PZC Derdeklassers in evenwichtkop na magere zege Toernooi met hindernissen Zeges rugbyteams Van den Dries blijft overeind in Lewedorp Onnodige nederlaag voor BC Vlissingen 17 Nederlagen driebanders RCS snoept Zeelandia Middelburg eerste punten af Vosmeer blijft aan 3 Kapelle geeft voorsprong weg Cricketers hard onderuit Drie keer rood en punt voor HVV Rentmeester kan net niet winnen wb maandag 23 september 2002 RILLAND - De biljarters van 3B-SD 2 en DGV Euro Ginseng moesten in de competitie driebanden groot beiden genoegen ne men met een nederlaag. Het tweede team van 3B- SD verloor in Den Haag van 't Oude Gemaal en DGV Euro Ginseng ging in de bekercompetitie ten onder tegen Corfu. 't Oude Gemaal - 3B-SD 2 6-2: Het inhaalduel bracht niet het resultaat waarop was gehoopt. Al leen Philip van de Male kwam voor de ploeg uit Zierikzee tot een overwin ning. In 55 beurten werd Perlot met 30-14 versla gen. Jan Suykerbuyk kwam bij zijn heroptre den voor 3B-SD niet tot winst. Na 47 beurten be reikte zijn tegenstander Dijkhuizen de finish en bleef Suykerbuyk op 17 caramboles steken. Piet Kox, die debuteerde bij de Schouwenaren, verloor nipt van Roeten: 25-23 na 54 beurten. Teamcaptain Ron Speijer had tenslotte in een matige partij geen schijn van kans tegen Pe tersen: 25-16 na 65 beur ten. DGV Euro Ginseng - Cor fu 2-6: Dat de thuisploeg weinig kans zou maken was vooraf ingecalcu leerd, want de tegenstan der uit Sint-Oedenrode behoort dit jaar tot de ti telkandidaten in de twee de divisie. Alleen kopman Tonnie van Iwaarden wist zijn tegenstander Verbo- ven verrassend te klop pen. In de eerste set moest van Iwaarden na elf beur ten nog het hoofd buigen (5-15), maar in de tweede en derde set was de thuis- speler de betere: 15-12 (18 beurten) en 15-14 (20 beurten). Jan Westdorp was niet op gewassen tegen Van Hau- we. Piet Schrier snoepte Habraken één setje af. Frits van der Vliet is nog zoekende naar zijn vorm en kreeg van Schellekens klop. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Zo wissel vallig als de weersomstandighe den zondagmiddag waren, zo wisselvallig was ook het spel in de derby tussen RCS en Zeelan dia/Middelburg in de derde klasse. Er viel dan ook weinig af te dingen op de puntendeling die na negentig minuten op het scorebord prijkte: 1-1. ,,Ik kan wel vrede hebben met die 1-1", merkte RCS-trainer Hans de Nooijer na de wedstrijd op. „Wij waren in de eerste helft duidelijk de betere ploeg, maar in de tweede helft waren we bij vlagen de grip op de wedstrijd kwijt. Wat ik vantevoren had verwacht kwam uit. Er stonden twee gelijkwaardige ploegen op het veld", stelde De Nooijer. Zijn collega Huib Meerman kon deze woorden alleen maar be amen. „Het was niet geweldig. Vooral in de eerste helft gaven wij teveel ruimte weg en liepen we achter RCS aan. Na de her vatting ging het bij vlagen be ter", wist Meerman, die met zijn ploeg het eerste puntenverlies van deze competitie leed. Het was vooral aan de zijkanten van de Middelburgse defensie waar die ruimte. Vooral Paul Constandse en Michel Sinke hadden de nodige moeite om de soms felle uitvallen van Sou- burgse zijde te beantwoorden. Daarbij kwam dat ook de pas sing van Zeelandia Middelburg te wensen overliet. Erg slordig „Hier waren we erg slordig in. Direct gevolg was wel dat we Marcel Lourens nauwelijks wis ten te bereiken", wist Meerman. Desondanks was de eerste goe de kans voor de bezoekers, toen Jacco de Looff zijn inzet maar ternauwernood geblokt zag door Sander Schutte. RCS had na ruim een halfuur spelen suc ces. Harold Vermeulen mocht vanaf de linkerkant een lage voorzet geven, die door de inge komen Ruud Verbeek, al dan niet in buitenspelpositie, onbe rispelijk in de bovenhoek werd geknald: 1-0. 4 I door Hans Markusse VLISSINGEN - De Goese Rug- i byclub Tovaal houdt aanslui- i ting met de kop van de tweede klasse zuid. Ook in het tweede - competitieduel haalden de Goe- senaren het maximumaantal punten. RCE/PSV werd met 30- 5 verslagen. Oemoemenoe be haalde in en tegen Gouda de i eerste overwinning van het sei- i zoen: 3-8. 3 I j Tovaal-RCE/PSV 30-5: Tovaal i had in de eerste helft de felle 3 wind tegen en mocht van geluk spreken dat RCE/PSV steken 1 liet vallen in de afwerking. Na 2 10 minuten kwam de thuisclub tegen de verhouding in op voor- j sprong. Patrick de Ruiter vond f I Sjoerd van Benthem in de line- i I -out, de voorwaartsen walsten H hun opponenten over de trylijn, I waardoor Bert Bakker simpel kon scoren. Halverwege de eer ste helft kwamen de Brabanders terug tot 7-5, maar aanvoerder Egon Geeratz zorgde er met een AXEL - Kapelle gaf zaterdag een riante 2-0-voorsprong prijs tegen AZVV. Vlak voor tijd kop te uitblinker Joep Frusch de Ax elaars langszij: 2-2. Voor rust liet Kapelle de thuis club alle hoeken van het veld zien. Terecht nam de Beveland- se ploeg een 2-0-voorsprong. In de tweede helft moest Kapelle echter het antwoord schuldig blijven op het opportunistische voetbal van de Axelaars. ..Ik had mijn spelers in de rust gewaarschuwd dat het in Axel kan spoken", reageerde Kapel- le-trainer Alexander van Keu len teleurgesteld. „Over de eer ste helft was ik dik tevreden, maar vijftig procent is niet ge noeg." Het technisch betere Kapelle nam in Axel meteen het initia tief en legde vloeiende combi naties op de grasmat. Het spran kelende voetbal werd na een dik kwartier beloond met een prachtige treffer van Ruud Hoo- gesteger. Vervolgens kopte Niels Kole zijn ploeg feilloos naar 0-2. Na rust was een hoofdrol weg gelegd voor Joep Frusch. De middenvelder scoorde 1-2 en 2- 2. Kapelle: Ronald Kole; Hans Tol- hoek, Richard Uitterhoeve, David den Hollander, Rene van Boven; Rob Oostrom, Niels Kole, Danny Nouse (75. Albert, de Troije); Peter willemse (63. Sander Rijswijk), Jon Herselman, Ruud Hooqesteqer. Een korte verslapping van de thuisploeg werd kort hierna bij na door Marcel Lourens afge straft, maar keeper Arvid Pie- terse bracht redding. Het eerste kwartier van de tweede helft drukte Zeelandia/Middelburg de thuisploeg meer en meer naar achteren. Een doelpunt hing in de lucht, maar scheidsrechter Maas leek redding te brengen door een pauze van vijf minuten in te lassen toen een wolkbreuk verder spelen bijna onmogelijk maakte. „Ik had nog zo in de kleedka mers gezegd om op zoek te gaan naar die tweede treffer", zei Hans de Nooijer. „Achterover leunen is geen spel dat ons ligt. Maar eerlijk gezegd werd de te genstander ook scherper." De wisselvalligheid van RCS werd de ploeg na een uur spelen nood lottig. Marcel Lourens maakte dankbaar gebruik van onacht zaamheid in de RCS-defensie, door van dichtbij de terechte 1- 1 binnen te knallen. Na deze gelijkmaker leek de wedstrijd dood te bloeden, tot dat RCS in de slotfase nog twee dotten van kansen kreeg. Kee per Edwin Overbeeke was eerst attent op een inzet van Martin Janse, waarna de Middelburgse sluitpost zich moedig voor de voeten gooide van Harold Ver meulen, toen deze moederziel alleen voor hem opdook. Door het sterke optreden van Overbeeke bleef Zeelandia/Middelburg verdere schade bespaard. „We komen gewoon goed weg", zei doelpun tenmaker Marcel Lourens na af loop. „We waren grote gedeelten van de wedstrijd niet scherp ge noeg. Maar ja, als je met slecht voetbal toch nog een gelijkspel uit het vuur sleept, moet je te vreden zijn." Hans de Nooijer had in de slotfase stiekem nog op meer gehoopt voor RCS. „Eén van die twee kansen moet er in. Maar al met al is deze uit slag wel terecht." RCS: Arvid Pieterse; Paid Reitner, Michael Cabenda, Sander Schutte, Niels Tournoy (78.Yoessef Afkir); Ruud Verbeek (63. Asraf Elhrouz), Chris van Heuven van Staereling, Alwin van Ham, Harold Vermeulen; Wessel Vermeulen (58. Daan Kloet) en Martin Janse. Zeelandia/Middelburg: Edwin Overbeeke; Piet Baan (63. Ruud Mesu), Ronnie MesuMichel Sinke, Paul Constandse; Ruud Sanders, Pascal van de Berg, Jeannot Wolf (71. Jifler Andreza Leitao), Marcel Lourens; Evert Eikenhout (39. Daan Eikenhout) en Jacco de Looff. fraaie penalty-kick voor dat de Goesenaren comfortabel kon den gaan rusten. Na rust maakte Tovaal snel aan alle onzekerheid een eind. Eerst rondde Jacco Korstanje een ge degen voorwaartsenactie fraai af en niet veel later drukte Bert Bakker zijn tweede try. Met de conversion van Egon Geeratz leidde Tovaal met 22-5. Caesar Luikenaar stelde met de vierde Tovaal-try ook het bonuspunt veilig en in de slotfase stelde Egon Geeratz met een drop- -kick van zeker 35 meter de eindstand vast op 30-5. Tovaal-RCE/PSV 30-5 (10-5): 10. Bert Bakker 5-0,11 .Egon Geeratz 7- 0, 40. Egon Geeratz 10-5, 45. Jacco Korstanje 15-5, 49. Bert Bakker 20- 5, 49. Egon Geeratz 22-5, 60. Caesar Luikenaar 27-5, 75. Egon Geeratz 30-5. Scheidsrechter: Harry Horn (Papendrecht), Aantal toeschou wers: 50. Gouda-Oemoemenoe 3-8: Beide teams startten puntloos aan het duel. Oemoemenoe vocht meer tegen zichzelf dan tegen de te genstander en kon het over wicht niet in punten omzetten. Bats de Leeuw liet in de 28e minuut zelfs een simpele moge lijkheid recht voor de palen on benut. Een pep-talk van aan voerder Herbert-Jan van der Waal zorgde in de tweede helft voor de ommekeer. Na twee mi nuten zette Bats de Leeuw Oemoemenoe vanuit een penal ty-kick op een 0-3-voorsprong. De Middelburgers zetten alles op alles om de voorsprong uit te breiden. Met een snel genomen penalty zorgde Sander de Looff voor 0-8, waarmee de eerste ze ge van het seizoen leek veilig ge steld. Gouda kwam nog wel te rug tot 3-8, maar Oemoemenoe gaf de winst niet meer uit han den. Gouda-Oemoemenoe 3-8 (0-0) 42. Bats de Leeuw 0-3, 55. Sander de Loof 0-8. COLOMBO - De Nederlandse cricketers hebben tijdens de ICC Champions Trophy op Sri Lanka een pak slaag gekregen van Pakistan. Oranje was bij 136 runs all out. De Pakistani hadden bij 142 runs pas één wicket verloren. Alleen Imran Nazir ging uit. In vijftig overs had aanvoerder Ronald Lefebvre de beste score met 32. Tim de Leede volgde met 24. Nederland verloor eer der met 206 runs van Sri Lanka. ANP Kopduel tijdens de wedstrijd tussen Zeelandia Middelburg (gestreepte shirts) en RCS. foto Ruben Oreel Handbalploegen blijven weg in Vlissingen doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - Theo Jansen, medeorganisator van het Olym- pustoernooi, bleef er kalmpjes onder. De laatste dagen had hij met zijn mede-organisatoren druk gesleuteld om het twee daags handbalevenement als nog rond te krijgen. Een aantal ploegen zegde af en het lukte niet vervangers te vinden. Bij de mannen kwamen EMM en Heli- us als eindwinnaar uit de bus. Bij de vrouwen werd de eerste plaats gedeeld door Helius en EHC. In z'n lange carrière had Theo Jansen dit nog niet meege maakt: een toernooi niet rond- krijgen. „Geloof me, het kan ie dereen overkomen. We maken tij dens het toernooi met trainers afspraken voor de volgende edi tie. Tja en als er dan aan het eind van de rit veel trainers van ploeg wisselen, dan gaat het fout." Jansen richtte zijn vizier op Brabant om vervangers te vin den. Echter zonder resultaat, want echte toezeggingen bleven uit. Oliveo had wel zin, maar haakte afgelopen donderdag avond alsnog af. „We zijn daar na met GSC in de slag gegaan," vertelde Jansen. „Ook daar heb ben ze er alles aan gedaan om een team op de been te krijgen, maar het lukte uiteindelijk niet." De winst van de 'uitgeklede' 34e editie was bij de mannen wegge legd voor het Middelburgse EMM en Helius. Beide ploegen behaalden vier punten, maar EMM speelde een duel minder. De formatie van Rob de Groot won van Helius met 20-10 en van DWS met 17-14. Het Vlis- singse Olympus verloor alle drie de partijen. DWS (8-19) en twee keer Helius (8-15 en 12-22) wa ren te sterk. Een aderlating voor de Vlissin- gers was de absentie van Jan Woudstra en Louis Vermeulen. Beiden waren geblesseerd. „In deze samenstelling zit er op dit niveau niet meer in. De concur rentie speelt een klasse hoger. Met Jan en Louis erbij waren al leen de uitslagen wat draaglij ker geweest," zei trainster Rita van de Velde na afloop. Vrouwen Bij de vrouwen van Olympus speelde de conditie een sleutel rol. Op de eerste speeldag werd het kruit verschoten in de ope ningswedstrijd, die tegen EHV in een 9-6-zege eindigde. Linda de Ruyter, net hersteld van een blessure: „Het was een heel snelle partij, waarin we teveel hebben gegeven." In de tweede partij hadden de Vlissingers opnieuw winstkan sen, maar EHC herstelde zich net op tijd. Op de laatste dag werd ook van Helius verloren. Vooral aan dit duel hield De Ruyter een goed gevoel over. „De ploeg heeft goed gespeeld. Ondanks het niveauverschil is er goed verdedigd, alleen condi tioneel konden we het niet bol werken." De spelbepaalster die hersteld is van een enkelblessure, vond de derde plek meer dan terecht. „EHV en EHC waren het sterkst, maar Olympus heeft best leuke dingen laten zien. We hebben een jonge ploeg en dat moet allemaal nog groeien." Eindstand Mannen: 1. EMM en Heli us, 3. DWS, 4. Olympus. Eindstand Vrouwen: Helius en EHC, 3. Olym pus, 4. EHV. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij een 4- 1-overwinning bij Kwaden- damme blijft Dreischor zonder puntenverlies de ranglijst in de vijfde klasse B van het zondag voetbal aanvoeren. Vosmeer, de enige Zeeuwse deelnemer in de vijfde klasse C, won met 2-1 bij Lepelstraatse Boys en blijft me de-koploper. Lewedorpse Boys-Jong Ambon 1-3: Na een doelpuntloze eerste helft was het Rob Eversdijk die, nadat hij voor rust de lat had ge raakt, de score opende: 1 -0Ter wijl Lebo hierna verzuimde de kansen te benutten, sloeg Jong Ambon aan de andere kant toe. Via invaller Martin Waisapy, Nus Taniwel (strafschop) en Sonny Haurissa bogen de Mid delburgers de achterstand bin nen een kwartier om in een 3-1- overwinning. Kwadendamme-Dreischor 1-4: Vrijwel vanaf de aftrap was er een goede kans voor de thuis ploeg, maar hierna was het vrij wel alleen Dreischor dat de klok sloeg. Toen in de 35e minuut Serge Beulens na tweemaal geel kon vertrekken was het hele maal gedaan met Kwadendam- me. Frank van de Helm, Kees Verwest, Lucien Vroegh en Pa trick Berrevoets zorgden voor 0-4. Pas kort voor tijd tekende Leon Bek voor de eretreffer van de thuisploeg. Robur-Volharding 3-1: Trainer Marcel de Nijs was na afloop niet tevreden over de tweede helft van zijn ploeg, waardoor Volharding nog enkele kansen kreeg. Bij rust stond het 3-1 door treffers van Rick Hopmans (2x), Dennis Wijers en een eigen doelpunt van Marco Rolandus. De tweede helft kende wel enke le mogelijkheden maar geen doelpunten. Ouwcrkerk-Hansweertse Boys 0-2: Halverwege leidden de be zoekers met 2-0 door treffers van Frank Quakkelaar en Stan ley Stanczak. Na de rust ging Ouwerkerk fanatiek op zoek naar de aansluitingstreffer, maar de scherpte in de afwer king ontbrak. Vivoo-Luctor'88 0-3: De thuis ploeg, die vorige week met 7-0 van Lebo had gewonnen, kende een sterke openingsfase met on der meer een afgekeurd doel punt. Hierna sloeg Luctor halverwege de eex-ste helft binnen twee mi nuten tweemaal toe: via Martin Rijk en Stefan van Hoepen stond het 0-2 halverwege, mede omdat Vivoo in de 44e minuut een strafschop niet wist te be nutten. Kort voor het einde be paalde Arne Honingh de eind stand op 0-3. Lepelstraatse Boys-Vosmeer 1- 2: Na een snelle treffer van Jacco Vaders kreeg Vosmeer legio kansen om de score verder uit te bouwen. Omdat die niet werden benut kon de thuisploeg kort voor rust, al dan niet uit buiten spelpositie, langszij komen. Ook in de tweede helft hadden de bezoekers een overwicht. Pas in de 7 0e minuut leidde dit tot de winnende treffer van Ed Mast- bergen: 1-2. door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP - Alfred van den Dries van biljartvereniging HIO uit Heinkenszand pakte onge slagen de titel in het driebanden tweede klasse. In de laatste ron de rekende hij af met zijn enig overgebleven concurrent Arie Eckhardt van BV De Sportvis ser uit Yerseke. Jean Louis Smulder van OBK uit 's-Hee- renhoek werd derde. Het was voor Alfred van den Dries zoals het verhaal van de tien kleine negertjes. In elke ronde viel er weer een van zijn concurrenten af. Arie Eckhardt en Jean Louis Smulder hielden de strijd het langst vol, hoewel Eckhardt al in de tweede ronde onverwacht verlies moest incas seren. Bram Sandee van VEGABV en Daan Weststrate bewezen dat in voorwedstrijden schitteren nog geen garantie is voor een goede finale. Beiden behaalden in die voorwedstrijden promotie maar moesten nu passen. Weststrate tekende, nadat de spanning was geweken, nog wel voor de hoog ste partijgemiddelde met 0.925, maar kwam verder niet in het stuk voor en eindigde als zeven de. Sandee werd vierde maar op eerbiedige afstand van het lei dende trio. De hoogste serie kwam met 8 op naam van de ver der teleurstellende (achtste en laatste) Guust Boonen van BV Delta uit Colijnsplaat. Clubge noot Piet van Essen zakte na een goede start naar een vijf de plaats. Jacky Hoogedeure van LBV uit Lewedorp werd zesde. Van den Dries was de meest con stante van het gezelschap en werd terecht kampioen. Naast zijn titel behaalde hij ook nog promotie naar de eerste klasse en verdiende en passant een plaats in de gewestelijke eind strijd die van 8 tot en met 10 no vember in district West-Bra bant wordt gehouden. Aanval van Olympus op het doel van EHV. foto Ruben Oreel door Sebastiaan Roelse VLISSINGEN - In Gemert kon den de basketbalsters van BC Vlissingen gisteren net niet de eerste punten van het seizoen binnenhalen in de promotiedi visie. Een zwakke periode in het derde kwart brak de ploeg van Frank Böseler uiteindelijk op: 62-56. BC Vlissingen startte goed en liep al snel uit naar een 19-13- voorsprong. In de tweede perio- OUD-GASTEL - HVV'24 keer de gisteren met een punt terug uit Oud-Gastel, maar trainer Eddy van der Hooft sprak na het gelijkspel (3-3) van een twee slachtig gevoel. De ploeg uit Hulst voetbalde goedmaar gaf in de slotfase met acht tegen tien man een 3-1- voorsprong uit handen. Scheidsrechter Pijpers uit Bre da gaf drie HW'ers een rode kaart. Dat waren volgens de oe- fenmeester stuk voor stuk zware straffen voor ogenschijnlijk lichte vergrijpen. Norbert Baert (kort voor rust) en Kieran O'S- hea (na de hervatting) liepen te gen twee gele kaarten aan. Doelman Jean-Pierre de Keijzer werd vijf minuten voor tijd met een rode kaart van het veld ge stuurd. Eddy van der Hooft: „Ik weet niet of ik blij moet zijn of moet treuren. We hebben goed ge speeld, maar als je een 3-1 - voor- sprong weggeeft, dan baal je." Danny Vlassenrood, en Hans van Damme (2 keer) scoorden voor HVV de kwam Quo Vadis beter in de wedstrijd. BC Vlissingen kreeg steeds meer moeite met de Gè- mertse schutters en door een paar keer knullig balverlies konden de Brabantse basket balsters op slag van rust de stand gelijktrekken. Na de hervatting herstelde BC Vlissingen zich. In de laatste twee minuten van de derde pe riode strafte Quo Vadis enkele slordige fouten van BC Vlissin gen af en liep uit naar 51-42. In de vierde periode verscherpte BC Vlissingen de verdediging. Het leverde rendement op, maar de Vlissingse ploeg slaagde er vanaf de vrije worplijn onvol doende te scoren, waardoor het gat niet gedicht kon worden. Van de laatste tien vrije worpen werden er slechts vier benut. Scores BC Vlissingen: Linda van Eenennaam.13, Yolanda Joosse 12, Astrid Franke 10, Nanon Doeland 9, Melanie Lindenberg 6, Immie Patti- kawa 3 en Marjolijn vd Bosse 2. WERNHOUT - Ruud Rent meester is er net niet in geslaagd een wielerkoers in het Brabant se Wernhout te winnen. De achttienjarige Goesenaar, die het rijden op de weg afwisselt met mountainbiken, werd in de eindsprint nipt verslagen door zijn medevluchter Gideon de Jong. Ruud Rentmeester sprong kort na het begin van de 65 kilometer lange koers met De Jong en Mi ke Aloo weg. Het drietal breidde de voorsprong gestaag uit en dubbelde het peloton op tien ronden van de finish. In de eind sprint kwam Rentmeester een half wiel tekort. Dirk van Dam, eveneens afkomstig uit Goes, kwam als elfde over de finish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17