ook met Stefan Saey voor Lambert en But in de spits werd elke aanval simpel onschadelijk gemaakt. De beslissing viel halverwege de tweede helft. Roy Manders zette na een wervelende aanval Magi to en Bosschaart in de wind en scoorde feilloos: 1-3. Daar bleef het bij, omdat De Koeijer zijn foto Charles Strijd klasse bleef tonen en Sven Wey ers een niet te missen kans om zeep hielp. Terneuzen-Deurne 1-3 (1-2). 20. Je roen van Moorsel (strafschop) 0-1, 35. Rob van Bree 0-2,38. Mike But 1- 2, 21. Roy Manders 1-3. Scheids rechter: B. Erkens (Gouda). Gele kaart: Erik de Koeijer, Hubert van den Hemel, Geert Bosschaart (allen Terneuzen), Jeroen van de Kerkhof, Roy Manders (Deurne). Aantal toe schouwers: 350. Terneuzen: Erik de Koeijer; Geert Bosschaart, Danny Magito, RoelAl- berti, Hubert van den Hemel; Remco van Leeuwen (75. Williams Benoit MoukokoJohan v. Rumst, Nico van der Meer, Jordi Bakker; Mike But, Jacky Lambert (56. Stefan Saey). door Rob Kramp PARIJS/MOSKOU - Titelver dediger Frankrijk en Rusland hebben dit weekend de finale van de Daviscup bereikt. De Fransen versloegen de Verenig de Staten gisteren op het gravel van Roland Garros met 3-2. De Russen vochten heroïsche duels uit met de Argentijnen op het parket in sportpaleis Loesjniki in Moskou: 3-2. Frankrijk bereikte de finale voor de 15e keer en de derde keer in de laatste vier jaar. Het won de trofee negen keer. Rus land stond twee keer eerder in de eindstrijd en verloor beide keren, in 1994 van Zweden en in 1995 van de Verenigde Staten. Frankrijk leidt de onderlinge serie (2-1). De eindstrijd wordt eind november gespeeld in sportpaleis Bercy in Parijs. Marseille is reserve. Op Roland Garros werd Sebas- tien Grosjean de match winner. De nummer 24 van de wereld behaalde twee overwinningen. Vrijdag versloeg hij James Bla ke, gisteren scoorde hij tegen Andy Roddick na 2 uur en 17 mi nuten het bevrijdende derde punt. Grosjean leverde een puike prestatie. Door een rugblessure was zijn meespelen lang onze ker. Tegen Roddick zwikte hij in de warming-up door de enkel. De Amerikanen hadden zater dag de achterstand gehalveerd door het dubbel te winnen. Bla ke en de oude Todd Martin bo gen de achterstand van 2-1 in sets om in winst in een enerve rende vijfsetter: 2-6 7-6 2-6 6-4 6-4. Roddick leed in Parijs zijn eerste twee nederlagen in de Daviscup. Cultheld In Moskou groeide Marat Safin uit tot een cultheld. De 22-jarige Rus stond tegen Argentinië 12 uur en 13 minuten op de baan. Na de winst vrijdag op Chela in de viersetter van 3 uur was hij zaterdag met Kafelnikov 6 uur en 20 minuten in de weer in het dubbel. De Russen verloren met 19-17 in de vijfde set in de lang-1 ste dubbelpartij uit de 102-jari- ge historie van de Daviscup. Marat Safin verspeelde op 17, 16 op eigen opslag twee wed- strijdpunten, waarna de Argen- j tijnen Nalbandian en Arnold! toch nog sensationeel aan de haal gingen met de zege ANP/RTR TERNEUZEN - Ondanks de ne derlaag tegen JVC Cuijk blijft TOP in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal koploper. TOP leidt samen met Schijndel dat knap won van Panningen. TEC speelde thuis gelijk tegen UDI'19 en Gemert verloor in ei gen huis van IVS. FC Vinken- slag en OJC Rosmalen speelden I gelijk en het duel tussen SV Meerssenen UNA werd na twin-1 tig minuten gestaakt wegens I onweer. Panningen - Schijndel 1-3 (0-1). 35. j Stefan Saelmans 0-1, 54. Hes van Kapel 0-2, 72.JerryMannehO-3,80. Olaf van Schijndel 1-3. Scheids- rechter: H. Smeets (Weert). Gele kaart: Jerry Manneh en Raymond Beerends (beiden Schijndel), Wil- bert Gommers PanningenAantal toeschouwers: 200. TEC - UDI'19 1-1 (1-0). 32. RarityI Leatemia 1-0, 80. PetervandeHeu vel 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: R. Geurts (Woerden). Aantal toe- schouwers: 1000. JVC Cuijk - TOP 2-0 (2-0). 23. Pascal van de Homberg 1-0,44. Dinandvan Haaren 2-0. Scheidsrechter: A ran I der Doelen (Vinkei). Aantal tpe- schouwers: 500. Gemert - IVS 0-2 (0-1). 11. Nico Re- viers 0-1, 90. Ton Coenen 0-2. j Scheidsrechter: E. Verstappen (Gra- j them). Gele kaart: Dirk van Lies hout (Gemert), Marvin Zupancic eii Theo Pernot (beiden IVS). Aantal toeschouwers: 200. FC Vinkenslag - OJC Rosmalen 1-1 (1-0). 39. Kevin van Zijl 1-0, 98.Ro-\ bert Kozijn 1-1. Scheidsrechter:.J. Brummer (Roosendaal). Aantal toe-1 schouioers: 150. door Koen de Vries Zo af en toe blijkt bij het lezen van oude kranten dat er sporten zijn die langzaam maar zeker aan het uitsterven zijn. Stockcar-racen is zo'n sport. In het niet al te verre verleden bracht deze va riant van de autocross vele duizenden mensen op de been, zoals op zaterdag 12 september 1959 in Goes. Voor alle duidelijkheid: stockcar-races doe je (of misschien beter: deed je) met afgedankte auto's op een braakliggend terreintje. Het doel van de meeste deel nemers was niet om als de serie rondjes als snelste af te leggen, maar om specta culair te botsen op een 'mede-wegge bruiker.' De show was minstens even belangrijk als de sport. De sensatiebeluste toeschouwers vielen op die zaterdag in Goes met hun neus in de boter. Het terrein aan de Poelweg was door de lange droogte kurkdroog, zodat het de gedaante had aangenomen van een woestijn. De deelnemers uit Ne derland, België, Duitsland, ja zelfs uit Canada (maar ook met meneer J. Gan seman uit Kapelle-Biezelinge), hadden door het stof zo weinig zicht, dat er tal van extra aanrijdingen plaatsvonden tussen de krakende, fluitende, en ko kende wagens. De journalist ter plaatse vergeleek het schouwspel daarom met de historische tankslag van El Alamein in Noord- Afrika uit de Tweede Wereldoorlog. Vooral in de finale leek de wedstrijd meer op een botsautotent op de kermis. Tien van de vijftien auto's haalden de fi nish niet. Desondanks hoefde de EHBO niet in ac tie te komen. Des te meer werk was er voor de takelwagen van de firma De Groene. O ja, de wedstrijd werd gewon nen door de Belg H. Van der Eynde. Auto's in actie op het terrein aan de Goese Poelweg. fotoarchief PZC David Millar heeft met een ongebruike lijke actie afscheid genomen van de Ronde van Spanje. De Britse wielrenner kwam gisteren in de koninginnenrit twee keer ten val, maar reed door naar de streep. Een meter voor de finishlijn stopte de Co- fidisrenner, ontdeed zich van zijn start- nummer en legde dat op de stoel bij de aan komst. Hij passeerde de streep niet. „Hij heeft de race verlaten", zei wedstrijd leider Victor Cordero. In de uitslagenlijst gaf de organisatie aan dat Millar had opge geven. Millar kwam gisteren twee keer ten val. Bij de tweede tuimeling raakte zijn achterwiel totaal ontwricht. Oorzaak was een aanrijding met een volgmotor. De Brit, na de veertiende rit negende in het algemeen klassement, reageerde woedend. Hij liep bij het ongeval snijwonden, een knie- en elleboogblessure op. Millar reed wel door, tot hij bijna op de streep was om zijn ongenoegen ludiek te laten blijken. De Fiia gaat eerst m Europa gedegen on derzoek doen naar de belasting van top- spelers. Aan de hand van de resultaten kan de FIFA een maximum vaststellen. Invoering van de nieuwe regel zou voor de aanvang van de kwalificatiereeks (medio 2004) voor het WK van 2006 in Duitsland moeten gebeu ren. Guus Hiddink is bereid om voetbalcli- nics te geven in Noord-Korea. De coach van PSV heeft dat geopperd tijdens een lunch met president Kim Dae-Jung van Zuid-Korea. De Koreaanse president maakte zaterdag, op weg naar de Euro- Aziatische top in Kopenhagen, speciaal een stop in Amsterdam om met Hiddink te kunnen lunchen. In het Okura Hotel in Amsterdam ontving Kim behalve Hiddink onder anderen ook PSV-voorzitter Harry van Raaij. De bij eenkomst was informeel en had geen agen da. Een van de gespreksonderwerpen was de toenadering tussen Noord- en Zuid-Ko- rea die de afgelopen tijd op gang is geko men. Zuid-Korea zou graag zien dat volks held Guus Hiddink daarin een rol speelt. „Een van de mogelijkheden is dat ik voet- balclinics in Noord-Korea ga geven. Ik wil dat graag doen, mits mijn werk voor PSV dat toelaat. Het zou mooi zijn als het ervan komt. We gaan met de Koreaanse voetbal bond ook nog andere dingen doen in Noord-Korea, onder andere voetbalmate riaal leveren. Doeltjes, ballen, spelmateri aal, dat bijvoorbeeld in weeshuizen kan worden gebruikt. De Koreaanse bond werkt dat momenteel uit", aldus Hiddink. Half november gaat hij opnieuw naar Zuid-Korea voor beraad met de technische staf van het Koreaanse elftal. Hiddink is adviseur van de voetbalbond. vrijaf en gaat daarna trainen voor zijn laatste race, de 60 meter indoor op de we reldkampioenschappen indoor van vol gend voor j aar in Birmingham.,Ik weet ze ker dat ik daar ga winnen." In de buitenlucht haalde hij vier Europese en twee wereldtitels. Hij is met 12,91 seconden houder van het wereldrecord. „Het was fantastisch", keek Jackson terug op zijn outdoorcarrière. „De manier waar op het eindigde was een beetje teleurstel lend, maar dat brengt me niet van mijn stuk. Ik ga gewoon door." De Amerikaanse worstelaar Dremiel Byers (boven) staat op het punt om de Hongaar Mihaly Deak-Bardos tegen de grond te werken. Byers pakte in de klasse tot 120 kilogram van de Greco-Roman wereldkampioenschappen in Moskou de gouden medaille. foto Maxim Marmur/AP De wereldvoetbalbond Fifa wil een grens gaan stellen aan het aantal duels dat een voetballer in een seizoen kan spe len. De bond denkt aan het instellen van een limiet. Als een speler die heeft bereikt, mag hij niet meer in actie komen. D e voorzitter van het medisch onderzoeks centrum van de Fifa in Zurich, professor Jiri Dvorak, sprak als eerste over de plan nen in een vraaggesprek met de Engelse krant The Observer. Dvorak verwijst vooral naar het afgelopen WK in Japan en Zuid-Korea. Daar kwa men sterren als Zinedine Zidane en David Beckham niet of nauwelijks aan spelen toe door oververmoeidheid of blessures. „Er zijn regels voor het maximumaantal uur dat een vrachtwagenchauffeur mag rijden, maar niet voor de belasting die een voetballer mag hebben. Als je daarvoor re gels opstelt, helpt ze dat fitter en gezonder te blijven." Spelers van Europese topclubs spelen per seizoen al snel meer dan zeven tig wedstrijden. „Op het WK hebben we gezien dat enkele spelers die iedereen aan het werk wil zien, niet in staat waren te spelen", zegt Dvorak in het interview. „Steeds meer spelers ra ken geblesseerd bij acties waarbij ze geen contact hebben met een tegenstander: een teken van overbelasting." De atletiekwereld verloor zaterdag bij de Worldcup in Madrid een icoon. Co lin Jackson liep zijn laatste 110 meter hor den. 'Mr. Hurdles', op deze afstand goed voor een wereldrecord en 2 5 belangrij ke titels in achttien jaar, nam afscheid in mineur. Hij werd gediskwalificeei-d, omdat hij de vierde horde met de hand had omge duwd. De 35-jarige Brit toucheerde de derde hor de en raakte zo uit balans dat hij besloot te stoppen. „Ik had mijn been kunnen bre ken", zei hij. Jackson neemt nu een maand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22