Gilbert Voet beste Zeeuwse golfer PZC Darter Crawford wint Memorial Twaalfde wereldtitel voor Terèse van Lare Morres en Mytilus verder in de beker Eerste punten Goes in hockey competitie 19 p Marianne Uittenboogaard grijpt strokeplay-titel in Goes Verlies Ganze Nationale titel A-junioren RKHAV Embassy ver weg voor Krappen Winst Aart Rietveld in duatlon De Goffau verspeelt de zege Dubbele zege voor Stefan Stokman Meespelen Yu in interland onzeker Zwemmers halen limieten voor NK maandag 23 september 2002 rfoor Jan-Jaap Corré GOES - Eerst voetbalde hij in het eerste van Patrijzen. Toen dat wegens problemen met zijn linie niet meer ging, stapte hij over op atletiek. Via zijn buur man, van origine een Engels man uit Leicester, kwam hij te recht bij zijn derde liefde: golf. En die sport bleek Gilbert Voet liit 's-Heerenhoek vrij aardig te kunnen. Gisteren werd hij op liet terrein van de Goese Golf Zeeuws kampioen strokeplay. Hij is klein van stuk, bouwvak ker van beroep en bovendien féer bedreven met de golfclubs. Gilbert Voet begon dit weekein de als favoriet aan het Zeeuws kampioenschap golf en beant woordde aan de verwachtingen. Zelfs Tomas Poggio, winnaar ran vorig jaar, moest na drie ïönden van achttien holes zeven 'Slagen op hem toegeven. De basis voor zijn overwinning légde Voet op zaterdag. Twee rónden van achttien holes wer den er gelopen en Voet deed daar twaalf slagen minder over dan zijn naaste concurrenten. „Dan rïiag je het natuurlijk niet meer 'Weggeven. De weersomstandig heden waren vandaag heel slecht, dus het bleef moeilijk spelen. Ik had echter zoveel spe ling dat ik wist dat het eigenlijk niet meer mis kon gaan. Toch had de winnaar, die zater dag het baanrecord van 74 sla gen evenaarde, aanvankelijk niet gerekend op een Zeeuwse titel. „Je kunt nergens op reke- hen in dit spel. Met golf weet je het nou eenmaal nooit. Ik ben in ieder geval blij dat ik nu eens .een grote overwinning heb kun nen boeken. Ik ben al vier keer tweede geweest in strokeplay en vier keer tweede in matchplay. Nu heb ik dan eindelijk een overwinning te pakken", aldus Voet. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Marianne Uitten boogaard. Met een nog groter 'bVerwicht clan Voet wist zij de eindzege te pakken. Ze had veertien slagen voorsprong op de nummer twee, Daphne En gelsman. Voor de golf ster van de VLISSINGEN - Een al ge plaatste en daardoor ongemoti veerde Ganze-ploeg moest za terdag de tweede wedstrijd in de poule voor de districts-water- polobeker nog spelen in Dongen tegen Vennen. De Brabanders wonnen met 14-5. ■Ganze startte redelijk maar moest Vennen toch een 4-2- Voorsprong toestaan. Daarna buitte de ploeg overtalsituaties niet uit en bleef Vennen een 7-3- voorsprong houden. In de derde en vierde periowas de inspiratie helemaal verdwenen. Scores Ganze: Cheyenne van Berkel 3 en Maarten Buijs en Andre van Zijpl. vereniging Grevelingenhout uit Bminisse was het niet de eerste Zeeuwse titel. „Ik ben al een aantal keer Zeeuws kampioen geweest, maar het precieze aantal weet ik niet. Dat houd ik niet bij. On danks mijn grote voorsprong bleef het tot het eind spannend voor mij. Ik speelde namelijk niet tegen mijn concuiTente Daphne Engelsman en wist zo doende haar score niet. Ik speel op de club wel eens met haar en weet dus wat zij kan. Zij is in staat om een achterstand weg te werken." Door haar overwin ning is Uittenboogaard nog al tijd ongeslagen op het ZK. „De keren dat ik meedeed, wist ik el ke keer te winnen." Het probleem van golf is vaak dat er veel ouderen meedoen en de jeugd een beetje achterblijft. Uittenboogaard zou dat graag anders zien. „Ik zou het leuk vinden als ik mijn Zeeuwse titel volgend jaar kwijt zou raken aan een jeudig'e speelster. Dat zou heel goed zijn voor cle sport." Of dat zal gebeuren, lijkt voorlopig onwaarschijnlijk. Bij de mannen loopt er op de Goese Golf wel een groot talent rond. „Oscar Meierink is pas veertien j aar en heeft al een han dicap van rond de vijf. Dat is heel goed voor zijn leeftijd. Hij zou dit jaar al meedoen, maar werd vorige week uitgenodigd voor een proef wedstrijd bij de Nederlandse Golf Federatie. Daarom deed hij niet mee, maar anders had hij dit jaar al een goede kans op de titel gemaakt", denkt Simon Hooimeijer, die als marshall toezicht hield tijdens het toernooi. Het ZK strokeplay telde dit jaar 38 deelnemers, verdeeld over vijf verenigingen. Thuisspelen- de golfers waren in deze editie die van de Goese Golf. De ande re vier verenigingen waren van Grevelingenhout, Reymers- wael, De Domburgsche en Woeste Kop. Het ZK wordt niet elk jaar in Goes gehouden. „De organisatie rouleert elk jaar tussen de deelnemende vereni gingen. Dat is ook wel het eer lijkst, omdat er wel degelijk sprake is van een thuisvoordeel. In 1997 was het eerste ZK en dat werd ook hier gehouden. Nu was het voor de tweede keer hier en volgend jaar gaan we weer naar De Domburgsche", weet Jan Doorduyn, voorzitter van de wedstrijdcommissie. Schone lei De beste acht mannen en de bes te acht vrouwen na de twee ron den van zaterdag mochten door naar de finaledag, waarop nog één ronde gelopen werd. De Woeste Kop uit Axel had als eni ge vereniging geen enkele golfer in de finale. Bij veel toernooien wordt op de finaleclag met een schone lei begonnen, maar bij dit ZK telde het aantal slagen van zaterdag ook op zondag mee. Graeme Rutjes, directeur van de Goese Golf en ex-topvoetballer, vond dat wel een goede metho de. „Het is de eerlijkste manier. Zo kun je een slechte dag nog compenseren en een heel goede dag nog verpesten. Voor de spanning van het toernooi is het misschien beter om de uitslagen van de zaterdag te schrappen." De golfers van de Goese Golf gingen met cle meeste prijzen naar huis. Bij de mannen zijn zowel de nummer één Voet, de nummer twee Poggio en de nummer drie Marnix Bochardt lid van die vereniging. Ook de nummer drie bij de vrouwen, Karin Steunenberg, golft in Goes. Uittenboogaard en Engelsman haalden met een eerste en twee de plaats bij de vrouwen cle prij zen voor Grevelingenhout bin- Gilbert Voet aan slag tijdens het ZK strokeplay. foto DirkJan Gjeltema door Fred Rabout AMSTELVEEN - Het A-junio- renkwartet van RKHAV, be staande uit Alexander Ward, Gert-Jan Lauret, Wouter Ver dunnen en Daniël Ward, is za terdag in Amstelveen Neder lands kampioen op de 4 x 400 meter geworden. Het atletiekteam versloeg cle gedoodverfde favoriet, het viertal van Ilion uit Zoeter- meer. Ilion had een tijd staan van 3 minuten en 22 seconden. Zo snel was het viertal van trainer Piet Lossie nog niet ge weest. Het was Alexander Ward die de gouden race open de. Hij moest concurrent Ilion voor laten gaan, maar hield de schade beperkt. Dat deden vervolgens ook Gert-Jan Lau ret en Wouter Verdunnen, zo dat Daniël Ward met veertig meter achterstand aan de af sluitende ronde kon beginnen. Hij kromde de rug en ging als een kat achter zijn prooi Guido van der Plaat, om hem ruim voor de finish voorbij te snel len. De winnende tijd van de RKHAV-ploeg was 3.24,08. Het betekende een nieuw club record, dat dateerde uit 1987. Het Zeeuws record staat sinds 1984 op naam van het AV56-kwartet Theo Dinge- manse, Eric Stigter, Rien Hui- ge en Andre Verwei met 3.23,71. Een uiteraard tevreden Piet Lossie na afloop: „Ik vind het met name leuk voor Gert-Jan Lauret en Wouter Verdurmen. Dat zijn jongens die wegens blessures het afgelopen sei zoen maar weinig prijzen heb ben gewonnen. Trouwens, ook voor het broederpaar Ward is een Nederlandse titel leuk. Twee keer goud in één gezin komt niet vaak voor." Lossie zag zijn B-meisjes tij dens hetzelfde NK naar het brons lopen op de 4x100 meter. Dit kwartet bestond uit Audrey Seghers, Leonie Rub- bens, Norah van Leest en Altu- na Halilovic. "door Koen de Vries NICE/VLISSINGEN - Terèse van Lare heeft gisteren in Nice voor de twaalfde keer een we reldtitel gegrepen. De 53-jarige inwoner van Sluis werd met grote overmacht kampioene tri atlon langeafstand, ook wel .driekwart triatlon genoemd. Van Lare was in Nice enorm '|oed op dreef. Hoewel ze uit komt in de klasse voor 50-plus- sers, bleef ze op één na alle veer- tigplussers voor. Alleen een .Mexicaanse uit de categorie 40- .44 was drie minuten sneller. -Yvonne Tinga, een twintiger uit Triesland en vorig jaar nog Ne derlands seniorenkampioene, -finishte nog achter Van Lare. De sterke prestatie van Terèse van Lare was voor een deel te .danken aan het loodzware par koers dat in en om Nice was uit gezet. Het zwemmen, vier kilo meter door de Middellandse Zee, bracht weinig deelnemers in moeilijkheden omdat de zee spiegelglad was. De daaropvolgende 120 kilome ters fietsen waren echter des te vermoeiender. De organisatie had het traject in vergelijking met vorige jaren verzwaard, wat betekende dat er nu achtereen volgens, negen, vijf en 25 kilo- meter geklommen moest wor den. Bovendien werd de rit afgesloten met een helse afda ling over een weg die bezaaid 'lag met steentjes en stond er een Stormachtige wind. De dertig kilometer hardlopen door een snikheet Nice was 'daarna de meeste deelnemers te machtig. Maar niet voor Terèse van Lare, die onder zware om standigheden goed presteert en na een zware fietstocht geen en kele probleem heeft om als een hinde aan het looponderdeel te beginnen. Tijdens het lopen, Van Lare's sterkste onderdeel, zette ze vrouwen achter wie ze normaal gesproken vele minu ten finisht nu op grote achter stand. Willy de Nooijer was één van de vele deelnemers voor wie het parkoers te zwaar was. In de ldasse 45-plus eindigde de atle te uit Serooskerke als vijfde. De Nooijer: „Ik heb nooit aan een medaille gedacht, want de te genstand was ontzettend groot. En tijdens de wedstrijd zeker niet. Het was ongelooflijk zwaar. Zwaarder kan volgens mij niet. Aan het begin van het looponderdeel was de pijp al leeg. Ik ben blij dat ik gefinisht ben en het seizoen erop zit. Dit was niet normaal." De Drentse triatlete Sione Jong stra veroverde bij de senioren de A-status bij NOCNSF. De 26-ja- rige Ruinense, die dit seizoen een opmerkelijk progressie boekte, eindigde als achtste. De Duitse Ines Estedt werd kampi oene. Ze had voor de Zuid- Franse beproeving 7.06.43 no dig. Estedt was ruim vier minu ten sneller dan de Belgische Smet. De Spaanse Virginia Be- rasategui werd derde. Bij de mannen zegevierde Cyril Neveu vóór Torbjorn Sindballe (Den) en Rutger Beeke, de Belg die tweeënhalve week geleden de Zwintriatlon won. Guido Gosselink finishte als zeven tiende. Casper van den Burgh (derde in de Zwintriatlon) en Vincent Bruins kregen last van hun maag en gaven op. door Alex Krappen MIDDELBURG - Darter Eddy Crawford heeft gisteren de eerste editie van de Jelmer Overdam Memorial gewonnen. De Middel burgse darter was in de finale met 2-1 te sterk voor Dennis van Lomwei. Het toernooi werd georganiseerd ter nage dachtenis aan Jelmer Overdam die afgelo pen voorjaar op 43-jarige leeftijd overleed. L-Iij had er toen bijna tien jaar opzitten als competitieleider van de Zeeuwse Darts Fe deratie. De overwinning had daarom een wange bij smaak voor Crawford. „We zijn hier van daag met z'n allen bij elkaar gekomen om Jelmer te eren. Hij heeft jarenlang de com petitie geleid en heel veel betekend voor het Zeeuwse darts." De sfeer was enigszins be dompt. „Iedereen probeerde ontspannen te gooien en de winst was niet zo belangrijk. Ik heb dan toevallig de laatste dubbel gegooid maar erg blij ben ik met deze overwinning niet. Het ging hier niet om mij maar om Jel mer." Het koppeltoernooi werd gewonnen door John Oostenburgen Ad Karman die in de fi nale te sterk waren voor Davy Vandendries- sche en Linda de Kraaij. De verliezersronde werd gewonnen door Ron Schoremans. Beeld van de eerste Jelmer Overdam Memorial. foto Ruben Oreel door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleybal lers van Mytilus en Morres- /Hulst verzekerden zich zater dag overtuigend van een plaats in de tweede ronde om de dis trictsbeker. Mytilus wees Ardito met 3-0 terug. Morres/Hulst stuurde De Sterre met lege han den naar huis. In Hulst werd het in een eenzij dig duel 3-0 voor de formatie van Guido de Beule. De Zeeuws-Vlaamse derde divisio nist trof in De Sterre een sterk verjongde opponent, die de Hulst-ploeg zonder schroom te gemoet trad. De thuisploeg trok drie keer op rij aan het langste eind: 25-15, 25-19 en 25-11. Mytilus stuitte tegen Ardito op afnemende tegenstand. De Sou burgers konden de Bevelandse équipe in het eerste bedrijf bij benen tot 16-16. Daarna scha kelde Mytilus een tandje hoger en moest Ardito afhaken: 25-18. In de tweede set zette Mytilus bij een ruime achterstand (2-9) de puntjes op de i. Dat resulteerde in het restant van de partij in eenrichtingsverkeer. Na winst met 25-14 werd het in het derde bedrijf 25-9. Bekersucces was er voorts voor de mannen van Savok (3-0- winst tegen Diomedon) en Kwiek, dat in Oostburg verras send ruim (3-0) won van IJVC. Bij de vrouwen plaatsten alleen de teams van Savok (3-0 tegen Ardito) en Morres/Hulst 2 (3-0- winst bij CVC) zich voor de tweede ronde. De teams van De Sterre (3-0-verlies bij Mikro Electro 2) en IJVC (3-0-neder- laag tegen Zuvo) legden het loodje. In de eerste ronde van het landelijk toernooi wonnen de vrouwen van Morres/Hulst met 3-0 van Mikro Electro. De mannen van Wea/Mevo'80 won nen met 3-1 van de mannen uit Roosendaal. LIVERPOOL - Dartster Karin van Leeuwen-Krappen is in de vierde ronde van de Open Engelse kampioenschappen in Li verpool uitgeschakeld. De Vlissingse verloor van een onbe kende Engelse speelster met 3-2. Door deze vroege uitschake ling is de kans op directe kwalificatie voor de Embassy (het officieuze WK) verkeken voor de 28-jarige Vlissingse. Zij had daarvoor op dit toernooi een halvefinaleplaats moeten sco ren. Om via de achterdeur toegelaten te worden tot het prestigieu ze wereldtoernooi moet zij op de EK de halve finale bereiken óf de loodzware kwalificatieronden voorafgaand aan de Em bassy overleven. In het dubbelspel reikte Krappen aan de zij de van de Zweedse Carina Ekberg tot de halve finale. SPIJKENISSE - Slechts drie uurtjes nachtrust waren voor Aart Rietveld uit 's-Gravenpolder voldoende om de zege bin nen te halen op de runbikerun van Spijkenisse bij de mannen H40. Vrijdagmiddag werkte hij nog een tempotraining af op de fiets en vrijdagavond was hij van de partij op het huwelijks feest van AV'56-clubgenote Marlies Kort, die aan paar weken geleden in huwelijk trad in Hawaii. Met lood in de benen slaagde Rietveld er toch in om na de eerste run van vijf kilo meter aan de leiding te gaan. Na 31 kilometer fietsen en de af sluitende 2.5 kilomter lopen finishte hij winnend in een tijd van 1 uur 19 minuten en 2 seconden. BRAKEL - Skeeleraar Kees de Goffau uit Rilland heeft in het Gelderse Brakel naast de zege gegrepen in het open kampi oenschap van de Bommelerwaard. De rijder van het Luctor Belting team won alle premiesprints met overmacht, maar koos in de finale het verkeerde wiel, waardoor Peter Schacht schabel uit Schijndel en teamgenoot Leo Janse uit Yerseke voor hem finishten. OUD-BEIJERLAND - Stefan Stokman van AV'56 uit Goes heeft bij atletiekwedstrijden in Oud-Beijerland twee over winningen geboekt. Bij het kogelstoten pakte hij de zege pas in de laatste poging met een afstand van 12 meter en 84 centi meter, waarbij Jasper Bongaars (Spirit) slechts elf centimeter voor bleef. Bij het discuswerpen verbeterde Stokman zijn persoonlijk record met bijna twee meter. Daardoor kon hij te genstander Bongaars met een afstand van 42 meter en 50 cen timeter naar de tweede plaats verwijzen. VLISSINGEN - Kalun Yu is opgenomen in de Nederlandse selectie die morgen in Den Bosch zijn eerste wedstrijd in de Europese landencompetitie speelt. Nederland speelt tegen Joegoslavië. Of de Middelburgse tafeltennisser ook in actie komt, is de vraag. Hij kampt met een achillespeesblessure, die hem al lange tijd parten speelt. Pas kort voor de wedstrijd wordt be slist of Yu speelt. Vanwege de blessure laat hij de Open Bul gaarse kampioenschappen die vanaf donderdag in Sofia worden gehouden schieten. Vorig jaar won Yu samen met Limburger Daan Sliepen het toernooi in het dubbelspel. Mid delburger Peter Boon is in Bulgarije chef d'équipe van de Ne derlandse ploeg. door Peter Snelders HULST - Vlissingen heeft na drie wedstrijden nog het maxi male aantal punten in de vierde klasse D van de hockeycompeti- tie voor mannen. Gisteren werd Olympia uit Terneuzen met 4-2 verslagen. Goes pakte de eerste punten door met 4-3 van Made te winnen. Het duel Rapide- Middelburg eindigde in 2-0. Bij de vrouwen opende Vlissin gen knap. Na de eerste twee duels vrij te zijn geweest in de derde klasse D werd de ouvertu re tegen Pelikaan met 3-2 ge wonnen. Rapide verloor met 2-0 van Son. Mannen Vierde klasse. Vlissingen- Olympia 4-2 (1-1): In de eerste helft had Vlissingen een groot overwicht en kreeg diverse kan sen om afstand te nemen. Dat verzuimde de ploeg. Het was zelfs Olympia dat de leiding nam via Peter Deseyn. Nog voor de rust tekende Gijs-Bert van Empel voor 1-1. Johan Tange liet uit de rebound van een straf- corner 2-1 noteren, waarna Pie- ter Liezenga 3-1 voor zijn reke ning nam. Olympia kwam terug via een verzilverde strafbal van Gijs Schueler. Het duel werd be slist door Johan Tange, die fraai 4-2 scoorde. Goes-Made 4-3 (2-0): De zege van Goes kwam niet echt in ge vaar. Vooral in de eerste helft speelde de thuisploeg sterk en nam een 2-0-voorsprong door treffers van Floris Oosterveld en Rens Saat. Na rust trok Goes de goede lijn door en scoorde 3-0 via Floris Oosterveld. Daarna werd het 3-1, maar niet veel la ter bracht opnieuw Van Ooster veld de marge weer op drie tref fers. Daarna zakte Goes wat weg en kon Made terugkomen tot 4-3. Dit gebeurde in de slot minuten, zodat de zege niet echt in gevaar kwam. Rapide-Middelburg 2-0 (1-0): Rapide speelde bij vlagen goed hockey en Middelburg bleef hierop het antwoord schuldig. Onder impuls van de midden velders Jochem Beaart en Bart Smits speelde de Hulster ploeg gecontroleerd. Het was eerstge noemde die aan de basis stond van de 1-0, die Jordi Cornelis- sens scoorde. De beste kansen bleven voor de thuisploeg, maar de Middelburg-doelman stond treffers in de weg. Het werd ten slotte toch 2-0. In de tweede helft scoorde Koen Totté uit de rebound van een straf corner. Derde klasse D. Vlissingen-Pe- likaan 3-2 (3-0): Het gemis aan competitieritme (de ploeg was de eerste twee duels vrij) brak Vlissingen in de tweede helft bijna op. Ook in de beginfase moest de thuisploeg zich even instellen op Pelikaan. In die fase moest Myriam de Looff tot twee keer toe een inzet van de lijn ha len. Daarna trok de thuisploeg het initiatief naar zich toe en liep uit naar 3-0, door treffers van Ilse Dronkers, Nienke de Looff en Rachel Schoonder- woerd (strafcorner). Kort na rust werd het 3-1 en tien minu ten later zelfs 3-2. Op karakter bleef een moegestreden Vlissin gen overeind. Rapide-Son 0-2 (0-1): In de eer ste helft kon Rapide het aardig bijbenen en kreeg zelfs drie straf corners op rij. Son scoorde bij een fraai uitgespeelde coun ter wel. Na rust bleef Rapide lange tijd hoop koesteren op een gelijkspel, maar toen Son een versnelling hoger schakelde, kwam de thuisploeg tekort en zag Son uitlopen naar 0-2. „Een nederlaag waarop niets valt af te dingen. Son heeft een goede ploeg", aldus Rapide-trainer Peter Bouman. VLISSINGEN - Het Sportfond- senbad te Vlissingen was giste ren het decor van de eerste Zeeuwse zwemwedstrijd in het nieuwe seizoen. Opvallend was dat vooral enkele langebaan- zwennners limieten voor het NK wisten te halen. Meer dan 100 zwemmers, van de Stormvogel uit Vlissingen, ZC Koewacht, Scheldestroom uit Breskens, Luctor et Emergo uit Middelburg en De Schelde uit Terneuzen kwamen op de start blokken. Niek de Ridder van Koewacht en Kevin Hondsmerk van de Schelde zwommen beiden een NK-limiet op de 200m en 400m vrije slag jongens junioren 3. Andere limieten werden ge zwommen door Rick Visser van Stormvogel op de 10 Om vlinder slag jongens junioren 3, Ma- rinka Bil van Stormvogel op de 400m vrije slag meisjes jeugd 1 en Shanyra van Bambost van de Schelde op de 100m vrije slag meisjes junioren 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19